Главная страница

срьпа. База КРОК-2 – 2002 (4). Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія


Скачать 3.09 Mb.
НазваниеКрок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія
Анкорсрьпа
Дата01.11.2022
Размер3.09 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2002 (4).doc
ТипДокументы
#766390
страница5 из 51
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   51
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   51

У хворого набута коса пахвинна грижа

У хворого пряма пахвинна грижа

У хворого стегнова грижа

У хворого затульна грижа

  1. Вскриваючи променевий тенобурсит хірург необачно продовжив розріз у проксимальну третину тенора, де знаходиться заборонена зона кісті, внаслідок чого хворий втратив можливість протиставлення першого пальця. Гілку якого нерва перетнув хірург?

*Серединного

Променевого

Ліктьового

Переднього міжкістного

Заднього міжкістного

  1. При виконанні антротомії хірург вийшов за задню межу трикутника Шипо. Виникла сильна кровотеча. З чим пов`язане ушкодження?

* Пошкодження венозної сигмоподібної пазухи в листках твердої мозкової оболонки

Пошкодження гілок потиличної артерії

Пошкодження гілок задньої вушної артерії

Пошкодження діплоетичних вен

Пошкодження венозного емісарія

  1. При розкритті флегмони шиї у хворої виникла венозна кровотеча. Розширивши розріз угору до нижньої щелепи хірург зупинив кровотечу, але після стався перекіс ротової щелини у протилежну сторону. Який нерв перетнув хірург?

* Крайову гілку нижньої щелепи лицевого нерва

Додатковий

Нижньощелепний

Щелепно-під`язиковий

Шийну гілку лицевого нерва

  1. Жінка 62 років була збита вантажівкою. При загальному обстеженні була виявлена ділянка правої половини грудної клітки, яка западає при вдосі. Які лікувальні заходи найбільш доцільні?

* Зовнішня фіксація флотуючої ділянки

Введення наркотичних анальгетиків

Вагосимпатична блокада за Вишневським

Туге бинтування грудної клітки

Паравертебральна блокада

  1. У травмованого 45 років з множинними зламами ребер при пункції плевральної порожнини отримано шлунковий вміст . Яке дообстеження буде найбільш інформативним?

* Рентгенографія грудної клітки з контрастуванням шлунка

Рентгенографія черевної порожнини

Фібробронхоскопія

Комп’ютерна томографія

Томографія грудної клітки

  1. У хворої 41 року на четверту добу після тупої травми грудної клітки на рентгенограмі – негомогенне затемнення в нижньому відділі. При пункції отримана невелика кількість світло-жовтого ексудату з кров`яними згустками. Яке лікування краще надати хворому?

* Оперативне - декортикацію легені

Дренування плевральної порожнини

Щоденні пункції

Розсмоктуючу терапію

Антибактеріальну терапію

  1. У хворого 45 років після тупої травми грудної клітки з переломом груднини виникли слаб-кість, гіпотонія, ціаноз верхньої половини тулуба, надимання вен шиї. При плевральній пункції вміст відсутній. Пульс 120 уд./ хв., ритмічний, слабкого наповнення. Який діагноз найбільш вірогідний?

* Тампонада серця

Тромбоемболія легеневої артерії

Струс серця

Гострий інфаркт міокарду

Згорнений гемоперикард

  1. Хвора 45 років скаржиться на загрудинний біль, який посилюється вночі, печію, відрижку кислим. Хворіє на протязі 4 місяців. Який метод дослідження є найбільш доцільним?

*Рентгенкострастне дослідження в положенні Тренделенбурга

Рентгенконтрастне дослідження в положенні Фовлера

Рентгенографія грудної клітки

Фіброезофагогастродуоденоскопія

Рентгенографія по Земцову

  1. У хворого 48 років на сьому добу після появлення помірного болю в грудях, над-садного кашлю, гарячки до 39О С з,явилось харкотиння з неприємним запахом. Проте стан хворого залишається тяжким, за добу виділяє більше 600 мл сіро-зеленого харкотиння, зберігаються гектичні перепади температури тіла. На рентгенограмі – на тілі негомогенного затемнення нижньої долі правої легені виявляється порожнина з горизонтальним рівнем рідини. Яке захворювання найбільш вірогідне ?

