Главная страница

Патан База Тестов. Патанатомія тесты база. Патанатомія. Тести


Скачать 0.71 Mb.
НазваниеПатанатомія. Тести
АнкорПатан База Тестов
Дата23.05.2022
Размер0.71 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаПатанатомія тесты база.docx
ТипДокументы
#544512
страница3 из 58
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   58

39. Як назвати процес накопичення вапна в осередках туберкульозу, iнфарктах, атеросклеротичних бляшках, старих рубцях?

A. Метаболiчне обвапнування

B. Фiбриноїдний некроз

C. Метастатичне обвапнування

D. Органiзацiя процесу

E. @Дистрофiчне обвапнування

40. Під час розтину тіла хворої, яка страждала на ревматизм з комбінованою мітральною вадою - стулки мітрального клапана різко потовщені, зрощені між собою, кам'янистої щільності, визначається хрускіт при їх розрізі. Який патологічний процес зумовив кам'янисту щільність стулок клапана?

А. Метаболічне звапнування

B. Метастатичне звапнування

C. Фібриноїд

D. @Дистрофічне звапнування

E. Амілоїдоз

41. На аутопсії жінки, яка хворіла на хронічну дизентерію, при гістологічному дослідженні внутрішніх органів у стромі та паренхімі міокарда, нирок, у слизовій оболонці шлунка, у сполучній тканині легень виявлені аморфні відкладення фіолетового кольору, що дають позитивну реакцію за Коссом. Яке ускладнення розвинулось у хворої?

A. Метастатичне звапніння

B. Дистрофічне звапніння

C. Метаболічне звапніння

D. Амілоїдоз

E. Гіаліноз

НЕКРОЗ, АПОПТОЗ,

БІОЛОГІЧНА СМЕРТЬ

1. У новонародженої дитин при огляді виявлено дефект у ділянці твердого піднебіння у вигляді порожнини. Внаслідок порушення якого процесу він утворився?

A. @Апоптозу

B. Атрофії

C. Некрозу

D. Дистрофії

E. Запалення

2. У новонародженої дитини при огляді виявлено дефект в ділянці твердого піднебіння у вигляді порожнини. Внаслідок якого процесу він утворився?

A. Атрофії

B. Некрозу

C. Гістогенетичного апоптозу

D. @Морфогенетичного апоптозу

E. Філогенетичного апоптозу

3. Під час огляду новонародженої дитини виявили зрощення пальців верхніх кінцівок (синдактилія). Така вада розвитку є результатом порушення:

A. @Морфогенетичного апоптозу

B. Гістогенетичного апоптозу

C. Філогенетичного апоптозу

D. Некрозу

E. Атрофії

4. Дослідник при мікроскопічному і електронно-мікроскопічному вивченні печінки звернув увагу на те, що деякі окремо розташовані клітини розпалися на дрібні фрагменти, оточені мембраною. У деяких з них наявні органели, інші включають фрагменти ядра, що розпалося. Перифокальна запальна реакція відсутня. Дослідник розцінив ці зміни, як:

A. Гіпоплазію

B. Дистрофію

C. Атрофію

D. Некроз

E. @Апоптоз

5. Хворого, 22 років, (в 20 років перехворів вірусним гепатитом В) госпіталізовано в клініку зі скаргами на невизначений біль у правому підребер'ї, явища диспепсії, втрату ваги. В біоптаті печінкової тканини виявлено незворотну внутрішньоклітинну зміну, що є типовою для перенесеного вірусного гепатиту В. Назвіть цю зміну.

A. Внутрішньоклітинне ожиріння

B. Тьмяний набряк печінкових клітин

C. Скупчення в ядрах клітин глікогену

D. @Тільця Каунсілмена

E. Гідропічна дистрофія

6. Чоловік, 45 років, раптово помер. На розтині в задній стінці лівого шлуночка серця виявлено інфаркт міокарда. Які найбільш вірогідні зміни у будові кардіоміоцитів можна побачити в осередку інфаркту мікроскопічно?

