Главная страница
Навигация по странице:

  • Хірургія печінки

  • Хирургия база тестов 4 курс. 4 курс. Всі тести без правильних відповідей. Гострий апендицит


    Скачать 465 Kb.
    НазваниеГострий апендицит
    АнкорХирургия база тестов 4 курс
    Дата22.09.2020
    Размер465 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файла4 курс. Всі тести без правильних відповідей.doc
    ТипДокументы
    #139023
    страница5 из 8
    1   2   3   4   5   6   7   8

    Виразкова хвороба. Стеноз, малігнізація, хвороби оперованого шлунка
    Під час планового хірургічного втручання з приводу рецидивної виразки цибулини дванадцятипалої кишки після СПВ знайдено запальний інфільтрат діаметром до 5 см, який включає гепатодуоденальну зв’язку, жовчний міхур . 12-пала кишка розширена. МАО - 30 ммоль/год. Який із видів операції доцільно вжити?

    - Резекцію 2/3 шлунка на виключення по Більрот-2 .

    -Стовбурову ваготомію, пілоропластику по Фінею.

    -Стовбурову ваготомію, пілоропластику по Діверу-Бардену-Шалімову.

    -Стовбурову ваготомію, гастродуодено-анастомоз по Джабуле

    -Резекцію шлунка за Більрот-I.
    Больной 63 года обратился с жалобами на боли в области желудка. При фибрскопии у больного обнаружена язва тела желудка до 9 см в диаметре. Биопсия . Цитологически и гистологически-воспалительный процесс. Какая тактика лечения наиболее правильная в данном случае?

    -Хирургическое лечение

    -Симптоматическое лечение

    -Противоязвенное в условиях местной больницы

    -Санаторно-курортное лечение

    -Наблюдение
    Больной жалуется на затрудненное глотание, загрудинные боли, отрыжку, срыгивания. При рентгенографии с бариевым контрастированием пищевода на уровне пересечения пищевода с бифуркацией трахеи обнаружен дефект наполнения неправильной формы до 2 см в диаметре и задержкой контрастного вещества более 2 минут и слоистостью содержимого. Сформулируйте предварительный диагноз.

    - Дивертикул пищевода

    -Ахалазия пищевода

    -Халазия пищевода

    -Опухоль пищевода

    -Инородное тело пищевода
    Больная жалуется на жжение за грудиной, сопровождающееся болевым синдромом. Боль иррадиирует в спину, усиливается в положении лежа и на левом боку, купируется приемом щелочных вод. Боль появляется после приема жирной, острой пищи, при переедании. Гиперстеник. Перечисленные жалобы на протяжении двух месяцев. Сформулируйте предварительный диагноз.

    - Рефлюкс-эзофагит

    -Ахалазия кардии

    -Халазия кардии

    -Дивертикул пищевода

    -Параэзофагеальная диафрагмальная грыжа
    Больной оперирован два года назад по поводу перфоративной язвы двенадцатиперстной кишки, произведено ушивание язвы. За последние два месяца похудел на 12 кг, что связывает с боязнью принимать плотную пищу из-за возникающих после еды боли и изнурительной тошноты. Стал самостоятельно вызывать рвоту, последняя приносит облегчение. Сформулируйте предварительный диагноз.

    - Рубцовый пилородуоденальный стеноз.

    -Хронический послеоперационный панкреатит.

    -Пенетрирующая язва двенадцатиперстной кишки.

    -Язвенная болезнь двенадцатиперстной кишки, обострение.

    -Пилороспазм.
    Хворий Н., 62 років, надійшов із скаргами на біль у верхній половині живота після прийому їжи, печію, нудоту, зниження маси тіла на 15 кг протягом року, запори. Три року тому оперований з приводу перфоративної виразки шлунка, виконана резекція шлунка. Через рік після операції відновився біль у верхній половині живота, печія, періодично виникала блювота їжею, з часом стан хворого погіршився. Ваш попередній діагноз?

