Главная страница

Патан База Тестов. Патанатомія тесты база. Патанатомія. Тести


Скачать 0.71 Mb.
НазваниеПатанатомія. Тести
АнкорПатан База Тестов
Дата23.05.2022
Размер0.71 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаПатанатомія тесты база.docx
ТипДокументы
#544512
страница15 из 58
1   ...   11   12   13   14   15   16   17   18   ...   58

68. Який характер має запальний ексудат при розвитку уремічного ураження дихальних шляхів і легень?

A. @Фібринозний

B. Серозний

C. Катаральний

D. Гнійний

E. Гнилісний

69. Чоловік, 55 років, хворів на хронічний гломерулонефрит. Смерть настала при явищах хронічної ниркової недостатності. На аутопсії виявлено уринозний запах. Макроскопічно: на поверхні епікарда і перикарда - сірувато-білуваті ворсинчасті нашарування, після зняття яких добре видно різко розширені і переповнені кров’ю судини. Який процес мав місце в перикарді?

A. @Фібринозне запалення

B. Організація

C. Проліферативне запалення

D. Геморагічне запалення

E. Артеріальне повнокров’я

70. Хворий на хронічний пієлонефрит помер від хронічної ниркової недостатності. Прижиттєво аускультативно відмічено феномен “шум тертя перикарда”. На розтині виявлено, що епікард тьмяний, шорсткий, ніби покритий волосяним покривом. Який перикардит за характером запалення має місце?

A. @Крупозний

B. Дифтеритичний

C. Гнійний

D. Гнильний

E. Серозний

71. При розтині чоловіка, 28 років, який хворів на підгострий гломерулонефрит і помер при явищах прогресуючої уремії, на поверхні перикарда, вісцеральному та пристінковому листках плеври, очеревини спостерігалися нашарування у вигляді білуватих ниток, які легко відокремлювалися від підлеглої тканини. Вказати різновид запалення в серозних оболонках.

A. @Крупозне фібринозне запалення

B. Дифтеритичне фібринозне запалення

C. Гнійне запалення

D. Дифузне проліферативне запалення

E. Серозне запалення

72. При пункційній біопсії в трансплантованій нирці виявлені: дифузна інфільтрація строми лімфоцитами, плазмоцитами, лімфобластами, плазмобластами, а також некротичний артеріїт. Який патологічний процес розвинувся у трансплантаті?

A. @Імунне відторгнення

B. Гломерулонефрит

C. Iшемічне пошкодження нирки

D. Тубулонекроз

E. Пієлонефрит

73. У чоловіка, 62 років, видалено нирку, у якій при макроскопічному дослідженні виявлено пухлину у вигляді вузла діаметром до 8 см. Тканина пухлини на розрізі строката, з множинними крововиливами, некрозами. Гістологічно: пухлина складається зі світлих клітин, які утворюють альвеолярні і сосочкові структури, помірно виражений інвазивний ріст. У багатьох клітинах пухлини визначаються патологічні мітози, гіперхромні ядра. Ваш діагноз:

A. @Світлоклітинний рак

B. Світлоклітинна аденома

C. Аденокарцинома

D. Нефробластома

E. Ацидофільна аденома з малігнізацією

ЗАХВОРЮВАННЯ ШЛУНКОВО-КИШКОВОГО ТРАКТУ

1. При огляді зіва у хворого на ангіну визначається: гіперемія слизової оболонки піднебіння, мигдалики збільшені, червоні, на їх поверхні помітні дрібні біло-жовті ділянки. Який клініко-морфологічний варіант ангіни найбільш імовірний у даному випадку?

A. @Лакунарна

B. Катаральна

C. Гнійна

D. Фібринозна

E. Некротична

2. У дитини підвищилась температура тіла, з’явились болі при ковтанні. При огляді: піднебінні мигдалики збільшені, темно-червоні, вкриті сіро-жовтими плівками, щільно спаяними з поверхнею мигдаликів. Яке запалення розвинулося в мигдаликах?

A. @Дифтеритичне

B. Крупозне

C. Геморагічне

D. Гнійне

E. Катаральне

3. На слизовій оболонці мигдаликів та м’якого піднебіння виявляються білувато-сірого кольору плівки, які щільно з’єднані з підлеглою тканиною; при спробі зняти плівку на її місці виникає глибокий дефект тканини. Визначити патологічний процес, який виник на слизовій оболонці мигдаликів та м’якого піднебіння?

A. @Дифтеритичне запалення

B. Серозне запалення

C. Крупозне запалення

D. Гнійне запалення

E. Змішане запалення

4. При ендоскопії шлунка, на гістологічне дослідження взято біоптат слизової оболонки. Його дослідження виявило: слизова оболонка збережена, потовщена, набрякла, гіперемована, з множинними дрібними крововиливами, щільно вкрита слизом. Визначити форму гострого гастриту.

