Главная страница

Е03_акушерство_гинекология. Крок 3 Лікарська справа та педіатрія Медичний профіль Акушерство та гінекологія


Скачать 1.52 Mb.
НазваниеКрок 3 Лікарська справа та педіатрія Медичний профіль Акушерство та гінекологія
Дата01.01.2023
Размер1.52 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаЕ03_акушерство_гинекология.rtf
ТипДокументы
#870320
страница11 из 13
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   13
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   13

* Спосіб відділення посліду за Абуладзе.

Спосіб відділення посліду за Креде-Лазаревичем.

Спосіб відділення посліду за Гентером.

Ручне відокремлення та відділення посліду.

Спосіб вичавлювання посліду Гентера-Йолкіна.

У хворої 25 років на 32-му тижні вагітності протягом доби відмічалися головний біль, нудота, сонливість. Дві години тому з’явилася міофибриляція в області обличчя та шиї, 30 хвилин тому розвинувся приступ генералізованих тонічних судом. Судомний синдром у минулому рідні заперечують. Об’єктивно: стан тяжкий. Кома І ступеня. Дихання шумне, ритмічне, частота 30 за 1 хв. Відмічаються повторні генералізовані тоніко-клонічні судоми з апное до 30 секунд. Ваш діагноз?

* Еклампсія

Прееклампсія

Епілептичний статус

Серія епіприпадків

Істеричний припадок

До пологового відділення доставлена вагітна 30 років із набряками нижніх кінцівок, зі скаргами на кровотечу з вагіни, що розпочалася 2 години тому під час ранкового туалету. Строк вагітності 34 тижні. Останні 2 тижні мала місце артеріальна гіпертензія і набряки гомілок, не лікувалась. Стан жінки важкий. АТ 70/20, пульс 120. Порушення свідомості. Матка в гіпертонусі, плід чітко не визначається, серцебиття не вислуховується. При внутрішньому дослідженні – шийка матки пропускає палець по всій довжині, навколоплідний міхур напружений. Виділення – кров темного кольору. Назвіть причину ускладнення.

*Передчасне відшарування плаценти.

Оболонкове прикріплення пуповини.

Передлежання плаценти.

Трофобластична хвороба.

Розрив матки.

До приймального відділення пологового будинку доставлена першовагітна 20 років з доношеною вагітністю, зі скаргами на помірні кров’янисті виділення з пологових шляхів, що розпочалися за 2 години після падіння і появи переймоподібних болів внизу живота. Навколоплідні води не відходили. Пульс, АТ – в межах норми, слизові оболонки, шкіра – нормального забарвлення. Матка періодично тонізується. Положення плоду – косе, голівка відхилена вправо, серцебиття 136. При внутрішньому дослідженні: шийка матки збережена, крізь цервікальний канал визначаються цілі шорсткі оболонки плодового яйця. Витікає кров яскравого кольору. Яка найбільш вірогідна причина такого ускладнення?

* Передлежання плаценти.

Передчасне відшарування плаценти.

Рак матки.

Рак вагіни.

Травма пологових шляхів.

Хвору 34 років доставлено до гінекологічного відділення із скаргами на маткову кровотечу, яка почалася в строк менструації і триває 26 днів. Об’єктивно: шкіра рожева, живіт м’який, безболісний. Бімануальне обстеження: матка та придатки без патологічних змін. Клінічні аналізи сечі, крові, коагулограма – в нормі. Який метод лікування треба обрати?

* Вишкрібання матки.

Гормональна терапія

Вітамінотерапія

Операція – гістеректомія

Рефлексотерапія

Дівчина 16 років знаходиться у гінекологічному стаціонарі 10 днів і одержує симптоматичне лікування ювенільної маточної кровотечі без терапевтичного ефекту. Клінічні аналізи сечі, крові, коагулограма – без патологічних змін. Соматичної патології немає. Ультразвукове обстеження органів малого тазу: матка та додатки відповідають біологічному віку. Оберіть вірну тактику лікування.

* Гормональна терапія.

Симптоматична терапія.

