Главная страница

Патан База Тестов. Патанатомія тесты база. Патанатомія. Тести


Скачать 0.71 Mb.
НазваниеПатанатомія. Тести
АнкорПатан База Тестов
Дата23.05.2022
Размер0.71 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаПатанатомія тесты база.docx
ТипДокументы
#544512
страница4 из 58
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   58

48. Хворий помер внаслідок туберкульозу легень. Які ознаки біологічної смерті хворого встановив патологоанатом?

A. Зупинка дихання

B. Зупинка кровообігу

C. @Трупне заклякання

D. Розвиток інфаркту міокарда

E. Розрив аневрізми мозку

49. Аутопсію проведено на 2-й день після смерті. При огляді трупа спостерігається виражене трупне задубіння, яке зумовлене:

A. Висиханням тканин трупа [муміфікація]

B. Аутолізом і гниттям тканин

C. Трупним гемолізом і перерозподілом крові

D. Трупними гіпостазами

E. @Зникненням з м'язів АТФ з накопиченням молочної кислоти

50. Під час огляду трупа відмічено: мутні рогівки, сухі шкірні покриви з жовто-бурими пергаментного вигляду плямами. Встановіть вид посмертних змін.

А. @Трупне висихання

B. Перерозподіл крові

C. Трупні плями

D. Трупне задубіння

E. Охолодження трупа

51. У тяжко травмованої людини поступово настала біологічна смерть. Свідченням цього є:

A. @У клітинах відбувається аутоліз і розкладання

B. Непритомність

C. Відсутність серцебиття і дихання

D. Невпорядкованість хімічних процесів

E. Відсутність рухливості

52. Хворий, 64 років, на цукровий діабет помер в результаті трансмурального інфаркту міокарда. На розтині встановлено: розрив стінки лівого шлуночка, гемотампонада порожнини перикарда (550,0 мл), гіпостатична пневмонія, атеросклероз розповсюдженого характеру, набряк і трофічні виразки нижніх кінцівок та ознаки посмертних змін. Назвати пізню ознаку смерті:

A. Охолодження (algor mortis)

B. Задубіння м’язів (rigor mortis)

C. @Трупна емфізема

D. Потьмяніння рогівки очей

E. Трупні плями

ЗАГАЛЬНЕ ВЧЕННЯ ПРО ЗАПАЛЕННЯ.

ЕКСУДАТИВНЕ ЗАПАЛЕННЯ

1. Дитина, 5 років, скаржилася на біль у горлі при ковтанні, погане самопочуття. При огляді в зіві та мигдаликах на тлі помірної набряклості і гіперемії виявлені сірувато-білі плівчасті нашарування, завтовшки до 1 мм, щільно пов'язані з прилеглими тканинами. Про який патологічний процес свідчать ці зміни?

A. Дистрофія

B. Некроз

C. @Запалення

D. Метаплазія

E. Організація

2. Хлопчика, 14 рокiв, турбувала сверблячка, пiдвищення температури в дiлянцi облямiвки нижньої губи, пiзнiше з'явилося багато дрiбних пухирцiв, якi мiстять ледь каламутну, солом'яно-жовтого кольору, опалесцуючу рiдину. При мiкроскопiчному дослiдженнi виявленi лiмфоцити, поодинокi нейтрофiли, злущенi епiтелiальнi клiтини. Який патологiчний процес лежить в основi даного явища:

A. Альтерацiя

B. Набряк

C. Пролiферативне запалення

D. Бiлкова вакуольна дистрофія

E. @Ексудативне запалення

3. У жінки, 34-х років, після необережного поводження з праскою, у правому вказівному пальці з'явився різкий біль, почервоніння, припухлість. Через декілька хвилин виник пухир, заповнений прозорою рідиною солом'яно-жовтого кольору. Проявом якого патологічного процесу є описані зміни?

A. Травматичного набряку

B. Альтеративного запалення

C. @Ексудативного запалення

D. Проліферативного запалення

E. Вакуольної дистрофії

4. У хворого після термічного опіку на шкірі сформувалися болючі пухирі, заповнені каламутною рідиною. Яка форма запалення виникла?

