Главная страница

Патан База Тестов. Патанатомія тесты база. Патанатомія. Тести


Скачать 0.71 Mb.
НазваниеПатанатомія. Тести
АнкорПатан База Тестов
Дата23.05.2022
Размер0.71 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаПатанатомія тесты база.docx
ТипДокументы
#544512
страница13 из 58
1   ...   9   10   11   12   13   14   15   16   ...   58

1. При ураженні яких клітин підшлункової залози розвивається цукровий діабет?

A. @Бета-клітин

B. Альфа-клітин

C. Гама-клітин

D. Дельта-клітин

E. С-клітин

2. На розтині чоловіка, 67 років, померлого при явищах гіпоглікемічної коми, в підшлунковій залозі спостерігаються ділянки розростання сполучної тканини та некротичні осередки, атрофія острівків Лангенгарса. Яке захворювання зумовило такі зміни в підшлунковій залозі?

A. @Цукровий діабет

B. Муковісцидоз

C. Гострий панкреатит

D. Рак головки підшлункової залози

E. Гіпоплазія підшлункової залози

3. У жінки, 67 років, яка впродовж 14 років хворіла на цукровий діабет, за останні 2 роки різко погіршився зір. З якими характерними процесами пов’язане погіршення зору?

А. Макроангіопатія

В. @Мікроангіопатія

С. Кальциноз скловидного тіла

D. Помутніння рогівки

Е. Помутніння кришталика

4. Хворому з наростаючими явищами хронічної ниркової недостатності проведено біопсію нирки. Гістологічно в біоптаті виявлено: дифузний інтракапілярний гломерулосклероз, розширення і ущільнення мезангію, потовщення базальної мембрани клубочків. З урахуванням клінічних і лабораторних даних діагностовано синдром Кімельстіла-Уілсона. З яким захворюванням пов'язаний розвиток даного синдрому?

A. Інфарктом нирки

B. Амілоїдозом нирок

C. @Цукровим діабетом

D. Пієлонефритом

E. Гломерулонефритом

5. У померлого з прижиттєвим діагнозом «Цукровий діабет», з високою протеїнурією, набряками і артеріальною гіпертензією, на розтині: нирки дещо зменшені, з заглибленнями на поверхні до 0,6 см, щільні. Мікроскопічно: дифузне розростання сполучної тканини, різко виражений гіаліноз мезангію і загибель клубочків. Назвіть клінічний синдром в даному випадку.

A. Синдром Дресслера

B. Синдром Бадда-Кіарі

C. Синдром Уотерхауса-Фрідеріксена

D. Синдром Ляріша

E. @Синдром Кімельстіла-Уілсона

6. Хворий на цукровий діабет помер від хронічної ниркової недостатності з розвитком уремії. Під час секції виявлені всі прояви уремії зі змінами в нирках. Які найімовірніші мікроскопічні зміни мають місце в нирках при цьому?

A. Некроз епітелію канальців нефрону

B. Спазм приносних артеріол

C. Гіалінові циліндри в просвіті канальців нефрону

D. @Гіаліноз та склероз капілярів клубочків

E. Осередковий некроз коркової речовини нирок

7. У хворого на цукровий діабет з'явились ознаки наростаючої ниркової недостатності. Який процес у нирках є причиною ниркової недостатності?

A. Інтерстиціальне запалення

B. Некроз епітелію звивистих канальців

C. Амілоїдоз

D. @Гломерулосклероз

E. Мембранозна нефропатія

8. Жінка, 27 років, з дитинства хворіла на цукровий діабет. Впродовж останніх років спостерігались артеріальна гіпертензія, протеїнурія. Хвора померла при явищах уремії. Які характерні зміни знайдено патологоанатомом при розтині?

A. A “Тигрове” серце

B. @“Волохате” серце

C. “Панцирне” серце

D. Просте ожиріння серця

E. Гнійний перикардит

9. При електронномікроскопічному дослідженні біоптату печінки хворого на цукровий діабет в ядрах гепатоцитів виявлено пошкодження пор нуклеолеми та "дірчасті, порожні ядра". Який з перелічених патологічних процесів найбільш вірогідний?

