Главная страница
Навигация по странице:

  • Текст завдання Правильна відповідь - DistrA DistrB

  • срьпа. База КРОК-2 – 2002 (4). Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія


    Скачать 3.09 Mb.
    НазваниеКрок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія
    Анкорсрьпа
    Дата01.11.2022
    Размер3.09 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаБаза КРОК-2 – 2002 (4).doc
    ТипДокументы
    #766390
    страница1 из 51
      1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   51

    http://firsthelp.com.ua



    Крок 2 Загальна лікарська підготовка

    Медичний профіль – Хірургія


    Текст завдання

    Правильна відповідь - DistrA

    DistrB

    DistrC

    DistrD

    DistrE

    1. Найчастіше перфорують виразки

    *Передньої стінки ампули дванадцятипалої кишки.

    Задньої стінки ампули дванадцятипалої кишки

    Кардіального відділу шлунку.

    Пенетруючі в підшлункову залозу.

    Задньої стінки тіла шлунку.

    1. Хворий 70 років, рік тому назад, помітив в обох пахвинних ділянках випинання розміром 5х5 см., які зникають в горизонтальному положенні. Сім'яні мотузочки розташовані зовнішньо від випинань. Зовнішні пахові кільця круглі діаметром 1,5 см. Ваш діагноз.

    *Двобічні прямі пахові грижі.

    Двобічні косі пахові грижі

    Двобічний пахових лімфаденіт.

    Двобічні ліпоми пахових ділянок.

    Метастази пухлини черевної порожнини, або заочеревинного простору.

    1. Хворий 26 рокыв звернувся до лікаря з скаргами на біль в правій здухвинній ділянці. Біль виник в епігастральній ділянці, три години тому, потім біль перемістився в праву здухвинну ділянку, була одноразова блювота. Стілець був нармальний. При огляді:температура тіла 37,6 С, язик вологий, відмічається напруження м'язів передньої черевної стінки в правій здухвинній ділянці. Позитивні симптоми Щоткіна-Блюмберга, Ровзінга, Сітковського. Лейкоцити - 8,0 Г/л. Загальний аналіз сечі без особливостей. Ваш діагноз.

    *Гострий апендицит.

    Правобічна ниркова колька.

    Гострий холецистит.

    Хвороба Крона.

    Регіональний мезентеріальний лімфаденіт.

    1. Для клініки гострого холангіту характерно:

    * Висока температура, болі у правому підребір’ї, жовтяниця.

    Нудота блювота.

    Мелена.

    Нестійкий рідкий стілець.

    Оперізуючий біль.

    1. Які ранні ускладнення гострого панкреатиту, крім?

    *_Нориця підшлункової залози

    Панкреатогений шок.

    Колапс.

    Ферментативний перитоніт.

    Панкреатогений деліріозний синдром.

    1. Хворий 42 років зі скаргами на різкий переймоподібний біль в животі, нудоту, блювоту, затримку випорожнення та газів. Хворіє 6 годин. В минулому - операція з приводу проривної виразки шлунку. Пульс 84 за 1 хв. Язик помірно вологий. Живіт помірно здутий з асиметрією за рахунок збільшення лівої половини. Визначається шум плескотіння. Перистальтичні шуми періодично підсилюються. На оглядовій рентгенограмі органів черевної порожнини тонкокишкові чаші Клойбера. Найбільш вирогідний діагноз ?

    *Спайкова непрохідність кишечника

    Обтураційна кишкова непрохідність /пухлинного генезу/

    Тромбоз мезентеріальних судин

    Неспецифічний виразковий коліт

    Заворот сигмоподібної кишки

    1. Хворий 72 років зі скаргами на різкий біль в животі, нудоту, затримку випорожнення та газів. Хворіє 18 годин. Операцій не було. В минулому хворів на інфаркт міокарду, був ішемічний інсульт. Пульс 88 за 1 хв., миготлива аритмія. АТ 90/ 60 мм рт. ст. Язик сухий. Живіт різко здутий та болючий в усіх відділах. Нечітко визначаються перитонеальні симптоми. Перистальтичні шуми не вислуховуються. На оглядовій рентгенограмі органів черевної порожнини пневматоз кишківника. Ректально – домішки крові в калі. Найбільш вирогідний діагноз ?

    *Тромбоз мезентеріальних судин

    Обтураційна кишкова непрохідність /пухлинного генезу/

    Заворот сигмоподібної кишки

    Неспецифічний виразковий коліт

    Спайкова непрохідність кишечника

    1. Хвора 55 років страждає жовчнокам'яною хворобою. Після вживання алкоголю і смаженої їжі з'явився біль в епігастральній ділянці і спині оперізуючого характеру, нудота, багаторазове блювання, яке не приносило полегшення. Стан прогресивно погіршувався. При огляді стан вкрай важкий, дихання поверхневе. На шкірі навколо пупка і в поперековій ділянці з'явились синюшні плями. Живіт здутий. При пальпації в епігастральній ділянці пальпується болючий інфільтрат. Пульс 130 за 1 хв, АТ 90\50 Hg. Добовий діурез до 500 мл. Який найбільш вирогідний діагноз?

