Главная страница
Навигация по странице:

  • Ресурстар Қызығушылықты ояту 0-3 Ынталандыру

  • Мақсат қою (мәселелік жағдаят). «Жұптас, ойлан, бөліс»

  • «Фигуралар» әдісі

  • Мағынаны тану 10-15 Өзіндік жұмыс.

  • Осығандейінөтілгенматериалменжұмыс.

  • Рефлексия 32-35 «Түсті карточкалар»

  • «Түсті карточка лар»

  • 2А. 10 көлеміндегі сандарды қосу мен азайту

  • 6 санын қосу және азайту / Меніңүй жануарларым

  • Уақыты Педагогтің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау

  • Өзектендіру. «Доп лақтыру»

  • «Шапалақтау» әдісі

  • Мағынаны тану 10-15 Жаңаны ашу.

  • Оқып-үйренгенді меңгергенін тексеру

  • Смайл тер

  • 7 санын қосу және азайту / Отбасы

  • Математика қмж. Ii тосан. Орта таырыптар Мені отбасым жне достарым, Бізді оршаан лем. 33саба


    Скачать 170.85 Kb.
    НазваниеIi тосан. Орта таырыптар Мені отбасым жне достарым, Бізді оршаан лем. 33саба
    Дата08.01.2023
    Размер170.85 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаМатематика қмж.docx
    ТипДокументы
    #876462
    страница4 из 14
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14

    Сабақтың барысы:

    Уақыты

    Педагогтің іс-әрекеті

    Оқушының іс-әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Қызығушылықты ояту

    0-3

    Ынталандыру.

    Мұғалім оқушыларға: «Біз осыған дейін бірнеше шамамен таныстық. Олар адамның өміріне өте қажет. Бүгін біз бірге зерттеушілер боламыз, өзіміздің айналамыздағы заттарды оқып білеміз»,– деп хабарлайды.








    4-6

    Өзектендіру.

    Оқулықтағы №1 тапсырма мен сабаққа арналған таныстырылыммен жұмыс жасау.

    Кесте қалай құрылғанына қара.



    –Бұл қандай кесте? (1, 2, 3, 4, 5-ке дейінгі сандарды қосу кестесі.)

    –Қосылғыш, қосындының мәні сөздерін пайдаланып, мысалдарды оқы, кесте бойынша қосындының мәнін тап.

    –Қосылғыш 1-ге қосылғыш 1-ді қоссақ, қосындының мәні 2-ге тең болады.

    –Қосылғыш 1-ге қосылғыш 2-ні қоссақ, қосындының мәні 3-ке тең болады.

    Кесте бойынша қосындының мәнін табады.





    Оқулық, дәптер.


    7-10

    Мақсат қою (мәселелік жағдаят).

    «Жұптас, ойлан, бөліс» әдісі. Оқулықтағы

    №2 тапсырманы жұппен орындауды ұсынады.

    Оқушылар парталас жұбына берілген санды

    5-ке арттыруға не5-ке кемітуге мысалдар жасырады.

    Мысалы: 2санын 5-ке арттырсақ қандай сан шығады? (7)

    Біз бүгін 5-ке дейінгі сандарды кестелік қосу мен азайту бойынша білімімізді тексереміз.

    5-ке арттыру мен5-ке кемітуге мысалдар жасырады.


    «Фигуралар» әдісі бойынша бағаланады.


    Оқулық, дәптер.

    «Жұптас, ойлан, бөліс»

    әдісі.


    Мағынаны тану

    10-15

    Өзіндік жұмыс.

    Оқулықтағы №3 тапсырманы өзбетімен орындайды. Үлгіге қарап дәптеріңе орындауды ұсынады.

    Тапсырманы өзбетімен дәптеріңе орындайды.


    “Жетістік баспалдағымен” өзін-өзі бағалау

    Оқулық, дәптер.


    15-25

    Қиындықтарды түзету.

    Мұғалім тапсырмалардың орындалуының дұрыстығын тексереді.