Рефлексотерапія.

Фізіотерапія.

Оперативне лікування.

Хвора 49 років скаржиться на порушення менструальної функції протягом 1? років (затримки до 1? – 3 міс., зменшення кількості менструальної крові), “приливи” (до 8-10 на добу), поганий сон, швидку стомлюваність, нестійкість настрою, періодично виникаючі серцебиття. При об’єктивному дослідженні патології внутрішніх органів не виявлено. Клінічні аналізи сечі, крові, коагулограма – без змін. Серце має звичайні розміри, тони гучні, ритм правильний, 74-76 удари за хвилину, АТ 130/80 мм рт.ст. При проведенні ортостатичної проби відзначено підвищення АТ до 150/80 мм рт.ст., сінусова тахікардія до 90-96 уд. За 1 хв. Яка найбільш вірогідна патологія, що зумовлює таку картину?

* Клімактеричний синдром.

Вегето-судинна дистонія.

Гіпоталамічний синдром.

Гіпертонічна хвороба.

Діенцефальний синдром.

Жінка 35 років. Вагітність 40 тижнів. Положення плода поздовжнє. Передлежання головне. Вузький таз ІІ ступеню. Раннє витікання навколоплідної рідини. І період пологів. Акушерська ситуація: шийка матки згладжена. Відкриття маткового отвору 8 см. Навколоплідного міхура нема. Передлегла голівка притиснута до входу в малий таз. Стріловидний шов у лівому косому розмірі. Велике тім’ячко справа біля лона. Відмічається наявність пологової пухлини. Підтікає світла навколоплідна рідина. Звертає на себе увагу неспокійна поведінка жінки. Скарги на сильні тривалі перейми потужного характеру. Високе розташування контракційного кільця. Позитивна ознака Вастена. Болюча пальпація нижнього сегменту. Ускладнене самостійне сечовипускання. Набряк зовнішніх статевих органів. Ознаки внутрішньоутробної гіпоксії плоду. Яке ускладнення пологового акту можливе?

* Загрожуючий розрив матки.

Передчасне відшарування N розташованої плаценти.

Стійка слабкість пологових сил.

Емболія навколоплідними водами.

Синдром нижньої порожнинної вени.

У жінки 32 років, під час вагітності (22 тижні) вперше в житті виявлене підвищення АТ до 180/100 мм рт.ст., з головним болем і запамороченням. При детальнішому обстеженні ознак захворювання серця і судин, окрім підвищеного АТ, не знайдено. У клінічних і біохімічних аналізах крові та сечі відхилень від норми не виявлено. Ваш діагноз?

* Гестаційна гіпертензія

Ессенціальна гіпертонія

Прееклампсія

Вторинна ренопаринхіматозна артеріальна гіпертензія

Нейроциркуляторна дистонія

У жінки 32 років, під час вагітності (22 тижні) вперше в житті виявлене підвищення АТ до 180/100 мм рт.ст., з головним болем і запамороченням. При детальнішому обстеженні ознак захворювання серця і судин, окрім підвищеного АТ, не знайдено. У клінічних і біохімічних аналізах крові та сечі відхилень від норми не виявлено. Як необхідно вести хвору?

* Необхідно госпіталізувати хвору

Рекомендувати розширити фізичну активність

Відкоригувати дієту, обмежити рідину та сіль

Зменшити вагу тіла

Запропонувати з’явитися на повторну консультацію через тиждень

У жінки 32 років, під час вагітності (22 тижні) вперше в житті виявлене підвищення АТ до 180/100 мм рт.ст., з головним болем і запамороченням. При детальнішому обстеженні ознак захворювання серця і судин, окрім підвищеного АТ, не знайдено. У клінічних і біохімічних аналізах крові та сечі відхилень від норми не виявлено. Ваші рекомендації?

* Рекомендувати прийом метилдопа

Призначити інгібітори АПФ

Призначити діуретики

Призначити седативну терапію (препарати валеріани, мікстуру Павлова і т.п.)

Рекомендувати переривання вагітності.