A. @Катаральний (простий)

B. Ерозивний

C. Фібринозний

D. Гнійний

E. Некротичний

5. При гастроскопії на гістологічне дослідження узято біоптат слизової оболонки. При дослідженні виявлено, що слизова оболонка збережена, потовщена, з набряком, гіперемією, з численними дрібними крововиливами, рясно покрита слизом. Визначити форму гострого гастриту.

A. @Катаральний (простий)

B. Ерозивний

C. Фібринозний

D. Гнійний

E. Некротичний

6. При гастробіопсії хворого виявлено: потовщення слизової оболонки в пілоричному відділі, вона набрякла, гіперемована, поверхня вкрита товстим шаром слизу, подекуди - дрібні крововиливи. Ваш діагноз.

A. @Катаральний (простий) гастрит

B. Флегмонозний гастрит

C. Фібринозний гастрит

D. Сифілітичний гастрит

E. Туберкульозний гастрит

7. Хвора, 38 років, поступила в клініку з температурою тіла 39,4°C, різкими розлитими болями в епігастральній області. При операції прийнято рішення видалити весь шлунок. Гістопатологічне дослідження всіх анатомічних відділів шлунка показало розлите гнійно-деструктивне запалення всіх шарів стінки з утворенням численних дрібних абсцесів. Діагноз?

A. @Флегмонозний гастрит

B. Хронічний гастрит, тип А

C. Хронічний гастрит, тип В

D. Хронічний гастрит, тип С

E. Хелікобактер-асоційований гастрит

8. При дослідженні шлунка померлого, який страждав на ниркову недостатність, виявлено наявність жовто-коричневої плівки на потовщеній слизовій оболонці, яка міцно утримується на її поверхні та досягає значної товщини. Мікроскопічно: наявність гіперемії та некрозу слизового та підслизового шарів, фібрин. Ваш діагноз:

A. @Дифтеритичний гастрит

B. Крупозний гастрит

C. Флегмонозний гастрит

D. Катаральний гастрит

E. Корозивний гастрит

9. Хворому, з тривалими болями в шлунці, виконано гастробіопсію. Гістологічно виявлено: покривно-ямковий епітелій сплощений, залози - вкорочені, кількість їх зменшена. У власній пластинці слизової оболонки виявляються ділянки склерозу і дифузний лімфоплазмоцитарний інфільтрат. Ваш діагноз.

A. @Атрофічний гастрит

B. Гіпертрофічний гастрит

C. Виразкова хвороба

D. Поверхневий гастрит

E. Ерозивний гастрит

10. При фiброгастроскопiї хворого, водiя, 48 рокiв, який скаржився на бiль в епiгастрiї пiсля прийому їжі, слизова оболонка шлунка гiперемована, складки її зменшенi. Мiкроскопiчно в гастробiоптатi: слизова оболонка стоншенена, кiлькiсть залоз зменшена, розростання сполучної тканини, iнфiльтрованої лiмфоцитами, плазмоцитами. Вкажіть діагноз.

A. @Хронiчний атрофiчний гастрит

B. Гострий катаральний гастрит

C. Гострий гнiйний гастрит

D. Хронiчний поверхневий гастрит

E. Гiгантський гiпертрофічний гастрит

11. При гастробiопсiї у хворого встановлено метаплазiю поверхневого епiтелiю слизової оболонки, який замiсть цилiндричного набув вигляду кишкового. Разом з тим, спостерiгається склероз на мiсцi залоз слизової оболонки та лiмфогiстiоцитарна iнфiльтрацiя. Про яке захворювання шлунка можна думати?

A. @Хронiчний атрофiчний гастрит

B. Корозивний гастрит

C. Хронiчний гастрит з ураженням залоз без атрофiї

D. Ерозивний гастрит

E. Поверхневий хронiчний гастрит

12. При гістологічному дослідженні гастробіоптатів виявлено стоншення слизової оболонки шлунка зі зменшенням кількості залоз і значним розростанням сполучної тканини, протоки залоз розширені; слизова оболонка інфільтрована лімфоцитами і плазматичними клітинами. Який з перерахованих діагнозів найбільш вірогідний?

A. Хронічний поверхневий гастрит

B. Хронічний виражений атрофічний гастрит з кишковою метаплазією

C. Хронічний помірний атрофічний гастрит

D. @Хронічний виражений атрофічний гастрит

E. Флегмона шлунка

13. При гістологічному дослідженні біоптату слизової оболонки шлунка жінки, 50 років, виявлено: стоншення слизової оболонки, зменшення кількості залоз, осередки кишкової метаплазії, повнокров'я, набряк і склероз строми, дифузна лімфоплазмоцитарна інфільтрація зі значними включеннями полінуклеарних лейкоцитів. Встановіть діагноз.

