Главная страница

Патан База Тестов. Патанатомія тесты база. Патанатомія. Тести


Скачать 0.71 Mb.
НазваниеПатанатомія. Тести
АнкорПатан База Тестов
Дата23.05.2022
Размер0.71 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаПатанатомія тесты база.docx
ТипДокументы
#544512
страница11 из 58
1   ...   7   8   9   10   11   12   13   14   ...   58
24. Який мікроорганізм спричиняє бактеріальну дизентерію?

A. @Шигела

B. Амеба

C. Стафілокок

D. Кишкова паличка

E. Мікобактерія

25. На розтині у померлого хворго в сигмоподібній та прямій кишці - множинні червоні виразки неправильної форми, між якими слизова вкрита брудно-сірою плівкою. Вкажіть етіологію захворювання:

A. @Шигела

B. Амеба

C. Мікобактерія туберкульозу

D. Сальмонела

E. Стафілококовий ентеротоксин

26. На розтині тіла чоловіка, 46 років, на слизовій оболонці прямої та сигмоподібної кишок виявлено множинні коричнево-зелені нашарування, крововиливи; у просвіті кишки слиз, невелика кількість крові; гістологічно - фібринозний коліт. При бактеріологічному дослідженні вмісту кишки висіяна S.Sonne. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. @Дизентерія

B. Холера

C. Сальмонельоз

D. Ієрсиніоз

E. Хвороба Крона

27. Під час ректороманоскопії хворого зі скаргами на діарею виявлено, що слизова оболонка прямої і сигмоподібної кишок різко гіперемована, набрякла, вкрита великою кількістю слизу, а у деяких ділянках вкрита плівчастими накладаннями зеленуватого кольору. Про яке захворювання можна думати?

A. @Дизентерія

B. Сальмонельоз

C. Холера

D. Черевний тиф

E. Амебіаз

28. У хворого на 5-й день від початку діареї при колоноскопії в слизовій оболонці прямої кишки знайдені сіро-зелені плівчасті нашарування, щільно фіксовані з підлеглою тканиною. Який діагноз найбільш вірогідний?

A. @Дизентерія

B. Черевний тиф

C. Неспецифічний виразковий коліт

D. Сальмонеллез

E. Хвороба Крона

29. Хворий помер на 3-й день після операції з приводу перфорації стінки товстої кишки з явищами розлитого гнійного перитоніту. На розтині: слизова оболонка стінки товстої кишки потовщена, вкрита фібриновою плівкою, поодинокі виразки проникають на різну глибину; гістологічно: некроз слизової, фібрин, інфільтрація лейкоцитами з фокусами геморагій. Ускладнення якого захворювання стало причиною смерті хворого?

A. @Дизентерія

B. Черевний тиф

C. Неспецифічний виразковий коліт

D. Хвороба Крона

E. Амебіаз

30. У померлого, 67 років, на розтині знайдені ознаки фібринозного запалення в товстому кишечнику. Ваш діагноз:

A. @Дизентерія

B. Амебіаз

C. Черевний тиф

D. Холера

E. Балантидіаз

31. Пiд час аутопсiї тiла хворого, котрий помер вiд тяжкого ексикозу, на ґрунтi профузної дiареї, виявленi такi змiни: слизова оболонка прямої та сигмоподiбної кишок на всій довжинi вкрита сiро-бiлими плiвчастими нашаруваннями, що мiцно з’єднанi з пiдлеглими тканинами, мiж плiвками розташованi множиннi великi й поверхневi виразки, вкритi згортками кровi. Мiкроскопiчно дiагностовано фiбринозно-виразковий колiт. Яке захворювання проявляється такими змiнами?

A. Дизентерiя

B. Колi-iнфекцiя

C. Стафiлококова iнфекцiя

D. Iєрсiнiоз

E. Сальмонельози

32. На розтині чоловіка похилого віку, який впродовж останніх 2 тижнів страждав від гострого розладу кишечника виявлені зміни у прямій та сигмоподібній кишках: на поверхні та між складками слизової оболонки відмічається фібринозна коричнево-зелена плівка. Стінка кишки потовщена, порожнина різко звужена. Мікроскопічно виявляється проникаючий на різну глибину некроз слизової оболонки, некротичні маси пронизані нитками фібрину, фокуси геморагій та лейкоцитарної інфільтрації. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. @Фібринозний дизентерійний коліт

B. Катаральний дизентерійний коліт

C. Виразковий дизентерійний коліт

D. Черевний тиф, стадія некрозу

E. Черевнотифозна форма холери

33. У хворого на дизентерію при колоноскопії виявлено, що слизова оболонка товстої кишки гіперемована, набрякла, її поверхня вкрита сіро-зеленими плівками. Назвіть морфологічну форму дизентерійного коліту:

A. @Фібринозний

B. Катаральний

C. Виразковий

D. Гнійний

E. Некротичний

34. Слизова оболонка товстої кишки у померлого від дизентерії на розтині повнокровна, покрита плівкою сірого кольору, що відривається із зусиллям. Який вид запалення розвинувся у кишці хворого?

