Главная страница

Крок СтоматологіяТерапевтична стоматологія1


Скачать 429.42 Kb.
НазваниеКрок СтоматологіяТерапевтична стоматологія1
Дата16.02.2023
Размер429.42 Kb.
Формат файлаpdf
Имя файлаTerapevtichna_stomatologiya.pdf
ТипДокументы
#940720
страница2 из 16
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16
A
*Ящур
B
Гострий герпетичний стоматит
C
Синдром Бехчета
D
Оперезуючий лишай

E
Герпетиформний дерматит Дюрінга
32
Хворий 34-х років звернувся до стоматолога із скаргами на наявність виразки на твердому піднебінні, яка з’явилася приблизно місяць тому назад. Лікувався полосканням відварів трав, але виразка поступово “повзе”. Об’єктивно: на слизовій оболонці твердого піднебіння є неглибока болісна виразка з нерівними підритими краями, м’якої консистенції, дно містить грануляції. На периферії виразки видно жовтуваті зернини. Ваш найбільш вірогідний діагноз.
A
*туберкульозна виразка
B
Трофічна виразка
C
Ракова вирозка
D
первинна сифілома
E
актиномікоз
33
Хворий С., 65 років скаржиться на сухість і печію слизової оболонки твердого піднебіння.
Користується повним знімним протезом із кольорової пластмаси протягом 9 років.
Об’єктивно: слизова оболонка твердого піднебіння в ділянці протезного ложа почервоніла, з поодинокими бляшками білого нальоту, що знімаються при зішкрябуванні.
На язиці - атрофія сосочків. Встановити найбільш ймовірний діагноз.
A
*хронічний атрофічний кандидоз
B
алергічний стоматит
C
червоний плескатий лишай
D
хронічний катаральний стоматит
E
червоний вовчак
34
Хвора В., 38 років скаржиться на підвищену сухість в порожнині рота і губ, печію язика.
Професія хворої - кондитер, робочій стаж 15 років. Об’єктивно: червона кайма губ суха, в кутах рота заїди, вкриті білуватим нальотом. На спинці язика білуват наліт. Ясеневі сосочки гіперемовані, набряклі з ділянками десквамації, кровоточать при дотикові
інструмента. Встановіть діагноз.
A
*кандидоз СОПР
B
глосодинія
C
екзаматозний хейліт
D
гіповітаміноз В
2
E
гіповітаміноз РР
35
Хвора 45-ти років звернулася для санації порожнини рота. В анамнезі: легка форма діабету. При огляді :на тлі незміненої слизової оболонки щік симетрично, переважно в ретромолярній ділянці виявляються білуваті папули, що ледь здіймаються над рівнем слизової оболонки і утворюють мережевний малюнок. На верхній щелепі два паяні мостовидні протези,і в 47 - пломба із амальгамами; на 46 - коронка із сталі. Ваш діагноз.
A
*червоний плескатий лишай
B
вторинний сифіліс
C
лейкоплакія
D
хронічний атрофічний кандидоз
E
червоний вовчак

