Главная страница

Патан База Тестов. Патанатомія тесты база. Патанатомія. Тести


Скачать 0.71 Mb.
НазваниеПатанатомія. Тести
АнкорПатан База Тестов
Дата23.05.2022
Размер0.71 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаПатанатомія тесты база.docx
ТипДокументы
#544512
страница7 из 58
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   58

A. @Iшемiчний інфаркт

B. Геморагiчний інфаркт

C. Гума мозку

D. Кіста мозку

E. Гематома

10. У хворого з защемленою килою під час операції у мішку кили виявлено багряно-синюшного кольору петлю кишки з тьмяною серозною оболонкою. Вкажіть вид розладу кровообігу:

А. Місцеве венозне повнокров'я

B. Місцеве артеріальне повнокров'я

С. Компресійна ішемія

D. Обтураційна ішемія

E. @Геморагічний інфаркт кишки

11. На секції в лівій легені виявлено ділянку щільної тканини червоного кольору. Ділянка має форму конуса, чітко відмежована від здорової тканини, основою обернена до плеври. Тканина на розрізі зерниста, темно-червона. Ваш діагноз:

A. Геморагічний інфаркт

B. Абсцес легені

C. Гангрена легені

D. Первинний туберкульозний афект

E. Крупозна пневмонія

12. Жінку, 68 років, яка страждає на атеросклероз, госпіталізовано до хірургічного відділення з приводу розлитого гнійного перитоніту. Під час операції діагностовано тромбоз брижових артерій. Яка найбільш імовірна причина перитоніту?

A. @Геморагічний інфаркт

B. Ішемія ангіоспастична

C. Стаз

D. Ішемія компресійна

E. -

13. У хворого на цироз печінки після видалення з черевної порожнини 10 літрів асцитичної рідини розвинувся колапс і гіперемія очеревини. Визначте вид артеріальної гіперемії.

А. Колатеральна

B. @Гіперемія після анемії

С. Вакатна

D. Запальна

E. В результаті шунтування крові

14. Під час гри у волейбол спортсмен після стрибка приземлився на зовнішній край стопи. Виник гострий біль у гомілковостопному суглобі, активні рухи в ньому обмежені, пасивні - в повному обсязі, але болючі. Потім розвинулася припухлість в області зовнішньої щиколотки, шкіра почервоніла, стала теплішою на дотик. Який вид розладу периферичного кровообігу розвинувся?

A. Стазі

B. Емболія

C. Тромбоз

D. Венозна гіперемія

E. @Артеріальная гіперемія

15. Чоловіку з переломом плечової кістки було накладено гіпсову пов'язку. Через 2 години кисть і видима частина передпліччя стала синюшною, холодною на дотик, набряклою. Ваш діагноз:

А. Місцеве недокрів'я

B. Місцеве артеріальне повнокров'я

С. @Місцеве венозне повнокров'я

D. Стаз

E. Тромбоз

16. На розтинi виявлено збiльшену печiнку строкатого вигляду, з малюнком мускатного горiха на розрiзi. У просвiтi печiнкових вен знайденi пристiнковi тромби. Назвiть вид порушення кровообiгу в печiнцi.

A. Загальне венозне повнокров'я

B. Кровотеча

C. Недокрiв'я

D. @Мiсцеве венозне повнокров'я

E. Крововилив

17. На розтині померлого, що хворів на ваду серця, виявлено збільшену печінку строкатого вигляду, з малюнком мускатного горіха на розрізі. Назвіть вид порушення кровообігу.