A. @Дифтеритичне

B. Крупозне

C. Геморагічне

D. Серозне

E. Катаральне

35. У чоловіка, 50 років, який гостро захворів, діагностовано дизентерію. Смерть настала на 8-й день захворювання. Під час розтину виявлено потовщену стінку сигмовидної та початкових відділів прямої кишки, фібринозну плівку на поверхні слизової. Гістологічно: глибокий некроз слизової оболонки з просяканням некротичних мас фібрином. Який вид коліту мав місце у хворого?

A. @Дифтеритичний

B. Катаральний

C. Виразковий

D. Постдизентерійний

E. Гангренозний

36. Хвора дитина, 5 років, яка страждала на гостру дизентерію, померла від гнійного перитоніту. На розтині: солітарні фолікули товстої кишки збільшені, поверхня їх некротизована, вкрита гнійними масами, слизова повнокровна, набухла, вкрита каламутним ексудатом. Визначити форму дизентерійного коліту:

A. Катаральний

B. Фібринозний

C. Фолікулярний

D. @Фолікулярно-виразковий

E. Гангренозний

37. Хворий, 58 років, помер від тяжкого перебігу дизентерії. На розтині причиною смерті встановлено розлитий фібринозно-гнійний перитоніт. Сигмоподібна кишка здута, серозна оболонка тьмяна, її стінка тоненька, дрябла, буро-чорного кольору з дрібними перфораціями. При бактеріологічному дослідженні виявлена анаеробна мікрофлора. Назвати морфологічну форму дизентерійного коліту:

A. Катаральний

B. Фібринозний

C. Виразковий

D. @Гангренозний

E. Атрофічний

38. У хворого, 40 років, хронічна дизентерія супроводжувалася нирковою недостатністю з порушенням мінерального обміну (гіперкальціемія). Помер від виснаження. При мікроскопічному дослідженні внутрішніх органів виявлені відкладання вапна в легенях, слизовій оболонці шлунка, в нирках, міокарді та стінках артерій. Вказані зміни є проявом:

A. Метаболічного звапніння

B. Фібриноїдного набрякання

C. Дистрофічного звапніння

D. Мукоїдного набрякання

E. @Метастатичного звапніння

39. У породіллі з пієлонефритом, 25 років, післяпологовий період ускладнився стафілококковим ендометритом. Після суправагінальної ампутації матки з придатками розвинулися гемолітична жовтяниця, синдром дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові, гектична лихоманка, гепатоспленомегалія. На третю добу хвора померла. При аутопсії виявлені: діапедезні крововиливи в слизових та серозних оболонках, крововиливи в м’яких тканинах навколо ін’єкцій, в серці фібриноїдний некроз ендокарда з пристінковими тромбами, в селезінці та лімфатичних вузлах - проліферація ретикулярних клітин, лімфоцитів з накопиченням зрілих та незрілих кровотворних клітин. Визначити клініко-морфологічну форму сепсису:

A. @Септицемія

B. Септикопіємія

C. Хроніосепсис

D. Септичний ендокардит

E. Криптогенний сепсис

40. Хворий, 30 років, під час швидкого гоління обличчя пошкодив шкіру гострим лезом. Через 6 годин різко підвищилася температура до 39°С, погіршився стан, свідомість затьмарилася. При госпіталізації виявлені: жовтяниця, петехіальні висипання на шкірі та слизових, збільшення селезінки та підщелепних лімфатичних вузлів. На фоні прогресуючої інтоксикації він помер. При гістологічному дослідженні внутрішніх органів встановлені набряк строми з дифузною інфільтрацією її нейтрофілами, лімфоцитами та гістіоцитами, васкуліти з фібриноїдним некрозом стінок судин, а також гіперплазія лімфоїдної та кровотворної тканини. Визначити клініко-морфологічну форму сепсису:

A. @Септицемія

B. Септикопіємія

C. Первинний септичний ендокардит

D. Хроніосепсис

E. Вторинний септичний ендокардит

41. У померлого, 40 років, за життя довгий час була висока температура, затемнення свідомості, бактеріємія. При розтині: склера і шкіра жовтого кольору, крововиливи у серозних і слизових оболонках, збільшені лімфатині вузли та селезінка. Мікроскопічно: в селезінці та лімфовузлах - проліферація ретикулярних клітин; в серці, печінці, нирках – проміжне запалення; в стінках судин - васкуліти, фібриноїдний набряк. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. @Септицемія

B. Септикопіємія

C. Гострий лімфолейкоз

D. Гострий недиференційований лейкоз

E. Хроніосепсис

42. Після позалікарняного аборту у жінки пргресував гнійний ендоміометрит зі смертельним наслідком. При розтині померлої виявлені чисельні абсцеси легень, субкапсулярні гнійнички в нирках, гіперплазія селезінки. Яка форма сепсису виникла у жінки?

