Главная страница

невра. Неврология 1-50. Блок 1 Топічна діагностика уражень


Скачать 215.88 Kb.
НазваниеБлок 1 Топічна діагностика уражень
Анкорневра
Дата15.07.2022
Размер215.88 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаНеврология 1-50.docx
ТипДокументы
#631166
страница3 из 17
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17
Синдром верхніх шийних сегментів Синдром шийного потовщення

Синдром ураження передніх рогів та бічних канатиків Синдром Броун-Секара


  1. Хворий скаржиться на пекучий біль, порушення чутливості в нижніх кінцівках. Об'єктивно: периферичні парези нижніх кінцівок, анестезія крижової, сідничної області та промежини. Який синдром спостерігається у хворого? Синдром ураження кінського хвоста

Синдром ураження поперекового потовщення Синдром ураження грудного відділу хребта Синдром ураження сегментів конуса Синдром ураження сегмента епіконуса


  1. Хвора скаржиться на слабкість в правих кінцівках. В анамнезі: травма хребта. Об'єктивно: центральний параліч правих кінцівок та порушення глибокої чутливості, гіпестезія в 2-х сегментах, контрлатерально - випадіння больової та температурної чутливості за провідниковим типом. Для якого синдрому характерна клінічна картина?

Синдром ураження кінського хвоста Синдром Броун-Секара

Синдром ураження грудних сегментів спинного мозку Синдром ураження поперекового потовщення Синдром ураження сегментів конуса спинного мозку


  1. У хворого дисфонія, дизартрія, дисфагія, язик в порожнині рота нерухомий, атрофія м'язів язика, фібрилярні посмикування, голова звисає на груди. Спостерігається тахікардія, порушення ритму дихання. Де локалізується вогнище ураження?

Двостороннє ураження кортико-нуклеарних шляхів до ядер IX-XII пар черепних нервів

Множинне ураження ядер IX-XII пар черепних нервів в довгастому мозку Синдром ураження верхніх шийних сегментів спинного мозку

Синдром Шмідта Синдром Джексона


  1. У хворої виявлено периферичний парез м'язів язика праворуч, ліворуч - слабкість в кінцівках, гіперрефлексія сухожильних рефлексів, м'язова гіпертонія, патологічні рефлекси. Де локалізується вогнище ураження, який синдром? Довгастий мозок, синдром Шмідта

Довгастий мозок, синдром Авеліса Довгастий мозок, синдром Джексона

Вароліїв міст, синдром Фовілля Міст, синдром Мійяра-Гюблера


  1. У хворого параліч м'якого піднебіння та голосової зв'язки на боці вогнища, контрлатерально центральна геміплегія. Назвіть синдром.

Синдром Авеліса Синдром Джексона Бульбарний синдром Синдром Шмідта

Псевдобульбарний синдром


  1. У хворої при огляді виявлено: геміанестезія на обличчі, парез м'язів м'якого піднебіння і голосової зв'язки, синдром Бернара-Горнера, мозочкова атаксія в кінцівках, на протилежному боці геміанестезія, геміпарез. Назвіть синдром. Синдром Шмідта

Синдром Гасперіні

Синдром Валенберга-Захарченко Синдром Авеліса

Синдром Джексона


  1. У хворого на боці ураження периферичний парез мімічних м'язів, на протилежному боці спастична геміплегія. Як називається даний синдром? Синдром Фовіля

Синдром Мійяра-Гюблера Синдром Грене Бульбарний синдром

Синдром мостомозочкового кута


  1. У хворого, який переніс два місяці тому інсульт, в неврологічному статусі: іпсілатерально периферичний параліч мімічних м'язів та зовнішніх м`язів ока, контрлатерально - спастична геміплегія. Як називається даний синдром? Синдром Бріссо-Секара

Синдром Фовіля

Синдром Мійяра-Гюблера Синдром Грені

Синдром Валенберга-Захарченко


  1. У хворої об'єктивно: на боці ураження функціональна недостатність III пари черепних нервів, на протилежній - інтенційний гемітремор, геміатаксія, гіпотонія м'язів. Як називається даний синдром?

