|
Математика 1,2,3,4 тоқсан. Математика 3сынып
Оқу ісінің меңгерушісі:
Математика
| Уақыты:
| Кабинет:
| Мұғалім:
| Сабақтың атауы
| Еселік салыстыруға берілген есеп
| Сілтеме
| Математика оқулығының әдістемесі,мұғалімге арналған нұсқаулық
| Сабақтың жабдығы
| Сызба, деңгейлік тапсырма ,карточкалар
| Жалпымақсаттар
| Көбейтуге , бөлуге берілген есептерді шығару. Оларды салыстыру және түрлендіруді өздігінен орындау. Есептеу дағдысын дамыту.
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Оқыту әдісі:өзіндік жұмыс
Көрнекілігі : кестелер
| Оқыту нәтижесі
| Топқа бөлу
| Геометриялық фигуралар арқылы топтарға бөлу
| Мұғалімнің іс-әрекеті
| Оқушының іс-әрекеті
| Ынтымақтастық атмосферасы
| Қол алысып, қәне, біз,
Достасайық бәріміз.
Айтарым бар сендерге,
Тез тұрыңдар шеңберге.
Қандай жақсы бір тұру,
Достарменен бір жүру!
Қандай жақсы дос болу!
| Осы айтқандарыңды орындауға бар күш - жігерлеріңді саласыңдар деген ойдамын, бәріне сәттілік пен бестік баға тілеймін!
| Үй тапсырмасын сұрау
| 1-тапсырма
1 пакеттің массасы
| Пакеттер саны
| Жалпы масса
| ? 18:6 =3
| 6
| 18кг
| ? 18: 9 =2
| 9
| бірдей
| 2-тапсырма
1 банканың сыйымдылығы
| Банкалар саны
| Жалпы сыйымдылық
| бірдей
| ? 12:4 = 3
| 4
| 12
| ? 3*8 = 24
| 8
| ?
| Оқулықпен жұмыс жүргізу
| Қызығушылықты ояту
| Мағынаны тану
Мәтінді тізбектеп оқу
| 1-тапсырма
Тігінші 24 м жібектен бірдей 6 көйлек тігеді. 36 м жібектен осындай неше көйлек тігеді?
36: ( 24: 6) = 9
Жауабы: 9 көйлек
2-тапсырма
1.500 :5 =100
2.500- (500 :5) =400
3-тапсырма
Қалдықпен бөлуді орында және тексер :
42:8 = 5*8+2
30:8 = 3*8+6
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау
| Сергіту сәті
| Үйшікте мына бір сәулетті Тұратын қай мықты әулеті? Мен– тышқан-шиқылдақ, Мен– қоян-желаяқ, Мен– түлкі-керіммін, Мен– қасқыр-серімін. Бәрімізтұратынкөңілді, Қажетті сәулетті көр үйді!
| Оқушылар сергіп алады
| Ой толғаныс
| Математикалық жұмбақтар шешу
| Үй тапсырмасы
| Оқулықтағы тапсырмаларды орындау.
| Күнделіктеріне жазады
| Бағалау
| Оқушылар алдымен бір бірін бағалайды. Содан соң мұғалім барлық оқушыларды бағалайды. Смайликтерді жабыстырады.
| Оқу ісінің меңгерушісі:
Математика
| Уақыты:
| Кабинет:
| Мұғалім:
| Сабақтың атауы
| Өзара кері есептер (бірнеше есе арттыруға және кемітуге, еселік салыстыруға берілген)
| Сілтеме
| Математика оқулығының әдістемесі,мұғалімге арналған нұсқаулық
| Сабақтың жабдығы
| Сызба, деңгейлік тапсырма ,карточкалар
| Жалпымақсаттар
| Мақсаты:Кері есептер ұғымымен және олардың мәнді белгілерімен таныстыру.
Білімділік: Есепті қатесіз дұрыс шығаруға үйрету.
Дамытушылығы: Ой-өрісін, өзіндік жұмыс істей білу қабілетін дамыту.
Тәрбиелілігі: Оқушыларды ұйымшылдыққа, белсенділікке, өздерін емін-еркін ұстай білуге тәрбиелеу.
Керекті құралдар: Магнитафон, текшелер, тексеру парағы, себет, алма.
Сабақтың түрі: Жаңа материалдарды игеру
Пәнаралық байланыс: Дүниетану.
Сабақтың әдісі: талдау, салыстыру,тұжырымдау, өзін-өзі тексеру, көрініс,ойын, практикалық жұмыс, сұрақ-жауап, деңгейлік тапсырма, топтық тексеру
| Оқыту нәтижесі
| Топқа бөлу
| Пазл құрастыру арқылы топтарға бөлу
| Мұғалімнің іс-әрекеті
| Оқушының іс-әрекеті
| Ынтымақтастық атмосферасы
| Балалар бір-біріне «сиқырлы таяқшаны» бере отырып, өздерінің игілікті тілектерін айтады:
Мен бәріңе Денсаулық тілеймін!
Мен бәріңе Қуаныш тілеймін!
Мен бәріңе Мейірім тілеймін!
Мен бәріңе шуақты күн тілеймін!