    -Пептична виразка гастроентероанастомозу

    -Синдром привідной петлі

    -Рак кукси шлунка

    -Гастрит оперованого шлунка

    -Хронічний панкреатит
    У виснаженого мужчини 42 років, який 15 років страждає виразковою хворобою 12-палої кишки, на протязі останніх двох тижнів щовечора має місце масивна блювота. При рентгеноскопії виявлено стеноз воротаря шлунку. Вищезгаданий стан ускладнився судомами. яке ускладнення виникло у хворого?

    -Хлоропривна тетанія

    -Кровотеча

    -Перфорація

    -Пенетрація

    -Малізнізація
    Мужчина 58 років на протязі 20 років страждає виразковою хворобою шлунка з типовими сезонними загостреннями, під час яких лікується стаціонарно. Останні два роки до лікарів не звертався. На протязі восьми місяців змінився характер болі, стала постійною. Зник апетит, схуд на 15 кг. Стілець буває 1 раз в 2-3 дні, блювота не було. Яке ускладнення виразкової хвороби шлунка слід підозрювати у хворого?

    -Малігнізацію виразки

    -Пенетрацію в підшлункову залозу

    -Стеноз воротаря шлунку

    -Хронічний панкреатит

    -Рефлюкс-гастрит
    Чоловік 46 років скаржиться на виражену загальну слабкість, напади серцебиття та пітливість, інтенсивні болі в епігастрії, які виникають через 10-15 хвилин після прийому їжі. Протягом 10 років хворіє на виразкову хворобу шлунка. 2 роки тому виконана резекція шлунка за Більрот-2. При обстежені живіт м’який. Болючий в епігастрії та пілородуоденальній зоні. Яке ускладнення найбільш імовірно виникло у хворого?

    -Демпінг – синдром

    -Холецистит

    -Пептична виразка шлунка

    -Хронічний панкреатит

    -Гастрит кукси шлунка
    Хворий 42 років чотири роки тому переніс резекцію шлунка за Гофмейстером-Фінстерером з приводу виразки 12-палої кишки з пенетрацією у підшлункову залозу. Протягом останнього року відмічає біль в епігастрії та правому підребір’ї. Больовий синдром супроводжується масивним бліванням застійним вмістом з великою кількістю жовчі. Після блівання біль зменьшується або проходить. Неодноразове лікування покращення не приносило. Хворий схуд на 12 кг. Який найбільш вірогідний дагноз?

    -Синдром привідної петлі

    -Пухлина кукси шлунка

    -Хронічний панкреатит

    -Рецидив виразки

    -Пептична виразка гастроентероанастомозу

    Хворий 35 років надійшов у клініку з приводу виразкової хвороби 12-палої кишки, асоційованої з хелікобактерною інфекцією. Який з препататів, які використовуються для лікування виразкової хвороби, має антихелікобактерну дію?

    -Амоксицилін

    -Омепразол

    -Гастроцепін

    -Маалокс

    -Циметідін
    У хворого, який переніс резекцію шлунка рік тому, з’явились напади слабкості, що виникали натщесерце або через 15-20 хвилин після прийому їжі. Напади супроводжувались м’язевою слабкістю, головним болем, зниженням цукру крові, зниженням артеріального тиску, іноді запамороченням. Яке ускладнення виникло у хворого?

    -Гіпоглікемічний синдром

    -Харчова алергія

    -Демпінг-синдром

    -Пострезекційна астенія

    -Синдром малого шлунка
    У хворого, який переніс резекцію шлунку по Більрот-2 з приводу виразкової хвороби 12-палої кишки відмічаються скарги на різку слабість, приступи серцебиття, приливи жару до обличчя та головокружіння при прийомі солодкої і молочної їжі. Дефіцит ваги тіла – 15кг. R-логічно культя шлунку невеликих розмірів з неприривною евакуацією барію в розширену відводящу кишку. Яке оперативно втручання потрібно було раніше зробити хворому?

