Главная страница

Курсовая работа. Організація як система її властивості і характеристики


Скачать 172.57 Kb.
НазваниеОрганізація як система її властивості і характеристики
Дата24.12.2021
Размер172.57 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКурсовая работа.docx
ТипДокументы
#316992
страница14 из 15
1   ...   7   8   9   10   11   12   13   14   15

Висновок до розділу 3


Для того, аби досліджувана компанія ефективно діяла на зовнішньому ринку потрібно створити підрозділ, напрямом якого була б зовнішньоекономічна діяльність, вивчення іноземних ринків та розробка маркетингової стратегії з метою вдалого просування та продажу продуктів підприємства на іноземному ринку.

Виходячи з PEST–аналізу ринку Білорусі можна зробити висновок, що економічна ситуація на цьому ринку є сприятливою для інвестицій і ведення бізнесу.

За результатами даного аналізу сформовано перелік рекомендацій по роботі ТОВ «Панорама» на ринку Білорусі, зокрема:

  • Поліпшення якості сервісу, позиціонування за можливостями сервісу;

  • Постійно вивчати ринок праці, запрошувати фахівців з інших підприємств;

  • Використовувати існуючий досвід для виходу на ринок корпоративних клієнтів;

  • Проводити рекламні акції, спрямовані на впізнаваність бренду;

  • Впровадити систему навчання та адаптації персоналу.

Далі необхідно визначити стратегію сегментування на обраному ринку.

Результатом розділу стала сегментація ринку Білорусі і маркетингова стратегія для виходу на цей ринок.

ВИСНОВОК


Магістерська робота була присвячена темі формування маркетингової стратегії при виході на зарубіжний ринок.

Один з основоположників стратегічного маркетингу європейський професор Ж. Ламбен. Його робота «Стратегічний маркетинг» дала початок використання даного терміну в Україні. Ж. Ламбен висвітлює поняття

«стратегічного маркетингу» не просто як стадію процесу маркетингу, а як значущу основу всієї маркетингової діяльності підприємства і протиставляє поняттю «операційний маркетинг» «Стратегічний маркетинг – у першу чергу, це дослідження і аналіз потреб спожтвачів і організацій. Маркетинг розглядає потребу не стільки, як потребу у самому товарі, а як потребу у вирішенні певної проблеми, яку може вирішити цей товар. Ці проблеми можуть бути вирішені за допомогою різних інструментів, які постійно зазнають змін»

Мета маркетингової стратегії визначення, на яких саме ринках працювати компанії, з якими контрагентами, в яких сегментах ринку, з якими споживачами, яку продукцію виробляти, які цінності закласти в бренд, який тип ціноутворення вибрати, які вибрати канали збуту і руху товару, як організувати комунікації та просування товару. Дуже важливо визначити характеристики основних цільових аудиторій (держава, партнери, конкуренти, споживачі) і основні принципи позиціонування для кожної з них. Стратегія розвитку підприємства в ситуації виходу на новий закордонний ринок.

Апробація методики поетапного формування маркетингової стратегії підприємства при виході на зарубіжний ринок була проведена на прикладі виробника металопластикових конструкцій ТОВ «Панорама». Послідовність дій при розробці маркетингової стратегії для даного підприємства вибудувана відповідно з блок–схемою, запропонованою в розділі 1.3. першого розділу дослідження.

ТОВ «Панорама» працює на ринку світлопрозорих систем більше 12 років і вважається одним з найбільш динамічно зростаючих членів ринку ПВХ в Західній Україні.

Основна мета фірми ефективна робота зі створення високоякісних виробів і пропозицій виробів, що сприяють поліпшенню якості життя людей. Головні цілі компанії на три роки: Підвищити стратегічну і фінансову стійкість за рахунок створення великої мережевої структури; Підвищити впізнаваність і престижність бренду.

Для досягнення цілей керівництву компанії був запропонований вихід на новий зарубіжний ринок.

Компанією були проведені перші 3 етапи формування маркетингової стратегії: виявлені мотиви і бар’єри виходу на зарубіжний ринок, проведено аналіз потенціалу підприємства, обрані 3 географічних ринки, які цікавлять підприємство (Республіка Білорусь, Республіка Казахстан, Киргизія), сформований перелік найбільш важливих показників для порівняння даних ринків.