A. Хронічний атрофічний гастрит в неактивній фазі

B. Хронічний поверхневий гастрит

C. @Хронічний атрофічний гастрит в активній фазі

D. Гострий катаральний гастрит

E. Гострий фібринозний гастрит

14. Виберіть вид хронічного гастриту, при якому відбувається перебудова епітелію.

A. @Гастрит з кишковою метаплазією

B. Поверхневий

C. Антральний

D. Фундальний

E. Глибокий

15. У хворого при фіброгастроскопії шлунка виявлено різке потовщення слизової оболонки. Гістологічно в біоптаті виявлені: проліферація залозистих клітин, гіперплазія залоз, лімфо-плазмоцитарна інфільтрація слизової оболонки. Ваш діагноз.

A. @Гіпертрофічний гастрит

B. Аутоімунний гастрит

C. Дифузний рак шлунка

D. Рефлюкс-гастрит

E. Гострий гастрит

16. У хворого, який помер від гострої серцевої недостатності, клінічно спостерігалась шлунково-кишкова кровотеча. При досліджені на слизовій оболонці шлунка знайдено декілька дефектів слизової які досягали до м’язового шару; краї та дно їх рівні, пухкі, в деяких знайдені згустки крові. Який патологічний процес виявлено в шлунці?

A. Хронічні виразки

B. Ерозії

C. @Гострі виразки

D. Тромбоз

E. Запалення

17. У померлого хворого від гострої серцевої недостатності, клінічно спостерігалась haemotemesis, при дослідженні слизової оболонки шлунка виявлено декілька дефектів, які сягають м’язового шару; краї і дно їх переважно рівні та пухкі, в деяких виявлено темно-червону кров. Який патологічний процес виявлено у шлунці?

A. @Гострі виразки

B. Хронічні виразки

C. Ерозії

D. Тромбоз

E. Запалення

18. При морфологічному дослідженні шлунка виявлено глибокий дефект стінки з ураженням м’язової болонки, проксимальний край якого підритий, дистальний - пологий. При мікроскопічному дослідженні: в дні дефекту виявляється зона некрозу, під якою - грануляційна тканина та масивна ділянка рубцевої тканини на місці м’язового шару. Встановити діагноз.

A. @Хронічна виразка у стадії загострення

B. Хронічна виразка з малігнізацією

C. Гостра виразка

D. Ерозія

E. Рак-виразка

19. У хворого виявлено глибокий дефект стінки з ураженням м'язової оболонки, проксимальний край якого підритий, дистальний - пологий. При мікроскопічному дослідженні в дні дефекту виявлено: зона фібриноїдного некрозу, під якою, - грануляційна тканина і масивна ділянка грубої волокнистої тканини на місці м'язового шару. Встановіть діагноз.

A. Хронічна виразка з малігнізацією

B. Гостра виразка

C. Ерозія

D. Рак-виразка

E. @Хронічна виразка у стадії загострення

20. При гістологічному дослідженні вилученої виразки шлунка в її дні знайдено фібринозно-лейкоцитарний ексудат, поширена зона фібриноїдного некрозу, нижче розташовані шари грануляційної та фіброзної тканини. Ваш діагноз:

A. @Хронічна виразка

B. Гостра виразка

C. Гостра ерозія

D. Малігнізована виразка

E. Флегмона шлунка

21. У хворого з кривавою блювотою при операції виявлено виразку, проникаючу в м'язовий шар шлунка. Край виразки щільний, на дні - судина, що кровоточить. При біопсії в краях і дні виразки виявлено рубцеву тканину. Яка це виразка?

A. Пенетруюча виразка

B. Гостра виразка, що кровоточить

C. @Хронічна виразка, що кровоточить

D. Перфоративна виразка шлунка

E. Малігнізована виразка

22. Хворому з хронічною виразковою хворобою без загострення виконано фіброгастроскопію з біопсією слизової оболонки. Які морфологічні зміни в біоптаті свідчитимуть про стадію ремісії виразкової хвороби?

A. Фібриноїдний набряк

B. Фібриноїдні зміни стінок судин

C. Наявність гнійно-некротичного детриту

D. @Розростання сполучної тканини

E. Зона фібриноїдного некрозу в дні виразки

23. При дослідженні видаленого шлунка, лікар виявив в антральному відділі по малій кривизні глибокий дефект слизової оболонки, що доходить до м'язового шару, діаметром 1,5 см, округлої форми, з рівними краями. У дні дефекту визначалася напівпрозора, щільнувата ділянка, що на вигляд нагадувала гіаліновий хрящ. Який процес розвинувся в дні дефекту?

A. @Місцевий гіаліноз

B. Амілоїдоз

C. Мукоїдний набряк

D. Фібриноїдні зміни

E. Загальний гіаліноз

24. При розтині чоловіка, померлого в результаті прогресуючої анемії, в шлунці виявлено близько 1 л рідкої крові і кров'яних згустків, а на малій кривизні розташовується виразка овальної форми з валикоподібно підведеними щільними краями і гладким дном. Яке захворювання має місце?

