Главная страница

Патан База Тестов. Патанатомія тесты база. Патанатомія. Тести


Скачать 0.71 Mb.
НазваниеПатанатомія. Тести
АнкорПатан База Тестов
Дата23.05.2022
Размер0.71 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаПатанатомія тесты база.docx
ТипДокументы
#544512
страница6 из 58
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   58

A. Туберкульоз

B. @Лепра

C. Сифіліс

D. Риносклерома

E. Сап

41. У чоловіка, 58 років, померлого при наростаючих явищах хронічної серцевої недостатності, діагностовано ревматичний гранульоматозний міокардит. Мікроскопічно: в міокарді спостерігаються гранульоми, що складаються з гіперхромними ядрами і світлою цитоплазмою макрофагів, в центрі - осередок некрозу. Назвіть характер некрозу в гранульомі?

A. @Фібриноїдний

B. Ценкерівський

C. Казеозний

D. Колікваційний

E. Жировий

42. У хворого, померлого від серцевої недостатності, при патоморфологічному дослідженні виявлено: стулки мітрального клапана деформовані, потовщені, зрослися по краях; у сполучній тканині міокарда - дифузно розкидані вузлики, які складаються з ділянок фібриноїдного некрозу, навколо яких скупчуються макрофагоцити, що нагадують гігантські багатоядерні клітини. Подібні осередки оточені лімфоцитами та поодинокими плазматичними клітинами. Яка з перерахованих гранульом має місце у даного хворого?

A. @Ревматична

B. Туберкульозна

C. Актиномікотична

D. Сифілітична

E. Лепрозна

43. Хворому проведено резекцію 1/3 печінки з багатокамерним ехінококом. Яку характерну реакцію оточуючих тканин печінки на тваринний паразит виявив патологоанатом при гістологічному дослідженні операційного матеріалу?

A. Альтеративну тканеву реакцію

B. Дряблу консистенцію печінки

C. Утворення специфічних гранульом

D. @Утворення неспецифічних гранульом

E. Ексудативну тканеву реакцію

44. При мiкроскопiчному дослiдженнi пiсляоперацiйного iнфiльтрату навколо шовного матерiалу виявленi епiтелiоїдноклiтиннi гранульоми з гiгантськими багатоядерними макрофагами. До якого виду гранульом вони вiдносяться:

A. Туберкульознi гранулеми

B. Ревматичнi гранульоми

C. Мiкотичнi гранульоми

D. @Гранульоми стороннiх тіл

E. Лепроматознi гранульоми

45. При мiкроскопiчному дослiдженнi шийного лiмфатичного вузла виявлено скупчення епiтелiоїдних клiтин, лiмфоцитiв i гiгантських клiтин Пiрогова-Ланганса. Казеозний некроз вiдсутнiй. Вкажiть найбiльш вiрогiдну патологiю.

A. @Саркоїдоз

B. Сап

C. Сифіліс

D. Туберкульоз

E. Риносклерома

ІМУННЕ ЗАПАЛЕННЯ

1. Хворий, 68 років, з діагнозом "Абсцес легені", помер при явищах наростаючої серцевої недостатності. На розтині виявлено: лімфатичні вузли середостіння збільшені, соковиті, рожево-червоного кольору. Селезінка збільшена, дрябла. Чим можна пояснити дані зміни?

A. Компенсаторною гіперплазією

B. Гормональною гіперплазією

C. Венозним застоєм

D. Гнійним запаленням в лімфовузлі і селезінці

E. @Захисною гіперплазією

2. Біля інфікованої рани збільшилися регіонарні лімфовузли. При гістологічному дослідженні в них виявлені збільшення кількості макрофагів, лімфоцитів і лімфатичних фолікулів в кірковому шарі, а також велика кількість плазматичних клітин. Який процес в лімфатичних вузлах відображають виявлені гістологічні зміни?