    - СПВ з пілоропластикою

    -Єюногастропластика

    -Резекция шлунку по Ру

    -СтВ

    -Екстирпація шлунку
    Хворий 51 року, оперований рік тому з приводу перфоративної виразки 12-палої кишки. Зроблена стовбурова ваготомія з висіченням виразки. Скаржиться на періодичну появу рідкого стулу, котрий виникає раптово (по два три рази на добу протягом тижня), після чого самостійно нормалізується. Визначте діагноз.

    - Післяваготомна діарея

    -Хронічний панкреатит

    -Демпінг - синдром

    -Хронічний коліт

    -Поліпоз товстої кишки
    У хворого при проведенні гастродуоденоскопії виявлена невеликих розмірів поверхнева виразка на малій кривизні шлунка. Як Ви вважаєте, з чим пов’язаний початковий процес виразкоутворення?

    -З механізмами, порушаючими рівновагу між факторами захисту та агресії гастродуоденальної зони

    -Зі зниженням секреторної функції підшлункової залози

    -З порушенням кислотонейтралізуючої функції дванадцятипалої кишки

    -З декомпенсацією антральної кислотонейтралізуючої функції

    -Зі зворотньою діфузією водиєвих іонів

    У хворого 40 років з тривалим виразковим анамнезом розвинувся декомпенсований стеноз воротаря (привратника) з характерною клінікою цього ускладнення – блювання раніше принятою їжею, зниження маси тіла, інколи – судоми. При декомпенсованому пілородуоденальному стенозі рекомендовано застосувати?

    - Економна резекція шлунку зі стовбуровою або селективною ваготомією

    -Економна резекція шлунку з СПВ

    -Селективна ваготомія з гастроентероанастомозом

    -Стовбурна ваготомія з гастроентероанастомозом

    -СПВ з пілоропластикою
    Хворий К., госпіталізований з нападами судом. Багато років страждає виразкою ДПК. В останній місяць відмічає щоденну блювоту, схуд на 20 кг. Об’єктивно: Хворий виснажений. В епігастральній ділянці визначається “шум плеску”. Нижня межа шлунку на рівні гребінцевої лінії. Лабораторно: загальний білок 43 г/л; К - 2,1 ммоль/л, Na - 118 ммоль/л, Ca - 1,6 ммоль/л, хлориди - 82 ммоль/л, гематокрит - 64\%. Який попередній діагноз?

    -Декомпенсований стеноз воротаря

    -Кровоточива виразка ДПК

    -Субкомпенсований стеноз воротаря

    -Малігнізована виразка шлунку

    -Компенсований стеноз воротаря
    Хвора 63 років, хворіє на хронічний гастрит, більше 20 років. Препарати (вікалін, ранітідін), які раніше поліпшували стан. Останнім часом не приносять полегшення. Під час останнього гастрофіброскопічного дослідження був виявлений атрофічний гастрит. Ваші рекомендації по лікуванню ?

    -Замісна терапія (ацидин-пепсин)

    -Жовчогінні

    -Гатропротектори

    -Вітамінотерапія

    -Антиоксидантна терапія
    Який з перелічених станів не відносять до передракових захворювань шлунка?

    -Гіперпластичні поліпи шлунку

    -Хронічний мета пластичний дисрегенераторний гастрит, зумовлений helicobacter pylori

    -Війчасті поліпи шлунка та хронічні виразки

    -Vit-B12- дефіцитну [перніціозну] анемію

    -Резектований шлунок із приводу виразки
    Хлопчик 12 років, скаржиться на голодні нічні болі, закрепи. Хворіє більше двох років. Яке захворювання, на вашу думку, має місце?

