Главная страница

Патан База Тестов. Патанатомія тесты база. Патанатомія. Тести


Скачать 0.71 Mb.
НазваниеПатанатомія. Тести
АнкорПатан База Тестов
Дата23.05.2022
Размер0.71 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаПатанатомія тесты база.docx
ТипДокументы
#544512
страница10 из 58
1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   ...   58

A. @Губчата остеома

B. Компактна остеома

C. Остеопороз

D. Остеомаляція

E. Остеосаркома

15. У чоловіка, 25 років, через 2 роки після удару ліктя з'явилося пухлинне розростання в області епіфіза плечової кістки, без чітких меж. У біоптаті: велика кількість поліморфних клітин остеобластичного типу з великою кількістю патологічних мітозів. Поставте припустимий діагноз.

A. @Остеосаркома

B. Хондросаркома

C. Остеоїд-остеома

D. Фібросаркома

E. Синовіальна саркома

16. У молодої жінки в області дистального кінця стегнової кістки видалено пухлину, яка швидко росла, пухлина строкатого вигляду – від біло-сірого до коричнево-червоного кольору, пухкої консистенції. Мікроскопічно: основний тканинний компонент пухлини представлений кістковими і остеоїдними структурами, вистеленими атиповими остеобластами, з наявністю безлічі тонкостінних судин і фігур патологічних мітозів. Ваш діагноз?

A. @Остеосаркома

B. Хондрома

C. Остеома

D. Саркома Юїнга

E. Ангіосаркома

17. У хлопчика, 14 років, виявлено збільшення в об'ємі нижньої третини стегна, місцеву гіперемію, посилення венозного малюнку в зоні патологічного процесу. Рентгенологічно - коровий шар стегнової кістки зруйнований, структури колінного суглобу збережені. При дослідженні біоптату виявлено скупчення атипових остеобластів з множинними мітозами та ділянками аномально сформованих кісткових балок, ознаки інвазії у прилеглі тканини. Діагностуйте захворювання.

A. @Остеогенна саркома

B. Фіброзна дисплазія

C. Остеоїд-остеома

D. Хондросаркома

E. Остеобластокластома

18. У дитини, 14 років, в ділянці діафіза стегнової кістки з'явився болісний м'якуватий вузол, який швидко росте з кістково-м’язової порожнини з руйнуванням губчастого шару кістки. Мікроскопічно: мономорфні круглі клітини трохи більше зрілого лімфоцита, зі скудною світлою цитоплазмою, яка містить глікоген. Місцями вони формують псевдо-розетки з нечисленними мітозами. Між клітинами - фіброзні септи. Встановити діагноз.

A. Лімфома

B. Рабдоміосаркома

C. Нейробластома

D. @Саркома Юїнга

E. Метастаз дрібноклітинного раку

19. У дитини, 6 рокiв, з дiагнозом «Пухлина дiафiза стегнової кiстки» пiд час обстеження вiдмiчено наявнiсть кiлькох метастатичних відсівів iншої кiсткової локалiзацiї. У гiстологiчному описi вказується, що первинна пухлина переважно складається з округлих клiтин з бiдною цитоплазмою, якi мають незначну тенденцiю до утворення псевдорозеток, i проявляють себе поодинокими мiтозами. Вказанi змiни характернi для:

A. Фiбросаркоми

B. @Саркоми Юiнга

C. Хондроми

D. Остеосаркоми

E. Плазмоцитоми

20. При гістологічному дослідженні вузла у центральній ділянці кістки зап'ястка, який поволі збільшувався впродовж 3 років, у хлопця, 15 років, виявлено: безладно розташовані в хрящових лакунах зрілі хондроцити без мітозів. Хрящові лакуни різної форми і розмірів в результаті різної кількості в них хондроцитів, між якими основна речовина з рідкими прошарками сполучної тканини. Який найвірогідніший діагноз?

A. Хондробластома

B. Хондросаркома

C. @Хондрома

D. Тератома

E. Хордома

21. При біопсії вузла з поперечнопосмугованого м'язу знайшли клітини, які нагадують ембріональні м'язи та міобласти без клітинного атипізму. Ваш діагноз?

A. @Рабдоміома

B. Рабдоміосаркома

C. Гібернома

D. Лейоміома

E. Фіброміома

22. Хворій, 47 років, видалено матку. Під слизовою оболонкою визначаються численні округлої форми вузли, які чітко відмежовані від навколишньої тканини. Мікроскопічно пухлина побудована з пучків гладкої мускулатури з явищами тканинного атипізму. Ваш діагноз?

A. @Лейоміома

B. Рак матки

C. Фіброміома

D. Хоріонепітеліома

E. Лейоміосаркома

23. Хворій, 29 років, видалено матку. Під слизовою оболонкою визначаються численні округлої форми вузли, які не чітко відмежовані від навколишньої тканини. Мікроскопічно: пухлина побудована з різних пучків гладкої мускулатури з явищами тканинного та клітинного атипізму. Ваш діагноз.

A. @Лейоміосаркома

B. Рак матки

C. Фіброміома

D. Хоріонепітеліома

E. Лейоміома

24. У дитини, 4 років, на шкірі шиї розташований плоский вузол червоного кольору, при натисканні склом вузол блідне. Який найвірогідніший діагноз?

A. Пігментний невус

B. Меланома

C. @Гемангіома

D. Лейоміома

E. Лімфангіома

25. При мікроскопічному дослідженні пухлини верхньої губи, виявлено, що вона побудована з числених щілино-подібних порожнин, стінка яких вистелена сплощеним ендотелієм, заповнених рідкою кров`ю і згортками. Поставити діагноз.

A. @Капілярна гемангіома

B. Венозна гемангіома

C. Кавернозна гемангіома

D. Гемангіоперицитома

E. Гломус-ангіома

26. Гістологічне дослідження пухлини верхньої губи показало, що вона складається з численних судин капілярного типу, строма пухка. Поставте діагноз.

A. Венозна гемангіома

B. Кавернозна гемангіома

C. Гемангіоперицитома

D. Гломус-ангіома

E. @Капілярна гемангіома

27. У хворого, 17 років, інтраопераційно на нижній поверхні печінки виявлена пухлина розмірами 4,5х5,0х3,5см з субсерозною локалізацією, темночервоного кольору, на розрізі представлена порожнинами значним вмістом крові. Поставити попередній діагноз.

A. @Кавернозна гемангiома

B. Капiлярна гемангіома

C. Гемангiоперицитома

D. Гемангiоендотелiома

E. Лiмфангiома

28. У хворого з вираженим імунодефіцитом, наявністю в крові лимфопенії із зміною співвідношення Т-хелперов до Т-супрессоров, відзначено ураження шкіри нижніх кінцівок у вигляді множинних пухлинних вузликів синюшно-червоного кольору, що зливаються і створюють поверхні виразки. При дослідженні біоптату шкіри виявлено новоутворення кровоносних судин і розширення капілярів, що створюють порожнині різної форми і величини. Діагностуйте найвірогідніший характер шкірної патології.

A. Лімфома шкіри

B. Запальний дерматит

C. Базаліома

D. Дерматомікоз

E. @Саркома Капоши

29. У хворого з ВIЛ-iнфекцiєю визначена ураження шкiри нижнiх кiнцiвок у виглядi множинних пухлинних вузликiв синюшно-червоного кольору, що зливаються i створюють поверхневi виразки. При дослiдженнi бiоптату шкiри виявлено новоутворення кровоносних судин, що створюють порожнини рiзної форми i величини та побудоване з ендотелiю, багато пучкiв веретеноподiбних клiтин. Дiагностуйте найiмовiрнiший характер шкiрної патологiї:

A. @Саркома Капошi

B. Базалiома

C. Дерматомiкоз

D. Лiмфома шкiри

E. Запальний дерматит

30. Жінка 31-го року хворіє на ВІЛ-інфекцію на стадії СНІД. На шкірі нижніх кінцівок, слизової оболонки піднебіння з’явились рудувато-червоні плями, яскраво-червоні вузлики різних розмірів. Один з вузликів взято на гістологічне дослідження. Виявлено багато хаотично розташованих тонкостінних судин, вистелених ендотелієм, пучки веретеноподібних клітин з наявністю гемосидерину. Яка пухлина розвинулась у хворої?

