Главная страница
Навигация по странице:

  • Тема 10. Антимонопольне регулювання підприємницької діяльності

  • Тема 11. Банкрутство як правовий механізм регулювання підприємницької діяльності

  • Тема 12. Особливості державного забезпечення захисту прав споживачів

  • Метод реком до мас роб студентів розширене. Методичні рекомендації до їх виконання. Самостійна робота складається з підготовки до семінарських та індивідуальних занять шляхом виконання визначених навчальною програмою завдань теоретичного та практичного характеру


    Скачать 1.22 Mb.
    НазваниеМетодичні рекомендації до їх виконання. Самостійна робота складається з підготовки до семінарських та індивідуальних занять шляхом виконання визначених навчальною програмою завдань теоретичного та практичного характеру
    АнкорМетод реком до мас роб студентів розширене.doc
    Дата08.08.2018
    Размер1.22 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаМетод реком до мас роб студентів розширене.doc
    ТипМетодичні рекомендації
    #22633
    страница3 из 21
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   21

    Тема 6. Правове регулювання біржової діяльності


    Біржа: поняття, ознаки та види.

    Порядок створення, функції, права й обов'язки товарних бірж. Біржові угоди: поняття, види, порядок та особливості укладення.

    Правила біржової торгівлі, процедура проведення біржових тор­гів. Відповідальність за порушення правил біржової торгівлі.

    Законодавство України про фондову біржу. Реєстрація цінних паперів. Проблемні питання та перспективи розвитку фондового ринку в Україні.

    Контроль за діяльністю фондових бірж з боку Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Правове становище, мета ді­яльності та повноваження Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Особливості державного регулювання при ство­ренні та припиненні діяльності фондової біржі.

    Література [1,2,5,11,12,60,62,91,92]

    Тема 7. Правове регулювання оренди та лізингу


    Поняття договору оренди (найму). Істотні умови договору орен­ди. Строк договору оренди. Форма договору оренди. Сторони дого­вору оренди. Права й обов'язки сторін щодо договору оренди. Ви­куп орендованого майна. Окремі види договору оренди.

    Договір найму (оренди) земельної ділянки. Форма договору най­му земельних ділянок. Державна реєстрація договору найму земель­них ділянок.

    Договір найму (оренди) будівель та інших капітальних споруд: поняття та сфера застосування; особливості правового регулювання.

    Договір фінансової оренди (лізинг). Поняття та зміст договору лізингу. Істотні умови та зміст договору лізингу. Види лізингу. Міжнародні договори лізингу.

    Література [1,2,35,58,60,62,82,91,92]




    Тема 8. Правове регулювання приватизації державного майна


    Державно-правове регулювання та принципи правового регулю­вання процесів приватизації. Система прямого та опосередкованого контролю за здійсненням процесів приватизації.

    Приватизація державного та комунального майна. Правове ре­гулювання приватизації державного майна. Державна програма приватизації: призначення, зміст, порядок і форма затвердження.

    Державні органи приватизації, їх правове становище. Державне управління при приватизації державного майна.

    Література [1,2,15,19,27,48,60,62,91,92]




    Тема 9. Правове регулювання зовнішньоекономічної діяльності


    Принципи державного регулювання зовнішньоекономічної дія­льності.

    Уповноважені державні органи у сфері регулювання зовнішньо­економічної діяльності. Суб'єкти державного впливу, що здійсню­ють зовнішньоекономічну діяльність.

    Спеціальні вимоги до здійснення зовнішньоекономічної діяльно­сті. Ліцензування та квотування як основні засоби забезпечення ре­жиму зовнішньоекономічної діяльності.

    Зовнішньоекономічний договір: поняття, види, форма, порядок укладення. Регулювання умов зовнішньоекономічних контрактів.

    Правовий режим іноземних інвестицій: поняття, суб'єкти, форми іноземних інвестицій, об'єкти інвестування. Правове становище під­приємств з іноземними інвестиціями. Гарантії захисту іноземних ін­весторів.

