Главная страница
Навигация по странице:

  • 4. КОНТРОЛЬ ТА ОСНОВНІ ОБОВЯЗКИ СТУДЕНТІВ І КЕРІВНИКІВ ПІД ЧАС ПРОХОДЖЕННЯ ПРАКТИКИ

  • Обов’язки керівника практики від Львівської торговельно-економічного університету

  • Обов’язки керівника практики від підприємства

  • Обов’язки студентів-практикантів

  • 5. ВИМОГИ ДО НАПИСАННЯ ТА ОФОРМЛЕННЯ ЗВІТУ ПРО ПРАКТИКУ

  • !!!ТУРИЗМ_Практика_NY_Наскрізна (2) (1). Методичні рекомендації з організації наскрізної практики для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти


    Скачать 103.12 Kb.
    НазваниеМетодичні рекомендації з організації наскрізної практики для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти
    Дата01.06.2021
    Размер103.12 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файла!!!ТУРИЗМ_Практика_NY_Наскрізна (2) (1).doc
    ТипМетодичні рекомендації
    #212735
    страница6 из 7
    1   2   3   4   5   6   7

    3. Рекомендації щодо удосконалення діяльності туристичного підприємства відповідно до індивідуального завдання
    Залежно від отриманих теоретичних знань, наукових інтересів та особистих побажань студент повинен розробити конкретні та обґрунтовані пропозиції щодо удосконалення окремого напряму (напрямів) роботи підприємства або впровадження певного нововведення (інновації).

    Пропозиції можуть бути спрямовані як на удосконалення існуючих функціональних напрямів діяльності туристичного підприємства (фінансово-економічна, управління персоналом, маркетингова, фінансово-облікова, оперативна та організаційно-технологічна діяльність тощо), так і передбачати основні нововведення (впровадження нових продуктів, диверсифікація, переспеціалізація діяльності, здійснення реального чи фінансового інвестування, вихід на зовнішні ринки і ін.).

    Розробка пропозицій повинна ґрунтуватися на виявлених недоліках організації роботи туристичного підприємства, наявних резервах її удосконалення, вивченні вітчизняного та закордонного досвіду кращих підприємств аналогічного та споріднених профілів діяльності.

    У звіті результати проведеної роботи викладаються за такою структурою:

    • загальна характеристика суті пропозиції (нововведення, що пропонується здійснити);

    • обґрунтування доцільності застосування пропозиції (нововведення) та очікувані результати від її реалізації, в тому числі розрахунок економічного ефекту (за можливості);

    • стан готовності туристичного підприємства до введення пропозиції (нововведення);

    • план організаційно-економічних заходів, необхідних для впровадження даної пропозиції.

    3. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОВЕДЕННЯ ПРАКТИКИ
    Практична підготовка здобувачів для студентів напряму підготовки 6.140103 “Туризм” освітнього рівня «бакалавр» здійснюються на основі договорів між Львівським торговельно-економічним університетом і підприємством (незалежно від його організаційно-правових форм).

    На підприємстві – базі практики мають бути створені умови для ознайомлення з передовим досвідом та новітніми технологіями готельного та ресторанного обслуговування й роботою функціональних підрозділів, які забезпечують організаційну, технологічну та управлінську діяльність туристичного підприємства.

    З базами практики (підприємствами, організаціями, установами будь-яких форм власності) університет завчасно, не пізніше ніж за три місяці до початку періоду практики, укладає договори на її проведення. Тривалість дії договорів погоджується за згодою сторін договору і може визначатися або на період конкретного виду практики, або до п'яти років.

    За відсутності договору на проведення практики студент може проходити практику на підприємстві, якщо інститутом не пізніше, ніж за 2 місяці до початку практики буде отримано гарантійний лист з проханням направити його саме на це підприємство в терміни практики (Додаток Б).

    Для керівництва практикою студентів призначаються керівники практики як від університету, так і від підприємства.

    За місяць до початку практики кафедра проводить організаційне зібрання, з метою ознайомлення студентів з порядком організації під час практики, оформленням необхідної документації, правилами техніки безпеки, розпорядком дня, видами та строками звітності тощо.

    Перед виїздом на практику студенти забезпечуються такими видами документів: направленням на практику, програмою практики, щоденником, індивідуальним завданням.

    У період практики на студентів, які працюють в якості практикантів на робочих місцях, розповсюджуються правила охорони праці й внутрішнього розпорядку, які діють на підприємстві, в закладі, організації тощо.

    У перший день перебування на базі практики студенти зобов'язані пройти інструктаж з техніки безпеки і протипожежної профілактики. Проведення інструктажу повинно бути зафіксовано документально.