A. @Саркома Капоші

B. Гемангіома

C. Лімфома Беркіта

D. Лімфангіома

E. Фібросаркома

31. У жінки на шкірі обличчя з'явилося пігментне утворення у вигляді вузлика, яке швидко збільшувалося. Зроблено біопсію. Мікроскопічно в біоптаті визначаються поля веретеноподібних і поліморфних клітин, які містять бурий пігмент. Дуже багато мітозів. Ваш діагноз

A. Пігментний невус

B. Рак

C. Папілома

D. @Меланома

E. Дерматофіброма

32. У чоловіка, 46 років, на шкірі визначалась темна пляма, яка вибухала та не спричиняла турбот. З часом пляма почала збільшуватись, з’явився біль, колір став чорно-коричневим і почав пальпуватися вузлик. При гістологічному дослідженні видаленої тканини визначалися веретеноподібні і поліморфні клітини з численними мітозами, цитоплазма яких вміщувала пігмент бурого кольору. Про яку пухлину йдеться?

A. @Меланома

B. Базаліома

C. Гемангіома

D. Невус

E. -

33. У жінки, 50 років, на шкірі з'явилася ділянка темного кольору, безболісна, що видається над поверхнею шкіри. З часом пляма почала збільшуватися, з'явився біль, колір став чорно-коричневим і почав пальпуватися вузлик. При гістологічному дослідженні видаленої тканини визначалися веретеноподібні і поліморфні клітини, цитоплазма яких вміщувала пігмент коричневого кольору. Про яку пухлину йдеться?

A. Базаліома

B. @Меланома

C. Гемангіома

D. Гематома

E. Карциноїд

34. На шкірі обличчя у жінки, 60 років, впродовж року з'явилася неправильної форми коричнева бляшка з чорними вкрапленнями. При гістологічному дослідженні її в епідермісі і всій товщині дерми знайдені поліморфні великі клітини з патологічними мітозами, з крупними ядерцями, жовто-коричневим пігментом у цитоплазмі багатьох клітин. Вказані клітини ростуть у вигляді дрібних груп, або поодинці. Встановіть діагноз.

A. Пігментний невус

B. Пігментна папілома

C. @Меланома

D. Пігментна ксеродерма

E. Меланоз шкіри

35. У чоловіка, 52 років, видалено очне яблуко, в судинній оболонці якого виявлено пухлинне утворення 1х0,4 см чорного кольору. Мікроскопічне дослідження показало наявність в клітинах множинних патологічних мітозів, у цитоплазмі багатьох клітин визначається пігмент жовто-бурого кольору. Ваш діагноз?

A. Неврінома

B. Ангіосаркома

C. @Меланома

D. Нейробластома

E. Гангліонейробластома

36. Для гістологічного дослідження доставлено очне яблуко: в сітківці ока на проекції очного нерва - пухлина 1х1см, м'якої консистенції, коричневого кольору. Мікроскопічно пухлина складається з поліморфних клітин з прозорою цитоплазмою, згрупованих в альвеолярні структури, подекуди з накопиченням бурого пігменту, визначаються патологічні мітози. Достовірніше всього це:

A. Шванома

B. Гломусна пухлина

C. @Меланома

D. Парагангліома

E. Ангіосаркома

37. У літнього чоловіка з ампутованої кукси нижньої кінцівки оперативно видалено пухлину в капсулі, діаметром 2 см; мікроскопічно вона складається з веретеноподібних клітин мономорфного вигляду з паличкоподібними ядрами, які утворюють разом з волокнами “палісадні структури”. Який з перерахованих видів пухлин найбільш вірогідний?

A. @Доброякісна неврилемома

B. Нейрофіброма

C. Злоякісна неврилемома

D. М'яка фіброма

E. Фібросаркома

38. Чоловік, 45 років, повністю втратив слух на праве вухо. Клінічне обстеження не виявило ніяких патологічних змін у системі правого слухового аналізатора. Томографія головного мозку виявила новоутворення в ділянці мосто-мозочкового кута діаметром 7 см, гомогенне, без чітких контурів. Назвати новоутворення:

A. @Неврилемома кінця слухового нерва

B. Гангліоневрома

C. Астроцитома

D. Арахноїдендотеліома

E. Нейрофіброма

39. За ходом слухового нерва у молодої жінки виявлено пухлину у вигляді вузла до 3 см в діаметрі, м’яко-еластичної консистенції, рожево-білого кольору, однорідна. Мікроскопічно пухлина містить пучки клітин з овальними ядрами. Клітинно-волокнисті пучки формують ритмічні структури, створені паралельними рядами, правильно орієнтованими клітинами, розташованими у вигляді частоколу, поміж яких знаходиться безклітинна гомогенна зона (тільця Верокаї). Що це за пухлина?

A. @Невринома

B. Злоякісна невринома

C. Гангліоневрома

D. Нейробластома

E. Гангліонейробластома

40. У хворого, 20 років, видалено пухлину лобної частки правої півкулі головного мозку діаметром 5 см, яка була нечітко відмежована від оточуючої тканини. На розрізі - однорідного вигляду, гістологічно - складається з зіркоподібних клітин, численні відростки яких утворюють густі сплетіння. Яка пухлина була у хворого?

A. @Астроцитома

B. Олігодендрогліома

C. Іангліоневрома

D. Епендімома

E. Хоріоїдпапілома

41. У хворого, 35 років, видалено пухлину тім'яної частки правої півкулі головного мозку діаметром 5 см, яка була нечітко відокремлена від навколишньої тканини. На розрізі - однорідна, гістологічно: складається з клітин, численні відростки яких утворюють густі сплетіння. Яка пухлина мала місце?

A. @Астроцитома

B. Олігодендрогліома

C. Гангліоневрома

D. Епендімома

E. Хоріоїдпапілома

42. У хворого з швидко наростаючою внутрішньомозковою гіпертензією діагностовано пухлину мозку. Під час операції видалено пухлину тім’яно-скроневої частки, м’якої консистенції, на розрізі строкатого вигляду. Гістологічно пухлина побудована з поліморфних гіперхромних клітин з утворенням псевдорозеток та великої кількості судин, ділянками некрозів і крововиливами. Який найбільш імовірний діагноз?

A. @Гліобластома

B. Олігодендрогліома

C. Арахноїдендотеліома

D. Астроцитома

E. Менінгіома

43 При розтині тіла дитини, 8 років, в мозочку виявлено пухлину, яка не має чітких меж з навколишньою тканиною, гістологічно побудована з атипових дрібних клітин з гіперхромними ядрами. Достовірніше всього це:

A. Медулосаркома

B. Метастаз раку

C. Метастаз саркоми

D. Гліобластома

E. @Медулобластома

44. У хворого з неврологічними порушеннями діагностовано пухлину головного мозку. Під час операції видалено пухлину, яка має вигляд щільного вузла, пов'язаного з твердою мозковою оболонкою. Гістологічно пухлина побудована з ендотеліоподібних клітин, які тісно прилягають одна до одної. Ваш діагноз:

A. Гліобластома

B. @Менінгіома

C. Менінгіальна саркома

D. Астроцитома

E. Нейробластома

ЛІМФОМИ

1. У хворого на шкірі відзначені інфільтративно-бляшкові поліморфні висипання, різних контурів, розмірів, застійно-синюшного кольору, схильні до периферичного зростання і злиття. При біопсійному дослідженні шкіри виявлені масивні проліферати з лімфоїдних клітин, які займають всю дерму і розповсюджуються в підшкірний жировий шар. Ваш діагноз.

A. @Лімфома шкіри

B. Грибовидний мікоз

C. Внутрішньодермальний невус

D. Шкірні прояви системного червоного вовчака

E. Флегмона підшкірної клітковини

2. Під час огляду стоматологом хлопчика, 16 років, були виявлені збільшені підщелепні та шийні лімфатичні вузли. Було проведено біопсію. Мікроскопічно було знайдено: типова будова лімфатичних вузлів стерта, клітинна популяція гетерогенна, наявні великі клітини з багатолопатевим ядром, множинні одноядерні клітини великого розміру, еозинофільні та нейтрофільні лейкоцити, лімфоцити; осередки некрозу та склерозу. Діагностуйте захворювання.

A. Гнійний лімфаденіт

B. Гіперплапзія лімфатичного вузла

C. Гранульоматозний лімфаденіт

D. @Лімфома Ходжкіна

E. Неходжкінська лімфома

3. У хворого на шиї виявлено пакет спаяних між собою лімфовузлів щільної консистенції. При гістологічному обстеженні видаленого лімфовузла відмічається проліферація ретикулярних клітин, наявність клітин Березовського-Штернберга. Про яке захворювання йдеться?

