Главная страница

Е03_акушерство_гинекология. Крок 3 Лікарська справа та педіатрія Медичний профіль Акушерство та гінекологія


Скачать 1.52 Mb.
НазваниеКрок 3 Лікарська справа та педіатрія Медичний профіль Акушерство та гінекологія
Дата01.01.2023
Размер1.52 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаЕ03_акушерство_гинекология.rtf
ТипДокументы
#870320
страница3 из 13
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13
* Порожнині акушерські щипці

Кесарів розтин

Вихідні акушерські щипці

Епізіотомія

Бинт Вербова

Хвора 30 років, звернулась в жіночу консультацію зі скаргами на різкий біль внизу живота справа, що виник 3 години тому після фізичного навантаження, слабкість і головокружіння. Остання менструація прийшла своєчасно, як завжди, 15 днів тому назад. Об’єктивно: хвора бліда, температура тіла 36,6°С, АТ 100/70 мм рт.ст., пульс 90 за 1 хв. Живіт дещо напружений болючий в нижніх відділах. Симптом подразнення очеревини позитивний в гіпогастральній ділянці. Виділень з піхви немає. Випорожнення кишечника було, сечовиділення без особливостей. Який найбільш мімовірний діагноз?

* Апоплексія яєчника

Порушена позаматкова вагітність

Гострий аппендицит

Гострий правосторонній аднексит

Гострий ендометрит

У першовагітної 27 років вагітність 39-40 тиж положення плоду поздовжнє, голівка притиснута до площини входу в малий таз. Розміри тазу 23-26-29-18. Перейми болючі, тривалість 10 годин, навколоплідні води відійшли 2 години тому, роділля неспокійна. Серцебиття плоду ритмічне 160 за 1 хв. При зовнішньому акушерському обстеженні встановлено: контракційне кільце розташоване косо, знаходиться вище пупа, ознака Вастена позитивна, матка в нижньому сегменті різко болюча, круглі зв’язки матки напружені. Про яку патологію слід думати?

* Загроза розриву матки

Дискоординована пологова діяльність

Передчасне відшарування плаценти

Розрив матки, що відбувся

Слабкість пологової діяльності

Хвора 30 років, викликала швидку медичну допомогу у зв’язку з підвищенням температури тіла до 38,5°С, біль внизу живота, хвору морозить. П’ять днів назад був виконаний штучний аборт в 11 тиж вагітності. Об’єктивно: температура тіла 39°С, пульс 112 за 1 хв, ритмічний, АТ 120/80 мм рт.ст. Живіт м’який, приймає участь в диханні, болючий при пальпації над лоном. Ознак подразнення очеревини немає. Виділення зі статевих шляхів гнійно-кров’яні. Фізіологічні відправлення в нормі. Який найбільш ймовірний діагноз?

* Гострий післяабортний ендометрит

Гострий аднексит

Перфорація матки

Пельвіоперитоніт

Гострий апендицит

Для профілактики кровотеч в ранньому післяпологовому періоді показані такі заходи, за виключенням

* Проведення активного масажу матки

Холод на низ живота

Введення внутрішньовенно окситоцину

Введення внутрішньовенно простагландинів

Введення засобів, що прискорюють зсідання крові

Який із препаратів найбільш доцільно вводити при приступі еклампсії?

* Реланіум (седуксен)

Барбітурати

Морфін

Кетамін

Сомбревін

Першовагітна, 22 тиж. Вагітності знаходиться в терапевтичному відділенні з приводу загострення гепатохолециститу. Після інфузійної терапії з’явився головний біль та біль в епігастральній ділянці черевної стінки. АТ 175/110, 170/110 мм рт.ст. Найбільш вірогідний діагноз.

* Прееклампсія важкого ступеня

Еклампсія

Гіпертонія вагітних

Загострення холецисто-панкреатиту

Перфоративна виразка шлунка

Роділля 20 років, І термінові пологи, перейми розпочалися в 16 год, в 2 години проміжок між переймами збільшився, тривалість перейм зменшилась. Розміри тазу N, навколоплідні води не відходили, аускультативно серцебиття плоду 140 уд. за 1 хв., ясне, ритмічне, висота стояння дна матки 30 см, окружність живота – 98 см, положення плоду поздовжнє, голівка плоду малим сегментом у вході в малий таз. При вагінальному дослідженні розкриття шийки матки 5 см, голівка виповнює 1/3 крижової впадини, плідний міхур цілий. Вибрати подальшу тактику ведення пологів.

