Главная страница

Патан База Тестов. Патанатомія тесты база. Патанатомія. Тести


Скачать 0.71 Mb.
НазваниеПатанатомія. Тести
АнкорПатан База Тестов
Дата23.05.2022
Размер0.71 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаПатанатомія тесты база.docx
ТипДокументы
#544512
страница17 из 58
1   ...   13   14   15   16   17   18   19   20   ...   58

62. Хворий на хронічну обструктивну емфізему легень помер від легенево-серцевої недостатності. Які зміни можливо виявити в серці?

A. Гіпертрофію лівого шлуночка

B. @Гіпертрофію правого шлуночка

C. Амілоїдоз

D. Великоосередковий кардіосклероз

E. Розрив правого шлуночка

63. В анамнезі у хворого, віком 62 років, з дитинства спостерігались хронічні запальні хвороби легень. Хворий потрапив до лікарні з ознаками легеневої та серцевої недостатності і при наростанні останньої помер. Які зміни в серці було виявлено на розтині?

A. @Гіпертрофію та дилатацію правого шлуночка

B. Гіпертрофію та дилатацію лівого шлуночка

C. Гіпертрофію обох шлуночків

D. Дилатацію обох шлуночків

E. Серце без макроскопічних змін

64. Чоловік, 63 років, який впродовж 15 років страждав на хронічну дифузну обструктивну емфізему легень, помер від прогресуючої серцевої недостатності. На розтині виявлені: мускатний цироз печінки, ціанотична індурація нирок та селезінки, асцит, набряки нижніх кінцівок. Визначте тип серцевої недостатності при даних змінах.

A. Гостра правошлуночкова

B. @Хронічна правошлуночкова

C. Хронічна лівошлуночкова

D. Гостра лівошлуночкова

E. Загальна серцева

ГОСТРІ ЛЕЙКОЗИ

1. Під час роботи щодо ліквідації наслідків аварії на АЕС, робітник одержав дозу опромінення 500 рентген. Скаржиться на головний біль, нудоту, запаморочення. Які зміни кількості лейкоцитів можна очікувати в хворого через 10 годин після опромінення?

A. @Нейтрофільний лейкоцитоз

B. Лімфоцитоз

C. Лейкопенія

D. Агранулоцитоз

E. Лейкемія

2. Ураження хворого одноразовою дозою iонiзуючого випромiнювання спричинило розвиток кiстковомозкової форми променевої хвороби. Якi патологiчнi прояви з боку кровi будуть характерними в перiод удаваного благополуччя?

A. @Наростаюча лiмфопенiя, лейкопенiя

B. Перерозподiльчий лейкоцитоз, лiмфоцитоз

C. Анемiя, лейкопенiя

D. Тромбоцитопенiя, анемiя

E. Тромбоцитопенiя, лейкоцитоз

3. При розтині померлого чоловіка, який служив на підводному атомному човні, виявили наступні патології: спустошення в кістковому мозку (панмієлофтиз), анемію, лейкопенію, тромбоцитопенію, розпад лімфоцитів у лімфатичних вузлах, селезінці, лімфатичному апараті шлунково-кишкового тракту, крововиливи в наднирники. Яка хвороба розвинулась у даному випадку?

A. @Гостра променева хвороба

B. Кесонна хвороба

C. Гострий лейкоз

D. Гостра анемія

E. Вібраційна хвороба

4. На розтинi трупа дитини, 4 рокiв, знайденi збiльшенi в розмiрах лiмфатичнi вузли, вилочкова залоза i селезiнка. Кiстковий мозок трубчастих кiсток соковитий, малинового кольору. У легенях - осередок бронхопневмонiї. За життя в кровi дитини виявлено 56·109 лейкоцитiв, серед яких 70% лiмфобластiв. Яке основне захворювання було у дитини?

A. Сепсис

B. @Лейкоз гострий

C. Бронхопневмонiя

D. Лiмфосаркома

E. Лейкоз хронiчний

5. До гематологічного відділення госпіталізовано хворого, 10 років, зі скаргами на підвищення температури тіла до 390С, петехіальні крововиливи на шкірі. При обстеженні виявлено: гепатоспленомегалія, дифузна гіперплазія лімфатичних вузлів. В аналізі периферичної крові: анемія, лейкоцитоз 10·109/л, еозинофілія, моно- та тромбоцитопенія, лімфоцити складають 30%. Після цитохімічного дослідження пунктату кісткового мозку (трепанобіопсія грудини) діагностовано гострий лімфобластний лейкоз. Визначити варіант лейкозу:

A. Лейкемічний

B. Сублейкемічний

C. Лейкопенічний

D. Лейкемоїдна реакція

E. @Алейкемічний

6. До гематологічного відділення госпіталізовано хворого, 16 років, зі скаргами на підвищення температури тіла до 380С, млявість, блідість та крововиливи у шкіру нижніх кінцівок, біль у кістках. В аналізі периферичної крові: нормохромна анемія; загальна кількість лейкоцитів 12х109/л, серед яких 70% складали лімфоцити; по 0,5% мієлоцити та метамієлоцити; 1% паличкоядерні гранулоцити; 3% сегментоядерні; моноцити та еозинофіли – відсутні; швидкість зсідання еритроцитів 20 мм/год. За результатами мієлограми кісткового мозку діагностовано гострий лімфобластний лейкоз (розгорнута стадія). Визначити гематологічний варіант гострого лейкозу:

A. Лейкемічний

B. Сублейкемічний

C. @Алейкемічний

D. Лейкопенічний

E. Лейкемоїдна реакція

7. Хворому, 17 років, який страждає на гострий лімфобластний лейкоз, проводилось лікування хіміопрепаратами. У черговому аналізі периферичної крові загальна кількість лейкоцитів знизилась до 3,5х109/л та бластів - до 3%. Визначити варіант гострого лейкозу

A. Лейкемічний

B. Сублейкемічний

C. @Лейкопенічний

D. Алейкемічний

E. Апластичний

8. У хворого, 8 років, який страждає на анемію та геморагічний синдром, в аналізі периферичної крові виявлені: нормохромна анемія, збільшення загальної кількості лейкоцитів до 75х109/л, серед яких 90% складали бласти, поодинокі нормоцити, мієлоцити, промієлоцити, 5% лімфоцитів, 0% моноцитів та еозинофілів, тромбоцитів 5х109/л. За результатами дослідження пунктату кісткового мозку грудини (мієлограми) діагностовано гострий лімфобластний лейкоз. Визначити гематологічний варіант гострого лейкозу:

A. @Лейкемічний

B. Сублейкемічний

C. Лейкопенічний

D. Алейкемічний

E. Апластичний

9. У хворого, 35 років, який страждає на гострий мієлобластний лейкоз, в аналізі периферичної крові: нормохромна анемія, лейкоцитоз з переважанням молодих недиференційованих клітин, мієлобластів; кількість паличкоядерних та сегментоядерних нейтрофілів, тромбоцитів знижена; перехідні форми гранулопоезу та еозинофіли відсутні; швидкість зсідання еритроцитів підвищена. Вказати вид гематологічних змін, що характеризують дане захворювання:

A. @Лейкемічний провал

B. Бластний криз

C. Лейкемоїдна реакція

D. Мієлотоксичний агранулоцитоз

E. Мієлоз

10. До гематологічного відділення госпіталізовано хворого, 5 років, зі скаргами на геморагічний висип на шкірі нижніх кінцівок, підвищення температури до 37,80С, знижений апетит. При огляді: блідість шкіри, лімфатичні вузли 10х15 мм, край печінки виступає на 2 см нижче краю правої реберної дуги, селезінка на рівні пупка. В аналізі периферичної крові: нормохромна анемія, лейкоцитоз 11,2·109/л, бласти 49%, метамієлоцити 1%, лімфоцити 34%, моноцити 2%, плазмоцити 1%, нейтрофіли паличкоядерні 4%, сегментоядерні 9%, швидкість зсідання еритроцитів 10 мм/год, анізо- та пойкілоцитоз. У мієлограмі - бласти 84%. За результатами цитохімічних досліджень діагностовано гострий лімфобластний лейкоз. Визначені гематологічні зміни характерні для даної форми лейкозу:

A. @Лейкемічний провал

B. Бластний криз

C. Лейкемоїдна реакція

D. Псевдобластна реакція

E. Промієлоцитарна реакція

11. Хворий, 3 років, помер від сепсису. На розтині в кістках обличчя виявлені два щільні утворення розмірами 2х3 см, на розрізі зеленуватого відтінку. При гістологічному дослідженні спостерігається деструкція кісткової тканини з проліферацією атипових недиференційованих кровотворних клітин. Ваш діагноз:

A. @Хлоролейкоз

B. Остеомієліт

C. Мієломна хвороба

D. Хвороба Педжета кісток черепа

E. Плазмобластний лейкоз

12. Хворий, 2 років, страждав на лейкоз і помер від крововиливу у головний мозок, на розтині виявлено незначну гепатоспленомегалію. В кістці нижньої щелепи - множинні пухлинні вузли зеленуватого відтінку, що мікроскопічно складались з атипових недиференційованих кровотворних клітин мієлоїдного ростка. Поставити діагноз:

A. @Хлоролейкоз

B. Гострий мієлобластний лейкоз

C. Мієломна хвороба

D. Гострий недиференційований лейкоз

E. Хронічний мієлолейкоз

13. У хворого, 5 років, який відвідував дошкільний дитячий заклад, поступово погіршився апетит, знизилась рухова активність на дитячому майданчику, впродовж останнього місяця шкіра нижніх кінцівок стала блідою, з’явились геморагічні висипання. Після обстеження в гематологічному відділенні в пунктаті кісткового мозку: бластні клітини перевищували 30%. За цитохімічними маркерами (PAS-реакція на глікоген позитивна, реакції на глікозаміноглікани, ліпіди та ферменти - негативні) встановлено гострий лейкоз. Визначити форму лейкозу:

A. Недиференційований

B. Мієлобластний

C. @Лімфобластний

D. Хлоролейкоз

E. Монобластний

14. Хворий, 8 років, з вираженим геморагічним синдромом помер від двобічної бронхопневмонії. На розтині: кістковий мозок та селезінка соковиті, червоні. Вилочкова залоза, лімфатичні вузли середостіння та брижі збільшені за розмірами, на розрізі соковиті, біло-рожевого кольору. Біла речовина головного та спинного мозку, його оболонки інфільтровані лейкозними клітинами (нейролейкоз). В аналізі крові: анемія, різке збільшення числа бластів та поодинокі зрілі елементи крові (hiatus leucemicus). Визначити форму гострого лейкозу:

A. Мієлобластний

B. @Лімфобластний

C. Монобластний

D. Плазмобластний

E. Еритромієлобластний

15. Хворому, 10 років, з підозрою на пневмонію проведено рентгенологічне дослідження органів грудної порожнини, за результатами якого встановлено значне збільшення прикореневих лімфатичних вузлів та вилочкової залози, що утворювали конгломерат. В аналізі периферичної крові: нормохромна анемія, лейкоцитоз до 150х109/л. гранулоцитопенія, лімфоцитопенія, тромбоцитопенія, 87% складали бласти, в яких виявлено гранули глікогену (позитивна PAS-реакція). Реакції на ферменти негативні. Ваш діагноз:

A. Недиференційований гострий лейкоз

B. @Лімфобластний лейкоз

C. Мієлобластний лейкоз

D. Еритромієлобластний лейкоз

E. Монобластний лейкоз

16. Хворий на лейкоз зі злоякісним перебігом, 47 років, помер від масивного крововиливу у головний мозок. У мієлограмі - проліферація незрілих кровотворних клітин з ядерним та клітинним поліморфізмом, з гранулами глікозаміногліканів, глікогену та ліпідів у цитоплазмі, проміжні форми гранулоцитів відсутні, зрілі форми поодинокі (лейкемічний провал). Визначити форму гострого лейкозу:

A. Недиференційований

B. Мієлобластний

C. Лімфобластний

D. @Промієлоцитарний

E. Монобластний

17. У хворого, 5 років, перебіг гострого лейкозу супроводжувався вираженою тромбоцитопенією, гіпофібриногенемією, частими геморагіями. Пацієнт помер від крововиливу у головний мозок. При гістологічному дослідженні внутрішніх органів: лейкозні клітини інфільтратів характеризуються поліморфізмом, наявністю у цитоплазмі гранул глікозаміногліканів, глікогену та ліпідів. Позитивні реакції на пероксидазу, кислу фосфатазу та хлорацетатестеразу, реакція на α-нафтилестеразу негативна. Визначити форму гострого лейкозу:

A. Недиференційований

B. Лімфобластний

C. @Промієлоцитарний

D. Плазмобластний

E. Мієлобластний

18. Хворий, 21 років, помер від ускладнень гострого лейкозу. На розтині: печінка збільшена в 1,5 рази, на поверхні розрізу виявляються прошарки сіруватого кольору. При гістологічному та гістохімічному дослідженнях вздовж судин портального тракту та синусоїдів - розростання пухлинних кровотворних клітин, в цитоплазмі яких виявлено глікоген, суданофільні включення та позитивні реакції на пероксидазу, α-нафтилестеразу та хлорацетатестеразу. Визначити форму гострого лейкозу:

A. Недиференційований

B. @Мієлобластний

C. Промієлоцитарний

D. Лімфобластний

E. Еритромієлобластний

19. Хворий, 20 років, помер від лейкозного менінгіту. На розтині кістковий мозок трубчастих та плоских кісток сірий, з зеленуватим відтінком. При гістологічному дослідженні внутрішніх органів (печінка, селезінка, нирки та оболонки головного мозку) виявлені лейкемічні інфільтрати, більшість клітин яких містять глікоген та суданофільні включення, дають позитивну реакцію на пероксидазу, кислу фосфатазу, α-нафтилестеразу та хлорацетатестеразу. Визначити форму гострого лейкозу:

A. Недиференційований

B. @Мієлобластний

C. Лімфобластний

D. Плазмобластний

E. Монобластний

20. При диспансерному обстеженні хворого, 43 років, який у минулому лікувався від лімфогрануломатозу, виявлено гепатоспленомегалію. В аналізі периферичної крові: гіперхромна анемія, абсолютна кількість лейкоцитів 9х109/л, кількість еритроцитів та тромбоцитів знижена, зустрічаються еритрокаріоцити, атипові еритробласти та мієлобласти. Форма лейкозу, для якої характерні дані зміни:

A. Гострий мієлобластний

B. @Гострий еритромієлобластний

C. Хронічний мієлолейкоз

D. Хронічний еритромієлоз

E. Еритремія

21. Хворий, 6 років, який страждав на гострий лейкоз, помер від масивного крововиливу у головний мозок. На розтині виявлені характерні зміни: кістковий мозок червоний, соковитий, селезінка та печінка збільшені у розмірах, у правій легені – осередкова пневмонія, на серозних та слизових оболонках - геморагічний висип дифузного характеру, печінка, нирки та серце - анемічні, некротичний гінгівіт та тонзиліт. При цитохімічному аналізі кісткового мозку реакції на глікоген, ліпіди, глікозаміноглікани та ферменти негативні. Визначити форму гострого лейкозу:

A. @Недиференційований

B. Мієлобластний

C. Лімфобластний

D. Хлоролейкоз

E. Монобластний

22. Хворий на лейкоз, 10 років, помер від сепсису. На розтині виявлені різноманітні крововиливи у внутрішні органи, шкіру, серозні та слизові оболонки. Печінка та селезінка збільшені у 1,5 рази, кістковий мозок трубчастих та плоских кісток на розрізі червоний, соковитий. У шлунці та кишечнику - множинні виразки, гіперплазія групових лімфатичних та солітарних фолікулів. При цитохімічному дослідженні кістковий мозок складається з однорідних кровотворних клітин, в яких реакції на глікоген, глікозаміноглікани, ліпіди та ферменти негативні. Визначити форму лейкозу:

A. @Недиференційований

B. Лімфобластний

C. Монобластний

D. Плазмобластний

E. Мієлобластний

23. Хвора, 14 років, знаходилась на диспансерному обліку з приводу гострого лімфобластного лейкозу, була госпіталізована зі скаргами на підвищення температури до 39,50С, головний біль, нудоту, блювання, судоми. Проведено діагностичну пункцію спинномозкового каналу. У спинномозковій рідині виявлено значне підвищення вмісту білка з переважанням глобулінової фракції (позитивна реакція Панді), загальна кількість лейкоцитів 6х109/л, з них бласти складали 80%. Визначити ускладнення лейкозу:

A. @Лейкозний менінгіт

B. Гнійний менінгіт

C. Серозний менінгіт

D. Абсцеси головного мозку

E. Крововилив у головний мозок

24. У хворого, 43 років, на фоні гострого мієлолейкозу з’явились менінгеальні симптоми (головний біль, нудота, блювання). За результатами цитологічного дослідження спинномозкової рідини діагностовано лейкозний менінгіт. Патоморфологічні зміни нервової системи, що характеризують нейролейкоз:

A. @Дифузна інфільтрація оболонок головного мозку мієлобластами

B. Дифузна інфільтрація оболонок мозку нейтрофілами

C. Емболія судин головного мозку мієлобластами

D. Субарахноїдальні крововиливи

E. Абсцеси головного мозку

25. У хворого, 12 років, на гострий лейкоз підвищилась температура тіла до 39,80С, з’явився гострий біль у горлі. При огляді ротової порожнини виявлено: набряк мигдаликів, на їх поверхні - глибокі дефекти з нерівними краями, множинні петехіальні крововиливи у слизовому шарі зіва та навколо мигдаликів. Визначити вид ангіни, що ускладнила перебіг захворювання:

A. Катаральна

B. Фібринозна

C. Гнійна

D. @Некротична

E. Гангренозна

26. Хворий, 38 років, через рік після лікування з приводу гострого мієлобластного лейкозу звернувся до лікаря зі скаргами на підвищення температури тіла до 38,90С, біль у горлі, нудоту. При огляді ротової порожнини діагностовано ангіну. Вказати форму ангіни, типову для даного захворювання:

A. Катаральна

B. Флегмонозна

C. Фолікулярна

D. @Фібринозно-некротична

E. Хронічна

27. Новонароджена дитина з вродженою формою лейкозу померла на 2 тижні при явищах прогресуючої анемії та геморагічного синдрому. На розтині – шкіра бліда, суха, з множинними плямистими крововиливами діаметром 1-3 см, печінка, селезінка та лімфтичні вузли збільшені. При гістологічному дослідженні виявлено дифузну лейкемічну інфільтрацію внутрішніх органів. Вказати локалізацію лейкемічних інфільтратів:

A. Головний мозок

B. Печінка

C. Шлунково-кишковий тракт

D. Легені

E. @Шкіра



ХРОНІЧНІ ЛЕЙКОЗИ

1. При розтині померлого хворого виявлені: гіперплазія кісткового мозку плоских і трубчастих кісток (піоїдний кістковий мозок), спленомегалія (6 кг), гепатомегалія (5 кг), збільшення всіх груп лімфатичних вузлів. Якому захворюванню відповідають виявлені зміни?