A. Лімфагранулематоз

B. Лімфобластний лейкоз

C. Мієлобластний лейкоз

D. Мієлоцитарний лейкоз

E. Лімфоцитарний лейкоз

4. У молодої чоловіка збільшилися шийні лімфатичні вузли. При біопсії в тканині лімфовузла виявлені осередки проліферації лімфоїдної тканини, поміж якими розміщені велетенські клітини Рід-Березовського-Штернберга, еозинофіли, осередки некрозу та склерозу. Яке захворювання найбільш вірогідно буде у даному випадку?

A. Мієломна хвороба

B. Хронічний лімфолейкоз

C. @Лімфома Ходжкіна

D. Лімфома Беркіта

E. Гістіоцитоз

5. У молодої людини збільшилися шийні лімфатичні вузли. При біопсії в лімфовузлі виявлені осередки проліферації лімфоїдної тканини з наявністю велетенських клітин Березовського-Штернберга і еозинофілів, ділянки некрозу та фіброзу. Яке захворювання найбільш вірогідно буде діагностоване у хворого?

A. @Лімфагранулематоз

B. Хронічний лімфолейкоз

C. Мієломна хвороба

D. Лімфома Беркіта

E. Гістіоцитоз

6. У збільшеному шийному лімфатичному вузлі дівчинки, 14 років, мікроскопічно було виявлено порушену будову тканини вузла: лімфоїдні фолікули відсутні, наявні осередки склерозу та казеозного некрозу; клітинний склад поліморфний: наявні лімфоцити, еозинофіли, атипові клітини великих розмірів з багатолопатевими ядрами (клітини Рід-Березовського-Штернберга), одноядерні великі та малі атипові клітини. Ваш діагноз.

A. Хронічний лімфолейкоз

B. Гострий лімфолейкоз

C. @Лімфома Ходжкіна

D. Лімфома Беркіта

E. Грибовидний мікоз

7. У жінки, 22 років, виявлені збільшені лімфатичні вузли. При гістологічному дослідженні в тканині лімфатичного вузла виявлені лімфоцити, гістіоцити, ретикулярні клітини, малі та великі клітини Ходжкіна, багатоядерні клітини Рід-Березовського-Штернберга, поодинокі осередки казеозного некрозу. Для якого захворювання характерні такі зміни?

A. Лімфома Беркіта

B. @Лімфома Ходжкіна

C. Хронічний лейкоз

D. Гострий лейкоз

E. Метастаз раку легень

8. Під час розтину померлого, 35 років, поряд зі збільшенням багатьох лімфатичних вузлів було виявлено збільшену селезінку (600 г), що на розрізі виглядала неоднорідною, темно-червоного кольору, щільною, з осередками некрозу сірувато-жовтуватого кольору діаметром до 1 см (порфірова селезінка). Про яке захворювання можна думати?

А. Лімфома Беркіта

В. Хронічний лімфоїдний лейкоз

С. Хронічний мієлоїдний лейкоз

D. @Лімфома Ходжкіна

Е. Метастази раку

9. На розтині померлого знайдено системне збільшення лімфатичних вузлів з утворенням пухлинних конгломератів. Селезінка збільшена, на розрізі строката: на червоному тлі пульпи - множинні дрібні осередки жовтувато-білого та сіруватого кольору. Якому захворюванню найбільше відповідають описані зміни?

A. @Лімфагранулематоз

B. Саркоїдоз

C. Лімфома Беркіта

D. Рак легень

E. Лімфолейкоз

10. На розтині померлого хворого виявлені збільшені, спаяні між собою, щільні, з біло-жовтими осередками некрозу лімфатичні вузли різної локалізації (шийні, пахвові та медіастинальні). Селезінка мала "порфіровий" вигляд. При мікроскопічному дослідженні тканини лімфатичних вузлів і селезінки виявлено проліферацію поліморфних клітин, атипові клітини, поміж якими розміщені багатоядерні гігантські клітини Рід-Березовського-Штернберга. Ваш діагноз.

А. @Лімфома Ходжкіна

B. Хронічний лімфолейкоз

C. Саркоїдоз

D. Ретикулосаркома

E. Грибоподібний мікоз

11. На розтині померлого виявлене системне збільшення лімфатичних вузлів з утворенням пухлинних конгломератів. Селезінка збільшена, на розрізі строката: на червоному тлі пульпи - множинні дрібні осередки жовтувато-білого та сіруватого кольору. Якому захворюванню найбільш притаманні описані зміни?

A. Лімфома Беркіта

B. Саркоїдоз

C. @Лімфома Ходжкіна

D. Рак легень

E. Лімфолейкоз

12. При гістологічному дослідженні тканини лімфатичного вузла виявлені: дифузне розростання лімфоїдних клітин, еозинофіли, атипові гістіоцити, поодинокі гігантські клітини з двома та більше ядрами, осередки некрозу та склерозу. Найбільш вірогідний діагноз:

A. Саркоїдоз

B. @Лімфома Ходжкіна

C. Лімфома Беркіта

D. Лімфолейкоз

E. Мієлолейкоз

13. При гістологічному дослідженні тканини лімфовузла хворого, 18 років, з ділянки заднього трикутника шиї, морфолог виявив скупчення клітин, серед яких: поодинокі багатоядерні клітини Рід-Березовського-Штернберга, великі та малі клітини Ходжкіна і багато лімфоцитів, поодинокі плазматичні клітини, еозинофіли. Яке захворювання спостерігається у даному випадку?

А. Пухлина Беркіта

B. Нодулярна лімфома

C. @Лімфома Ходжкіна

D. Лімфоцитарна лімфома

Е. Хронічний лімфоїдний лейкоз

14. У 23-рiчного чоловiка впродовж трьох-чотирьох мiсяцiв вiдзначається збiльшення шийних лiмфатичних лiмфовузлiв вздовж заднього краю грудинно-ключично-сосцеподібного м'яза. Проведено дiагностичну бiопсiю одного з цих лiмфовузлiв. При гiстологiчному дослiдженнi виявленi типовi ознаки хвороби Ходжкiна, змiшано-клiтинного варiанту. Виберiть, на пiдставi якої морфологiчної ознаки став можливим такий дiагноз:

A. У складi пухлини є множиннi еозинофiльнi лейкоцити

B. @Пухлина мiстить поодинокi клiтини Березовського-Штернберга

C. Серед цих клiтин спостерiгаються великi i малi клiтини Ходжкiна

D. Звичайна будова лiмфовузла вiдсутня

E. Пухлина складається з виражено полiморфних клiтин

15. При дослідженні біоптату лімфатичного вузла було діагностовано лімфому Ходжкіна. На підставі наявності яких ознак був поставлений діагноз?

A. Клітин Вірхова

B. Клітин Тутона

C. Клітин Пирогова-Лангханса

D. @Клітин Рід-Штернберга

E. Клітин Мікулича

16. При гістологічному дослідженні збільшеного шийного лімфатичного вузла відмічено, що загальний рисунок вузла нечіткий за рахунок розростання атипових гістіоцитарних клітин, з наявністю гігантських клітин Березовського-Штернберга, наявні ділянки некрозу, склерозу, гіалінозу. Для якого захворювання характерні виявлені морфологічні зміни в лімфатичному вузлі?

A. @Лімфагранулематозу

B. Гострого мієлолейкозу

C. Хронічного мієлолейкозу

D. Грибовидного мікозу

E. Туберкульозу

17. При дослідженні біоптату збільшеного шийного лімфатичного вузла було виявлено: стертість малюнка; тканина лімфатичного вузла представлена великою кількістю проліферуючих лімфоцитів з поодинокими клітинами Рід-Березовського-Штернберга. Ці зміни свідчать про:

A. Лімфома Ходжкіна, змішано-клітинний варіант

B. Лімфома Ходжкіна, нодулярний склероз

C. @Лімфома Ходжкіна, з переважанням лімфоїдної тканини

D. Лімфома Беркіта

E. Лімфома Ходжкіна, з пригніченням лімфоїдної тканини

18. У лiмфовузлi, направленому для гiстологiчного дослiдження, виявлено розростання фiброзної тканини, яка оточує осередки полiморфних клiтин, серед яких велика кiлькiсть гiгантських багатоядерних, окремих гiгантських одноядерних i лiмфоцити. Дiагностувати процес?