Синдром Бенедикта Синдром Клода Синдром Фуа Синдром Вебера Синдром Паріно

  1. У хворого в неврологічному статусі: іпсілатерально - птоз, розбіжна косоокість, мідріаз, диплопія, екзофтальм, контрлатерально - спастична геміплегія. Як називається даний синдром?

Синдром Бенедикта Синдром Клода Синдром Вебера Синдром Фовіля

Синдром Бернара-Горнера


  1. У хворого з діагнозом «Гостре порушення мозкового кровообігу» в неврологічному статусі: дизартрія, дисфонія, дисфагія, глотковий рефлекс відсутній. Спостерігаються періодичні фібрилярні посмикування. Порушення функції дихання. Як називається даний синдром?

Псевдобульбарний синдром Синдром Джексона Бульбарний синдром

Синдром Валенберга-Захарченко Синдром Шмідта


  1. У хворого діагноз «Бічний аміотрофічний склероз», в неврологічному статусі: дизартрія, дисфонія, часткова дисфагія, глотковий рефлекс підвищений, насильницький сміх, рефлекси орального автоматизму. Як називається даний синдром?

Бульбарний синдром

Синдром Валенберга-Захарченко Псевдобульбарний синдром Синдром Дежеріна-Русі Синдром Шмідта


  1. У хворої скарги на запаморочення, хиткість під час ходьби, періодичний біль в ділянці обличчя справа. Об'єктивно: зниження слуху, периферичний парез мімічних м'язів, зниження чутливості на правій половині обличчя. Як називається даний синдром?

Периферичний парез лицьового нерва Синдром ураження мостомозочкового кута Синдром ураження внутрішньої капсули Синдром Валенберга-Захарченко

Синдром Дежеріна-Русі


  1. У хворого пухлина лобної ділянки. Об'єктивно: на боці вогнища атрофія диска зорового нерва, контрлатерально набряк соска зорового нерва. Як називається даний синдром?

Синдром Ардгайла-Робертсона Синдром Фостера-Кенеді Синдром Таласа-Ханта Синдром Дежерина-Русі Синдром Вебера

  1. У хворого скарги на шаткість під час ходи, запаморочення, зміна мови, почерку. Об'єктивно: гіперметрія, адіадохокінез, інтенційний тремор, ністагм, скандована мова. Як називається даний синдром?

Синдром мостомо-зочкового кута Синдром ураження стовбура мозку Синдром ураження мозочка Синдром ураження лобової частки Синдром ураження скроневої частки


  1. Хвора при ходьбі надмірно піднімає ноги, при закриванні очей вираженість порушення ходи посилюється. Назвіть вид атаксії.

Мозжочкова Вестибулярна Коркова Сенситивна Істерична


  1. У хворої при спробі повернути голову в бік, виникає запаморочення, нудота, блювота, тахікардія; хвора блідне. Відзначається ністагм, атаксія. Назвіть вид атаксії.

Сенситивна Мозочкова Вестибулярна Коркова Істерична


  1. У хворого скарги на зміну мови, почерку, ходи. Об'єктивно: олігокінезія, брадикінезія, гіпомімія, тремор кистей типу «катання пігулок», феномен зубчастого колеса. Для якого синдрому характерна дана симптоматика? Синдром Дежерина-Русі

Синдром ураження мозочка Синдром паркінсонізму Хорея

Атетоз


  1. У дитини швидкі, безладні, розкидані, аритмічні, з швидкою зміною локалізації мимовільні рухи в різних м'язах. В анамнезі: ревматизм. Для якого синдрому характерна така симптоматика?

Хорея Гентінгтона Гемібалізм

Мала хорея Атетоз

Синдром паркінсонізму

  1. Хворий скаржиться на мимовільні рухи в руках. Об'єктивно: повільні, стереотипні, несинхронні червоподібні та химерні тонічні рухи. Для якого синдрому характерна дана симптоматика?