А. Звапнування

B. Жирову дистрофію

C. Вуглеводну дистрофію

D. @Каріолізис

E. Білкову дистрофію

7. Під впливом патогенних факторів може настати некротична загибель клітини, яка супроводжується порушенням утворення енергії, внаслідок чого виникають фактори, які ведуть до загибелі ядра та розриву клітинної мембрани. Головний з цих факторів:

A. Ушкодження апарата Гольджі

B. Порушення саркоплазматичного ретикулуму

C. Гіпертрофія мітохондрій

D. Зміни вмісту циклічних нуклеотидів

E. @Розрив лізосом зі звільненням активованих протеаз

8. При електронномікроскопічному дослідженні клітини було встановлено, що вона загинула внаслідок некрозу, а не апоптозу, оскільки для апоптозу не є характерним:

A. Фагоцитоз апоптозних тілець

B. Розщеплення ДНК

C. Збереження цілісності органел

D. Відсутність запальної відповіді

E. @Дифузна локалізація хроматину в клітині

9. У хворого на туберкульоз у біоптаті нирки при гістологічному дослідженні в осередку казеозного некрозу виявлено: безладно розсипані дрібні зерна хроматину. Наслідком чого є виявлені зміни?

A. Пікнозу ядер

B. Каріолізису

C. @Каріорексису

D. Мітотичної активності ядер

E. Апоптозу

10. Наявність зерен хроматину в осередку казеозного некрозу є проявом:

A. Апоптозу

B. Мітотичної активності ядер

C. @Каріорексису

D. Пікнозу ядер

E. Каріолізису

11. У пацієнта, який багато років тому хворів на сифіліс, з приводу якого він не лікувався, під час операції хірург у нижньому краю печінки помітив чітко відмежовану, блідо-жовтувату, дряблу ділянку тканини і резектував її. При макроскопічному дослідженні патологоанатом побачив, що ця ділянка представлена сухуватою безструктурною, пастоподібною, жовтувато-білуватою масою. Він вирішив, що це:

A. Інфаркт

B. @Казеозний (сирнистий) некроз

C. Воскоподібний некроз

D. Фібриноїдний некроз

E. Стеатонекроз

12. На розтині тіла чоловіка, 35 років, у другому сегменті правої легені виявлено осередок ущільнення діаметром 5 см, оточений тонкою капсулою, представлений сухою крихкою тканиною з тьмяною поверхнею. Для якого захворювання характерні такі морфологічні зміни?

A. @Туберкулема

B. Рак легені

C. Хондрома

D. Туморозна форма силікозу

E. Післязапальний пневмосклероз

13. На розтині трупа померлого від черевної тифу, 57 років, виявлено, що м’язи передньої черевної стінки і стегон щільні, білувато-жовтого кольору, нагадують стеаринову свічку. Проявом якого патологічного процесу є описані зміни у м’язах:

A. @Воскоподібного некрозу

B. Апоптозу

C. Фібриноїдного некрозу

D. Колікваційного некрозу

E. Казеозного некрозу

14. При розтині трупа чоловіка, який помер від черевного тифу, виявлено, що м'язи передньої черевної стінки і стегна щільні, ламкі, білувато-жовтуватого кольору, нагадують воскову свічку. Описана зміна є проявом:

A. @Ценкеровського некрозу

B. Фібриноїдного некрозу

C. Казеозного некрозу

D. Колікваційного некрозу

E. Апоптозу

15. У чоловiка, 58 рокiв, померлого при наростаючих явищах хронiчної серцевої недостатностi, дiагностовано ревматичний гранульоматозний мiокардит. Мiкроскопiчно в мiокардi спостерiгаються гранульоми, що складаються з макрофагiв з гiперхромними ядрами та свiтлою цитоплазмою, в центрi - осередок некрозу. Який характер має некроз в серединi гранульоми?

A. @Фiбриноїдний

B. Ценкеровський

C. Казеозний

D. Колiквацiйний

E. Жировий

16. При гістологічному дослідженні нирок молодої жінки, 25 років, яка померла під час пологів, в епітелії канальців головних відділів нефрона виявлені: конденсація хроматину ядер, розпад їх на грудочки і лізис, а також плазморексис і цитоліз. Який патологічний процес виявлено в епітелії канальців нирок?

A. Амілоїдоз

B. Гідропічна дистрофія

C. @Некроз

D. Жирова дистрофія

E. Гіаліноз

17. Робітник хімічної промисловості звернувся до лікаря зі скаргою на стирання емалі. При огляді виявлено розповсюджене руйнування коронок зубів з утворенням замісного дентину. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. Флюороз

B. Ерозія зубів

C. Клиноподібні дефекти

D. @Некроз твердих тканин зубів

E. Середній карієс

18. Лікар-стоматолог оглянув хворого, який скаржився на гострий зубний біль. У малому кореневому зубі виявлено каріозну порожнину, що проникає аж до пульпи. Пульпа має вигляд сіро-чорної маси з гнильним запахом. Назвіть патологічний процес у пульпі.