A. Продуктивне

B. Крупозне

C. Гранульоматозне

D. @Серозне

E. Дифтеритичне

5. У хворого, 43 років, опіки правої кисті. На долоні і зовнішній поверхні кисті розвинулося відшаровування епідермісу і утворення пухирів, заповнених злегка каламутною рідиною. Яке запалення виникло у хворого?

A. @Серозне

B. Гнійне

C. Катаральне

D. Гнильне

E. Фібринозне

6. У хворого, 6 рокiв, через кiлька хвилин пiсля укусу оси в дiлянцi правої кистi з’явився рiзкий бiль, припухлiсть, почервонiння, локально пiдвищилася температура. Який морфологiчний процес лежить в основi вказаних змiн:

A. @Серозне запалення

B. Пролiферативне запалення

C. Геморагiчне запалення

D. Транссудацiя

E. Дистрофiя

7. Чоловік скаржиться на свербіння і почервоніння шкіри в ділянці щоки, яке з'явилося після гоління. Об'єктивно: на ділянці гіперемованої шкіри щоки виявлені пухирці, заповнені прозорою рідиною. Який характер рідини в пухирцях?

A. Транссудат

B. Гнійний ексудат

C. Слизовий ексудат

D. Геморагічний ексудат

E. @Серозний ексудат

8. Жiнка, 38 рокiв, хворiє на декомпенсовану ваду мiтрального клапана ревматичної етiологiї. При обстеженнi перед операцiєю кардiохiрург виявив у порожнинi перикарда бiля 60 мл солом'яно-жовтої, опалесцуючої рiдини. Листки перикарда повнокровнi, тьмянi. При гiстологiчному дослiдженнi iнтраоперацiйної бiопсiї виявлено помiрну лiмфоїдну iнфiльтрацiю з домiшкою поодиноких полiморфно-ядерних лейкоцитiв, еритроцитiв. Вираженi повнокров'я i набряк епiкарда. До якого виду ексудативного запалення можна вiднести описанi патологiчнi змiни:

A. Фiбринозне

B. @Серозне

C. Гнiйне

D. Катаральне

E. Геморагiчне

9. Захворювання дитини почалося з нежитю, нездужання. З'явилися висока температура, головний біль, нудота, блювота. Дитину госпіталізовано в інфекційне відділення, проте, через 2 доби, настала смерть. На розтині виявлено: різко потовщена, тьмяна, набрякла, повнокровна, жовтувато-зеленуватого кольору м'яка мозкова оболонка, мозок різко набряклий, уклинення стовбура у великий потиличний отвір. Який вид запалення розвинувся?

A. Катаральне

B. Геморагічне

C. Фібринозне

D. @Гнійне

E. Серозне

10. На розтині померлого від менінгіту, м'яка мозкова оболонка потовщена, різко повнокровна, тьмяна, набрякла, просочена густим зеленувато-жовтим ексудатом. Про яку форму запалення йдеться?

A. @Гнійне

B. Серозне

C. Фібринозне крупозне

D. Фібринозне дифтеритичне

E. Геморагічне

11. У дитини, 3 років, розвинувся менінгококовий менінгіт. Макроскопічно: м'яка мозкова оболонка жовто-зеленого кольору, набрякла. Назвіть форму запалення

A. @Гнійне

B. Серозне

C. Геморагічне

D. Катаральне

E. Гнильне

12. При розтині померлого патологоанатом виявив, що м'яка мозкова оболонка повнокровна, потовщена, непрозора, жовтувато-зеленуватого кольору. Для якої форми запалення характерні такі зміни?

A. @Гнійного

B. Серозного

C. Геморагічного

D. Фібринозного

E. Катарального

13. У хворого з перитонітом виявлено в черевній порожнині 200 мл в'язкої жовто-зеленої рідини. Визначте форму ексудативного запалення.