A. @Септикопіємія

B. Септицемія

C. Хроніосепсис

D. Легеневий сепсис

E. Уросепсис

43. Хвора, 20 років, померла від інтоксикації через 8 днів після штучного позалікарняного аборту при терміні вагітності 14 – 15 тижнів. На розтині тіла померлої жовтувате забарвлення склери очей, шкіри, гнійно-некротичний ендометрит, багаточисленні гнійники в легенях, явна гіперплазія селезінки з великою кількістю нейтрофілів в її синусах. Яке ускладненя після аборту розвинулось у хворої?

A. @Септикопіємія

B. Септицемія

C. Геморрагічний шок

D. Хроніосепсис

E. Вірусний гепатит А

44. Жінка, 32 років, померла в післяпологовому періоді. На розтині були знайдені ознаки гнійного ендометриту, гнійний тромбофлебіт вен матки, множинні абсцеси легень, абсцеси нирок і селезінки, апостематозний міокардит та гнійний менінгіт. Вкажіть ускладнення післяпологового періоду, яке призвело до смерті.

A. @Септикопіємія

B. Септицемія

C. Хроніосепсис

D. Гострий септичний ендокардит

E. Затяжний септичний ендокардит

45. На розтині хворого, 48 років, який помер від уросепсису, виявлені: ендокардит, абсцеси печінки, абсцедуюча двобічна пневмонія, гострий пієлонефрит, гнійний пери- та паранефрит з флегмоною м’яких тканин поперекової ділянки спини. Селезінка збільшена, дає великий зішкребок пульпи, при гістологічному дослідженні в пульпі багато лейкоцитів. Визначити клініко-морфологічну форму сепсису:

A. Септицемія

B. @Септикопіємія

C. Хроніосепсис

D. Септичний ендокардит

E. Криптогенний сепсис

46. При гістологічному дослідженні матки хворої, 30 років, яка померла від септикопіємії, в міометрії виявлені: гнійний тромбофлебіт, в стромі набряк та дифузна інфільтрація нейтрофільними лейкоцитами, лімфоцитами та гістіоцитами. Визначити складовий компонент тромбу, характерний для сепсису:

A. Гемолізовані еритроцити

B. @Колонії бактерій

C. Грануляційна тканина

D. Нейтрофільні лейкоцити

E. Фібрин

47. Молодий чоловік помер від наростаючої серцевої недостатності. При патоморфологічному дослідженні виявлені: селезінка масою 500 гр., імунокомплексний гломерулонефрит, виразки півмісяцевих клапанів аорти, які прикриті поліпоподібними тромбами з колоніями бактерій. Вкажіть найбільш вірогідний діагноз.

A. @Септичний бактеріальний ендокардит

B. Септицемія

C. Ревматичний тромбоендокардит

D. Гострий ревматичний вальвуліт

E. Септикопіємія

48. На розтині тіла померлої молодої людини, яку госпіталізовано в стаціонар у стані мозкової коми і через деякий час померла, виявлено: поширений тромбоемболічний інфаркт лівої півкулі мозку, а також велика септична селезінка, імунокомплексний гломерулонефрит, виразки в стулках аортального клапана, прикриті поліпоподібними тромбами з колоніями стафілококів. Яке захворювання призвело до церебральної тромбоемболії?

A. @Септичний бактеріальний ендокардит

B. Септицемія

C. Гострий ревматичний вальвуліт

D. Септикопіємія

E. Ревматичний тромбоендокардит

49. Хвора, 27 років, яка вживала ін’єкції наркотиків впродовж шести років, померла при явищах прогресуючої серцево-судинної недостатності. На розтині серце збільшено в об’ємі, 600 г, гіпертрофія стінок лівого та правого шлуночків (відповідно 3 см та 1 см), камери розширені, міокард дряблий. Стулки аортального клапана зруйновані на 2/3, вздовж країв кукси бородавчасті тромботичні нашарування. При мікроскопічному дослідженні в тромбах виявлені колонії бактерій. Визначити причину серцево-судинної недостатності:

A. Ревматична вада

B. @Септичний ендокардит

C. Кардіоміопатія

D. Гіпертонічна хвороба

E. Ішемічна хвороба серця

50. У хворого, який довгий час вживав наркотики - лихоманка, явища інтоксикації, піурія, на ехокардіографії виявлені масивні нашарування на клапанах серця. З крові висіяний стафілокок. Хворий помер від тромбоемболії легеневої артерії. Вкажіть на зміни серця, виявлені у хворого під час розтину.

A. @Поліпозно-виразковий ендокардит

B. Ендокардит Лібмана-Сакса

C. Дифузний вальвуліт

D. Гострий бородавчатий ендокардит

E. Зворотно-бородавчастий ендокардит

51. У чоловіка, 40 років, померлого від одонтогенного сепсису, на розтині виявлено різке потовщення півмісяцевих клапанів аорти, вони були білясті, непрозорі, малорухливі, на зовнішній поверхні розташовувалися тромботичні накладення розмірами 1х1.5 см. Про яку форму ендокардиту йдеться?

