Главная страница

Патан База Тестов. Патанатомія тесты база. Патанатомія. Тести


Скачать 0.71 Mb.
НазваниеПатанатомія. Тести
АнкорПатан База Тестов
Дата23.05.2022
Размер0.71 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаПатанатомія тесты база.docx
ТипДокументы
#544512
страница9 из 58
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   58

B. @Світлоклітинний рак

C. Аденокарцинома

D. Нефробластома

E. Ацидофільна аденома з малігнізацією

44. При гістологічному дослідженні матеріалу після трансуретральної резекції простати виявлено переважання залоз різної форми і величини, які утворені атиповими, гіперхромними клітинами з патологічними мітозами. Діагнозтуйте захворювання.

А. @Аденокарцинома

В. Аденома

С. Аденоматозна нодулярна гіперплазія

D. М’язово-фіброзна гіперплазія

Е. Хронічний простатит

45. У хворої, 34 років, з'явилася захриплість, під час ларингоскопії виявлено пухлину гортані, сіро-білого кольору з сосочковой поверхнею на широкій основі. Мікроскопічно: розростання сполучної тканини, яка вкрита багатошаровим пласким епітелієм зі збільшеним зроговінням, клітинна атипія відсутня. Найвірогідніше це:

А. @Папілома

B. Фіброма

C. Поліп

D. Ангіома

E. Ангіофіброма

46. У хворої, 29 років, з'явилася захриплість, під час лярінгоскопії виявлено пухлину гортані, сіро-білого кольору з сосочковой поверхнею на ніжці. Мікроскопічно: розростання сполучної тканини, яка вкрита багатошаровим пласким епітелієм без зроговіння, клітинна атипія відсутня. Найвірогідніше це:

А. @Папілома

B. Фіброма

C. Поліп

D. Ангіома

E. Ангіофіброма

47. Гістологічне дослідження біоптату з ділянки пухлини слизової оболонки правого бронха показало: наявність клітинного і тканинного атипізму, появу структур у вигляді «ракових перлин». Визначити характер патологічного процесу.

А. Гіпоплазія

B. Доброякісна пухлина

C. Гіперплазія

D. Метаплазія

E. @Злоякісна пухлина

48. При гістологічному дослідженні біоптату з бронха виявлено пухлину, яка побудована з гніздних скупчень атипових клітин багатошарового плоского епітелію, місцями з характерними "перлинами". Ваш діагноз?

A. Плоскоклітинний рак без зроговіння

B. @Плоскоклітинний рак зі зроговінням

C. Солідний рак

D. Слизовий рак

E. Скір

49. У хворого, 52 років, взято біопсію слизової оболонки бронха. При гістологічному дослідженні виявлено тяжі атипових клітин епітелію, які вростають у підлеглу тканину. У центрі тяжів виявлені концентричні утворення рожевого кольору. Назвіть вид пухлини?

A. @Плоскоклітинний рак зі зроговінням

B. Помірно диференційована аденокарцинома

C. Плоскоклітинний рак без зроговіння

D. Меланома

E. Перехідноклітинний рак

50. Чоловік, 48 років, страждав на хронічний бронхіт, помер від виснаження. На розтині: в просвіті правого бронха виявлено ендофітні розростання світло-сірої м'якої тканини. Мікроскопічно: серед розростань атипового плоского епітелію виявлені «рогові перлини». Ваш діагноз.

A. Недиференційований рак

B. Плоскоклітинний рак без зроговіння

C. Аденокарцинома

D. @Плоскоклітинний рак зі зроговінням

E. Апудома

51. У хворої, 52 років, з клінічним діагнозом «Хронічний бронхіт, пневмосклероз» узято біоптат з підозрілої ділянки слизової лівого бронха. Гістологічно: клітинний і тканинний атипізм, "ракові перлини". Якому патологічного процесу відповідають ці гістологічні зміни?

A. Бронхоектазія

B. Хронічний поліпозний бронхіт

C. @Плоскоклітинний рак бронха зі зроговінням

D. Гострий бронхіт

E. Плоскоклітинна метаплазія слизової бронха

52. У чоловіка, 55 років, в результаті обтурації середньочасткового бронха м'яким вузлом утворився ателектаз середньої частки правої легені. При бронхобіопсії в зоні обтурації виявлені розростання залозистоподібного атипового епітелію з патологічними мітозами, який проростає в підлягаючі тканини і хрящ. Якому захворюванню найдостовірніше відповідають ці дані?

A. Дисплазія епітелію бронха

B. @Бронхогенний рак легень

C. Запальний поліп

D. Деформуючий бронхіт

E. Саркома бронха

53. При бронхоскопічному дослідженні у хворого, 65 років, у початковому відділі верхньочасточкового бронха правої легені знайдено утворення у вигляді поліпа діаметром до 1,0 см. При гістологічному дослідженні виявлено пухлину, яка складається з дрібних лімфоцитоподібних клітин з гіперхромними ядрами, клітини ростуть пластами і тяжами. Вкажіть, який з перерахованих видів пухлин найбільш вірогідний?