A. Хронічний атрофічний гастрит

B. @Хронічна виразка шлунка

C. Гострий гастрит

D. Гостра виразка шлунка

E. Хронічний гіпертрофічний гастрит

25. У хворого з кривавою блювотою на операції в шлунці знайдено виразку, що проникає в м’язовий шар. Краї виразки щільні, в дні – кровоточива судина. При цитобіопсії в краях і дні виразки виявлено рубцеву тканину. Яке ускладнення виразкової хвороби у пацієнта?

A. @Виразково-деструктивне

B. Виразково-запальне

C. Рубцеве

D. Змішане

E. Малігнізація

26. У хворого, який страждав на виразкову хворобу шлунка, ускладнену шлунковою кровотечею, блювотні маси забарвлені в темно-коричневий колір, які описуються як блювота “кавовою гущею”. Наявність якого пігменту визначає таке забарвлення блювотних мас?

A. Гемоглобіну

B. Білірубіну

C. Гемомеланіну

D. @Солянокислого гематину

E. Сульфіду заліза

27. На аутопсії померлого, 56 років, який тривало страждав на виразкову хворобу шлунка виявлено виразку на малій кривизні з численними розростаннями щільної рубцевої тканин та потовщення слизової оболонки біля виразки. При гістологічному дослідженні виявляється різко виражений клітинний атипізм. Ваш діагноз:

A. Пенетрація виразки шлунка

B. Виразковий рак шлунка

C. Метастаз раку легені у шлунок

D. Перфорація виразки шлунка

E. @Малігнізована хронічна виразка шлунка

28. Хворому з діагнозом «Рак шлунка» проведено гастректомію. При патогістологічному дослідженні виявлено: стінка шлунка потовщена, щільна, нерухома. Пухлина росте ендофітно в слизовому, підслизовому і м'язовому шарах за ходом сполучнотканинних прошарків. Назвіть клініко-анатомічну форму раку.

A. Інфільтративно-виразковий

B. Поліпозний

C. @Дифузний

D. Фунгозний

E. Блюдцеподібний

29. При розтині трупа чоловіка, померлого від ракової кахексії, при макроскопічному дослідженні стінка шлунка потовщена до 1,2 см, слизова оболонка нерухома, складки не виявляються. На розрізі - однорідна, біляста, хрящоподібної щільності. Для якої макроскопічної форми пухлини характерні описані зміни?

A. Вузловатої

B. @Інфільтративної

C. Виразкової

D. Виразково-інфільтративної

E. Кістозної

30. При розтині померлої, 33 років, знайдено: потовщення стінки шлунка в пілоричному відділі (на розрізі шари стінки розрізняються) з розростанням щільної білуватої тканини в підслизовому шарі і дрібними тяжами її в м'язовому шарі. Рельєф слизової оболонки збережений, складки ригідні, нерухомі. Яка макроскопічна форма пухлини в даному випадку?

A. @Інфільтрат

B. Вузол

C. Виразка

D. Кіста

E. Інфільтративно-виразкова форма

31. При ендоскопії шлунка виявлено атрофію слизової оболонки. Мікроскопічно в біоптаті - пухлина, побудована з ланцюжків атипових епітеліальних клітин, розташованих серед тяжів грубоволокнистої сполучної тканини; строма значно переважає над паренхімою. Який найбільш імовірний діагноз?

A. @Скірозний рак

B. Солідний рак

C. Медулярний рак

D. Дрібноклітинний рак

E. Аденокарцинома

32. При гiстологiчному дослiдженнi бiоптатiв, взятих з потовщених країв виразки шлунка, виявленi невеликi гнiздовi скупчення рiзко атипових гiперхромних невеликих епiтелiальних клiтин, якi розташованi серед дуже розвиненої строми. Визначте пухлину:

A. @Скiрозний недиференцiйований рак

B. Медулярний рак

C. Аденокарцинома

D. Недиференцiйована саркома

E. Аденома

33. При рентгенологічному дослідженні шлунка, лікар виявив дефект накопичення контрастної речовини на малій кривизні за типом “плюс тканина мінус тінь”. У біоптаті цієї ділянки знайдено розростання залоз з атипових клітин, багаточисленні патологічні мітози, гіперхромність клітин зі збільшеними ядрами. Про який діагноз можна думати?

A. @Аденокарцинома шлунка

B. Атрофічно-гіперпластичний гастрит

C. Поліп шлунка

D. Плоскоклітинний рак шлунка

E. Виразка - рак шлунка

34. При гістологічному дослідженні пухлини шлунка виявлено багато персневидних клітин. Назвіть гістологічний варіант раку.