A. Мієломна хвороба

B. Хронічний лімфолейкоз

C. @Хронічний мієлолейкоз

D. Справжня поліцитемія

E. Лімфогранулематоз

2. При розтинi трупа чоловiка, 48 рокiв, виявлено, що кiстковий мозок пласких кiсток, дiафiзiв та епiфiзiв трубчастих кiсток соковитий, сiро-червоний або сiро-жовтий гноєподiбний (пiоїдний кiстковий мозок). Селезiнка масою - 7 кг. На розрiзi вона темно-червоного кольору, з iшемiчними iнфарктами. Всi лiмфатичнi вузли збiльшенi, м’якi, сiро-червоного кольору. В печiнцi - жирова дистрофiя i лейкемiчнi iнфiльтрати. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?

A. @Хронiчний мiєлоїдний лейкоз

B. Мiєломна хвороба

C. Гострий мiєлоїдний лейкоз

D. Гострий лiмфоїдний лейкоз

E. Лiмфогранулематоз

3. На розтині померлого чоловіка, 30 років, виявлені збільшені: селезінка (900 г), печінка (4000 г), лімфатичні вузли; кістковий мозок діафіза стегнової кістки соковитий, малиново-червоного кольору. Мікроскопічно в печінці, переважно за ходом портальних трактів, розміщені щільні інфільтрати, що складаються з незрілих кровотворних клітин з ядром округлої форми і вузькою облямівкою цитоплазми. Яке це захворювання?

A. Хронічний мієлоїдний лейкоз

B. @Хронічний лімфолейкоз

C. Генералізована форма лімфогранулематозу

D. Гострий мієлобластний лейкоз

E. Гострий лімфобластний лейкоз

4. При мікроскопічному дослідженні тканини збільшеного шийного лімфатичного вузла визначається стертість його структури, лімфоїдні фолікули відсутні, всі поля зору представлені клітинами з округлими ядрами і вузькою облямівкою базофільної цитоплазми. З клінічних даних відомо, що збільшені й інші групи лімфовузлів, а також селезінка та печінка. Про яке захворювання слід думати?

А. Мієломна хвороба

B. Лімфогранулематоз

C. Лімфома

D. Мієлоїдний лейкоз

E.@ Лімфоїдний лейкоз

5. При патогістологічному дослідженні біоптату печінки чоловіка, 70 років, у якого в крові - велика кількість лімфоцитів і пролімфоцитів, виявлені: множинні скупчення зазначенних клітин переважно проміж печінковими часточками. Для якого захворювання характерні ці зміни?

A. Лімфогранулематоз

B. Гострий лімфолейкоз

C. @Хронічний лімфолейкоз

D. Хронічний персистуючий гепатит

E. Гепатоцелюлярний рак печінки

6. У хворого в обох щелепах рентгенологічно виявлені числені дефекти у вигляді гладкостінних округлих отворів. При гістологічному дослідженні – явища остеолізису і остеопорозу, слабке кісткоутворення. В сечі хворого виявлено білок Бенс-Джонса. Назвіть захворювання.

A. Гострий мієлолейкоз

B. @Мієломна хвороба

C. Хронічний еритромієлоз

D. Хронічний мієлолейкоз

E. Гострий недиференційований лейкоз

7. У хворого в обох щелепах рентгенологічно виявлено числені дефекти у вигляді гладкостінних округлих отворів. При гістологічному дослідженні: явища остеолізису і остеопорозу, слабке кісткоутворення. В сечі хворого виявлено парапротеїн подібний до імуноглобуліну Е. Назвіть захворювання.

A. Гострий мієлолейкоз

B. Хронічний мієлолейкоз

C. Хронічний еритромієлоз

D. @Мієломна хвороба

E. Гострий недиференційований лейкоз

8. У хворого при рентгенологічному обстеженні в плоских кістках виявлені множинні осередки остеопорозу та остеолізису. У трепанобіоптаті виявлено велику кількість пухлинних плазматичних клітин. Ваш діагноз.

A. Гістіоцитоз

B. Гострий моноцитарний лейкоз

C. Хронічний мієлолейкоз

D. Лімфогранулематоз

E. @Мієломна хвороба

9. У жінки, 64 років, виник «патологічний» перелом плечової кістки. Результат біопсії: атипові плазматичні клітини. Рентгенологічно у місці перелому - пухлиноподібні утворення. Можливе захворювання:

А. Хондросаркома

B. Хронічний остеомієліт.

C. @Мієломна хвороба

Д. Фіброзна дисплазія кістки.

E. Метастаз аденокарциноми.

АТЕРОСКЛЕРОЗ.

ГІПЕРТОНІЧНА ХВОРОБА.

1. На розтині тіла померлого від серцевої недостатності, в інтимі аорти і коронарних судин виявлені: жовтого кольору плями і смуги; сірувато-жовтуваті бляшки, що здіймаються над поверхнею інтими, а також осередкове виразкування даних бляшок з наявністю крововиливів, тромбозів та осередків звапніння. Для якого захворювання характерні вказані зміни судин?

A. Системний васкуліт

B. Вузликовий периартеріїт

C. Сифілітичний мезаортит

D. Гіпертонічна хвороба

E. @Атеросклероз

2. При розтині померлого, 78 років, заочеревинна клітковина просочена кров’ю, у черевному відділі аорти виявлено мішкоподібне випинання, в якому визначається дефект з нерівним краєм, стінка аорти місцями кам’янистої щільності. Ускладнення якого захворювання розвинулось у хворого?

A. @Атеросклерозу

B. Гіпертонічної хвороби

C. Системного васкуліту

D. Вісцерального сифілісу

E. Хвороби Морфана

3. При гістологічному дослідженні стінки аорти виявлено велику кількість ксантомних клітин, які розташовані, переважно, в інтимі. Для якого захворювання можлива така картина?