    – Кімде қиындықтар туындады?

    – Сендер қай жерде қателік жібердіңдер?

    – Жіберілген қателіктің себебі неде?

    – Өз жұмыстарында қателік болмағандар, өздеріңнің іс-әрекеттеріңнің мақсатын тұжырымдаңдар.

    (Қосымша тапсырмалар орындау.)

    – Қателік байқағандардың жұмысындағы ары қарайғы мақсаты қандай?

    (Қателіктерді түзету.)

    – Қателіктерді түзету алгоритмін қолданамыз.

    Қателікті түзету үшін келесі кестелерді ұсынуға болады.

    Кестедегі бос орындарға тиісті сандарды жаз.

    + 1 2 3 4

    1 2

    2 4

    3 6

    4 8

    Кестедегі бос орындарға тиісті сандарды жаз.

    + 1 2 3 4 5

    1 3

    2 5

    3 4 7

    4 6

    5 8 10


    Қатемен жұмыс жасайды.

    Әрбір кестедегі бос орындарға тиісті сандарды жазады.




    Кесте

    25-32

    Осығандейінөтілгенматериалменжұмыс.

    Осыдан кейін оқулықтағы зерттеушілік тұрғыдағы №4тапсырманы орындауды ұсынуға болады. Қосу амалын тексеру үшін оған кері амал – азайту амалын қолданып, бос орындарға тиісті сандарды анықтайды.

    Бос орындарға тиісті сандарды анықтайды.

    1 + 4 = 56 + 4 = 10

    2 +5=7 1 + 5 = 6

    1 + 3 = 45 + 4= 9

    Оқушылардың жұмысы смайл беру арқылы бағаланады.

    Оқулық, дәптер.


    Рефлексия

    32-35

    «Түсті карточкалар» әдісі.

    Оқушыларда екі карточка бар: көк пен қызыл. Мұғалім сабақ басында және аяғында қалаған карточкасын көрсетуді сұрайды, бұдан оқушының көңіл күйінің өзгерген, өзгермегенін білуге болады.







    «Түсті карточка

    лар»әдісі

    ________________________________________________(білім беру ұйымының атауы)
Орта білім беру ұйымының педагогіне арналған қысқамерзімді жоспар

    40-сабақ.

    Бөлімі:

    2А. 10 көлеміндегі сандарды қосу мен азайту




    Педагогтің аты-жөні:







    Күні:







    Сыныбы:

    Қатысушылар саны:

    Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    6 санын қосу және азайту / Меніңүй жануарларым




    Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

    1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу, қолдану;

    1.1.2.3 қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолдану.




    Сабақтың мақсаты:

    6 санын қосуды және азайтуды орындап үйренесің.




    Сабақтың барысы:

    Уақыты

    Педагогтің іс-әрекеті

    Оқушының іс-әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Қызығушылықты ояту

    0-3

    Ынталандыру

    Мұғалім оқушылармен үйдегі кішкентай достары, яғни үй жануарлары туралы әңгіме жүргізеді.

    Балалар өздерінің үйіндегі үй жануарлары: мысық, ит, тотықұс т.б. туралы әңгімелеп береді.








    4-6

    Өзектендіру.

    «Доп лақтыру» әдісі.

    Мұғалім допты бір оқушыға лақтырады.

    Допты қағып алған оқушыға тапсырма ұсынады. Мұғалім допты келесі оқушыға лақтырады.

    Ойын осылай бірнеше рет жалғасады.

    5 санын қосу кестесін сұрайды.



    5 санын азайту кестесін сұрайды.





    Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

    5 санын қосу және азайту кестесін айтады.


    Оқушылардың жұмысы «Шапалақтау» әдісі бойынша бағаланады.

    «Доп лақтыру» әдісі.

    7-10

    Мақсат қою (мәселелік жағдаят).

    Бүгін біз 6 санына қосу мен азайту кестесін үйренеміз.