A. Ядерні цитоплазматичні включення

B. @Істинні ядерні включення

C. Вірусозумовлені ядерні включення

D. Каріолізис

E. Дисфункціональний набряк ядра

10. Хворій виконано субтотальну резекцію щитовидної залози з приводу дифузного токсичного волоу. Післяопераційний період ускладнився нападами тонічних судом, виник ларингоспазм з асфіксією. Що могло призвести до даних ускладнень?

A. @Видалення паращитовидних залоз

B. Трахеомаляція

C. Пошкодження n.reccurens

D. Пошкодження трахеї

E. Тиреотоксична криза

11. На розтині померлого від кахексії виявлено аденому паращитовидних залоз, деформацію кісток, особливо кінцівок, хребетного стовпа, ребер. Кістки м’які, порозні, легко ріжуться ножем. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. @Паратиреоїдна остеодистрофія

B. Остеопетроз

C. Хондродисплазія

D. Остеомієліт

E. Фіброзна дисплазія

12. При розтині померлого, 28 років, виявлено деформацію кісток кінцівок, ребер; вони м’які легко ріжуться ножем, нирки зморщені. Гістологічно виявляються осередки лакунарного розсмоктування кісткової тканини, фіброзна тканина. Про яке захворювання треба думати?

A. @Паратиреоїдна остеодистрофія

B. Остеомієліт

C. Фіброзна дисплазія

D. Остеонекроз

E. Хвороба Педжета

13. У померлого хворого на розтині виявлено бронзове забарвлення шкіри та слизових оболонок порожнини рота. В наднирниках виявлені казеозні маси. Яке захворювання ендокринної системи у померлого?

A. @Адісонова хвороба

B. Синдром Іценко-Кушинга

C. Базедова хвороба

D. Акромегалія

E. Феохромоцитома

14. У хворого, який раніше хворів на гематогенний туберкульоз, з'явилась гіперпігментація (меланоз) шкіри та слизових оболонок, кахексія, недостатність серцево-судинної системи. Яке захворювання викликало такі зміни?

A. @Адісонова хвороба

B. Феохромоцитома

C. Хвороба Симондса

D. Хвороба Іценко-Кушинга

E. Хвороба Грейвса

15. Під час патологоанатомічного розтину померлої хворої був встановлений діагноз: «Адісонова хвороба». Виберіть найбільш імовірну безпосередню причину смерті цієї хворої:

A. Гостра ниркова недостатність

B. @Гостра недостатність надниркових залоз

C. Печінкова недостатність

D. Тромбоемболія легеневої артерії

E. Тромбоз ворітної вени

16. На розтині тіла жінки, 40 років, яка прижиттєво страждала на ожиріння за верхнім типом, стероїдний цукровий діабет, артеріальну гіпертонію, вторинну дисфункцію яєчників виявлено: гіпертрихоз, гірсутизм, стрії на шкірі стегон та живота. В передній частці гіпофіза - пухлина (мікроскопічно: базофільна аденома); у надниркових залозах - гіперплазія коркового шару. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. Гіпофізарний нанізм

B. Синдром Іценко-Кушинга

C. Хвороба Симондса

D. Адипозогенітальна дистрофія

E. @Хвороба Іценко-Кушинга

17. На розтині тіла жінки, віком 45 років, яка впродовж останніх 15 років страждала на артеріальну гіпертензію, цукровий діабет та дисфункцію яєчників, виявлено: ожиріння за верхнім типом, базофільну аденому у передній частці гіпофіза, гіперплазію кори надниркових залоз Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. Адипозогенітальна дистрофія

B. Синдром Іценко-Кушинга

C. Гіпертонічна хвороба

D. Адісонова хороба

E. @Хвороба Іценко-Кушинг

18. У хворого з верхнім типом ожиріння клінічно тривало відмічалися артеріальна гіпертонія, гіперглікемія, глюкозурія. Смерть настала від крововиливу у головний мозок. При патоморфологічному дослідженні виявленні: базофільна аденома гіпофіза, гіперплазія кори надниркових залоз. Ваш можливий діагноз?