36
Хворий К., 63 років, скаржиться на наявність ерозії на червоній каймі нижньої губи, яка
існує давно, інколи спонтанно епітелізується, а потім з’являється на тому самому місці.
Хворий страдає хронічним гіперацидним гастритом, палить. Об’єктивно: на червоній каймі нижньої губи збоку, визначається ерозія неправильної форми, з гладенькою, ніби полірованою поверхнею насичено-червоного кольору. При пальпації безболісна, ущільнення тканин в основі відсутнє. Лімфатичні вузли не збільшені. Вкажіть найбільш ймовірний попередній діагноз:
A
*Абразивний прекарцерозний хейліт Манганотті.
B
Ерозивна форма лейкоплатії.
C
Ерозивно-виразкова форма червоного вовчака.
D
Ерозивно- виразкова форма червоного плескатого лишаю.
E
Хронічний рецедивуючий герпес.
37
Больная 40 лет обратилась с жалобами на боли от холодного, сладкого в 11, 21 зубах, наличие косметического дефекта. При осмотре в 11, 21 на выпуклой части вестибулярной поверхности коронки зуба обнаружены дефекты эмали овальной формы, с гладким, блестящим плотным дном. В анамнезе у больной тиреотоксикоз. Какой наиболее вероятный предварительный диагноз?
A
*Эрозия твердых тканей зуба
B
Клиновидный дефект
C
Поверхностный кариес
D
Некроз эмали
E
Несоршенный амелогенез
38
Хворий Б., 36 років, скаржиться на біль у ділянці під мостовидним протезом.Після зняття протезу на альвеолярному відростку спостерігається виразка розміром 0,3х0,5 см., слабко болісна, м’яка, оточуюча слизова гіперемійована, підщелепні лімфовузли не збільшені. Який попередній діагноз найбільш ймовірний?
A
*Декубітальна виразка
B
Трофічна виразка
C
Афта Сеттона.
D
Ракова виразка
E
Туберкульозна виразка
39
Хвора 56 років, скаржиться на виразки у порожнині рота та біль під час прийому гострої
їжі. Хвора страждає на сахарний діабет і гіпертонічну хворобу. Об’єктивно: на слизовій оболонці щик ділянки гіперемії, в яких виявляються ерозії неправильної форми до 5 мм., і сріблясто-білі папули у вигляді мережива. Який із синдромів найбільш ймовірний при даному захворюванні?
A
*Синдром Гриншпана
B
Синдром Стівенса-Джонсона
C
Синдром Шегрена
D
Синдром Бехчета
E
Синдром Костена
40
Хвора М., 20 років, скаржиться на сухість губ, наявність тріщин в куточках рота, болісність при вживанні їжі. Хвора страждає гастритом зі зниженою кислотністю. При огляді губи
червоні, набряклі, на їх поверхні з”являються тріщини та ерозії. В кутах рота заїди. Язик гладенький, блискучий, вкритий борознами. Кольоровий показник крові 0,9. Для якого стану характерні ці зміни?
A
*Гіповітаміноз В
2
B
Гіповітаміноз В
12
C
Гіповітаміноз А
D
Гіпорвітаміноз В
1
E
Гіповітаміноз С.
41
Хвора П., скаржиться на наявність пятен на слизовій оболонці губ, щік, язика, періодичних кровотеч із носа. При огляді виявлено телеангіектазії на шкірі обличчя в області крила носа зліва, на СО губ, щік, язика в кількості 12-14. При обстеженні: тромбоцитів в периферичній крові – 280х10 9
/л., час кровотечі до 3-х хвилин. Назвіть найбільш ймовірний діагноз.
A
*Хвороба Рандю-Ослера.
B
Похирно-судинний синдром.
C
Геморагічний васкуліт
D
Хвороба Верльгофа.
E
Еритремія.
42
Хвора Д., 63 років, скаржиться на наявність пухиря на слизовій оболонці м’якого піднебіння , неприємні відчуття при вживанні їжі. В анамнезі хвора відмічає гіпертонічну хворобу з частими кризами. При огляді на гіперемірованому фоні СО м’якого піднебіння пухир з кров’янистим вмістом. Симптон Нікольського негативний. У мазках-відбитках – елементи периферичної крові, відсутність акантолітичгних клітин. Який найбільш вірогідний діагноз?
A
*Пухирно-судинний синдром
B
Вульгарна міхурчатка.
C
Герпетіформний дерматит Дюрінга
D
Бульозний пемфігоід
E
Пемфоїдна форма червоного плескатого лишаю.
43
Пациенту 53-х лет поставлен диагноз: лейкоплакия курильщиков Таппейнера. Какой патогистологический процесс преобладает в гистологической картине данного заболевания?
A
Гиперкератоз
B
Акантоз
C
Дискератоз
D
Паракератоз
E
Папилломатоз
44
У больного 50 лет на слизистой неба и щек эрозии с фестончатыми очертаниями, расположенные на слегка отечном и гиперемированном фоне, которые появились после обработки СОПР 2% раствором йода. Симптом Никольского отрицательный, акантолитических клеток нет. Эрозии возникли на месте множественных пузырей с прозрачным содержимым. На коже - обильные полиморфные зудящие высыпания. В крови и содержимом пузырей - эозинофилия. Поставьте диагноз.
A
Дерматит Дюринга-Брока

