Главная страница

Курсовая работа. Організація як система її властивості і характеристики


Скачать 172.57 Kb.
НазваниеОрганізація як система її властивості і характеристики
Дата24.12.2021
Размер172.57 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКурсовая работа.docx
ТипДокументы
#316992
страница1 из 15
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   15


ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Факультет менеджменту

Кафедра підприємництва, менеджменту організацій та логістики

Група 6.0738 - МО

шифр
Курсова робота

з дисципліни «Адміністративний менеджмент»
на тему:

Організація як система: її властивості і характеристики.
Студентка _________________________________________________________ Протас В.О.

(підпис, дата) (прізвище, ініціали)


Перевірив:_к.е.н., доцент___________________________Полусмяк Ю.І.

(вчене звання, посада) (підпис, дата) (прізвище, ініціали)


Оцінка захисту _________________ Дата «____» _________________ 20 ___ р.


Запоріжжя 2021


ЗМІСТ

ВСТУП… 4

1 РОЗДІЛ ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ РОЗРОБКИ МАРКЕТИНГОВОЇ СТРАТЕГІЇ ПІДПРИЄМСТВА ПРИ ВИХОДІ НА ЗОВНІШНІ РИНКИ 8

    1. Поняття стратегії та її роль в діяльності підприємства… 8

    2. Маркетингова стратегія в структурі стратегій підприємства при виході на зарубіжний ринок… 13

    3. Процес прийняття рішення про вихід та розробку маркетингової стратегії на зарубіжному ринку 19

Висновок до розділу 1… 27

2 РОЗДІЛ МАРКЕТИНГОВИЙ АНАЛІЗ ДІЯЛЬНОСТІ ТОВ «ПАНОРАМА» НА РИНКУ МЕТАЛОПЛАСТИКОВИХ КОНСТРУКЦІЙ 29

    1. Сучасний стан ринку металопластикових конструкцій 29

    2. Організаційно-економічна характеристика підприємства ТОВ

«Панорама» 33

    1. Аналіз діючої маркетингової стратегії підприємства ТОВ

«Панорама» 39

Висновок до розділу 2… 47

3 РОЗДІЛ РОЗРОБКА МЕРКЕТИНГОВОЇ СТРАТЕГІЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА НА МІЖНАРОДНОМУ РИНКУ… 49

    1. Вибір ринку та сегментація споживачів на обраному ринку 49

    2. Розробка маркетингової стратегії на ринку Білорусі 57

Висновок до розділу 3… 68

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

ВСТУП


Актуальність теми. З того часу коли економіка перейшла до ринкових відносин автономність компаній збільшилась, а також економічні та юридичні обов’язки. Конкурентна складова стає основою в механізмі регулювання бізнес процесів підприємства. В сучасних умовах компанія не може обмежитись тактичним плануванням і управлінням своєю діяльністю. Виникла гостра потреба в стратегічному маркетингу, розробці програм за якими повинна діяти компанія, постановці зрозумілих цілей, а також визначенні конкретних засобів та інструментів для досягнення обраних цілей.

На сучасному етапі світової економіки, в епоху розвинених комунікаційних технологій і транспортних засобів, відстані між географічними регіонами втрачають значення, формується єдиний глобальний ринок. Вступ України до СОТ приніс підприємствам не тільки доступ до нових ринків збуту, а й посилення конкуренції із зарубіжними компаніями на вітчизняному ринку. Кращий вихід в даних умовах безперервне поліпшення якості послуг та розширення географії діяльності.

Розробка та запровадження маркетингової стратегії виходу на міжнародні ринки забезпечить фірмі довгострокові конкурентні переваги в глобальній економіці. Організація маркетингової діяльності повинна спрямовуватись на розвиток підприємницької ініціативи, що передбачає розробку конкурентоспроможних ідей, їх оперативну реалізацію в практичній діяльності через обрану стратегію. Вибір оптимальної стратегії діяльності підприємств має ґрунтуватися на проведеному аналізі та вивченні ринку, а також на прогнозах й передбаченні розвитку бізнесу, можливостях розвитку діяльності, що передбачає врахування особливостей зовнішнього середовища та можливостей підприємства. Формування стратегії маркетингу підприємств при виході на зовнішній ринок вимагає комплексного аналізу та спостереження за зовнішнім і внутрішнім середовищем, ринком та конкурентами.