Відповідно до мети та завдання даного дослідження були розроблені методичні та науково–практичні рекомендації щодо формування стратегії виходу на зовнішній ринок підприємства, що працює в сфері виробництва ПВХ конструкцій. Рекомендації містять:

  1. Класифікацію чинників прийняття рішення про вихід підприємства на зарубіжний ринок за місцем їх виникнення і за характером впливу на рішення;

  2. Ієрархічну структуру і зміст стратегій, що розробляються підприємством, місце маркетингової стратегії визначено на різних рівнях управління в умовах виходу підприємства на зарубіжний ринок;

  3. Рекомендації по послідовності прийняття рішення про вихід підприємства на зарубіжний ринок

  4. Алгоритм формування маркетингової стратегії при виході на зарубіжний ринок, який може застосовуватися в діяльності підприємства;

  5. Рекомендації по вибору ринку за допомогою методики оцінки певних критеріїв, які передбачають вирішення комплексу задач підприємства на різних рівнях функціонування;

Отже, за результатами роботи підприємству було запропоновано:

Спосіб виходу підприємства на зарубіжний ринок – непряме інвестування, оскільки при цьому способі підприємство зможе контролювати якість продукції і виробництва, також вибір зумовлено обмеженими ресурсами. Щодо товарної стратегії пропонується вихід на ринок Республіки Білорусь без будь–яких змін. Вибір обумовлений схожістю національного ринку ПВХ і запитів споживачів із закордонним, продукція підприємства ТОВ

«Панорама» здатна задовольнити потреби споживачів на ринку Білорусі і має міжнародні сертифікати якості, що означає що продукція відповідає міжнародним стандартам якості.

Пропонується організовувати збут за допомогою селективного розподілу, обмеження кількості філій на ринку Білорусі («продавати там, де краще продається»). Вибір обумовлений обмеженістю фінансових ресурсів. розробка портфеля комунікаційних ресурсів підприємства і вибір відповідного варіанту для ринку Білорусі. Пропонується просувати товар в мережі інтеренет, на телебаченні , по радіо, а також банерна реклама і виступи на різних виставках і ярмарках. При проведенні інтернет–маркетингу на ринку Білорусі, для ТОВ

«Панорама» найдоречнішим буде SMM–маркетинг. Цей вид маркетингу є достатньо ефективним, так як орієнтований на широку цільову аудиторію, і не потребує значних затрат на рекламу. Також вигодою цього методу є можливість формування і розробки реклами безпосередньо з місця, тобто з офісу в Україні. Витрати на цей вид інтернет–маркетингу будуть мінімальними і ефективними при просуванні.

При вдосконалені цінової стратегії підприємства, яким є ТОВ

«Панорама» необхідно врахувати основні моменти:

  • фінансово-господарська діяльність підприємства потребує методів, що будуть оптимізувати розрахункові доходи;

  • коли встановлюється ціна на товар, треба застосовувати одну із двох стратегій: лідерства або рух за лідером;

  • біль докладний аналіз характеру цінової стратегії на нові товари допоможе правильно сформувати цінову політику із урахуванням фаз життєвого циклу товарів;

  • розробка цінової стратегії вимагає активного застосування у діяльності ТОВ «Панорама» порівняльного аналізу за параметрами витрати та якість, витрати та прибуток.

Ціна на товар встановлюється відповідно до умов ринку Білорусі і основними принципами позиціонування на ньому, рекомендується використовувати цінову стратегію проникнення на ринок для покращення впізнаваності бренду і створення попиту. Така політика застосовує порівняно низькі ціни, що робить можливим проникнення фірми на нові ринки і створення попиту. До такої політики вдаються тоді, коли на ринку існує досить високий рівень конкуренції і коли його можна поділити на сегменти, виділити ті з них, де еластичність попиту є високою, а споживачі не сприймають низьку ціну як свідоцтво низької якості товару. Внаслідок цього основне завдання стратегії ціноутворення для ТОВ «Панорама» має бути наступне: управління конкурентоспроможністю продукції. Це обумовлює врахування купівельної спроможності ринку та ціни фірм–конкурентів.

Таким чином, зарубіжний ринок для освоєння був обраний, сегментований, а також запропоновані маркетингові стратегії роботи на даному ринку.
1   ...   7   8   9   10   11   12   13   14   15


написать администратору сайта