A. Дифузний ендокардит

B. @Поліпозно-виразковий ендокардит

C. Гострий бородавчастий ендокардит

D. Фібропластичний ендокардит

E. Поворотно-бородавчастий ендокардит

52. Хвора, 22 років, страждала на септичний ендокардит, померла від ішемічного некрозу головного мозку. На розтині: множинні інфаркти та рубці в нирках, селезінці; гангрена фрагменту тонкого кишечника з перифокальним серозно-фібринозним перитонітом, на зруйнованих і склерозованих стулках аортального клапана - різні за розмірами тромботичні нашарування. Вказати головне ускладнення септичного ендокардиту:

A. Геморагічний синдром

B. Ішемічний синдром

C. Тромбогеморагічний синдром

D. @Тромбоемболічний синдром

E. Недостатність аортального клапана

53. Під час розтину чоловіка, у якого після поранення кінцівки виникло тривале нагноєння рани, і який помер при явищах інтоксикації, виявлено: загальне виснаження, зневоднення, бура атрофія печінки, міокарда, селезінки, поперечносмугастої мускулатури та амілоїдоз нирок. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. Хроніосепсис

B. Септикопіємія

C. Септицемія

D. Хвороба Чорногубова

E. Бруцельоз

54. У хворого-інваліда, 65 років, з посттравматичним остеомієлітом лівої стегнової кістки перебіг захворювання супроводжувався септично-резорбтивною лихоманкою. Помер при явищах прогресуючої поліорганної недостатності. На розтині: виражена кахексія, в серці, печінці та скелетних м’язах - бура атрофія, зневоднення тканин, зменшення селезінки, в нирках - амілоїдоз. Для якої форми сепсису найбільш характерні вказані зміни?

A. Септицемія

B. Септикопіємія

C. Первинний септичний ендокардит

D. Вторинний септичний ендокардит

E. @Хроніосепсис

55. На розтині померлого, 18 років, селезінка вагою 580 грамів, темно-червоного кольору на розрізі, дає рясні вишкребки пульпи. Гістологічно: виражена проліферація ретикулярних клітин, наявність великої кількості зрілих нейрофілів у сінусоїдних капілярах. Назвіть цю селезінку.

A. @“Септична”

B. “Сагова”

C. “Порфірова”

D. “Ціанотична”

E. “Лейкозна”

56. Хворий, 38 років, наркоман, помер від гнійного менінгіту. На розтині: селезінка збільшена, дає значні вишкребки пульпи (септична селезінка). У внутрішніх органах - метастатичні гнійники. Найбільш характерним в селезінці є:

A. Проліферація лімфоцитів

B. Проліферація ретикулоцитів

C. Інфільтрація мієлобластами

D. @Інфільтрація лейкоцитами

E. Гемоліз еритроцитів

57. Хвора, 18 років, померла від сепсису на 710 добу після патологічних пологів. На розтині встановлені ознаки геморагічного синдрому: петехіальні крововиливи на шкірі, у внутрішніх органах, в серозних та слизових оболонках. При гістологічному дослідженні строма внутрішніх органів повнокровна, з набряком, інфільтрована нейтрофілами, лімфоцитами, гістіоцитами, в кровоносних судинах - білкова дистрофія, фібриноїдний некроз, інфільтрація стінок поліморфноядерними лейкоцитами та макрофагами. Визначити причину геморагічного синдрому при септицемії:

A. Осередковий некротичний васкуліт

B. @Дифузний некротичний васкуліт

C. Дифузний продуктивний васкуліт

D. Гранульоматозний васкуліт

E. Деструктивно-продуктивний васкуліт

58. На розтині померлого від шигельозу в печінці виявлені багаточисленні дрібні осередки діаметром до 1,5 см. При мікроскопічному дослідженні в їх центрі - гнійно-некротичні маси, обмежені нейтрофільними лейкоцитами, в стінках венул та навколо них - виражена лейкоцитарна інфільтрація, в просвітах - тромби. Визначити ускладнення, що розвинулося в печінці:

A. Кісти з нагноєнням

B. Гострий рективний гепатит з некрозами

C. Ехінококоз

D. @Пілефлебітичні абсцеси

E. Гострий фульмінантний гепатит

59. У хворого на підгострий септичний ендокардит при огляді лікар відзначив загальну слабкість і іктеричність шкіри, склер і видимих слизових оболонок. У крові виявлено збільшену кількість непрямого білірубіну. Що зумовлює жовтяничність шкіри і слизових?

A. @Надпечінкова жовтяниця

B. Жирова дистрофія

C. Гемосидероз

D. Печінкова жовтяниця

E. Підпечінкова жовтяниця

60. На розтині померлого від сепсису в стегновій кістці нижньої кінцівки виявлено флегмонозне запалення, що охоплює кістковий мозок, гаверсові канали та періост. Під періостом - множинні абсцеси, в навколишніх м’яких тканинах стегна - також флегмонозне запалення. Який патологічний процес має місце?

A. @Гострий гематогенний остеомієліт

B. Остеопороз

C. Хронічний гематогенний остеомієліт

D. Остеопетроз

E. -

61. У хворого, 40 років, при прогресуванні стафілококового гнійного періодонтиту виникло гнійне запалення кістково-мозкових просторів альвеолярного відростка, а потім і тіла нижньої щелепи. Мікроскопічно кісткові балки стоншені, осередки некрозу, кісткові секвестри, оточені сполучнотканинною капсулою. Який найбільш імовірний діагноз?