    Мәселелік жағдаятты түсінеді.







    Мағынаны тану

    10-15

    Жаңаны ашу.

    Оқулықтағы №1тапсырма орындау ұсынылады.

    6 санын қалай қосу мен азайтуды естеріне түсіреді. Кестенің қалай құрылғанына назар аударады.



    Қосудың ауыстырымдылық қасиетін пайдаланып, 6 саны мен 6 санына қосудың кестелік жағдайларын қарастырамыз. Сонымен қатар қосуға кері амал ретінде саннан 6 санын азайтудың кестелік жағдайларын қарастырамыз. Есептеуді орындайды.

    Сурет бойынша қосуға және азатуға мысалдар құрастыруды ұсынады.

    Есіңде сақта!




    6 санын қалай қосу мен азайтуды есіне түсіреді.

    6 саны мен 6 санына қосудың кестелік жағдайларын есінде сақтайды.


    Оқушылар сурет бойынша қосу мен азайтуға өзара байланысты мысалдар құрастырады.

    4+2=6

    2+4=6

    6-4=2

    6-2=4




    Оқулық, дәптер.


    15-20

    Жаңаны қолдану

    Оқулықтағы №2тапсырманы өзбетімен орындау ұсынылады.

    Сандардың құрамын айт.

    –8 санының құрамы 6мен қандай сан?(2)

    –7 санының құрамы 6мен қандай сан? (1)

    –9 санының құрамы 6мен қандай сан? (3)

    –Өзің азайтуға мысалдар құрастыр.

    Сандардың құрамын айтады. Азайтуға мысалдар құрастырады.

    8 – 6 = 2 7 – 6 = 1 8 – 2 = 6 7 – 1 = 6

    9 – 6 = 3

    9 – 3 = 6

    “Жетістік баспалдағымен” өзін-өзі бағалау

    Оқулық, дәптер.

    20-25

    Оқып-үйренгенді меңгергенін тексеру

    Оқулықтағы №3 тапсырманы оқушылар жұппен орындайды.

    Берілген әрбір санды 6-ға арттырады.

    Ол үшін кестені пайдаланады.

    Берілген әрбір санды 6-ға кемітеді.

    Ол үшін кестені пайдаланады.


    Берілген әрбір санды 6-ға арттырады және 6-ға кемітеді.

    2 + 6 = 8 6 – 6=0

    1 + 6 = 7 9 – 6=3

    0 + 6 = 6 8 – 6=2

    4 + 6 = 10 10 – 6=7

    3 + 6 = 9 7 – 6=1

    «Фигуралар» әдісі бойынша бағаланады.


    Оқулық, дәптер.

    25-32

    Осығандейінөтілгенматериалменжұмыс.

    Оқулықтағы №4 зерттеушілік тапсырманы орындауды ұсынады.

    Бос орындарға тиісті сандарды таңда.

    Қосу амалын тексеру үшін оған кері амал – азайту амалын қолданып, қалдырылған сандарды анықтайды.

    Оқушылар бос орындарға тиісті сандарды анықтайды.

    1+6=7 10-6=4

    2+6=8 9-6=3

    3+6=9 8-6=2

    4+6=10 7-6=1




    Оқулық, дәптер.

    Рефлексия

    32-35

    – Бүгінгі сабақ несімен қызықты болды?









    Смайл

    тер

    ________________________________________________(білім беру ұйымының атауы)
Орта білім беру ұйымының педагогіне арналған қысқамерзімді жоспар

    41-сабақ.

    Бөлімі:

    2А. 10 көлеміндегі сандарды қосу мен азайту




    Педагогтің аты-жөні:







    Күні:







    Сыныбы:

    Қатысушылар саны:

    Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    7 санын қосу және азайту / Отбасы




    Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

    1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу, қолдану;

    1.1.2.3 қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолдану.




    Сабақтың мақсаты:

    7 санын қосуды және азайтуды орындап үйренесің.



    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14


    написать администратору сайта