A. Загальне артеріальне повнокров'я

B. @Загальне венозне повнокров'я

C. Недокрів'я

D. Крововилив

E. Кровотеча

18. На розтині померлого, 48 років, який страждав на хронічну серцеву недостатність, виявлено збільшену печінку строкатого вигляду, з малюнком мускатного горіха на розрізі. Назвіть вид порушення кровообігу:

A. @Загальне венозне повнокров'я

B. Загальне артеріальне повнокров'я

C. Недокрів'я

D. Крововилив

E. Кровотеча

19. Чоловік, 50 років, хворів на ішемічну хворобу серця, помер від лівошлуночкової недостатності. При розтині виявлено: набряк легень, повнокров’я печінки та нирок, дрібнокрапельні крововиливи у серозних та слизових оболонках. Ваш діагноз:

A. Артеріальна гіперемія

B. @Гостре загальнне венозне повнокров’я

C. Хронічне загальне венозне повнокров’я

D. Гостре недокрів’я

E. Хронічне недокрів’я

20. Чоловік, 44 років, з інфарктом міокарда помер від лівошлуночкової недостатності. На аутопсії: набряк легень, дрібні крововиливи в серозних і слизових оболонках. Мікроскопічно: дистрофічні і некробіотичні зміни епітелію проксимальних канальців нирок, у печінці - центролобулярні крововиливи і осередки некрозу. Вкажіть вид порушення кровообігу:

A. Хронічне недокрів'я

B. Хронічне загальне венозне повнокров'я

C. Гостре недокрів'я

D. Артеріальна гіперемія

E. @Гостре загальне венозне повнокров'я

21. На 3 добу у хворої, 62 років, з гострим повторним інфарктом міокарда передньо-бокової стінки лівого шлуночка, з’явилася різко виражена задуха, кашель з виділенням великої кількості пінистої мокроти, ціаноз обличчя. Хвора померла на фоні прогресуючої серцевої недостатності. На розтині виявлено великі, важкі легені, сіро-рожевого кольору. З поверхні розрізу стікає світла піниста рідина. Який патологічний процес обумовив смерть?

A. @Набряк

B. Інфаркт

C. Пневмосклероз

D. Пневмонія

E. Гідроторакс

22. На розтині померлого виявлено, що печінка збільшена, щільна, краї закруглені, на розрізі тканина жовтувато-коричневого кольору з темно-червоними крапками та смужками, що нагадує малюнок мускатного горіха. Який процес лежить в основі таких змін печінки?

A. Хронічна кровотеча

B. Гостре венозне повнокров'я

C. Артеріальне повнокров’я

D. @Хронічне венозне повнокров’я

E. Артеріальне недокрів’я

23. Хворий, 68 років, який страждав на цукровий діабет та переніс інфаркт міокарда, помер при явищах прогресуючої серцево-судинної недостатності. На розтині – ціанотична індурація селезінки та нирок, бура індурація легень та мускатна печінка. Який вид порушення кровообігу обумовив зміни внутрішніх органів?

A. Загальна артеріальна гіперемія після анемії

B. Загальна гостра венозна гіперемія

C. @Загальна хронічна венозна гіперемія

D. Артеріальна ішемія в результаті перерозподілу крові

E. Місцева хронічна венозна гіперемія

24. При розтині тіла померлого, 73 років, який тривало хворів на ішемічну хворобу серця, виявлено: «мускатну» печінку, буру індурацію легень, ціанотичну індурацію нирок і селезінки. Вкажіть, який з видів порушення кровообігу призвів до таких наслідків?

A. Гостре загальне венозне повнокров'я

B. Артеріальна гіперемія

C. Гостре недокрів'я

D. @Хронічне загальне венозне повнокров'я

E. Хронічне недокрів'я

25. При розтинi тiла померлого чоловiка, 73 рокiв, який тривало страждав на iшемiчну хворобу серця з серцевою недостатнiстю, знайдено: ”мускатна” печiнка, бура iндурацiя легень, цiанотична iндурацiя нирок та селезiнки. Який з видiв порушення кровообiгу найбiльш iмовiрний?

A. @Хронiчне загальне венозне повнокров’я

B. Артерiальна гіперемія

C. Гостре загальне венозне повнокров’я

D. Гостре недокрів’я

E. Хронiчне недокрів’я

26. При розтині померлого, 69 років, який тривало страждав на ІХС з серцевою недостатністю, виявлено: “мускатна” печінка, бура індурація легень, ціанотична індурація нирок та селезінки. Вкажіть, який з видів порушення кровообігу найбільш вірогідний?