A. Атрофія

B. Серозне запалення

C. @Гангрена

D. Гіаліноз

E. Кальциноз

19. У хворого, 77 років, який страждав на атеросклероз, з'явився біль у правій стопі. Стопа збільшена в розмірі, шкірні покрови чорного кольору, мацеровані, демаркаційна зона не виражена. Який патологічний процес у стопі діагностовано патологоанатомом:

A. Нома

B. @Волога гангрена

C. Суха гангрена

D. Секвестр

E. Коагуляційний некроз

20. У хворого на атеросклероз, 70 років, з'явився біль у лівій стопі. До лікаря не звертався. На момент огляду стопа збільшена в об'ємі, тканини дряблі, чорного кольору, мацеровані. Демаркаційна зона не виражена Діагностуйте патологічний процес:

A. @Волога гангрена

B. Муміфікація

C. Коагуляційнний некроз

D. Суха гангрена

E. Секвестр

21. У хворого, який тривалий час страждає на переміжну кульгавість, тканини пальців стопи сухі, чорного кольору, нагадують мумію. На невеликій відстані від почорнілої ділянки розташована двоколірна лінія (червона лінія прилягає до практично незмінених тканин, а біло-жовта - до змінених тканин). Який вид некрозу в даного хворого?

A. @Гангрена

B. Пролежень

C. Секвестр

D. Інфаркт

E. Мацерація

22. У хворого на цукровий діабет з'явився різкий біль у правій стопі. Об'єктивно: великий палець стопи чорного кольору, тканини стопи набряклі, осередки відшарування епідермісу, виділення з неприємним запахом. Яка клініко-морфологічна форма некрозу розвинулася в хворого?

A. Секвестр

B. Пролежень

C. Інфаркт

D. Гангрена суха

E. @Гангрена волога

23. До хірурга звернувся чоловік, 60-ти років, який тривалий час хворіє на цукровий діабет. Об'єктивно: тканини правої стопи чорного кольору, щільні, з чіткими краями. Який діагноз поставив хірург?

A. Трофічна виразка

B. Волога гангрена

C. Пролежень

D. @Суха гангрена

E. Газова гангрена

24. У пацієнтки хірургічного відділення, 77 років, встановлено діагноз “Паховий лімфаденіт”. Об’єктивно: у паховій області розміром з горошину рожево-червоного кольору болюча припухлість, зі скаргами на нудоту. При спостереженні розміри припухлості прогресивно збільшувалися, у хворої з’явилася блювота з домішками жовчі. Інтраопераційно: при розрізі шкіри над припухлістю відчувався важкий неприємний запах, підлеглі тканини мали вигляд напіврідкої сіруватої кашоподібної маси. При лапаротомії – ділянка тонкого кишківника ціанотичного кольору, роздута, стінка набрякла, перистальтика не виявляється. Частина стінки кишки знаходиться у звуженому паховому кільці і не виділяється з нього. Назвіть процес у стінці кишки внаслідок пристінкового защемлення кили?

A. Секвестр

B. Суха гангрена

C. Сухий пролежнь

D. Вологий пролежень

E. @Волога гангрена

25. Хвору, 70 рокiв, прооперовано з приводу "гострого живота". Пiд час операцiї виявлено близько 80 см клубової кишки чорного кольору, очеревина тьмяна, покрита фiбринозним нашаруванням, перистальтика не визначається, просвiт верхньої брижової артерiї обтурований сухим бурим згустком кровi, який легко кришиться та прикрiплений до стiнки судини. Який процес розвинувся в кишцi?

A. Бiлий інфаркт

B. Пролежень

C. Коагуляцiйний некроз

D. @Гангрена

E. Бiлий iнфаркт з геморагiчним вiнчиком

26. Жiнка, 69 рокiв, довго хворiла на атеросклероз. Поступила в хірургічне вiддiлення з симптомами гострого живота. При лапаротомiї виявленi: тромбоз мезентерiальної артерiї, петлi тонкої кишки набряклi, багряно-чорного кольору, на їх серознiй оболонцi фiбринознi нашарування. Який патологiчний процес розвинувся у кишцi хворої?

