Главная страница

срьпа. База КРОК-2 – 2002 (4). Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія


Скачать 3.09 Mb.
НазваниеКрок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія
Анкорсрьпа
Дата01.11.2022
Размер3.09 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2002 (4).doc
ТипДокументы
#766390
страница48 из 51
1   ...   43   44   45   46   47   48   49   50   51
1   ...   43   44   45   46   47   48   49   50   51

  1. Хворий був доставлений у приймальне відділення каретою швидкої допомоги з діагнозом: защемленна правобічна пахвинно-мошоночна кила. Від початку захворювання пройшло більше 6 годин. Зі слів лікаря швидкої допомоги, при первинному огляді у хворого визначалось невправиме, болюче, плотно-еластичне випячування в правій пахвинній ділянці, яке спускалося в мошонку. Симптом кашльового повштовху був негативний. Хворий скаржився на спастичні болі в животі, нудоту, загальну слабкість, кволість. Але під час транспортування у машині швидкої допомоги кила самовільно вправилась. Які повинні бути подальші дії лікаря-хірурга?

*Госпіталізація і спостереження у динаміці: при необхідності оперативне лікування.

Відразу оперативне лікування.

Оперативне лікування протягом першої доби.

Госпіталізація не потрібна. Спостереження хірурга поліклініки за місцем проживання.

Виконання діагностичної лапароскопії.

  1. Під час операції у хворого із защемленою післяопераційною вентральною килою (з моменту защемлення пройшло більше 2-х годин) у грижовому мішку були виявлені багрово-цианотичні петлі тонкого кишківника. На привідній петлі визначалась странгуляційна борозда. Перистальтика і пульсація кишківника були сумнівні. Яка повинна бути хірургічна тактика у данному випадку?

*Введення новокаіну в брижейку кишківника, зігрівання пошкоджених петель кишківника салфетками з фізіологічним розчином протягом 10-15 хвилин, при відсутності позитивної динамікі – резекція кишки.

Відразу одномоментна резекція кишки з накладанням кишкового анастомозу.

Відразу резекція кишки з виведенням стоми на передню черевну стінку.

При відсутності ознак перитоніту – закінчення операції з дренуванням черевної порожнини.

При відсутності ознак перитоніту – закінчення операції з інтубацією кишківника і дренуванням черевної порожнини.

  1. У хірургічний стаціонар було доставлено хворого з діагнозом: защемлена лівобічна стегнова кила. Хворий скаржився на сильний біль під пахвинною зв’язкою, де визначалось болюче при пальпації ущільнення. При загальному клінічному обстеженні було виявлено варикозне розширення вен лівої гомілки. В анамнезі у хворого був тромбофлебіт. Який Ваш діагноз і тактика лікування?

*Гострий тромбоз варикозного вузлу великої підшкірної вени. Оперативне лікування.

Гострий тромбоз варикозного вузлу внликої підшкірної вени. Консервативне лікування.

Защемлена стегнова кила. Оперативне лікування.

Пахвинний лімфаденіт. Оперативне лікування.

Пахвинний лімфаденіт. Консервативне лікування.

  1. У хірургічний стаціонар було доставлено хворого зі скаргами на болі в животі, нудоту, одноразову блювоту. В лівій пахвинній ділянці у хворого спостерігалось вип’ячування, яке було майже зовсім безболісне, слабко напружене, тістоподібної консистенції. Симптом кашльового повштовху – позитивний. Загальний стан хворго середньої важкості. В останній час хворий скаржився на постійні закрепи. Ваш діагноз і тактика лікування?

*Копростаз. Консервативне лікування: сифонні клізми, спазмолітики, анальгетики.

Копростаз. Оперативне лікування.

Защемлена пахвинна кила. Оперативне лікування.

Защемлена пахвинна кила. Консервативне лікування.

Пахвинна кила, яка не вправляється. Оперативне лікування.

  1. В приймальне відділення звернувся хворий зі скаргами на сильний біль, набряк і почервоніння в області грижового вип’ячування навколопупочної ділянки. Пупочна грижа у хворого більше 10 років. При загальному огляді у хворого було виявлено розчухи та мацерацію шкіри в області грижового вип’ячування. Симптом кашльового поштовху – позитивний. Ваш діагноз і тактика лікування?

*Запалення грижового мішку. Консервативне лікування: антибіотикотерапія, дезинтоксікаційна терапія, місцеве лікування.

