Главная страница

Е03_акушерство_гинекология. Крок 3 Лікарська справа та педіатрія Медичний профіль Акушерство та гінекологія


Скачать 1.52 Mb.
НазваниеКрок 3 Лікарська справа та педіатрія Медичний профіль Акушерство та гінекологія
Дата01.01.2023
Размер1.52 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаЕ03_акушерство_гинекология.rtf
ТипДокументы
#870320
страница9 из 13
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   13
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   13

* Негайно викликати “швидку допомогу” і у супроводі лікаря доставити жінку до пологового будинку.

Надати спокій та наглядати

Внутрішньом’язово ввести анальгін.

Порекомендувати гемостатичну терапію та направити додому

Порекомендувати відвідати лікаря у жіночій консультації.

Вагітна зі строком вагітності 36 тижнів прийшла у дитячу поліклініку на прийом до педіатра з дитиною. Під час бесіди з лікарем поскаржилась на нудоту, порушення зору. При огляді: бліда, тахікардія, АТ 140/90 мм. Рт. ст, набряки нижніх кінцівок. Що робити?

*Ввести гіпотензивні препарати, госпіталізація у пологовий будинок у супроводі лікаря.

Ввести спазмолітики, та при стабілізації АТ повернути додому.

Внутрішньовенно ввести 150 мг кокарбоксілази

Направити жінку на прийом до терапевта

Порекомендувати призначити антибактеріальну терапію.

Хвора 21 року звернулась у гінекологічне відділення зі скаргами на ниючий біль унизу живота протягом 2-х днів, на третю добу стан погіршився. З’явились рясні кров’янисті виділення з піхви, слабкість, переймоподібний біль унизу живота. Анамнестичні дані: місячні з 15 років, гінекологічних захворювань не переносила. Затримка місячних протягом 11 тижнів. Дані загального обстеження без особливостей. Піхвове дослідження: шийка матки скорочена, у зовнішньому зіві елементи плодового яйця. При бімануальному дослідженні матка збільшена до 10-11 тижнів вагітності, м’яка. Придатки не пальпуються. Виділення кров’янисті рясні. Діагноз?

* Аборт у ході.

Рак шийки матки.

Дисфункціональна маткова кровотеча.

Субмукозна фіброміома матки.

Травматичне ушкодження піхви.

Вагітна 24 років доставлена у пологовий будинок машиною швидкої допомоги із скаргами на головний біль, порушення зору, утруднення носового дихання, одноразове блювання. Строк вагітності – 36 тижнів. Під наглядом у жіночій консультації знаходиться з 32 тижнів вагітності, спостереження нерегулярне. АТ 180/110 мм. Рт. ст. на обох руках. Температура тіла 36,7(С, пульс – 86 уд. За 1 хв. На нижніх кінцівках набряки. За останні 2 тижні вага збільшилась на 1 кг. На очному дні ангіопатія судин сітківки за гіпертонічним типом. При обстеженні у аналізі крові: гемоглобін 116г/л, АЛТ – 0,1 мкмоль/л, АСТ – 0,13 мкмоль/л, загальний фібриноген 4,4г/л, фібриноген ( – (++), білок крові 58 г/л, білок у сечі 6,2 г/л, на кардіограмі синусова тахікардія. При ультразвуковому обстеженні вагітної ознаки фетоплацентарної недостатності. Який діагноз?

*Преклампсія важкого ступеня.

Харчова токсикоінфекція

Гіпертонічна криза

Вегето-судинна дистонія

Гострий холецистит

Вагітна 23 роки. Скарги на тянучий біль унизу живота, незначні кров’янисті виділення з піхви. Під наглядом у жіночій консультації з 7 тижнів вагітності. Спостерігається на протязі місяця. Три тижні тому перенесла грип у тяжкій формі, за допомогою не зверталася. При дослідженні встановлено, що матка збільшена на 6-7 тижнів. При ультразвуковому дослідженні встановлено, що вагітність не розвивається. Які лікувальні заходи треба виконати?