A. Серозне

B. Фібринозне

C. Геморагічне

D. @Гнійне

E. Гнилісне

14. Макроскопічно губчастий і кортикальний шари гомілкової кістки на окремих ділянках у стані розпаду; порожнини, які сформувалися, заповнені вершкоподібними масами зеленувато-жовтого кольору. Вкажіть найбільш вірогідну форму запалення:

A. Катаральне

B. @Гнійне

C. Серозне

D. Проліферативне

E. Змішане

15. На розтині у печінці померлого, 71 років, виявлено осередок розпаду тканини діаметром 3,7 см, заповнений рідиною жовтувато-зеленого кольору. Найвірогідніший діагноз:

A. @Абсцес

B. Флегмона

C. Карбункул

D. Емпієма

E. Гранульома

16. На розтині померлого від легенево-серцевої недостатності чоловіка, 47 років, у лівій легені виявлено порожнину розмірами 4х4см, заповнену гноєм, стінка - фестончаста, нерівна, представлена легеневою тканиною. Найвірогідніше це :

A. @Гострий абсцес

B. Хронічний абсцес

C. Кавернозний туберкульоз

D. Ехінококоз

E. Фіброзуючий альвеоліт

17. Чоловiк, 40 рокiв, перебував у пульмонологiчному вiддiленнi з приводу рецидивуючої правобічної пневмонiї. Помер вiд легенево-серцевої недостатностi. На розтинi в правiй легенi виявляється дiлянка круглої форми 3х4 см. Вона являє собою порожнину з нерiвними шорсткими краями, заповнену каламутною вершкоподiбною жовто-зеленою рiдиною. Мiкроскопiчно: стiнка порожнини утворена тканиною легенi з дифузною iнфiльтрацiєю лейкоцитами. Визначте патологiчний процес у легенi:

A. @Гострий абсцес

B. Хронiчний абсцес

C. Емпiєма

D. Гангрена

E. Iнфаркт

18. Чоловiк, 65 рокiв, знаходився у ЛОР-вiддiленнi з приводу гнiйного, рецидивуючого отиту. На 9 добу перебування в стацiонарi помер вiд набряку мозку з вклиненням мигдаликiв мозочка у великий потиличний отвiр. На аутопсiї у скроневiй ділянцi лiвої пiвкулi виявлено осередк круглої форми, безструктурний, який являє собою порожнину з нерiвними, шорсткими краями, заповнену каламутною вершкоподiбною жовтувато-зеленуватою рiдиною. Стiнки порожнини вистеленi тканиною мозку. Про який патологiчний процес свiдчать описанi морфологiчнi змiни у тканинi мозку:

A. Хронiчний абсцес

B. Флегмону

C. @Гострий абсцес

D. Колiквацiйний некроз

E. Емпiєму

19. Хворому хірург видалив порожнинне утворення печінки діаметром 2 см. Встановлено, що стінка порожнини утворена щільною волокнистою сполучною тканиною, вміст являє собою каламутну, густу, жовтувато-зеленуватого кольору рідину з неприємним запахом, яка мікроскопічно складається переважно з поліморфноядерних лейкоцитів. Якому процесу відповідають такі зміни?

A. @Хронічному абсцесу

B. Гострому абсцесу

C. Емпіємі

D. Флегмоні

E. Холодному (натічному) абсцесу

20. У хворого після операції з приводу масивних опіків, в умовах різкого зниження реактивності організму, виник і став прогресувати сепсис, що призвело до смертельного наслідку. В ділянці передньої стінки черевної порожнини на розрізі мікроскопічно спостерігається набряк, дифузна інфільтрація сегментоядерними лейкоцитами міжм'язових проміжків, лізис м'язових волокон. Визначити характер змін.

A. Дифтеритичне запалення

B. Абсцес

C. @Флегмона

D. Некроз

E. Катаральне запалення

21. У хворого на розтинi в правiй плевральнiй порожнинi було виявлено 380 мл жовтої медоподiбної рiдини з неприємним запахом. При мiкроскопiї рiдини - багато нейтрофiльних гранулоцитiв. Ваш дiагноз?

A. Флегмона

B. Гнiйний катар плеври

C. @Емпiєма плеври

D. Абсцес легені

E. Гангрена легенi

22. При розтині хворого, який страждав на крупозну пневмонію і помер від пневмококового сепсису, в правій плевральній порожнині містилося 900 мл каламутної зеленувато-жовтого кольору рідини. Листки плеври тьмяні, повнокровні. Назвіть форму запалення в плевральній порожнині.