A. @Слизовий

B. Солідний

C. Аденокарцинома

D. Саркома

E. Карциноїд

35. У померлої, 42 років, оперованої у минулому з приводу пухлини шлунка при розтині: яєчник різко збільшений в розмірах, щільної консистенції, білуватого кольору. Гістологічно: в препараті крайньо атипові епітеліальні клітини, розміщені серед пластів і тяжів сполучної тканини. Яке захворювання мало місце у хворої?

A. @Крукенбергівський рак яєчника

B. Серозна цистаденокарцинома

C. Псевдомуцинозна цистаденокарцинома

D. Злоякісна текома

E. Злоякісна гранульозоклітинна пухлина

36. У жінки, 46 років, під час паліативної операції з приводу раку шлунка встановлено наявність крукенбергівських метастазів в яєчники (“крукенбергівський рак яєчників”). Який з наведених шляхів метастазування призвів до ураження яєчників?

A. @Лімфогенний ретроградний

B. Лімфогенний ортоградний

C. Гематогенний

D. Імплантаційний

E. Каналікулярний

37. У хворої, 45 років, збільшились надключичні лімфатичні вузли. Під час дослідження біопсійного матеріалу з лімфатичного вузла виявлено метастатичне пошкодження персневидно-клітинного раку. Виберіть найбільш вірогідну локалізацію первинної пухлини.

A. Рак стравоходу

B. Рак щитовидної залози

C. Рак легень

D. Рак шийки матки

E. @Рак шлунка

38. Жінка, віком 41 рік, скаржиться на біль в епігастрії через 2-2,5 год після приймання їжі. Харчова непереносимість риби та яєць. При ФГДС виявлено хронічну виразку цибулини дванадцятипалої кишки. Діагноз підтверджено гістологічним дослідженням біопсії слизової оболонки дванадцятипалої кишки. Позитивна уреазна реакція. Який найбільш вірогідний ведучий механізм розвитку захворювання?

A. @Хелікобактерна інфекція

B. Продукція ауто антитіл

C. Кишкова інфекція

D. Зниження синтезу простагландинів

E. Харчова алергія

39. Під час розтину тіла чоловіка, 29 років, який тривалий час хворів на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки були виявлені ознаки перитоніту, множинні стеатонекрози заочеревеної жирової тканини і головки підшлункової залози, а в ділянці дна виразки по задній стінці ДПК знайдено дефект діаметром 5 мм і глибиною до 15 мм, краї якого містять некротичні маси. Діагностуйте ускладнення виразкової хвороби дванадцятипалої кишки.

A. Кровотеча

B. Стеноз

C. Перфорація

D. @Пенетрація

E. Малігнізація

40. У хворого під час операції з приводу хронічного апендициту виявлені розростання слизоподібної тканини на очеревині. Червоподібний відросток кістозно розширений, заповнений слизовими масами у вигляді глобул. Вкажіть найбільш імовірне захворювання:

A. Флегмонозний апендицит

B. Апостематозний апендицит

C. @Мукоцеле червоподібного відростка

D. Первинний гангренозний апендицит

E. Простий апендицит

41. При операцiї у хлопчика, 12 рокiв, видалено апендикс, який надiслано патологу на дослiдження. Макроскопiчно: апендикс у дистальному вiддiлi з булавоподiбним потовщенням дiаметром 3 см, при розрiзi якого вилилася прозора жовтувата рiдина, стiнка апендикса стоншена. Мiкроскопiчно: атрофiя всiх шарiв апендикса, ознак запалення немає. Ваш діагноз:

A. @Водянка аппендикса

B. Флегмонозний апендицит

C. Емпiєма апендикса

D. Хронiчний апендицит

E. Мiксоглобульоз аппендикса

42. Апендикс, надісланий у патоморфологічне відділення після апендектомії, потовщений і збільшений за розмірами, серозна оболонка блискуча, судини повнокровні, з просвіту відростка виділяються калові маси. При якій формі апендициту розвиваються такі зміни?

A. @Простий катаральний

B. Поверхневий катаральний

C. Флегмонозний

D. Гангренозний

E. Апостематозний

43. Апендикс довжиною 9 см, товщиною 0,9 см. Серозна оболонка тьмяна, повнокровна. Мікроскопічно – стінка набрякла, стази у капілярах і венулах - дрібні крововиливи; у слизовій і підслизовій оболонках – осередки некрозу с лейкоцитарною інфільтрацією навкруги їх. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. @Гострий поверхневий апендицит

B. Гострий простий апендицит

C. Гострий флегмонозний апендицит

D. Гострий флегмонозно-виразковий апендицит

E. Гострий гангренозний апендицит

44. Гістологічно в апендиксі у всіх шарах виявлені осередкові накопичення поліморфноядерних лейкоцитів з осередками некрозу, повнокров'я, гемостази. Така картина характерна для:

A. Гангренозного апендициту

B. Поверхневого апендициту

C. Простого апендициту

D. Хронічного апендициту

E. @Апостематозного апендициту

45. При дослідженні апендикса спостерігається дифузна лейкоцитарна інфільтрація всіх шарів стінки. Назвіть форму апендициту.