До гінекологічного відділення госпіталізована хвора 20 років зі скаргами на різкі болі в нижніх ділянках живота з іррадіацією до заднього проходу, слабкість, запаморочення, затримку менструації на 7 днів. З анамнезу: місячні регулярні, пологів та абортів не було. Один рік тому – стаціонарне лікування з приводу аднекситу. Соматичний анамнез не обтяжений. Об’єктивно: шкіра та слизові бліді, t 36,7?C, пульс 100, АТ 90/50, язик вологий. Живіт різко болісний в нижніх ділянках, позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга. Бімануально: піхва вузька, слизова ціанотична, шийка матки конічна, отвір закритий. Матка та додатки не пальпуються через напруженість черевної стінки. Заднє склепіння піхви нависає, різко болісне, виділення зі статевих шляхів – темні, мажуться. В аналізі крові: Нb 90 г/л; Ht 32\%; лейкоцити 6?109/л; ШОЕ 15 мм/год. Ваш діагноз?

* Позаматкова вагітність

Гострий аппендицит

Аборт, що розпочався

Апоплексія яєчника

Гострий сальпінгоофорит

До гінекологічного відділення госпіталізована хвора 20 років зі скаргами на різкі болі в нижніх ділянках живота з іррадіацією до заднього проходу, слабкість, запаморочення, затримку менструації на 7 днів. З анамнезу: місячні регулярні, пологів та абортів не було. Один рік тому – стаціонарне лікування з приводу аднекситу. Соматичний анамнез не обтяжений. Об’єктивно: шкіра та слизові бліді, t 36,7?C, пульс 100, АТ 90/50, язик вологий. Живіт різко болісний в нижніх ділянках, позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга. Бімануально: піхва вузька, слизова ціанотична, шийка матки конічна, отвір закритий. Матка та додатки не пальпуються через напруженість черевної стінки. Заднє склепіння піхви нависає, різко болісне, виділення зі статевих шляхів – темні, мажуться. В аналізі крові: Нb 90 г/л; Ht 32\%; лейкоцити 6?109/л; ШОЕ 15 мм/год. Найінформативніший метод уточнення діагнозу?

* Пункція заднього склепіння

Ультразвукове обстеження

Гормональне обстеження

Рентгенологічне обстеження

Ендоскопічне обстеження

Хвора 26 років доставлена до гінекологічного відділення зі скаргами на різкі болі в правій здухвинній ділянці протягом 2-х годин, запаморочення. Остання менструація – 5 тижнів тому. Пологів – 1, абортів – 0. В анамнезі заперечує соматичну та гінекологічну патологію. Об’єктивно: Шкіра бліда, t 36,8?С; пульс 92, АТ 100/60 – 90/60 мм рт.ст. Язик вологий. Живіт різко болісний у правій здухвинній ділянці, позититвні симптоми подразнення очеревини. При піхвовому обстеженні: слизова піхви ціанотична, матка дещо збільшена, рухома, безболісна. Справа від матки пальпується пухлинне утворення овальної форми, м’якої консистенції, різко болісне, заднє склепіння болісне. В аналізі крові: Нb 100 г/л; лейкоцити 5?109/л; ШОЕ 20 мм/год. З діагностичною метою проведена пункція очеревини через заднє склепіння. Отримано 5 мл незсідної крові темного кольору. Що з перерахованого є першочерговою дією?

* Невідкладне хірургічне втручання

Вишкрібання порожнини матки

Порентеральне введення антибіотиків

Планове хірургічне втручання

Введення кровозупинних засобів

Дитина 7 місяців хворіє близько тижня. Кілька разів на добу відзначаються тяжкі напади кашлю, під час якого обличчя дитини червоніє, іноді з ціанотичним відтінком, наприкінці нападу виділяється густий слиз. Ваш діагноз?

* Кашлюк

Респіраторно-синцитіальна інфекція

Респіраторний мікоплазмоз

Респіраторна лихоманка Понтіак

Аденовірусна інфекція

У жінки 30 років на другому тижні після пологів розвинулися психомоторнє збудження, фебрильна температура, стробізм, ністагм у горизонтальній площині, зорові галюцинації, дезорієнтація, напруження м’язів потилиці, симптом Керніга, в анамнезі зловживання алкоголем. Ваш діагноз?

