Главная страница

Е03_акушерство_гинекология. Крок 3 Лікарська справа та педіатрія Медичний профіль Акушерство та гінекологія


Скачать 1.52 Mb.
НазваниеКрок 3 Лікарська справа та педіатрія Медичний профіль Акушерство та гінекологія
Дата01.01.2023
Размер1.52 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаЕ03_акушерство_гинекология.rtf
ТипДокументы
#870320
страница5 из 13
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13

* Мастопатія.

Мастит.

Рак молочної залози.

Лімфаденіт.

Міжреберна невралгія.

До лікаря звернулася хвора В., 25 років зі скаргами на болі внизу живота, підвищену температуру до 38?С, гноєвидні виділення із статевих органів. Хворіє впродовж 3 днів. Захворювання пов’язує з перенесеною операцією аборта терміном 8-9 тижнів. Об’єктивно: температура тіла 38?С, пульс 86 уд/хв., АТ 120/80 мм рт.ст. Живіт м’який, больовий при пальпації внизу посередині. На підкладній сукровично-гнійні виділення. Який діагноз?

* Ендометрит.

Аднексит.

Кольпит.

Аппендицит.

Цистит.

Вагітність 12 тиднів. 3 тижні тому з’явилось блювання та нудота. Останні 2 тижні блювання стало більше 10 разів на добу. Утрата маси тіла за 3 тижні 5,5 кг. Добовий діурез 150-200 мл. Пульс 98 уд/хв., Температура тіла 37,9?С. АТ 90/60 мм рт.ст. В сечі – переходна ацетонурія. Яка патологія?

* Блювання вагітних.

Уремія.

Цукровий діабет.

Харчове отруєння.

Пієлонефрит.

У вагітної А., 32 років при вагітності 36 тижнів виникло блювання, яке не зупиняється ніякими методами, став різко падати зір при різкому головному болі. При ехоенцефалографії знайдено об’ємне утворення головного мозку. Який діагноз?

* Пухлина мозку.

Набряк мозку.

Прееклампсія.

Инсульт.

Арахноідіт

У жінки 24 літ з’явився різкий біль внизу живота в середині менструального циклу, періодичні запаморочення. Статевим життям не живе 6 місяців. Шкіра і слизові оболонки бліді. Пульс 90 уд/хв., АТ 90/60 мм рт.ст. Живіт м’який, больовий при пальпації. Яка патологія?

* Апоплексія яєчника.

Позаматкова вагітність.

Розрив пухлини яєчника.

Перекрут ніжки пухлини яєчника.

Аднексит.

На 6 добу після кесарського розтину у породіллі з’явився різкий біль в животі, підвищилась температура до 40?С, з’явилась тахікардія (120 уд/хв.). Об’єктивно: хвора бліда, температура 40?С. Пульс 120 уд/хв., АТ 115/70 мм рт.ст. Тони серця ритмічні, систолічний шум – на верхушці. Язик сухий, обкладений білим нашаруванням. Живіт здутий, різко больовий при пальпації по лінії розрізу. Позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга. В животі визначається ексудат. Перистальтика кишечника відсутня. На підкладній – криваво-гнійні надмірні виділення. Яка хвороба?

* Перитоніт.

Аднексит.

Ендометрит.

Аппендицит.

Непрохідність кишечника.

В пологовому будинку після ІІ пологів у строк у жінки Б. 32 літ з’явився кинжальний біль в животі. Живіт різко напружений, больовий. Позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга. В анамнезі у жінки виразкова хвороба шлунку. Матка тверда, без болю, дно її на рівні пупка. Який діагноз?

* Перфорація виразки шлунку.

Панкреатіт.

Ниркова коліка.

Аппендицит.

Аднексит.

У вагітної 20 тижнів з’явилися слабість, втома, запаморочення, головний біль. В аналізі крові гемоглобін 80 г/л. Пульс 86 уд/хв. АТ 120/80 мм рт.ст. Шкіра та слизові оболонки бліді. Яка патологія?

* Анемія вагітних.

Гестоз.

Инсульт.

Нейроциркуляторна дистонія.

Ендокринопатія.

У хворої 45 літ через 6 місяців після операції в зв’язку з виразкою шлунку з’явилися важкість внизу живота, асцит, біль у попереку. Внизу живота з двох сторін пальпуються тугі безболісні пухлини 10х6х6 см. Який діагноз?

* Рак яєчника.

Аднексит.

Інфільтрат черевної порожнини.

Цероз печінки.

Недостатність серцево-судинної системи.

Через 3 тижні після пологів у жінки виникла кровотеча. При вагінальному обстеженні у жінки в піхві виявлено декілька утворень величиною та кольором схожі на сливу, а у харкотинні при кашлі – прожилки крові. Який діагноз?