* Переривання вагітності

Спостереження за жінкою до самостійного переривання вагітності

Провести пункцію черевної порожнини через заднє склепіння піхви.

Провести рентгенологічне дослідження органів малого тазу.

Зробити гістеректомію.

Роділля, 25 років, перші пологи. Жінка на протязі 10 років вживає наркотичні засоби. У строк вагітності 20 тижнів при ультразвуковому дослідженні діагностовані внутрішньоутробні вади розвитку плода, включно гідроцефалію. Від переривання вагітності жінка відмовилась. Другий період пологів, слабкість пологової діяльності, діагностована інтранатальна загибель плода. При вагінальному дослідженні встановлено, що відкриття повне, передлежить головка, фіксована у вході в малий таз, плодові оболонки відсутні. Сагітальний шов у поперечному розмірі. Що робити?

* Провести плодоруйнівну операцію.

Спостерігати за роділлєю.

Дати медикаментозний сон

Зробити операцію гістеректомію

Зробити операцію корпоральний кесарський розтин

Роділля, 20 років. Під наглядом у жіночій консультації з 13 тижнів вагітності. У строку вагітності 26 тижнів лікувалася у стаціонарі з приводу гестаційного пієлонефриту – стан поліпшився. З цього часу жіночу консультацію не відвідувала, обстеження не проходила. Поступила у пологове відділення з набряками нижніх кінцівок, АТ 120/80 мм. рт. ст. та задовільною пологовою діяльністю, яка почалась у строк. Перший період пологів проходив без особливостей. У другому періоді з’явилися тонічні судоми. Що робити?

* Ввести роторозширювач та швидко дати роділлі наркоз.

Зробити ультразвукове дослідження.

Провести тур стимуляції пологів.

Спостерігати за жінкою у динаміці.

Зробити плодоруйнівну операцію.

Роділля, 29 років, четверті пологи в строк, народила хлопчика вагою 4.700. Перший період пологів тривав 12 годин із застосуванням великої кількості спазмолітичних засобів, другий період – 40 хвилин, третій – 20 хвилин. Після народження посліду почалась маткова кровотеча. Який із профілактичних заходів кровотечі у ранньому післяпологовому періоді є найбільш ефективний?

* Внутрішньовенне введення метилергометрину і простенону.

Введення спазмолітичних препаратів.

Знеболювання пологів.

Вимірювання артеріального тиску.

Внутрішньовенне введення розчину глюкози 5\%.

До жіночої консультації звернулась вагітна, 37 тижнів вагітності із скаргами на різкий головний біль, погіршення зору, біль у надчеревній ділянці, набряки кінцівок, обличчя, АТ 170/110 мм. рт. ст., пульс 80 уд. за 1 хв. Під час акушерського обстеження вагітної почався напад судом, який складався із фібрилярних посмикувань мімічної мускулатури, тонічних і клонічних судом, втрата свідомості. Яку першу невідкладну допомогу слід надати?

* Внутрішньовенне введення 20 мл 25 \% розчину магнію сульфату, сибазону 0,5\% - 2,0

Внутрішньом’язове введення аналгіну 50 \% - 2,0.

Внутрішньовенне введення глюкози 40 \% - 20,0.

Зробити клінічний аналіз крові.

Призначити седативну фітотерапію.

У жіночу консультацію районної лікарні звернулась вагітна 28 років зі скаргами на ниючий біль внизу живота і в попереку. Термін вагітності 15-16 тижнів. В анамнезі одні пологи і три штучних аборти. При піхвовому дослідженні: шийка матки довжиною 2,5 см, зовнішній зів розкритий, канал шийки матки закритий, матка збільшена відповідно до терміну вагітності, виділення зі статевих шляхів слизові, у помірній кількості. Яка тактика лікаря жіночої консультації

* Госпіталізувати вагітну.

Накласти шви на шийку матки.

Призначити седативні та спазмолітичні засоби, рекомендувати з’явитись повторно через 1 тиждень

Провести токолітичну терапію в амбулаторних умовах.

