Главная страница

Патан База Тестов. Патанатомія тесты база. Патанатомія. Тести


Скачать 0.71 Mb.
НазваниеПатанатомія. Тести
АнкорПатан База Тестов
Дата23.05.2022
Размер0.71 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаПатанатомія тесты база.docx
ТипДокументы
#544512
страница12 из 58
1   ...   8   9   10   11   12   13   14   15   ...   58

40. Який клон імунокомпетентних клітин уражується при інфікуванні вірусом імунодефіциту людини?

A. @Т-лімфоцити хелпери

B. В-лімфоцити

C. Т-лімфоцити кіллери

D. Макрофаги

E. Клітини пам’яті

41. Під час гістологічного дослідження головного мозку хворого, який помер від ВІЛ-інфекції, в субкортикальній білій речовині, середньому мозку і стовбурі мозку були виявлені дрібні, периваскулярні некрози, мікрогліальні вузлики з багатоядерними гігантськими клітинами, осередковий гліофіброз. Назвати найбільш вірогідний характер ураження ЦНС.

A. Вакуолярна мієлопатія

B. Метаболічна енцефалопатія

C. Цитомегаловірусний енцефаліт

D. Первинна лімфома ЦНС

E. @Підгострий менінгоенцефаліт

42. У хворого з наркоманією довгий час була лихоманка, генералізована лімфаденопатія, зниження маси тіла. Смерть настала від пневмоцистної пневмонії. Попередній діагноз:

A. Сепсис

B. Лімфома

C. Туберкульоз

D. @СНІД

E. Лімфолейкоз

43. У померлого, 44 років, громадянина України, за результатами розтину встановлено поєднання пневмоцистної пневмонії, саркоми Капоші та В-клітинної лімфоми. В анамнезі невпорядковані статеві контакти. Що є найбільш вірогідним?

A. @Інфекція вірусом імунодефіциту людини, стадія СНІДу

B. Інфекція вірусом імунодефіциту людини, стадія преСНІДу

C. Вторинний імунодефіцит внаслідок первинної В-клітинної лімфоми

D. Вторинний імунодефіцит внаслідок саркоми Капоші

E. -

44. У хворого з клініко-лабораторними проявами набутого імунодефіциту, зумовленого ВІЛ-інфекцією, на шкірі дистальних відділів нижніх кінцівок розташовуються множинні темно-червоного кольору плями, бляшки. Гістологічно в біоптаті шкіри з цих ділянок виявляється пухлинна тканина, яка складається з множинних новоутворених хаотично розташованих тонкостінних судин і пучків веретеноподібних клітин. Вкажіть найбільш вірогідний діагноз.

A. Дерматомікоз

B. Лімфома шкіри

C. @Саркома Капоши

D. Базальноклітинний рак

E. Запальний дерматит

45. Жiнка, 31 року, хворiє на ВIЛ-iнфекцiю на стадiї СНIД. На шкiрi нижнiх кiнцiвок, слизової оболонки пiднебiння з’явились рудувато-червонi плями, яскраво-червонi вузлики рiзних розмiрiв. Один з вузликiв взято на гiстологiчне дослiдження. Виявлено: багато хаотично розташованих тонкостiнних судин, вистелених ендотелiєм, пучки веретеноподiбних клiтин з наявнiстю гемосидерину. Яка пухлина розвинулась у хворої?

A. @Саркома Капошi

B. Гемангiома

C. Лiмфома Беркiта

D. Лiмфангiома

E. Фiбросаркома

46. У хворого з вираженим імунодефіцитом, наявністю в крові лімфопенії зі зміною співвідношення Т-хелперів до Т-супресорів, відмічається ураження шкіри нижніх кінцівок у вигляді множинних пухлиноподібних вузликів синюшно-червоного кольору, які зливаються. При дослідженні біоптату шкіри виявлено новоутворення кровоносних судин і розширення капілярів, які утворюють порожнини різної форми і розмірів. Діагностуйте найбільш вірогідний характер шкірної патології.