* Гангренозний абсцес правої легені

Гангрена правої легені

Гострий абсцес правої легені

Нагноєна кіста правої легені

Нагноєна туберкульозна каверна

  1. Під час планового хірургічного втручання з приводу рецидивної виразки цибулини дванадцятипалої кишки після СПВ знайдено запальний інфільтрат діаметром до 5 см, який включає гепатодуоденальну зв’язку, жовчний міхур . 12-пала кишка розширена. МАО - 30 ммоль/год. Який із видів операції доцільно вжити?

* Резекцію 2/3 шлунка на виключення по Більрот-2 .

Стовбурову ваготомію, пілоропластику по Фінею.

Стовбурову ваготомію, пілоропластику по Діверу-Бардену-Шалімову.

Стовбурову ваготомію, гастродуодено-анастомоз по Джабуле

Резекцію шлунка за Більрот-I.

  1. Немовля, від 2 вагітності, яка перебігала з токсикозом першої половини, із загрозою внутрішньоутробної інфекції, переведена у першу добу з пологового будинку з клінікою вродженої кишкової непрохідності. Під час оперативного втручання виявлено меконієвий ілєус. Що лежить в основі патогенезу цього захворювання.

* Порушення функції підшлункової залози (кістофіброз)

Внутрішньоутробна інфекція

Запалення підшлункової залози

Травма підшлункової залози під час пологів

Порушення та ферментативна недостатність шлунково-кишкового тракту

  1. Хлопчик 5 років протягом тижня хворіє на гостру вірусну інфекцію, госпіталізований в хірургічне відділення у тяжкому стані за рахунок дихальної недостатності. При аускультації зліва жорстке дихання, зправа – не прослуховується. Рентгенологічно зправа – зверху просвітленння, знизу від 5 ребра гомогенне затемнення з рівнем рідини, межистіння не зміщене. Який попередній діагноз поставити дитині

* Гостра деструктивна пневмонія, правосторонній піопневмоторакс.

Гостра деструктивна пневмонія

Гостра деструктивна пневмонія, напружений правосторонній піопневмоторакс

Гостра деструктивна пневмонія, бульозна форма

Гостра деструктивна пневмонія, правосторонній пневмоторакс

  1. Хвора, 28 років скаржиться на погіршення носового дихання, рясні водяні виділення з порожнини носа, порушення нюху, чхання, сльозотечу. Хворіє на протязі трьох років. Перелічувані скарги з’являються під час цвітіння трав і дерев. Об’єктивно: Слизова оболонка порожнини носа набрякла з цианотичним відтінком, на її поверхні місцями білісуваті п’ятна. Пальпація приносових порожнини безболісна. Інші ЛОР-органи без патології. Поставте діагноз

* алергічний риніт (сезонний)

вазомоторний риніт, нейровегетативна форма

хронічний гіпертрофічний риніт

хронічний катаральний риніт

гострий риніт

  1. Хворий 57 років звернувся зі скаргами на наявність збільшених лімфатичних вузлів над ключицею зліва, щільних, рухливих, безболісних. Проведення фізіопроцедур ефекту не дало. Яке ураження лімфовузлів шиї найбільш імовірне?

* Метастаз Вірхова

Метастаз Соргіуса

Метастаз Герота

Неспецифічний лімфаденіт

Філіноз

  1. Хворий 78 років більше півроку скаржиться на утруднене проходження їжі, різке схуднення. Останній місяць їжа стала проходити вільно, але з'явилася охриплість голосу, а потім сильний кашель при прийомі їжі, особливо рідкої. Підвищилася температура тіла. Родичі привезли хворого в лікарню у важкому стані. При рентгеноскопії грудної клітки діагностована широка нижньочасткова пневмонія. Які дослідження треба призначити для уточнення діагнозу?