A. Фібринозне

B. Флегмона

C. Хронічний абсцес

D. Гострий абсцес

E. @Емпієма

23. У хворого висока температура, задуха, біль у правій половині грудної клітки. Під час плевральної пункції видалено 700 мл вершкоподібної рідини жовтувато-зеленого кольору. Найвірогідніший діагноз:

A. @Емпієма плеври

B. Карциноматоз плеври

C. Серозний плеврит

D. Фібринозний плеврит

E. Геморагічний плеврит

24. Пiд час проведення операцiї з приводу гострого флегмонозного апендициту у хлопчика, 14 рокiв, хiрург звернув увагу на те, що листки очеревини на всьому протязi дифузно потовщенi, повнокровнi, тьмянi, шорсткi. В черевнiй порожнинi виявлено бiля 800 мл каламутної, густої, жовтувато-зеленуватого кольору рiдини з неприємним запахом, яка мiкроскопiчно складається переважно з ПЯЛ, поодиноких еритроцитiв. Якому патологiчному процесу вiдповiдають такi морфологiчнi змiни:

A. Гнiйно-геморагiчному запаленню

B. @Емпiємi

C. Абсцесу

D. Катарально-гнiйному запаленню

E. Флегмонi

25. Хворий, 34 років, звернувся до лікаря зі скаргами на локальний біль в зоні потилиці, підвищення температури тіла в цій ділянці. Макроскопічно визначається інфільтрат конусоподібної форми багряно-синюшного кольору з жовто-зеленою верхівкою, яка піднімається над поверхнею шкіри. Ваш діагноз.

A. @Фурункул

B. Флегмона

C. Абсцес

D. Карбункул

E. Емпієма

26. При мiкроскопiчному дослiдженнi запального iнфiльтрату шкiри виявлене накопичення гнiйно-лейкоцитарного ексудату в декiлькох волосяних фолiкулах. Як називається таке запалення:

A. Фурункул

B. Флегмона

C. Натiчник

D. @Карбункул

E. Абсцес

27. У жінки, 38 років, хірург діагностував карбункул носо-губної складки. Яке небезпечне ускладнення даного патологічного процесу може розвинутися?

A. Гнійний лімфаденіт

B. Гнійний фарингіт

C. @Гнійний менінгіт

D. Гнійний хейліт

E. Гнійний стоматит

28. Слизова оболонка трахеї тьмяна, повнокровна, з сіро-білими плівками. Вкажіть найбільш вірогідну форму запалення:

A. Гнійне

B. @Фібринозне

C. Серозне

D. Проліферативне

E. Змішане

29. Дівчинка, 4 років, на 3 добу від початку захворювання на дифтерію померла від справжнього крупу. На аутопсії слизова оболонка гортані, трахеї і бронхів потовщена, набрякла, тьмяна, вкрита сіруватою плівкою, яка легко відділяється. Визначити вид ексудативного запалення гортані:

A. Серозне

B. @Фібринозне

C. Гнійне

D. Змішане

E. Катаральне

30. Дитину доставлено у відділення в стані асфіксії. При огляді в гортані виявлені білі плівки, які обтурують просвіт і легко відділяються. Лікар запідозрив дифтерію. Про яку форму запалення гортані йдеться?

A. Катаральне

B. Геморагічне

C. Серозне

D. Гнійне

E. @Фібринозне

31. При розтині тіла померлого від крупозної пневмонії: в плевральній порожнині - непрозора рідина, на вісцеральній плеврі - сіруватого кольору плівка. Визначити вид запалення на вісцеральній плеврі.

A. Катаральне

B. Гнійне

C. Гранулематозне

D. @Фібринозне

E. Геморагічне

32. Чоловік, 55 років, тривалий час хворів на хронічний пієлонефрит. Помер при явищах хронічної ниркової недостатності. На поверхні епікарда і перикарда виявляються сірувато-білуваті ворсинчасті нашарування. Який патологічний процес мав місце в перикарді?

А. @Фібринозне запалення

В. Організація

С. Проліферативне запалення

D. Геморагічне запалення

Е. Артеріальне повнокров’я

33. Чоловік, 55 років, хворів на хронічний гломерулонефрит. Смерть настала при явищах хронічної ниркової недостатності. На аутопсії виявлено уринозний запах. Макроскопічно: на поверхні епікарда і перикарда - сірувато-білуваті ворсинчасті нашарування, після зняття яких добре видно різко розширені і переповнені кров'ю судини. Який процес мав місце в перикарді?