A. Лімфома шкіри

B. Базаліома

C. Дерматомікоз

D. @Саркома Капоши

E. Запальний дерматит

47. Під час розтину тіла новонародженої дитини були виявлені ознаки гідроцефалії, привушна слина залоза збільшена, ущільнена. Гістологічно в тканині залози - лімфо-макрофагальний інфльтрат строми, дрібні ділянки склерозу, частина епітеліальних клітин проток та ацинусів збільшені за розмірами, містять внутрішньоядерні еозинофільні включення великих розмірів. Діагностуйте вірусне інфекційне захворювання у дитини.

A. @Цитомегаловірусна інфекція

B. Кір

C. Епідемічний паротит

D. Інфекційний мононуклеоз

E. Герпес

48. Хворий з пересадженою ниркою отримував імуносупресивну терапію, помер від інтоксикації. При морфологічному дослідженні в легенях, нирках, підшлунковій залозі виявлені гігантські клітини з великими ядрами та світлою зоною по периферії, які нагадують совине око. Назвати захворювання:

A. Туберкулез

B. @Цитомегалія

C. Сифиліс

D. Лепра

E. Чума

49. У померлого наркомана, 30 років, який страждав на ВІЛ-інфекцію при патоморфологічному дослідженні виявлено, що обидві легені ущільнені, темно-бордово-сірі, мало повітряні, міжальвеолярні перегородки густо інфільтровані лімфоцитами, частина альвеолоцитів трансформовані у великі клітини, з центрально розташованим круглим ядром зі світлим обідком, і які нагадують “совине око”. Яка опортуністична інфекція викликала пневмонію у даного хворого?

A. @Цитомегаловірус

B. Пневмоциста карінії

C. Атипова мікобактерія

D. Герпес-вірус

E. Токсоплазма

ХВОРОБИ ПЕЧІНКИ

1. Хворого, 33 років, доставлено у відділення інфекційної реанімації після вживання у їжу грибів. Загальний стан важкий, артеріальний тиск знижений. При наростанні гепато-ренальної недостатності він помер. На розтині печінка зменшена за розмірами, дрябла, жовтого кольору. Поставити діагноз:

A. @Гострий гепатоз

B. Хронічний жировий гепатоз

C. Гепатит

D. Цироз

E. Хронічне венозне повнокров’я

2. При розтині тіла чоловіка, 49 років, який поступив у стаціонар з проявами гепатотропної інтоксикації і раптово помер: печінка збільшена, дрябла, жовто-коричневого кольору; на поверхні розрізу печінки і лезі ножа помітні краплі жиру. Мікроскопічно: гепатоцити периферії істинних печінкових часточок містять масу дрібних крапель жиру, які переповнюють цитоплазму і зрушують ядро на периферію. Який процес найімовірніше має місце в печінці?

A. @Жирова дистрофія

B. Хвороба Гоше

C. Хвороба Німанна-Піка

D. Хвороба Тея-Сакса

E. Хвороба Нормана-Ландінга

3. Чоловік, 60 років, був госпіталізований до стаціонару з діагнозом «Отруєння грибами», де і помер на 12-й день з ознаками гострої печінкової недостатності. На секції - макроскопічно: печінка дрябла, жовто-сірого кольору, глинистого вигляду як на поверхні, так і на розрізі; мікроскопічно: ділянки некрозу з аутолітичним розпадом і утворенням жиро-білкового детриту в центрі та вузькою смужкою гепатоцитів у стані жирової дистрофії на периферії печінкових часточок. Який найбільш імовірний діагноз?

A. @Токсична дистрофія печінки в стадії жовтої дистрофії

B. Токсична дистрофія печінки в стадії червоної дистрофії

C. Хронічна токсична дистрофія печінки

D. Хвороба Вільсона-Коновалова

E. Спадковий пігментний гепатоз

4. При розтині людини, яка померла від отруєння грибами встановлено, що печінка зменшена, капсула її зморщена, на розрізі тканина печінки червоного кольору. Мікроскопічно: в паренхімі органа - жиро-білковий детрит, синусоїди переповнені кров’ю. Який діагноз витікає з наведеного?

A. @Токсична дистрофія печінки (стадія червоної дистрофії)

B. Токсична дистрофія печінки (стадія жовтої дистрофії)

C. Постнекротичний цироз печінки

D. Хронічний активний гепатит

E. Портальний цироз печінки

5. Хворий, 55 років, довгий час зловживає алкоголем. Останнім часом з’явився біль у правому підребер’ї розміри печінки збільшилися. При досліджені біоптату печінки виявлені каблучкоподібні гепатоцити, які розміщені окремими ділянками. Який діагноз можна передбачити?