A. Склерома

B. Туберкульоз

C. @Лiмфогранулематоз (нодулярний склероз)

D. Токсоплазмоз

E. Хронiчний мiєлолейкоз

19. При томографії у хворого в середостінні знайдені збільшені лімфатичні вузли. При гістологічному дослідженні в лімфовузлі виявлені циркулярні розростання сполучної тканини, яка оточувала гранульомоподібні утворення з лімфоцитів, плазмоцитів і великих двоядерних клітин Березовського-Штернберга. Ваш діагноз?

A. @Лімфагранулематоз

B. Лімфома Беркіта

C. Туберкульоз

D. Саркоїдоз

E. Лімфолейкоз

20. При томографії у хворого в середостінні виявлені збільшені лімфатичні вузли. При гістологічному дослідженні в тканині лімфовузла виявлені циркулярні розростання сполучної тканини, яка оточувала гранульомоподібні утворення з лімфоцитів, плазмоцитів і великих двоядерних клітин. Якому варіанту захворювання відповідають виявлені зміни?

A. Лімфома Ходжкіна, змішано-клітинний варіант

B. @Лімфома Ходжкіна, нодулярний склероз

C. Лімфома Ходжкіна, з переважанням лімфоїдної тканини

D. Лімфома Беркіта

E. Лімфома Ходжкіна, з пригніченим лімфоїдної тканини

21. У хворого, 60 років, при торакотомії в передньому середостінні знайдені збільшені в розмірах та спаяні між собою лімфатичні вузли, з яких взято біоптат. Мікроскопічно виявлено атипові клітини, серед яких переважають клітини Ходжкіна і гігантські клітини Рід-Березовського-Штернберга, присутні лімфоцити, еозинофіли; склероз відсутній. Яке захворювання найбільш відповідає цим ознакам ?

A. @Змішано-клітинний варіант Лімфагранулематозу

B. Лімфагранулематоз з переважанням нодулярного склерозу

C. Лімфагранулематоз з переважанням лімфоїдної тканини

D. Лімфома Беркіта

E. Лімфагранулематоз з пригніченим розвитком лімфоїдної тканини

22. На секції тіла дівчинки, 15 років, було знайдено: шийні, медіастинальні та мезентеріальні лімфатичні вузли збільшені в розмірах, об’єднані в конгломерати, на розрізі тканина вузлів неоднорідна, містить ділянки некрозу. Мікроскопово: будова лімфатичних вузлів стерта, зустрічаються ділянки склерозу та осередки некрозу, клітинна популяція неоднорідна - включає одноядерні атипові клітини, великі атипові клітини з багаточасточковими ядрами, значний домішок еозинофілів та нейтрофілів, кількість лімфоцитів незначна. Діагностуйте вид лімфоми Ходжкіна – лімфагранулематозу (ЛГМ).

A. ЛГМ, варіант з пригніченням лімфоїної тканини

B. @ЛГМ, змішано-клітинний варіант

C. ЛГМ, нодулярний склероз

D. ЛГМ, лімфогістіоцитарний варіант

E. Саркома Ходжкіна

23. У хворого, 60 років, при торакотомії в передньому середостінні знайдені збільшені та спаяні між собою лімфатичні вузли, з яких взято біоптат. Мікроскопічно: атипові клітини, серед яких переважали клітини Ходжкіна і гігантські клітини Рід-Березовського-Штернберга; склероз відсутній. Яке захворювання найбільш відповідає цим ознакам ?

A. Лімфома Ходжкіна, змішано-клітинний варіант

B. Лімфома Ходжкіна, нодулярний склероз

C. Лімфома Ходжкіна, з переважанням лімфоїдної тканини

D. Лімфома Беркіта

E. @Лімфома Ходжкіна, з пригніченим лімфоїдної тканини

ТУБЕРКУЛЬОЗ

1. У жінки, 20 років, при гістологічному дослідженні шийного лімфатичного вузла виявлені вузлики, які складаються з валів епітеліоїдних, лімфоїдних клітин та багатоядерних гігантських клітин Пирогова-Лангханса, розташованих між ними. У центрі вузликів виявляється казеозний некроз. Який збудник потрібно виявити у зоні некрозу для встановлення остаточного діагнозу?

A. @Паличку Коха

B. Паличку Ганзена

C. Бліду трепонему

D. Рикетсії

E. Паличку Волковича-Фріша

2. У чоловіка, 30 років, при гістологічному дослідженні біоптату з шийного лімфатичного вузла виявлені гранульоми, які складаються з епітеліоїдних, лімфоїдних, багатоядерних гігантських клітин типу Пірогова-Лангханса. У центрі гранульом виявляється некроз. Який збудник потрібно виявити в зоні некрозу для підтвердження діагнозу туберкульозу?

A. @Мікобактерію Коха

B. Бліду трепонему

C. Стафілокок

D. Бацили Волковича-Фріша

E. Сальмонели

3. У дитини після перенесеної ангіни різко збільшилися лімфатичні вузли: паратрахеальні, біфуркаційні, шийні. При мікроскопічному дослідженні шийного лімфатичного вузла виявлені осередки некрозу, обмежені лімфоцитами, епітеліоїдними клітинами, та клітинами Пирогова-Лангханса. Вкажіть найбільш вірогідну патологію.

A. @Туберкульоз

B. Саркоїдоз

C. Риносклерома

D. Сап

E. Сифіліс

4. У хворого з субфібрильною температурою в біоптаті збільшеного лімфатичного вузла виявлені численні гранульоми, які містять у центрі казеозний некроз, оточений епітеліоїдними клітинами, велетенськими багато-ядерними клітинами Пирогова-Лангханса і лімфоцитами. Для якого захворювання характерні такі патогістологічні зміни?

A. @Туберкульоз

B. Лімфогранулематоз

C. Лімфома

D. Лімфолейкоз

E. Банальний лімфаденіт

5. При мікроскопічному дослідженні шийного лімфатичного вузла виявлено скупчення епітеліоїдних клітин, лімфоцитів і гігантських клітин Пирогова-Лангханса. В центрі - казеозний некроз. Вкажіть найбільш імовірну патологію:

A. Туберкульоз

B. Риносклерома

C. Саркоїдоз

D. Сап

E. Сифіліс

6. У жінки, 30 років, при гістологічному дослідженні шийного лімфовузла виявлено порушення малюнка внаслідок розростання епітеліоїдних, лімфоїдних клітин і макрофагів з ядрами у вигляді підкови, в центрі деяких скупчень клітин - безструктурні ділянки блідо-рожевого кольору з уламками ядер. Для якого захворювання характерні такі зміни?

A. Туберкульоз

B. Лімфогранулематоз

C. Актиномікоз

D. Метастаз пухлини

E. Сифіліс

7. У жінки, 22 років, при гістологічному дослідженні збільшених шийних лімфатичних вузлів, виявлені вузлики, що складаються переважно з плоских, дещо витягнутих, з блідо забарвленим ядром, гігантських клітин округло- овальної форми з блідо-рожевою цитоплазмою та з ядрами, розташованими на периферії (у вигляді частоколу), а також дрібних округлої форми клітин з вузьким обідком цитоплазми; у центрі деяких вузликів - безструктурні маси, забарвлені в блідо-рожевий колір. Для якого захворювання характерні такі зміни?

A. Туберкульоз

B. Лімфогранулематоз

C. Саркоїдоз

D. Бруцельоз

E. Неспецифічний гіперпластичний лімфаденіт

8. При розтині у дитини виявлено первинний кишечний туберкульозний комплекс: первинна аффект-виразка порожньої кишки, лімфангіт і регіонарний казеозний лімфаденіт. Смерть настала від перфорації виразки і розвитку розлитого перитоніту. Назвіть шлях зараження дитини туберкульозом.

A. @Аліментарний

B. Трансплацентарний

C. Аерогенний

D. Змішанний

E. Контактний

9. Дівчинка впродовж останніх 3 місяців вживала сире коров'яче молоко. В лікарню поступила з клінікою "гострого живота". На операції - в сліпій кишці знайдено циркулярну виразку з перфорацією. При гістологічному дослідженні в краях виразки - некротичні маси, лімфоцити, епітеліоїдні клітини, одинокі гігантські багатоядерні клітини. Ваш діагноз.

A. Неспецифічний виразковий коліт

B. Амебіаз

C. @Первинний туберкульозний афект в кишці

D. Рак сліпої кишки

E. Дизентерія

10. У хворого на рентгенограмі легень виявлено затемнення. Під час діагностичної експрес-біопсії лімфатичного вузла бронха виявлено: сирнистий некроз, навколо якого розташовані епітеліоїдні та лімфоїдні пласти з домішками багатоядерних гігантських клітин. Вкажіть причину лімфаденіту.