A. @Недиференційований дрібноклітинний рак

B. Недиференційований крупноклітиний рак

C. Плоскоклітинний рак

D. Аденокарцинома

E. Залозисто-плоскоклітинний рак

54. При гістологічному дослідженні біопсії легень виявлено атипові клітини, які формують множинні ацинарні структури і продукують слиз. Яка гістологічна форма раку легень має місце у хворого?

A. Помірно диференційована аденокарцинома

B. Недиференційований рак

C. @Високодиференційована аденокарцинома

D. Помірно диференційований плоскоклітинний рак

E. Залозисто-плоскоклітинний рак

55. У жінки, 22 років, яка декілька років хворіла на міастенію, в передньому середостінні виявлено пухлину великих розмірів, яка гістологічно складається з витягнутих (веретеноподібних) клітин з овальними темними ядрами, які утворюють тяжі, присутні тільця Гассаля. Після хірургічного видалення пухлини ознаки міастенії почали прогресивно зникати. Діагностуйте пухлину, яка має етіопатогенетичний зв'язок з міастенією.

A. @Тимома

B. Аденома щитовидної залози

C. Аденома паращитовидної залози

D. Парагангліома

E. Медуллобластома

56. У хворої при пальпації щитовидної залози виявлено вузол діаметром 1,5 см. При гістологічному дослідженні виявлено різного розміру порожнини, які вислані атиповим епітелієм і заповнені сосочками, які вростають у стінку і капсулу пухлини. Який найбільш вірогідний діагноз?

А. Солідна аденома

В. Фолікулярний рак

С. Папілярна аденома

D. @Папілярний рак

Е. Фолікулярна аденома

57. У хворого під час пальпації щитовидної залози було виявлено вузол діаметром 2 см. Під час гістологічного дослідження були виявлені великі епітеліальні клітини зі світлою оксифільною цитоплазмою, які розростаються серед заповнених колоїдом фолікулів. Ваш діагноз?

A. Папілярна аденома

B. Фолікулярна аденома

C. Папілярний рак

D. Фолікулярний рак

E. @Солідна аденома

58. У хворого з підвищеним рівнем паратгормону при гістологічному дослідженні ділянки патологічного перелому кістки виявлені осередки лакунарного розсмоктування (лакунарної резорбції) остеоїдних балок кістки і новоутворення фіброзної тканини. Ваш діагноз.

А. @Аденома паращитовидних залоз

В. Мієломна хвороба

С. Мінеральна дистрофія

D. Остеобластокластома

Е. Остеомієліт

59. У хворого з тривалою гіперкальційемією при рентгенологічному дослідженні в нирках виявлено множинні камені, в кістках - остеопороз. Яка пухлина може призвести до таких змін?

A. @Аденома паращитовидних залоз

B. Пухлина задньої часточки гіпофіза

C. Аденома з базофільних клітин гіпофіза

D. Феохромоцитома

E. Альдостерома

60. У хворого, 28 років, знайдені множинні рецидивуючі пептичні виразки шлунка та дванадцятипалої кишки. Диагноз «Синдром Золлінгера-Елісона». Вказати з якою пухлиною повязаний цей синдром?

A. Аденома кори наднирників

B. Карциноїд сліпої кишки

C. @Пухлина острівців підшлункової залози

D. Феохромоцитома

E. Аденокарцинома підшлункової залози

61. Хвора, 64 років, за 2 місяці до госпіталізації помітила перші симптоми захворювання у вигляді слабкості і болей в правому підребер’ї. В стаціонарі відмічалась: кахексія, асцит, пожовтіння шкіри та склер. Хвора померла. Під час розтину: по малій кривизні шлунка виявлено утворення у вигляді поліпа на товстій ніжці. Печінка дуже щільна, поверхня дрібнозерниста, ліва часточка представлена осередковими білими розростаннями щільної консистенції, які зливаються. У нижній третині стравоходу - варикозне розширення вен. Атеросклероз аорти. Набряк мозку. Ваш діагноз?

A. Прогресуючий портальний цироз печінки

B. Рак шлунка з метастазами в печінку

C. Хронічний гепатит

D. Постнекротичний цироз печінки

E. @Рак печінки на фоні портального циррозу

62. При розтині тіла чоловіка, 59 років, померлого від раку легень, виявлені множинні метастази. Які з нижче перерахованих метастазів можна розцінити як імплантаційні за механізмом розвитку?