    *Гострий біліарний панкреатит.

    Гострий холецистит.

    Перфоративна виразка шлунка.

    Токсичний гепатит.

    Цироз печінки.

    1. У хворої 60 років, яка знаходилася на стаціонарному лікуванні з приводу гострого панкреатиту, через 14 діб з'явилося пухлиноподібне утворення в епігастральній ділянці, підвищилася температура тіла до 38 гр. При пальпації утворення діаметром до 15 см, помірно болюче, нерухоме. При ультрасонографії виявлено порожнисте утворення, яке містить рідину. Яке найбільш вирогідне ускладнення гострого панкреатиту?

    *Постнекротична кіста

    Флегмона заочеревинного простору

    Перфорація порожнистого органа

    Абсцесс черевної порожнини

    Ферментативний перитоніт

    1. Хворий скаржиться на переймоподібний біль в животі, було блювання. Біль жорстокий, поступово наростаючий. На 3-ю добу перистальтика зменшилась. Відмічається затримка газів і стула.Біль локалізований більше справа і внизу живота. Обличчя має переляканий вигляд. Температура тіла субфебрильна. Пульс 98 уд. за 1 хв., артеріальний тиск – 110/7о мм рт.ст. Простежується метеоризм – нерівномірний. При погладжуванні живота виникає перистальтика кишечника. Відмічається (вислуховується) „шум плеску”. Результати перкусії – тимпанічний звук. Зміни в крові – еритроцити 3,5х10 12/л , лейкоцитоз – 10,0х109/л. На шкірі рубець після операції. Найбільш імовірний діагноз?

    * Гостра кишкова непрохідність.

    Гострий апендицит.

    Гострий панкреатит.

    Тромбоз мезентеріальних судин.

    Гострий холецистит

    1. Хворий 32 років скаржиться на болюче утворення в паховій ділянці, яке появилося після підняття важкого предмету. До цього вихід внутрішніх органів черевної порожнини в правій пахвинній ділянці у хворого можна було вправити в живіт. Майже 6 років хворіє паховою грижею. Утворення в паховій ділянці болюче, напружене, нерухоме. Місцево підвищення температури в ділянці утворення. Було одноразове блювання. Біль після пальпації посилюеться. Температура тіла підвищена – 37,80 С. Загальний стан з часом погіршується.Найбільш імовірний діагноз?

    * Пахова защемлена грижа.

    Пахвинний гострий лімфаденіт.

    Гострий тромбофлебіт великої підшкірної вени.

    Гостра флегмона пахвинної ділянки.

    Ліпома пахової дылянки

    1. Хвора 42 років скаржиться на різкий пекучий оперізуючий біль в епігастральній ділянці живота. На фоні постійного болю виникають приступи його посилення, що супроводжується печією, багаторазовим блюванням жовчю з прожилками крові. Захворювання пов’язує з прийняттям напередодні значної кількості жирної гострої їжі . Хвора неспокійна. Загальний стан середньої важкості. Частота пульсу 94 за 1 хвилину. АТ 150/90 мм рт.ст. На оглядовій рентгенограмі органів черевної порожнини пневматоз поперечно-ободової кишки. Лейкоцити крові - 10,8 х 109 /л. Цукор крові – 4,3 ммоль/л. Діастаза сечі 512 од. Який найбільш імовірний діагноз?

    * Легкий гострий панкреатит

    Рецедив виразкової хвороби

    Перфоративна виразка шлунка

    Гострий холецистит

    Рецидив сечокам’яної хвороби

    1. Хворий 57 років поступив на другу добу після початку захворювання зі скаргами на різкий, дуже сильний ріжучий оперізуючий біль в мезогастральній ділянці живота, який супроводжується збільшенням об’єму живота, задишкою, тахікардією, постійним блюванням, порушенням відходження газів. Захворювання пов’язує з прийомом гострої жирної їжі із значною кількістю алкоголю. Хворий ейфоричний. Загальний стан важкий. Частота пульсу 140 за 1 хвилину, дихання - 27. АТ. 170/100 мм рт.ст. На оглядовій рентгенограмі органів черевної порожнини виражений пневматоз шлунка та кишечника. Лейкоцити крові - 17,8 х 109 /л. Цукор крові – 12 ммоль/л. Діастаза сечі 1024 од. Який найбільш імовірний діагноз?

    * Тяжкий гострий панкреатит

    Перфоративна виразка шлунка

    Гострий холецистит

    Гостра кишкова непрохідність

    Тромбоз мезентеріальних судин

    1. Хвора Р., 43 років скаржиться на сильний гострий біль в правій половині живота, який іррадіює в праву надключичну ділянку; підвищення температури тіла, сухість та гіркоту в роті. Було неодноразове блювання, яке не приносило полегшення. Появу болю пов’язує з вживанням жирної та смаженої їжі. Хвора лежить на правому боці. Бліда. Тахікардія. Язик сухий. Живіт при пальпації болючий в правій половині живота та дещо напружений в правому підребер’ї. Ймовірний діагноз?