A. @Туберкульоз

B. Пневмонія

C. Сифіліс

D. Метастази раку

E. Аденовірусна інфекція

11. Під час розтину тіла дівчинки, 9 років, у верхівці правої легені було знайдено осередок казеозного некрозу, діаметром 15 мм, біфуркаційні лімфатичні вузли були збільшені, містили дрібні осередки некрозу коагуляційного типу. Мікроскопічно - у легеневому осередку та в лімфатичних вузлах навколо некротичних мас були розташовані епітеліоїдні клітини, лімфоцити та поодинокі багатоядерні гігантські клітини. Діагностуйте захворювання.

A. @Первинний туберкульоз

B. Гематогенний туберкульоз з переважним ураженням легень

C. Гематогенний генералізований туберкульоз

D. Вторинний осередковий туберкульоз

E. Вторинний фіброзно-осередковий туберкульоз

12. При гістологічному дослідженні збільшених надключичних лімфатичних вузлів, у жінки, 40 років, знайдено порушення їх структури з осередками скупчення злегка витягнутої форми клітин зі світлим ядром, багатоядерних крупних овально-округлої форми клітин, багатих цитоплазмою і ядрами, розташованими на периферії у вигляді частоколу, скупчення оточені лімфоїдними клітинами; в центрі - безструктурні маси, забарвлені в рожевий колір. Описані зміни характерні для?

A. Метастазу пухлини

B. Лімфогранулематозу

C. Гіперпластичного лімфаденіту

D. Саркоїдозу

E. @Туберкульозного лімфаденіту

13. На розтині тіла чоловіка, 43 років, в ІІІ сегменті правої легені субплеврально виявлено ділянку ущільнення діаметром 1,5 см з чіткими межами, оточену білою волокнистою тканиною, на розрізі - з ділянками біло-жовтого кольору, що кришаться. Наявність даного осередку характерно для:

A. Периферичного раку

B. Хондроми

C. @Інкапсульованого первинного афекту

D. Фіброми

E. Інфаркту легені, що організується

14. Дитина, 8 років, раніше не хворіла, в лікарню надійшла з ознаками задухи. При рентгенівському обстеженні в плевральній порожнині - повітря і рідина. Під час операції в правій легені виявлено субплевральну порожнину діаметром 2,4 см, неправильної форми з залишками казеозних мас, яка сполучалася з плевральною порожниною. Такі ж казеозні маси виявлені при розрізі збільшених прикореневих лімфатичних вузлів. При гістологічному дослідженні стінки порожнини виявлені лімфоцити, епітеліоїдні клітини, багатоядерні гігантські клітини. Як правильно назвати порожнину?

A. @Первинна легенева каверна при туберкульозі

B. Абсцес легені

C. Емпієма плеври

D. Каверна при гострому кавернозному туберкульозі

E. Каверна при фіброзно-кавернозному туберкульозі

15. На розтині тіла дівчини, 17 років, померлої внаслідок легеневої недостатності, виявлено: у нижній частці правої легені зливні зони казеозного некрозу, в бронхопульмональних, бронхіальних та біфуркаційних лімфатичних вузлах – ділянки казеозного некрозу. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. @Ріст первинного афекту при первинному туберкульозі

B. Гематогенна форма прогресування первинного туберкульозу

C. Гематогенний туберкульоз з переважним ураженням легень

D. Туберкулема

E. Казеозна пневмонія при вторинному туберкульозі

16. На розтині тіла чоловіка, 34 років, діагностовано туберкульоз з наявністю у верхній частці правої легені зони казеозної пневмонії, казеозного лімфаденіту у збільшених лімфатичних вузлах середостіння та множинні міліарні осередки у багатьох органах. Назвіть виявлену форму туберкульозу.

A. @Первинний змішаної форми генералізaції

B. Первинний гематогенно-генералізований

C. Первинний лімфогенно-генералізований

D. Первинний з ростом первинного афекту

E. Гематогенний

17. Хворий, 27 років, який з дитинства страждав на туберкульоз, помер від легенево-серцевої недостатності. На розтині у III сегменті правої легені субплеврально розташовано петрифікований фокус Гона, лімфатичні вузли грудної та черевної порожнини збільшені, з чисельними петрифікатами та свіжими фокусами казеозного некрозу. Виберіть правильний діагноз:

A. @Хронічно перебігаючий первинний туберкульоз

B. Вторинний туберкульоз

C. Туберкулема

D. Гематогенний туберкульоз

E. Туберкульозна інтоксикація

18. На розтині тіла чоловіка, 52 років, який тривалий час страждав на туберкульозний простатит і помер від менінгоенцефаліту, в м'яких оболонках головного мозку, селезінці, нирках, печінці знайдено велику кількість щільних сірого кольору вузликів діаметром 0,5-1мм; при гістологічному дослідженні вузлики складаються з епітеліоїдних, лімфоїдних і нечисленних гігантських клітин з ядрами, розташованими на периферії клітин у вигляді підкови. Знайдені зміни свідчать про:

A. Найгостріший туберкульозний сепсис

B. @Гострий міліарний туберкульоз

C. Хронічний міліарний туберкульоз

D. Великоосередковий дисемінований туберкульоз

E. Септикопіємію

19. На розтині трупа чоловіка, 44 років, який помер від легенево-серцевої недостатності, виявлено: пневмосклероз, емфізему легень, гіпертрофію правого шлуночка серця. В обох легенях, переважно субплеврально, множинні осередки діаметром до 1 см. Гістологічно: в центрі осередку – зона некрозу, на периферії – вал з епітеліоїдних клітин і лімфоцитів з домішкою макрофагів і плазматичних клітин. Виявляються гігантські клітини Пірогова-Лангханса. Невелике число кровоносних капілярів розміщена на периферії осередку. Ваш діагноз:

A. @Гематогенний туберкульоз

B. Актиномікоз легень

C. Саркоїдоз

D. Сифіліс

E. Силікоз

20. При розтині тіла чоловіка, 48 років, померлого від туберкульозу легень, виявлені частково випорожнені симетричні туберкульозні каверни у кортико-плевральних зонах з переважанням продуктивної тканинної реакції; в обох легенях - ніжний сітчастий пневмосклероз та емфізема; “легеневе серце”; у біфуркаційних лімфовузлах - туберкульозний казеозний лімфаденіт. У ІІІ сегменті правої легені - осередок Гона. Вкажіть, який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. @Гематогенно-дисемінований туберкульоз

B. Гематогенна генералізація первинного туберкульозу

C. Хронічний первинний туберкульоз

D. Хронічний міліарний туберкульоз

E. Циротичний туберкульоз

21. При мікроскопічному дослідженні біоптату шкіри виявляються гранульоми, які складаються з епітеліоїдних клітин, оточених в основному Т-лімфоцитами. Серед епітеліоїдних клітин розташовуються поодинокі гігантські багатоядерні клітини Пирогова-Лангханса. В центрі деяких гранульом виявляються ділянки казеозного некрозу. Кровоносні судини відсутні. Для якого захворювання характерні описані гранульоми?

A. @Туберкульозу

B. Сифілісу

C. Лепри

D. Риносклероми

E. Сапу

22. У померлої дитини, 3 рокiв, за життя мала мiсце менiнгiальна симптоматика. На розтинi в м’якiй мозковiй оболонцi макроскопiчно виявленi просоподiбнi вузлики, якi мiкроскопiчно представленi осередком казеозного некрозу з валами епiтелiоїдних, лiмфоїдних клiтин, мiж якими зустрiчаються великi клiтини з ядрами на периферiї у виглядi пiвмiсяця. Який найбiльш iмовiрний менiнгiт у дитини?

A. @Туберкульозний

B. Сифiлiтичний

C. Бруцельозний

D. Грипозний

E. Менiнгококовий

23. У померлого, 70 років, на секції виявлено збільшення та деформація правого колінного суглоба. При гістологічному дослідженні тканин суглоба та прилягаючих ділянок виявлено: масивні осередки казеозного некрозу, які оточені валами епітеліоїдних, лимфоїдних клітин з наявністю гігантських макрофагів. Ваш діагноз:

A. @Туберкульозний артрит

B. Сифілітичний артрит

C. Ревматоїдний артрит

D. Гонорейний артрит

E. Деформуючий остеоартроз

24. 10-річна дівчинка поступила в травматологічне відділення з симптомами патологічного перелому правої стегнової кістки. В ході гістологічного дослідження операційного матеріалу виявлено, що в кістковому мозку видаленого фрагменту стегнової кістки розташовані множинні осередки казеозного некрозу, оточені по периферії епітеліоїдними клітинами та поодинокими клітинами Пирогова-Ланхганса; зони казеозного некрозу поширюються і на прилягаючі ділянки кісткової тканини, руйнуючи її. Діагностуйте захворювання.