Запалення грижового мішку. Оперативне лікування.

Копростаз. Консервативне лікування.

Защемлена пупочна кила. Оперативне лікування.

Травма грижового мішку. Оперативне лікування.

  1. Під час оперативного втручання з приводу защемленої післяопераційної вентральної кили, після вскриття грижового мішку, в ньому було виявлено чотири петлі тонкого кишківника. Колір стінок – звичайний, серозна оболонка блискуча, пульсація судин і перистальтика задовільнені. Як слід продовжити оперативне втручання в данному випадку?

*Ревізія петель кишківника, які знаходяться у черевній порожнині з метою діагностики ретроградного защемлення Мадля.

Занурити петлі кишківника у черевну порожнину.

Виконати резекцію петель кишківника, які знаходились у грижовому мішку і накласти анастомоз.

Виконати резекцію петель кишківника, які знаходились у грижовому мішку і вивести стому.

Виконати лапаратомію і широку ревізію органів черевної порожнини.

  1. Під час операції хворого 76 років з приводу защемленої пупочної кили, було виявлено збільшену у розмірі, заповнену каловими масами привідну петлю. Відвідна петля невеликих розмірів, на її поверхні чітко визначається странгуляційна борозда. Який вид защемлення у данного хворого, яка петля більше страждає і як правильно виконати резекцію кишківника у данному випадку?

*Калове защемлення, яке перейшло у змішане. Більше страждає відвідна петля. Резекція відвідної петлі на відстані 40-50 см, привідної – 15-20 см.

Калове защемлення, яке перейшло у змішане. Більше страждає привідна петля. Резекція привідної петлі на відстані 40-50 см, відвідної – 15-20 см.

Еластичне защемлення. Більше страждає привідна петля. Резекція привідної петлі на відстані 40-50 см, відвідної – 15-20 см.

Еластичне защемлення. Більше страждає відвідна петля. Резекція відвідної петлі на відстані 40-50 см, привідної – 15-20 см.

Еластичне защемлення. Однаково страждає привідна і відвідна петлі. Резекція обох петель на відстані 40-50 см.

  1. Хвора З., 25 р., скаржиться на сильний біль у лівому оці, погіршання зору, світлобоязнь, сльозотечу. Носить контактні лінзи. Очна щілина звужена. Перикорнеальна ін'єкція, на рогівці паралельно лімбу дугоподібний інфільтрат сіруватого кольору. Діагноз.

* Кератит.

Кон’юнктивіт

Помутніння рогівки

Іридоцикліт

Сторонне тіло рогівки

  1. Хворий Г., 36 р., 5 днів тому в око потрапила порошинка, але до лікаря звернувся лише через 2 дні після травми. Скаржиться на сильний біль у правому оці, світлобоязнь, сльозотечу, погіршання зору. Під час огляду: очна щілина звужена, набряк повік, в центрі рогівки інфільтрат сірувато-жовтуватого кольору, розміром 2х2 мм, вміст передньої камери прозорий. Діагноз.

* Кератит.

Кон’юнктивіт

Помутніння рогівки

Іридоцикліт

Сторонне тіло рогівки

  1. Хвора скаржиться на сильний біль у правому оці, світлобоязнь, сльозотечу, погіршання зору, що виникли 2 дні тому. Під час огляду: очна щілина звужена, набряк повік, перикорнеальна ін'єкція, в центрі рогівки інфільтрат сіруватого кольору, що формує гілочку. Діагноз.

* Кератит.

Помутніння рогівки

Іридоцикліт

Кон’юнктивіт

Сторонне тіло рогівки

  1. Звернулася хвора 30 років зі скаргами на раптове почервоніння правого ока, появу світлобоязні, відчуття “піску” в оці, сльозотечу, що зв’явилися 3 дні тому, а сьогодні подібні симптоми, але не такі виразні, виникли й на лівому оці. Об’єктивно: виражений набряк повік, гіперемія кон’юнктиви у ділянці перехідної складки. Дрібні точкові крововиливи в кон’юнктиві верхньої повіки, незначні слизово-гнійні виділення. Діагноз.

* Гострий кон’юнктивіт обох очей.