A. @Жировий гепатоз (стеатоз печінки)

B. Гострий гепатит

C. Токсична дистрофія печінки

D. Рак печінки

E. Біліарний цироз печінки

6. У чоловіка при обстеженні виявлено порушення синтезу жовчних кислот, зниження каталазної активності печінки. При електронномікроскопічному дослідженні біоптату печінки виявлено: відсутність пероксисом в гепатоцитах, зменьшення числа мітохондрій, редукцію ендоплазматичної сітки, накопичення в цитоплазмі глікогену та ліпідів. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. @Синдром Целвегера

B. Акаталаземія

C. Системна недостатність карнітину

D. Хвороба Вільсона-Коновалова

E. Синдром Картагенера

7. У пункційному біоптаті печінки виявлені: дистрофія гепатоцитів з некрозами, а також склероз з порушеннями балкової та часточкової будови, з утворенням несправжніх часточок і регенераторних вузлів. Оберіть найбільш вірогідний діагноз:

A. @Цироз печінки

B. Хронічний гепатоз

C. Хронічний гепатит

D. Прогресуючий масивний некроз печінки

E. Гострий гепатит

8. Біопсія печінки хворого з підозрою на гепатит показала наявність дистрофії та некрозу гепатоцитів, спотворення їх регенерації, широкі смужки склерозу, порушення часточкової структури печінки. Про яке захворювання можна думати?

A. @Цироз печінки

B. Хронічний персистуючий гепатит

C. Хронічний активний гепатит

D. Токсична дистрофія печінки

E. Гострий некротичний гепатит

9. Хворий, 76 років, страждав на бронхоектатичну хворобу та пневмосклероз, помер від прогресуючої серцево-судинної недостатності. На розтині печінка збільшена за розмірами, щільна, поверхня її дрібнозерниста, край нерівний. Визначити вид цирозу печінки залежно від етіології:

A. Інфекційний

B. Токсичний

C. Біліарний

D. Обмінно-аліментарний

E. @Циркуляторний

10. Чоловік, 59 років, мав ознаки паренхіматозної жовтяниці та портальної гіпертензії. Під час гістологічного дослідження пункційного біоптату печінки було знайдено: балково-часточкова будова порушена, частина гепатоцитів має ознаки жирової дистрофії, формуються порто-портальні сполучнотканинні септи, перипортально розташований лімфо-макрофагальний інфільтрат. Діагностуйте захворювання печінки.

A. @Портальний цироз

B. Гострий гепатоз

C. Хронічний гепатоз

D. Біліарний цироз

E. Постнекротичний цироз

11. Хворий, який страждав на хронічний вірусний гепатит, помер від гострої постгеморагічної анемії, яка виникла на тлі кровотечі з варикозно розширених вен стравоходу. На розтині - печінка різко зменшена за розмірами, щільної консистенції, поверхня дрібногорбиста. Мікроскопічна картина однорідна – тонкопетлиста сполучнотканинна мережа і дрібні, неправильної будови часточки. Який морфогенетичний тип цирозу має місце:

A. Постнекротичний

B. Змішаний

C. @Портальний

D. Вірусний

E. Біліарний

12. При розтині померлого чоловіка, який тривалий час зловживав алкоголем - печінка малих розмірів, щільна, дрібногорбиста. Мікроскопічно: несправжні часточки, дрібні, розподілені вузькими пучками сполучної тканини, інфільтрованої лімфоцитами та макрофагами; гепатоцити у стані великокрапельного ожиріння. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. @Портальний цироз печінки

B. Хронічний активний алкогольний гепатит

C. Хронічний персистуючий алкогольний гепатит

D. Постнекротичний цироз печінки

E. Жировой гепатоз

13. У хворого, 67 років, який тривало страждав на жовчно-кам'яну хворобу з ознаками холангіту, розвинувся цироз печінки. До якого з нижчеперерахованих видів цирозу він відноситься?