A. @Туберкульозний остеомієліт

B. Туберкульозний спондиліт

C. Туберкульозний коксит

D. Загальний крупноосередковий туберкульоз

E. Вторинний гострий осередковий туберкульоз

25. При УЗ-дослідженні у хлопця, 17 років, у правій нирці виявлені ознаки пієлоектазії з порушенням відтоку сечі по сечоводу. Мікроскопічне дослідження біоптату нирки виявило на фоні дифузної інфільтрації інтерстицію лімфоцитами і гістіоцитами в кірковій і мозковій речовині - осередки деструкції з утворенням порожнин, оточені валом з епітеліоїдних, лімфоїдних клітин і домішкою гігантських клітин Пирогова-Лангханса. Яке захворювання найбільш ймовірно?

A. Апостематозний нефрит

B. Неспецифічний тубуло-інтерстиціальний нефрит

C. Полікістоз нирки

D. @Туберкульоз нирки

E. Хронічний пієлонефрит

26. На розтині тіла чоловіка, 63 років, у II сегменті правої легені виявлено туберкульозний панбронхіт, з осередком казеозної бронхопневмонії, навколо якого спостерігається вал епітеліоїдних клітин з домішкою лімфоїдних і гігантських клітин Пирогова-Лангханса. Яка форма туберкульозу легень у даному випадку?

A. @Гострий осередковий туберкульоз

B. Первинний туберкульозний комплекс

C. Ріст первинного афекту

D. Гострий міліарний туберкульоз легенів

E. Інфільтративний туберкульоз

27. На розтині тіла чоловіка, 35 років, у другому сегменті правої легені виявлено осередок ущільнення діаметром 5 см, оточений тонкою капсулою. Осередок представлений сухою крихкою тканиною з тьмяною поверхнею. Для якого захворювання характерні такі морфологічні зміни?

A. Туберкулема

B. Рак легені

C. Хондрома

D. Туморозна форма силікозу

E. Післязапальний пневмосклероз

28. При розтині тіла померлого чоловіка, 48 років, у ділянці 1-го сегменту правої легені виявлено круглий утвір діаметром 5 см з чіткими контурами, оточений тонким прошарком сполучної тканини, виповнений білими крихкими масами. Діагностуйте форму вторинного туберкульозу:

A. Туберкулема

B. Казеозна пневмонія

C. Гострий кавернозний туберкульоз

D. Гострий осередковий туберкульоз

E. Фіброзно-кавернозний туберкульоз

29. У хворого, який помер від туберкульозу виявлено: в І сегменті правої легені осередок біло-сірого кольору, оточений капсулою, діаметром 3 см. Мікроскопічно: ділянка некрозу з капсулою, відсутність перифокального запалення. Назвіть форму туберкульозу.

A. @Туберкулема

B. Гострий кавернозний туберкульоз

C. Фіброзно-кавернозний туберкульоз

D. Циротичний туберкульоз

E. Казеозна пневмонія

30. У чоловіка, 50 років, який хворів на туберкульоз та помер при явищах легенево-серцевої недостатності, при розтині виявлено лобарний характер ураження легень: верхня частка правої легені збільшена, щільна, на розрізі жовтого кольору, крихкого вигляду, на плеврі – фібринозні нашарування. До якої з форм вторинного туберкульозу відноситься вказана патологія?

A. @Казеозна пневмонія

B. Фіброзно-осередковий туберкульоз

C. Інфільтративний туберкульоз

D. Туберкулема

E. Гострий осередковий туберкульоз

31. У померлого, який прижиттєво страждав на прогресуючу форму вторинного туберкульозу, під час аутопсії виявлено збільшену, щільну ліву легеню, на розрізі жовтого кольору з фібринозними накладеннями на плеврі. Мікроскопічно виявлено переважання некротичних змін. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. @Казеозна пневмонія

B. Інфільтративний туберкульоз

C. Гострий осередковий туберкульоз

D. Фіброзно-осередковий туберкульоз

E. Фіброзно-кавернозний туберкульоз

32. Хворий, який страждав на туберкульоз помер від прогресуючої легенево-серцевої недостатності. На розтині: в області верхівки правої легені визначається порожнина діаметром 5 см, яка сполучається з просвітом сегментарного бронха. Стінки порожнини зсередини покриті сирнистими масами, під якими знаходяться епітеліоїдні клітини і клітини Пирогова-Лангханса. Вкажіть морфологічну форму туберкульозу.

A. @Гострий кавернозний туберкульоз

B. Туберкулема

C. Казеозна пневмонія

D. Інфільтративний туберкульоз

E. Гострий осередковий туберкульоз

33. У чоловіка, 43 років, який тривалий час хворів на туберкульоз, розвинулась кровотеча з легень, що призвела до смерті. На розтині в легенях виявлено декілька порожнин овальної або круглої форми, стінка яких створена некротичними масами та тканиною легень. Для якої форми туберкульозу характерні такі зміни?

A. @Гострий кавернозний

B. Фіброзно-кавернозний

C. Туберкулема

D. Казеозна пневмонія

E. Гострий осередковий

34. Померлій жінці було виставлено клінічний діагноз: «Хронічний абсцес легень». При розтині виявлено порожнину в ІІ-му сегменті правої легені розміром 5 см, округлої форми. Внутрішня поверхня порожнини була сформована казеозними масами, зовнішня – щільною тканиною легень, піогенна мембрана відсутня. Як на вашу думку, про який процес йде мова?

A. @Гострий кавернозний туберкульоз

B. Фіброзно-кавернозний туберкульоз

C. Гострий абсцес

D. Хронічний абсцес

E. Первинна легенева каверна

35. На розтині тіла чоловіка, 63 років, були виявлені множинні патологічні порожнини в обох легенях, мікроскопічно у внутрішньому шарі стінки порожнини знайдені некротичні маси, які дифузно інфільтровані нейтрофілами, середній - містить інфільтрат з епітеліоїдних клітин, лімфоцитів та багатоядерних гігантів, зовнішній шар складається зі зрілої сполучної тканини. Діагностуйте форму туберкульозу.

A. @Фіброзно-кавернозний

B. Гострий осередковой

C. Фіброзно-осередковий

D. Гострий кавернозний

E. Циротичний

36. При розтині померлого, який хворів на туберкульоз, у верхній частці правої легені знайдено порожнину розмірами 3х2 см, яка сполучається з бронхом. Стінка порожнини щільна, має три шари: внутрішній - піогенний, середній - шар туберкульозної грануляційної тканини, зовнішній - сполучнотканинний. Який діагноз найбільш імовірний?

A. @Фіброзно-кавернозний туберкульоз

B. Фіброзно-осередковий туберкульоз

C. Туберкулема

D. Гострий осередковий туберкульоз

E. Гострий кавернозний тубеокульоз

37. При розтині тіла чоловіка, 40 років, який 10 років хворів на туберкульоз, у І і II сегментах правої легені виявлено порожнину з щільною стінкою. Внутрішня поверхня порожнини нерівна, з балками, які є облітерованими бронхами і тромбованими судинами. Середня і нижня частки щільні, на розрізі з жовтими осередками. Яку форму туберкульозу можна запідозрити в даному випадку?

A. @Фіброзно-кавернозний

B. Гострий кавернозний

C. Фіброзно-осередковий

D. Туберкулема

E. Циротичний

38. 40-річний ув’язнений помер у виправно-трудовій колонії від туберкульозу. При автопсійному дослідженні тіла померлого встановлено деформацію і зменшення розмірів верхівок обох легень, множинні порожнини з щільними стінками, товщиною 2-3 мм у верхніх частках обох легень, дисеміновані осередки діаметром від 5 мм до 2 см казеозного некрозу у нижніх частках легень. Діагностуйте форму туберкульозу.

A. @Вторинний фіброзно-кавернозний

B. Вторинний фіброзно-осередковий

C. Гематогенний великоосередковий з ураженням легень

D. Первинний, ріст первинного афекту

E. Вторинний циротичний

39. Хворий на фіброзно-кавернозний туберкульоз легень помер від хронічної легенево-серцевої недостатності. Впродовж останніх місяців спостерігалась виражена протеїнурія. На розтині: нирки збільшені, щільні, восковидні з поверхні і на розрізі. Які зміни в нирках при цій формі туберкульозу могли викликати протеїнурію?

