Главная страница

срьпа. База КРОК-2 – 2002 (4). Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія


Скачать 3.09 Mb.
НазваниеКрок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія
Анкорсрьпа
Дата01.11.2022
Размер3.09 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2002 (4).doc
ТипДокументы
#766390
страница43 из 51
1   ...   39   40   41   42   43   44   45   46   ...   51
1   ...   39   40   41   42   43   44   45   46   ...   51

Розтин гіпсової пов’язки

Додаткова імобілізація пальців кисті

Призначення антибіотикотерапії

Охолодження кінцівки

Зігрівання кінцівки

  1. Паціент 24 років при занятті велоспортом упав на правий бік. Під час падіння права верхня кінцівка знаходилась в положенні приведення. Скаржиться на постійну біль в області правого надпліччя, яка посилюється при рухах в плечовому суглобі. Права рука знаходиться в вимушеному положенні. Визначається набряк, крововилив та деформація в області правого ключично-акроміального суглоба, позитивний симптом “клавіші”. Активні та пасивні рухи в плечовому суглобі можливі, але обмежені із-за посилення болю. Поставте попередній діагноз.

Вивих акроміального кінця правої ключиці

Забій м’яких тканин правого надпліччя

Перелом зовнішньої третини правої ключиці

Вивихи правого плеча

Пошкодження акрыально-ключного суглоба

  1. У 57-річного паціента внаслідок непрямої травми під час підіймання вантажу виник різкий біль в ділянці лівого плечового суглоба та верхньої третини плеча. Двоголовий м’яз зліва скорочений і при огляді визначається різниця його контурів, порівняно зі здоровим плечем. При згинанні передпліччя черевце м’яза скорочується у клубок і ще більше контурується на фоні западини під дельтовидним м’язом. При пальпації визначається болісність у міжгорбковій ділянці, спостерігається зниження тонусу м’яза. Поставте попередній діагноз.

Пошкодження сухожилка довгої головки біцепса

Перелом верхньої третини плечової кістки

Забій м’яких тканин верхньої третини плеча

Пошкодження сухожилка

Пошкодження м’яких тканин

  1. У паціента 42 років діагностований гвинтоподібний перелом середньої третини діафізу правої плечової кістки. Окрім “класичної” картини перелому даної локалізації відмічається: неможливість активного розгинання кисті, активного відведення 1 пальця та втрата чутливості на 1-11 та частково 111 пальці. Визначіть адекватну тактику лікування

Відкрита репозиція, ревізія нерва, стабілізація відламків

Закрита одномомнтне репозиція з послідуючою зовнішньою імобілізацією

Закрита репозиція та фіксація відламків за допомогою апаратів зовнішньої фіксації

Скелетне витяжіння

Ускладнений перелом плечової кістки

  1. Паціентка 60 років після падіння на відведену руку відчула різку біль в області правого плечового суглоба, яка посилюється при спробі рухів. При огляді помітна незначна припухлість і деформація у верхній третині плеча, незначний крововилив на внутрішній поверхні плеча. Вісь кінцівки порушена. Хвора підтримує руку у вимушеному дещо відведеному положенні. Активні рухи у плечовому суглобі із-за болю не можливі, пасивні – різко болючі і обмежені. Пальпаторно визначається максимальна точка болю в області метафізарної частини плечової кістки. Поставте попередній діагноз

Абдукційний перелом хірургічної шийки плеча

Вивих плеча

Забій м’яких тканин плечового суглоба

Аддукційний перелом хірургічної шийки плеча

Перелом шийки плечової кістки

  1. Паціент 42 років після падіння на розігнуту в лікті руку відчув інтенсивну постійну біль в області левого надпліччя. При огляді визначається вкорочення та опущення лівого надпліччя, згладженість над-та підключичної ямок, синець. Кінцівка знаходиться в вимушеному положенні – хворий підтримує другою рукою лікоть і передпліччя. При пальпації визначаеться різкий локальний біль в області середньої третини ключиці. Поставте попередній діагноз

Перелом ключиці

Забій м’яких тканин надпліччя

Пошкодження ротаційної манжетки плеча

Вивих плеча

Вивих-вывих

  1. Паціент 42 років впав на витягнуту, відведену і дещо ротовану руку. Звернувся на травматологічний пункт зі скаргами на постійну інтенсивну біль і ділянці плечового суглоба, яка значно посилюється при спробі рухів в цьому суглобі. При огляді плеча дещо відведене і відхилене назад, хворий підтримує руку у вимушеному положенні, а нижче акроміального відростка видно западання дельтовидного м’яза, згладження підключичної ямки. Пальпаторно визначається посилення локального болю, пружність пасивних рухів, не типове розташування голівки – остання пальпується піддзьобовидним відростком. Поставте попередній діагноз.