A. @Антигенну стимуляцію

B. Набуту недостатність лімфоїдної тканини

C. Природжену недостатність лімфоїдної тканини

D. Пухлинну трансформацію

E. Реакцію гіперчутливості

3. При гістологічному дослідженні лімфатичного вузла виявлено велику кількість збільшених лімфоїдних фолікулів з крупними центрами розмноження і великою кількістю фігур мітозу. Про що свідчать описані зміни?

A. @Антигенну стимуляцію з фолікулярною гіперплазією

B. Атрофію лімфоїдної тканини

C. Кандидоз

D. Лімфогранулематоз

E. Лімфолейкоз

4. При ультраструктурному вивченні біоптату тканини встановлено, що в цитоплазмі макрофага, який входить до складу запального інфільтрату, виявляється значне збільшення кількості лізосом. Це свідчить про:

A. Проліферативну активність клітин

B. Уповільнення фагоцитозу

C. Активацію апоптозу

D. @Активацію фагоцитозу

E. Уповільнення апоптозу

5. Під час розтину тіла померлої жінки, 54 років, з діагнозом "Вузликовий периартеріїт", мікроскопічно були виявлені такі змін в артеріолах: мукоїдне і фібриноїдне набухання, фібриноїдний некроз стінок, дифузна лімфогістіоцитарна інфільтрація, зміни ендотеліоцитів. Назвіть вид запалення в артеріолах:

A. @Гостре імунне запалення

B. Дифузне ексудативне запалення

C. Фібринозне запалення

D. Дифтеритичне запалення

E. Гостре неімунне запалення

6. Експериментальній тварині після попередньої сенсибілізації підшкірно введено дозу антигену. У місці ін'єкції розвинулося фібинозне запалення з альтерацією стінок судин, основної речовини і волокнистих структур сполучної тканини у вигляді мукоїдного і фібриноїдного набухань, фібриноїдного некрозу. Назвіть відповідну реакцію.

A. @Гіперчутливість негайного типу

B. Гіперчутливість сповільненого типу

C. Реакція трансплантаційного імунітету

D. Нормергічна реакція

E. Гранульоматоз

7. Тваринi, сенсибiлiзованiй туберкулiном, внутрiшньоочеревинно введено туберкулiн. Через 24 години при лапаратомiї виявлено венозну гiперемiю та набряк очеревини. У мазках-вiдбитках з очеревини велика кiлькiсть лiмфоцитiв та моноцитiв. Яке запалення має мiсце у тварини?

A. @Алергiчне

B. Серозне

C. Гнiйне

D. Фiбринозне

E. Асептичне

8. Хворий, 38 років, помер під час нападу бронхіальної астми, що не знімався. При гістологічному дослідженні: в просвіті бронхів виявлено скупчення слизу, в стінці бронхів - багато тучних клітин (лаброцитів), чисельні - в стані дегрануляції, а також багато еозинофілів. Який патогенез змін у бронхах?

A. Цитотоксичний, цитолітична дія антигенів

B. @Атопія, анафілаксія

C. Імунокомплексний механізм

D. Клітинно обумовлений цитоліз

E. Гранульоматоз

9. У померлого від ядухи чоловіка, який багато років страждав на бронхіальну астму, при гістологічному дослідженні легень виявлено: у просвітах бронхіол і дрібних бронхів багато слизу з домішкою еозинофілів, склероз міжальвеолярних перегородок, розширення просвітів альвеол. Назвіть механізм розвитку реакції гіперчутливості.

A. Цитотоксична реакція

B. Імунокомплексна реакція

C. @Реагінова реакція

D. Цитоліз, обумовлений лімфоцитами

E. Гранульоматоз

10. У хворої на бронхіальну астму вірусне інфікування спровокувало астматичний статус зі смертельним наслідком. При гістологічному дослідженні легень виявлено: спазм і набряк бронхіол, в їх стінках - виражена інфільтрація лімфоцитами, еозинофілами й іншими лейкоцитами, а також дегрануляція лаброцитів. Який механізм гіперчутливості лежить в основі даного процесу?