    - Виразкова хвороба 12-палої кишки

    -Гострий гастрит

    -Хронічний гастрит

    -Дискінезія жовчовивідних шляхів

    -Виразкова хвороба шлунку
    Дитині 14 років. Скарги на відчування печії, що посилюється після приняття жирної та жареної їжі, відрижка воздухом. При фіброгастроскопії спостерігається гіперемія дистальних відділів стравоходу. Який діагноз є вірогідним?

    - Рефлюкс-езофагіт

    -Хронічний холецистит

    -Виразкова хвороба

    -Хронічний вірусний гепатит

    -Хронічний панкреатит
    Дитина 12 років скаржиться на "нічний" та "голодний" біль в животі. При обстеженні встановлено діагноз – Виразкова хвороба 12-палої кишки. Виявлено Н. pilory [---]. Які препарати є оптимальними для ерадикації хелікобактера:

    - Кларитроміцин-азітроміцин-трихопол

    -Трихопол-цизаприд-маалокс

    -Омепразол-альмагель-вікалін

    -Ранітідін - Де-нол-мотиліум

    -Кларитроміцин - сульфамід-вікаір
    Назвіть основний компонент консервативної противиразкової терапії, що сприяє профілактиці рецидивування захворювання.

    - Ерадикація Helicobacter pylori.

    -Поліпшення мікроциркуляції.

    -Підвищення імунітету.

    -Нормалізація судинних порушень.

    -Цитопротективна терапія.
    Пролабірування слизової шлунку в дванадцятиперстну кишку (синдром Шмідена) клінічно найбільш часто проявляється:

    -Болем в епігастрії

    -Розвитком ГШКК

    -Печією, нудотою і блювотою

    -Протікає безсимптомно

    -Жовтяницею
    Наявність синдрому Золлінгера-Еллісона дозволяє діагностувати підвищення в крові рівня:

    -Гастріна

    -амілази

    -Білірубіна

    -Холецистокініна

    -Лужної фосфатази
    Хірургія печінки
    У хворого 66 років з'явилися скарги на виділення крові при акті дефекації, тенезми. При обстеженні виявлена пухлина 4см на відстані 4 см від анального отвору. Пахвинні лімфоузли не збільшені. Гістологічно - аденокарцинома. Вкажіть найчастішу локалізацію віддаленних метастазів:

    -Печінка

    -Легені

    -Кістки тазу

    -Підшлункова залоза

    -Селезінка
    Хворий 37 років доставлений каретою швидкоїмедичної допомоги з місця ДТП. При огляді стан - яжкий , блідий. АТ90\60, PS-100в хв. Скарги на помірні болі в правому підребер’ї. Попередній діагноз: закрита травма черева. Пошкодження печінки? Вкажіть найбільш інформативний метод діагностики пошкоджень печінки в перщі години після закритої травми черева:

    -Лапараскопія

    -Ультразвукове дослідження

    -Оглядове ренгенівське дослідження

    -Комп’ютерна томографія

    -Ангіографія
    Хворий 30 років переніс гострі гепатити А і В. Доставлена у важкому стані. Під час поступлення блювота рідкою кров'ю і згустками повним ротом. АТ 80/40 мм рт. ст. Пульс 108 в хв. Приймає кортикостероїди. Живіт збільшений, безболісний. З рота “печінковий” запах. Визначите найбільш вірогідне джерело кровотечі:

    -Варикозні вени стравоходу і шлунку.

    -Гострі виразки кишки 12-палої кишки.

    -Розриви слизистою кардіального відділу шлунку

    -Хронічна виразка шлунку.

    -Легенева кровотеча.
    Тваринника впродовж місяця турбує ниючий біль в правому підребер'ї, гіркота в роті, слабкість, зниження маси тіла на 12 кг, періодична блювота жовчю. Температура тіла увечері 37,6 град. При сонографії: жовчний міхур 5,5х2,7 см, стінка його 0,4 см, головна печінкова протока 0,8 см в діаметрі. У передньому сегменті печінки є округла гипоехогенноє тінь до 6 см в діаметрі, поряд ще дві по 1,2 см, стінки утворень до 0,3 см завтовшки . Сформулюйте попередній діагноз.