Передній вивих плеча

Забій м’яких тканин плечового суглоба

Перелом хірургічної шийки плеча

Вивих ключиці

Перелом ключиці

  1. Паціент 44 років доставлений в ортопедо-травматологічний стаціонар зі скаргами на різкий інтенсивний біль в області правого кульшоіого суглоба, який значно посилюється при незначних рухах. Правий кульшовий суглоб деформований. Нога зігнута, приведена і ротована досередини. Пальпаторно відчувається зміщена головка стегнової кістки. Великий вертлюг зміщений і його верхівка визначається вище лінії Розера-Нелатона. Порушена симетричність лінії Шумахера та трикутник Бріана. Визначаеться вкорочення відносної довжини нижньої кінцівки. Визначте попередній діагноз

Задньо-верхній вивих стегна

Передньо-верхній вивих стегна

Передньо-нижній вивих стегна

Задньо-нижній вивих стегна

Пошкодження кульшового суглоба

  1. Паціентка 68 років після падіння на лівий бік відчула біль в області лівого кульшового суглоба, неможливість навантажувати вражену кінцівку. Під час огляду визначається вкорочення нижньої кінцівки, зовнішня її ротація. Осьове навантаження по осі кінцівки та по осі шийки викликають посилення болю в області кульшового суглоба. Верхівка великого вертлюгу знаходиться вище лінії Розера-Нелатона. Активні та пасивні рухи в кульшовому суглобі значно обмежені із-за посилення болю. Визначається симптом “прилиплої п’яти” Поставте попередній діагноз.

Варусний перелом шийки стегнової кістки

Вивих стегна

Забій м’яких тканин в області кільшового суглоба

Вальгусний перелом шийки стегнової кістки

Пошкодження кульшового суглоба

  1. 32-річний пацінт скаржиться на різкий біль в області великого вертлюгу, постійного характеру, яка посилюється при рухах нижньою кінцівкою. Біль виникла після падіння на лівий бік . Хворий утримує ногу в щадному положенні. В області великого вертлюга крововилив, пальпаторно визначається різка локальна болючість. Пацієнт не може відвести вражену кінцівку і при будь-якій спробі зігнути ногу в кульшовому суглобі, відмічає збільшення локальної болючості в ділянці великого вертлюга. Опороздатність кінцівки не порушена. Поставте попередній діагноз.

Перелом великого вертлюга

Забій м’яких тканин

Чрезвертельний перелом стегнової кістки

Пошкодження tractus iliotibialis

Перелом стегнової кістки

  1. В результаті удару вантажівки в область середньої третини лівого стегна пацієнт відчув різку біль, постійного характеру, яка значно посилюється при спробі рухів. Самостійно пересуватися не зміг. КШД доставила потерпілого для стаціонарного лікування. При клінічному обстеженні визначається крововилив, деформація по типу “галіфе”, різка болючість при пальпації в середній третині лівого стегна, вкорочення нижньої кінцівки. Поставте попередній діагноз.

Перелом стегнової кістки

Забій м’яких тканин

Пошкодження чотирьохголового м’язу стегна

Вивих стегна-

Пошкодження стегнової кістки

  1. Немовля народилолся недоношеним. При обстеженні наявність 4 складок на стегні, обмеження відведення кінцівкою, незначна гіпотрофія сідничних м’язів на сторони враження.

Дисплазія кульшового суглоба

Вроджений звих стегна

Варусна демормація шийки стегна

Перелом шийки стегна



  1. Немовля народилося вчасно. Пологи патологічні, сідницями вперед. При огляді немовляти: обмеження відведення нижніх кінцівок до 50?, додаткові складки на передньо-внутрішній поверхні стегон 4 і 5. Поставте правильний діагноз.