A. @Реагінова реакція гіперчутливості

B. Запальний

C. Аутоіммунний

D. Імунокомплексний

E. Імунообумовлений клітинний цитоліз

11. У пацієнта з бронхіальною астмою за допомогою шкірних алергічних проб встановлено сенсибілізацію алергеном тополевого пуху. Який фактор імунної системи відіграє вирішальну роль у розвитку цього імунопатологічного стану?

A. @IgE

B. IgD

C. IgM

D. Т-лімфоцити

E. IgG

12. Хворому, 39 років, у зв'язку з лікуванням гнійного пульпіту було проведено інфільтраційну анестезію розчином ультракаїну з адреналіном, після чого раптово виникли почервоніння, набряк шкіри, формування пухирів і свербіння. Який тип гіперчутливості має місце?

A. Імунокомплексне пошкодження

B. Цитотоксичний

C. @Анафілактичний

D. Гіперчутливість сповільненого типу

E. Гранульоматозний

13. На гістологічному препараті в сполучній тканині знайдено великі клітини, заповнені базофільною метахроматичною зернистістю; гістохімічно встановлено, що гранули містять гепарин та гістамін. Які клітини найбільш вірогідно знайдено в препараті?

A. @Тучні

B. Фібробласти

C. Макрофаги

D. Плазмоцити

E. Адипоцити

14. Після проведення туберкулінової проби (проба Манту) у дитини через 48 годин на місці введення туберкуліну утворилася папула розміром до 10 мм у діаметрі. Який механізм гіперчутливості лежить в основі описаних змін?

A. @Клітинна цитотоксичність

B. Анафілаксія

C. Антитілозалежна цитотоксичність

D. Імунокомплексна цитотоксичність

E. Гранульоматоз

15. 4-річній дитині зроблено реакцію Манту. Через 60 годин після введення в шкіру туберкуліну з'явилося осередкове затвердіння і почервоніння шкіри, діаметром 15 мм, що було розцінене як позитивний тест. Який вид реакції гіперчутливості лежить в основі цього тесту?

A. @Гіперчутливість сповільненого типу

B. Імунокомплекс-опосередкована гіперчутливість

C. Комплемент-опосредованна цитотоксична

D. Гіперчутливість негайного типу

E. Некроз

16. На 8-й день після введення протиправцевої сироватки з приводу брудної рани стопи у пацієнта підвищилася температура тіла до 380С, з’явилися біль у суглобах, висипка, свербіж. У крові - лейкопенія і тромбоцитопенія. Який тип алергічної реакції розвинувся?

A. @Імунокомплексна

B. Анафілактична

C. Цитотоксична

D. Гіперчутливість уповільненого типу

E. Стимулююча

17. При гістологічному дослідженні діагностичної біопсії лівого вушка серця виявлено ревматичну гранульому, яка представлена осередком фібриноїдного некрозу, навколо якого розміщені базофільні макрофаги, лімфоцити, фібробласти і поодинокі плазмоцити. Вкажіть вірогідний тип запальної реакції на імунній основі.

A. Нормергічний тип

B. Гіперчутливість негайного типу

C. Природжений імунодефіцит

D. @Гіперчутливість сповільненого типу

E. Набутий імунодефіцит

18. Хворому на аутоімунний гастрит проведено біопсію слизової шлунка. При дослідженні боптату в слизовій оболонці виявлено лімфоцитарну і макрофагальну інфільтрацію. Це свідчить про розвиток у слизовій оболонці гіперчутливості:

A. І типу (реагінового типу)

B. ІІ типу (антитільної цитотоксичності)

C. ІІІ типу (імунокомплексної цитотоксичності)

D. @ІV типу (клітинної цитотоксичності)

E. V типу (гранульоматозу)

19. 14-річна дівчинка раптово померла після перенесеної гострої респіраторної вірусної інфекції. Під час розтину виявлені: різко збільшені в розмірах тимус, генералізована гіперплазія лімфатичних вузлів, гіперплазовані яєчники. Діагностуйте захворювання.