B
Буллезный пемфигоид Левера
C
Синдром Стивенса-Джонсона
D
Многоформная экссудативная эритема
E
Аллергическая реакция
45
Больная 50 лет, жалуется на наличие болезненных высыпаний на губах, жжение, зуд, усиливающиеся при приеме пищи. Состояние ухудшилось за несколько последних месяцев. При осмотре на отечной красной кайме губ и прилежащей коже обнаружены эритематозные пятна, эрозии, трещины и корки, между ними атрофические рубцы.
Поставьте предварительный диагноз.
A
*Эрозивно-язвенная форма красной волчанки
B
Эксфолиативный хейлит, экссудативная форма
C
Эрозивно-язвенная форма лейкоплакии
D
Абразивный преканцерозный хейлит Мангануотти
E
Эрозивно-язвенная форма красного плоского лишая
46
Больной 16-ти лет обратился с жалобами на боли в полости рта, появление язв, повышенную температуру 38, головную боль. При объективном осмотре слизистая полости рта гиперемирована, отечна. На слизистой множество слившихся эрозий с полициклическими очертаниями, покрытых серовато-белым налетом, расположенных на твердом небе, деснах, губах. Какой наиболее вероятный предварительный диагноз?
A
Острый герпетический стоматит
B
Многоформная экссудативная эритема
C
Вульгарная пузырьчатка
D
Ящур
E
Аллергический стоматит
47
Хвора, 53 років скаржиться на сильну біль в слизової оболонці щоки і боковій поверхні язика справа. Об’єктивно: на слизової оболонці щоки і язиці ерозії, біль і кровотеча при доторкуванні. Навколо ерозій на гіперемірованій слизовій оболонці знаходяться зроговівші папули розміром до 1 мм, які зливаються в сітчастий малюнок. Шпателем папули не знімаються. Який найбільш вірогідний діагноз?
A
*Червоний плескатий лишай
B
Поліморфна ексудативна ерітема
C
Вульгарна міхурниця
D
Гострий кандидоз
E
М’яка лейкоплакія
48
Чоловік 48 років скаржиться на наявність каріозної порожнини в зубі на верхній щелепі зліва. Раніше зуб не лікувався. Періодично після простуди в зубі виникав ниючий біль.
Об’єктивно: в пришийковій частині 26 зуба глибока каріозна порожнина. Реакція на холод,
перкусія безболісні. На яснах, біля 26 зуба є великий рубець. Позитивний симптом вазопареза. Який найбільш вірогідний діагноз?
A
*Хронічний гранулюючий періодонтит
B
Хронічний глибокий карієс
C
Хронічний гангренозний пульпіт
D
Хронічний гранулематозний періодонтит
E
Хронічний фіброзний періодонтит

49
Хворий 55 років скаржиться на шершавість слизової оболонки щік, сухість в роті на протязі декількох місяців. Не лікувався. Палить. Об’єктивно: на слизової оболонці щік по лінії змикання зубів в передніх відділах, безболісні плями білуватого кольору у вигляді трикутників. Підщелепні лімфоузли не збільшені. Яка першочергова тактика лікування?
A
*Усунення шкідливої звички
B
Місцево антибактеріальні засоби
C
Аплікації масляного розчину вітаміна “А”
D
Місцево протигрибкові препарати
E
Хірургічне видалення ураження
50
Чоловік 35 років звернувся до лікаря з метою санації порожнини рота. Об’єктивно: на вестибулярній поверхні в пришійковій частині 22 зуба виявлено дефект твердих тканин в межах плащового дентину, дентин твердий, темного кольору, дно шершаве. Зондування, холод, біль не викликають. Який діагноз найбільш вірогідний?
A
*Хронічний середній каріес
B
Ерозія емалі
C
Клиноподібний дефект
D
Флюороз, деструктивна форма
E
Некроз твердих тканин
51
Хворий 40 р. скаржиться на ниючий бiль в дiлянцi 46 зуба протягом 2-х дiб. На дистальнiй поверхнi 46-го карiозна порожнина в межах навколопульпарного дентину, зондування дна безболiсне, вертикальна перкусiя позитивна, слизова оболонка навколо 46 зуба гiперемова-на. Електрозбудливiсть -115 мкА. Який найбiльш вiрогiдний дiагноз?
A
* Гострий серозний перiодонтит
B
Гострий гнiйний пульпiт
C
Гострий гнiйний перiодонтит
D
Загострення хронiчного перiодонтиту
E
Гострий локалiзованний пародонтит.
52
Хвора 40 років скаржиться на біль у порожнині рота при прийомі їжі та від різних подразників, погане загальне самопочуття. Об’єктивно: на слизовій оболонці рота болісні
ерозії, по краю яких уривки оболонок пухирів. Навкруги слизова оболонка помірно запальна. На шкірі спини відмічає ерозії, болісні при доторкуванні одежі. Яке додаткове обстеження є необхідним для визначення остаточного діагнозу?
A
* Цитологічне дослідження
B
Вірусологічне дослідження
C
Імунологічне обстеження
D
Клінічний аналіз крові
E
Бактеріологічне обстеження
53
Хворий, 56 років прийшов для санації ротової порожнини перед протезуванням.
Об`єктивно: на слизовій оболонці шоки в кутах рота патологічне вогнище сірувато-білого кольору, трьохкутової форми розміром 0,5х1,5 см, яке не відшкрьобується. Ознаки запалення відсутні, регіонарні лімфатичні вузли без змін. Визначте діагноз.

