Главная страница
Навигация по странице:

  • Аяқталуы Оқушылардың жаңа тақырыпты меңгергенін анықтау..«ББҮ» кестесін толтыру

  • Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2

  • Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім 1: 2

  • Көркем еңбек Мектеп: Күні

  • Қатысушылар саны: Қатыспағандар: Бөлім

  • Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары

  • Бағалау критерийлері

  • Сабақтың барысы Сабақтың кезеңі Педагогтың әрекеті

  • Ортасы 37 мин. (W)

  • Оқушылар өздерінің зерттеу жұмысын таныстырады.

  • Қосымша ақпарат Сабақ бойынша рефлексия

  • коркем. 6 с көркем. Кркем ебек Мектеп


    Скачать 1.15 Mb.
    НазваниеКркем ебек Мектеп
    Анкоркоркем
    Дата16.02.2022
    Размер1.15 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файла6 с көркем.doc
    ТипДокументы
    #364428
    страница2 из 8

    Презентация:

    Оқушылар өздерінің зерттеу жұмысын таныстырады.

    Оқушылар әрбір таныстырылымнан кейін сұрақтар қоя алады
    Жұмыс дәптерінде тапсырма орындау


    1   2   3   4   5   6   7   8

    Дескриптор

    Дәстүрлі емес материалдарды ажыратып пайдаланудың тиімді жолдарын және әдістерін зерделейді;

    Тігін машинасын жұмысқа дайындап тігістер орындайды

    http://www.technologystudent.com/health1/safetyr1.htm

    Құрал- жабдықтар және материалдар: мата үзімдері, қайшылар, жіптер, инелер және т.б.


    Аяқталуы



    Оқушылардың жаңа тақырыпты меңгергенін анықтау..

    «ББҮ» кестесін толтыру

    Білемін Білгім келеді Үйрендім

    Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін айтады


    Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру.


    Қосымша ақпарат

    Сабақ бойынша рефлексия

    Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды?

    Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

    Мақсаты оқушыларға түсінікті болды және оңай түрде түсіндіріп берілді.

    Сабақтың активитиі ойдағыдай орындалған кезде сабақтың мақсаты барлық оқушылармен (дифференциалды әдістемесімен және оқу уақытын рационалды өткізуді есептеуімен) іске асырылды.

    Дифференциация оқушылардың жастық және жеке ерекшеліктерін ескерумен орындалады. Оқу барысында оқушылар өнер түрлері ерекшеліктерін, оқу техникасын иелену және идеяны берудің негізгі талаптарын, өзінің жекешелілігін және шығармашылық қайырымын, ашықтығын көрсете білуін, алған білімдеріне талдау жүргізу және түзетулер өткізуді көрсетіп білдірді.

    Барлық оқушылар кезеңдердің уақыт шектеулерін қатаң түрде сақтады, электронды презентациялау көп уақыт - 40 минутты алды, ал, қалған уақыт оқушылардың зерттеу презентациясына және тақырып шегінде жетістіктерге талдау жүргізуге жұмсалған.

    Жоспардан алшақтықтар болған жоқ.

    Қорытынды бағалау

    Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

    1:

    2:

    Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

    1:

    2:

    Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?

    1:

    2:




    Көркем еңбек

    Мектеп:

    Күні: .07.02

    Оқытушының аты-жөні:

    Сынып: 5 сабақ№ 3-4

    Қатысушылар саны:

    Қатыспағандар:

    Бөлім:

    Бөлім: Дизайн және технология

    Сабақтың тақырыбы:

    Тоқыма материалдарынан бұйым дайындау (авторлық қуыршақ, дамытатын ойыншықтар).

    Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары

    6.1.5.1 - Өзінің тәжірибесі мен біліміне сүйеніп, композицияның негізгі заңдылықтарын сақтай отырып, әртүрлі нысандардың дизайны бойынша тапсырмалар орындау

    Сабақтың мақсаты:

    - Шығармашылық идеялар үшін ізденіс жұмыстарын жүргізу;

    - Композиция заңдарын сақтай отырып нобайлар орындау;

    Бағалау

    критерийлері

    - Ізденіс жұмыстарын жүргізеді;

    - Әртүрлі нысандардың дизайнын орындайды;

    - Композиция заңдарын сақтап, нобайлар орындайды.

    Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңі

    Педагогтың әрекеті

    Оқушылардың әрекеті

    Бағалау


    Ресурстар

    Басталуы

    3-5 мин


    Ұйымдастыру кезеңі

    1.Сыныппен амандасу. Сыныптағы оқушыларды түгендеу.