    Особливості адміністративної відповідальності суб'єктів зовніш­ньоекономічної діяльності за порушення.

    Спеціальні правові режими у зовнішньоекономічній діяльності

    Правовий режим вільних (спеціальних) економічних зон, поря­док їх створення. Правове регулювання вільних економічних зон. Управління вільними економічними зонами. Особливості правового регулювання господарської діяльності у вільних економічних зонах. Порядок ліквідації вільних економічних зон. Особливості правового режиму здійснення інвестиційної діяльності у вільних економічних зонах.

    Література [1,2,5,13,18,33,37,38,60,62,71,85,91,92,102]



    Тема 10. Антимонопольне регулювання підприємницької діяльності

    Поняття і призначення антимонопольного регулювання. Антимонопольні органи та їх компетенція.

    Правові основи сприяння розвитку конкуренції та запобігання монополізму у сфері підприємницької діяльності. Обмеження та ре­гулювання діяльності монополій. Державний контроль за дотри­манням антимонопольного законодавства України. Державне регу­лювання природних монополій. Антимонопольний комітет України, його структура та компетенція.

    Поняття монопольного стану і монопольної діяльності підпри­ємців на ринку. Методика визначення монопольного стану.

    Види монополістичних правопорушень: індивідуальні (зловжи­вання монопольним становищем на ринку), групові (антиконкурентні узгоджені дії), дискримінація підприємців органами влади та управління.

    Організаційно-правові методи боротьби з монопольними зло­вживаннями. Відповідальність за недобросовісну конкуренцію та монополістичні зловживання.

    Література [1,2,5,9,39,60,62,68,91,92,96]




    Тема 11. Банкрутство як правовий механізм регулювання підприємницької діяльності

    Поняття та соціально-економічне призначення банкрутства. Ознаки банкрутства.

    Матеріально-правові умови порушення провадження у справі про банкрутство. Порядок і наслідки порушення справи про банк­рутство.

    Визнання боржника банкрутом: призначення, учасники, зміст, правові наслідки.

    Судові процедури, що застосовуються до боржника у процесі провадження справи про банкрутство. Санація боржника як судова процедура у справі про банкрутство: умови і зміст процедури сана­ції, план санації, процедура.

    Мирова угода у справі про банкрутство.

    Ліквідаційна процедура у справі про банкрутство: умови і нас­лідки визнання боржника банкрутом і застосування ліквідаційної процедури.

    Порядок задоволення вимог кредиторів.

    Література [1,2,5,36,60,62,68,91,92,98]



    Тема 12. Особливості державного забезпечення захисту прав споживачів

    Громадські організації споживачів (об'єднання споживачів). Права громадських організацій споживачів (об'єднань споживачів).

    Державний контроль за дотриманням законодавства про захист прав споживачів.

    Поняття державного контролю за дотриманням законодавства про захист прав споживачів. Система державних органів, що здійс­нюють захист прав споживачів. Повноваження рад, їх виконавчих та розпорядчих органів, місцевих державних адміністрацій. Держав­ний комітет України по стандартизації, метрології та сертифікації та його територіальні органи. Органи і установи державного санітар­ного нагляду України. Інші органи державної виконавчої влади, на які покладено контроль за якістю і безпекою товарів (робіт, послуг), призначених для споживачів. Антимонопольний комітет України та його територіальні відділення, судові органи. Основні завдання, фу­нкції та права.

    Правові гарантії забезпечення належної якості товарів. Державні гарантії щодо забезпечення громадянам захисту їх інтересів як спо­живачів; надання можливості вільного вибору товарів (робіт, по­слуг) та набуття знань і кваліфікації; придбання або одержання то­варів (робіт, послуг) в обсягах, що забезпечують рівень споживання, достатній для підтримання здоров'я та життєдіяльності.

    Недійсність умов договорів, що обмежують права споживача.

    Література [1,2,5,21,60,62,76,91,92,98]



    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   21


    написать администратору сайта