A. @Амілоїдоз нирок

B. Казеозний некроз

C. Гломерулонефрит

D. Нефролітіаз

E. Некротичний нефроз

40. На рентгенограмі у легенях було виявлено фіброзно-осередковий туберкульоз, у верхівках – бульозну емфізему. Раптово після фізичного напруження у хворого виникли сильний біль у правій половині грудної клітини, задишка. Об’єктивно: ціаноз, правобічний тимпаніт, ослаблене дихання. Яке ускладнення туберкульозу виникло у хворого?

A. @Спонтанний пневмоторакс

B. Арозивна кровотеча

C. Ателектаз легені

D. Гостре легеневе серце

E. Амілоїдоз

41. На слизовій оболонці правого піднебінного мигдалика спостерігається безболісна виразка з гладеньким лакованим дном та рівними хрящоподібної консистенції краями. Мікроскопічно: запальний інфільтрат, що складається з лімфоцитів, плазмоцитів, невеликої кількості нейтрофілів та епітеліоїдних клітин, та наявність ендо- та периваскуліту. Про яке захворювання йдеться?

A. @Сифіліс

B. Актиномікоз

C. Туберкульоз

D. Дифтерія зіва

E. Виразково-некротична ангіна Венсана

42. У хворого на слизовiй оболонцi ясен - виразка овальної форми з припiднятими краями хрящоподiбної щiльностi. Дно виразки м’ясисто-червоного забарвлення з нашаруваннями сiрого кольору. При мiкроскопiчному дослiдженнi - пролiферацiя ендотелiю дрiбних судин, периваскулярна лiмфоплазмоцитарна iнфiльтрацiя. Про яке захворювання йдеться?

A. @Сифiлiс

B. Травматична виразка

C. Виразка-рак

D. Ерозивно-виразкова лейкоплакiя

E. Виразково-некротичний гiнгiвiт

43. У хворої, 18 років, пахові лімфатичні вузли при пальпації збільшені, не болючі, ущільнені. У ділянці слизової оболонки геніталій - невеликих розмірів виразка з ущільненими краями та "лакованим"дном сіруватого кольору. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. @Сифіліс

B. Туберкульоз

C. Лепра

D. Трофічна виразка

E. Гонорея

44. Чоловік, 35 років, помер у приймальному відділенні лікарні, куди був доставлений у шоковому стані. На розтині тіла виявлено аневризму дуги аорти з її розривом та масивною кровотечею. Мікроскопічно: в медії аорти скупчення лімфоцитів та плазмоцитів, поодинокі гігантські клітини Пирогова-Лангханса, фібробласти. Спостерігаються також дрібні осередки некрозу та руйнування еластичних структур стінки аорти. Яке захворювання зумовило такі зміни?

A. Сифіліс

B. Висипний тиф

C. Атеросклероз

D. Туберкульоз

E. -

45. У тканині печінки виявлено округле утворення діаметром 0,5 см. Мікроскопічно воно має наступну будову: у центрі – некротичні маси, їх оточує грануляційна тканина з наявністю у її складі плазматичних, лімфоїдних клітин і кровоносних судин з явищами васкуліту. Який діагноз необхідно поставити на підставі даних мікроскопії?

A. @Солітарна гума печінки

B. Солітарна аденома печінки

C. Солітарна лепрома печінки

D. Хронічний абсцес печінки

E. Рак печінки

46. Під час розтину тіла чоловіка 61 року, було діагностовано аневризму висхідної частини та дуги аорти. Гістологічно в стінці аорти виявлені значні плазмоклітинні інфільтрати та ділянки фрагментації еластичних мембран та осередки еластолізису. Діагностуйте форму та період розвитку сифілісу.

A. @Набутий третинний

B. Набутий первинний

C. Набутий вторинний

D. Набутий нейросифіліс

E. Природжений пізній сифіліс

ІНФЕКЦІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ. СЕПСИС. БАКТЕРІАЛЬНІ КИШКОВІ ІНФЕКЦІЇ.

1. При розтині трупа чоловіка, 40 років, виявлено різко розширений просвіт тонкої кишки, переповнений рідиною, яка нагадує “рисовий відвар”. Стінка кишки набрякла, на слизовій - велика кількість дрібнокрапчастих крововиливів. Для якого інфекційного захворювання характерний описаний ентерит?

A. @Холера

B. Чума

C. Бруцельоз

D. Туляремія

E. Сибірка

2. При розтині хворого, померлого через тиждень від початку профузної діареї, виявлено різко виражений ексикоз - усі тканини сухі, кров густа. При бактеріологічному дослідженні вмісту тонкої кишки, що нагадує рисовий відвар, знайдені вібріони. Яке захворювання призвело хворого до смерті?

A. @Холера

B. Дизентерія

C. Черевний тиф

D. Сальмонельоз

E. Харчова токсикоінфекція

3. У хворого впродовж двох днів відмічались профузна діарея, блювота; смерть настала від різкого зневоднення. На розтині: стінка кишки набрякла, гіперемована з множинними крововиливами в слизовій оболонці. В просвіті кишки міститься біляста рідина, що нагадує рисовий відвар. Вкажіть захворювання яке розвилось у хворого.

A. @Холера

B. Дизентерія

C. Сальмонельоз

D. Черевний тиф

E. Ентероколіт

4. Чоловік, 36 років, знаходився в інфекційній лікарні з профузною діареєю, ознаками ексикозу, падінням температури тіла. Помер від уремії. Під час розтину знайдено: у просвіті тонкої кишки безкольорову рідину у вигляді рисового відвару; слизова оболонка набрякла. При мікроскопічному дослідженні тонкої кишки – повнокров'я судин, осередкові крововиливи, десквамація ентероцитів, гіперсекреція келихоподібних клітин та лімфо-лейкоцитарна інфільтрація строми слизової оболонки. Назвіть захворювання.

A. @Холера

B. Сальмонельоз

C. Дизентерія

D. Черевний тиф

E. Хвороба Крона

5. У хворого, 35 років, який перебував в Індії, захворювання почалося гостро з раптового проносу. Випорожнення були водянистими. Пізніше приєдналася багаторазова блювота, шкіра стала зморшкуватою, спостерігалися судоми, сильна спрага, задишка. При бактеріологічному дослідженні виділено збудника захворювання – вібріон Ель-Тор. При гістологічному дослідженні ентеробіоптату - серозно-геморагічний гастроентерит з десквамацією епітелію, з ділянками його набуханням, вакуолізації цитоплазми та деструкції мікроворсинок. Яке ускладнення може розвинутися при холерній діареї?

A. @Гіповолемічний шок

B. Анемія

C. Тромбогеморагічний синдром

D. Кахексія

E. Уремія

6. Хворий, 58 років, помер від холерної коми, що супроводжувалася різким зниженням температури тіла і артеріального тиску, прогресуючою олігурією. На розтині виявлені ознаки вираженого зневоднення організму: “поза гладіатора”, “руки прачки”, “біла жовч”. Вказати період холери, що характеризується проявом ексикозу:

A. Холерний ентерит

B. Холерний гастроентерит

C. @Алгідний період

D. Холерний тифоїд

E. Посталгідний період

7. При розтині трупа чоловіка, який хворів на черевний тиф, виявлені зміни у тонкій кишці: групові лімфоїдні фолікули збільшені, виступають над поверхнею слизової оболонки, вони сіро-червоні, соковиті, їх поверхня має вигляд звивин та перегородок. При мікроскопічному дослідженні відмічається утворення черевнотифозних гранульом. Вкажіть, яка з перелічених стадій черевного тифу найбільш вірогідна?

A. @Мозкоподібного набухання

B. Некрозу

C. Утворення виразок

D. Чистих виразок

E. Загоювання

8. На розтині тіла чоловіка, який помер на 5-у добу захворювання на черевний тиф, виявлені наступні зміни: групові фолікули клубової кишки збільшені, повнокровні і виступають над слизовою оболонкою, на їх поверхні видно борозни та звивини. Гістологічно: повнокров’я і набряк тканини, наявність великих клітин зі світлою цитоплазмою, які містять черевнотифозні палички. Про який період місцевих змін при черевному тифі можна думати?