Мен бәріңе көңілді ойын тілеймін! Және т.б.
| Осы айтқандарыңды орындауға бар күш - жігерлеріңді саласыңдар деген ойдамын, бәріне сәттілік пен бестік баға тілеймін!
| Үй тапсырмасын сұрау
| Үй жұмысы дәптерлерін тексеру.
1.Пісіп тұрған
4алмұрттан
Қызығатын көрген жұрт.
2 алмұртты бұтақтан алып жеді
Мұратқан.
Қанша қалды алмұртттан(2).
2.Келеді көп құс ұшып,
Төменде 3 құс ұшады
Үшеуі бұлтты құшады,
Айтшы болды нешуі.(6)
3.Аулада жүр балалар
Самат,Армат,Сашалар
Келді және оларға
Сәуле, Шолпан ойнауға
Неше бала ойнауда?(5)
| Қызығушылықты ояту
| Оқулықпен жұмыс.
1-топ №1,2
2-топ №2,3
3-топ 4,5
| Мағынаны тану
Мәтінді тізбектеп оқу
| Сергіту сәті
| Кел, балалар, күлейік,
Күлкіменен түлейік.
Қабақ түйген не керек?
Көңілді боп жүрейік.
| Оқушылар сергіп алады
| Ой толғаныс
| «Алғырлар» 1. Ең кіші үш таңбалы сан. Жүз 2. Қабырғалары тең тік төртбұрыш. Шаршы 3. Ондықтан құралған сан. Қырық 4. Бір таңбалы сан. Үш 5. Кеміту амалы. Азайту «Білгірлер» 1. Бір таңбалы сан Бір 2. Геометриялық фигура. Төртбұрыш 3. Бұрыш түрі Сүйір 4. Уақыт өлшем бірлігі. Ғасыр 5. Дөңгелекті басқаша қалай атаймыз. Шеңбер
| Үй тапсырмасы
| Оқулықтағы тапсырмаларды орындау.
| Күнделіктеріне жазады
| Бағалау
| Оқушылар алдымен бір бірін бағалайды. Содан соң мұғалім барлық оқушыларды бағалайды. Смайликтерді жабыстырады.
| Оқу ісінің меңгерушісі:
Математика
| Уақыты:
| Кабинет:
| Мұғалім:
| Сабақтың атауы
| Өзара кері есептер (көбейтіндінің белгісіз мәнін және белгісіз көбейткішті табуға берілген)
| Сілтеме
| Математика оқулығының әдістемесі,мұғалімге арналған нұсқаулық
| Сабақтың жабдығы
| Сызба, деңгейлік тапсырма ,карточкалар
| Жалпы мақсаттар
| Мақсаты:Кері есептер ұғымымен және олардың мәнді белгілерімен таныстыру.
Білімділік: Есепті қатесіз дұрыс шығаруға үйрету.
Дамытушылығы: Ой-өрісін, өзіндік жұмыс істей білу қабілетін дамыту.
Тәрбиелілігі: Оқушыларды ұйымшылдыққа, белсенділікке, өздерін емін-еркін ұстай білуге тәрбиелеу.
| Оқыту нәтижесі
| Топқа бөлу
| Геометриялық фигуралар арқылы топтарға бөлу
| Мұғалімнің іс-әрекеті
| Оқушының іс-әрекеті
| Ынтымақтастық атмосферасы
| Қол алысып, қәне, біз,
Достасайық бәріміз.
Айтарым бар сендерге,
Тез тұрыңдар шеңберге.
Қандай жақсы бір тұру,
Достарменен бір жүру!
Қандай жақсы дос болу!
| Осы айтқандарыңды орындауға бар күш - жігерлеріңді саласыңдар деген ойдамын, бәріне сәттілік пен бестік баға тілеймін!
| Үй тапсырмасын сұрау
| Үй жұмысы жазылған дәптерлерін тексеру.
| Қызығушылықты ояту
| Көбейту кестесін сұрау
| Мағынаны тану
| Оқулықпен жұмыс.
1-топ №1,2
2-топ №2,3
3-топ 4,5
| Сергіту сәті
| Орнымыздан тұрамыз Мойынымызды бұрамыз Қолымызды көтеріп Саусақты ашып-жұмамыз Одан соң төмен түсіріп Алақанды соғамыз. Басты төмен саламыз Жаттығу жасап осылай Үлкен боп ертең шығамыз.
| Оқушылар сергіп алады
| Ой толғаныс
| 1-тәсіл : 2-тәсіл
Қанат-7ж Болат- 4 ж
Болат-? 3-еуі кем Қанат- ? 3-еуі артық
Болат неше жемсауыт жасады? Қанат неше жемсауыт жасады?
Ш: 7-3=4 Ш: 4+3 = 7
Ж: Болат 4 жемсауыт жасады. Ж: Қанат 7 жемсауыт жасады.
Бұлар өзара кері есептер
| Үй тапсырмасы
| Оқулықта қалған тапсырмаларды орындау.
| Күнделіктеріне жазады
| Бағалау
| Оқушылар алдымен бір бірін бағалайды. Содан соң мұғалім барлық оқушыларды бағалайды. Смайликтерді жабыстырады.
| |
|
|