A. @Хронічний остеомієліт

B. Гострий остеомієліт

C. Пародонтома

D. Хронічний фіброзний періостит

E. Гнійний періостит

ВІРУСНІ ІНФЕКЦІЇ.

ДИТЯЧІ ІНФЕКЦІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ

1. У дитини при огляді зіва виявлені жовто-білі плівки фібрину, які вкривають мигдалики, піднебінні дужки і важко знімаються шпателем. Встановлено діагноз інфекційного захворювання. Назвіть його збудника.

A. Вібріон холери

B. Мікобактерія туберкульозу

C. Мікобактерія лепри

D. Паличка сибірки

E. @Коринебактерія дифтерії

2. Під час огляду ротової порожнини дівчинки, 9 років, було виявлено, що поверхня стінок зіва та мигдаликів вкрита біло-жовтими плівками, регіонарні лімфатичні вузли збільшені. Гістологічно у видалених мигдаликах встановлено, що поверхневий епітелій частково некротизований та вкритий плівчастими нашаруваннями фібрину з домішкою нейтрофілів. У післяопераційному періоді з’явилися клінічні ознаки міокардиту та ниркової недостатності. Діагностуйте захворювання.

A. @Дифтерія

B. Скарлатина

C. Важка форма грипу

D. Первинна фолікулярна ангіна

E. Первинна апостематозна ангіна

3. На розтині тіла дівчинки, 16 років, було виявлено, що поверхня зіва та мигдаликів вкрита білувато-жовтими плівками, які міцно пов’язані з підлеглою сполучною тканиною, серцеві камери дилатовані, міокард тьмяний та дряблий, помірно строкатий. Мікроскопічно в міокарді виявлені множинні осередки некрозу кардіоміоцитів та ознаки їх жирової дистрофії, незначні осередкові інфільтрати інтерстицію. Діагностуйте захворювання.

A. Грип

B. Кір

C. Скарлатина

D. @Дифтерія

E. Коклюш

4. У юнака, 18 років, який захворів гостро і помер від інфекційно-токсичного шоку, на аутопсії виявлено збільшені мигдалики, вкриті сіро-білими плівками, що поширюються на піднебінні дужки, набряк м’яких тканин шиї. При гістологічному дослідженні: некроз епітелію мигдаликів та дужок, підлеглі тканини просякнуті фібринозним ексудатом, який утворює масивні нашарування на поверхні. Діагностуйте захворювання

A. @Дифтерія

B. Скарлатина

C. Аденовірусна інфекція

D. Інфекційний мононуклеоз

E. Стафілококова інфекція

5. Дівчинка, 4 років, на 3 добу від початку захворювання на дифтерію померла від справжнього крупу. На аутопсії слизова оболонка гортані, трахеї та бронхів потовщена, набрякла, тьмяна, вкрита сіруватою плівкою, що легко відокремлюється. Визначити вид ексудативного запалення гортані

A. @Фібринозне

B. Серозне

C. Гнійне

D. Змішане

E. Катаральне

6. У дитини з помірно вираженою загальною інтоксикацією виявлено дифтерію з ураженням крупних бронхів. Який вид запалення характерний для цього виду дифтерії?

A. Продуктивнее

B. Дифтеритичне

C. Альтеративне

D. Геморагічне

E. @Крупозне

7. Дівчинка, 5 років, захворіла на дифтерію. На третю добу померла від асфіксії внаслідок справжнього крупу. На розтині встановлено, що слизова оболонка гортані, трахеї та бронхів потовщена, набрякла, тьмяна, покрита сіруватими плівками, які легко відокремлюються. Про який патологічний процес свідчать морфологічні зміни у гортані:

A. @Крупозне запалення

B. Серозне запалення

C. Змішане запалення

D. Дифтеритичне запалення

E. Катаральне запалення

8. Основна клінічна тріада синдрому крупу:

A. Дрібно-плямистий висип, нежить, біль у горлі

B. Велико-плямистий висип, кашель, кон’юктивіт

C. @Грубий, “гавкаючий” кашель, осиплість голосу, задишка з утрудненим вдихом

D. Сухі, свистячі хрипи, задишка з утрудненим видихом, кашель

E. -

9. Оглядаючи дитину, 6 років, лікар помітив на глоткових мигдаликах сірувату плівку, при спробі видалення якої виникла помірна кровотеча. Бактеріоскопія мазків з мигдаликів показала наявність грампозитивних бактерій була- воподібної форми. Які симптоми можуть виникнути у дитини у найближчі дні, якщо не буде проведене специфічне лікування?

A. @Токсичні ураження серцевого м’яза, печінки, нирок

B. Набряк легень

C. Дуже сильний нападоподібний кашель

D. Папульозні висипи на шкірі

E. Хвилеподібна лихоманка

10. При мікроскопічному дослідженні міокарда дівчинки, яка померла від дифтерії внаслідок серцевої недостатності виявлені: жирова дистрофія та множинні осередки некрозу кардіоміоцитів, незначні осередкові клітинні інфільтрати інтерстицію. Про який міокардит йде мова?