A. @Волога гангрена

B. Суха гангрена

C. Iшемiчний інфаркт

D. Секвестр

E. Коагуляцiйний некроз

27. Під час огляду дитини, яка перехворіла на кір, у м’яких тканинах щік та промежини виявлено нечітко відмежовані, набряклі, червоно-чорного кольору ділянки, в яких виявляється помірна флюктуація. Яке ускладнення розвинулося у дитини?

A. Пролежень

B. @Волога гангрена

C. Газова гангрена

D. Трофічна виразка

E. Суха гангрена

28. У дитини, після перенесеного кору, при огляді виявлено у м'яких тканинах щік і промежини нечітко відмежовані, набряклі, червоно-чорного кольору ділянки, які злегка флуктують. Яке ускладнення розвинулося у дитини?

A. @Волога гангрена (нома)

B. Суха гангрена

C. Трофічна виразка

D. Газова гангрена

E. Пролежень

29. У дитини, 6 років, госпіталізованої з коровою пневмонією, стоматолог виявив на слизовій оболонці щоки ділянку брудно-сірого кольору розмірами 2х2,5 см без чітких меж. М'які тканини набряклі, тьмяні, з неприємним запахом. Який найбільш вірогідний діагноз встановлено стоматологом?

A. @Нома

B. Гангренозний стоматит

C. Пустульозний стоматит

D. Флегмонозний стоматит

E. Виразковий стоматит

30. У лежачого хворого з недостатністю кровообігу, нерухомого після інсульту, шкіра і м’які тканини над крижами почорніли і набрякли, після відторгнення епідермісу в чорних тканинах відкрились виразки. Який процес розвинувся у хворого?

A. @Пролежні

B. Суха гангрена

C. Флегмона

D. Інфаркт

E. Абсцес

31. Під час розтину тіла жінки, яка померла внаслідок пухлинної дисемінації муцинозної цистаденокарциноми і тривалий час мала вимушене положення в ліжку, були виявлені великі ділянки некрозу шкіри та підлеглих м’яких тканин крижової ділянки. Діагностуйте форму некрозу.

A. Ценкеровський некроз

B. Інфаркт

C. Секвестр

D. Сирнистий

E. @Пролежень

32. При розтині померлого, 46 років, у міокарді лівого шлуночка виявлено великий осередок жовто-сірого кольору, а в коронарній артерії - свіжий тромб. Поставте діагноз:

А. Міокардит

B. Кардіосклероз

C. @Інфаркт міокарда

D. Амілоїдоз

E. Кардіоміопатія

33. На розтині померлого, 48 років, виявлено обтурацію просвіту середньої мозкової артерії тромбом. У тім`яно-скроневій ділянці лівої півкулі головного мозку - осередок кашоподібної консистенції сірого кольору. Найвірогідніше це:

A. Гангрена

B. Секвестр

C. @Інфаркт

D. Казеозний некроз

E. Фібриноїдний некроз

34. При розтині померлого, 48 років, у правій скроневій частці головного мозку виявлено великий осередок розм'якшення сірого кольору, кашоподобної консистенції. В артеріях основи мозку - численні біло-жовті потовщення інтими, які різко звужують просвіт. Ваш діагноз?

А. @Ішемічний інфаркт

B. Абсцес мозку

C. Крововилив

D. Геморагічний інфаркт

E. Набряк мозку

35. У померлого, 75 років, який довгий час страждав на атеросклероз церебральних судин, на аутопсії виявлені: тромбоз правої середньої мозкової артерії, великий осередок сірого кашоподібного розм’якшення мозкової тканини неправильної форми. Який патологічний процес розвинувся в головному мозку?

A. Казеозний некроз

B. @Ішемічний інфаркт

C. Геморагічний інфаркт

D. Волога гангрена

E. Коагуляційний некроз

36. Хворого, 65 рокiв, який страждає на атеросклероз, госпiталiзовано до хiрургiчного вiддiлення з приводу розлитого гнiйного перитонiту. Пiд час операцiї дiагностовано тромбоз брижових артерiй. Яка найбiльш iмовiрна причина перитонiту?

A. @Геморагiчний інфаркт

B. Iшемiя ангiоспастична

C. Iшемiчний інфаркт

D. Стаз

E. Iшемiя компресiйна

37. Жінку, 68 років, яка страждає на атеросклероз, госпіталізовано до хірургічного відділення з приводу розлитого гнійного перитоніту. Під час операції діагностовано тромбоз брижових артерій. Яка найбільш імовірна причина перитоніту?