A. @Атеросклероз

B. Гіпертонічна хвороба

C. Сифілітичний мезаортит

D. Неспецифічний аортоартеріїт

E. Нодозний периартеріїт

4. Під час мікроскопічного дослідження аорти виявлено: осередки інфільтрації інтими ліпідами, білками. Ліпіди просочують інтиму та накопичуються у міоцитах середнього шару та макрофагах. Встановіть стадію атеросклерозу.

A. @Ліпоїдоз

B. Ліпосклероз

C. Атероматоз

D. Атерокальциноз

E. Доліпідна

5. На аутопсії трупа чоловіка, 39 років, який раптово помер, в інтимі черевного відділу аорти виявляються ділянки жовтуватого кольору, які не підвищуються над її поверхнею. Гістологічно – в цих ділянках серед гладком’язових клітин і макрофагів наявні клітини з пінистою цитоплазмою. При забарвленні суданом ІІІ ці клітини мають яскраве жовтогаряче забарвлення. Для якої стадії атеросклерозу це характерно?

A. @Ліпоїдозу

B. Ліпосклерозу

C. Атероматозу

D. Виразкування

E. Атерокальцинозу

6. При розтині трупа чоловіка, 47 років, померлого раптово, в інтимі черевного відділу аорти знайдені осередки жовтого кольору у вигляді плям та смуг, що не вибухають над поверхнею інтими. При фарбуванні суданом ІУ спостерігається чорне забарвлення. Для якої стадії атеросклерозу характерні такі зміни?

A. @Ліпоїдозу

B. Ліпосклерозу

C. Атероматозу

D. Атерокальцинозу

E. Стадія утворення атероматозної виразки

7. Під час розтину трупа жінки, 69 років, підвищеної вгодованості, яка померла від гострого інфаркту міокарда, в інтимі коронарних артерій виявлені численні білуваті, щільні формування, що вип’ячуються різко звужуючи просвіт судин. Для якої стадії атеросклерозу властиві такі зміни?

A. @Ліпосклероз

B. Утворення атероматозної виразки

C. Ліпоїдоз

D. Атероматоз

E. Атерокальциноз

8. Мікроскопічне дослідження коронарної артерії у померлого, 53 років, виявило звуження просвіту судини за рахунок фіброзної бляшки з домішкою ліпідів. Назвіть стадію атеросклерозу:

A. Ліпоїдоз

B. @Ліпосклероз

C. Доліпідна

D. Атероматоз

E. Виразкування

9. При розтині тіла чоловіка, 70 років, який помер від серцево-судинної недостатності, а за життя страждав на стенокардію, гіперхолестеринемію та ожиріння, виявлені: хронічне венозне повнокров’я органів, гіпертрофія лівого шлуночка серця з дрібноосередковим кардіосклерозом, об'ємні жовтувато-білуваті бляшки в інтимі аорти з дрібнозернистими масами у центрі, які заглиблюються у товщу стінки. Яку стадію атеросклерозу виявлено на аутопсії?

A. Артеріолосклероз

B. Ліпоїдоз

C. Ліпосклероз

D. @Атероматоз

E. Кальциноз

10. На розтині тіла чоловіка, 74 років, який помер від серцевої недостатності, виявлені деформовані, звужені коронарні артерії. На розрізі внутрішня поверхня артерій горбиста, стінка білувата, ламка, кам'янистої щільності. Про яку стадію атеросклерозу йдеться?

A. Атероматоз

B. Ліпосклероз

C. Виразкування

D. Ліпоїдоз

E. @Атерокальциноз

11. Під час розтину трупа чоловіка, 70-ти років, який тривало хворів на атеросклероз і помер при явищах серцево-судинної недостатності, в черевному відділі аорти при макроскопічному дослідженні спостерігаються щільні, овальної форми фіброзні бляшки з відкладенням вапна у вигляді щільних, ламких пластин. Вкажіть стадію морфогенезу атеросклерозу:

A. Атероматоз

B. @Атерокальциноз

C. Ліпоїдоз

D. Ліпосклероз

E. Виразкування

12. На розтині тіла померлого від серцевої недостатності, в інтимі аорти і коронарних судин виявлені жовтого кольору плями і смуги, сірувато-жовтуваті бляшки, що здіймаються над поверхнею інтими, а також осередкове виразкування даних бляшок з наявністю крововиливів, тромбів і осередків звапнування. Для якої стадії атеросклерозу характерні вказані зміни судин?

A. Доліпідна

B. Ліпоїдоз

C. Ліпосклероз

D. Атерокальциноз

E. @Ускладнених уражень

13. Під час дослідження коронарних артерій виявлені атеросклеротичні бляшки з кальцинозом, що закривають просвіт на 1/3. У м'язі серця - дрібні множинні білуваті прошарки сполучної тканини. Вкажіть макроскопічну стадію атеросклерозу?

A. Плям

B. Смуг

C. Фіброзних бляшок

D. @Ускладнених уражень

E. Виразкування

14. При розтині померлого, 78 років, заочеревинна клітковина просочена кров’ю, у черевному відділі аорти виявлено мішкоподібне випинання, в якому визначається дефект з нерівним краєм, стінка аорти місцями кам’янистої щільності. Яке ускладнення атеросклерозу черевного відділу аорти виникло у пацієнта?

A. Істинна аневризма

B. Розшаровуюча аневризма

C. @Хибна аневризма

D. Коарктація аорти

E. Атерокальциноз

15. У померлого, 75 років, який довгий час страждав на атеросклероз церебральних судин, на аутопсії виявлені: тромбоз правої середньої мозкової артерії, великий осередок неправильної форми сірого кашоподібного розм’якшення мозкової тканини. Який патологічний процес розвинувся в головному мозку?