* Медикаментозний сон

Кесарський розтин

Пологопосилення

Акушерські щипці

Амніотомія, медпологопосилення

Пологи ІІІ, продовжуються 20 годин, навколоплідні води відійшли 12 годин тому, температура тіла 37,6°С, пульс 110 за 1 хв, ритмічний. Об’єктивно: положення плоду поздовжнє, окружність живота 100 см, висота стояння дна матки 32 см, голівка плоду в порожнині тазу, при вагінальному дослідженні: розкриття шийки матки повне, голівка в порожнині тазу, сагітальний шов в прямому розмірі виходу, мале тім’ячко під лоном, виділення гнійні, серцебиття 160 за 1 хв., глухе. Пологи закінчити:

* Вихідні акушерські щипці

Кесарський розтин

Плодоруйнівна операція

Пологопосилення

Порожнинні акушерські щипці

Першовагітна 38 тиж в 34 роки, пологи продовжуються 14 год. Об’єктивно: із пологових шляхів незначні кров’яні виділення, передлежать сідниці, рухливі над входом в малий таз, серцебиття плоду 150 за 1 хв, ритмічне. При вагінальному дослідженні: передлежать сідниці на рівні термінальної лініїї, відкриття шийки матки 6 см, визначається край плаценти, навколоплідний міхур цілий. Тактика ведення пологів

* Кесарський розтин

Пологопосилення

Вскрити навколоплідний міхур

Екстракція плоду за тазовий кінець

Ручна допомога по Цов’янову І

Найбільш частою причиною кровотеч в післяпологовому періоді є:

* Гіпотонія матки

Травма пологових шляхів

Порушення системи зсідання крові

Дефект плаценти

Залишки плідних оболонок в матковій порожнині

Вагітна 40 тижднів з бурхливою пологовою діяльністю, клінічно вузкьим тазом. Під час індукції виникла блювота. Після інтубації проведена санація дихальних шляхів та ротової порожнини. В подальшому розвинувся ціаноз, підвищився центральний венозний тиск, над легенями різнокаліберні вологі хрипи, підвищення тиску на вдихі. При контролі газів крові – значна гіпоксемія. Яка причина цього стану?

*Синдром Мендельсону.

Емболія навколоплідними водами.

Набряк легенів.

Ендотоксичний шок.

Інфаркт міокарду.

Жінка 25 років, госпіталізована в пологовий будинок в терміні вагітності 32 тижні. Стан хворої середньої тяжкості. Відмічаються набряки нижніх кінцівок. АТ – 150/100 мм рт. ст., ЧСС – 84 на 1хв. В загальному аналізі сечі визначається білок – 0,66 г/л. ЕхоКГ обстеження порушення функції серця не виявило. Яка найбільш ймовірна патологія, котра обумовила цю картину?

*Нефропатія середнього ступеня тяжкості

Тяжка прееклампсія

Хронічна гіпертензія

Гострий гломерулонефрит

Декомпенсований мітральний стеноз

Жінка 19 років, вагітність 10 тижнів надійшла до лікарні зі скаргами на блювання до 10 раз на добу. Відмічаютьсяя гіперсалівація, відсутність апетиту, розлади смаку та обоняння, сухість щкіри та язика. АТ – 100/60 мм рт. Ст., ЧСС – 92 на хв. Живіт м’який, безболісний. Діурез знижений. В загальному аналізі сечі питома вага –1020, ацетон ++. Яка найбільш ймовірна патологія, яка обумовила дану картину?

*Раній токсикоз середньої ступені тяжкості

Харчова токсикоінфекція

Гострий гастрит

Гострий пієлонефрит

Гострий аппендицит

Жінка 33 років, вагітність 34 тижні. Знаходиться на стаціонарному лікуванні. На протязі останніх 2-х діб висуває скарги на головну біль, запаморочення, відчуття тяжкості в області потилиці, зорові розлади. Мають місце набряки литок. АТ – 160/120 мм рт. ст., ЧСС – 88 на хв. В загальному аналізі сечі на протязі доби зростаюча протеїнурія – до 3,2 г/л. Діурез знижений. Яка найбільш ймовірна патологія, котра обумовила ці скарги?

*Тяжка прееклампсія

Прееклампсія середньої тяжкості

Еклампсія

Гостре порушення мозкового кровообігу

Гіпертонічний криз

У породіллі 25 років, в терміні вагітності 38 тижнів на тлі пізнього гестоза на протязі 2-х хвилин розвинулися тонічні судоми, що поширюються з голови, шиї та рук на тулуб та ноги. Дихання неадекватне. АТ – 180/120 мм рт. Ст., ЧСС – 100 в хв. Зіниці розширені. Шкіра і слизові – ціанотичні, язик прикушений. Який можна поставити діагноз?