A. @Гострий флегмонозний

B. Гострий простий

C. Некротичний

D. Гострий поверхневий

E. Гангренозний

46. До патогістологічої лабораторії доставлено червоподібний відросток товщиною до 2,0 см. Серозна оболонка його тьмяна, потовщена, вкрита жовто-зеленими плівковими нашаруваннями. Стінка дрябяла, сіро-червона. Просвіт відростка розширений, виповнений жовто-зеленими масами. При гістологічному дослідженні виявлено, що стінка інфільтрована нейтрофілами. Визначте захворювання апендикса:

A. @Гострий флегмонозний аппендицит

B. Гострий гангренозний апендицит

C. Гострий поверхневий апендицит

D. Гострий простий апендицит

E. Хронічний апендицит

47. На гістологічне дослідження надіслано видалений червоподібний відросток. Розміри його збільшені, серозна оболонка тьмяна, повнокровна, вкрита плівками фібрину, стінки потовщені, на розрізі із просвіту виділяється гній. При мікроскопічному дослідженні спостерігається повнокров’я судин, набряк всіх шарів і дифузна інфільтрація їх лейкоцитами. Назвіть форму гострого апендициту:

A. Флегмонозний

B. Апостематозний

C. Простий

D. Поверховий

E. Гангренозний

48. Оперативно видалений червоподібний відросток потовщений, серозна оболонка його тьмяна, повнокровна, з білуватими рихлими плівчастими накладеннями, в просвіті - каламутна, білувато-жовта рідина. При мікроскопічному дослідженні стінка відростка дифузно інфільтрована нейтрофілами. Про який варіант апендициту можна думати в даному випадку?

A. @Флегмонозний

B. Гангренозний

C. Простий

D. Поверхневий

E. Хронічний

49. Апендикс, надісланий до патомор- фологічного відділення після апендектомії, потовщений і збільшений за розмірами, серозна оболонка тьмяна, судини повнокровні, з просвіту відростка на розрізі виділяється рідина жовто- зеленого кольору. При якій формі апендициту виникають такі зміни?

A. @Флегмонозний

B. Простий катаральний

C. Поверхневий катаральний

D. Гангренозний

E. Апостематозний

50. Гістологічно в апендиксі в усіх шарах знайдені в значній кількості поліморфноядерні лейкоцити, повнокров’я, стази. Така картина є характерною для:

A. @Флегмонозного апендициту

B. Гангренозного апендициту

C. Поверхневого апендициту

D. Простого апендициту

E. Хронічного апендициту

51. При мікроскопічному дослідженні оперативно видаленого апендикса відмічався набряк, дифузна нейтрофільна інфільтрація стінки з некрозом та наявністю дефекту слизової оболонки з ураженням її м’язової пластинки. Яка форма апендициту розвинулась у хворого?

A. @Флегмонозно-виразкова

B. Флегмонозна

C. Гангренозна

D. Поверхнева

E. Апостематозна

52. Вилучений при апендектомії хробакоподібний відросток потовщений, покритий фібринозно-гнійним нальотом. Всі шари відростка інфільтровані нейтрофілами, слизова оболонка місцями зруйнована. Ваш діагноз?

A. @Флегмонозно-виразковий апендицит

B. Простий апендицит

C. Флегмонозний апендицит

D. Гангренозний апендицит

E. Поверхневий апендицит

53. Видалений при апендектомії червоподібний відросток потовщений, покритий фібринозно-гнійним нальотом. Всі шари відростка інфільтровані гнійним ексудатом, слизова оболонка зруйнована. Ваш діагноз?

A. Простий апендицит з осередковою деструкцією слизового і підслизового шару

B. Флегмонозний апендицит з осередковою деструкцією слизового і підслизового шару

C. Гангренозний апендицит з осередковою деструкцією слизового і підслизового шару

D. @Флегмонозно-виразковий апендицит з осередковою деструкцією слизового і підслизового шару

E. Поверхневий апендицит з осередковою деструкцією слизового і підслизового шару

54. При терміновій операції лапаротомії у хворого, 42 років, було виявлено різко потовщений, сірувато-чорного кольору червоподібний відросток. У дистальному відділі його – дефект стінки, через який з просвіту апендикса виділяються сірувато-бурі маси з неприємним запахом. При мікроскопічному дослідженні: стінка апендикса впродовж всієї довжини некротизована з осередками крововиливів, просвіт брижової артерії заповнений тромбом. Яка морфологічна форма апендициту у хворого?

