Главная страница
Навигация по странице:

  • 32. У жінки, 25 років, з’явилися ознаки гірсутизму (підвищене оволосіння), аменорея. Про пухлину якого органа слід думати

  • Патан База Тестов. Патанатомія тесты база. Патанатомія. Тести


    Скачать 0.71 Mb.
    НазваниеПатанатомія. Тести
    АнкорПатан База Тестов
    Дата23.05.2022
    Размер0.71 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаПатанатомія тесты база.docx
    ТипДокументы
    #544512
    страница8 из 58
    1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   ...   58
    4. У хворого на шкірі обличчя з'явилося пухлинне утворення бляшкоподібної форми з виразкою. Ваш припустимий діагноз?

    A. Карциноїд

    B. Текома

    C. @Базаліома

    D. Пінеалома

    E. Тимома

    5. Чоловік, 70 років, звернувся до хірурга з приводу глибокої виразки (ulcus rodens), яка локалізується на шкірі обличчя. Виберіть форму пухлини для якої таке ускладнення є найбільш характерним.

    A. Недиференційований рак

    B. Плоскоклітинний рак зі зроговінням

    C. Плоскоклітинний рак без зроговіння

    D. @Базально-клітинний рак

    E. Рак з потових залоз

    6. У чоловіка, 64 років, на шкірі обличчя з’явилася пухлина. Мікроскопічно: розростання дрібних, витягнутих епітеліальних клітин, які формують чітко відокремлені тяжі і альвеоли. Зустрічаються поодинокі мітози. Ваш діагноз:

    А. Трихоепітеліома

    В. Сarcinoma in situ

    С. Саркома

    D. @Базаліома

    Е. Плоскоклітинний рак

    7. Чоловік, 48 років, звернувся до лікаря з приводу бляшкоподібного утворення на шиї. Гістологічно в біоптаті шкіри виявлені пухлинні клітини, розташовані гніздами, мають круглу і овальну форму з вузьким обідком базофільної цитоплазми і схожі на клітини базального шару епідермісу. Вкажіть назву пухлини.

    A. Епідермальний рак

    B. Гідраденома

    C. @Базаліома

    D. Трихоепітеліома

    E. Сирінгоаденома

    8. У хворої на шкірі щоки поступово розвинулася бляшка з некрозом і виразкою в центрі. При патогістологічному дослідженні біоптату виявлено розростання атипових епітеліальних клітин з великою кількістю патологічних мітозів. Який найбільш вірогідний діагноз?

    А. @Рак шкіри

    B. Саркома

    C. Папілома

    D. Трофічна виразка

    E. Фіброма

    9. При гістологічному дослідженні біоптату піхвової частини шийки матки у хворої, 47 років, з ерозією, яка довгий час не гоїлась, були виявлені ознаки клітинного атипізму, базальная мембрана - без змін. Поставте діагноз.

    А. @Карцинома in situ

    В. Ерозія

    С. Аденокарцинома

    D. Папілома

    Е. Ендометріоз

    10. При гістологічному дослідженні біоптату ерозії шийки матки у хворої, 47 років, виявлено ознаки клітинного атипізму, базальна мембрана - без змін. Поставити діагноз.

    А. Папілома

    B. Ерозія

    C. Аденокарцинома

    D. @Неінвазивний рак

    E. Ендометріоз

    11. У жінки, 65 років, почалася кровотеча в менопаузі. При гістологічному дослідженні в слизовій оболонці шийки матки виявлені розростання атипового епітелію з утворенням так званих ракових перлин. Ваш діагноз?