    При наявності вакантних посад у підприємствах – базах практики, які співпадають з переліком посад у кваліфікаційній характеристиці з підготовки бакалавра, рекомендується об'єднувати проходження практики з роботою на цих посадах. При цьому студент повинен повною мірою виконати як програму практики, індивідуальне завдання, так і оформити всі необхідні документи в строки відповідно з навчальним планом.
    4. КОНТРОЛЬ ТА ОСНОВНІ ОБОВ'ЯЗКИ СТУДЕНТІВ І КЕРІВНИКІВ ПІД ЧАС ПРОХОДЖЕННЯ ПРАКТИКИ
    Безпосереднє керівництво практикою, організацію практики, її проведення і контроль здійснюють керівники (викладачі кафедри) та керівники від підприємств (керівники структурних підрозділів підприємства).

    Під час практичної підготовки студентів відповідними особами здійснюється попередній, поточний і підсумковий контроль за ходом організації та проведення практики.

    Попередній контроль здійснюється під час підготовки студентів до проходження практики на зборах-інструктажах. Відповідальність за його проведення покладено на завідувача кафедри та заступника завідувача кафедри з практики. На зборах студентам пояснюються цілі практики, порядок її проходження, форма звітування, а також передаються скерування на базу практики, щоденники та програми практики.

    Поточний контроль практики здійснюється керівником практики від кафедри та підприємства шляхом аналізу та оцінки систематичної роботи і залікових навчальних занять студентів, про що робляться відповідні записи у щоденнику практики.

    Підсумковий контроль здійснюється у кінці проходження практики шляхом оцінювання цілісної систематичної діяльності студентів протягом конкретного періоду.

    Загальне керівництво практикою на підприємстві здійснюється головними фахівцями або їх заступниками, безпосереднє керівництво покладається на керівників структурних підрозділів та на окремих висококваліфікованих спеціалістів.

    Відповідальність за організацію практики на підприємстві (організації) покладається на директора, який призначає керівника практики студентів наказом по підприємству.

    При проходженні практики студенти можуть бути зараховані на штатні посади, якщо професійні обов’язки відповідають програмі практики.

    Робочий час практикантів визначається відповідно до чинного законодавства та діючого на підприємстві внутрішнього розпорядку і режиму роботи. Консультації з викладачами на базах практики проводяться в робочий час, а в навчальних закладах – в неробочий час практиканта.

    Інформацію про підприємство – базу практики студент одержує шляхом вивчення документації, особистих спостережень, бесід з керівниками та фахівцями.

    У ході підготовки та проходження практики студент повинен:

    • обрати із запропонованого кафедрою переліку підприємство і написати заяву встановленого зразка (Додаток В);

    • отримати перед початком практики на кафедрі необхідні документи для проходження практики (скерування, щоденник, програму практики, індивідуальне завдання тощо) та пройти відповідний інструктаж;

    • вчасно з'явитися на підприємство-базу практики (у перший день практики);

    • у триденний термін від початку практики повідомити кафедру про прибуття на підприємство, прізвище, ім’я, по батькові та посаду керівника практики від підприємства, № наказу (розпорядження по підприємству) про зарахування на практику, контактний телефон, адресу, а також представити на кафедру бланк повідомлення з печаткою підприємства;

    • виконати програму практики в повному обсязі та у встановлений термін;

    • оформити на підприємстві необхідні документи для звітування про практику (щоденник, завірений необхідними печатками та підписами; рецензію, звіт, завірені керівником практики від підприємства та печаткою);

    • не пізніше, ніж за тиждень до встановленого терміну захисту звіту з практики, надати на кафедру необхідні документи про проходження практики (звіт з практики, щоденник, рецензію керівника практики від підприємства, виконані індивідуальні завдання);

    • у десятиденний термін від закінчення практики захистити звіт з практики на кафедрі.


    Обов’язки керівника практики від Львівської торговельно-економічного університету

    Керівник практики призначається завідувачем кафедри на початку навчального року і затверджується на засіданні кафедри.

    Перед початком практики керівник практики зобов’язаний вирішити низку організаційних питань, зокрема:

    • контроль за ступенем підготовленості баз практик до прийняття студентів;

    • проведення разом із деканом інструктивних зборів студентів, які скеровуються на практику;

    • проведення організаційних заходів перед практикою: індивідуальний інструктаж про порядок проходження практики, надання студентам-практикантам необхідних документів і завдань (скерування, програма практики, щоденник, індивідуальне завдання, а також інші матеріали і рекомендації);

    • проведення консультацій студентів (крім тих, що проходять практику за межами м. Львова) на місцях практики;

    • контроль своєчасного прибуття студентів на бази практики;

    • контроль за виконання програми практики та індивідуального завдання;

    • перевірка та приймання захисту звітів з практики;

    • прийняття рішень щодо якості проходження практики студентами і внесення пропозицій щодо її покращення.