A. @Ішемічний інфаркт

B. Геморагічний інфаркт

C. Коагуляційний некроз

D. Гума мозку

E. -

16. При розтині тіла померлого, 56 років, у правій скроневій частці головного мозку знайдено великий осередок розм’якшеної сірої речовини кашицеподібної консистенції, блідо-сірого кольору. В артеріях основи мозку чисельні білувато-жовті потовщення інтими, які різко звужують просвіт. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. @Ішемічний інсульт

B. Абсцес мозку

C. Крововилив

D. Геморагічний інсульт

E. Набряк мозку

17. Під час макроскопічного дослідження судин основи головного мозку померлого від ішемічного інсульту, виявлено, що інтима судин головного мозку нерівна з помірною кількістю жовтих плям та жовтувато-білуватих бляшок, що звужують просвіт. Ваш діагноз:

A. @Атеросклероз

B. Вузликовий періартеріїт

C. Цукровий діабет

D. Гіпертонічна хвороба

E. Ревматизм

18. При розтині померлого чоловіка, 63 років, виявлено: атеросклероз судин головного мозку, тромбоз гілки внутрішньої сонної артерії і осередок вологого розм’якшення тканин сірого кольору. Ваш діагноз:

А Гематома

B. Геморагічне просочення

C. Геморагічний інсульт

D. @Ішемічний інсульт

E. Транзиторна ішемія

19. У померлої жінки, 86 років, яка страждала на атеросклероз судин головного мозку, на розтині виявлено атрофію кори головного мозку. Як називається ця атрофія відносно причини?

A. Від дії фізичних та хімічних факторів

B. Від тиску

C. @Від недостатнього кровопостачання

D. Нейротична

E. Дисфункціональна

20. Жінка, 69 років, довго хворіла на атеросклероз. Поступила в хірургічне відділення з симптомами гострого живота. При лапаротомії виявлені: тромбоз мезентеріальної артерії, петлі тонкої кишки набряклі, багряно-чорного кольору, на їх серозній оболонці - фібринозні нашарування. Який патологічний процес розвинувся у кишці хворої?

A. @Волога гангрена

B. Суха гангрена

C. Ішемічний інфаркт

D. Секвестр

E. Коагуляційний некроз

21. У хворого на гіпертонічну хворобу виявлено значне збільшення маси міокарда лівого шлуночка. Це сталося внаслідок:

А. Збільшення кількості кардіоміоцитів

B. @Збільшення об’єму кардіоміоцитів

C. Розростання сполучної тканини

D. Затримки води в міокарді

E. Жирової інфільтрації міокарда

22. На розтині в серці виявлено наступні зміни: великий осередок некрозу білого кольору з червоною облямівкою, який захоплює всю товщу серцевого м’яза. На зовнішній оболонці серця - ознаки фібринозного перикардиту. Який найбільш імовірний діагноз?

A. @Трансмуральний інфаркт міокарда

B. Субендокардіальний інфаркт міокарда

C. Субепікардіальний інфаркт міокарда

D. Інтрамуральний інфаркт міокарда

E. Міокардит

23. Під час розтину трупа чоловіка, 60 років, у міокарді передньої стінки лівого шлуночка виявлено сірий неправильної форми щільний осередок 5х4 см з чіткими межами, волокнистої структури. Який діагноз найбільш вірогідний?

A. @Післяінфарктний міокардіосклероз

B. Дифузний дрібноосередковий міокардіосклероз

C. Інфаркт

D. Міокардит

E. Кардіоміопатія

24. У хворого, 60 років, який багато років страждає на атеросклероз і переніс раніше інфаркт міокарда, розвинувся напад загрудинного болю. Хворого госпіталізовано через 3 дні; на фоні прогресуючої серцево-судинної недостатності він помер. Під час розтину тіла у ділянці задньої стінки лівого шлуночка і міжшлуночкової перегородки виявлено ділянку білого кольору близько 3 см у діаметрі, волокнисту, западаючу, з чіткою межею. Прозектор трактував ці зміни як:

A. @Осередковий кардіосклероз

B. Ішемія міокарда

C. Інфаркт міокарда

D. Міокардит

E. Дистрофія міокарда

25. Хворий перенiс повторний iнтрамуральний iнфаркт мiокарда. Пiсля лiкування та реабiлiтацiї був виписаний у задовiльному станi пiд нагляд дiльничного терапевта. Через 2 роки загинув у автомобiльнiй катастрофi. Який характер патологiчного процесу в мiокардi було встановлено на розтинi?

A. @Крупноосередковий кардiосклероз

B. Дрiбноосередковий кардiосклероз

C. Атрофiя

D. Некроз

E. Гiперплазiя

26. Під час дослідження коронарних артерій виявлені атеросклеротичні бляшки з кальцинозом, що закривають просвіт судин на 1/3. У м’язі - дрібні множинні білуваті прошарки сполучної тканини. Як називається процес, виявлений у міокарді?

A. @Дифузний кардіосклероз

B. Тигрове серце

C. Післяінфарктний кардіосклероз

D. Міокардит

E. Інфаркт міокарда

27. Пiд час розтину померлого, 43 рокiв, який страждав на IХС з розвитком iнфаркту мiокарда, патологоанатом виявив набряк легень. Якi патологiчнi змiни могли зумовити набряк легень?

A. @Гостра лiвошлуночкова недостатнiсть

B. Гостре загальне малокрiв’я

C. Гостра правошлуночкова недостатнiсть

D. Iшемiя малого кола

E. Стаз кровi

28. Хворий помер від прогресуючої серцевої недостатності. На розтині: серце розширене у поперечнику, дрябле, м’яз на розрізі нерівномірного кровонаповнення, пістрявий, при гістологічному дослідженні у міокарді - повнокров’я, у стромі - лімфогістіоцитарні інфільтрати, що розсувають кардіоміоцити. Виявлені морфологічні зміни свідчать про:

A. @Негнійний проміжний міокардит

B. Венозне повнокрів’я

C. Жирову дистрофії міокарда

D. Кардіосклероз

E. Інфаркт міокарда

29. У близнюків, хворих на есенціальну гіпертензію, встановлено зміни скоротливих властивостей гладких м’язів судин, що пов’язують зі спільним для них дефектом гена, який відповідає за:

A. @Транспорт натрію і кальцію в клітинних мембранах

B. Екскрецію натрію ниркою

C. Кодування синтезу ангіотензиногену

D. Натрій-калієвий транспорт в гладких м’язах

E. Порушення синтезу аденозину

30. При розтині тіла померлого, 57 років, який страждав на гіпертонічну хворобу та помер від серцевої декомпенсації, виявлено збільшене серце з розширеними порожнинами (550 г товщина стінки лівого шлуночка 2,5 см). Мікроскопічно кардіоміоцити значно збільшені, з жировою дистрофією та гіперхромними діжкоподібними ядрами. Який з перелічених патологічних процесів найбільш вірогідний у серці?