    -Эхинокок печінки

    -Гемангіоми печінки

    -Абсцеси печінки

    -Кістозний рак печінки

    -Постнекротичні кісти печінки.
    Хворий С.,63 років, поступив у приймальний покій із масивною блювотою кров’ю. Блювота виникла раптово, в анамнезі вірусний гепатит. При огляді виявлено телеангіектазії на обличчі та грудях, на черевній стінці венозна сітка у вигляді “голови медузи”, пальпуються збільшена печінка та селезінка. Яка причина кровотечі на Вашу думку?

    -Розрив варикозних вен стравоходу

    -Ерозивний гастродуоденіт

    -Кровоточива виразка шлунку

    -Карцинома стравоходу

    -Бронхоектатична хвороба
    Доставлено хворого 45 років з гострою шлунковою кровотечею ІІ-ІІІ ступеня. Із анамнезу відомо, що хворий 10 років тому переніс напад гострого деструктивного панкреатиту, після якого з часом з’явилась спленомегалія. При огляді хворого шкіра бліда, пульс 110 уд./хв, АТ-100/60 мм рт.ст., гемоглобін 90 г/л. Живіт дещо збільшений в розмірах, м’який, помірно болючий в лівому підребер’ї, де визначається великих розмірів селезінка. Печінка, підшлункова залоза не пальпуються. Перістальтика прискорена. Яка патологія спричинила кровотечу?

    -Позапечінкова портальна гіпертензія

    -Кровотеча із кісти підшлункової залози

    -Гострі виразки шлунка

    -Рак шлунка, ускладнений кровотечею

    -Синдром Малорі-Вейса
    Хворий С., 63 років страждає цирозом печінки 10 років. Після фізичного навантаження з’явилась загальна слабкість, запаморочення, нудота, мелена. Об-но: АТ 100/60 мм.рт.ст.., Ps=100 в хв., ниткоподібний. Яке ускладнення розвинулось ?

    -Кровотеча з розширених вен стравоходу

    -Печінкова кома

    -Виразкова хвороба

    -Гемороїдальні кровотечі

    -Еклампсія
    Хворий 16 років, скаржиться на колькоподібний біль в правому підребер’ї. Об-но: Загальний стан задовільний. Шкірні покриви жовтушні. Живіт м’який, болючий в правому підребер’ї. Ан.крові: Ер.-3,2x1012/л, Нв-94г/л, ретик.-5\%, ШЗЕ-38мм/год. Заг.білірубін - 23,4мкмоль/л. УЗД - калькульозний холецистит, селезінка - 25x15x10см. Ваш діагноз?

    -Хвороба Мінковського-Шофара

    -Таласемія

    -Хвороба Верльгофа

    -Хвороба Гоше

    -Гострий калькульозний холецистит
    Хворому 64 роки. 2 місяці тому зроблено аорто-коронарне шунтування з використанням апарату штучного кровобігу. Зараз жаліється на різку слабкість, лихоманку, нудоту, відсутність апетиту. На ЕКГ - без гострої патології. Обовязково слід виключити:

    -Вірусний гепатит.

    -Грип.

    -Катаральна ангіна.

    -Менінгіт.

    -Інфаркт міокарда.
    Причиною внутрішньопеччінкої форми портальної гiпертензiї є:

    -цироз печiнки

    -тромбоз печiнкових вен (синдром Budd-Chiari).

    -тромбоз основного стовбура ворiтної вени

    -правошлуночкова серцева недостатність

    -стиснення пухлиною підшлунковї залози селезінкової вени.
    Синдром Бадда-Кіарі це:

    -тромбоз печiнкових вен

    -тромбоз основного стовбура ворiтної вени

    -атрезія порожнистої вени

    -атрезія селезінкової Вени

    Причиною надпечінкої форми портальної гiпертензiї є:

    -тромбоз печiнкових вен (синдром Budd-Chiari).