    Керівництво практикою студентів на місцях покладається керівником підприємства і організації на відповідальних осіб, які затверджуються відповідним наказом.
    Обов’язки керівника практики від підприємства

    На початку практики керівник практики на підприємстві зобов’язаний провести організаційну зустріч зі студентами, а потім - екскурсію по підприємству з метою ознайомлення студентів з основними видами діяльності підприємства, лінійними та функціональними підрозділами і відрекомендувати студентів-практикантів керівникам цих підрозділів; провести заняття-інструктаж з вивченням правил внутрішнього розпорядку та поведінки на підприємстві, правил техніки безпеки, протипожежних правил.

    Керівники практики від підприємства – бази практики повинні:

    • забезпечити проведення інструктажу з охорони праці та техніки безпеки;

    • знайомиться з робочою програмою практики та індивідуальним завданням студента;

    • сприяти організації робочого місця студента-практиканта;

    • на початку практики ознайомити студента з організаційною структурою і функціями окремих підрозділів підприємства, з правилами внутрішнього розпорядку, організацією роботи менеджера (керуючого), працівників усіх структур підприємства;

    • проводити консультації, створювати умови щодо виконання програми практики та отримання необхідних матеріалів для складання звіту;

    • робити відмітки чи зауваження у щоденнику студента щодо виконання програмних завдань;

    • по закінченню практики перевірити звіт, скласти рецензію на звіт, дати виробничу характеристику на студента-практиканта, підписати їх і завірити печаткою;

    • створити необхідні та безпечні умови для проходження студентами практики згідно з програмою;

    • надати необхідну документацію для виконання програми практики;

    • повідомляти про всі порушення у навчальний заклад.


    Обов’язки студентів-практикантів

    Студенти-практиканти після розподілу на бази практики та призначення керівників практики відповідним наказом ректора зобов’язані:

    • до початку практики отримати на відповідній кафедрі всі необхідні організаційно-методичні матеріали та консультацію щодо їх оформлення;

    • своєчасно прибути на місце практики і документально оформити початок практики;

    • дотримуватись трудової дисципліни, правил трудового розпорядку, техніки безпеки та інших норм;

    • проводити роботу на місці практики відповідно до отриманих завдань у режимі роботи відповідних підрозділів підприємства;

    • за необхідності відвідати керівника практики від університету в дні його консультацій на кафедрі;

    • бути ввічливим у спілкуванні з працівниками підприємства та споживачами;

    • нести відповідальність за виконану роботу;

    • виконати поставлені завдання у повному обсязі з урахуванням програми практики і рекомендацій, наданих керівниками практики від університету та від підприємства:

    • забезпечувати відповідну якість виконуваної роботи;

    • вчасно і на належному рівні скласти звіт із практики і захистити його у визначений термін.

    5. ВИМОГИ ДО НАПИСАННЯ ТА ОФОРМЛЕННЯ ЗВІТУ ПРО ПРАКТИКУ
    Підсумковим документом, що узагальнює всю роботу студента по виконанню програми практики, є письмовий звіт, який складається відповідно до змісту програми практики, викладеної вище.

    У звіті повинна бути коротко і конкретно описана робота, яка особисто виконана студентом. Структура звіту така:

          1. титульний аркуш з усіма підписами (Додаток А);

          2. зміст, де вказаний перелік розділів і підрозділів з позначенням сторінок;

          3. вступ;

          4. основна частина;

          5. індивідуальне завдання (за наявності);

          6. висновки і пропозиції;

          7. додатки;

    У вступі обґрунтовуються основна мета і завдання практики, коротка характеристика об’єкта дослідження.

    Основна частина містить конкретні відповіді на програмні завдання практики.

    Висновки і пропозиції викладаються коротко і конкретно за матеріалами звіту на підставі виконаної роботи.

    Література, інформаційно-нормативні джерела включають рекомендовану літературу; дані бухгалтерської, статистичної та фінансової звітності; нормативно-законодавчі акти в певній галузі та підприємства – бази практики.

    До звіту додається:

    1. відгук на звіт керівника практики від ЛТЕУ;

    2. щоденник проходження практики із заповненими реквізитами;

    3. зразки документів, що стосуються проходження практики та її змісту, повинні бути оформленні у вигляді додатків до звіту.