A. Інфекційного

B. Токсичного і токсико-алергічного

C. Обмінно-аліментарного

D. Циркуляторного

E. @Біліарного

14. Пiд час розтину тiла жiнки, 52 рокiв, яка тривалий час хворiла на жовчно-кам’яну хворобу, макроскопiчно було виявлено: печiнка помiрно збiльшена, деформована, поверхня органа горбиста, тканина щiльна, на розрiзi тканина коричнева з зеленим вiдтiнком, складається з множинних вузликiв дiаметром 8-10 мм. Мiкроскопiчно - гепатоцелюлярнi вузлики оточенi прошарками сполучної тканини, яка мiстить збiльшену кiлькiсть дрiбних жовчних проток з холестазом. Дiагностуйте захворювання печінки.

A. @Бiлiарний цироз печiнки

B. Холелiтiаз

C. Токсична дистрофiя печiнки

D. Портальний цироз печiнки

E. Постнекротичний цироз печінки

15. Хворій, 70 років, з підозрою на гострий холецистит, проведено лапаротомію. При ревізії органів черевної порожнини був виставлений клінічний діагноз: «Біліарний цироз печінки». Які макроскопічні зміни характерні для цього цирозу?

A. @Печінка збільшена, щільна, зеленого кольору з дрібновузловою поверхнею

B. Печінка велика, червона

C. Печінка жовта, дрябла

D. Печінка зменшена, щільна, з великими вузлами

E. Печінка щільна, бліда

16. Хворий, 25 років, звернувся до лікаря зі скаргами на пожовтіння склер, схуднення, відсутність апетиту, свербіж. При дослідженні біоптату печінки виявлено: колапс строми, широкі поля фіброзу, зближення тріад (в одному полі зору більше трьох), білкова дистрофія та некроз гепатоцитів, структурна перебудова печінки. Про яке захворювання печінки можна думати?

A. @Постнекротичний цироз печінки

B. Хронічний активний гепатит

C. Біліарний цироз печінки

D. Токсична дистрофія печінки

E. Рак печінки

17. При розтині тіла чоловіка, який тривалий час зловживав алкоголем - печінка малих розмірів, щільна, дрібногорбриста. Мікроскопічно: псевдочасточки дрібні, розподілені вузькими прошарками сполучної тканини з лімфо-макрофагальними інфільтратами; гепатоцити в стані великокрапельної жирової дистрофії. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. @Алкогольний цироз

B. Хронічний активний алкогольний гепатит

C. Хронічний персистуючий алкогольний гепатит

D. Токсична дистрофія печінки

E. Жировий гепатоз

18. У хворого, 50 рокiв, виявленi: жовтяниця, дефанс (напруження м’язiв) у правому верхньому квадрантi живота, судиннi зiрочки на шкiрi та асцит. Медичнi препарати не приймає. Зловживає алкоголем. Що найбiльш вiрогiдно виявлятиметься при обстеженнi пацiєнта?

A. @Тiльця Малорi при бiопсiї печiнки

B. Напруженi яремнi вени

C. АлАТ набагато вище за АсАТ

D. Швидке клiнiчне одужання після припинення прийому алкоголю

E. Спленомегалiя

19. Хворого, 48 років, який страждає на алкоголізм, госпіталізовано зі скаргами на жовтушність шкіри, тупий біль у правому підребер’ї, нудоту, відрижку, схуднення та підвищення температури. В біохімічному аналізі крові - підвищення активності трансаміназ, гіпербілірубінемія, гіпергамаглобулінемія. При пункційній біопсії встановлено активний хронічний гепатит, що характеризувався наявністю в цитоплазмі гепатоцитів та екстрацелюлярно великої кількості еозинофільних тілець (алкогольний гіалін). Визначити назву тілець при алкогольному гепатиті:

A. Тільця Руселя

B. Тільця Каунсильмена

C. @Тільця Малорі

D. Тільця Ерліха

E. Тільця Негрі

20. Хворий поступив у стаціонар з клінікою печінкової недостатності, де і помер. Печінка на секції щільна, дещо зменшена, з горбкуватою поверхнею. Спостерігаються однакових розмірів (здебільшого діаметром до 0,3 см) вузлики-регенерати розділені вузькими септами сполучної тканини. Про яку макроскопічну форму патології печінки іде мова?