A. Гостре недокрів’я

B. Артеріальна гіперемія

C. Гостре загальнне венозне повнокров’я

D. @Хронічне загальне венозне повнокров’я

E. Хронічне недокрів’я

27. На розтині померлого виявлено: печінка збільшена, щільна, краї закруглені, на розрізі тканина жовтувато-коричневого кольору з темно-червоними крапками і смужками, що нагадує малюнок мускатного горіха. Який патологічний процес лежить в основі таких змін печінки?

А. Артеріальне повнокров'я

B. Гостре венозне повнокров'я

С. @Хронічне венозне повнокров'я

D. Артеріальне недокрів'я

E. Хронічна кровотеча

28. У хворого на алкогольний цироз печінки зі скаргами на загальну слабкість, задишку виявлено: зниження артеріального тиску, асцит, розширення поверхневих вен передньої черевної стінки, спленомегалію. Яке порушення гемодинаміки спостерігається у хворого?

A. Недостатність правого шлуночка серця

B. Тотальна серцева недостатність

C. Недостатність лівого шлуночка серця

D. Колапс

E. @Синдром портальної гіпертензії

29. При розтині померлого, 43 років, який страждав на ІХС з розвитком інфаркту міокарда, патологоанатом виявив набряк легень. Які зміни могли зумовити набряк легень?

A. Ішемія малого кола

B. Гостре загальне недокрів'я

C. Гостра правошлуночкова недостатність

D. @Гостра лівошлуночкова недостатність

E. Стаз крові

30. У хворого, який страждав на ревматизм, виявлено стеноз мітрального клапана. Смерть настала від серцево-легеневої недостатності. На розтині виявлено буру індурацію легень. Назвіть вид порушення кровообігу при цих змінах в легенях.

A. Хронічна правошлуночкова недостатність

B. @Хронічна лівошлуночкова недостатність

C. Гостра лівошлуночкова недостатність

D. Гостра правошлуночкова недостатність

E. Портальна гіпертензія

31. Чоловік, 52 років, помер від хронічної серцевої недостатності в результаті ревматичної вади серця. На розтині: легені бурого кольору, збільшені в розмірах, щільні. Як називаються такі зміни в легенях?

А. Хронічна емфізема

B. Мускатні легені

С. Стільникові легені

D. Хронічний бронхіт

E. @Бура індурація легень

32. Молодий чоловік з дитинства страждає на ревматизм, клінічно діагностовано стеноз мітрального клапана. Останніми роками - часті епізоди серцево-судинної недостатності, майже постійний кашель з іржавим мокротинням. Назвіть можливі зміни в легенях?

А. Пневмосклероз

B. Емфізема легень

С. Ателектаз легень

D. @Буре ущільнення легень

E. Бронхоектази

33. На розтині легені щільні, коричневого кольору за рахунок відкладання ендогенного пігменту. Відомо, що за життя у хворого спостерігався хронічний венозний застій у малому колі кровообігу. Який патологічний процес викликав таку картину?

A. Меланоз

B. Жовтяниця

C. @Гемосидероз

D. Порфірія

E. Кальциноз

34. Утворення "клітин серцевих вад" є проявом цитофізіологічної активності клітин за типом:

A. Резорбції

B. Макропіноцитозу

C. Апоптозу

D. @Фагоцитозу

E. Мікропіноцитозу

35. Чоловік, 63 років, страждав на емфізему легень, помер від прогресуючої серцевої недостатності. На розтині виявлено: мускатний цироз печінки, ціанотична індурація нирок і селезінки, асцит, набряки нижніх кінцівок. Для якого типу серцевої недостатності характерні дані зміни?