Хорея Писальний спазм Атетоз

Синдром паркінсонізму Синдром Дежерина-Русі


  1. Жінка: зріст 160 см, маса тіла 90 кг. Апетит підвищений, лице місяцеподібної форми, шкіра гіпермійована, в останні роки - аменорея. Червоні смуги в пахових та пахвинних областях. Для якого синдрому характерна дана симптоматика?

Синдром ураження таламуса Синдром ураження лобової частки Синдром ураження гіпоталамуса Синдром ураження стовбура мозку

Синдром ураження внутрішньої капсули


  1. У хворої відзначається ейфорія, патологічна неохайність, порушено критичне ставлення до своєї поведінки. Об'єктивно: слабкість в лівих кінцівках, астезія, абазія, хапальний рефлекс Янишевського. Де локалізується вогнище ураження?

Ліва лобова частка Внутрішня капсула Права лобова частка Потилична частка Скронева частка


  1. У хворого з ГПМК в неврологічному статусі: порушення мови (мову розуміє, але вимовляє уривки слів), слабкість в правих кінцівках, рефлекси орального автоматизму, порушення навичок письма, лівобічна аносмія. Де локалізується вогнище ураження?

Ліва скронева частка Ліва тім'яна частка Правая лобова частка Ліва лобова частка Ліва потилична частка


  1. Хворий захворів гостро, порушилася мова (не розуміє звернену мову). Об'єктивно: астазія, абазія, гомонімна геміанопсія, сенсорна афазія. Де локалізується вогнище ураження?

Права скронева частка Ліва лобова частка Ліва скронева частка Тім`яна частка Потилична частка

  1. У хворого в неврологічному статусі автотопоагнозія, анозогнозія, нижня квадратна геміанопсія. Вкажіть локалізацію вогнища ураження?

Потилична частка Лобова частка Тім'яна частка Скронева частка Внутрішня капсула


  1. Після ножового поранення у хворого відзначається спастичний парез лівої ноги, анальгезія справа донизу від пупка, порушення м'язово-суглобового відчуття в лівій нозі. Відсутні черевні рефлекси справа. Як називається даний синдром?

Мієлоішемія зліва Дежерина-Русі Кінського хвоста Епіконуса

Броун-Секкара


  1. При ходьбі хворий стає правою ногою на п'яту, але встати на носок не може. При обстеженні відзначається атрофія литкового м'яза, відсутній правий ахілловий рефлекс, знижена чутливість шкіри в області підошви правої стопи. Відзначається біль при пальпації у внутрішнього краю підколінної ямки. Який рівень ураження?

Уражено поперекове потовщення Вражений периферичний руховий нейрон Вражений центральний руховий нейрон

Ураження нижніх грудних сегментів спинного мозку Вражені передні роги спинного мозку


  1. У хворого відзначається зниження сили в правих кінцівках, при огляді виявлена гіпертонія, гіперрефлексія, гіпертрофія м'язів правих кінцівок, позитивний симптом Бабінського й Оппенгейма справа; знижені черевні рефлекси. Який рівень ураження?

Ураження шийного потовщення

Ураження периферичного рухового нейрона Ураження центрального рухового нейрона Ураження мозочка

Ураження поперекового потовщення


  1. Хворий після ДТП скаржиться на порушення рухів в кінцівках, затримку сечовипускання, біль в шиї. При огляді: спастична тетраплегія, втрата всіх видів чутливості за провідниковим типом, порушення тазових функцій за центральним типом. Де розташоване патологічневогнище?

Грудні сегменти спинного мозку Шийне потовщення

Верхні шийні сегменти

Передні роги спинного мозку Задні роги спинного мозку


  1. У хворого після нападу гострого болю в ділянці правої щоки виникло оніміння й відсутність поверхневої чутливості в правій половині обличчя. Який тип порушення чутливості спостерігається?