A. @Дрібновузловий цироз

B. Фіброз печінки

C. Великовузловий цироз

D. Мускатний фіброз печінки

E. Змішаний (дрібно-великовузловий) цироз

21. Хворий, 18 років, через 2 місяці після вірусного гепатиту помер від прогресуючої гепатаргії. На розтині - печінка щільна, зменшена за розмірами, поверхня вузлувата, нагадує бруківку, на поверхні розрізу - вузли (5-20 мм) жовтувато-коричневого кольору, відмежовані прошарками сірого кольору. При гістологічному дослідженні – у великих полях сполучної тканини розташовуються по декілька тріад (міжчасточкові вена, артерія і жовчна протока) та хибні часточки з багатоядерними гепатоцитами. В збережених часточках - білкова дистрофія та некробіоз гепатоцитів, осередкові прояви холестазу . Визначити основну причину смерті хворого:

A. Хронічний гепатит

B. Первинний біліарний цироз печінки

C. Портальний цироз печінки

D. Вторинний біліарний цироз

E. @Постнекротичний цироз печінки

22. Пацiєнт звернувся зi скаргами на гострий бiль у правому пiдребер’ї. При оглядi лiкар звернув увагу на пожовтiння склер хворого. Лабораторно: пiдвищена активнiсть АлАТ та негативна реакцiя на стеркобiлiн у калi. Для якого захворювання характернi такi симптоми?

A. @Гепатит

B. Гемолiтична жовтяниця

C. Хронiчний гастродуоденiт

D. Хронiчний колiт

E. Хронiчний гастрит

23. Хворого госпіталізовано у стаціонар зі скаргами на біль в правому підребір’ї, жовтяницю, нудоту. Захворів після вживання надмірної кількості алкоголю. Після обстеження хворого був встановлений діагноз: «Гострий алкогольний гепатит». Визначте типовий наслідок хвороби, якщо пацієнт припинить вживати алкоголь.

A. @Видужання

B. Цироз печінки

C. Розвиток раку печінки

D. Гемосидероз печінки

E. Гемохроматоз печінки

24. У померлого хворого, який прижиттєво отримував чисельні ін’єкції наркотиків, в печінці гістологічно виявлено гідропічну дистрофію гепатоцитів, “матовосклоподібні гепатоцити”, ацидофільні тільця Каунсильмена, лімфоцитарно-макрофагальну інфільтрацію в портальних трактах. Найбільш вірогідна етіологія захворювання:

A. @Вірусна

B. Бактеріальна

C. Токсична

D. Паразитарна

E. Грибкова

25. Проведено пункційну біопсію печінки хворому, 38 років, з вираженою жовтяницею, дрібними крововиливами у шкірі, загальною слабкістю, втратою апетиту. Гістологічне дослідження виявило поширену дистрофію, некроз гепатоцитів, наявність тілець Каунсильмена. По периферії часточок - значна інфільтрація лімфоцитами, зустрічаються окремі багатоядерні гепатоцити. Діагностуйте захворювання.

A. @Гострий вірусний гепатит

B. Гострий алкогольний гепатит

C. Міліарний цироз печінки

D. Токсична дистрофія печінки

E. Хронічний гепатит

26. При пункційній біопсії печінки хворого з клінікою печінково-клітинної недостатності виявлені: вакуольна, балонна дистрофія гепатоцитів, некроз окремих клітин, тільця Каунсильмена, інфільтрація портальної та часточкової строми переважно лімфоцитами та макрофагами з незначною кількістю поліморфноядерних лейкоцитів. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гострий вірусний гепатит

B. Хронічний персистуючий гепатит

C. Хронічний активний гепатит

D. Аутоімунний гепатит

E. Алкогольний гепатит

27. Хворий, 18 років, наркоман, помер в інфекційному відділенні від септичної пневмонії. В аналізі крові - позитивна реакція на антитіла (Ig M) до РНК вірусного гепатиту типу С. На розтині – жовтуха, набряк головного мозку, діапедезні крововиливи у внутрішні органи та в місцях ін’єкцій. В печінці – ознаки гострого гепатиту, що характеризувався утворенням еозинофільних тілець з пікнотичним ядром або без ядра (“муміфіковані”, некротизовані гепатоцити). Визначити назву цих клітин:

A. Тільця Руселя

B. @Тільця Каунсильмена

C. Тільця Малорі

D. Тільця Ерліха

E. Тільця Негрі

28. Хворого, 22 років, госпіталізовано в клініку зі скаргами на невизначений біль в правому підребер’ї, диспепсичні явища, втрату ваги. За даними анамнезу в 20 років перехворів вірусним гепатитом В. У біоптаті печінкової тканини виявлено незворотну внутрішньоклітинну зміну, що є типовою для перенесеного вірусного гепатиту В. Назвіть цю зміну ?