A. Концентрична гіпертрофія

B. @Ексцентрична гіпертрофія

C. Міокардит

D. Ангіогенний кардіосклероз

E. Кардіоміопатія

31. У чоловіка, 60 років, який тривалий час хворів на гіпертонічну хворобу і помер від хронічної ниркової недостатності, при аутопсії виявлено, що обидві нирки значно зменшені у розмірах, поверхня їх дрібно-зерниста; гістологічно - більшість клубочків гіалінізована, частина склерозована, окремі гіперплазовані; в стромі - поля склерозу; артеріоло- та артеріосклероз, еластофіброз великих гілок ниркових артерії. Для якої форми гіпертонічної хвороби характерні дані зміни?

A. Злоякісна, мозкова форма

B. Злоякісна, ниркова форма

C. Доброякісна, кардіальна форма

D. Злоякісна, кардіальна форма

E. @Доброякісна, ниркова форма

32. У хворого, який впродовж 15 років хворів на гіпертонічну хворобу, з`явилися скарги на швидку втомлюваність, поліурію. Хворий помер від хронічної ниркової недостатності при наростанні явищ уремії. На розтині: нирки зменшені, з дрібногранулярною поверхнею, паренхіма атрофічна, особливо стоншена кіркова речовина. Який патологічний процес розвинувся в нирках?

A. @Первинно-зморщені нирки

B. Вторинно-зморщені нирки

C. Інфаркт нирок

D. Артеріолонекроз нирок

E. Амілоїдоз нирок

33. При розтині трупа жінки, 69 років, яка тривалий час страждала на гіпертонічну хворобу, патологоанатом виявив, що обидві нирки щільної консистенції, значно зменшені за розмірами, поверхня їх дрібнозерниста. Ці зміни свідчать про

A. Гіпоплазію

B. @Атрофію від недостатнього кровопостачання

C. Старечу атрофію

D. Атрофію дисфункціональну

E. Атрофію від тиску

34. Хворий, 67 років, впродовж 20 років страждав на гіпертонічну хворобу. Помер від хронічної ниркової недостатності. Який вигляд мали нирки при розтині трупа?

A. Великі білі

B. Великі строкаті

C. Великі червоні

D. @Маленькі, щільні, поверхня дрібнозерниста

E. Великі з множинними тонкостінними кістами

35. У хворого, який помер від ускладнень гіпертонічної хвороби, на розтині виявлені маленькі, щільні нирки з дрібнозернистою поверхнею, паренхіма та кіркова речовина - атрофічні. Дайте назву таким ниркам.

A. @Первинно-зморщені нирки

B. Амілоїдно-зморщені нирки

C. Вторинно-зморщені нирки

D. Пієлонефритично-зморщені нирки

E. Інфаркт нирок

36. У померлої, 56 років, яка впродовж тривалого часу хворіла на гіпертонічну хворобу, на розтині: нирки значно зменшені (вага обох нирок 80г), їх поверхня дрібнозерниста, на розрізі - кора рівномірно стоншена. Назвіть зміни в нирках?

A. Вторинно-зморщені нирки

B. Пієлонефритично-зморщені нирки

C. @Первинно-зморщені нирки

D. Амілоїдно-зморщені нирки

E. Діабетичний нефросклероз

37. У 60-річної померлої, яка тривало хворіла на гіпертонічну хворобу, на розрізі нирки значно зменшені (вага обох нирок 80г), поверхня дрібнозерниста, на розтині кора рівномірно стоншена. Як можна назвати зміни в нирках?

A. Атеросклеротичний нефросклероз

B. @Артеріолосклеротичний нефросклероз

C. Вторинно- зморщені нирки

D. Амілоїдно-зморщені нирки

E. Діабетичний нефросклероз

38. У чоловіка, 60 років, який тривалий час хворів на гіпертонічну хворобу і помер від хронічної ниркової недостатності, при аутопсії виявлено, що обидві нирки значно зменшені, поверхня їх дрібнозерниста; гістологічно - більшість клубочків гіалінізована, частина склерозована, окремі нефрони - гіперплазовані; в стромі - поля склерозу, артеріоло- та артеріосклероз, еластофіброз великих гілок ниркових артерії. Назвіть виявлені зміни:

A. Атеросклеротичний нефросклероз

B. @Артеріолосклеротичний нефросклероз

C. Хронічний гломерулонефрит

D. Хронічний пієлонефрит

E. Вторинно зморщена нирка

39. На розтині померлого, обидві нирки зменшені за розмірами вагою близько 50,0 гр з дрібнозернистою поверхнею та рівномірно стоншеною корковою речовиною. При мікроскопічному дослідженні: стінки артеріол значно потовщені за рахунок відкладання в них гомогенних, безструктурних мас рожевого кольору, клубочки зменшені, склерозовані, канальці атрофовані. Для якого захворювання характерні дані зміни?

A. Амілоїдоз

B. Пієлонефрит зі зморщуванням нирки

C. @Гіпертонічна хвороба

D. Гострий гломерулонефрит

E. Мембранозна нефропатія

40. Хворий тривалий час хворів на гіпертонічну хворобу і помер від крововиливу в мозок. На розтині нирки зменшені, щільної консистенції, поверхня їх дрібнозерниста, кіркова речовина дещо стоншена. Які мікроскопічні зміни характерні для нирки?

A. @Артеріологіаліноз

B. Поля склерозу

C. Амілоїдоз

D. Інтерстиціальне запалення

E. Інфаркт

41. У хворого на гіпертонічну хворобу діагностовано багатогодинний гіпертонічна криза. Які патоморфологічні зміни в стінках артеріол виникають під час гіпертонічного кризу?

A. Склероз

B. Гіаліноз

C. @Фібриноїдний некроз

D. Амілоїдоз

E. Кальциноз

42. На розтинi тiла померлого, який страждав на гiпертонiчну хворобу, у лiвiй гемiсферi мозку виявлено порожнину округлої форми 4х5 см з iржавою стiнкою, заповнену жовтуватою прозорою рiдиною. Назвiть патологiю, яка розвинулась у головному мозку хворого:

A. @Кiста

B. Iшемiчний iнфаркт

C. Геморагiчне просякнення

D. Гематома

E. Абсцес

43. При розтині тіла померлого, який страждав на гіпертонічну хворобу, у речовині головного мозку виявлено порожнину, стінки якої мають іржавий колір. Що передувало виникненню даних змін?