A. @Гангренозний

B. Флегмонозний

C. Хронічний

D. Простий

E. Апостематозний

55. При огляді хворого, 27 років, виявлені чисельні параректальні нориці, з яких виділяється гнійний ексудат. Спостерігаються явища парапроктиту. Ускладненням якого коліту можуть бути вищезазначені прояви.

A. @Гострого

B. Хронічного

C. Поліпозного

D. Гіпертрофічного

E. @Виразкового

56. Під час розтину тіла померлого в прямій та сигмоподібній кишках видно дефекти слизової оболонки неправильної форми з нерівними контурами, вони зливаються між собою, залишаючи невеликі острівці збереженої слизової оболонки. Про який різновид коліту йдеться?

A. @Виразковий

B. Фібринозний

C. Гнійний

D. Фолікулярний

E. Катаральний

57. У товстій кишці при колоноскопії виявлено дефект слизистої оболонки діаметром 3,5 см з нерівним горбистим дном, з нерівними краями; межа росту нечітка. Тканина дна і країв дефекту щільна, білувата; шари стінки кишки в цій ділянці не помітні. Встановіть макроскопічну форму пухлини.

A. Вузловата

B. Інфільтративна

C. @Виразкова

D. Кістозна

E. Інфільтративно-виразкова форма

58. На розтині тіла чоловіка похилого віку, який впродовж останніх 2-х тижнів страждав на гострий розлад кишківника, виявлені зміни у прямій та сигмоподібній кишках: на поверхні слизової оболонки спостерігається коричнево-зелена плівка. Стінка кишки потовщена, порожнина різко звужена. Мікроскопічно виявляється некроз, що проникає на різну глибину слизової оболонки, некротичні маси пронизані нитками фібрину, з лейкоцитарною інфільтрацією. Який з перерахованих діагнозів найбільш імовірний?

A. @Фібринозний коліт

B. Катаральний коліт

C. Виразковий коліт

D. Фолікулярний коліт

E. -

59. У біоптаті товстої кишки - поверхневий дефект слизової оболонки, зниження числа келихоподібних клітин і кількості слизу в них, різка лімфоплазмоцитарна інфільтрація з наявністю сегментоядерних лейкоцитів, зокрема еозинофілів. Виберіть найбільш вірогідний і точний діагноз.

A. @Неспецифічний виразковий коліт у фазі загострення

B. Хвороба Крона

C. Хронічний ішемічний коліт

D. Дизентерія в третій стадії

E. Амебіаз кишечника з формуванням виразок

60. 54-річній жінці проведено лівобічну геміколектомію з приводу перфорації кишки. При гістологічному дослідженні операційного матеріалу виявлено множинні епітеліоїдно-клітинні гранульоми, щілиноподібні виразки, виражений набряк підслизового шару. Діагностуйте захворювання.

A. @Хвороба Крона

B. Туберкульоз кишки

C. Неспецифічний виразковий коліт

D. Хвороба Уіпла

E. Лімфома кишки

61. У товстій кишці під час колоноскопії виявлено дефект слизової оболонки діаметром 3,5 см з нерівним горбистим дном, нерівними краями, що підвищуються над дном на 1,7 см; межа цього підвищення нечітка. Тканина дна і країв дефекту щільна, білувата, шари стінки кишки у цій ділянці не розрізняються. Встановіть макроскопічну форму пухлини:

A. @Виразка

B. Вузол

C. Інфільтрат

D. Кіста

E. Інфільтративно-виразкова форма

62. При лапаротомії чоловіка, 49 років, виявлено пухлину в ділянці сигми, що проростає усі її шари та обтурує просвіт кишки. Який характер росту у виявленої пухлини по відношенню до оточуючих тканин?

A. @Інфільтруючий

B. Експансивний

C. Ендофітний

D. Екзофітний

E. Мультицентричний

63. Під час мікроскопічного дослідження біоптату з низхідного відділу товстої кишки діагностовано пухлину з призматичного епітелію, яка формує атипові залозисті структури різної форми та величини. Клітини поліморфні, ядра гіперхромні, патологічні мітози. Базальна мембрана залоз порушена. Ваш діагноз.

A. Базально-клітинний рак

B. Солідний рак

C. @Аденокарцинома

D. Слизовий рак

E. Недиференційований рак

ЗАХВОРЮВАННЯ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ. ПАТОЛОГІЯ ВАГІТНОСТІ.

1. При гістологічному дослідженні передміхурової залози, оперативно видаленої у чоловіка, 72 років, який скаржився на утруднення сечовипускання, виявлено: збільшення кількості залозистих та м'язових елементів. Часточкова будова залози порушена. Який процес у передміхуровій залозі найбільш вірогідний?