A. Осередковий ексудативний

B. Дифузний ексудативний

C. @Альтеративний

D. Інтерстиціальний

E. Гранульоматозний

11. На розтині тіла хлопчика 8 років, що хворів на дифтерію зіва та мигдаликів і помер на другий тиждень від початку захворювання, виявлено зміни в міокарді у вигляді дрібноосередкових некрозів міокардиоцитів, набряку строми з незначною лімфоцитарною інфільтрацією. Діагностуйте вид міокардиту.

A. @Альтеративний

B. Септичний

C. Гранульоматозний

D. Інтерстиціальний

E. Осередковий проміжний ексудативний

12. Під час огляду ротової порожнини хлопчика, 14 років, виявлено картину “палаючого зіва”, мигдалики збільшені, яскраво-червоні. Мікроскопічно у мигдаликах - гіперемія, дрібні осередки некрозу з незначним лейкоцитарним інфільтратом та ланцюжками стрептококів. Підщелепові лімфатичні вузли збільшені. Через 3 тижні після видужання з’явилися ознаки гострого гломерулонефриту. Діагностуйте захворювання.

A. Дифтерія

B. @Скарлатина

C. Важка форма грипу

D. Первинна фолікулярна ангіна

E. Первинна апостематозна ангіна

13. У дитини, 10 років, з’явилися різкий біль при ковтанні, набряк шиї, температура тіла підвищилась до 39ºС, з’явились яскраво-червоні дрібнокрапчасті висипання по всьому тілі. У зіві і мигдаликах – різке повнокров’я (“палаючий зів”), “малиновий язик”. На поверхні мигдаликів – поодинокі сіруваті осередки некрозів. Про яке захворювання може йти мова?

A. @Скарлатина

B. Менінгококовий назофарингіт

C. Дифтерія

D. Грип

E. Кір

14. У дитини, 7 років, з`явився біль у горлі, підвищилась температура тіла. На 2-ий день від початку захворювання виявлені висипання червоного кольору у вигляді дрібних, густо розташованих плям, величиною з макове зерно. Вони покривають усе тіло, за виключенням носо-губного трикутника. При огляді порожнини рота – в зіві яскраве почервоніння, мигдалики збільшені, язик малиново-червоний. Ваш діагноз?

A. @Скарлатина

B. Аденовірусна інфекція

C. Дифтерія зіва

D. Кір

E. Стрептококова ангіна

15. Дитині, 8 років, яка надійшла до інфекційного відділення з високою температурою (до 38°C), дрібнокрапчастим яскраво-червоним висипом, було встановлено діагноз «Скарлатина». Об’єктивно: слизова оболонка зіва яскраво гіперемована, набрякла, мигдалики різко збільшені, з тьмяними осередками жовтувато-сірого кольору і ділянками чорного кольору. Яке запалення лежить в основі змін у зіві?

A. @Гнійно-некротичне

B. Фібринозне

C. Геморагічне

D. Серозне

E. Катаральне

16. На розтинi тіла дитини виявлено: некротична ангiна, флегмона шиї, гнiйний отит, гнiйний менiнгiт. Цi змiни найбiльш характернi для:

A. @Септичної скарлатини

B. Менiнгококової iнфекцiї

C. Токсичної скарлатини

D. Дифтерiї зiва

E. Отогенного сепсису

17. У людини, яка померла від інфекційного менінгіту, на розтині виявлено некрози та крововиливи в надниркові залози, що при житті супроводжувалось гострою наднирковою недостатністю (синдром Уотерхауса-Фридериксена). Назвіть збудника цього захворювання.

A. Пневмокок

B. Стафілокок

C. Стрептокок

D. @Менінгокок

E. Гонококк

18. Дитина, 8 років, захворіла гостро. Клінічно спостерігалася нудота, блювота, головний біль. Через дві доби від початку захворювання настала смерть. На аутопсії виявлено, що м’які мозкові оболонки різко повнокровні, просякнуті густим каламутним жовтувато-зеленуватим ексудатом на базальній поверхні головного мозку. Тканина мозку набрякла. Мигдалики мозочка збільшені в об’ємі. виражена странгуляційна борозна. Поставте діагноз.

A. @Менінгококова інфекція

B. Скарлатина

C. Коклюш

D. Дифтерія

E. Кір

19. Дитина, 3 років, померла при явищах глибокої церебральної коми. На розтині виявлено гнійні нашарування на поверхні м’якої мозкової оболонки в передніх відділах головного мозку, набряк мозку. Мікроскопічно – повнокров’я і нейтрофільна інфільтрація м’яких мозкових оболонок. Вкажіть ймовірне захворювання?

A. @Менінгококовий менінгіт

B. Менінгіт при сибірці

C. Грипозний менінгіт

D. Туберкульозний менінгіт

E. Паротитний менінгіт

20. На розтині тіла хворого виявлено: м’яка мозкова оболонка верхніх відділів півкуль головного мозку різко повнокровна, жовто-зеленого кольору, просочена гнійним та фібринозним ексудатом, що нагадує чіпець. Для якого захворювання характерна така картина?