    * Гострий холецистит.

    Перфоративна виразка.

    Гострий апендицит.

    Правобічна ниркова коліка.

    Гостра кишкова непрохідність.

    1. Хворий, 49 років, був доставлений у приймальне відділення близько 5-ї години ранку зі скаргами на інтенсивний біль в епігастральній ділянці та правому підребер’і з ірадіацією в надпліччя. Близько 1-ї годин ночі прокинувся від сильного болю. В анамнезі періодична нудота, печія й дискомфорт в епігастральній ділянці. Загальний стан середньої важкості. Свідомість збережена. Шкіра і слизові оболонки блідо-рожеві. АТ – 100/60 мм рт ст. Пульс – 100 за 1 хв. Живіт не здутий, симетричний, відстає при диханні, напружений, болючий у правій підреберній та епігастральній ділянці. Печінка й селезінка не збільшені. Симптоми подразнення очеревини позитивніі. Ректально – без патології. Найбільш раціональна тактика ?

    * Негайна госпіталізація в хірургічне відділення з приводу підозри на проривну виразку.

    Негайна госпіталізація в гастроентерологічне відділення для купірування больового синдрому.

    Планова госпіталізація в гастроентерологічне відділення для обстеження і консервативного лікування.

    Планова госпіталізація в хірургічне відділення для планової операції.

    Лікування у дільничного терапевта.

    1. Хворий, 53 роки, поступив зі скаргами на загальну слабкість, “криваве” блювання, нудоту, запаморочення при спробі підвестись. Захворювання пов’язує із значним фізичним навантаженням (після обіду з прийомом алкоголю почав рубати дрова). Спершу відмітив нудоту, невдовзі – “некриваве” блювання, а потім блювання зі значними домішками червоної крові. В анамнезі патології шлунка й стравоходу немає. Загальний стан середньої важкості. Свідомість збережена. Шкіра бліда, обличчя вкрите холодним, липким потом. Слизові оболонки бліді. АТ – 100/60 мм рт ст.. Пульс – 92 за 1 хв. Живіт не здутий, симетричний, бере участь в акті дихання, м’який, не болючий. Печінка й селезінка не збільшені. Ректально – без патології. Найбільш імовірний попередній діагноз?

    * Синдром Маллорі-Вейсса.

    Геморагічна езофагогастропатія.

    Виразкова хвороба шлунка.

    Гостра стресова виразка шлунка.

    Ковзна грижа стравохідного отвору діафрагми.

    1. Хвора, 29 років скариться на постійний неінтенсивний біль в правій здухвинній ділянці та частий сечопуск. Захворіла гостро 11 годин тому. Спершу відчула важкість в епігастральній ділянці, нудоту, позиви на блювання. Одноразово був стул. За 8 годин біль перемістився у праву здухвинну ділянку, інтенсивність його збільшилась. Менструації регулярні. Загальний стан середньої важкості. Положення в ліжку на правому боці з підтягнутими до живота ногами. Температура тіла – 37,30 С. АТ – 110/60 мм рт ст.. ЧСС – 88 за 1 хв.. Живіт не здутий, симетричний. Права половина дещо відстає при диханні. При пальпації живіт болючий і напружений у правій здухвинній ділянці. Позитивні симптоми Ровзінга, Роздольского, Сітковського, Щоткіна-Блюмберга. Ректально –болючисть при натискуванні на передню стінку. При вагінальному дослідженні зміщення шийки матки не болюче, придатки пальпуються не чітко, праві придатки дещо болючі. Найбільш імовірний попередній діагноз?

    * Гострий апендицит.

    Гострий цистит.

    Гострий правобічний аднексит.

    Позаматкова вагітність.

    Правобічна ниркова коліка.

    1. У хворого 49 років на 4-й день після резекції шлунка виник постійний інтенсивний біль в животі, сухість у роті. Загальний стан важкий. Положення в ліжку на спині з підтягнутими до живота ногами. Температура тіла 37,80 С. АТ – 100/60 мм рт ст. Пульс – 104 за 1 хв. Язик сухий. Живіт помірно здутий, симетричний, відстає при диханні. При пальпації - болючий і напружений переважно у правому підребер’ї. Симптоми Роздольского, Щоткіна-Блюмберга позитивні. Перистальтичні шуми різко ослблені. Ректально – болючість при натискуванні на передню стінку. Яке післяопераційне ускладнення найбільш імовірне?

    * Перитоніт.

    Кишкова непрохідність

    Кровотеча

    Панкреатит

    Абсцес порожнини малого тазу
      1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   51


    написать администратору сайта