    A. Слизовий рак

    B. Аденокарцинома

    C. Плоскоклітинний рак без зроговіння

    D. @Плоскоклітинний рак зі зроговінням

    E. Недиференційований рак

    12. У біоптаті шийки матки під час гістологічного дослідження виявлено: клітинну і ядерну атипію багатошарового плоского епітелію, патологічні мітози, а також рогові перлини в глибині епітеліальних шарів. Ваш діагноз:

    A. @Плоскоклітинний рак зі зроговінням

    B. Перехідно-клітинний рак

    C. Плоскоклітинний рак без зроговіння

    D. Залозистий рак

    E. Анапластичний рак

    13. У хворої в клімактеричному періоді з'явилися рецидивуючі маткові кровотечі. Зроблено діагностичне вишкрібання матки. В ендометрії серед елементів крові видно залозисті елементи різної величини і форми, утворені атиповими клітинами з гіперхромними ядрами, з численними мітозами (в тому числі і патологічними). Про який процес можна думати?

    А. @Аденокарцинома

    B. Залозиста гіперплазія ендометрію

    C. Хоріонепітеліома

    D. Аденоматозний поліп

    E. Ознаки перерваної вагітності

    14. Під час гістологічного дослідження вишкрібків слизової оболонки матки у хворої, 48 років, з клінічним діагнозом «Маткова кровотеча» виявлено: розростання атипових залозистих структур, які складаються з клітин з гіперхромними ядрами, фігурами мітозів, атипією. Атипові залозисті структури вростають у міометрій. Для якого патологічного процесу характерні виявлені мікроскопічно зміни?

    А. Залозиста гіперплазія ендометрію

    B. @Аденокарцинома матки

    C. Гострий ендометрит

    D. Плацентарний поліп

    E. Хоріонепітеліома матки

    15. При мікроскопічному дослідженні вишкрібків слизової оболонки матки у хворої, 50 років, з клінічним діагнозом «Порушення оваріально-менструального циклу» виявлено розростання залозистих структур, які складаються з поліморфних клітин з гіперхромними ядрами, фігурами мітозів. Для якого патологічного процесу характерні виявлені гістологічні зміни?

    А. Залозиста гіперплазія ендометрію

    B. Плацентарний поліп

    C. Гострий ендометрит

    D. @Аденокарцинома матки

    E. Хоріонепітеліома матки

    16. У жінки, 25 років, вагітність закінчилася смертю плода на ранніх строках. Під час гістологічного дослідження вмісту матки виявлено гідропічне і кістозне переродження ворсин хоріона, конгломерати яких нагадують гроно винограду. Який патологічний процесс розвинувся в плаценті?

    А. Залозисто-кістозна гіперплазія

    В. Плацентарний поліп

    С. Хоріонепітеліома

    D. Фолікулярні кісти

    Е. @Міхуровий занос

    17. Хвора, 45 років, оперується з приводу пухлини матки. Макроскопічно: губчастий, строкатий вузол у міометрії. Гістологічно - великі світлі епітеліальні клітини, серед яких багато темних поліморфних клітин. Строма відсутня, судини мають вигляд порожнин, які вистелені клітинами пухлини. Виявляються множинні крововиливи. Як називається виявлена пухлина?

    A. Деструюючий (злоякісний) міхуровий занос

    B. Аденокарцинома

    C. @Хоріонепітеліома

    D. Кавернозна гемангіома

    E. Медулярний рак

    18. У молодої жінки, яка страждала на метрорагію, під час операції виявлено червону, м’яку, губчасту пухлину, що кровоточить; побудовану з атипових синцитіальних клітин і клітин трофобласта, яка проростає з ендометрію в міометрій. Ваш діагноз?

    А. Рак матки

    В. Фіброміома

    С. Міосаркома

    D. Гемангіома

    Е. @Хоріонкарцинома

    19. У 30-річної жінки з матковими кровотечами під час огляду в стінці матки виявлено пухлину. Мікроскопічно виявлені світлі епітеліальні клітини Лангханса, серед яких багато гігантських і поліморфних клітин синцитію; строма відсутня, судини мають вигляд порожнин висланих клітинами пухлини. Який патологічний процес найбільш вірогідний?