A. @Хвороба Іценко-Кушинга

B. Цукровий діабет

C. Синдром Іценко-Кушинга

D. Хвороба Симондса

E. Адипозогенітальна дистрофія

19. У молодої людини виявлено надлишок соматотропного гормону, збільшені розміри носа, губ, вух, нижньої щелепи, кистей і стоп. Ваш діагноз?

A. @Акромегалія

B. Гіпофізарний нанізм

C. Хвороба Іценко-Кушинга

D. Адісонова хвороба

E. Адипозогенітальна дистрофія

20. У хворого, 45 років, поступово почали пропорційно збільшуватись за розмірами стопи, права кисть, ніс і губи. Виявлено аденому гипофіза. Яке захворювання можна запідозрити?

A. @Акромегалія

B. Нанізм

C. Хвороба Базедова

D. Адісонова хвороба

E. Цукровий діабет

21. У видаленій збільшеній щитовидній залозі фолікули різних розмірів і форми, з інтра- та екстрафолікулярною проліферацією епітелію, прошарками сполучної тканини, яка частково відокремлює окремі ділянки. Поставте найбільш правильний діагноз.

A. @Макрофолікулярне, мікрофолікулярне воло з утворенням вузлів

B. Дифузне воло

C. Аутоімунний тиреоїдит

D. Фолікулярний рак

E. Тиреоїдит Риделя

22. У хворого з гірського району Середньої Азії виявлене збільшення щитовидної залози, що утруднило ковтання. Спостерігались: збільшення маси тіла, загальмованість, сонливість, набрякле обличчя. При мікроскопічному дослідженні у щитовидній залозі - різних розмірів фолікули з гіпохромним колоїдом. Який з діагнозів найбільш вірогідний?

A. Тиреоїдит Хасімото

B. Базедове воло

C. @Ендемічне воло

D. Спорадичне воло

E. Воло Риделя

23. У хворого, який мешкає у болотистій місцевості, виявлене збільшення щитовидної залози, що заважає ковтанню. Спостерігається збільшення маси тіла, сонливість, загальмованість, набрякле обличчя. Ваш діагноз:

A. Воло Хасімото

B. Хвороба Грейвса (тиреотоксичне воло)

C. @Ендемічне вузлувате воло

D. Тиреоїдит де Кервена

E. Колоїдне воло

24. Хворій з підвищеною активністю тиреостимулюючих імуноглобулінів був встановлений діагноз: «Базедова хвороба». Назвіть імунний механізм розвитку даного захворювання.

A. Антитілозалежна цитотоксичність

B. Комплемент залежна реакція

C. Системна анафілаксія

D. Цитотоксичність опосередкована Т-лімфоцитами

E. @Антитілоопосередкована клітинна дисфункція

25. Жінці, 40 років, проведено операцію тироїдектомії. При гістологічному дослідженні щитовидної залози виявлено, що її фолікули різновеликі, містять пінистий колоїд, епітелій фолікулів високий, місцями формує сосочки, в стромі – осередки лімфоцитарна інфільтрація. Діагностуйте захворювання щитовидної залози.

A. Вузлове воло

B. Тироїдит Хасімото

C. Тироїдит Риделя

D. Тироїдит де Кервена

E. @Воло Базедове

26. Жінка, 45 років, звернулася до ендокринолога, який встановив попередній діагноз: «Дифузний токсичний зоб». Які характерні мікроскопічні зміни повинен знайти патологоанатом у пункційному біоптаті залози?

A. @Циліндричний фолікулярний епітелій з утворенням сосочків, які гілкуються всередині фолікулів і лімфоплазмоцитарну інфільтрацію строми

B. Плоский фолікулярний епітелій з нейтрофільною інфільтрацією строми

C. Некроз залози з лімфоплазмоцитарною інфільтрацією строми

D. Великі фолікули зі сплющеним епітелієм, які заповнені колоїдом

E. Клітинний атипізм фолікулярного епітелію

27. При розтині тіла жінки, 50-ти років, померлої від серцевої недостатності, знайдено дифузне збільшення щитоподібної залози. Мікроскопічно: перетворення призматичного епітелію фолікулів у циліндричний, проліферація епітелію з утворенням сосочків, розрідження колоїду та лімфоплазмоцитарна інфільтрація строми; в серці - гіпертрофія лівого шлуночка, серозний набряк та лімфоїдна інфільтрація строми, в печінці - серозний набряк. Який з перелічених діагнозів найбільш імовірний?