A
*Лейкоплакія плоска форма
B
Лейкоплакія м`яка форма
C
Червоний плескатий лишай типова форма
D
Мікотичний стоматит
E
Червоний плескатий лишай гіпекератотична форма
54
Хворий 35 років скаржиться на свербіння, печію, набряк губ . Хворіє протягом тижня.
Об'єктивно: почервоніння червоної облямівці губ, шкіри, особливо в ділянці кутів рота, а тако наявність пухирців, кірочок, мілких тріщин, які знаходяться на фоні еритематозного ураження червоних облямівок губ. Визначте діагноз.
A
Гострий екзематозний хейліт
B
Багатоформна ексудативна еритема
C
Гострий герпетичний хейліт
D
Контанічний алергічний хейліт
E
Ексудативна форма ексфоліативного хейліта
55
Хвору 32 років турбують мимовільні короткочасні впродовж 15 хви. болі, болі від холодного, солодкого, що не вщухають після припинення дії подразника. Об'єктивно: в 35 на жувальній поверхні глибока каріозна порожнина, дентин дна і стіно твердий, пігментований. Зондування дна порожнини болісне в одній точці. Реакція на холод болісна, довго не вщухаюча після усунення подразника, ЕОД 35 мкА. Який найбільш имовірний діагноз7
A
Гострий обмежений пульпіт
B
Гострий дифузний пульпіт
C
Гіперемія пульпи
D
Загострення хронічного пульпіту
E
Гострий гнійний пульпіт
56
Хвора С., 25 років звернулась до клініки терапевтичної стоматології зі скаргами на короткочасний біль в 46 зубі при попаданні твердої їжі в 46 зуб. Вказані скарги з'явились кілька місяців тому. Після усунення подразнення біл одразу зникає. Об-но на апроксимальнодистальнії поверхні 46 зуба каріозна порожнина в зоні площового дентина. Вхідний отвір великий. Дентин твердий, пігментований, важко знімається, зондування дна та стінок каріозної порожнини безболісне.Вертикальна та горизонтальна перкусія 46 зубу безболісна. ЄОД- 6 мА.Який найбільш імовірний діагноз7
A
*Хронічний середнії каріес .
B
Гострий середній карієс
C
Хронічний глибокий карієс
D
Гострий глибокії каріес
E
Хронічний періодонтит .
57
Чоловік 37 років,скаржиться на гострий самовільний постійно зростаючий біль , появу припухлості у правій підочній ділянці, підвищення температури до 38
o
C. Хворіє 5 добу . На жувальній поверхні 16 масивна пломба, слизова оболонка в області зуба гіперемована, набрякла. Перкусія 16 різко болісна. На рентгенограмі змін у періапекальних тканинах 16 немає. Встановіть діагноз.
A
Гострий гнійний періодонтит
B
Гострий гнійний пульпіт

C
Загострення хронічного пульпіту
D
Гострий серозний періодонтит
E
Загострення хронічного періодонтиту
58
Жінка 21років, звернулась зі скаргами на гострий приступ мимовільного болю тривалістю
15-20 хвилин , що виник 2 години тому в 25 зубі. Об'єктивно:на жувальній поверхні 25 глибока каріозна порожнина не з'єднана з порожниною зуба, реакція на холодовий подразник - больовий приступ. Який Ви поставите попередній діагноз?
A
Гострий обмежений пульпіт
B
Гострий глибокий карієс
C
Гіперемія пульпи
D
Гострий гнійний пульпіт
E
Гострий диффузний пульпіт
59
Чоловік 21 року скаржиться на неприємні відчуття в 26. Інколи виникає біль при прийманні
їжі, частіше гарячої. Зуб змінений в кольорі. Об'єктивно:в 26 глибока каріозна порожнина,
яка з'єднана з порожниною зубу.Поверхневе зондування безболісне. Реакція на тепловий подразник –повільно зростаючий та повільно затихаючий біль.
ЕОД-75мка.Поставте найбільш імовірний діагноз.
A
*Хронічний гангренозний пульпіт
B
Хронічний гіпертрофічний пульпіт
C
Хронічний фіброзний пульпіт
D
Загострення хронічного фіброзного пульпіту
E
Гострий обмежений пульпіт
60
Дівчина, 16 років, скаржиться на розростання ясен, їх кровоточивість, біль при вживанні
їжі. Скарги на протязі року. При огляді відмічається скученість зубів. На нижній щелепі збільшені в розмірах ясеневі сосочки яскраво-червоного кольору, які покривають коронки зубів на 1/2 і кровоточать при дотиканні. На рентгенограмі змін немає. Поставите найбільш імовірний діагноз?
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16


написать администратору сайта