    А. Рак матки

    В. @Хоріонепітеліома

    С. Міхуровий занос

    D. Ендометрит

    Е. Ендометріоз

    20. У жінки, 32 років, через 8 місяців після аборту розвинулася маткова кровотеча. При гінекологічному огляді виявлено пухлину матки. Макроскопічно: тканина темно-червоного кольору з множинними порожнинами, що нагадує “губку”. При мікроскопічному дослідженні пухлини в лакунах крові знайдені атипові світлі епітеліальні клітини Лангханса і гігантські клітини синцитіотрофобласта. Назвіть пухлину.

    A. @Хоріонепітеліома

    B. Плоскоклітинний незроговілий рак

    C. Аденокарцинома

    D. Фіброміома

    E. Міхуровий занос

    21. У жінки, 25 років, через 4 тижні після аборту з’явився кашель, підвищилась температура тіла. На рентгенограмі в легенях виявлені осередки затемнення з обох боків. Впродовж 10-ти днів хвора отримувала антибіотики, але без ефекту. Було проведено крайову резекцію легені. В препараті знайдено пухлину, яка складається з клітин трофобласта та поліморфних гігантських елементів синцитіотрофобласта з високою мітотичною активністю; строма відсутня, множинні крововиливи. Заключення по гістологічній картині:

    A. @Хоріонкарцинома

    B. Світлоклітинний рак

    C. Плоскоклітинний рак

    D. Трофобластична пухлина плацентарного ложа

    E. Аденокарцинома

    22. При гістологічному дослідженні вмісту порожнини матки, який був отриматий шляхом діагностичного вишкрібання, виявлено хоріонепітеліому. З яких тканинних елементів розвивається ця пухлина?

    A. Тканини яєчника

    B. Слизової оболонки тіла матки

    C. @Тканинних елементів плаценти

    D. Слизової оболонки цервікального каналу

    E. -

    23. У жінки, 36 років, під час пальпації молочної залози виявлено вузол 2 см в діаметрі. При гістологічному дослідженні виявляється сполучна тканина з ділянками гіалінозу, в якій розташовуються атрофічні часточки і кістозно-розширені протоки. Протоки і кісти вистелені атрофічним епітелієм. Яке захворювання молочної залози найбільш вірогідне?

    А. Мастит

    В. Рак

    С. Фіброаденома

    D. @Доброякісна дисплазія

    Е. Хвороба Педжета

    24. У біопсійному матеріалі молочної залози виявлені ознаки тканинного атипізму, що виражаються в порушенні співвідношення паренхіми і строми, з переважанням останньої, різних розмірів і форми залозистих структур, з щілинно-подібними просвітами, які вистелені одношаровим проліферуючим епітелієм. Ваш припустимий діагноз?

    A. @Інтраканалікулярна фіброаденома

    B. Папілома

    C. Неінфільтруючий рак

    D. Інфільтруючий рак

    E. Мастит

    25. У жінки, 25 років, під час медичного огляду при пальпації в молочній залозі виявлено щільний вузол діаметром 1,0 см. Результат біопсійного дослідження: вузол у капсулі, у вузлі - розростання сполучної тканини навкруги базальної мембрани проток молочної залози, залозисті елементи різного діаметра, які не утворюють часточок, клітинний атипізм відсутній. Поставте діагноз.

    A. @Периканалікулярна фіброаденома

    B. Фіброма

    C. Метастаз раку

    D. Аденома

    E. Фіброзний рак

    26. При гістологічному дослідженні видаленого збільшеного пахвового лімфатичного вузла у ньому виявлено пухлину органоїдної будови, яка складається з комплексів атипових епітеліальних клітин різної виличени і форми з гіперхромними ядрами і великою кількістю мітозів. Дані клітини мають рецептори до естрогенів та прогестерону. Яка найбільш вірогідна локалізація первинної пухлини?