Поліневритичний Провідниковий Сегментарний Мононевритичний Кірковий


  1. При ураженні, якого відділу нервової системи виникають геміанестезія, геміатаксія, геміанопсія:

Зорового перехресту Медіальної петлі Зорового горба

Кори потиличної частки Задньої центральної звивини


  1. При ураженні, якого відділу нервової системи виникає астереогноз: Задніх корінців

Задніх рогів спинного мозку Бічних канатиков спинного мозку Лобової частки головного мозку Тім'яної частки головного мозку


  1. У хворого правобічний центральний параліч нижньої кінцівки поєднується з порушенням поверхневої чутливості на правій половині тіла, починаючи від пупка і донизу, порушенням м'язово-суглобового відчуття в лівій нозі. Який синдром розвинувся у хворого:

Синдром Аргайла-Робертсона Альтернуючий синдром Джексона Синдром Паркінсона

Синдром Броун-Секара Синдром Бернара-Горнера


  1. У хворої патологічний процес пошкодив задні роги шийного потовщення (сирингомієлія). Який тип порушення чутливості у пацієнтки:

Периферичний мононевритичний Провідниковий спінальний Провідниковий церебральний Сегментарний

Периферичний поліневритичний


  1. У жінки правобічна геміанестезія всіх видів чутливості і спонтанний пекучий біль в правій половині тулуба. Де розташоване патологічневогнище:

Таламус тіло Таламус зліва Стовбур мозку Лобова частка справа Лобова частка зліва


  1. У хворого визначається випадіння поверхневих видів чутливості за сегментарним типом в зоні Th5-Th8 сегментів з двох сторін. Де розташоване вогнище ураження:

Бічні канатики спинного мозку на рівні Тh6-Тh8 сегментів Передні роги спинного мозку на рівні Th5-Th6 сегментів Медіальна петля

Передня біла спайка на рівні Th5-Th8 сегментів Задні канатики спинного мозку на рівні Th5-Th8


  1. У хворого випадіння всіх видів чутливості (поверхневої та глибокої) за гемітипом зліва, геміпарез й геміанопсія зліва. Що уражено у хворого:

Стовбур мозку Медіальна петля зліва

Внутрішня капсула справа Предцентральна звивина справа Зоровий горб справа


  1. У хворого визначається правобічна гемігіпестезія, розлад схеми тіла, астереогноз, апраксія, акалькулія, епілептичні напади, які починаються з парестезій в правій руці. Де розташоване патологічневогнище:

У постцентральній звивині зліва В тім'яній ділянці лівої півкулі В прецентральній звивині зліва У лівій лобовій частці

У потиличній частці зліва


  1. Периферичний тетрапарез переважно дистальних відділів з атрофією м'язів й арефлексією. При ураженні, яких утворень нервової системи відзначається подібна симптоматика:

Передніх рогів спинного мозку на рівні С5-Тh2 з обох боків Передніх рогів спинного мозку на рівні Тh4-Тh5

Передніх рогів спинного мозку і латеральних пірамідних шляхів на рівні С2-С4 При множинному ураженні стовбурів периферичних нервів

Спинного мозку в ділянці нижніх відділів кінського хвоста


  1. Хворий скаржиться на відсутність руху в обох ногах. У неврологічному статусі: сухожильні рефлекси на ногах не викликаються, атонія й атрофія м'язів, фасцікулярні посмикування. Чутливість не порушена. Де розташоване вогнище ураження:

Периферичні нерви

Передні корінці спинного мозку Передні роги поперекового потовщення Передні роги шийного потовщення Бічні канатики спинного мозку


  1. У хворого спастична лівостороння геміплегія, що супроводжується порушенням всіх видів чутливості на цій половині тіла. Де розташоване вогнище ураження:

Половинне ураження спинного мозку з лівого боку Стовбур мозку справа

Стовбур мозку зліва Внутрішня капсула справа Внутрішня капсула зліва


  1. У хворої млявий парез правої руки, спастичний - правої ноги. Порушення глибокої чутливості з правого боку, а поверхневої зліва. Вкажіть, де розташованевогнище ураження:

Шийне потовщення з лівого боку Шийне потовщення з правого боку Стовбур мозку зліва

Стовбур мозку справа Внутрішня капсула зліва


  1. У чоловіка, 46 років, виявлено: верхній периферичний парапарез, фібрилярні посмикування в м'язах плеча. Які структури нервової системи ураженні:

Периферичні нерви

Передні роги спинного мозку на рівні С4-Th1 Передні роги спинного мозку на рівні Th2-Th7 Задні роги спинного мозку на рівні С4-Th1 Задні роги спинного мозку на рівні Th2-Th7


  1. У підлітка, після невдалого стрибка у воду, розвинулася слабкість рук і ніг. У неврологічному статусі: черепні нерви без патологій. Знижена сила в руках й ногах до 3-х балів; м'язовий тонус високий. Рефлекси на руках й ногах високі, черевні рефлекси відсутні; з обох боків викликаються патологічні рефлекси. Назвіть патологічний синдром:

Периферичний тетрапарез Центральний тетрапарез Комбінований тетрапарез Периферична тетраплегія Центральна тетраплегія


  1. У хворого визначається геміанестезія, геміплегія, геміанопсія. Де розташоване вогнище ураження:

Постцентральна звивина

Половина сегмента спинного мозку на рівні С4

Внутрішня капсула Зоровий горб Медіальна петля


  1. У хворого знижена сила м'язів правої стопи, неможливість тильного згинання стопи, під час ходьби - степпаж (права стопа "зачіпляється" за підлогу, праву ногу хворий при ходьбі згинає в кульшовому й колінному суглобах, сильніше звичайного піднімає ногу). Ахіллів рефлекс справа не викликається. Вкажіть рівень ураження:

Медіальний відділ лівої прецентральної звивини Малогомілковий нерв справа

Латеральний пірамідний шлях на рівні L1-L2 Поперекове потовщення спинного мозку Внутрішня капсула зліва


  1. У хворого з'явилося похитування під час ходи, інтенційний тремор при пальце-носовій і п'ятково-колінній пробах, більш виражений з правого боку, ністагм при погляді вправо. У позі Ромберга хвора падає вправо. Визначте локалізацію вогнища ураження:

Черв'як мозочка

Ліва півкуля мозочка Права півкуля мозочка Верхні ніжки мозочка Нижні ніжки мозочка


  1. У хворого спостерігаються швидкі аритмічні довільні рухи кінцівок й тулуба. Він кривиться, характерні гримаси, часто висовує язик. Тонус м'язів кінцівок знижений. Як називається описаний синдром:

Атетоз Міоклонія Хорея Гемібалізм Тік


  1. У хворого після грипу з'явилися насильницький червоподібний рух в пальцях кистей. Як називається цей вид руху:

Атетоз Гемібалізм Міоклонія Тік

Хорея


  1. У хворого відзначається ейфорія, морія, порушено критичне ставлення до своєї поведінки. Об'єктивно: геміпарез в лівих кінцівках, рефлекси орального автоматизму, хапальний феномен Янишевського. Де локалізується вогнище ураження?

Лобова частка зліва

Скронева частка справа Лобова частка справа Тім'яна частка зліва Потилична частка справа


  1. Напади гарячки, що починаються з парастезій в області обличчя справа, поширюються на шию, плече, передпліччя, кисть, стегно, стопу. Де локалізується вогнище ураження?

Подразнення середніх відділів лівої постцентральної звивини Подразнення верхніх відділів правої постцентральної звивини Подразнення нижніх відділів лівої постцентральної звивини Подразнення нижніх відділів правої постцентральної звивини Подразнення нижніх відділів лівої прецентральної звивини


  1. У хворого, у якого в анамнезі сифіліс, при дослідженні черепно-мозкових нервів відзначається відсутність прямої й співдружньої реакції зіниць на світло при збереженій реакції на конвергенцію й акомодацію, міоз, деформація зіниць. Назвіть синдром.