Дисплазія кульшових суглобів

Вроджений звих стегон

Варусна деформація шийок стегон

Перелом шийок стегнових кісток



  1. Після народження немовляти батьки звернули увагу на вкорочення правої нижньої кінцівки і її зовнішню ротацію.При обстеженні виявлено позитивний симптом “зісковзування”, обмеження відведення кінцівки до 60?. Поставте правильний діагноз.

Вроджений звих стегна

Дисплазія кульшового суглоба

Злам шийки стегнової кістки

Варусна деформація шийки стегнової кістки



  1. Після народження дитина почала ходити в 1,5 роки. При ході кульгає на праву ногу. Кульгавість нещадлива. Рентгенологічно – рзрив по лінії Шентона і Кальве. Поставте правильний діагноз.

Вроджений звих стегна

Варусна деформація шийки стегнової кістки

Анатомічне вкорочення кінцівки

Перелом шийки стегнової кістки

Дисплазія кульшового суглоба

  1. Дитина народилася вчасно, доношена.Після пологів батьки звернули увагу на вкорочення і зовнішню ротацію нижньої кінцівки. При клінічному обстеженні позитивний симптом Маркса-Ортолані, симптом незникаючого пульсу, на внутрішній поверхні стегна додаткові шкірні складки. Поставте правильний діагноз.

Вроджений звих стегна

Дисплазія кульшового суглоба

Варусна деформація шийки стегна

Перелом шийки стегна



  1. У немовляти при огляді виявлено напруження грудинно-ключично-соскового м’яза праворуч. Голова нахилена також праворуч, обличчя повернуто в протилежний бік, надпліччя праворуч припіднято, рухи голови обмежені. Поставте правильний діагноз.

Вроджене кривов’яззя

Сколіоз шийного відділу хребта

Крилоподібна шия

Хвороба Клінель-Фейля

Хвороба Грізека

  1. Дитина народилася в строк. Пологи не ускладнені. В лобовій ділянці по середній лінії є пухлиноподібне випинання 4х4х5 см. Шкіра в ділянці випинання не змінена, випинання збільшується при напруженні дитини. В неврологічному статусі зміни не виявлені. Визначте вид патології.

* Мозкова грижа

кефалогематома

фурункул

остеома

пологова пухлина

  1. Хворий упав, ударився головою, була короткочасна втрата свідомості. Через 2 години з’явився пульсуючий шум в правій половині голови, гіперемія кон’юктиви правого ока, екзофтальм справа, який наростає, з’явилась слабкість в лівих кінцівках. Чим зумовлена дана клінічна картина?

* Каротидно-кавернозне співустя

забиття головного мозку

внутрішньочерепна гематома

гідрома

струс головного мозку

  1. Хворий 34 років скаржиться на постійний біль в міжлопатковій ділянці, переважно зліва, який підсилюється в лежачому положенні та при різких рухах. При кашлі біль набуває стріляючого характеру, розповсюджується в підлопаткову ділянку зліва. При перкусії по остистому відростку Th5 — біль підсилюється. Місяць тому з”явилась слабкість в ногах, оніміння стоп, гомілок,. Порушення чутливості мають висхідний характер. Який діагноз найбільш вірогідний ?

* Пухлина спинного мозку

остеохондроз

невралгія

арахноміеліт

сірінгоміелія

  1. Хворий, 52-х років звернувся до лікаря зі скаргами на напади судом в правих кінцівках, які з’явилися 2 роки назад. Впродовж першого року було два напади, після яких виникав головний біль, слабкість в правій руці до 30 хв. Останні 6 місяців турбують часті напади з судомами та втратою свідомості, яким передують оніміння , а потім судоми в правій руці. 20 років тому лікувався з приводу струсу головного мозку. При огляді у хворого відмічається переважання сухожилкових та періостальних рефлексів справа, зниження больової чутливості справа, незначне відставання правої руки при проведенні проби Баре. При огляді окуліста виявлено набряк дисків зорових нервів. Причиною захворювання напевно є:


написать администратору сайта