    A. @Рак молочної залози

    B. Дрібноклітинний недиференційований рак легені

    C. Аденокарцинома шлунка

    D. Плоскоклітинний рак стравоходу зі зроговінням

    E. Медулярна карцинома щитовидної залози

    27. Гістологічне дослідження вузла молочної залози показало, що серед рясної строми присутні різних розмірів і форми комплекси атипових поліморфних епітеліальних клітин з наявністю просвітів у центрі комплексів. Клітини з великими ядрами, збільшеним числом ядерець і ядерцевих організаторів, наявністю атипових мітозів. Поставте діагноз.

    A. @Аденокарцинома

    B. Фіброаденома молочної залози

    C. Солідний рак

    D. Плоскоклітинний незроговілий рак

    E. Недиференційований поліморфноклітинний рак

    28. При мікроскопічному дослідженні пухлини молочної залози виявлено, що вона побудована з низькодиференційованих атипових клітин епітеліального походження, які утворюють трабекули, розділені між собою прошарками сполучної тканини, співвідношення клітин і строми приблизно 1:1. Назвіть гістологічний варіант раку.

    А. Дрібноклітинний

    B. Аденокарцинома

    C. Плоскоклітинний

    D. Скірозний

    E. @Солідний

    29. При гістологічному дослідженні біоптату пухлини молочної залози визначаються солідні пласти, побудовані з дрібних епітеліальних клітин з поліморфними ядрами, з великою кількістю патологічних мітозів. Строми дуже мало, присутня лімфоцитарна інфільтрація. Встановіть вид пухлини.

    А. Скірозний рак

    B. @Медулярний рак

    C. Хвороба Педжета

    D. Аденома

    E. Аденофіброма

    30. Об'єктивно: у жінки, 39 років, біля соска молочної залози визначається мокнуча ділянка, неглибока виразка із запальною гіперемією і набряком шкіри. При гістологічному дослідженні біоптату цієї ділянки в базальному шарі потовщеного епідермісу виявлені атипові великі клітини зі світлою і оптично порожньою цитоплазмою, з відсутністю міжклітинних містків. Такі клітини знайдені і в гирлі великих проток залози. Встановіть діагноз.

    A. Внутрішньопротоковий рак

    B. Базально-клітинний рак

    C. Плоскоклітинний рак

    D. @Хвороба Педжета

    E. Меланома

    31. У жінки, 37 років, об'єктивно: сосок з ареолою молочної залози набряклий, пастозний, має вигляд "лимонної шкірки". Уся молочна залоза збільшена, ущільнена. В біоптаті виявляються солідні пласти, побудовані з шароподібних клітин з поліморфними ядрами, з великою кількістю патологічних мітозів. Строма дуже бідна, з лімфоцитарною інфільтрацією. Встановити діагноз.

    A. Медулярний рак

    B. Аденофіброма

    C. Аденома

    D. @Хвороба Педжета

    E. Скірозний рак


    32. У жінки, 25 років, з’явилися ознаки гірсутизму (підвищене оволосіння), аменорея. Про пухлину якого органа слід думати?

    А. Нирки

    В. @Яєчника

    С. Печінки

    D. Молочної залози

    Е. Матки

    33. У хворої, 24 років, видалено пухлину яєчника, яка представлена кістою, діаметром 8 см. Під час патогістологічного дослідження було з’ясовано, що кіста має в своєму складі жирову, хрящову і нервову тканини, волосся. До якого різновиду пухлин відноситься дане утворення?

    А. Пухлина жирової тканини

    В. Епітеліальна органоспецифічна

    С. Епителіальна органонеспецифічна

    D. @Тератома

    Е. Пухлина сполучної тканини

    34. У чоловіка, 37 років, при гастроскопічному дослідженні в ділянці малої кривизни виявлено пухлиноподібне утворення діаметром 1,5 см на ніжці. Який характер росту пухлини?

    А. Ендофітний

    B. Експансивний

    C. Інфільтруючий

    D. Апозиційний

    E. @Екзофітний

    35. На розтині тіла чоловіка, 50 років, померлого від ракової інтоксикації, виявлено потовщення стінки шлунка до 1.2 см, слизова оболонка нерухома, її складки не визначаються. На розрізі тканина однорідна, білувата, хрящоподібної щільності. Для якої макроскопічної форми пухлини характерні описані зміни?