Призначити гормональну терапію, спрямовану на збереження вагітності.

Хвора 30 років надійшла до стаціонару у зв’язку зі скаргами на болі внизу живота й незначні кров’янисті виділення зі статевих шляхів. В анамнезі два самовільних викидня. При піхвовому дослідженні: шийка матки збережена, ціанотична, зовнішній зів пропускає кінчик пальця, матка тістуватої консистенції, збільшена до 6-7 тижнів вагітності, придатки не визначаються, склепіння глибокі. Остання менструація 2 місяці тому. Який найбільш інформативний метод дослідження цієї вагітної?

* Ехографія внутрішніх статевих органів.

Визначення групи і резус-фактора крові.

Визначення 17-кетостероїдів у сечі.

Вимірювання базальної температури.

Визначення коагуляційних властивостей крові.

До пологового будинку доставлена вагітна, що пред’являє скарги на болі в животі, кров’янисті виділення зі статевих шляхів. Термін вагітності 35-36 тижнів. Вагітність перебігала з явищами гестозу. Загальний стан середньої тяжкості, пульс 90 уд. За 1 хв., АТ 130/90 – 140/90 мм.р.ст. Матка збільшена відповідно до терміну вагітності, напружена. Серцебиття плода 160 уд. За 1 хв., глухе. При піхвовому дослідженні: шийка матки збережена, із статевих шляхів помірні кров’янисті виділення, голівка плода злегка притиснута до входу в малий таз. У якому разі прогноз для життя матері і плода найбільш сприятливий?

* При проведенні кесаревого розтину в екстренному порядку.

При лікуванні, спрямованому на пролонгування вагітності і лікуванні гестозу.

При проведенні профілактики внутрішньоутробної гіпоксії плода.

При призначенні токолітиків і седативних препаратів, з метою уточнення діагнозу провести ультразвукове дослідження.

При родозбудженні простагландинами.

Хвора 25 років, через дві години після штучного аборту строком 9 тижнів методом вакуумекскохлеації з послідуючим контрольним вишкрібанням стінок матки, пред’являє скарги на біль у нижній ділянці живота. Пульс 90 уд/ хв., АТ 100/60 мм рт.ст. (при початковому – 120/70 мм. рт.ст.), температура тіла 36,4 С. Шкірний покрив блідо–рожевого кольору. Відмічається помірне напруження черевного пресу. Живіт болючий при натисканні у нижніх відділах. Були встановлені позитивні симптоми подразнення очеревини. При піхвовому дослідженні: матка злегка збільшена, дуже болюча при пальпації та зміщенні. Заднє склепіння піхви ущільнене, значно болюче. Виділення з піхви - кров’янисті, помірні. Назвіть найбільш імовірне ускладнення штучного аборту у даної хворої.

* Перфорація стінки матки з наявністю внутрішньоочеревинної кровотечі.

Гострий ендометрит.

Залишки плідного яйця у порожнині матки.

Пельвіоперитоніт.

Гострий параметріт.

Пологи на дому, термін вагітності 39 тижнів. Народився живий доношений хлопчик у потиличному передлежанні, після народження минуло 30 хвилин. Роділля у ІІІ періоді пологів. Шкіра блідо–рожевого кольору. PS 88 уд. За хв., АТ 110/60 мм. Рт. ст. Живіт м’який, безболючий. Дно матки вище пупка на 4 см, матка зміщена праворуч. У статевій щілині визначається пуповина плоду, пуповина пересічена, накладена лігатура. Виділення з піхви кров’янисті помірні. Загальна крововтрата на час огляду 250-300 мл. Ознаки відокремлення плаценти позитивні. Найбільш вірна тактика лікаря швидкої медичної допомоги?

* Вивести сечу катетером, виділити послід за допомогою зовнішніх прийомів, ввнутрішньовенно ввести утеротоніки. Породіллю з новонародженим та плацентою доставити у пологовий стаціонар.

Ввести внутрішньовенно утеротоніки, дочекатись виділення посліду, породіллю з новонародженим доставити у пологовий стаціонар.