Синдром Ейді

Синдром Аргайла-Робертсона Синдром Гертвіга-Мажанді Синдром Фуа

Синдром Паріно


  1. Хвора хворіє протягом року, скаржиться на достатньо інтенсивний біль в області сідниць, промежини, у тому числі біль положення, а також нетримання сечі й калу. Об'єктивно: рухова функція кінцівок і тулуба не порушені, відзначається атрофія сідничних м'язів, пролежні в області крижи, анестезія сідниць й навколо заднього проходу. Який синдром ураження спостерігається у хворої?

Синдром кінського хвоста Синдром поперекового потовщення Синдром епіконуса

Синдром Броун-Секара

Синдром нижніх грудних сегментів


  1. Хвора скаржиться на двоїння в очах при погляді в праву сторону, слабкість м'язів правої половини обличчя, порушення рухів в лівих кінцівках. У неврологічному статусі: парез VI і VII пар черепно-мозкових нервів за периферичним типом справа, лівобічний спастичний геміпарез. Як називається описаний синдром?

Джексона Фовілля Авеліса

Мійьяра-Гюблера Шмідта

  1. Хворий відзначає відсутність больової та температурної чутливості праворуч від рівня соска до рівня пупка. Інші види чутливості не порушені. Укажіть локалізацію ураження?

Бічні стовпи рівня D9 - D10

Передні корінці спинного мозку D9 - D10 Задні корінці спинного мозку D9 - D10 Передні роги спинного мозку D9 - D10 Задні роги спинного мозку D9 - D10


  1. У хворого при огляді виявлено порушення координаторних проб праворуч, адіадохокінез та інтенційний тремор справа, падіння вправо у позі Ромберга. Де знаходиться вогнище ураження?

У лівій півкулі головного мозку. В правій півкулі головного мозку. Уражений черв'як мозочка.

У лівій півкулі мозочка. У правій півкулі мозочка.


  1. У хворого знижене критичне ставлення до своєї поведінки: ейфорія, неохайність. При огляді: похитування під час стояння та ходи, парез погляду вліво, в лівих кінцівках підвищений тонус та рефлекси. Відзначається хоботковий та патологічний хапальний рефлекс. Де розташоване вогнище ураження?

Променистий вінець справа Лобова частка справа Внутрішня капсула справа Внутрішня капсула зліва Тім'яна частка справа


  1. Хворий скаржиться на порушення чутливості та рухів в правих кінцівках, порушення зору. У неврологічному статусі: правобічна геміплегія, геміанестезія, геміанопсія, центральний парез мімічної мускулатури та язика праворуч. Де розташоване патологічневогнище?

Зоровий бугор Променистий вінець Внутрішня капсула Вароліїв міст Довгастий мозок


  1. У хворого на тлі активного ревматичного процесу виникли гіперкінези, які характеризуються різними за силою та локалізацією скороченнями м'язів. Вони виникають не ритмічно та не стереотипно на тлі зниженого м'язового тонусу і збільшення обсягу пасивних рухів в суглобах. Визначте вид гіперкінезу.

Тік

Торсійна дистонія Тремор

Гемібалізм Хорея


  1. У хворого в неврологічному статусі: ліве очне яблуко повернуто назовні, праворуч - легкий геміпарез, гемігіпостезія та інтенційний тремор з хореоатетоїдними рухами. Який альтернуючий синдром?

Авеліса Бенедикта Шмідта Вебера Джексона


  1. У хворого виявлено лівосторонню геміплегію з підвищеним м'язовим тонусом та сухожильними рефлексами, патологічні стопні симптоми. Справа відзначено незмикання повіки, хворий не взмозі підняти брову, опущений кут рота. Як називається описаний синдром?