Іридоцикліт

Хронічний кон’юнктивіт

Блефарит

-

  1. Хвора І., 50 років, скаржиться на сильний свербіж, печіння й різі в очах, почервоніння шкіри у ділянці зовнішніх куточків очної щілини. Об’єктивно: шкіра біля зовнішніх куточків очної щілини мацерована, екзематозно змінена, наявні поодинокі мокнучі тріщини. Кон’юнктива повік гіперемована, розпушена. Виділення незначні у вигляді тягучого слизу. Діагноз.

* Хронічний кон’юнктивіт

Гострий кон’юнктивіт

Ячмінь

Блефарит.

Алергічний дерматит повік

  1. До Вас звернувся хворий віком 36 років із скаргами на біль в області правого ока, відчуття стороннього тіла, гнійне виділення з правого ока. Верхня повіка набрякла, гіперемована. У ділянці волосяного мішка жовтувата голівка гнійника. Діагноз.

* Ячмінь

Халязіон

Кон’юнктивіт.

Дакріоцистіт



  1. До Вас звернулася жінка 34 років зі скаргами на пухлину на верхній повіці правого ока. Пухлина збільшилася поступово до розмірів горошини. Під час огляду: на верхній повіці справа – новоутворення, не спаяне із шкірою, круглої форми, ознак запалення немає. При вивороті верхньої повіки видно сірувато-жовту ділянку хряща з легкою гіперемією навколо неї. Діагноз.

* Халязіон правого ока.

Ячмінь.

Новоутворення..

Блефарит.

Дакріоаденіт

  1. До Вас звернувся хворий зі скаргами на світлобоязнь, сльозотечу, гнійне виділення з правого ока, біль в оці. В анамнезі зазначає переохолодження організму. При огляді: набряк нижньої повіки, гіперемія, біля основи вії (у середній третині повіки) – гнійне вогнище. При мигальних рухах повік верхівка вогнища торкається рогівки. Гнійне виділення у куті очної щілини. Діагноз.

* Ячмінь

Халязіон

Новоутворення

Кератит.

Кон’юнктивіт

  1. Дитина Т., 10 років, захворіла гостро: 2 дні тому виникли катаральні явища у верхній дихальних шляхах, збільшилися привушні лімфовузли, підвищилася температура, почервоніло ліве, а сьогодні й праве око. Об’єктивно: набряк повік, гіперемія кон’юнктиви у всіх ділянках, переважно в області нижньої перехідної складки, яскраво – червоного кольору. Виділення незначні, слизово – гнійні, крововиливів немає. Всі симптоми виразніші на правому оці. Діагноз.

* Кон’юнктивіт

Кератит

Абцес повіки

Іридоцикліт

Блефарит

  1. Хворий віком 20 років скаржиться на затвердіння в ділянці шкіри нижньої повіки правого ока. З анамнезу виявлено, що це утворення з(явилося рік тому. Під час огляду: на нижній повіці на 3 мм нижче за інтермаргінальний край – новоутворена тканина розміром 5 x 6 мм зі щільними крами, надмірними ороговіннями, вкрита кірочкою. Після зняття її поверхня кровоточить. Діагноз.

* Новоутворення.

Ячмінь

Халязіон

Виразковий блефарит.

Абсцес

  1. Хвора 42 років скаржиться на сльозотечу, гнійне виділення з очей, які турбують її на протязі 2 місяців. Біля року страждає на нежить. Під час огляду Ви помітили сльозостояння, випинання у ділянці внутрішнього кута очної щилини фасолеподібної форми. При натисканні на останнє з слізних точок з’являється гній. Діагноз.

* Флегмона слізного міхура

Хронічний дакріоцистит.

Хронічний дакріоаденіт.

Абсцес ніжньої повіки

Ячмінь.

  1. До вас звернулась мати з дитиною віком два місяці зі скаргами на гнійне виділення з правого ока дитини, що з’явилися через тиждень після народження. Під час огляду в правому оці сльозостояння, при натискуванні на внутрішні кути ока з слізних точок виділяється серозно- гнійне виділення. Діагноз.

* Дакріоцистит новонароджених

Дакріоденіт.

Флегмона слізного міхура.

Кон’юнктивіт.

Ячмінь

  1. До Вас звернулася мати з дитиною 4 років. Мати помітила, що у дитини праве око стало відхилятися до носа. Під час огляду: праве око відхилено до носа, рухливість очного яблука в повному обсязі. Діагноз.

* Співдружня косоокість.

Паралітична косоокість

Екзофтальм.



написать администратору сайта