Главная страница

Курсовая работа. Організація як система її властивості і характеристики


Скачать 172.57 Kb.
НазваниеОрганізація як система її властивості і характеристики
Дата24.12.2021
Размер172.57 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКурсовая работа.docx
ТипДокументы
#316992
страница10 из 15
1   ...   7   8   9   10   11   12   13   14   15

Динаміка виробництва продукції ТОВ Панорама у розрізі асортиментних груп


Найменування продукції (видів, товарних

груп)

Вироблено продукції в

натуральному виразі, од.

Відхилення

2018

2019

Абсолютне, +/–

Відносне, %

Вікно двокамерне

поворот–відкид

43232

50732

7500

17,35

Вікно трикамерне

поворот–відкид

21355

27842

6487

30,38

Вікно чотирикамерне

поворот–відкид

12169

15750

3581

29,43

Вікно п’ятикамерне

поворот–відкид

5305

4920

–385

–7,26

Двері металопластикові

31730

42460

10730

33,82

Інші металопластикові

конструкції

11929

9211

–2718

–22,76

Разом

125720

150915

25195

13,49

Джерело: [надано підприємством]

Проаналізувавши дані таблиці 2.3 можна стверджувати, що найбільше виготовлено за 2019 рік двокамерних вікон (33,6 %), металопластикових дверей (28,1 %), трикамерних вікон (18,45 %). Аналізована продукція п’ятикамерне вікно за 2019 рік займає найменшу частку на ринку – 3,26 %.

Сьогодні багатофункціональна продукція Тернопільської компанії Панорама користується неабияким попитом в Україні та за її межами.

Працівники виробництва активно працюють над просуванням своєї продукції у країни Євросоюзу. Однією з обов’язкових умов виходу на ці ринки є отримання сертифікату системи менеджменту якості в одному з визнаних зарубіжних центрів.

Фірма отримала у 2015 році міжнародний сертифікат якості ISO 9001, що визнається у всьому світі. Вся продукцiя вiдповiдає Держстандартам України.

На пiдприємствi дiє служба технiчного контролю, що здiйснює щоденнi перевiрки, тому вироблена продукцiя не може бути здана без штампу перевiрки. Гарантiя на всi вироби становить 5 років.

За роки своєї дiяльностi виробництво успiшно освоїло передові технології.

Упаковка частина планування продукції, в ході якого підприємство вивчає, розробляє і виготовляє свою упаковку, що включає саму тару, в якій міститься продукція, етикетку і вкладиш, якщо вони передбачені.

При виводі своїх товарів на міжнародні ринки, компанія використовує стратегію пасивного маркетингу. Для цієї стратегії характерні низькі ціни на товари і послуги та мінімальні витрати на стимулювання збуту. З огляду на економічне становище в країні, можна з впевненістю сказати, що рівень попиту клієнтів визначається, в основному, ціною. Тобто низькі витрати на маркетинг забезпечать достатню прибутковість продаж. Крім того, клієнти добре інформовані про товари і послуги, пропонованих компанією. Дана стратегія була ефективна при стійких ринкових умовах у світовій економіці. Під час процесів, що відбулись у 2009 році передбачається значне збільшення витрат на маркетинг та більше уваги приділяли забезпеченню конкурентоспроможності власної продукції на всіх ринках. Основним фактором для вибору даної стратегії служить реалізація даних видів товарів через торгових представників, дилерів, що у свою чергу розробляють кожен сам для себе визначену стратегію реалізації в рамках установлених правил.

Аналіз маркетингової цінової політики фірми:

Маркетингова цінова політика – це комплекс заходів стосовно визначення відпускної ціни, знижок, умов оплати за товари чи послуги, управління цінами з урахуванням побажань та можливостей споживачів, а також одночасного забезпечення прибутку підприємства-товаровиробника чи продавця.

Нарахування кінцевої ціни товару фірма здійснює за допомогою витратного методу, тобто виробник відшкодовує свої витрати й отримує нормальний прибуток як винагороду за свої зусилля.

Механізм калькуляції собівартості полягає в додаванні до прямих витрат частки непрямих витрат в деякій пропорції, однаковій для всіх видів вироблюваної продукції. При складанні калькуляції враховується відповідний процент рентабельності підприємства. В залежності від регіону, в якому збувається продукція заводу, встановлюється різна ціна на продукцію. Це залежить від транспортних витрат. Окрім транспортних витрат при експортування товару також враховуються усі митні платежі, що збільшують собівартість товару. Так як, продаж товару на зовнішньому ринку здійснюється тільки через посередників(торгових представників), то ціна товару є договірною.

Цінова конкурентоспроможність на вітчизняному ринку є стабільною і постійно контролюється спеціалістами з збуту.