A. @Тиміко-лімфатичний стан

B. Акцидентальна інволюція тимуса

C. Гіпоплазія тимуса

D. Атрофія тимуса

E. Тимома

20. При розтині померлої від внутрішньоутробної пневмонії новонародженої дитини, виявлено зменшення розмірів і маси вилочкової залози. При мікроскопічному дослідженні в її часточках стерта межа між корковою та мозковою речовиною внаслідок лімфоїдного спустошення обох зон; у мозковій речовині - численні, різних розмірів тільця вилочкової залози (тільця Гассаля), з явищами кератозу і кальцинозу; міжчасточкова сполучна тканина розвинена надмірно. Який з перерахованих патологічних процесів у тимусі найбільш вірогідний?

A. @Акцидентальна інволюція тимуса

B. Атрофія

C. Гіпотрофія

D. Аплазія

E. Тимомегалія

21. При дослідженні тимуса дитини, 5 років, яка померла від гострої деструктивної стафілококової пневмонії, виявлено зменшення маси залози до 3,0 гр. При гістологічному дослідженні в тимусі визначається зменшення часточок залози, значне зниження кількості лімфоцитів з колапсом строми, інверсія шарів, кістоподібне збільшення тілець Гассаля. Який з перерахованих діагнозів вірогідний?

A. Агненезія тимуса

B. Тимомегалія

C. Гіпоплазія тимуса

D. Дисплазія тимуса

E. @Акцидентальна інволюція

22. У дитини, 2 років, - множинні порушення розвитку кісток лицьового відділу черепа. Причиною смерті став сепсис, який розвинувся на тлі бронхопневмонії. У крові вміст імуноглобулінів в межах фізіологічної норми. На розтині встановлено відсутність тимуса. Назвіть захворювання, що привело до розвитку сепсису.

A. Синдром комбінованого імунодефіциту

B. Вторинний імунодефіцитний синдром

C. Гострий лімфолейкоз

D. @Синдром недостатності клітинного імунітету

E. Синдром хронічної інтоксикації

23. При розтині дитини, 6 міс., померлої від сепсису, виявлено відсутність вилочкової залози, зменшення розмірів і маси селезінки. При мікроскопічному дослідженні селезінки: відсутність периартеріальних Т-залежних зон фолікулів зі спустошенням червоної пульпи; у лімфатичних вузлах – відсутність паракортикальної зони, яка в основному представлена Т-лімфоцитами. В-зони в периферичних імунних органах розвинені нормально. Який патологічний процес має місце?

A. Синдром Гланцмана-Рінкера (недостатність клітинного і гуморального імунітету)

B. Синдром Брутона (недостатність гуморального імунітету)

C. Акцидентальная інволюція тимуса

D. @Синдром Ді-Джорджі (недостатність клітинного імунітету)

E. ВІЛ-інфекція

24. При обстеженні вагітної жінки з резус-негативною групою крові визначено високий рівень антиеритроцитарних антитіл, для зниження якого їй був підшитий шкірний клапоть її резус-позитивного чоловіка. Через 2 тижні клапоть відторгнувся, мікроскопічно в ньому знайдені: порушення кровообігу, набряк, клітинна інфільтрація в основному лімфоцитами, нейтрофілами і макрофагами. Який з перерахованих патологічних процесів найбільш вірогідний?

A. Реакція гіперчутливості негайного типу

B. @Трансплантаційний імунітет

C. Реакція гіперчутливості сповільненого типу

D. Гранульоматозне запалення

E. Інтерстиціальне запалення

25. При пункційній біопсії в трансплантованій нирці виявлено дифузну інфільтрацію строми лімфоцитами, плазмоцитами, лімфобластами, плазмобластами, а також некротичний артеріїт. Який патологічний процес розвинувся у трансплантаті?