A. Організація

B. Геморагічне запалення

C. Проліферативне запалення

D. @Фібринозне запалення

E. Артеріальне повнокров'я

34. Хворий на хронічний пієлонефрит помер від хронічної ниркової недостатності. За життя аускультативно був відмічений феномен "шуму тертя перикарда". На розтині епікард тьмяний, вкритий "волосяним покривом". Який перикардит за характером запалення має місце?

A. @Фібринозний

B. Катаральний

C. Гнійний

D. Гнильний

E. Серозний

35. Хворий на хронічний пієлонефрит помер від хронічної ниркової недостатності. Прижитєво аускультативно відмічено феномен “шум тертя перикарда”. На розтині виявлено, що епікард тьм’яний, шорсткий, ніби покритий волосяним покривом. Який перикардит за характером запалення має місце?

A. @Крупозний

B. Дифтеритичний

C. Гнійний

D. Гнильний

E. Серозний

36. На розтині померлого від гострого трансмурального інфаркту міокарда на поверхні перикарда виявлено: ниткоподібні нашарування біло-коричневого кольору, які сполучають парієтальний і вісцеральний листки перикарда між собою. Вказати різновид запалення в перикарді?

A. @Фібринозне

B. Серозне

C. Гнійне

D. Гранульоматозне

E. Геморагічне

37. У померлого від гострого трансмурального інфаркту міокарда на розтині на поверхні перикарда виявлено: ниткоподібні відкладення білувато-коричневого кольору, які з’єднували парієтальний та вісцеральний листки перикарда між собою. Вказати різновид запалення в перикарді?

A. @Крупозне

B. Дифтеритичне

C. Серозне

D. Гнійне

E. Гранульоматозне

38. На розтині померлого від ревматизму, 34 років, - поверхня епікарда ворсиста, покрита плівками сірого кольору, що легко відділяються. Після їх відділення визначається набрякла повнокровна поверхня епікарда. Найвірогідніший діагноз:

A. @Фібринозний перикардит

B. Гнійний перикардит

C. Геморагічний перикардит

D. Проліферативний перикардит

E. Катаральний перикардит

39. Дівчинка, 6 років, захворіла на дифтерію. На третю добу померла від асфіксії внаслідок істиного крупу. На розтині: слизова оболонка гортані, трахеї і бронхів потовщена, набрякла, тьмяна, вкрита сіруватими плівками, які легко відділяються. Про який патологічний процес свідчать морфологічні зміни в гортані?

A. Серозне запалення

B. Гнійне запалення

C. @Крупозне запалення

D. Дифтеритичне запалення

E. Катаральне запалення

40. Дитину, 6 років, доставлено у приймальне відділення дитячої лікарні в стані асфіксії. У гортані виявлені білі плівки, які легко відділяються та обтурують просвіт. Проведено трахеостомію. Який вид запалення розвинувся?

A. Геморагічне

B. Дифтеритичне

C. Катаральне

D. Гнійне

E. @Крупозне

41. Дитину доставлено в санпропускник у станi асфiксiї. При оглядi в гортанi виявленi бiлуватi плiвки, що обтурують просвiт та легко видаляються. Лiкар запiдозрив дифтерiю. Про яке запалення гортанi йдеться?

A. @Крупозне

B. Катаральне

C. Дифтеритичне

D. Серозне

E. Гнiйне

42. При розтині трупа дівчинки, яка померла від асфіксії, виявлено, що слизова оболонка трахеї і бронхів вкрита блідо-сірими плівками, з’єднаними з підлеглими тканинами, які легко знімаються пінцетом. Просвіт сегментарних бронхів заповнений масами сіро-білого кольору. Який трахеобронхіт за характером ексудату відмічено при розтині?