    Щоденник є основним документом, що підтверджує проходження студентом практики, у якому фіксується його поточна робота і містить:

    • календарний план виконання студентом програми практики з оцінкою його виконання;

    • план роботи, який складається разом з керівниками практики від кафедри і підприємства;

    • перелік необхідної до вивчення студентом наукової та спеціальної літератури;

    • сформульоване індивідуальне завдання, що видане студентові, з відміткою про стан його виконання;

    • висновки і пропозиції студента за результатами проходження виробничої практики;

    • підсумкове оцінювання роботи студента за період практики керівниками від підприємства і кафедри.

    Вимоги до написання та оформлення звіту з практики:

    1. Звіт оформляється згідно з вимогами ЄСКД до текстових документів. Текст повинен бути набраний на комп’ютері на аркушах паперу формату А4 (використовувати текстовий редактор Word, шрифт Times New Roman, розмір шрифту – 14, міжрядковий інтервал – 1,5, поля: зліва – 30 мм, справа – 10 мм, знизу та зверху – 20 мм. Обводити поля не рекомендується.

    2. Всі сторінки (крім першої) повинні бути пронумеровані арабськими цифрами вгорі справа. Першою сторінкою є титульний аркуш, другою – зміст і т. д. На титульній сторінці і змісті номери не проставляються. Нумерують звіт, починаючи зі сторінки «3».

    3. Розділи звіту повинні бути пронумеровані арабськими цифрами і мати свої заголовки.

    4. Цифровий матеріал оформляється у вигляді таблиць. Кожна таблиця повинна мати номер та заголовок, який розташовується нижче від слова “Таблиця”. Слово “Таблиця” пишеться з правого боку сторінки. Таблиці нумеруються арабськими цифрами наскрізно в межах звіту.

    5. У кінці звіту проставляються дата його складання та особистий підпис студента.

    Письмовий звіт про проходження практики разом зі щоденником подається студентом керівникові від бази практики для перевірки. Перевірений керівником практики письмовий звіт і щоденник підписуються ним і завіряються печаткою підприємства. За результатами виконання програми практики, на підставі щоденника і письмового звіту керівник практики від підприємства складає рецензію про результати проходження студентом практики.

    У рецензії керівника практики від базового підприємства:

    • подається оцінка роботи студента-практиканта щодо повноти виконання програми практики;

    • визначається вміння студента-практиканта застосовувати теоретичні знання у практичній діяльності;

    • вказуються недоліки в теоретичній підготовці студента-практиканта, виявлені під час проходження практики;

    • вносяться пропозиції про можливе місце роботи (структурний підрозділ, посада тощо) студента-практиканта після закінчення навчального закладу відгук про результати проходження практики підписується керівником від бази практики і засвідчується печаткою.

    У триденний термін звіт подається на рецензію керівника практики від навчального закладу. До звіту додаються: щоденник; рецензія керівника від бази практики; програма практики.
    6. ПІДСУМКОВИЙ КОНТРОЛЬ ПРОХОДЖЕННЯ ПРАКТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ
    Підсумковий контроль проходження практики – це захист звітів про практичну підготовку на кафедрі, яка відповідає за організацію й проведення певного виду практики.

    До захисту звітів допускаються студенти, які повністю виконали програму практики, представили звіт відповідно до вимог щодо змісту та оформлення, при наявності позитивної рецензії керівника від підприємства-бази практики і відгуку керівника від навчального закладу.

    Захист звітів відбувається у формі співбесіди на кафедрі, яка відповідає за організацію й проведення практики. Комісія із захисту звітів призначається завідувачем кафедри і складається не менше, ніж з двох викладачів (заступник завідувача кафедри з практичної підготовки, керівник практики). Підсумки результатів практики студента визначаються за допомогою системи оцінювання, що використовується у Львівському торговельно-економічному університеті.

    За результатами проходження практики та захисту індивідуального завдання студенту виставляють кількість балів ЕСТS та оцінку за національною шкалою. Результати заносяться в залікову відомість, проставляються в заліковій книзі студента.

    Інформація про хід практики та її підсумки обговорюються на засіданні кафедри, а її загальні підсумки розглядаються на Вченій раді факультету.

    Студенти, які не виконали програму практики без поважної причини чи ті, які отримали негативну рецензію керівника практики від підприємства, чи незадовільну оцінку при захисті звіту, повторно направляються на практику чи можуть бути відраховані з університету як ті, що мають академічну заборгованість

    Студенти, які своєчасно не подали та не захистили звіт з комплексної (фахової) практики, не допускаються до підсумкової державної атестації.
    1   2   3   4   5   6   7


    написать администратору сайта