A. @Стадія мозкоподібного набухання

B. Стадія некрозу

C. Стадія загоювання виразок

D. Стадія чистих виразок

E. Стадія утворення виразок

9. На розтині померлого було виявлено наявність крові в тонкій та товстій кишках (1,5-2 л). У нижніх відрізках клубової кишки стінка мала "брудні" виразки на місці групових лімфатичних фолікулів. Решта пейєрових бляшок була зеленуватого кольору з демаркаційним запаленням навколо. Було діагностовано черевний тиф. Для якого періоду черевного тифу найбільш характерні описані морфологічні зміни кишки й ускладнення?

A. @Утворення виразок

B. Загоювання виразок

C. Чистих виразок

D. Некрозу

E. Мозкоподібного набухання

10. На розтині тіла чоловіка, померлого від внутрішньoкишкової кровотечі, в клубовій кишці спостерігається некроз групових і солітарних фолікулів, з імбібіцією жовчю і кров’ю мертвих тканин; у нижньому відрізку кишки – явища секвестрації та відторгнення некротичних мас з утворенням дефектів. Який Ваш діагноз?

A. @Черевний тиф, стадія "брудних" виразок

B. Черевний тиф, стадія чистих виразок

C. Черевний тиф, стадія некрозу

D. Черевнотифозна форма сальмонельозу

E. Хвороба Крона

11. У хворого, 50 років, перебіг черевного тифу, на третьому тижні від початку захворювання, ускладнився внутрішньокишковою кровотечею. Назвіть стадію захворювання, що призвела до кровотечі?

A. Мозкове набухання

B. Стадія некрозу черевнотифозних гранульом

C. @Стадія брудних виразок

D. Стадія чистих виразок

E. Стадія загоєння виразок

12. На розтині померлого від черевного тифу у здухвинній кишці виявлені розташовані повздовж неї виразки з рівними краями, чистим дном, яке утворено м’язовим шаром або навіть серозною оболонкою кишки, а також поодинокі перфорації. На якій стадії черевного тифу це спостерігається?

A. @Стадія “чистих” виразок

B. Стадія мозкоподібного набряку

C. Стадія некрозу

D. Стадія “брудних” виразок

E. Стадія загоєння виразок

13. При розтині тіла померлого в інфекційному відділенні виявлено: фібринозно-гнійний перитоніт; у слизовій оболонці клубової кишки багаточислені виразкові дефекти овальної форми до 3-5 см, які розташовані вздовж кишки і повторюють форму пейєрової бляшки, краї виразок рівні, заокруглені, дно чисте, представлене м’язовою або серозною оболонкою. В дні двох виразок знайдені отвори до 0,3 см в діаметрі. Для якого захворювання найбільш характерні ці зміни?

A. @Черевний тиф

B. Дизентерія

C. Неспецифічний виразковий коліт

D. Хвороба Крона

E. Паратиф

14. На розтині трупа чоловіка, 56 років, у термінальному відділі тонкої кишки виявлено декілька виразок розмірами від 4 до 5 см. Краї виразок піднімаються над поверхнею слизової оболонки, стінки виразок покриті сірувато-жовтуватими масами, які кришаться. Реакція Відаля позитивна. Поставте діагноз.

A. @Черевний тиф

B. Паратиф

C. Поворотний тиф

D. Дизентерія

E. Хвороба Крона

15. У чоловiка, 43 рокiв, який помер у хiрургiчному вiддiленнi при явищах розлитого гнiйного перитонiту, на розтинi у дистальному вiддiлi тонкого кишечника виявленi пейєровi бляшки, що виступають у просвiт, поверхня деяких з них вкрита струпом, коричнево-зеленуватого кольору, у центрi деяких бляшок наявнi глибокi дефекти, що сягають серозного шару. Для якого захворювання характернi дані змiни?

A. @Черевний тиф

B. Дизентерiя

C. Туберкульоз кишечника

D. Хвороба Крона

E. Стафiлококовий ентерит

16. При розтині померлого хворого від розповсюдженого перитоніту в дистальних відділах тонкої кишки виявлено численні виразки овальної форми, які розташовані вздовж кишки. Дно виразок чисте, гладеньке, утворене м'язовою або серозною оболонкою, краї виразок рівні, закруглені. У двох виразках є перфоративні отвори діаметром до 0,5 см. Яке захворювання можна запідозрити у померлого хворого?

A. @Черевний тиф

B. Дизентерія

C. Холера

D. Туберкульоз

E. Висипний тиф

17. Жінка, 28 років, захворіла гостро. Температура тіла підвищилася до 40ºС. Втратила свідомість, були зорові та слухові галюцінації, марення. На 9-й день хвороби на шкірі грудей і живота з’являється екзантема - незначні висипання блідо-рожевого кольору (розеоли), розміром проса, яке зникає при натискуванні. На 18-й день хвороби виявлені ознаки “гострого живота’’, діагностовано перитоніт. Після чого хвора померла. На аутопсії у клубовій кишці виявлені глибокі виразки в ділянці групових фолікулів, одна з яких перфорувала. У черевній порожнині - фібринозно-гнійний ексудат. Поставте діагноз.

A. @Черевний тиф

B. Лямбліоз

C. Кампілобактерійний ентероколіт

D. Дизентерія

E. Амебіаз

18. На розтині, померлого від інтоксикації хворого в тонкій кишці знайден набряк групових лімфатичних фолікулів, виступаючих над поверхнею слизової оболонки у вигляді м'яко-еластичних бляшок з нерівною поверхнею у вигляді борозен і звивин, що нагадує поверхню мозку. Який діагноз найбільш можливий?

A. @Черевний тиф

B. Дизентерія

C. Сальмонельоз

D. Гострий ентерит

E. Холера

19. Смерть хворого, 16 років, настала від розлитого фібринозно-гнійного перитониту. На розтині: в нижній ділянці тонкої кишки виявлено виразку, яка повторювала форму пейєрової бляшки, з перфорацією стінки кишки. Мікроскопічне дослідження виявило: стертість малюнка лімфоїдної тканини, витіснення її проліферуючими моноцитами, які формують гранульоми. Ускладненням якого захворювання є причина смерті хворого:

A. @Черевного тифу

B. Дизентерії

C. Холери

D. Бруцельозу

E. Неспецифічного виразкового коліту

20. Хворий, 50 років, захворів гостро: з’явився гострий біль у животі, підвищилась температура тіла до 38,5°С. Був направлений у хірургічний стаціонар з діагнозом “Гострий перитоніт”. При лапаротомії в черевній порожнині виявлено фібринозно-гнійний ексудат (розлитий перитоніт), у низхідному відділі тонкої кишки - перфоративні виразки, значне збільшення мезентеріальних лімфатичних вузлів. При мікроскопічному дослідженні видаленої ділянки кишки визначаються специфічні гранульоми з ділянками некрозу, в складі яких є великі макрофагальні клітини зі світлою цитоплазмою. Визначити найбільш ймовірний тип гранульоми:

A. Туберкульозна

B. @Черевнотифозна

C. Сипнотифозна

D. Ревматична

E. Бруцельозна

21. Хворий, 27 років, який страждав на черевний тиф, помер від розлитого перитоніту. На розтині: в нижніх часточках обох легень виявлені щільнуваті строкатого вигляду ділянки, що зливалися між собою, при мікроскопічному дослідженні цих ділянок - міжальвеолярні перегородки повнокровні, альвеоли нерівномірно заповнені серозним, серозно-гнійним ексудатом, в якому виявлялися колонії бактерій (за результатами бактеріологічного дослідження - стафілокок). Визначити ускладнення черевного тифу:

A. Первинна бронхопневмонія

B. Реактивна плевропневмонія

C. @Вторинна бронхопневмонія

D. Абсцедуюча бронхопневмонія

E. Гангрена легень

22. Хворий помер від інтоксикації на 4-у добу після вживання сирих яєць. На розтині слизова оболонка шлунка і тонкої кишки запалена, вкрита слизовим ексудатом; у легенях, головному мозку і печінці знайдені абсцеси. Який діагноз найбільш вірогідний?

A. @Сальмонельоз (септична форма)

B. Дизентерія

C. Сальмонельоз (черевнотифозная форма)

D. Сальмонельоз (інтестинальна форма)

E. Черевний тиф

23. При розтині померлої дитини, яка страждала на діарею, виявлено ексикоз і поширений фібринозний коліт. В мазку-відбитку слизової оболонки виявлені грам-негативні палички. Ваш попередній діагноз?

A. @Дизентерія

B. Холера

C. Стафілококова кишкова інфекція

D. Черевний тиф

E. Сальмонельоз


1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   ...   58


написать администратору сайта