A. @Тільця Каунсильмена

B. Гідропічна дистрофія

C. Тьмяний набряк печінкових клітин

D. Внутрішньоклітинне ожиріння

E. Скупчення в ядрах клітин глікогену

29. При гістологічному дослідженні біоптату печінки чоловіка з проявами печінкової недостатності виявлено порушення будови часточок, алкогольний кератогіалін та балонну дистрофію гепатоцитів, їх некроз на периферії часточок. Крім того спостерігається дифузна гістіолімфоцитарна інфільтрація склерозованих портальних трактів, яка проникає на периферію часточок, оточуючи і руйнуючи гепатоцити. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. @Хронічний активний алкольний гепатит

B. Гострий алкогольний гепатит

C. Гостра циклічна форма вірусного гепатиту

D. Холестатична форма вірусного гепатиту

E. Хронічний перситуючий алкогольний гепатит

30. Хвора, 25 років, наркоманка, інфікована вірусом імунодефіциту людини, померла від сепсису. На розтині: печінка збільшена за розмірами, нерівномірної щільності, поверхня місцями дрібнозерниста. При гістологічному дослідженні: часточкова структура та погранична пластинка збережені, в гепатоцитах - дистрофія, між часточками - дифузна інфільтрація лімфоцитами, гістіоцитами, плазмоцитами та розростання волокнистої сполучної тканини. В окремих часточках зустрічаються гістіолімфоцитарні інфільтрати, проліферація ретикулоцитів та осередки склерозу ретикулярної строми. Визначити форму гепатиту:

A. Гострий ексудативний

B. Гострий проліферативний

C. Хронічний активний

D. @Хронічний персистуючий

E. Хронічний холестатичний

31. Хворий в інфекційному відділенні скаржився на слабкість, відсутність апетиту, підвищення температури до 38°С. На 7 добу - різкий біль в правому підребер’ї та пожовтіння шкіри. При мікроскопії біоптату печінки: порушення балочної будови, в гепатоцитах –гідропічна і балонна дистрофія, в деяких гепатоцитах - некроз, тільця Каунсильмена, на периферії часточок - збільшена кількість багатоядерних гепатоцитів. Яка форма вірусного гепатиту найбільш вірогідна?

A. @Циклічна, жовтянична

B. Злоякісна

C. Хронічна

D. Холестатична

E. Безжовтянична

32. Хворий, 39 років, страждав на вірусний гепатит типу В і помер від печінкової недостатності. На розтині: печінка зменшена за розмірами, дрябла, жовтого кольору, капсула зморщена. При гістологічному дослідженні - масивні некрози паренхіми чергуються з ділянками спадіння ретикулярної строми вздовж синусоїдів, тільця Каунсильмена, накопичення зірчастих ретикулоцитів, лімфоцитів, макрофагів, нейтрофільних лейкоцитів. На периферії часточок - гідропічна та балонна дистрофія гепатоцитів. Визначити клініко-морфологічну форму гепатиту:

A. @Фульмінантна

B. Безжовтушна

C. Холестатична

D. Гостра циклічна

E. Хронічна активна

33. У хворого з підгострим септичним ендокардитом при огляді лікар виявив загальну блідість та іктеричність шкіри, склер і видимих слизових оболонок. У крові виявлено збільшену кількість непрямого білірубіну. Жовтий колір шкіри, склер та слизових оболонок - це прояв:

A. @Надпечінкової жовтяниці

B. Жирової дистрофії

C. Гемосидерозу

D. Печінкової жовтяниці

E. Підпечінкової жовтяниці

34. У хворого виявлені: асцит, у два рази збільшена селезінка, варикозне розширення вен стравоходу і прямої кишки. При гістологічному дослідженні біоптату печінки виявлено мікронодулярний цироз. Який процес ускладнив цироз печінки?