A. @Дифузний токсичний зоб

B. Ендемічний зоб

C. Зоб Хасімото

D. Зоб Риделя

E. Гострий тиреоїдит

28. Хвора померла після операції з приводу дифузного токсичного вола. На розтині виявлене “тиреотоксичне серце”. Які характерні морфологічні зміни в серці знайшов патологоанатом?

A. Амілоїдоз строми міокарда

B. Фібринозний перикардит

C. Великоосередковий міокардіосклероз

D. @Гіпертрофію кардіоміоцитів з набряком та лімфоїдною інфільтрацією строми

E. Гіаліново-крапельну дистрофію кардіоміоцитів

29. При гістологічному дослідженні щитовидної залози, видаленої при операції, виявлені: деструкція та атрофія фолікулів, дифузна лімфоцитарна інфільтрація з формуванням лімфоїдних фолікулів у стромі. До якої групи захворювань належить цей тиреоїдит?

A. Бактеріальних

B. @Аутоімунних

C. Викликаних фізичними факторами

D. Інфекційно-алергічних

E. Вірусних

30. При гістологічному дослідженні щитовидної залози виявлено: помірну атрофію паренхіми, склероз, дифузну інфільтрацію строми лімфоцитами і плазматичними клітинами з формуванням лімфоїдних фолікулів. Ваш діагноз?

A. Тиреотоксичне воло

B. Паренхіматозне воло

C. @Аутоімунний тиреоїдит

D. Тиреоїдит

E. Воло Риделя

31. При гістологічному дослідженні щитовидної залози встановлено лімфоцитарну інфільтрацію міжфолікулярного простору з формуванням лімфоїдних фолікулів, розростання сполучної тканини з атрофією паренхими. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. @Аутоімунний тиреоїдит

B. Тиреоїдит Риделя

C. Базедова хвороба

D. Колоїдний зоб

E. Ендемічний зоб

32. У хворого з клінічними симптомами гіпотиреозу, щитовидна залоза збільшена удвічі, при пальпації: щільна, з горбистою поверхнею. При гістологічному дослідженні - поряд з атрофією фолікулів залози відмічається дифузна інфільтрація паренхіми лімфоцитами, плазматичними клітинами з утворенням фолікулів і посилене розростання сполучної тканини. Вкажіть найбільш вірогідний діагноз.

A. @Зоб Хасімото

B. Фіброзний зоб

C. Ендемічний зоб

D. Спорадичний зоб

E. Дифузний токсичний зоб

33. У хворого виникло збільшення щитовидної залози в 2 рази. При пальпації залоза щільна, поверхня нерівномірно горбиста. При гістологічному дослідженні - дифузна інфільтрація тканини залози лімфоцитами, плазматичними клітинами з утворенням фолікулів та посилене розростання сполучної тканини. Яке захворювання має місце у хворого?

A. Дифузней токсичне воло

B. Ендемічней воло

C. Спорадичне воло

D. @Воло Хасімото

E. Воло Риделя

34. При гістологічному дослідженні щитовидної залози хворого, який помер від серцевої недостатності при явищах гіпотиреозу виявлено дифузну інфільтрацію залози лімфоцитами, плазмоцитами, атрофію паренхіми і розростання сполучної тканини. Поставте діагноз.

A. @Тиреоїдит Хасімото

B. Тиреоїдит Риделя

C. Тиреоїдит де Кервена

D. Воло тиреотоксичне

E. Воло Базедова

35. У бiоптатi щитовидної залози виявлено атрофію паренхіматозних елементiв, дифузну інфільтрацію тканини залози лiмфоцитами та плазматичними клiтинами з утворенням в нiй лiмфоїдних фолiкулiв. Для якого захворювання є характерними наведенi ознаки?

A. @Тиреоїдит Хасiмото

B. Тиреоїдит Рiделя

C. Ендемiчний зоб

D. Хвороба Базедова

E. Аденома щитовидної залози

36. При гiстологiчному дослiдженнi щитовидної залози виявляються: значна iнфiльтрацiя лiмфоцитами з утворенням лiмфоїдних фолiкулiв, руйнування паренхiматозних елементiв, розростання волокон сполучної тканини. Для якого захворювання характерна така картина?