* Післяпологовий психоз.

Епілептична хвороба, яка загострилася після пологів

Деліріозний синдром при абсцесі мозку

Деліріозний синдром при тромбозі судин мозку

Алкогольний психоз

Жінка 25 років, з вагітністю 36 тижнів, відмічала декілька діб наростаючий головний біль, розпираючого характеру, запаморочення, нудоту, пастозність гомілок та обличчя, тахікардію, задишку, коливання артеріального тиску, потім на фоні тиску 220/100 мм рт.ст.знеритомніла. Спостерігалися серії генералізованих тонічних судом, після чого розвинулася кома. Зіниці не реагують на світло, мідриаз, гіпорефлексія, субфебрильна температура, на голові підшкірна гематома. Ваш діагноз?

* Еклампсія, токсичні судомні напади у вагітної жінки

Епілептична хвороба , що загострилася при вагітності

Судомний синдром після ЗЧМТ у вагітної жінки

Судомний синдром при пухлині мозку у вагітної жінкі

Судомний синдром на фоне гіпертонічної хвороби

Першородяча 28 років доставлена швидкою допомогою до пологового відділення зі скаргами на головний біль, нудоту, блювоту. Термін гестації 39-40 тижнів. АТ 170/100 мм рт.ст. Набряки нижніх кінцівок. В клінічному аналізі сечі – протеїнурія 3,6 г/л. Ваш діагноз?

* Прееклампсія важкого ступеня.

Нефропатія ІІІ ступеня.

Харчова токсикоінфекція.

Еклампсія.

Хронічний гломерулонефрит.

У вагітної 21 року з прееклампсією важкого ступеня в терміні гестації 36 тижнів з’явилась жовтяниця, ознаки загальної інтоксикації. Лабораторно: гіпокоагуляція (тромбоцити 1,0?109/л; ПДФ +++); загальний білірубін 80 мкмоль/л; прямий – 20 мкмоль/л; непрямий – 60 мкмоль/л; АЛТ 3,5; АСТ 2,6. Найбільш імовірний діагноз?

* HELLP-синдром.

Гострий гепатоз вагітних.

Гепатіт В.

Антифосфоліпідний синдром.

Синдром Жильбера.

На третю добу після кесарева розтину з приводу прееклампсії важкого ступеня в терміні гестації 34 тижні породілля скаржиться на запаморочення, важке дихання. Об’єктивно: загальний стан важкий. АТ 90/40 мм рт.ст. Пульс слабкий, 120 уд. за 1 хв. Аускультативно: послаблення І тону на верхівці серця; акцент ІІ тону на легеневій артерії. Хвора бліда, акроціаноз. З анамнезу відомо, що перебіг вагітності ускладнився антифосфоліпідним синдромом. Найбільш імовірний діагноз?

* Тромбоемболія легеневої артерії.

Набряк легень.

Еклампсія.

Емболія навколоплідною рідиною.

Дилятаційна кардіоміопатія.

Хвора скаржиться на раптовий гострий біль у животі, який супроводжується короткочасною втратою свідомості. В анамнезі – хронічний аднексит, затримка менструації на чотири тижні. Об’єктивно: шкіра бліда, ціаноз губ, холодний піт, риси обличчя загострені. Пульс до 100 уд/хв., артеріальний тиск знижується до 90 мм рт.ст. та більше. Симптом Щоткіна позитивний; болісність животу, більше у правій здухвинній області. З’явився френікус-симптом. Вагінальне дослідження: матка збільшена, в антефлексії, рухлива, “плаваюча”, заднє склепіння випнуте, болісне. При зміщенні шийки – різкий біль. Виділення з порожнини матки – кров темного кольору. Ваш діагноз?

* Порушена ектопічна вагітність справа.

Апендицит.

Гострий аднексит.

Апоплексія яєчника.


написать администратору сайта