A. Серцева недостатність

B. Гепато-лієнальний синдром

C. @Синдром портальної гіпертензії

D. Печінково-клітинна недостатність

E. -

35. Швидкою допомогою до приймального відділення доставлено хворого з кривавим блюванням. В анамнезі - цироз печінки. Пошкодження яких вен найбільш вірогідне у даному випадку?

A. @Стравохідні

B. Верхня брижова

C. Печінкові

D. Нижня брижова

E. Селезінкова

36. Хворий, 48 років, з гострим вірусним гепатитом типу В (блискавична форма) помер від печінкової коми. На розтині: печінка зменшена за розмірами, капсула зморшкувата, консистенція дрябла, на розрізі паренхіма з жовтуватим відтінком. Морфологічні зміни, що зумовили печінкову кому:

A. Холангіт

B. @Некроз паренхіми

C. Проліферація ретикулоендотеліоцитів

D. Дистрофія гепатоцитів

E. Склероз

37. Хворий помер при явищах серцево-судинної недостатності. Результати розтину: постінфарктний кардіосклероз, гіпертрофія міокарда і дилатація його порожнин, особливо правого шлуночка. Печінка збільшена, з гладкою поверхнею, на розрізі - повнокровна, з темно-червоним крапом на бурому фоні тканини. Гістологічно - повнокров’я центральних відділів часточок; у периферичних відділах навколо портальних трактів - гепатоцити в стані жирової дистрофії. Як називаються описані вище зміни печінки?

A. Псевдомускатна печінка

B. Амілоїдоз

C. Цироз печінки

D. @Мускатна печінка

E. Стеатоз печінки

38. У хворого, 46 років, з ревматичною вадою серця (стенозом лівого атріовентрикулярного отвору) - задишка при незначному фізичному навантаженні, серцебиття, ціаноз губ, вологі хрипи в нижніх відділах легень, набряки нижніх кінцівок. Які гістологічні зміни будуть характерні для печінки?

A. Некроз гепатоцитів у центрі часточок, гіаліново-крапельна дистрофія на периферії

B. Некроз гепатоцитів у центрі часточок, гідропічна дистрофія на периферії

C. Жирова дистрофія гепатоцитів у центрі часточок, некроз на периферії

D. @Некроз гепатоцитів у центрі часточок, жирова дистрофія на периферії

E. Гідропічна дистрофія гепатоцитів у центрі часточок, некроз на периферії

39. У печінці виявлене округле утворення діаметром 0,5 см. Мікроскопічно воно представлене некротичними масами в центрі, оточеними плазматичними, лімфоїдними клітинами і кровоносними судинами, з явищами васкуліту. Який діагноз необхідно поставити на підставі даних мікроскопії?

A. Солітарна аденома печінки

B. @Солітарна гума печінки

C. Солітарна лепрома печінки

D. Хронічний абсцес печінки

E. Рак печінки

40. Хвору, 55 років, прооперовано з приводу перитоніту і видалено жовчний міхур. При гістологічному дослідженні його стінки виявлено: повнокров’я з діапедезними крововиливами, ворсинки набряклі, слизова оболонка та підлеглі шари дифузно інфільтровані поліморфно-ядерними лейкоцитами, на поверхні серозної оболонки - нашарування фібрину. Визначити форму холециститу:

A. Катаральний

B. Фібринозний

C. @Флегмонозний

D. Гангренозний

E. Калькульозний

41. Хвору, 50 років, прооперовано з приводу перитоніту, причиною якого встановлено перфорацію стінки жовчного міхура. При гістологічному дослідженні його стінки виявлені деструкція ворсинок слизової оболонки, дифузна лейкоцитарна інфільтрація, крововиливи та великі ділянки некрозу, просочені гемолізованими еритроцитами, та лейкоцитарна інфільтрація брижі. Визначити форму холециститу:

A. Катаральний

B. Фібринозний

C. Гнійний

D. @Гангренозний

E. Калькульозний

ЗАХВОРЮВАННЯ

ЕНДОКРИННОЇ СИСТЕМИ

1   ...   8   9   10   11   12   13   14   15   ...   58


написать администратору сайта