A. Метастази в наднирники

B. Метастази у перибронхіальні, біфуркаційні, паратрахеальні лімфатичні вузли

C. Метастази в головний мозок

D. @Дрібні множинні пухлинні вузлики по плеврі

E. Проростання пухлини з бронха в стравохід

63. У померлої, 48 років, у минулому оперованої з приводу пухлини шлунка, на розтині виявлено: різко збільшений, щільний яєчник білого кольору. Гістологічно: в препараті вкрай атипові епітеліальні клітини, розміщені серед пластів і тяжів сполучної тканини. Яке захворювання мало місце у хворої?

A. @Крукенбергівський рак яєчника

B. Серозна цистаденокарцинома

C. Псевдомуцинозна цисткарцинома

D. Злоякісна текома

E. Злоякісна гранульозоклітинна пухлина

64. У жінки, 39 років, під час паліативної операції з приводу раку шлунка виявлені крукенбергівскі метастази в яєчники. Який шлях метастазування призвів до ураження яєчників?

А. Каналікулярний

B. Лімфогенний ортоградний

C. Гематогенний

D. Імплантаційний

E. @Лімфогенний ретроградний

65. У жінки, 46 років, під час паліативної операції з приводу раку шлунка встановлено наявність крукенбергівських метастазів в яєчники ("крукенбергівський рак яєчників"). Який з наведених шляхів метастазування призвів до ураження яєчників?

А. Гематогенний

В. Лімфогенний ортоградний

С. @Лімфогенний ретроградний

D. Імплантаційний

Е. Каналікулярний

66. Локалізація крукенбергівського метастазу у випадку раку шлунка:

A. Карциноматоз очеревини

B. Ліві надключичні лімфатичні вузли

C. @Ретроградні лімфогенні метастази в яєчники

D. Гематогенні метастази в печінку

E. Лімфатичні вузли параректальної клітковини

67. Вкажіть локалізацію вірховського метастазу у випадку раку шлунка:

A. @Ліві надключичні лімфатичні вузли

B. Метастатичний рак яєчників

C. Карциноматоз очеревини

D. Лімфатичні вузли параректальної клітковини

E. Гематогенні метастази в печінку

68. Під час операції з приводу пухлини яєчника у жінки в черевній порожнині виявлено 2 літри геморагічної рідини, в очеревині – велика кількість вузликів діаметром до 0,5 см. При цитобіопсії у вузликах виявлено розростання ракових клітин. Який процесс розвинувся у черевній порожнині?

А. Туберкульоз

В. Геморагічний перитоніт

С. Фібропластичний перитоніт

D. Асцит

Е. @Канцероматоз очеревини

69. Під час розтину померлого в печінці виявлені метастази раку. Вважаючи, що мова йде про первинні метастази гематогенного походження, яка локалізація первинної пухлини?

А. Легені

В. @Шлунок

С. Молочна залоза

D. Гортань

Е. Нирки

70. Хворий на рак шлунка з множинними метастазами помер від ракової кахексії. Назвати характерні зміни в серці, які були виявлені на ротині:

А. @Бурая атрофія міокарда

В. Амілоїдна кардіомегалія

С. Дилатаційна кардіоміопатія

D. Гіпертрофічна кардіоміопатія

Е. "Тигрове" серце

ПУХЛИНИ МЕЗЕНХІМАЛЬНІ

1. При макроскопічному дослідженні пухлини матки (післяопераційний матеріал), вона м'якої консистенції, з крововиливом і ділянками некрозу, на розрізі нагадує «риб’яче м’ясо». Гістологічне дослідження встановило ознаки вираженого клітинного і тканинного атипізму, зустрічаються клітини з патологічними фігурами мітозів. Поставте діагноз.

A. Аденокарцинома

B. Ангіома

C. @Саркома

D. Фіброма

E. Ліпома

2. У чоловіка, 30 років, у шкірі виявлено пухлину - щільну, рухому, чітко відмежовану від навколишніх тканин. На розрізі вона білого кольору, представлена волокнистою тканиною. Мікроскопічно: хаотично переплетені колагенові волокна, клітин мало. Назвіть пухлину.

A. @Фіброма

B. Міома

C. Гістіоцитома

D. Дерматофіброма

E. Десмоїд

3. У молодого чоловіка в товщі шкіри визначається щільна пухлина, рухома. При мікроскопічному дослідженні: хаотично розташовані пучки колагенових волокон з невеликою кількістю веретеноподібних клітин. Яку пухлину видалено?

A. @Щільна фіброма

B. Лейоміома

C. Меланома

D. Ліпома

E. Гломус-ангіома

4. У патогiстологiчну лабораторiю надiслано шматочок шкiри з пiдшкiрною клiтковиною. Макроскопiчно в пiдшкiрнiй клiтковинi знайдено щiльну пухлину добре вiдмежовану вiд навколишнiх тканин. При мiкроскопiчному дослiдженнi пухлинне утворення представлене хаотично переплетеними пучками колагенових волокон i невеликою кiлькiстю осередково розташованих сполучнотканинних клiтин. Яка пухлина видiлена?

