Главная страница

срьпа. База КРОК-2 – 2002 (4). Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія


Скачать 3.09 Mb.
НазваниеКрок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія
Анкорсрьпа
Дата01.11.2022
Размер3.09 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2002 (4).doc
ТипДокументы
#766390
страница40 из 51
1   ...   36   37   38   39   40   41   42   43   ...   51
1   ...   36   37   38   39   40   41   42   43   ...   51

* показана тимпанопункція, а при наявності гною – парацентез.

Не показана.

Показана через 6 днів.

Показана тільки тимпанопункція.

Показана тільки при наявності внутрішньочерепних ускладнень.

  1. Хвора, 40 років, скаржиться на біль у правому вусі та в завушній ділянці, гноєтечу з вуха, зниження слуху, головний біль, погане загальне самопочуття, підвищення температури до 37(С. Через 2 дні почалася гноєтеча з вуха, біль зменшився, температура знизилась. Лікувалась в поліклініці, але гноєтеча тривала. Два дні тому з`явився біль у завушній ділянці, головний біль, температура тіла в останні дні підвищилась до 38,5(С. Ознобу, блювання не було. Об`єктивно: вушна раковина не змінена, зовнішній слуховий хід звужений в кістковому відділі за рахунок нависання задньо-верхньої стінки, виділення слизово-гнійного характеру. Барабанна перетинка почервоніла, інфільтрована, щілиноподібна перфорація в передньо-нижньому квадранті з пульсацією гною. Визначається припухлість у ділянці сосковидного відростка, втрата його контурів, м`які тканини набряклі, напружені, болісні при перкусії і пальпації, вушна раковина відстовбурчена. Скласти план лікування хворого?

* антромастоїдотомія, антибактеріальна, дезінтоксикаційна, гіпосенсибілізуюча, симптоматична терапія в післяопераційному періоді, за необхідності – мастоїдопластика.

Антибактеріальна, дезінтоксикаційна, гіпосенсибілізуюча, симптоматична терапія.

Симптоматична терапія.

Антромастоїдотомія.

Радикальна операція на вусі.

  1. Хвора, 56 років, доставлена в ЛОР-відділення зі скаргами на запаморочення, хиткість ходи, слизисто-гнійні виділення з правого вуха. Хворіє на хронічний середній отит протягом 20 років. Два дні тому назад збільшились слизово-гнійні виділення з неприємним запахом у правому зовнішньому слуховому ході, вперше з`явились запаморочення та хиткість ходи. Отоскопія: у зовнішньому слуховому ході праворуч слизово-гнійні виділення з неприємним запахом, барабанна перетинка рожева з крайовою перфорацією в передньо-верхньому квадранті. Виявлена позитивна фістульна проба, горизонтальний дрібнорозмашистий ністагм при погляді вліво. При ході відхиляється вліво, в позі Ромберга падає вліво. Поставити попередній діагноз?

* загострення хронічного гнійного епітимпаніту праворуч, ускладненого гострим серозним обмеженим лабіринтитом.

Хронічний гнійний мезотимпаніт в стадії загострення праворуч ускладненого серозним обмеженим лабіринтитом.

Гострий серозний обмежений лабіринтит.

Загострення хронічного гнійного епітимпаніту праворуч ускладненого гострим гнійним дифузним лабіринтитом.

Хронічний гнійний епітимпаніт в стадії загострення праворуч. Холестеатома.

  1. Хворий, 32 роки, скаржиться на різкий біль у правому вусі, значні гнійні виділення з нього, підвищення температури тіла до 38.5( С, запаморочення, зниження слуху. Хворіє 5-й день. Об’єктивно, при ході відхиляється ліворуч, в позі Ромберга падає ліворуч. Шепітну мову правим вухом сприймає біля вушної раковини, лівим на відстані – 5 метрів. Отоскопія: в правому слуховому ході слизисто-гнійний вміст, пульсуючий рефлекс, барабанна перетинка гіперемована, набрякла, інфільтрована. Скласти план лікування хворого?

*необхідно провести сануючу загальнопорожнинну радикальну операцію, призначити інтенсивну протизапальну, дегідратуючу та дезінтоксикаційну терапію.

Антибактеріальна, протизапальна, дезінтоксикаційна, дегідратуюча терапія .

Провести загальнопорожнинну сануючу радикальну операцію.

Антромастоїдотомія, протизапальна, дегідратаційна, дезінтоксикаційна терапія.

Парацентез антибактеріальна, протизапальна, дезінтоксикаційна терапія.

  1. Хвора, 39 років, госпіталізована в ЛОР-відділення в тяжкому стані. Спостерігається потьмарення свідомості, мають місце менінгеальні знаки, лівобічний гострий середній отит. Встановити обсяг хірургічного втручання?

* розширена антромастоїдотомія з розкриттям середньої та задньої черепних ямок.