У своїй діяльності ТОВ «Панорама» застосовує наступні варіанти цінових знижок:

  • бонусні надаються покупцям та постійним клієнтам за купівлю наперед обумовленого товару у розмірі 5–8%;

  • кількісні знижки – надаються при купівлі певного товару у встановленій кількості у розмірі 1–5%;

  • сконто за дострокове внесення платежу чи оплату готівкою 2–3%

Розглянемо середню ціну на продукцію ТОВ «Панорама» і найбільших конкурентів (табл. 2.4.)

Таблиця 2.4.
Середня ціна на продукцію ТОВ «Панорама» і найбільших конкурентів



Підприємство

Панорама

Стеко

Viknar’off

Основа

Середня ціна на двокамерне

вікно (грн)

2750

2900

3200

3100

Джерело: [розроблено автором]

Отже, проаналізувавши середню ціну двокамерне вікно ТОВ Панорама і конкурентів, можна зробити висновок, що ціни на продукцію фірми Панорама є найнижчими по відношенню до найбільших конкурентів.

Аналіз маркетингової збутової політики фірми:

Збутова політика фірми влаштована таким чином, щоб максимально забезпечувати фірмі найкращі конкурентні позиції при найоптимальнішому розмірі витрат.

При здійсненні збутової діяльності підприємства нею керують інженери, які є відповідальними за виробництво продукції і враховують насамперед існуючі можливості і потреби самого підприємства. Виробляється і продається така продукція, яку буде відносно легко виготовити (при цьому затрати на виробництво мінімальні). І хоча процес виробництва жорсткий і потребує ресурсів, конкурентоспроможність товару розглядається в основному через призму ціни продажу, яка формується на основі виробничих витрат, але ж асортимент нашої продукції при цьому не звужується.

Для охоплення певного ринку фірмі доцільно буде використовувати багатоканальну маркетингову систему, це означає, що продаж товарів компанії має здійснюватись через різні канали розподілу.

Канали розподілу нашої фірми можна характеризувати наступним чином: близько 5–10% продукції продається через салони та магазини міста; 5% через регіональних представників , які локалізуються в таких великих містах України (Чернівці, Львів, Житомир, Хмельницький, Івано–Франківськ); 25% продукції розповсюджується за допомогою використання системи інформативного продажу (тобто підприємство друкує свою продукцію та ціни на неї в каталозі ); 55–60% продукції збувається за допомогою зв’язків з потенційними клієнтами.

Канал розподілу (маркетинговий канал) сукупність незалежних організацій, що беруть участь у процесі просування товару або послуги від виробника до споживача, який використовує цей товар чи послуги або безпосередньо, або для виробництва на їх основі інших товарів чи послуг.

ТОВ «Панорама» використовує не зовсім прямий канал розподілу, тобто працює зі споживачем частково через регіональних посередників.


Рисунок 2.4. Основний канал розподілу ТОВ «Панорама»

Джерело: [розроблено автором]

В останні роки відділ збуду підприємства займається створенням і розвитком регіональних представництв фірми по Україні. На данний момент таке представництво створено в місті Дніпро, це представництво пропонує весь асортимент продукції по заводським цінам зі складу в Дніпрі.

Пластикові конструкції, які випускає фірма задовольняють майже всі потреби внутрішнього ринку України. Більша частина продукції реалізується в Україні. В менших обсягах продаж відбувається в Латвії, Молдові, Узбекистані, Туркменістані та Азербайджані.

Підприємство має мережу дилерських представництв та фірмових магазинів в різних регіонах України.

Маркетингова орієнтація потребує, щоб фірмою керували економісти, які відповідальні за збут продукції, у яких на першому місці врахування запитів споживачів. Тому, за такої моделі виробляється лише та продукція, що буде обов’язково куплена, розробляється широкий асортимент металопластикових конструкцій, в виробничий процес закладається максимум гнучкості, конкурентоспроможність продукту визначається виходячи з можливості споживача здійснити вибір при покупці. При цьому ціна при продажу залежить від ціни споживача.

На сьогоднішній день компанія змінює свою орієнтацію з виробничо– збутового на маркетинговий підхід. Основною проблемою в цій трансформації є відсутність висококваліфікованих фахівців з маркетингу, це призводить прорахунків і помилок, нерідко типових для підприємств.

До найбільших конкурентів ТОВ «Панорама» на ринку України можна віднести такі підприємства:

    1. Стеко;

    2. Вікнар’off;

    3. Фабрика вікон Екіпаж;

    4. Анкорд-С;

    5. Віконда;

    6. Завод Основа;

Підсумовуючи можна сказати, що ТОВ «Панорама» є перспективним гравцем на ринку ПВХ конструкцій, підприємство має пропрацьовану систему збуту продукції, надійних постачальників і високотехнологічне обладнання.

1   ...   7   8   9   10   11   12   13   14   15


написать администратору сайта