* Хоріонепітеліома.

Кольпіт.

Пневмонія.

Туберкульоз легенів.

Рак піхви.

У жінки, яка хворіла біля 10 років дисплазією епітелію шийки матки, з’явилися контактні кровотечі, болі внизу живота. При вагінальному обстеженні на шийці матки виявлені розростання тканини, яка легко кровить при доторканні. Яка хвороба?

* Рак шийки матки.

Дисплазія шийки матки.

Ерозія шийки матки.

Ерозивний ектропіон.

Ендометріоз.

При метросальпінгографії у жінки В., 23 літ контраст виповнив порожнину матки та маткові труби. Жінка 5 літ страждала неплідністю. Яка це неплідність?

* Трубна.

Центрального генезу.

Ендокринна.

Трубно-перитоніальна.

Перитубарна.

У вагітної З., 24 літ при вагітності 36 тижнів окружність живота склала 110 см, висота дна матки – 42 см. Яким методом можна уточнити патологію вагітності?

* УЗД.

Рентгенологічне дослідження.

Амніоскопія.

Зовнішне ручне обстеження.

Моніторне обстеження.

У вагітної 28 тижнів серед ночі почалася безболісна надмірна кровотеча. Якій патології вагітності притаманна подібна кровотеча?

* Передлежання плаценти.

Загроза викидня.

Передчасне відшарування плаценти.

Позаматкова вагітність.

Розрив варикозного вузла.

До пологового будинку доставлена жінка 29 років. Пологова діяльність активна. Навколоплідні води відійшли через 8 годин після початку перейм. Відкриття маткового зіву повне. Після цього пологова діяльність припинилась. Перейми короткі, нерегулярні, слабкі, голівка плоду не продвинулась. Який діагноз можна виставити роділлі?

* Вторинна слабість пологової діяльності.

Первинна слабість пологової діяльності.

Дискоордінована пологова діяльність.

Тетанія матки.

Атонія матки.

До лікаря звернулась жінка 21 року зі скаргами на нудоту та блювання, особливо зранку, затримку місячних на 3 тижні, нагрубання молочних залоз. Ці симптоми з’явилися після одруження, через 2 місяці. Який діагноз можна запідозрити?

* Вагітність раннього строку.

Гастрит.

Гастродуоденіт.

Харчове отруєння.

Гіпотонія.

Першовагітна зі строком 21 тиждень, скаржиться на біль внизу живота, мажучі кров’яні виділення з полових шляхів. При огляді тонус матки підвищений, рухи плоду відчуває. Бімануально: Шийка матки сформована зовнішній зів закритий. Виділення сукровичні, скудні. Матка збільшена згідно строку вагітності. Який діагноз можна поставити жінці?

* Загроза переривання вагітності.

Аборт в ходу.

Неповний аборт.

Завмерла вагітність.

Аборт, який почався.

Машиною “швидкої допомоги” у гін. Стаціонар доставлена жінка 27 років зі скаргами на гострий біль у животі, непритомність. Із анамнезу – гострий біль у животі з’явився після напруження – підйому вантажу. Менструальний цикл не порушений. День циклу – 14. При огляді – жінка бліда, с-м Щоткіна позитивний. АТ 90/60 мм рт.ст. При вагін. Обстеженні матка N розмерів, додатки болісні при пальпації. При пункції заднього склепіння – ярка кров, яка згорнулась на 6-й хвилині. Ваш діагноз?

* Апоплексія яєчника.

Позаматкова вагітність.

Гострий аппендицит.

Гостре запалення додатків.

Хронічне запалення додатків.

Жінка 25 років скаржиться на відсутність менструацій, слабкість, випадіння волосся з голови, зниження ваги. 9 місяців тому – пологи з крововтратою 1л 200мл. Після пологів лактації не було. Вагінальний огляд: матка зменшена, яєчники не пальпуються. В ан.крові – різке зниження естрогенів. Який найбільш вірогідний діагноз?

* Післяпологовий синдром.

Гіпотіреоз.

Синдром Кіарі-Фромеля.

Синдром Штейна-Левенталя.

Астенічний синдром.

У пологовому будинку знаходиться жінка 32 років з приводу вагітності 37 тиж., тазового передлежання, крупного плоду, тяжкої форми цукрового діабету. При черговому обстеженні КТГ у плода зареєстрована брадікардія – до 100 в хвилину та глибокі децелерації. Родової діяльності немає. Яку слід вибрати тактику щодо даної ситуації?

* Екстрений кесарський розтин.

Родостимуляція.

Продовження вагітності.

Екстракція плоду за тазовий кінець.

Зовнішний поворот плоду.