A. Меланома

B. Гемангiома

C. Лейомiома

D. Лiпома

E. @Щiльна фiброма

5. У жінки, 33 років, на передній стінці по білій лінії живота знаходиться пухлиноподібне утворення, яке під час вагітності почало збільшуватися. При гістологічному дослідженні виявлено, що пухлина побудована з диференційованої сполучної тканини, в якій колагенові волокна переважають над клітинами. Яка пухлина в даному випадку?

A. @Десмоїд

B. Щільна фіброма

C. Фібросаркома

D. М'яка фіброма

E. Дерматофіброма

6. У чоловіка, 35 років, в м'яких тканинах лівого стегна з'явилося безболісне новоутворення без чітких меж. У біоптаті: тканина новоутворення нагадує «риб'яче м'ясо», складається з незрілих фібробластоподібних клітин з численними мітозами, що проростають у м’язи. Ваш діагноз?

A. Міосаркома

B. Фіброма

C. Рак

D. @Фібросаркома

E. Міома

7. У чоловіка, 40 років, було видалено пухлину, яка росла під шкірою спини. Гістологічний діагноз: «Ліпома». На яких принципах класифікації пухлин базувався патологоанатом коли давав таке заключення?

A. Макроструктури органа

B. @Гістогенезу

C. Фізико-хімічних особливостей

D. Біохімічних особливостей

E. Ультраструктурних особливостей

8. У чоловіка, 41 року, під шкірою нижньощелепної ділянки виявлено рухоме утворення розмірами 1,0x0,7 см з чіткими межами, тістоподібною консистенцією, яке повільно збільшується. При гістологічному дослідженні утворення виявлені ліпоцити, які формують різної форми і розмірів часточки, розділені тонкими прошарками сполучної тканини з судинами. Встановити діагноз.

A. Фіброма

B. @Ліпома

C. Ангіома

D. Ліпосаркома

E. Фібросаркома

9. У жiнки, 65 рокiв, видалено пухлиноподiбне утворення 1,0 х 1,0 х 0,8 см, що росло пiд шкiрою стегна. Макроскопично: утворення представлене жировою тканиною у капсулi. Мiкроскопiчно: рiзнокалiбернi часточки з жирових клiтин, що роздiленi прошарками зі сполучної тканини. Назвiть це утворення.

A. Десмоїд

B. Гiбернома

C. Лiпосаркома

D. @Лiпома

E. Фiброма

10. Жінці, 24 років, видалено пухлинне новоутворення. При гістологічному дослідженні виявлені різних розмірів часточки з жирової тканини. Поставте діагноз.

A. Фіброма

B. Гігрома

C. Папілома

D. @Ліпома

E. Гемангіома

11. При гістологічному дослідженні пухлини шкіри виявлені різних розмірів часточки з жирової тканини, відмежовані нерегулярними прошарками сполучної тканини. Поставити діагноз.

A. @Лiпома

B. Фiброма

C. Гiгрома

D. Папiлома

E. Гемангiома

12. У хворого, 66 років, з позаочеревинного простору видалено пухлину розмірами 12х6х7 см. При мікроскопічному дослідженні: анаплазовані жирові клітини з ознаками клітинного атипізму, поліморфізму. Зустрічаються величезні спотворені клітини, які мають у цитоплазмі жирові крапельки. Який найвірогідніший діагноз?

A. Ліпома

B. @Ліпосаркома

C. Міосаркома

D. Фібросаркома

E. Мезотеліома

13. У хворого, 32 років, у заочеревинному просторі виявлено пухлиноподібне утворення розмірами 17х15 см з проростанням його в брижу, яке хірург цілком вилучити не зміг. Макроскопічно: тканина утворення на розрізі жовтувата, м’яка, з осередками некрозу і ослизнення. При мікроскопічному дослідженні виявлено: клітини з вираженим поліморфізмом ядер, з наявністю патологічних мітозів, цитоплазма клітин - світла, дрібновакуолізована, при фарбуванні суданом вакуолі дають позитивну реакцію. Визначте пухлину:

A. @Ліпосаркома

B. Ліпома

C. Фібросаркома

D. Фіброма

E. Пбернома

14. Хворий, 50 років, звернувся до лікаря зі скаргами на наявність під шкірою в правій тім'яній ділянці новоутворення кулястої форми, діаметром до 2 см, щільної консистенції, нерухоме. При гістологічному дослідженні видаленого новоутворення виявлено: безладне розміщення кісткових балок, між якими розростається волокниста сполучна тканина. Ваш діагноз?
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   58


написать администратору сайта