Компанії, що працюють в сфері виробництва ПВХ конструкцій, розвиток міжнародних зв’язків між підприємствами і країнами є важливою умовою для

отримання визнання і зайняття гідного місця на ринку. Все більше малих і середніх приватних підприємств планують вихід на зарубіжний ринок, але стикаються з проблемою відсутність досвіду інтернаціоналізації бізнесу в українських виробників ПВХ конструкцій та недостатнє теоретичне і методичне вивчення даної проблематики. Компанії мають потребу в достовірній, структурованої інформації про те, як приймається рішення про вихід на зарубіжний ринок, як вибрати відповідний ринок для освоєння, сформувати або змінити існуючу маркетингову стратегію для успішного управління підприємством на новому ринку і оцінити, чи буде вона ефективна.

Основними фахівцями, які внесли істотний внесок у розгляд проблем формування маркетингової стратегії підприємства є: Ансофф І., Котлер Ф., Портер М., Гаркавенко С., Багієв Г., Гайдаєнко Т., Голубков Є., Стровский Л., Липчук В., Дудяк А., Бугіль С., Чевертон П., Черенков В., Томпсон А., О’шонессі Дж., Зав’ялов П., Вайсман А., Діксон П., Шлик H.

Метою даної курсової роботи є узагальнення існуючих теоретичних положень, обґрунтування та розроблення практичних рекомендацій щодо поетапного формування маркетингової стратегії виходу підприємства на зарубіжний ринок.

Мета дослідження передбачає розв’язання таких завдань: дослідити теоретичні аспекти розробки маркетингової стратегії підприємства при виході на зовнішні ринки; здійснити маркетинговий аналіз діяльності підприємства на ринку металопластикових конструкцій; розробити маркетингову стратегію виходу ТОВ «Панорама» на міжнародний ринок.

Об’єктом дослідження обрано процес формування маркетингової стратегії компанії при виході на зовнішній ринок.

Предмет дослідження: є теоретичні та практичні аспекти розробки маркетингової стратегії ТОВ «Панорама» при виході на зарубіжний ринок.

Методи дослідження: В дослідженні використані наступні методичні та наукові інструменти методи маркетингових досліджень та збору інформації,

методи порівняльного аналізу, системного аналізу, методи науково–цільового планування.

Інформаційною базою дослідження при розробці роботи стали результати маркетингових досліджень ринку металопластикових конструкцій України і країн колишнього СНД, результати сегментації споживачів, основні показники економічної статистики, внутрішня інформація ТОВ «Панорама», річні звіти та документи даного підприємства.

Наукова новизна полягає в дослідженні теоретичних засад формування маркетингової стратегії підприємства при виході на зарубіжні ринки та викоремленні особливостей маркетингової стратегії для вітчизняних виробників ПВХ конструкцій.

Практичне значення одержаних результатів. У процесі дослідження проаналізовано особливості розробки маркетиногвої стратегії при виході на зарубіжні ринки, особливості міжнародного маркетингу та реклами. Як результат розроблено практичні пропозиції щодо розробки маркетингової стратегії ТОВ «Панорама» при виході на ринок Республіки Білорусь.

Апробація наукових досліджень відбулась на ХІІІ міжнародній науково– практичній конференції молодих учених і студентів «Інноваційні процеси економічного і соціально–культурного розвитку: вітчизняний та зарубіжний досвід» (м. Тернопіль, 2020) [41] та круглого столу на тему: «Перспективи розвитку міжнародних економічних відносин» (м. Тернопіль, 09.11.2020) [42].

Структура і обсяг роботи. Курсова робота складається з вступу, трьох розділів, висновків та списку використаних джерел.

Перший розділ присвячений ролі маркетингової стратегії в підприємницькій діяльності, її місця в структурі стратегій підприємства, визначено основні поняття, такі як «стратегія», «стратегічний маркетинг»,

«операційний маркетинг», «маркетингова стратегія», їх взаємозв’язок і завдання.
У другому розділі, відповідно до завдань дослідження, проаналізовано ринок металопластикових конструкцій України, розглянуто організаційно – економічну складову підприємства ТОВ «Панорама», а також проаналізовано маркетингове середовище: конкурентів, збутову, товарну політику підприємства.

У третьому розділі представлено процес розробки маркетингової стратегії виходу на зарубіжний ринок ТОВ «Панорама». Був проведений порівняльний аналіз потенційних ринків для освоєння і їх привабливості, обраний найбільш привабливий ринок, проведена сегментація даного ринку за потребами основних споживчих груп, сформована маркетингова стратегія.
Загальний обсяг роботи становить 76 сторінок друкованого тексту, містить 13 таблиць та 6 рисунків. Список використаних джерел складається із 63 найменувань на 5 сторінках.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   15


написать администратору сайта