Главная страница

Курсовая работа. Організація як система її властивості і характеристики


Скачать 172.57 Kb.
НазваниеОрганізація як система її властивості і характеристики
Дата24.12.2021
Размер172.57 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКурсовая работа.docx
ТипДокументы
#316992
страница6 из 15
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   15

Сучасний стан ринку металопластикових конструкцій


Ситуація в українській економіці протягом останніх двох років характеризувалась певими кризовими явищами, що в свою чергу вплинуло і на спад ринку пластикових вікон.

За даними компанії Axor Industry в 2019 році падіння ринку ПВХ- конструкцій сповільнилось відносно 2018 року і склало 5-8%, за 2019 рік виробниками було продано 5,3-5,6 млн. конструкцій, для прикладу у 2018 році цей показник склав 5,6-5,9 млн [62]. Така ситуація зумовлена погіршенням економічної ситуації в країні, як наслідок зниження купівельної спроможності споживачів.

Проаналізуємо найбільших виробників металопластикових коннструкцій (рис 2.1.)



Рисунок 2.1. Частки ринку найбільших виробників ПВХ-конструкцій в Україні

Джерело: [62]

Проаналізувавши рисунок 2.1, можна зробити висновок, що компанія Панорама входить до числа найбільших виробників маталопластикових конструкцій в Україні (2,82%). Найвищу частку ринку в Україні займає компанія Стеко (17,64%), також значну частку займає компанія Вікнар’off (9,82%). Компанія Екіпаж займає 6,55%, а компанії Акорд-С, Віконда та Завод

«Основа» займають дещо менші частки, приблизно 3,64% ринку металопластикових конструкцій кожна.

Обсяг продажу основних гравців на ринку ПВХ–конструкцій в одиницях [62]:

  1. «Стеко» 960-980 тис. одиниць;

  2. «Вікнар’off» 530-550 тис. одиниць;

  3. Фабрика вікон «Екіпаж» 350-370 тис. одиниць;

  4. ТОВ «Акорд-С » (ТМ Epsilon) 190-210 тис. одиниць;

  5. Вікна Віконда (ТМ Віконда) 190-210 тис. одиниць;

  6. Віконний завод «Основа» 190-210 тис. одиниць;

  7. ТОВ «Панорама» –150-160 тис. одиниць.

Обсяг і частка сегментів цього ринку щорічно змінюються під впливом різних факторів (рис. 2.2.)











20




22





24








39






43






48




















41











35


28















Рисунок 2.2. Частки українського ринку ПВХ-конструкцій за сегментами споживання у %

Джерело: [62]

Отже, проаналізувавши сегменти українського ринку ПВХ-конструкцій, робимо висновок, що сегмент «Будівель, які побудовані до 1995 р.» стрімко зменшується, цей процес є природнім оскільки таких будівель не стає більше, для прикладу: чим більше встановлюється вікон в таких будинках, тим швидше скорочується цей сегмент ринку.

У цьому сегменті відбувається заміна старих дерев’яних вікон на

«євровікна». За 3 останні роки сегмент скоротився на 13% і склав в 2019 році 28%. Основні покупці сегмента незаможні громадяни, для яких найбільш важливим фактором при покупці вікон є прийнятна ціна. Рідше – юридичні особи, які володіють нерухомістю. Ємність ринку вікон в цьому сегменті і його частка, з кожним роком, зменшуються через насичення попиту. З 100% ємності сегмента у 68% споживачів вже встановлені нові вікна за підсумками 2019 року. За розрахунками Axor Industry, коли сегмент досягне 75%-80% попит в сегменті практично зупиниться і перестане впливати на загальну ситуацію на ринку. У цьому сегменті частково спостерігається друга хвиля (заміна раніше встановлених пластикових вікон на нові), але її обсяг несуттєвий і не впливає на ринок.

Наступний сегмент ринку «Новобудови, які будуються». У 2017-2019 рр. відбулося значне зростання обсягу та частки сегмента. За останні 3 роки цільовий сегмент додав 9%, досягнувши частки 48% від загального обсягу ринку. «Новобудови, які будуються» – найперспективніший сегмент віконного ринку і локомотив ринку. Основна частина віконних конструкцій сегмента – дешеві вікна. Близько 2/3 з них йдуть на багатоквартирні будинки та індивідуальне будівництво економ класу. Однак в останні 2 роки якість вікон в сегменті стала рости. Компанії забудовники багатоквартирних будинків не бажають судитись, тому що в разі програшу їм доводиться змінювати вікна у цілому будинку за свій рахунок.

І останній сегмент «Будинки побудовані після 1995 року», відносна частка цього ринку поступово збільшується, це зумовлено стрімким зменшенням частки іншого сегменту “Будівель, які побудовані до 1995р.”.

Заміна вікон новобудов це сегмент, «штучно» створений в Україні. Замовляючи найдешевші вікна в новобудови, забудовники змушували людей змінювати ці вікна повторно на нові більш якісні. Часто неякісні пластикові вікна від забудовника замінюються на нові пластикові або дерев’яні. У 2019 частка сегмента зросла на 1% відносно 2018р. і склала 24%. Основними покупцями є фізичні особи із середнім і вище середнього рівнем доходів, які мають негативний досвід скління. В останні роки частка і обсяг сегмента ростуть (за 3 роки сегмент додав 4%). У перспективі через поліпшення якості вікон в новобудовах, попит насититься і почне скорочуватися. Однак, завжди знайдуться покупці, незадоволені якістю вікон, навіть якщо скління буде виконано за всіма стандартами. Тому зникнення сегмента в середньостроковій перспективі не передбачається. Заміна вікон в будівлях, побудованих після 1995 року займає поки несуттєвий обсяг і не впливає на ринок. У перспективі частка цього сегменту буде збільшуватися.

Основним драйвером, як вже зазначалось є сегмент «Новобудови, які будуються». Станом на 2020 р. цей сегмент також переживає спад. Оскільки забудовники почали «заморожувати» будівництва. Перші зупинки будівництв почалися в березні 2020 року і були пов’язані з нестабільною економічною ситуацією. Потім «заморозки» переросли в обов’язковий карантин в деяких областях України, через коронавірус (COVID-19), продовжили будуватись тільки стратегічно важливі об’єкти.

Основні тенденції на ринку:

  1. В даний час ринок пластикових вікон в Україні знаходиться на стадії спаду;

  2. На розвиток ринку впливає декілька чинників, наприклад, такі, як політична і економічна обстановка в країні;

  3. На ринку залишаться тільки ті виробники, які запропонують споживачам широкий асортимент віконних конструкцій, високу якість, якісний продажний і післяпродажний сервіс, кредити при покупці вікон;

  4. Зниження вартості вікон ПВХ фахівці пов’язують як з скороченням споживчої активності, так і з світовим зниженням цін на сировину.

Економічна криза вплинула на ринок пластикових вікон в бік його скорочення. Однак, вважаємо, що після закінчення пандемії та стабілізації економічної ситуації в Україні ринок ПВХ конструкцій зможе наростити об’єми продажів.

    1. 1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   15


написать администратору сайта