A. @Імунне відторгнення

B. Гломерулонефрит

C. Ішемічне пошкодження нирки

D. Тубулонекроз

E. Пієлонефрит

ПОРУШЕННЯ КРОВОБІГУ 1

1. Після перенесеної психічної травми у пацієнтки періодично відбувається підвищення артеріального тиску, що супроводжується головним болем, серцебиттям, загальною слабкістю. Який механізм лежить в основі?

A. @Підвищення тонусу артеріол

B. Збільшення маси циркулюючої крові

C. Зниження хвилинного об’єму крові

D. Тахікардія

E. Веноконстрикція

2. Студент на екзамені не зміг вірно відповісти на питання екзаменаційного білету, що супроводжувалося почервонінням шкіри обличчя, відчуттям жару і невпевненістю поведінки. Який вид артеріальної гіперемії розвинувся у даному випадку?

A. @Нейротонічна

B. Нейропаралітична

C. Метаболічна

D. Патологічна

E. Постішемічна

3. У чоловіка, 46 років, після емоційної реакції, викликаної гнівом, виник напад загрудинного болю. На ЕКГ були встановлені ознаки порушення коронарного кровообігу. Який вид порушень міг обумовити ці явища?

A. Венозний стаз

B. Артеріальна гіперемія

C. Істинний стаз

D. Венозна гіперемія

E. @Ангіоспастична ішемія

4. При закупорці магістральної артерії верхньої кінцівки тромбом, спостерігається почервоніння шкіри вище місця обтурації. Назвіть вид артеріальної гіперемії, яка виникає при затрудненні кровотоку по магістральній артерії.

A. Вакатна

B. Запальна

C. @Колатеральна

D. Післяанемічна

E. Ангіоневротична

5. У хворого порушення периферичного кровообігу, основою якого є обмеження припливу артеріальної крові. При цьому має місце зниження місцевої температури, шкіра даної ділянки бліда. Це зумовлене:

A. Лімфостазом

B. @Ішемією

C. Артеріальною гіперемією

D. Сладж - феноменом

E. Венозною гіперемією

6. Хворомий, якому швидко видалили близько 10 літрів асцитичної рідини з черевної порожнини, раптом знепритомнів. Ваш діагноз:

А. Тромбоз церебральних вен

B. Тромбоз церебральних артерій

С. Крововилив у головний мозок

D. Вакатна гіперемія

E. @Недокрів’я головного мозку

7. Під час емоційно напруженої роботи раптово помер молодий чоловік. На розтині виявлено нерівномірне кровонаповнення міокарда. Гістохімічно – зниження вмісту глікогену. Електронно мікроскопічно – деструкція мітохондрій, контрактури міофібрил. Вкажіть імовірний розлад кровообігу?

A. @Гостра ішемія

B. Хронічна ішемія

C. Вакатна артеріальна гіперемія

D. Гостра венозна гіперемія

E. Ангіоневротична артеріальна гіперемія

8. При короткочасній ішемії міокарда (до 10 хвилин) спостерігаються оборотні пошкодження кардіоміоцитів внаслідок іонного дисбалансу в них. Назвіть зміни, які при цьому не спостерігаються в кардіоміоцитах.

A. Порушення внутрішньо-клітинного розподілу іонів натрію та кальцію

B. Втрата іонів калію

C. Збільшення іонів кальцію

D. @Накопичення іонів калію

E. Збільшення іонів натрію

9. У хворого, 75 рокiв, який довгий час страждав на атеросклероз церебральних судин, на аутопсiї виявленi: тромбоз правої середньої мозкової артерiї, великий осередок неправильної форми сiрого кашоподiбного розм’якшення мозкової тканини. Який патологiчний процес розвинувся в спинному мозку?
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   58


написать администратору сайта