A. @Змішана форма простатопатії

B. Залозиста гіперплазія

C. М'язово-фіброзна гіперплазія

D. Простатит

E. Аденокарцинома

2. На розтині у померлого, 73 років, виявлено збільшену, м’яку, еластичну, злегка горбкувату передміхурову залозу, яка на розрізі складається з окремих вузлів, розділених прошарками сполучної тканини. При мікроскопії відмічено збільшення кількості залозистих елементів. Величина часточок і кількість залозистих елементів в них - різні. Який процес має місце у передміхуровій залозі?

A. М’язово-фіброзна (стромальна) нодулярна гіперплазія

B. @Залозиста нодулярна гіперплазія

C. Змішана нодулярна гіперплазія

D. Аденокарцинома

E. Недиференційований рак

3. Під час гістологічного дослідження слизової оболонки матки знайдено подовжені, звивисті, пилко- та штопороподібні залози, розростання строми з гіперплазією її клітин. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. @Залозиста гіперплазія ендометрію

B. Гострий ендометрит

C. Лейоміома

D. Міхуровий занос

E. Плацентарний поліп

4. Жінка, 45 років, звернулася до гінеколога зі скаргами на ацикличні, надмірні, маткові кровотечі. При досліджені біоптату виявлено: збільшення кількості залоз, кістозне її розширення. Для якого процесу характерні ці зміни?

A. Атрофія ендометрію

B. @Гіперплазії ендометрію

C. Гіпертрофії ендометрію

D. Метаплазії

E. Організації

5. Піхвова частина шийки матки вкрита:

A. Мезотелієм

B. Залозистим епітелієм

C. @Багатошаровим плоским епітелієм без зроговіння

D. Перехідно-клітинним епітелієм

E. Багатошаровим плоским епітелієм зі зроговінням

6. Цервікальний канал шийки матки висланий:

A. Мезотелієм

B. Багатошаровим плоским незроговілим епітелієм

C. @Залозистим епітелієм

D. Перехідно-клітинним епітелієм

E. Багатошаровим плоским зроговілим епітелієм

7. Під час гістологічного дослідження біопсії шийки матки був встановлений діагноз: «Ендоцервікоз (псевдоерозія)». Які характерні мікроскопічні зміни в біоптаті шийки матки виявив патологоанатом?

A. Зроговіння покривного епітелію слизової оболонки

B. Клітинний атипізм покрівного епітелію слизової оболонки

C. @Локальна зміна багатошарового плоского епітелію на одношаровий призматичний

D. Ракові перлини

E. Слизова дистрофія залоз

8. При гістологічному дослідженні піхвової порції шийки матки виявлено заміщення багатошарового плоского епітелію на однорядний призматичний, під яким розташовано багато залоз без ознак їх новоутворення. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

А. Аденоз

В. Прогресуючий ендоцервікоз

С. Ендоцервікоз, що загоюється

D. Малігнізований ендоцервікоз

Е. @Простий ендоцервікоз

9. Для ендоцервікозу характерним є:

A. Метаплазія епітелію в перехідно-клітинний

B. Наявність плоского зроговілого епітелію

C. Наявність стоншеного плоского незроговілого епітелію

D. @Циліндричний епітелій за межами цервікального канала

E. Відсутність епітелію

10. Основна ознака слабо вираженої дисплазії багатошарового плоского епітелію шийки матки:

A. Гіперкератоз

B. @Базально-клітинна гіперактивність на 1/2 - 1/3 товщі епітеліального покриву

C. Базально-клітинна гіперактивність по всій товщі епітелію

D. Паракератоз

E. Клітинний атипізм

11. Основна ознака дисплазії багатошарового плоского епітелію шийки матки:

A. Акантоз

B. @Порушення типової структури з осередковою клітинною атипією

C. Паракератоз

D. Зроговіння

E. Лейкоплакія

12. При гістологічному дослідженні біоптату піхвової частини шийки матки у хворої, 47 років, з ерозією, що тривало не загоювалась виявлені ознаки клітинного атипізму, базальна мембрана - без змін. Поставити діагноз.

A. Ендометрiоз

B. Ерозiя

C. Аденокарцинома

D. Папiлома

E. @Карцинома in situ

13. У літньої жінки з метрорагією в менопаузі при патогістологічному дослідженні вишкребків слизової оболонки шийки матки виявлені розростання атипового епітелію з утворенням так званих "ракових перлин". Ваш діагноз?

A. Слизовий рак

B. Аденокарцинома

C. Плоскоклітинний рак без зроговіння

D. @Плоскоклітинний рак зі зроговінням

E. Недиференційований рак

14. Основна ознака інвазивного раку в епітелії шийки матки:

A. @Прорив базальної підепітеліальної мембрани атиповими епітеліальними клітинами

B. Клітинний поліморфізм

C. Гіперхроматоз ядер

D. Збереження базальної мембрани

E. -

1   ...   11   12   13   14   15   16   17   18   ...   58


написать администратору сайта