    -цироз печiнки

    -тромбоз основного стовбура ворiтної вени

    -стеноз селезінкової артерії

    -стиснення пухлиною підшлунковї залози селезінкової вени.
    Причиною піддпечінкої форми портальної гiпертензiї є:

    - тромбоз основного стовбура ворiтної вени

    -цироз печiнки

    - тромбоз печiнкових вен (синдром Budd-Chiari).

    -серцева недостатність

    -стиснення пухлиною порожнистої вени.
    Причиною надпечінкої форми портальної гiпертензiї є:

    -серцеванедостатність

    -цироз печiнки

    -тромбоз основного стовбура ворiтної вени

    -стеноз селезінкової артерії

    -стиснення пухлиною підшлунковї залози селезінкової вени .
    Хворий 60 років доставлений в хірургічне відділення. Скаржиться на блювоту темною кровю, запаморочення, слабкість. Об’єктивно: відмічається блідість шкіри та слизових, PS-124, АТ- 90/60, розширення вен передньої черевної стінки, збільшення об’єму Живота(асцит). Яке найбільш ймовірне джерело кровотечі?

    -кровотеча з варикозно розширених вен стравоходу.

    -синдром Мелори-Вейса

    -виразка шлунку

    -виразка ДПК

    -геморагічний гастрит
    Хворий 55 років. Скаржиться на постiйний ниючий бiль у верхній частині живота , а також вiдчуття розпирання й тяжкостi в лiвому пiдребер’ї. Об'єктивнi данi: жовтушнiсть шкiри та слизових, судиннi "зiрочки" на обличчi, шиї, грудях, "печiнковi долонi", збiльшений у розмiрах живiт, варикозне розширення вен черевної стiнки ("голова медузи"). Пiд час пальпацiї печiнка збiльшена, щiльна, i майже неболюча. Селезiнка збiльшена, вiдзначається асцит. Лабораторнi данi: анемiя, лейкопенiя, тромбоцитопенiя, гiпопротеїнемiя, гiперглобулiнемiя та гiпоальбумiнемiя. Яке ускладнення потральної гіпертензії у даного хворого?

    -асцит

    -перитоніт

    -внутрішня крототеча

    -тромбоз ворітної вени

    -хр.панкреатит

    У приймальне відділення доставлений чоловік 48 років зі скаргами на слабкість, запаморочення, помірні болі в лівому підребер'ї'. З анамнезу відомо, що хворий 5 років страждає на цироз печінки. 8 годин назад після надсадного кашлю раптово зявився біль в животі. Спочатку в лівій половині, потім у всіх відділах. Напередодні госпіталізації була непритомність. Хворий лежить у вимушеному положенні. Зміна положення тіла підсилює біль в животі. Шкірні покриви бліді. Пульс - 120 ударів на хвилину. Артеріальний тиск - 90/50 мм.рт.ст. Дихання поверхневе. Пальпаторно відзначаються помірна напруга м'язів черевної стінки, притуплення перкуторного звуку в лівому підребір'ї і пологих місцях живота. Гемоглобін крові - 80 г/л. Ваш можливий діагноз?

    -спонтанний розрив селезінки

    -гострий панкреатит

    -асцит

    -перитоніт

    -внутрішня крототеча
    Хвора М., 32 р. доставлена в хірургічне відділення з скаргами на кровотечу з розширених гемороїдальних вузлів. З анамнезу відомо, що хвора 6 років тому хворіла на вірусний гепатит С. Страждає на геморой два роки. На протязі останніх 4 місяців відмічає збільшення гемороїдальних вузлів. При цьому, констатує і збільшенням в об’ємі живота. З чим ймовірніше може бути повязано прогресування геморою ?