A. @Менінгококового менінгіту

B. Туберкульозного менінгіту

C. Грипозного менінгіту

D. Менінгіту при сибірці

E. Менінгіту при висипному тифі

21. Дитина, 4 років, захворіла гостро. Клінічні прояви: нудота, блювання, головний біль. Через 2 доби від початку захворювання настала смерть. На розтині виявлено: набряк головного мозку, мозкові оболонки різко повнокровні та просочені густим каламутним жовто-зеленуватим гнійним ексудатом. Виберіть правильний діагноз:

A. @Менінгококовий лептоменінгіт

B. Скарлатина

C. Дифтерія

D. Кір

E. Менінгококовий назофарингіт

22. На розтині померлого від набряку головного мозку з дислокацією стовбура, виявлені зміни м'якої мозкової оболонки: тьмяна, сірувато-зеленого кольору, потовщена. Який патологічний процес мав місце в м'якій мозковій оболонці?

A. @Дифузний гнійний лептоменінгіт

B. Менінгококовий лептоменінгіт

C. Туберкульозний лептоменінгіт

D. Злоякісна арахноїдендотеліома

E. Гідроцефалія

23. Під час розтину трупа дівчинки, 12 років виявлено: множинні крововиливи у шкірі (переважно сідниць, нижніх кінцівок), серозних та слизових оболонок, у головному мозку. У надниркових залозах - осередковий некроз та масивні крововиливи, у нирках - некротичний нефроз, гнійний артрит, іридоцикліт, васкуліт. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. @Менінгококцемія

B. Висипний тиф

C. Вузликовий периартеріїт

D. Системний червоний вовчак

E. Променева хвороба

24. Дитина, 12 років, занедужала гостро з підвищенням температури до 38°C, з головним болем, дертям у горлі, потім з'явився грубий кашель, на 3 день на шкірі обличчя, шиї і верхньої частини тулуба – рясна плямиста папульозна висипка, яка не свербить. Слизова оболонка рота яскраво гіперемійована, з наявністю на щоках біля нижніх корінних зубів дрібної білої енантеми. Який найбільш імовірний діагноз?

A. @Кір

B. Скарлатина

C. Краснуха

D. Алергічний дерматит

E. Дизентерія

25. У дитини, 2 років, катаральний кон’юктивіт, фарингіт, ларинготрахеобронхіт. На слизовій оболонці щік, навпроти нижніх малих кореневих зубів, білі плями, а пізніше – великоплямистий і папульозний висип на обличчі, тулубі, кінцівках. Вкажіть захворювання.

A. Висипний тиф

B. Скарлатина

C. Менінгококова інфекція

D. @Кір

E. Грип

26. У дитини, після перенесеного кору, при огляді виявлено у м’яких тканинах щік і промежини нечітко відмежовані, набряклі, червоно-чорного кольору ділянки, які злегка флуктують. Яке ускладнення розвинулося у дитини?

A. Пролежень

B. Суха гангрена

C. Газова гангрена

D. @Волога гангрена (нома)

E. Трофічна виразка

27. Хворого, 25 років, госпіталізовано до інфекційного відділення з діагнозом “Кір. Вторинний міокардит” зі скаргами на гострий біль в області серця, що посилювався при кашлі, температуру 39,5оС, задуху. При аускультації вислуховувався характерний шум тертя перикарда та розширення меж серця при перкусії. На 3 добу при явищах прогресуючої серцево-легеневої недостатності хворий помер. На розтині під вісцеральним листком перикарда - дрібні крововиливи, поверхня серозної оболонки тьмяна, дифузно вкрита нашаруваннями сіро-білого кольору у вигляді сіточки, волосків та плівок, у просвіті перикарда 200 мл каламутної рідини. Який вид запалення характерний для даної форми перикардиту?

A. Дифтеритичне фібринозне

B. @Крупозне фібринозне

C. Серозне

D. Гнійне

E. Катаральне

28. У дівчинки, 8 років, раптово підвищилась температура, з’явились явища катару дихальних шляхів. На 5-й день хвороби виник параліч м’язів нижніх кінцівок і приєднались дихальні розлади. В передніх рогах спинного мозку виявлено проліферацію глії навколо загиблих нейронів. Яке захворювання розвинулось у дівчинки?

A. @Поліомієліт

B. Кір

C. Дифтерія

D. Менінгококцемія

E. Скарлатина

29. У дитини, 3 років, тривале пiдвищення температури, збiльшенi лiмфовузли, у кровi - значне пiдвищення кiлькостi лiмфоцитiв. Методом IФА виявлено антиген вiруса Епштейна-Бара. Який дiагноз можна поставити на основi вказаного?