A. Загальна серцева недостатність

B. Гостра лівошлуночкова недостатність

C. Гостра правошлуночкова недостатність

D. @Хронічна правошлуночкова недостатність

E. Хронічна лівошлуночкова недостатність

36. Хворий помер при явищах серцево-судинної недостатності. Результати розтину: постінфарктний кардіосклероз, гіпертрофія міокарда і дилатація його порожнин, особливо правого шлуночка. Печінка збільшена, з гладкою поверхнею, на розрізі - повнокровна, з темно-червоним крапом на буруватому фоні поверхні тканини. Гістологічно: повнокров'я центральних відділів часточок; у периферичних відділах, навколо портальних трактів, гепатоцити в стані жирової дистрофії. Як називаються описані зміни печінки?

A. Цироз печінки

B. Псевдомускатна печінка

C. Амілоїдоз

D. @Мускатна печінка (хронічне венозне повнокров'я)

E. Стеатоз печінки

37. При гістологічному дослідженні печінки виявлено: венозне повнокров'я центру часточок, дистрофія і атрофія гепатоцитів в осередках венозного застою, жирова дистрофія гепатоцитів по периферії часточок з наявністю розростання сполучної тканини в місцях атрофії гепатоцитів. Про який патологічний процес йдеться?

A. Жировий гепатоз

B. Біліарний цироз печінки

C. @Мускатна печінка з передциротичними явищами

D. Гепатит

E. Токсична дистрофія печінки

38. Хворий, 63 років, який страждав на ішемічну хворобу серця і переніс повторний інфаркт міокарда, помер від прогресуючої серцево-судинної недостатності. На розтині виявлено: збільшену щільну селезінку, темно-вишневого кольору на розрізі. При мікроскопічному дослідженні органа встановлено склероз пульпи і атрофія фолікулів. Яким терміном визначають зміни селезінки?

A. Порфірова селезінка

B. “Сагова селезінка”

C. “Сальна селезінка”

D. @Ціанотична індурація селезінки

E. Септична селезінка

39. У хворого з варикозним розширенням вен пiд час огляду нижнiх кiнцiвок виявляється: цiаноз, пастознiсть, зниження температури шкiри, поодинокi петехiї. Який розлад гемодинамiки має мiсце у хворого?

A. @Венозна гіперемія

B. Компресiйна ішемія

C. Обтурацiйна ішемія

D. Тромбоемболiя

E. Артерiальна гiперемiя

40. У хворого на пневмосклероз розвинулася легенева гіпертензія та правошлуночкова серцева недостатність з асцитом та набряками. Який основний патогенетичний механізм розвитку набряків у цього хворого?

A. Зменшення осмотичного тиску крові

B. Збільшення онкотичного тиску тканин

C. Зменшення онкотичного тиску крові

D. @Збільшення гідростатичного тиску у венах

E. Збільшення проникності стінок судин

41. На розтині тіла чоловіка, який помер від раку шлунка, виявлено множинні метастази в печінку, лімфатичні вузли, карциноматоз очеревини. Встановлено кахексію, анасарку, гідроторакс, гідроперикард, асцит. Визначити характер набряків:

A. Запальні

B. Застійні

C. @Дистрофічні

D. Серцеві

E. Ниркові

42. Хвора, 75 років, з тривалим флеботромбозом (близько 10 років) звернулась зі скаргами на значні набряки нижніх кінцівок. При огляді стоп та гомілок вони збільшені в об’ємі, шкіра їх суха, напружена. Назвіть вид набряку:

A. @Застійні

B. Запальні

C. Ниркові

D. Дистрофічні

E. Серцеві

43. У хворого з нефротичним синдромом спостерігаються масивні набряки обличчя та кінцівок. Який патогенетичний механізм є провідним у розвитку набряків?

A. @Зниження онкотичного тиску крові

B. Підвищення судинної проникності

C. Підвищення гідродинамічного тиску крові

D. Лімфостаз

E. Підвищення лімфовідтоку

44. У хворого з церебральною формою перебiгу хронiчної малярiї спостерiгається коматозний стан. Вкажiть, з чим пов'язаний його розвиток?