*Еклампсія

Прееклампсія

Епілепсія

Гостре порушення мозкового кровообігу

Істерія

Жінка 30 років звернулась к лікарю з сильною кровотечею з вагіни та біллю внизу живота. Остання мен-струація 8 тиж. тому. Вміст ХГТ у сироватці крові нижче нормативних показників для передбаченного строку вагітності. При УЗД в порожнині матки плідне яйце. Який діагноз є най вірогіднішим?

* Загрожуючий аборт

Позаматкова вагітність

Міхурний занесок

Перекрут ніжки яєчника

Апоплексія яєчника

Для лікування інфекцій сечовивідних шляхів жінці 24 років було призначено пеніцилін на протязі одного тижня. По закінченню прийому антибіотику з’явились рясні білі виділення з вагіни, які супроводжувались сильним зудом вульви. Яку терапію слід їй призначити?

* Протигрибкові препарати

Сульфаніламідні препарати

Антибіотики

Естрогенний крем

Метронідазол

У 24 річної жінки після пологів через природні пологові шляхи, незважаючи на введення оксітоцину, продовжується кровотеча. Матка добре скорочується, але потім знов розслаблюється, що супроводжується посиленням кровотечі. Що є ймовірною причиною?

* Затримка додаткової дольки плаценти

Розрив матки

Атонія матки

Тромбоцитопенія

Травма шийки матки

У жінки 24 років пройшли пологи через природні пологові шляхи під епідуральною анестезією. У зв’язку з затримкою сечі їй катетеризували сечовий міхур. Через день після пологів вона скаржиться на озноб, біль в попереку, підвищення температури тіла. Вкажіть яке найвірогідніше післяпологове ускладнення виникло у породіллі?

* Інфекція сечовидільної системи

Інфікована гематома

Тромбофлебіт вен таза

Параметрит

Ендометрит

Жінка поступає у пологове відділення з регулярними переймами кожні 5-7 хвилин, розкриття шийки 3см. Через 2 години: перейми кожні 3 хвилини, розкриття шийки 6см. Ще через годину розкриття 8 см. Вкажіть вірний діагноз.

* Активна фаза пологів

Латентна фаза пологів

Дискоординована пологова діяльність

Слабкість пологової діяльності

Ложні пологі

Жінка поступає у пологове відділення у активній фазі пологів зі значною кровотечею із вагіни. Стан тяжкий, кожа бліда, свідомість зплутана, АТ – 80/40. В анамнезі кесарський розтин. ЧСС плода 60 у хв. Який діагноз є най вірогіднішим?

* Розрив матки

Передлежання плаценти

Рак шийки матки

Передлежання сосудів пуповини

Відшарування нормально розташованої плаценти

За медичною допомогою звернулась жінка 30 років зі скаргами на інтенсивну біль у області вульви; з’явлення в одній статевій губі різко болючого опухолеподібного утворення, розміром з курине яйце, синюшно-багрового кольору; підвищення температури тіла. Який діагноз є найвірогіднішим?

* Гострий бартолініт

Кіста гартнерового ходу

Гострий ендометрит

Гострий вульвовагініт

Гострий сальпінгоофорит

За медичною допомогою звернулась дівчина 23 років у якої на 15 день менструального циклу з’явилась інтенсивна біль у нижніх відділах живота, яка іррадіює у задній прохід, слабкість, шум у вухах. (АТ – 110/70, Рs-85, t- 36,6) Який з діагнозів найбільш можливий?

* Апоплексія яєчника

Позаматкова вагітність

Гострий сальпінгоофорит

Гострий ендометрит

Гострий цистіт

В пологовий будинок доставлено вагітну 26 років, зі строком вагітності 32 тижні. Встановлено діагноз еклампсії. Інтенсивну терапію слід починати ?

*Загальної анестезії

Дегідратації

Переливання крові

Введення противосудомних засобів

Введення серцевих глікозидів

У жінки 25 років під час вагітності строком 8 тижнів з’явились скудні кров’яні виділення. Які препарати для надання невідкладної допомоги необхідно ввести в першу чергу до госпіталізації в гінекологічне відділення?

* Діцинон

Анальгетики

Утеротонічні засобі

Токолітики

Антибіотики

Ранній післяпологовий період у породіллі 26 років, ускладнився матковою кровотечею. Матка м’яка, погано реагує на наружний масаж. Послід ціл. Що є можливою причиною післяпологової кровотечі ?

* Гіпотонія матки

Розрив промежини

Патологічне прикріплення плаценти

Гематома пологових шляхів

Розрив матки

За медичною допомогою звернулась жінка 31 року зі скаргами на появу на 14 день регулярного менструального циклу інтенсивної болі у нижніх відділах живота, слабкість, шум у вухах. АТ-90/60; Р-100; t-36.7 Що слід зробити лікарю?

* Пункція заднього склепіння вагіни

Rё – графія органів черевної порожнини

Знеболюючі

Антибіотики


написать администратору сайта