Фовілля

Мійяра-Гюблера Джексона Авеліса

Шмідта


  1. У хворого з спинною сухоткой спостерігається «півняча» хода та порушення глибокої чутливості з нижніх кінцівок, порушення координації в нижніх кінцівках при рухах, а особливо погіршуються координація під час закриття очей. Визначте вид порушення.

Вестибулярна атаксія Астазія-абазія Сенситивна атаксія Мозочкова атаксія Кіркова атаксія


  1. У хворої скарги на слабкість в ногах, зниження чутливості в них, порушення чутливості в області промежини, порушення функції тазових органів, а також інтенсивний стріляючий біль у поперековій ділянці оперізуючого характеру. У неврологічному статусі: нижня млява параплегія, параанестезія кінцівок та області промежини. Який синдром спостерігається у хворої?

Синдром грудних сегментів Синдром епіконуса

Синдром поперекового потовщення Синдром кінського хвоста Синдром конуса спинного мозку


  1. У хворого при огляді виявлено лівосторонню геміплегію, відхилення правого очного яблука назовні. Який альтернуючий синдром у хворого? Шмідта

Авеліса

Бенедикта Мійяра-Гюблера Вебера


  1. У хворої при огляді виявлено геміплегію правих кінцівок з підвищеним м'язовим тонусом і сухожильними рефлексами, гемігіпестезію справа, геміанопсію, ураження лицевого та під'язикового нервів справа за центральним типом. Де розташоване патологічне вогнище?

Зоровий бугор справа Внутрішня капсула зліва Внутрішня капсула справа Променистий вінець зліва Зоровий бугор зліва


  1. У хворого відзначається девіація язика вліво у поєднанні з геміплегією правих кінцівок. Який синдром спостерігається у хворого?

Синдром Мійяра-Гюблера Синдром Авеліса Синдром Шмідта Синдром Фовілля Синдром Джексона


  1. У хворого після травми виявлено обмеження рухів в правій нозі, зниження сили в ній, атрофія м'язів, атонія в них, виявляються реакції переродження м'язів. Назвіть виявлений синдром.

Ураження центрального рухового нейрона Ураження шийного потовщення

Ураження периферичного рухового нейрона Ураження сірої речовини спинного мозку Синдром Броун-Секкара


  1. У хлопчика протягом дня відзначаються «відключення» на 10-15 секунд, під час яких він застигає в одній позі, не реагує на питання, відповіді на своє ім'я не дає. Про напади нічого не пам'ятає. Неврологічне дослідження не виявило змін. Який метод обстеження доцільно використовувати для уточнення діагнозу? Ехоенцефалографія

Реоенцефалографія Рентгенограма черепа Електроенцефалографія Допплерографія


  1. У хворої під час огляду виявлено парез голосових зв'язок, м'якого піднебіння, трапецієподібного та грудино-ключично-соскоподібного м'язів справа в поєднанні з центральним парезом лівих кінцівок. Який синдром спостерігається у хворого?

Синдром Мійяра-Гюблера Синдром Авеліса

Синдром Фовілля Синдром Джексона Синдром Шмідта


  1. У хворої при огляді виявляється верхня млява параплегія, нижня спастична параплегія, втрата всіх видів чутливості за провідниковим типом, періодична затримка сечі, корінцевий біль в верхніх кінцівках. Де розташоване патологічневогнище?

Верхні шийні сегменти спинного мозку Довгастий мозок

Шийне потовщення спинного мозку Ветральна половина спинного мозку Дорсальна половина спинного мозку


  1. Хвора скаржиться на слабкість та головний біль стріляючого характеру в ногах, періодичне нетримання сечі. При огляді: нижня млява параплегія, парастестезія на нижніх кінцівках та в області промежини. Де розташоване патологічневогнище?

Задній корінець спинного мозку Нижні грудні сегменти Кінський хвіст

Конус спинного мозку Поперекове потовщення


  1. Хворий скаржиться на періодичні головні болі, порушення зору, при огляді виявлено атрофію зорового нерва правого ока та застійний сосок диска зорового нерва зліва. Який синдром спостерігається у хворого?