Парацентез барабанної перетинки зліва.

Антромастоїдотомія.

Сануюча радикальна загальнопорожнинна операція зіва.

Консервативне лікування.

  1. Хвора, 26 років, скаржиться на зниження слуху та вушний шум. Відмічає покращення слуху в шумній обстановці. Хворіє 2 роки. Слух різко знизився у зв`язку з вагітністю й пологами. Отоскопія: зовнішні слухові ходи широкі, немає сірки, барабанні перетинки витончені, через них просвічуються рожеві плями. Чує шепітну мову на відстані 2 метри на кожне вухо. В досліді Вебера латералізації звуку немає. Досліди Рінне і Желлє негативні. Дослід Швабаха подовжений. З боку інших ЛОР-органів патології немає. Встановити попередній діагноз?

* отосклероз.

Гостра сенсоневральна приглухуватість.

Хронічна сенсоневральна приглухуватість в стадії загострення.

Хвороба Мен’єра.

Катар середнього вуха.

  1. Хвора, 28 років, звернулася до оториноларинголога зі скаргами на головний біль, слабкість, підвищену температуру тіла, порушене носове дихання та гнійні виділення з лівої половини носа. При передній риноскопії виявлено гіперемію та набряк слизової оболонки лівої половини носа, наявність гною в середньому носовому ході. Визначити, які приносові пазухи можуть бути вражені у цієї хворої?

* ліва верхньощелепна, лобна та передня і середня групи клітин решітчастого лабіринту.

Ліва верхньощелепна, лобна та передня група клітин решітчастого лабіринту.

Ліва верхньощелепна, лобна та задня група клітин решітчастого лабіринту.

Ліва верхньощелепна, лобна та основна пазухи.

Тільки ліва верхньощелепна пазуха.

  1. Хвора, 17 років, скаржиться на головний біль, нудоту, блювання, підвищення температури тіла до 39°С, утруднене дихання і гнійні виділення з правої половини носа. Хворіє 10 днів, захворювання пов'язує з переохолодженням, після якого температура тіла підвищилася до 38°С, з’явилися головний біль і нежить. Через тиждень температура знизилася, але гнійні виділення з правої половини носа не припинились, тримався головний біль. Вчора температура тіла підвищилася до 39°С, погіршився загальний стан, з'явилися нудота і блювання, не пов'язані з прийняттям їжі. Об'єктивно: пульс 96 ударів на хвилину, ритмічний. Відзначається ригідність м'язів потилиці, позитивні симптоми Керніга, Брудзинського. Відмічається гіперемія і набряк слизової оболонки порожнини носа справа, смужка гною в середньому носовому ході. Болісність при пальпації в ділянці передніх стінок верхньощелепної та лобної пазух справа. На рентгенограмі приносових пазух інтенсивне затемнення лобної, верхньощелепної пазух та клітин гратчастого лабіринту справа. Встановити попередній діагноз?

* гострий гнійний правобічний синуїт, ускладнений риногенним гнійним менінгітом.

Хронічний гнійний правобічний синуїт в стадії загострення.

Гострий гнійниї правобічний синуїт, ускладнений риногенним субдуральним абсцесом.

Гнійний менінгіт невиявленої етіології.

Гострий гнійний правобічний синуїт.

  1. Хворий, 54 років, хворіє на цукровий діабет, скаржиться на біль, підвищення температури тіла до 38(С. Хворіє 3 дні. Об’єктивно: гіперемія та інфільтрація шкіри кінчика та лівого крила носа. В присінку носа зліва визначається інфільтрат конусовидної форми з гнійним стрижнем у центрі, різко болісний при доторкуванні. Болючі при пальпації підщелепні лімфатичні вузли зліва. Призначити лікування?

* активна протизапальна терапія в умовах стаціонару із врахуванням призначень ендокринолога.

Розтин інфільтрату.

Фізіотерапевтичне лікування.

Знеболююча терапія.

Симптоматичне лікування.

  1. При обстеженні хворого фурункулом носа виявлено: набряк м’яких тканин в ділянці лоба, екзофтальм, хемоз, птоз, парез відновного нерву та значні застійні прояви на очному дні зліва. Встановити діагноз?

* фурункул носа, ускладнений тромбозом кавернозного синуса.

Фурункул носа, ускладнений тромбозом сигмовидного синуса.

Фурункул носа, ускладнений тромбозом верхнього сагітального синуса.

Гострий гнійний лівобічний фронтит.

Гострий гнійний лівобічний фронтит, флегмона орбіти.