A. Катаральний

B. Дифтерійний

C. Гнійний

D. @Крупозний

E. Гнильний

43. Під час розтину тіла дитини, яка померла при ознаках асфіксії, були виявлені в трахеї і головних бронхах сіруватого кольору плівки, які вільно лежали у просвіті дихальних шляхів, нагадуючи їх зліпки. Вкажіть вид запалення:

A. @Крупозне

B. Дифтеритичне

C. Катаральне

D. Серозне

E. Гнійне

44. При розтині померлого, 24 років, який хворів на підгострий гломерулонефрит і помер при явищах прогресуючої уремії, на поверхні перикарда, вісцеральному і пристінковому листках плеври, очеревини спостерігалися нашарування у вигляді білуватих ниток, які легко відділялися від підлеглої тканини. Вказати різновид запалення.

A. @Крупозне фібринозне

B. Дифтеритичне фібринозне

C. Гнійне

D. Дифузне проліферативне

E. Серозне

45. У дитини з помірно вираженою загальною інтоксикацією виявлено дифтерію з ураженням великих бронхів. Який вид запалення бронхів при дифтерії?

A. Дифтеритичне

B. Альтеративне

C. Геморагічне

D. @Крупозне

E. Продуктивне

46. На розтинi у правiй плевральнiй порожнинi виявлено 0,5 л жовтуватої прозорої рiдини з наявнiстю бiлих пухких грудочок. Парiєтальна i вiсцеральна плевра покритi бiлим пухким налітом. Про який вид ексудативного запалення йде мова?

A. Катаральне

B. Гнильне

C. @Крупозне

D. Серозне

E. Гнiйне

47. Дiвчинка, 4 рокiв, померла вiд дизентерiї. На розтинi слизова прямої кишки покрита бiло-сiрою плiвкою, яка легко знiмається пiнцетом. Зустрiчаються поодинокi виразки. Який вид ексудативного запалення має мiсце?

A. Альтеративне

B. Дифтеритичне

C. Гнiйне

D. Катаральне

E. @Крупозне

48. У чоловіка, 32 рокiв, було виявлено дифтеритичне запалення слизової оболонки зiва. Виберiть морфологiчну ознаку, що зумовлює клiнiчний перебiг процесу.

A. @Щiльний зв'язок плiвки з пiдлягаючими тканинами

B. Щiльна консистенцiя ексудату

C. Глибокий некроз слизової та пiдлягаючих тканин

D. Наявнiсть нейтрофiльних лейкоцитiв у ексудатi

E. Наявнiсть полiмеризованого фiбрину у ексудатi

49. Дитина, поступила в інфекційне відділення зі скаргами на різкий біль у горлі, утруднення при ковтанні, підвищення температури тіла до 39.0°С, набряк шиї. При огляді виявлено: мигдалики збільшені, їх слизова оболонка повнокровна, вкрита великою кількістю плівок білувато-жовтого кольору, які щільно зв'язані зі слизовою оболонкою. При спробі зняти плівку залишається глибокий дефект, який кровоточить. Який вид запалення має місце?

A. @Дифтеритичне

B. Гнійне

C. Серозне

D. Крупозне

E. Геморагічне

50. У хворого, 28 років, мигдалики значно збільшені, повнокровні, болючі, з щільними брудно-сірими плівками, які поширюються на тверде піднебіння і пов'язані з прилеглими тканинами; при спробі відділення виникає кровотеча. Яке запалення зумовлює такі морфологічні зміни?

A. Крупозне

B. @Дифтеритичне

C. Катаральне

D. Гнійне

E. Геморагічне

51. У хворого, 28 років, мигдалики значно збільшені, повнокровні, болючі, на їх поверхні – щільні брудно-сірі плівки, які поширюються на тверде піднебіння, щільно зв’язані з підлеглими тканинами, при спробі відокремити їх – розвивається кровотеча. Який патологічний процес обумовлює дані морфологічні зміни?

A. @Дифтеритичне ексудативне запалення

B. Крупозне ексудативне запалення

C. Катаральне ексудативне запалення

D. Гнійне ексудативне запалення

E. Геморагічне ексудативне запалення

52. У дитини, 6 років, мигдалики збільшені, вкриті білястими плівками, що знімаються насилу. Виберіть відповідь, яка характеризує зміни в зіві і мигдаликах.

A. @Дифтеритичне запалення

B. Казеозний некроз

C. Фібриноїдний некроз

D. Крупозне запалення

E. Гнійне запалення

53. У дитини підвищилася температура тіла, з'явилися болі при ковтанні. При огляді: піднебінні мигдалики збільшені, темно-червоні, вкриті сіро-жовтими плівками, щільно спаяними з поверхнею мигдаликів. Яке запалення розвинулося в мигдаликах?