A. @Iнфекцiйний мононуклеоз

B. Лiмфома Беркіта

C. Герпетична аденопатiя

D. Генералiзована iнфекцiя, викликана Herpes-Zoster

E. Цитомегаловiрусна інфекція

30. На розтині у померлого хлопчика, віком 8 років, в обох легенях виявлено перибронхіальні ділянки ущільнення неправильної форми різних розмірів, червоного кольору, які випинають або інколи западають відносно поверхні розрізу легеневої тканини, з ділянок розрізу, що випинають, стікає червона рідина. Найбільш вірогідна етіологія хвороби:

A. @Вірус грипа

B. Паличка Фридлендера

C. Стрептокок пневмонії

D. Повна обтурація окремих бронхів

E. Часткова обтурація окремих бронхів

31. Чоловiк, 42 рокiв, помер при явищах вираженої iнтоксикацiї i дихальної недостатностi. На розтинi: тканина легень у всiх вiддiлах строката, з множинними дрiбноосередковими крововиливами та ділянками емфiземи. Гiстологiчно у легенях: геморагiчна бронхопневмонiя з абсцедуванням, у цитоплазмi клiтин епiтелiю бронхiв еозинофiльнi i базофiльнi включення. Дiагностуйте виявлене на секцiї захворювання:

A. @Грип

B. Крупозна пневмонiя

C. Плевропневмонiя

D. Часткова пневмонiя

E. Стафiлококова бронхопневмонiя

32. У хворого, 60 років, який скаржився на субфебрильну температуру, головний біль та кашель з мокротинням впродовж 10 днів, задуху. Через 6 діб настала смерть. На розтині: слизові, серозні та мозкові оболонки, просочені кров’ю, у легенях ознаки інтерстиціальної пневмонії, що викликана вірусом і бронхопневмонії, що пов’язана з вторинною інфекцією; геморагії та ателектази. Ваш діагноз:

A. @Грип

B. Кір

C. Ентеровірусна інфекція

D. Натуральна віспа

E. ВІЛ-інфекція

33. У чоловіка, 30 років, який хворів на гостре респіраторне захворювання та помер при явищах гострої легенево-серцевої недостатності, під час розтину виявлено: фібринозно-геморагічне запалення в слизовій оболонці гортані та трахеї, деструктивний панбронхіт, збільшені легені, які мають пістрявий вигляд за рахунок абсцесів, крововиливів, некрозу. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. @Грип

B. Парагрип

C. Респіратрно-синцитіальна інфекція

D. Кір

E. Аденовірусна інфекція

34. Під час патологоанатомічного дослідження тіла хлопчика, 5 років, який хворів на ГРВІ, було виявлено: серозно-геморагічний риноларинготрахеобронхіт з ділянками некрозу слизової оболонки трахеї і бронхів; у легенях – множинні осередки серозно-геморагічної пневмонії з поодинокими гіаліновими мембранами в просвітах альвеолярних ходів. Діагностуйте форму грипу.

A. @Важка

B. Легка

C. Середньої важкості

D. Грипозний токсикоз

E. Велика строката легеня

35. Хворий, 67 років, мав важку форму грипу з летальним наслідком. На секції зміни в легенях були подібні змінам “великих строкатих легень”. При мікроскопічному дослідженні виявлено: різке повнокров’я судин, крововиливи, набряк легеневої тканини, в просвіті бронхів і альвеол - ексудат, який містить переважно еритроцити. Про який характер запалення легень свідчать ці морфологічні ознаки?

A. @Геморагічна бронхопневмонія

B. Катаральна бронхопневмонія

C. Гнійна бронхопневмонія

D. Десквамативна бронхопневмонія

E. Фібринозна плевропневмонія

36. У хворого з важким перебігом респіраторної вірусної інфекції з'явилися клінічні ознаки прогресуючої серцевої недостатності, яка призвела до смерті на 2-му тижні захворювання. На розтині - серце зі значним розширенням порожнин, дрябле. Гістологічно в міокарді виявляється повнокров'я мікросудин і дифузна інфільтрація строми лімфоцитами і гістіоцитами. Вкажіть найбільш вірогідний діагноз.

A. @Міокардит

B. Стенокардія

C. Гостра коронарна недостатність

D. Інфаркт міокарда

E. Кардіоміопатія

37. На розтині в головному мозку виявлено набряк, повнокров’я, дрібні крововиливи в довгастому мозку. Мікроскопічно: хроматоліз, гідропія і некроз нервових клітин; у цитоплазмі нервових клітин гіпокампа - еозинофільні утворення (тільця Бебеша-Негрі). Який діагноз відповідає описаним морфологічним проявам?

A. Энцефаліт

B. Менінгококовий менінгіт

C. @Сказ

D. Енцефаломієліт

E. Бруцельоз

38. Для патоморфологічної картини енцефаліта, спричиненого вірусом простого герпесу, характерно:

A. Набряк нервових волокон

B. Гнійне запалення мозкових оболонок

C. @Ділянки некрозу речовини головного мозку

D. Периваскулярна інфільтрація

E. -

39. У хворого з наркоманією за результатами клініко-лабораторних досліджень поставлено діагноз «СНІД». Назвіть збудника захворювання.

A. Реовіруси

B. Аденовіруси

C. @Ретровіруси

D. Риновіруси

E. Ентеровіруси

1   ...   7   8   9   10   11   12   13   14   ...   58


написать администратору сайта