  1. Хворий, 24 років, скаржиться на сильний головний біль в лівій половині голови, набряк повік лівого ока, підвищення температури тіла до 40( С, гнійні виділення з лівої половини носа. Захворів раптово 4 дні тому після купання в річці та переохолодження. Лікувався самостійно: робив прогрівання носа і лівої щоки. Об`єктивно: набряк м`яких тканин лівої половини обличчя, верхньої та нижньої повік. Пульс 108 ударів за 1 хвилину, ритмічний. Менінгеальних симптомів не виявлено. Ліва половина носа звужена за рахунок сильного набряку слизової оболонки, у верхньому відділі носа відмічаються значні слизово-гнійні виділення. Носове дихання через ліву половину носа відсутнє. Решта ЛОР-органів без змін. При огляді хворого окулістом визначено наявність реактивного набряку повік, екзофтальму немає, рухливість очного яблука обмежена доверху, очне дно без змін. Зір не порушений. встановити, які обставини викликали розвиток орбітального ускладнення?

* до розвитку ускладнення призвело нераціональне лікування хворого – проведення прогрівання уражених пазух без дренування синусів та протизапальної терапії.

Відсутність дренування синусів.

Відсутність протизапальної терапії.

Прогрівання уражених пазух.

Обставини встановити неможливо.

  1. Хворий, 21 рік, студент, звернувся зі скаргами на часті, 3-4 рази на рік, ангіни, тричі за останні 5 років в глотці розтинали абсцеси. Об’єктивно: піднебінні мигдалики дещо збільшені, спаяні з дужками, на передніх піднебінних дужках рубці – місця розтину абсцесів, в лакунах гнійні пробки. Піднебінні дужки потовщені з проявами застійної гіперемії. Призначити лікування?

* лікування хірургічне – тонзилектомія.

Симптоматичне.

Консервативне – промивання лакун та фізіотерапевтичне.

Лікування не потребує.

Хірургічне – тонзилотомія.

  1. Дитина, 5 років, зі слів батьків погано спить вночі, дихання шумне, рот завжди широко відкритий. Голос гугнявий, тверду їжу ковтає з зусиллям, їсть повільно і довго. Об’єктивно: неправильний прикус, тверде піднебіння високе. Піднебінні мигдалики гладкі, великих розмірів, сходяться по середній лінії. Піднебінні дужки не змінені, лакуни чисті, регіонарні лімфовузли не збільшені. При пальцевому дослідженні у склепінні носоглотки виявлене м’яко – еластичної консистенції утворення, яке прикриває хоани. Встановити діагноз?

* гіпертрофія піднебінних мигдаликів ІІІ ст., аденоїдні вегетації ІІІ ст.

Катаральна ангіна.

Хронічний тонзиліт, компенсована форма.

Гіпертрофія піднебінних мигдаликів І ст..

Гіпертрофія піднебінних мигдаликів ІІІ ст., аденоїдні вегетації І ст..

  1. У хворого, що приймав новий антибіотик, з’явились скарги на відчуття стороннього тіла в горлі, значне утруднення дихання (інспіраторна задишка), хрипота, набряк обличчя і шиї. Скласти план лікування хворого?

* лікування при набряку гортані направлено на ліквідацію причини його і включає дегідратаційну, гіпосенсибілізуючу та седативну терапію.

Антибактеріальна, протизапальна, седативна терапія.

Антибактеріальна, бронхо...., гіпеосенсебілізуюча терапія.

Злоякісна пухлина тонкої кішки.

Позаочеревинна пухлина.

  1. Хворий скаржиться, що під час бійки його вдарили по передній поверхні шиї. Через кілька годин з’явилась задишка і хрипота. Хворий збуджений; виявлені тахікардія, інспіраторна задишка. Ларингоскопія: пухлиноподібне утворення синюшного кольору правої присінкової ділянки перекриває голосову щілину. Вказати стадію стенозу?

* стадія неповної компенсації стенозу.

Стадія повної компенсації стенозу.

Стадія субкомпенсації стенозу.

Стадія декомпенсації стенозу.

Асфіксія.

  1. Хворий скаржиться на хрипоту, біль у ділянці гортані, особливо при ковтанні, болісне повертання голови, незначне утруднення дихання. Хворіє 2 доби, захворюванню передував грип. Температура підвищена до 38,00С, під час пальпації лімфатичні вузли шиї болючі та збільшені. Ларингоскопія: гіперемія та інфільтрація слизової оболонки черпакувато-надгортанних та присінкових складок гортані, голосова щілина звужена. Встановити попередній діагноз?

* гортанна ангіна, стеноз гортані в стадії неповної компенсації.

Гострий катаральний ларингіт.

Паратонзилярний абсцес.

Туберкульоз гортані.

Ларингіт Гайєка.

  1. До оториноларинголога звернулася хвора зі скаргами на утруднене носове дихання. Під час ендоскопічного обстеження в кістковій частині перегородки носа виявлена виразка з підритими краями, сальним дном. Вказати, які допоміжні обстеження необхідно провести?

* дослідження крові на реакцію Васермана, консультація дермато-венеролога.


написать администратору сайта