A. @Дифтеритичне

B. Крупозне

C. Геморагічне

D. Гнійне

E. Катаральне

54. На слизовій оболонці мигдаликів та м’якого піднебіння виявляються білувато-сірого кольору плівки, які щільно з’єднані з підлеглою тканиною, при спробі зняти плівку на її місці виникає глибокий дефект тканини. Визначити патологічний процес, який виник на слизовій оболонці мигдаликів та м’якого піднебіння?

A. @Дифтеритичне запалення

B. Серозне запаленя

C. Крупозне запалення

D. Гнійне запалення

E. Змішане запалення

55. При розтині померлого від хронічної ниркової недостатності на слизовій оболонці товстої кишки виявлені сіро-жовті, щільно спаяні з підлеглою тканиною плівки, які відділяються з утворенням виразок. Вид запалення:

A. @Дифтеритичне

B. Серозне

C. Катаральне

D. Крупозне

E. Гнійне

56. При розтинi тiла жiнки, померлої вiд хронiчної ниркової недостатностi, в слизовiй оболонцi товстої кишки виявленi сiро-жовтi плiвки, що щiльно з’єднанi з пiдлеглим шаром, при вiдокремленнi яких утворюються виразки. Мiкроскопiчно: глибока ділянка некрозу пронизана нитками фібрину. Визначте вид запалення:

A. @Дифтеритичне

B. Крупозне

C. Катаральне

D. Гнильне

E. Гнiйне

57. У юнака, 18 років, який захворів гостро і помер від інфекційно-токсичного шоку, на аутопсії виявлено збільшені мигдалики, вкриті сіро-білими плівками, що поширюються на піднебінні дужки, набряк м’яких тканин шиї. При гістологічному дослідженні: некроз епітелію мигдаликів та дужок, підлеглі тканини просякнуті фібринозним ексудатом, який утворює масивні нашарування на поверхні. Ваш діагноз:

A. @Дифтерія

B. Скарлатина

C. Аденовірусна інфекція

D. Інфекційний мононуклеоз

E. Стафілококова інфекція

58. У чоловіка, 50 років, діагностовано дизентерію. Смерть настала на 8-й день захворювання. Під час розтину виявлено потовщену стінку сигмоподібної та початкових відділів прямої кишки, фібринозну плівку на поверхні слизової оболонки. Гістологічно: глибокий некроз слизової оболонки з просяканням некротичних мас фібрином. Який вид коліту мав місце у хворого?

A. Виразковий

B. Катаральний

C. @Дифтеритичний

D. Гангренозний

E. Фолікулярний

59. Чоловiк, 48 рокiв, захворів на сибірку і помер. На розтинi виявлено, що м'якi мозковi оболонки на склепiннi та основi мозку набряклi, просякнутi кров'ю, темно-червоного кольору, нагадують "шапочку кардинала". Гiстологiчно - альтерацiя стiнок дрiбних судин оболонок i тканини мозку, дрiбнi лiмфоцитарнi інфільтрати. Якому патологічному процесу вiдповiдають описані зміни:

A. Субарахноїдальному крововиливу

B. Набряку мозку

C. Крововиливу у мозок

D. Венозному повнокров'ю мозку

E. @Геморагiчному запаленню

60. У хворого, 50 років, при фіброгастроскопії виявлено набухання та гіперемію слизової оболонки шлунка, велику кількість каламутного, в'язкого ексудату на поверхні. Який морфологічний склад ексудату?

A. Фібрин

B. Глобуліни

C. @Слиз

D. Багато нейтрофілів

E. Лімфоцити

61. Дитина, 7 років, захворіла гостро, з підвищенням температури до 38,0°С, появою нежитю, кашлю, сльозотечі і крупноплямистого висипу на шкірі. Слизова оболонка зіва набрякла, вкрита слизом. В ділянці великих кореневих зубів, на слизовій оболонці щік - білясті плями. Яке запалення лежить в основі змін зіва?

