Главная страница
Навигация по странице:

  • Загальні основи педагогіки

  • ___1_____________________________ __________________________

  • Завдання курсу

  • Програма курсу

  • Міністерство освіти і науки україни


    Скачать 362 Kb.
    НазваниеМіністерство освіти і науки україни
    Дата23.02.2022
    Размер362 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаFileDownload.doc
    ТипДокументы
    #371391
    страница1 из 8
      1   2   3   4   5   6   7   8

    МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ



    Херсонський державний університет





    ЗАТВЕРДЖУЮ

    Перший проректор,

    ________________професор О.Мішуков

    “_______”_____________2009 р.



    Загальні основи педагогіки



    Факультет дошкільної та початкової освіти _________
    Кафедра педагогіки початкової освіти __
    Спеціальність __Початкова освіта ______________________________
    Курс ____1_____________________________ __________________________
    Форма навчання __денна_________________ _________________________

    Херсон – 2010




    Пояснювальна записка


    Мета курсу: У розробці теоретичних і практичних проблем, на розв’язання яких орієнтує Державна національна програма відродження освіти “Україна ХХІ століття: стратегія освіти”, одне з провідних місць належить циклу педагогічних дисциплін, що має вирішальне значення у професійній підготовці майбутнього вчителя. Вивчення педагогіки починається з курсу “Загальні основи педагогіки”, мета якого – опанування студентами основами педагогічних знань та успішним застосуванням їх на практиці.
    Завдання курсу:

    • методичні: отримати уявлення про навчання та виховання особистості; навчити орієнтуватися в закономірностях, принципах процесу навчання та виховання; опанувати знаннями про різні форми, методи, засоби навчання і виховання; оволодіти елементарними навичками аналізу навчально-виховних і проблемних педагогічних ситуацій у сім’ї, колективі; розвити практичні вміння, що забезпечують творчість ат ініціативу в різних видах діяльності;

    • пізнавальні: дати поняття про педагогіку як науку; розкрити її становлення і розвиток, основні категорії, систему педагогічних наук та зв’язок педагогіки з іншими науками;

    • практичні: навчити студентів використовувати навчальний матеріал у конкретних умовах педагогічної ситуації, спираючись на засвоєні теоретичні положення; залучення до діяльності творчого характеру (виступу, доповіді, плану дії тощо).


    Програма курсу:
    Предмет педагогіки

    Предмет педагогіки національної школи та її основні категорії: виховання, освіта, навчання, їх взаємозв’язок. Самовиховання в самоосвіта.

    Педагогіка початкової школи в системі педагогічних наук, її зв’язок з іншими науками. Джерела і складові частини педагогіки початкової школи України. Народна педагогіка, її основні компоненти.

    Система освіти і виховання в Україні

    Поняття про систему освіти і виховання в Україні. Закон України “Про освіту”. Державна національна програма “Освіта”. Концепція загальноосвітньої школи України. Основні принципи побудови системи національної освіти України. Система освіти України та її структура. Загальноосвітня школа трьох ступенів: початкова школа, основна школа, старша школа, їх завдання. Спеціалізовані школи. Інтернати, ліцеї ат інші навчально-виховні заклади. Приватні навчально-виховні заклади.

    Загальна характеристика методів науково-педагогічного дослідження

    Методи науково-педагогічних досліджень: спостереження, педагогічний експеримент, дослідження, бесіди, вивчення педагогічної документації та учнівських праць, письмове опитування, методи кількісного та якісного аналізу результатів дослідження, математичної статистики.

    Впровадження педагогічного досвіду, наслідків наукових досліджень і досягнень національної етнопедагогіки в практику виховання і навчання учнів початкової школи.

    Проблема мети виховання в педагогіці

    Значення мети виховання для педагогічної теорії і практики. Поняття про мету виховання. Історичний характер мети виховання. Мета виховання в національній школі. Основні завдання і зміст різнобічного розвитку особистості. Комплексний підхід до виховання як умова забезпечення різнобічного розвитку особистості.

    Формування та розвиток особистості в національній школі

    Поняття про особистість, чинники формування особистості, їх особливості і взаємозв’язок. Закономірності і рушійні сили розвитку особистості. Виховання – визначальний чинник формування особистості. Дитина як суб’єкт виховання.

    Ідея всебічного розвитку особистості та проблеми щодо її втілення в шкільну практику.

    Вікові аспекти розвитку та виховання особистості

    Проблема вікової періодизації в педагогіці. Сучасна періодизація розвитку дитинства, педагогічні критерії виділення вікових періодів розвитку дитинства та їх значення в організації навчально-виховного процесу.

    Особливості виховання дітей переддошкільного та дошкільного віку, їх фізіологічний розвиток. Підготовка шестилітніх дітей до школи.

    Особливості розвитку та виховання дітей молодшого шкільного віку. Навчальна та позакласна діяльність молодших школярів. Види інтересів молодших школярів. Роль спілкування. Самооцінка й оцінні судження.

    Педагогічна характеристика підлітка. Особливості виховання і формування особистості підлітка.

    Юнацький вік та його характеристика.

    Індивідуальний підхід до учнів у процесі навчання і виховання.

    Зміст педагогічної майстерності сучасного вчителя та шляхи її реалізації

    Психолого-педагогічні особливості роботи вчителя початкових класів. Функції, стилі педагогічного керівництва. Форми підвищення кваліфікації вчителів початкових класів.
      1   2   3   4   5   6   7   8


    написать администратору сайта