    2.Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру, яғни сабаққа оқушыларды бейімдеп бағдар беріледі. Сыныпты сабаққа дайындау.

    3. Cабақ тақырыбымен, мақсатымен және

    критерийлермен танысады.

    4. Бағалау;

    5. Талдау;

    6. Рефлексия.

    Оқушылар амандасып , бір-біріне сәттілік тілейді.

    Қалыптастырушы бағалау: Бірін – бірі бағалау.

    Таныстырылым, оқу жоспары

    Ортасы

    37 мин.

    (W)Оқушыларға бос кезінде немен айналысатыны туралы сұрақ қоямыз. Олар бос уақыттарын қалай пайдаланатынын айтады. Олардан бала кезде қандай ойындар ойнағанын және «сүйікті» ойыншықтарын атауды сұраймыз. Мұғалім бұл жерде өзінің бала кезде ойнаған ойыншығы туралы ойын бөліссе де болады. Оқушылардан қандай қуыршақтың түрін білетіндігін, қандай материалдардан жасалғанын сұраймыз.

    Оқушыларды базар, дүкен, интернеттегі ойыншықтар түрлерімен танысып, сапасы мен қауіпсіздігіне, қолайлылық пен эстетикалық тартымдылығына, қолжетімділігіне баға береді.

    Үй жағдайында ойыншық, қуыршақ жасаумен айналысатын кәсіби және әуесқой адамдар туралы әңгімелесу және олардың шығармашылығымен танысу. Оқушыларға кейіпкерлердің қалай әсер еткенін сұрау;

    (D) Оқушыларға тақырып бойынша бейне материал көрсетіледі.
    Оқушыларға өз қиялында ойыншық немесе қуыршақ бейнесінің нобайын жасап, сызба түрінде өндіріске дайындайды.

    (D)Мұғалім эскизді қалай жасауға болатынын көрсетеді.

    1. Тапсырма Олар өз альбомдарында немесе скетчбукта эскиз жасайды.

    Бағалау критерийі:

    • Эстетикалық талапқа сай

    • Дизайны әдемі

    • Компановка дұрыс орындалған

    • Пропорция сақталған

    (F) Оқушылар жапсырмалар немесе смайликтер арқылы бағаланады.

    Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі.

    Презентация:

    Оқушылар өздерінің зерттеу жұмысын таныстырады.

    Оқушылар әрбір таныстырылымнан кейін сұрақтар қоя алады
    Жұмыс дәптерінде тапсырма орындау

    Дескриптор

    - Ізденіс жұмыстарын жүргізеді;

    - Әртүрлі нысандардың дизайнын орындайды;

    - Композиция заңдарын сақтап, нобайлар орындайды.

    http://www.technologystudent.com/health1/safetyr1.htm

    Құрал- жабдықтар және материалдар: мата үзімдері, қайшылар, жіптер, инелер және т.б.

    Тігін бұйымдарының ассортиментінің жіктелуі және сипаттамасы




    Аяқталуы



    Кері байланыс

    ...Не білдім?, - Маған ...техника ұнады!

    не үйрендім?, – деген сұрақтар арқылы жасалады.

    Оқушылар «Әй жарайсың», «Бәрекелді» деген сияқты (ҚБ) арқылы бағаланады.

    Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін айтады


    Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру.


    Қосымша ақпарат

    Сабақ бойынша рефлексия

    Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды?

    Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

    Мақсаты оқушыларға түсінікті болды және оңай түрде түсіндіріп берілді.

    Сабақтың активитиі ойдағыдай орындалған кезде сабақтың мақсаты барлық оқушылармен (дифференциалды әдістемесімен және оқу уақытын рационалды өткізуді есептеуімен) іске асырылды.

    Дифференциация оқушылардың жастық және жеке ерекшеліктерін ескерумен орындалады. Оқу барысында оқушылар өнер түрлері ерекшеліктерін, оқу техникасын иелену және идеяны берудің негізгі талаптарын, өзінің жекешелілігін және шығармашылық қайырымын, ашықтығын көрсете білуін, алған білімдеріне талдау жүргізу және түзетулер өткізуді көрсетіп білдірді.

    Барлық оқушылар кезеңдердің уақыт шектеулерін қатаң түрде сақтады, электронды презентациялау көп уақыт - 40 минутты алды, ал, қалған уақыт оқушылардың зерттеу презентациясына және тақырып шегінде жетістіктерге талдау жүргізуге жұмсалған.

    Жоспардан алшақтықтар болған жоқ.

    Қорытынды бағалау

    Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

    1:

    2:

    Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

    1:

    2:

    Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?

    1:

    2:



    1   2   3   4   5   6   7   8


    написать администратору сайта