* Усі перераховані методи

Фіброезофагогастродуоденоскопію

Рентгенографію стравоходу

Фібробронхоскопію

Ультразвукове дослідження черевної порожнини

  1. Хвора поступила з новоутворенням у молочній залозі, підозрілим на рак (клінічна група 1а). Однак під час термінового гістологічного дослідження (експрес-біопсія) вилучене утворення виявилося фіброаденомою. Яку клінічну групу слід виставити?

*1б

2

3





  1. До хірурга звернулася хвора 54 років зі скаргами на помірну слабкість й ущільнення в лівому підребір’ї. Слабкість з'явилася 5 міс тому, ущільнення хвора помітила 3 дні тому. Шкіра блідо-рожева, апетит добрий, випорожнення у нормі, живіт м'який, у правій здухвинній ділянці пальпується малорухоме ущільнення 4Ч6 см, слабо болісне, серце і легені без особливостей. Аналіз крові: Нв- 108 Г/л ., ер – 3,0Ч1012, л. – 6,0Ч109. СОЭ - 15 мм/год. Попередній діагноз: рак ободової кишки. Яка клінічна форма захворювання?

* Туморозна

Токсико-анемічна

Псевдозапальна

Ентероколітична

Змішана

  1. Ж(нка 54 рок(в звернулася до лікаря зі скаргами на бол( в лів(й молочн(й залоз(. На обл(ку у терапевта в зв’язку з г(пертон(чною хворобою, у ендокрінолога – у зв’язку з хронічним аутоімунним тиреоїдітом. При об((ктивному обстеженні патолог(чних зм(н у молочних залозах не виявлено. Який найб(льш ефективний метод уточнюючої д(агностики у даному випадку?

*Мамографія

Пальпація молочних залоз

Термографія

Ультразвукова діагностика

Пункційна біопсія молочних залоз

  1. Хворий 60 років, знаходиться в практологіч-ному відділенні зі скаргами на біль в животі, пронос з болючими позивами ( до 10-15 р. за добу), з домішками крові, слизу, підвищення температури тіла, схуднення. Хворіє протягом 15 років з короткочасними ремісіями після лікування. Загострення почалося 1 місяць тому після психічної травми і фізичного напружен-ня. Укажіть найбільш вірогідний діагноз.

* Неспецифічний виразковий коліт

Хвороба Крона

Гостра дизентерия

Дифузний поліпоз товстої кишки

Дивертикуліт товстої кишки

  1. Хворий 20 років, звернувся зі скаргами на болючість в області правої сідниці, наявність там набряку. При огляді в області сідниці відмічається обмежена болючість, болюча припухлість, над якою шкіра гіперемована. Відмічається місцева гіпертермія. Симптом флуктуації позитивний. Визначено наявність абсцесу. Ваша тактика?

* Розтин та дренування гнояка, призначення антибіотиків широкого спектру дії.

Місцеві аплікації димексидом

Призначення антибіотиків широкого спектру дії та сульфаніламідних препаратів

Фізіотерапевтичне лікування

Введення протиправцевої сироватки і препаратів для стимуляції імунітету

  1. Хвора 57 років звернулася зі скаргами на підвишення t тіла до 390 С, головний біль, загальну слабкість. Під час огляду стан визнаний як незадовільний, обумовлений інтоксикаційним синдромом. На зовнішній поверхні с/3 правої гомілки відмічається ділянка гіперемії, чітко обмежена, з нерівними зазубреними краями у вигляді язиків полум’я, болюча при пальпації. Ваш діагноз.

* Бешиха

Грибкове ураження

Дерматофітія

Екзема

Псоріаз

  1. Хвора 20 років на десяту добу після виписки з пологового відділення звернулась зі скаргами на підвищення температури тіла до 390 С, біль в правій молочній залозі. При огляді: молочна залоза збільшена, у верхньому зовнішньому квадраті відмічається ділянка гіперемії, там же пальпується ущільнення з нечіткими контурами, лактостаз,флюктуація відсутня. Лімфатичні вузли в правій пахвовій ямці збільшені, болючі. Вкажіть вірний діагноз.


написать администратору сайта