Главная страница
Навигация по странице:

  • Білім беру ұйымының атауы Пәні

  • Педагогтің аты-жөні: К үні

  • Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты

  • Сабақтың барысы Сабақтың кезеңі//уақыты Педагогтің әрекеті

  • Ой қозғау

  • Мәтінмен жұмыс

  • 2-тапсырма

  • Бұл сабақты оқып, мен…»

  • 10 сынып-2 тоқсан дүние тарих. Дниежзі тарихы


    Скачать 0.49 Mb.
    НазваниеДниежзі тарихы
    Дата22.11.2022
    Размер0.49 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла10 сынып-2 тоқсан дүние тарих.docx
    ТипДокументы
    #806215
    страница6 из 6


    1   2   3   4   5   6

    ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

    «Ең үздік жауап»

    «Алақан-жұдырық»

    «Жұлдызшалар»


    Ақпараттық мәтін
    Тақырыптық кесте

    суреттер

    Бекіту


    Сабақты қорытындылау

    Оқушылардың назарын қаншалықты сабақтың мақсатын, оқу мақсатын және бағалау критерийлеріне аударып,оқушылардың өз деңгейлерін бағалауға мүмкіндік беріп, қандай қосымша жұмыс істеу қажеттілігін анықтаңыз.

    Үйге тапсырма

    Социогенез туралы теориялардың алуан түрлілігі

    Сабақтың тақырыбын қорытындылау

    «Ең үздік жауап»

    Ақпараттық карточка


    Кері байланыс

    “Идеялар себеті”

    Бүгінгі тақырыпта алған мәлімметірм.

    Сабақта қиын болған тұстар

    Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


    Оқушылар бағалай критерийлерімен бағалайды

    А4, конспект


    Білім беру ұйымының атауы




    Пәні:

    Дүниежүзі тарихы

    Бөлім:

    Этника лық, әлеуметтік және саяси процестер


    Педагогтің аты-жөні:




    Күні:




    Сынып: 10

    Қатысушылар саны:

    Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    Қоғамның әлеуметтік ұйымдасуының тарихи формалары

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

    10.2.3.3 -қоғамның әлеуметтік ұйымдасуының тарихи формаларын, оларға тән белгілерін анықтай отырып түсіндіру;

    10.2.3.4 -қазіргі қоғамның әлеуметтік стратификациясын зерттеу

    Сабақтың мақсаты

    қоғамның әлеуметтік ұйымдасуының тарихи формаларын, оларға тән белгілерін анықтайды

    Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңі//уақыты

    Педагогтің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Ұйымдастыру

    Өзін-өзі тексеру


    Өткен білімді еске түсіру


    Ой қозғау

    Адамның даму тарихы - күрделі және қарама-қайшы көзқарастармен сипатталады.

    Оқушыларға сұрақ қойыңыз: Өмірдің ең ауыр жағдайларында сіздер кімнің көмегіне сүйенесіздер?

    Азаматтық қоғамда қандай қоғамдық ұйымдардың көмегімен өз мүдделеріңді қорғауға, өз мәселелеріңді шешу мүмкін болады?

    1. Отбасы

    2. Құқық қорғау ұйымдары

    3. Мемлекетік емес БАҚ

    4. Жергілікті өзін-өзі басқару

    5. Діни бірлестіктер

    6. Қоғамдық ұйымдар

    Оқушылар сұрақтарға жауап береді

    мадақтау

    Мұғалім презентациясы

    Әлеуметтік стратификация және әлеуметтік мобильділік теориясы

     http://5fan.ru/wievjob.php?id=12332


    Жаңа білім


    Мәтінмен жұмыс

    1-тапсырма

    Оқушыларға этностың белгілері келтірілген карточкалармен жұмыс жасауды ұсыныңыз. Оқушы этностың маңызды белгілерін таңдап, өз таңдауына дәйектер келтіруі керек.
    Этностың белгілері:

    1. Ортақ сана сезім

    2. Қандық туысқандық

    3. Ортақ тіл

    4. Ортақ мәдениет пен салт-дәстүр

    5. Тұрақты ұрпақаралық сабақтастық

    6. Ортақ территория

    7. Ортақ тарихи тағдыр


    2-тапсырма

    «Серпілген сауал»

    «Отбасы адам мен мемлекетке қандай пайда әкеледі?»

    «Көршілікқауым қоғамға не береді?»

    «Көршілік-аумақтық қауымның мүшелері қандай артықшылықтарға ие болды?»


    Оқушылар мәтінмен жұмыс жасайды

    Оқушылар топта этностың белгілерін талқылайды

    Сұрақтарға жауап береді

    ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

    «Ең үздік жауап»

    «Жұлдызшалар»


    Ақпараттық мәтін
    Стратификация және әлеуметтік мобильділік теориясы

    https://stud.kz/referat/show/28803

    кесте



    Бекіту


    Сабақты қорытындылау

    Үйге тапсырма

    Қоғамның әлеуметтік ұйымдасуының тарихи формалары

    Сабақтың тақырыбын қорытындылау

    «Ең үздік жауап»

    Ақпараттық карточка


    Кері байланыс

    «Бұл сабақты оқып, мен…»

    Білмеймін .......

    Білемін .....

    Түсінемін .....

    Түсінемін және қолдана аламын ....

    Басқа біреуді үйрете аламын .....


    Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


    Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды

    А4, конспект

    1   2   3   4   5   6


    написать администратору сайта