    -розвитком портальної гіпертензії

    -генетичними факторами

    -вагітністю

    -збільшенням маси тіла

    -всі відповіді невірні
    Основними ознаками травматичного пошкодження печінки є:

    -наявність вільної рідини в черевній порожнині, симптоми подразнення очеревини позитивні, сниження гемоглобину в загальному аналізі крові

    -симптоми подразнення очеревини, гематурія

    -вільний газ в черевній порожнині при оглядовій рентгенографії черевної порожнини

    -наявність вільної рідини в черевній порожнині, симптоми подразнення очеревини відсутні

    -наявність вільної рідини в черевній порожнині, симптоми подразнення очеревини, в загальному аналізі крові – лейкоцитоз
    Хворий Ц., 46 р. доставлений в хірургічне відділення з скаргами на інтенсивний біль у животі, іррадіюючий у праву надключичну область. Дві години назад отримав сильний удар у живіт арматурою, втратив свідомість від больового шоку. Язик сухий, пульс 100 уд. на хв., АТ 90/60 мм рт. ст. відмічається субіктеричність склер. Живіт піддутий, не приймає участі в акті дихання, напружений у верхній частині, болючий більше спрва, позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга, Ортнера. При перкусії живота визначається вільна рідина у черевній порожнині. Аускультативно перистальтика не вислуховується. Ваш попередній діагноз та тактика ?

    -травма печінки. Протишокові заходи. Діагностична лапаротомія

    -травма селезінки. Протишокові заходи

    -травма селезінки. Протишокові заходи. Діагностична лапаротомія

    -травма підшлункової залози. Протишокові заходи

    -травма підшлункової залози. Протишокові заходи. Негайна операція

    У приймальне відділення доставлений чоловік 48 років зі скаргами на слабкість, запаморочення, помірні болі в правому підребер'ї'. З анамнезу відомо, що 12 годин назад він упав зі сходин і вдарився правою реберною дугою. Напередодні надходження була непритомність. Хворий лежить у вимушеному положенні. Зміна положення тіла підсилює біль в животі. Шкірні покриви бліді. Пульс - 120 ударів на хвилину. Артеріальний тиск - 90/50 мм.рт.ст. Дихання поверхневе. Пальпаторно відзначаються помірна напруга м'язів черевної стінки, притуплення перкуторного звуку в лівому підребір'ї і пологих місцях живота. Гемоглобін крові - 98 г/л. Ваш можливий діагноз і тактика?

    -Травматичний розрив печінки з внутрішньочеревною кровотечею, протишокові заходи. Негайна операція

    -Травматичний розрив селезінки з внутрішньочеревною кровотечею. Переливання одногрупної крові. Протишокові заходи.

    -Перелом ребер, ускладнений гемотораксом. Негайна торакотомія

    -Розрив брижі тонкої кишки з внутрішньочеревною кровотечею. Протишокові заходи. Негайна операція

    -Перелом УШ-Х ребер ліворуч із внутрішньочеревною кровотечею. Негайна тораколапаротомія.

    Хворий 45 років. Скаржиться на постiйний ниючий бiль у верхній частині живота , а також вiдчуття розпирання й тяжкостi в лiвому пiдребер’ї. Об'єктивно: субіктерічність шкiри та слизових, судиннi "зiрочки" на грудях, збiльшений у розмiрах живiт, варикозне розширення вен черевної стiнки ("голова медузи"). Печiнка збільшена, помірно болюча. Селезiнка збiльшена. При перкусії живота визначається вільна рідина у черевній порожнині. Який стан може характеризуватись описаною клінікою

    -портальна гіпертензія

    -гострий панкреатит

    -апостематозний пієлонефрит

    -перитоніт

    -внутрішня крототеча
    Який з нижче перечисленних показників не характеризує мезенхімально - запальний синдром?

    -підвищення лужної фосфатази

    -СРБ

    -серомукоїд

    -поява ревматоїдного чинника

    -антитіла до субклітинних чинників гепатоцита
    1   2   3   4   5   6   7   8


    написать администратору сайта