A. @Геморагічний інфаркт

B. Ішемія ангіоспастична

C. Стаз

D. Ішемія компресійна

E. -

38. У померлого на розтині виявлено розрив лівої середньої мозкової артерії з формуванням, з великого осередку, порожниною виповненою згортками крови. Назвіть патологічний процесс:

А. Волога гангрена

B. Коагуляційний некроз

C. Абсцес

D. @Гематома

E. Секвестр

39. На розтинi тiла померлого, який страждав на гiпертонiчну хворобу, у лiвiй гемiсферi мозку виявлено порожнину округлої форми 4х5 см з iржавою стiнкою, заповнену жовтуватою прозорою рiдиною. Назвiть патологiю, яка розвинулась у головному мозку хворого:

A. @Кiста

B. Iшемiчний iнфаркт

C. Геморагiчне просякнення

D. Гематома

E. Абсцес

40. Паціент, 72 років, з діагнозом «Інфаркт правої гемісфери». Через рік під час комп'ютерної томографії мозку в правій півкулі виявлено порожнину з гладкими стінками, заповнену ліквором. Який патологічний процес знайдено в головному мозку?

А. @Постінфарктну кісту

B. Гідроцефалію

C. Сіре розм'якшення мозку

D. Інфаркт мозку

E. Гематому

41. У хворого, 58 років, через 6 місяців після операції та хіміотерапії з приводу злоякісної пухлини кореня язика, виникли порушення ковтання та утруднення проходження твердої їжі. Виявлені множинні метастази у лімфатичні вузли шиї, легені та печінку, хворий схуд на 30,0 кг. Помер при наростаючих явищах анемії та інтоксикації. Назвати вид смерті:

A. Насильницька смерть

B. @Смерть від захворювання

C. Біологічна смерть

D. Клінічна смерть

E. Природна смерть

42. У породіллі, 28 років, через 1 годину після пологів виникла раптова атонічна маткова кровотеча. Хвора різко зблідла, настала короткочасна зупинка дихання, серцебиття, зниження артеріального тиску. Через декілька хвилин - повторна зупинка серцевої та дихальної функцій, розширення зіниць очей з відсутністю реакції на світло. В результаті своєчасних реанімаційних заходів життя породіллі було врятоване. Назвати патологічний стан, що виник у хворої:

A. @Клінічна смерть

B. Біологічна смерть

C. Непритомність

D. Кома

E. Післяреанімаційна хвороба

43. Після автокатастрофи у водія відбулась зупинка серцевої і дихальної діяльності. Після виконання реанімаційних заходів лікарями швидкої допомоги, постраждалому було відновлено серцебиття та дихання. В якому стані знаходився водій після аварії?

A. Біологічна смерть

B. Природна смерть

C. @Клінічна смерть

D. Фізіологічна смерть

E. Соціальна смерть

44. У приймальне відділення стаціонару доставлено невідомого у непритомному стані. Черговий лікар запідозрив смерть людини. Які з ознак смерті є недостовірними (орієнтовними)?

A. Ознака Бєлоглазова (феномен "котячого ока")

B. Плями Лярше

C. @Нетривалі: апное, асистолія, арефлексія

D. Трупне задубіння

E. Зниження ректальної температури до 20°С

45. При огляді померлого, 72 років, патологоанатом зазначив, що м'язи померлого мають дуже щільну консистенцію, суглоби згинаються і розгинаються погано. Як називається ця патологоанатомічна ознака смерті?

A. Трупне висихання

B. @Трупне задубіння

C. Трупне охолодження

D. Трупне розкладання

E. Трупні гіпостази

46. При зовнiшньому дослiдженнi трупа чоловiка, 69 рокiв, який помер 4 години тому, патологоанатом вiдмiтив, що м’язи померлого мають дуже щiльну консистенцiю, суглоби згинаються та розгинаються важко. Як називається ця патологоанатомiчна ознака смертi?

A. @Трупне заклякання

B. Трупне висихання

C. Трупне охолодження

D. Трупне розкладання

E. Трупнi гіпостази

47. На розтині померлого, 68 років, який помер на 10 добу в реанімаційному відділенні в результаті черепно-мозкової травми, виявлено ущільнення скелетної мускулатури всього тіла, труднощі при згинанні голови та кінцівок в суглобах. Визначити послідовність задубіння м’язів після смерті:

A. Парадоксальний

B. Висхідний

C. Ретроградний

D. Змішаний

E. @Низхідний

1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   58


написать администратору сайта