Главная страница
Навигация по странице:

  • Інформаційний розділ Класиф і кац і я автогрейдеров

  • Конструкція автогрейдера

  • автогрейдер. Вступ1+++docx. Інформаційний розділ Класифікація автогрейдеров


    Скачать 4.35 Mb.
    НазваниеІнформаційний розділ Класифікація автогрейдеров
    Анкоравтогрейдер
    Дата02.10.2019
    Размер4.35 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаВступ1+++docx.docx
    ТипДокументы
    #88397
    страница1 из 16
      1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16

    Вступ

    Автогрейдери - планувально-профілювальні машини, основним робочим органом яких служить повноповоротний грейдерний відвал з ножами, встановленний під кутом до поздовжньої осі автогрейдера та розташований між переднім і заднім мостами пневмоколісного ходового обладнання. При русі автогрейдера ножі зрізають грунт, і відвал пересуває його в бік. Автогрейдери застосовують для планувальних і профілювальних робіт при будівництві доріг, спорудженні невисоких насипів і профільних виїмок, розривання дорожнього корита і розподілу в ньому кам'яних матеріалів, зачистки дна котлованів, планування територій, засипки траншей, рвів, канав і ям, а також очищення доріг, будівельних майданчиків, міських магістралей і площ від снігу в зимовий час. Автогрейдери використовують на грунтах I ... III категорій. Процес роботи автогрейдера складається з послідовних проходів, при яких здійснюється різання грунту, його переміщення, розрівнювання і планування поверхні споруди.

    Сучасні автогрейдери конструктивно подібні і виконані у вигляді самохідних тривісних машин з повноповоротним грейдерним відвалом, з механічною і гідромеханічної трансмісією і гідравлічною системою управління робочими органами.


    1. Інформаційний розділ



      1. Класифікація автогрейдеров

    Автогрейдери класифікують за конструктивною масою, типом трансмісії, колісної схемою і типом бортових передач.

    За конструктивною масою автогрейдери поділяють на легкі (до 12 т), середні (до 15 т) і важкі (понад 15 т).

    Колісна схема автогрейдерів визначається формулою А * Б * В, де А - число осей з керованими колесами; Б - число осей з провідними колесами і В - загальне число осей. Колісна схема вітчизняних автогрейдерів легкого і середнього типів 1 * 2 * 3, важкого типу 1 * 3 * 3.

    За типом трансмісії розрізняють автогрейдери з механічною і гідромеханічною трансмісіями. Гідромеханічна трансмісія забезпечує автоматичну і плавну зміну швидкості руху автогрейдера, механічна - ступеневу.

    Бортові передачі бувають двох типів - у вигляді бортових редукторів (у легких і середніх автогрейдерів) і роздільних провідних мостів (у важких автогрейдерів).

      1. Конструкція автогрейдера



    Рис. 1.1. Конструкція автогрейдера

    Автогрейдер містить: 1-кабіну, 2-механізм управління, 3-тягову раму, 4- додаткове обладнання, 5-передню вісь, 6- шаровий шарнір, 7- основну раму, 8-відвал, 9- задній возик, 10- коробку передач, 11- вісь качіння, 12- двигун.

    Основним робочим органом автогрейдера є відвал з ножем; відвал має постійний радіус кривизни. Практикою встановлено такі межі зміни кутів установки відвалу автогрейдера: кут різанні б = 30-г - 80 ° з інтервалами перестановки в 3-5 °; кут захоплення (р = 0-180 °). Застосування повноповоротного механізму установки відвалу в плані дає можливість працювати при будь-якому куті захоплення.

       Робоче обладнання автогрейдера складається з відвалу, укріпленого на тягової рамі, і кірковщіка. Всі механізми управління робочим обладнанням приводяться карданними валами від коробки управління, встановленної на колонці незалежного відбору потужності. Всі чотири колеса цього автогрейдера є ведучими і керованими.

       Система управління колесами дозволяє, наприклад, повернути передні і задні колеса в протилежні сторони; при цьому машина буде переміщаться по дузі кола; якщо ж передні і задні колеса повернути в одну сторону, то машина буде рухатися поступально під деяким кутом до своєї поздовжньої осі.



    Рис. 1.2. Схема руху автогрейдера: а- планування, б-долання нерівності

    Автогрейдери завдяки тривісному компонуванню з відвалом, розміщеним в базі між передніми і задніми колесами, а також балансирній підвісці забезпечують більш високу точність планувальних робіт в порівнянні з іншими машинами, наприклад двухоснимі бульдозерами і скреперами.

    Відвал автогрейдера при наїзді на вершину (рисунок 1.2, а) зрізає грунт виступу. При цьому відвал знаходиться на лінії коліс і заглиблювати його не потрібно. При переїзді западини відвал не ріже грунт, а зрізаний на виступі грунт зсипається в западину. Таким чином значно спрощується управління автогрейдером при виконанні планувальних робіт. Завдяки великій колісній базі і балансирній підвісці задніх коліс нерівності поверхні при плануванні автогрейдером позначаються незначним чином. Це пояснюється тим, що відвал, що знаходиться в базі машини, наприклад, при підйомі одного з коліс на нерівність опорної поверхні піднімається не більше ніж на половину висоти цієї нерівності (рисунок 1.2, б).

      1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16


    написать администратору сайта