A. @Катаральне

B. Гнійне

C. Фібринозне

D. Геморагічне

E. Серозне

62. Юнак, 17 років, захворів гостро, температура тіла підвищилася до 38,5°С, з’явилися кашель, нежить, сльозотеча, виділення з носу. Яке запалення розвинулося у юнака?

A. @Катаральне

B. Серозне

C. Фібринозне

D. Гнійне

E. Геморагічне

63. У дитини, 5 років, розвинулось гостре респіраторне захворювання, яке супроводжувалось кашлем, виділенням значної кількості слизу із носа. Який тип запалення у хворої дитини?

A. Катаральне

B. Фібринозне

C. Геморагічне

D. Гнійне

E. Гнилісне

64. При ректороманоскопії у дитини, 10 років, слизова оболонка прямої та сигмоподібної кишки набрякла, червонуватого кольору, вкрита товстим шаром слизу. Визначити вид вказаних змін.

A. Гнійне запалення

B. Змішане запалення

C. @Катаральне запалення

D. Геморагічне запалення

E. Венозне повнокров’я

65. При гістологічному дослідженні легень померлого від серцевої недостатності, виявлені осередки запалення з заповненням альвеол рідиною, забарвленою у блідо-рожевий колір, місцями з наявністю тонких рожевих ниток, створюючих дрібносплетену мережу з невеликою кількістю лімфоцитів. Який характер ексудату в легенях?

A. Геморагічний

B. Серозний

C. Гнійний

D. Фібринозний

E. @Серозно-фібринозний

66. На розтині у померлого в черевній порожнині виявлено близько 1,8 л гнійної рідини. Очеревина тьмяна, з сіруватим відтінком. На серозній оболонці кишок - сіруватого кольору нашарування, що легко знімаються. Вірогідно це:

A. Туберкульозний перитоніт

B. Геморагічний перитоніт

C. Серозний перитоніт

D. @Фібринозно-гнійний перитоніт

Е. Катаральний перитоніт

67. Дитині, 7,5 років, яка надійшла в інфекційне відділення з температурою до 38°С, дрібноплямистим яскраво-червоним висипом на шкірі, був поставлений діагноз: «Скарлатина». Слизова оболонка зіва яскрава, гіперемована, набрякла, мигдалики - різко збільшені, з тьмяними осередками жовтувато-сірого кольору і ділянками чорного кольору. Назвіть вид запалення:

A. Фібринозне

B. Геморагічне

C. Серозне

D. Катаральне

E. @Гнійно-некротичне

68. При розтині тіла дитини, померлої від серцевої недостатності, виявлено: розширення порожнин шлуночків серця. Мікроскопічно в стромі міокарда: повнокров’я, набряк, розповсюджені інфільтрати з гістіоцитів, лімфоцитів, нейтрофілів, еозинофілів. Який найбільш імовірний діагноз?

A. @Дифузнопроміжний ексудативний міокардит

B. Осередковий проміжний ексудативний міокардит

C. Вузликовий продуктивний міокардит

D. Проміжний продуктивний міокардит

E. Альтеративний міокардит

69. При мікроскопічному дослідженні міокарда дівчинки, яка померла від серцевої недостатності при дифтерії виявлені: жирова дистрофія і множинні осередки некрозу кардіоміоцитів, незначні осередкові клітинні інфільтрати в інтерстиції. Про який міокардит йдеться?

A. Дифузний ексудативний

B. @Альтеративний

C. Осередковий ексудативний

D. Інтерстиціальний

E. Гранульоматозний

70. Жiнка, 33 років, знаходилася в гастроентерологiчному вiддiленнi з дiагнозом: «Гострий гастрит». Ендоскопiчно - по малiй кривизнi шлунка виявляється безлiч виразок дiаметром до 1 см. Гiстологiчно в гастробiоптатi: поверхневий дефект слизової оболонки, який покритий темно-сiрими некротичними масами; у глибинi цього дефекту - повнокров'я i набряк тканин, скупчення дрiбних клiтин з великим гiперхромним ядром. Про який вид запалення свiдчать виявленi змiни в стiнцi шлунка:

A. Пролiферативне

B. @Альтеративне

C. Гранульоматозне

D. Ексудативне

E. Слизове

ПРОЛІФЕРАТИВНЕ ЗАПАЛЕННЯ.

1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   58


написать администратору сайта