A. @Зоб Хасімото

B. Колоїдний зоб

C. Ендемiчний зоб

D. Дифузний токсичний зоб

E. Паренхiматозний зоб

37. Під час гістологічного дослідження операційної біопсії щитовидної залози виявлено: серед фолікулів, заповнених колоїдом, лімфоїдні структури з центрами росту. Яке захворювання у хворого?

A. @Зоб Хасімото

B. Ендемічний зоб

C. Спорадичний зоб

D. Базедов зоб

E. Зоб Риделя

ХВОРОБИ НИРОК

1. У жінки відмічались: кровохаркання, гематурія, при імунофлюресцентному дослідженні біоптату нирки лінійне світіння IgG в базальній мембрані капілярів клубочків. Можливий діагноз:

A. Хронічний мезангіопроліферативний гломерулонефрит

B. Системний червоний вовчак; вовчаковий гломерулонефрит

C. @Синдром Гудпасчера; екстракапілярний продуктивний гломерулонефрит

D. Мієломна хвороба

E. Періодична хвороба, амілоїдоз нирок

2. У хворої жінки спостерігаються: субфебрильна температура, кашель, відходження мокроти з прожилками крові, задишка, підвищення АТ, зниження діурезу (менше 500 мл на добу), набряки кінцівок. Клінічно виявлено хронічну ниркову недостатність II ступепя. Дані симптоми розвинулися поступово впродовж 6 тижнів. Для уточнення діагнозу виконано біопсію нирок, після чого поставлено діагноз «Синдром Гудпасчера». Вкажіть який патологічний процес лежить в основі даного захворювання.

A. @Наявність аутоантитіл до базальної мембрани

B. Наявність аутоантитіл до мітохондрій

C. Наявність аутоантитіл до ДНК

D. Цитотоксична реакція проти епітелію канальців

E. Відкладення імунних комплексів у клубочках

3. Пiсля перенесеної стрептококової iнфекцiї у чоловiка дiагностовано гострий гломерулонефрит. Найбiльш iмовiрно, що ураження базальної мембрани ниркових тiлець виникає внаслiдок алергiчної реакцiї такого типу:

A. @Iмунокомплексна

B. Анафiлактична

C. Цитотоксична

D. Сповiльнена

E. Стимулююча

4. У чоловiка, 25 рокiв, дiагностовано гострий дифузний гломерулонефрит. З анамнезу: за 18 днiв до прояву хвороби перенiс ангiну. Який механiзм ураження ниркових клубочкiв буде спостерiгатися у цьому випадку?

A. @Iмунний

B. Гідронефроз

C. Нефротоксичний

D. Iшемiчний

E. Медикаментозний

5. У дитини, 15 років, через 14 днів після перенесеної ангіни з’явилися набряки на обличчі зранку, підвищення артеріального тиску, сеча у вигляді “м’ясних помиїв”. Імуногістохімічне дослідження біоптату нирки виявило відкладання імунних комплексів на базальних мембранах капілярів та у мезангії клубочків. Яке захворювання розвинулось у хворого?

A. @Гострий гломерулонефрит

B. Гострий інтерстиційний нефрит

C. Ліпоїдний нефроз

D. Гострий пієлонефрит

E. Некротичний нефроз

6. У хворого, який переніс стрептококову ангіну, з`явилися набряки на обличчі вранці, сеча - кольору м`ясних помиїв, головний біль. Макроскопічний вигляд нирок:

A. Первинно-зморщені

B. Великі білі

C. @Великі строкаті

D. Вторинно-зморщенні

E. Строкаті

7. На розтині померлого спостерігаємо: нирки збільшені, набряклі, піраміди темно-червоні, кора - сірувато-коричнева з дрібними крововиливами на поверхні та розрізі. Ваш діагноз.

A. @Гострий гломерулонефрит

B. Підгострий гломерулонефрит

C. Мезангіальний гломерулонефрит

D. Фібропластичний гломерулонефрит

E. Мембранозний гломерулонефрит

1   ...   9   10   11   12   13   14   15   16   ...   58


написать администратору сайта