Главная страница
Навигация по странице:

  • Оқытушының аты-жөні: Сынып: 6 сабақ № 7-8

  • Дизайн және технологи я Сабақтың тақырыбы

  • Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары

  • Бағалау критерийлері

  • Сабақтың барысы Сабақтың кезеңі Педагогтың әрекеті

  • Ортасы 10мин10 мин5 мин Жеке бөліктерін өңдеу.

  • Что такое дизайн ВИДЕО

  • МАНЕКЕН жасау http://stranamasterov.ru/node/728743

  • Қосымша ақпарат Сабақ бойынша рефлексия

  • Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2

  • Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім 1: 2

  • коркем. 6 с көркем. Кркем ебек Мектеп


    Скачать 1.15 Mb.
    НазваниеКркем ебек Мектеп
    Анкоркоркем
    Дата16.02.2022
    Размер1.15 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файла6 с көркем.doc
    ТипДокументы
    #364428
    страница4 из 8
    1   2   3   4   5   6   7   8



    Көркем еңбек

    Мектеп:

    Күні: .

    Оқытушының аты-жөні:

    Сынып: 6 сабақ № 7-8

    Қатысушылар саны:

    Қатыспағандар:

    Бөлім:

    Бөлім: Дизайн және технология

    Сабақтың тақырыбы:

    Жеке бөліктерін өңдеу.

    Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары

    6.2.2.2-Тігін бұйымдарын ылғалды- жылулық өңдеу режимдерін білу, сипаттау және оларды тәжірибеде қолдану

    Сабақтың мақсаты:

    • тігін бұйымдарын ылғалды жылумен өңдеуді қолдану;

    түрлі материал, құрал-жабдықтар және техникаларды қолданып, бұйым жасау;

    Бағалау

    критерийлері

    • ылғалды жылумен өңдеудің негізгі режимдерін біледі;

    • бұйымдарды біріктіреді;

    бұйымды жасау үшін материалдар мен техникаларды, құралдарды тиімді қолданады.

    Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңі

    Педагогтың әрекеті

    Оқушылардың әрекеті

    Бағалау


    Ресурстар

    Басталуы

    5 мин


    Денсаулық сақтайтын технологиялар «Цветотерапия»

    - оқушылардың зейінін шоғырландыру

    (Д), (К) «Миға шабуыл» оқушылардың назарын аудару,монитордағы суреттер арқылы сабақ тақырыбын ашу.

    - оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын/ОМ анықтау

    - оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтауға көңіл бөлу

    Оқушылар амандасып , бір-біріне сәттілік тілейді.

    Қалыптастырушы бағалау: Бірін – бірі бағалау.

    Таныстырылым,оқу жоспары

    Ортасы

    10мин

    10 мин

    5 мин


    Жеке бөліктерін өңдеу.

    (Ұ) Оқушыларға бірлесіп жұмыс реттілігін құрастыруды ұсыну.

    Сыныпқа сұрақ:

    • Жұмысты қуыршақтың қай бөлігін тігуден бастаған дұрыс, неге?

    Өткен сабақты қайталау.

    (Ө) Тапсырма 2: Қуыршақ бөліктерін өңдеу.

    Оқушыларды жалпы жоспар бойынша жұмыс жасауға бағыттау:

    • қуыршақтың басын тігу;

    • қуыршақтың денесін тігу;

    • қолы мен аяғын тігу;

    • барлық бөлшектерін синтепон немесе мақтамен толтыру.

    Дескрипторлар:

    1. Пішілген бөлшектерді топтастырады;

    2. Қуыршақтың бөліктерін біріктіреді;

    3. Машина не қол тігісімен бөліктерді біріктіреді;

    4. ЫЖӨ-ден өткізеді;

    5. Техника қауіпсіздігін ұстанады

    Тильда қуыршаған жасау үдерісін әрі қарай жалғастырамыз.

    Жұмыстың дәл осы кезеңінде қуыршақтың негізгі детальдары дайын. Қуыршаққа көлем беріп, ішін мақта матамен толытрғанша дейін алдымен ылғалды жылумен өңдеу қажет.

    Ылғалды жылумен өңдеуді үтік арқылы жүргізіледі. Оның көмегімен бұйымның шеттері дұрысталып, тігістерін тегістеуге болады. Майысып қалған тұстарын үтіктеуге болады.

    Сұрақтарға жауап бер:

    • Ылғалды жылумен өңдеу дегеніміз не?

    • Терморегулятор не үшін қажет?

    • Ылғалды жылумен өңдеуге арналған жұмыс орны қандай болуы тиіс?

    • Ылғалды жылумен өңдеудің қауіпсіздік техникасымен таныссыздар ма?

    Жасау технологиясы

    • Синтепонмен ойыншықты көлемді етеміз. Алдымен қол - яқтарын, кейін тұлғасын толтырамыз.

    • Синтепонды салу үшін қалдырған орынды көзге көрінбейтін тігіспен тігіп шығамыз.

    • Қуыршақтың бөліктерін біріктіреміз.

    Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі.
    Оқушылар әрбір таныстырылымнан кейін сұрақтар қоя алады
    Жұмыс дәптерінде тапсырма орындау

    Дескриптор

    ылғалды жылумен өңдеудің негізгі режимдерін біледі;

    бұйымдарды біріктіреді;

    бұйымды жасау үшін материалдар мен техникаларды, құралдарды тиімді қолданады.

    Что такое дизайн ВИДЕО

    https://www.youtube.com/watch?v=2ChiDa-FOzw

    Дизайн түрлері

    http://alexsv.ru/vidy-dizajna/

    https://www.syl.ru/article/166507/new_vidyi-dizayna-idei-dizayna-stili-dizayna

    10 танымал қазақстандық дизайнерлер

    https://vlast.kz/zhizn/10_vedusshih_kazahstanskih_dizajnerov_odezhdy-1674.html

    Қазақ дәстүрлі киім

    http://womanadvice.ru/kazahskaya-nacionalnaya-odezhda

    http://bankreferatov.kz/kultura/177-kazodezhda.html

    https://yandex.kz/images/search?text=%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D1%85%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F%20%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B0%D1%8F%20%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D0%B0&stype=image&lr=10295&noreask=1&source=wiz

    МАНЕКЕН жасау

    http://stranamasterov.ru/node/728743


    Аяқталуы
    5 мин


    Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

    "Галереяға саяхат" әдісі. Оқушылар бір - бірлерінің жұмыстарын критерийлерге сай бағалайды. Кері байланыс береді.

    Оқушылар сабақты қандай деңгейде білгендерін айтады.

    Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру.


    Қосымша ақпарат

    Сабақ бойынша рефлексия

    Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды?

    Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?




    Қорытынды бағалау

    Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

    1:

    2:

    Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

    1:

    2:

    Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?

    1:

    2:



    1   2   3   4   5   6   7   8


    написать администратору сайта