    А. Виразково-інфільтративна

    B. Вузол

    C. Виразка

    D. @Інфільтрат

    E. Кіста

    36. У хворого, 42 років, виявлені збільшені надключичні лімфатичні вузли. При дослідженні матеріалу біопсії з лімфатичного вузла виявлено метастаз персневидно-клітинного раку. Виберіть найбільш ймовірну локалізацію первинної пухлини.

    А. @Шлунок

    B. Стравохід

    C. Щитовидна залоза

    D. Легені

    E. Шийка матка

    37. У чоловіка, 50 років, при гастроскопії на малій кривизні в препілоричному відділі виявлено утворення кратероподібної форми. З крайової ділянки утворення взято біопсію. Дані гістологічного дослідження: пухлина з залозистоподібними структурами різної форми і величини, з вираженим атипізмом клітин вростає в навколишню тканину. Назвіть гістологічний варіант даної пухлини.

    А. Плоскоклітинний рак

    B. @Аденокарцинома

    C. Скір

    D. Слизовий рак

    E. Солідний рак

    38. При мікроскопічному дослідженні пухлини шлунка виявлено багато перснеподібних клітин. Назвіть гістологічний варіант раку.

    А. Саркома

    B. Аденокарцинома

    C. @Слизовий

    D. Солідний

    E. Карціноїд

    39. При гістологічному дослідженні біоптату з товстої кишки, виявлено пухлину з призматичного епітелію, яка формує атипові залозисті структури різної форми і розміру. Клітини поліморфні, ядра гіперхромні, є патологічні мітози. Базальна мембрана залоз зруйнована. Ваш діагноз.

    А. @Інвазивна аденокарцинома

    B. Базально-клітинний рак

    C. Солідний рак

    D. Слизовий рак

    E. Недиференційований рак

    40. Гістологічне дослідження біопсії пухлини сечового міхура показало, що вона складається з тонких, розгалужених сосочків вкритих декількома рядами клітин перехідного епітелію. Назвіть пухлину.

    А. Плоскоклітинна карцинома

    B. Базаліома

    C. Перехідно-клітинна карцинома

    D. @Перехідно-клітинна папілома

    E. Фіброаденома

    41. При мікроскопічному дослідженні біоптату нирки виявлено пухлину, яка складається зі світлих полігональних, поліморфних клітин, які вміщують у собі ліпіди, характерні множинні мітози. Клітини утворюють альвеоли і часточки, залозисті і сосочкові структури, розділені погано вираженою стромою і судинами. Ваш діагноз?

    А. Нефробластома

    В. @Нирково–клітинний рак

    С. Темноклітинна аденома

    D. Світлоклітинна аденома

    Е. Ацидофільна аденома

    42. У видаленій нирці - чітко відмежований вузол більше 5 см в діаметрі, з крововиливами. При гістологічному дослідженні вузла було з’ясовано, що він складається з клітин з широким вінчиком вакуолізованої цитоплазми, невеликими, мономорфними ядрами, які утворюють великі комплекси. Виберіть найбільш вірогідний діагноз:

    А. Солідний рак

    В. @Світлоклітинний рак

    С. Світлоклітинна аденома

    D. Трабекулярна аденома

    Е. Метастатичний вузол у нирці

    43. У чоловіка, 60 років, видалено нирку з пухлиною у вигляді вузла діаметром 8 см. Тканина пухлини на розрізі строката, з множинними крововиливами, некрозами. Гістологічно: пухлина складається зі світлих клітин, які утворюють альвеолярні і сосочкові структури, помірно виражений інвазивний ріст. У багатьох клітинах пухлини визначаються патологічні мітози, гіперхромні ядра. Діагностуйте виявлену пухлину нирки.

    A. Світлоклітинна аденома
    1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   ...   58


    написать администратору сайта