Забезпечити венозний доступ, розпочати інфузійну терапію, ввести внутрішньовенно утеротоніки. Породіллю з новонародженим доставити у пологовий стаціонар

Терміново роділлю з новонародженим доставити у пологовий стаціонар.

Визвати спеціалізовану медичну бригаду.

У пологове відділення доставлена вагітна 28 років, на обліку у жіночої консультації не перебувала. Попередній діагноз: Вагітність IV 38 тиж. Пологи ІІ. Прееклампсія тяжкого ступеня. Аускультативно серцебиття плоду не вислуховується. Назвіть найбільш інформативний метод дослідження для діагностики внутрішньоутробної смерті плоду

* Ультразвукове дослідження

Піхвове дослідження.

Амніоскопія.

Амніоцентез.

Рентгенографія органів малого тазу.

Вагітна жінка звернулась до лікаря з тим, що не відчуває поштовхи дитини протягом 10 діб. Вагітність 28 тижнів. Про що можна думати. Порядок обстеження. Як підтвердити діагноз?

* Загибель плода. Провести амніоскопію, пошукати серцебиття плода всіма засобами. Провести УЗД.

Запальний процес. Провести лікування антибіотиками.

Гідрамніон. Проводити щотижневе обмірювання живота.

Відшарування плаценти. Взяти аналіз крові клінічний.

Гемолітична хвороба новонароджених. Провести дослідження крові жінки на антитіла.

Еклампсія. Що робити за межами лікувальної установи?

* Захистити від травм хвору (в першу чергу її голову), викликати машину швидкої допомоги.

Спробувати напоїти хвору водою.

Спробувати транспортувати хвору додому.

Заспокоїти навколишніх розповіддю, що таке буває у вагітних.

Намагатися приймати пологи де це потрібно

У вагітної жінки раптом виникли різкі болі внизу живота та кровотеча з пологових шляхів, вона не стала відчувати поштовхів дитини. Діагноз. Що робити?

* Підозра на передчасне відшарування плаценти. Провести повне акушерське дослідження. Якщо діагноз підтвердиться – негайно провести кесарів розтин.

Передчасне переривання вагітності, лікувати його.

Рак шийки матки, відправити вагітну в онкологічну установу.

Поперечне розташування плоду. Зробити зовнішній поворот.

Інфекційний процес. Лікування антибіотиками.

Хвора 36 років надійшла до стаціонару зі скаргами на болі внизу живота і кров'янисті масткі виділення із статевих шляхів протягом останніх 5 днів. До лікаря не зверталася, приймала вдома но-шпу. З анамнезу відомо, що в неї було два мимовільних викидні в 8 і 10 тижнів вагітності. При бімануальному дослідженні: шийка матки укорочена, ціанотична, зовнішній зів пропускає кінчик пальця, матка м'яка, збільшена до 6 тижнів вагітності. Придатки не визначаються, склепіння вільні, глибокі. Затримка менструації на 2 місяці. Який можливий діагноз ви можете поставити?

* Викидень, що почався

Дисфункція яєчників

Позаматкова вагітність

Загроза викидню

Аборт у ході

На пропускник машиною доставлена вагітна жінка 21 року в терміні вагітності 37 тижнів без свідомості у важкому стані. Зі слів родичів удалося з’ясувати, що в неї вдома було 2 приступи еклампсії. АТ 200/120 мм рт. ст., сечі немає. Матка легко збуджується, положення плода повздовжнє, передлежить голівка. Серцебиття плода глухе, аритмічне, 108 ударів за хв. Ваша тактика ведення вагітності.

* Розродження шляхом кесарева розтину в ургентному порядку

Комплексна терапія гестоза протягом доби з подальшим розродженням

Інтенсивна терапія протягом кількох годин з подальшою операцією

Передопераційна підготовка протягом кількох годин з інтубацією та ШВЛ з подальшою операцією

Створення фону в сполученні з проведенням комплексної інтенсивної терапії


написать администратору сайта