Синдром Арджил-Робертсона Синдром Таласа-Ханта

Лікворно-гіпертензійний синдром Мігренеподобний синдром Синдром Фостера-Кеннеді


  1. Хворий скаржиться на загальну скутість, тремор пальців рук, біль у великих суглобах, що минаєпід час рухової активності. При огляді: поза манекена, особа гіпомімічна, голос тихий, мова монотонна, млява, хворий малоемоціональний; м'язовий тонус підвищений в кінцівках, гіпокінезія, хода дрібними кроками, руки притиснуті до тулуба, ускладнена зупинка та повороти. Який синдром спостерігається у хворого?

Гемібалізм

Синдром Паркінсонізму Хорея

Атетоз

Синдром Стюарта-Холмса


  1. Хвора скаржиться на оніміння та біль в правих кінцівках, похитування під час ходьби, насильницький сміх та плач. При огляді: гемігіпестезія справа,

правобічний спастичний геміпарез, гемыатаксія, псевдоатетоз в правих кінцівках, передпліччя правої руки зігнуто і проновано, пальці розігнуті, знаходяться в русі. Назвіть виявлений синдром.

Синдром внутрішньої капсули Синдром Дежерина-Русі Синдром тім'яної частки

Синдром Джексонівської епілепсії Синдром гіпоталамічної області


  1. Хвора скаржиться на порушення ковтання, мови. При огляді визначається парез м'якого піднебіння і голосової зв'язки зліва, центральний геміпарез правих кінцівок. Який синдром спостерігається у хворого?

Синдром Мійяра-Гюблера Синдром Джексона Синдром Шмідта Синдром Фовілля Синдром Авеліса


  1. Хворий скаржиться на достатньо інтенсивний біль в ногах, виявлена млява параплегія, парастезії, периферичне (справжнє) нетримання сечі і калу. З анамнезу відомо, що хворіє близько року, але останній місяць біль став наростати і приєдналися порушення тазових функцій. Де розташоване патологічне вогнище?

Синдром поперекового потовщення Синдром епіконуса

Синдром кінського хвоста Синдром Броун-Секара Синдром конуса спинного мозку


  1. У хворого хитка хода, інтенційний тремор праворуч, адіадохокінез праворуч, горизонтальний ністагм. Де розташоване вогнище ураження:

Черв'як мозочка Права ніжка мозку Ліва півкуля мозочка

Права півкуля мозочка

Ліва предцентральна звививина


  1. Хвора скаржиться на слабкість в нижніх кінцівках, болі в ногах, періодичне нетримання сечі. Об'єктивно: нижня периферична параплегія, паранестезія нижніх кінцівокта на промежині. Який синдром спостерігається у хворої? Синдром Броун-Секара

Синдром епіконуса Синдром конуса

Синдром поперекового потовщення Синдром кінського хвоста

  1. У хворого, який переніс мозковий ішемічний інсульт, виникли такі неврологічні порушення: інтенційний тремор, хореоатетоз, пірамідний парез, зниження слуху, вертикальний парез погляду, порушення емоцій. Для поразки, яких відділів стовбура характерні зазначені синдроми?

Синдром покришки моста Синдром Варолієва моста. Синдром середнього мозку Синдром довгастого мозку Синдром медіальної петлі


  1. У хворої спостерігається правобічний спастичний геміпарез з порушенням чутливості, вираженим пекучим болем в паретичних кінцівках, гіпалгезією, дизестезією, в пальцях правої руки порушена м'язово-суглобова чутливість, наявний атетоїдний рух кінцівок. Правобічна гомонімна геміанопсія. Які структури вражені?

Синдром ураження променевого вінця зліва Гіпоталамічний синдром зліва

Ураження шийного сплетення Таламічний синдром зліва

Синдром ураження стовбура мозку зліва

1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17


написать администратору сайта