A. Плазморагії

B. @Гематома

C. Ішемічний інфаркт

D. Діапедезні крововиливи

E. Абсцес

44. У хворого зі швидко наростаючою внутрішньомозковою гіпертензією діагностовано пухлину мозку. Під час операції видалено пухлину тім'яно-скроневої ділянки, м'якої консистенції, на розрізі строкатого вигляду. Гістологічно пухлина побудована з поліморфних гіперхромних клітин з утворенням псевдорозеток та великої кількості судин, з ділянками некрозів і крововиливами. Який найбільш імовірний діагноз

A. Нома

В. @Гліобластома

С. Фіброма

D. Склерома

Е. Сіре розплавлення мозку

ІХС

ВАРІАНТ №

1. Під час емоційно напруженої роботи раптово помер молодий чоловік. На розтині виявлено нерівномірне кровонаповнення міокарда. Гістохімічно – зниження вмісту глікогену в кардіоміоцитах. Електронномікроскопічно – деструкція мітохондрій, контрактури міофібрил. Вкажіть ймовірний розлад кровообігу?

A. Хронічна ішемія

B. @Гостра ішемія

C. Вакатна артеріальна гіперемія

D. Гостра венозна гіперемія

E. Ангіоневротична артеріальна гіперемія

2. Хворий, 56 років, помер через 2 години після нападу стенокардії. На аутопсії виявлено: атеросклероз вінцевих артерій, нерівномірне кровонаповнення міокарда. Гістохімічно – відсутність забарвлення телуритом калію, зниження вмісту глікогену. Електронномікроскопічно – деструкція мітохондрій. Вкажіть ймовірний патологічний процес у міокарді?

A. @Гостра ішемія

B. Хронічна ішемія

C. Гостра венозна гіперемія

D. Ангіоневротична артеріальна гіперемія

E. Інфаркт міокарда

3. В патологоанатомічній практиці для ранньої (до 6 год.) макроскопічної діагностики гострої ішемії міокарда використовують барвник, ефект якого проявляється лише в м’язовій тканині з незруйнованою ферментативною системою. Назвіть цей барвник?

A. @Солі тетразолію

B. Толуоїдиновий синій

C. Йодисті сполуки

D. 10% розчин сірчаної кислоти

E. Конго червоний

4. При розтині померлого від набряку легень в міокарді знайдено великий осередок жовто-сірого кольору, а в коронарній артерії – свіжий тромб. Уточніть діагноз:

A. @Інфаркт міокарда

B. Кардіосклероз

C. Міокарди

D. Амілоїдоз

E. Кардіоміопатія

5. Під час гістологічного дослідження серця померлого від гострої серцевої недостатності у міокарді лівого шлуночка виявлено ділянку омертвіння, відмежовану від неушкодженої тканини зоною повнокровних судин, дрібних крововиливів та лейкоцитарною інфільтрацією. Який діагноз найбільш імовірний?

A. Ішемічна дистрофія міокарда

B. @Інфаркт міокарда

C. Дифузний ексудативний міокардит

D. Осередковий ексудативний міокардит

E. Продуктивний міокардит

6. Назвіть вид інфаркту за макроскопічними ознаками, який найчастіше зустрічається в міокарді.

A. @Білий з геморагічним вінчиком

B. Геморагічний

C. Білий

D. Змішаний

E. Червоний

7. Назвіть найбільш імовірну ранню (1-2 години) ознаку інфаркту міокарда:

A. @Зникнення глікогену в кардіоміоцитах

B. Вакуольна дистрофія кардіоміоцитів субендокардіальної зони

C. Жирова інфільтрація кардіоміоцитів

D. Падіння активності дегідрогеназ

E. Розслаблення міофібрил

8. У хворого о 8 годині ранку з’явилися болі за грудиною, о 9 годині ранку в приймальному відділенні за даними ЕКГ встановлено інфаркт міокарда. Через 10 хвилин хворий помер. Яку найбільш імовірну морфологічну ознаку інфаркту міокарда знайдуть при гістологічному дослідженні після розтину трупа?

A. Зникнення глікогену в кардіоміоцитах

B. Вакуольну дистрофію кардіоміоцитів субендокардіальної зони

C. Жирову інфільтрацію кардіоміоцитів

D. @Некроз міокардіоцитів

E. Розслаблення міофібрил кардіоміоцитів

9. Чоловік, 38 років, раптово помер. На розтині у задній стінці лівого шлуночка серця виявлено інфаркт міокарда. Які найбільш вірогідні зміни у будові кардіоміоцитів можна побачити в осередку інфаркту мікроскопічно?

A. Жирова дистрофія

B. Вуглеводна дистрофія

C. @Каріолізис

D. Звапнування

E. Білкова дистрофія

10. Хвора, 65 років, перенесла інфаркт міокарда, а через 8 тижнів померла від гострої серцевої недостатності. На розтині виявлено інфаркт на стадії організації та свіжий інфаркт. Свіжий інфаркт міокарда називається:

A. Повторний

B. @Рецидивний

C. Первинний

D. Гострий

E. Хронічний

11. На розтинi в серцi виявлено наступнi змiни: великий осередок некрозу бiлого кольору з червонною облямiвкою, який захоплює всю товщу серцевого м’яза. На зовнiшнiй оболонцi серця - ознаки фiбринозного перикардиту. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?

A. @Трансмуральний iнфаркт мiокарда

B. Субендокардiальний iнфаркт мiокарда

C. Субепiкардiальний iнфаркт мiокарда

D. Iнтрамуральний iнфаркт міокарда

E. Мiокардит

12. Під час розтину померлого, 43 років, який страждав на ІХС з розвитком інфаркту міокарда, патологоанатом виявив набряк легень. Які патологічні зміни могли зумовити набряк легень?

A. @Гостра лівошлуночкова недостатність

B. Гостре загальне недокрів’я

C. Гостра правошлуночкова недостатність

D. Ішемия малого кола кровообігу

E. Стаз крові

1   ...   13   14   15   16   17   18   19   20   ...   58


написать администратору сайта