У першовагітної пізнє менархе, 2 роки – неплідність, в І та ІІ триместрах загроза переривання вагітності, проводилась гормональна терапія. В строці 40 тижнів пологова діяльність відсутня. Матка має форму сідла, не збуджується, положення плоду поздовжне, передлежання – тазове. Рухливість плода різко зменшена, 2-3 рухи за 30 хвилин. ЧСС 110 за 1 хвилину, бесстресовий тест нереактивний. При внутрішньому досліджен-ні шийка матки не зріла. Тактика лікаря?

* Розродження кесарським розтином у плановому порядку.

Родостимуляція.

Розродження через природні пологові шляхи.

Плодоруйнуюча операція.

Пролонгування вагітності.

Хвора Г., 22 роки. Скаржиться на затримку менструації на 1 місяць, болі внизу живота, нудоту, кров’янисті виділення із піхви. Бімануальне дослідження: матка пом’якшена, збільшена до 6-7 тиж. Вагітності, безболісна, матковий зів відкритий на 1см. УЗД: матка до 8 тиж. Вагітності, порожнину матки заповнює дрібнозернисте утворення, плідне яйцо без ембріона. Ваша тактика.

* Провести вишкрібання порожнини матки.

Призначити курс метотрексата.

Призначити гініпрал.

Продовжити спостереження за хворою.

Призначити кровозупинні засоби.

До лікаря звернулася жінка 62 років зі скаргами на кров’яні виділення з піхви. Менопауза 12 років, у гінеколога не була 10 років. При обстеженні – матка не збільшена, безболісна, додатки не пальпуються. Тактика лікаря?

* Фракційне діагностичне вишкрібання.

Кровозупинна терапія.

Гормональний гемостаз.

Оперативне лікування.

Пункція заднього склепіння.

Жінка 50 років скаржиться на кров’яні виділення з пологових шляхів впродовж 10 діб. Такі порушення циклу відбуваються весь останній рік. Нb крові знижений до 90 г/л, ер – 2,6х1012 , хвора бліда. При бімануальному обстеженні – матка збільшена до 10 тиж. Вагітності, вузлувата, болісна при пальпації. Додатки не пальпуються. Який діагноз можна поставити хворій?

* Міома матки з геморрагічним синдромом.

Клімактерична метроррагія.

Порушення менстр. Циклу.

Запалення додатків.

Апоплексія яєчника.

Хвора В., 25 років, скаржиться на неплідність впродовж 4 років, порушення менструального циклу (місячні рясні, 2-3 рази на рік). Чоловік виявився здоровим. При обстеженні у жінки виявили склерополікістозні яєчники. Яке лікування слід провести?

* Лапароскопічну операцію.

Лапаротомічну операцію.

Протизапальну терапію.

Сан-курортне лікування.

Екстракорпоральне запліднення.

Хвора Б., 32 років звернулася у жіночу консульта-цію зі скаргами на кров’яні виділення із піхви, ациклічного характеру. При огляді в дзеркалах – в цервікальному каналі поліп розмірами 0,5 на 2 см. Матка та додатки без патологічних змін. Який додатковий метод обстеження слід зробити для уточнення генезу поліпу?

* Кольпоскопічне дослідження шийки матки.

Ан. Виділень на флору.

УЗД порожнини малого тазу.

Ан. Мазка на “гормональне дзеркало”.

Ан. Мазка на хламідії.

Хвора Л., 40 років поступила з діагнозом: Вагітність ІV, 16 тижнів, УАА загроза переривання вагітності. В анамнезі – ІІІ вагітності у строках 8,10,14 тижнів закінчились мимовільни-ми абортами. При огляді в дзеркалах – матковий зів відкритий до 1 см, плідній міхур пролабірує. Тактика лікаря?

* Накладання циркулярного шва на шийку матки.

Переривання вагітності оперативним методом.

Гормональна терапія.

Родостимулююча терапія.

Кесарський розтин.

Машиною “швидкої допомоги” у гінекологічний стаціонар доставлена жінка 26 років зі скаргами на сильні кров’яні виділення з піхви, біль внизу живота, приступообразного характеру. Жінка стояла на обліку по вагітності в жіночій консуль-ції зі строком 10 тиж. Після психоемоціонального напруження вдома з’явилися вищевказані ознаки. Дома з полових шляхів відходили частки плоду. Який діагноз можна виставити?

* Неповний викидень 10 тиж.

Розпочатий викидень.

Неминуючий викидень.

Позаматкова вагітність.

Загроза переривання вагітності.

У першородячої 19 років з вадою серця (недостатність митрального клапану) у строк народився хлопчик масою 3500,0 оцінений за шкалою Апгар 5 балів. При огляді установлено: шкіра цианотична, серцевий ритм правильний, 120 уд/хв. Дихання не ритмічне, одинокі вдохи, тонус м’язів знижений. Діагноз?


написать администратору сайта