A. Депонуванням збудника малярiї в капiлярах

B. Виникненням тромбозу судин мозку

C. Розвитком загальної анемiї

D. Масивним крововиливом у тканину мозку

E. @Зі стазом еритроцитiв у капiлярних структурах мозку

ПОРУШЕННЯ КРОВООБІГУ 2

1. У 68 рiчної жiнки, внаслiдок стенозуючого атеросклерозу вiнцевих артерій, розвинувся гострий iнфаркт мiокарда. Пiд час секцiї виявлено: в просвiтi передньої мiжшлуночкової гiлки лiвої коронарної артерiї - крихкi сiро-жовтi маси, що нагадують атероматозний детрит i повнiстю обтурують просвiт судини, в товщi передньої та бiчної стiнок лiвого шлуночка - трансмуральну дiлянку неправильної форми, сiро-жовтого забарвлення, по периферiї оточену геморагiчним вiнцем. Дiагностуйте причину iнфаркту.

A. Ретроградна емболія

B. Жирова емболія

C. @Тромбоз

D. Тканинна емболія

E. Емболiя стороннiми тiлами

2. При розтині померлого від набряку легень у міокарді виявлено великий осередок жовто-сірого кольору, а в коронарній артерії – свіжий тромб. Уточніть діагноз:

A. @Інфаркт міокарда

B. Кардіосклероз

C. Міокардит

D. Амілоїдоз

E. Кардіоміопатія

3. Назвіть вид інфаркту за макроскопічними ознаками, який найчастіше зустрічається в міокарді.

A. Геморагічний

B. @Білий з геморагічним вінчиком

C. Білий

D. Змішаний

E. Червоний

4. У померлого, 75 років, який довгий час страждав на атеросклероз церебральних судин, на аутопсії у правій тім'яно-скроневої ділянці головного мозку виявлено осередок неправильної форми, дряблої консистенції, сірого кольору. Яка найбільш вірогідна причина розвитку цього процесу?

A. @Тромбоз правої середньої мозкової артерії

B. Тромбоз правої передньої мозкової артерії

C. Тромбоз правої задньої мозкової артерії

D. Тромбоз судини м'якої мозкової оболонки

E. Тромбоз базилярної артерії

5. При розтині померлого, хворого на атеросклероз, у головному мозку виявлено тромбоз гілки внутрішньої сонної артерії та сірого кольору осередок вологого розм'якшення тканини. Який патологічний процес виявлено в головному мозку?

A. @Ішемічний інфаркт

B. Геморагічна інфільтрація

C. Гематома

D. Енцефаліт

E. Пухлина мозку

6. У хворого на атеросклероз та гіпертонічну хворобу, 72 років, виникла гостра ішемія в басейні правої середньо-мозкової артерії. Через 3 доби хворий помер. На розтині в головному мозку виявлені набряк та набрякання, в ділянці підкоркових вузлів правої півкулі - осередок розм’якшення мозку сіро-червоного кольору, неправильної форми, розмірами 4х4х3 см. Патологічний процес у головному мозку, що обумовив смерть:

A. @Білий інфаркт з геморагічним просоченням

B. Гематома

C. Абсцес

D. Червоний (геморагічний) інфаркт

E. Білий (ішемічний) інфаркт

7. Хворому з тромбофлебітом правої нижньої кінцівки проведено оперативне лікування гомілкових вен. При дослідженні післяопераційного матеріалу виявлені тромби, що закупорюють просвіти судин, мікроскопічно в тромботичних масах виявлені фібрин, поодинокі лейкоцити та велика кількість еритроцитів. Назвати вид тромбу:

A. Змішаний

B. @Обтуруючий червоний

C. Обтуруючий білий

D. Пристінковий білий

E. Пристінковий червоний

8. У патоморфологiчну лабораторiю надiслано сполучну тканину з крупною артерiальною судиною, у просвiтi якої - сiруватого кольору суха кришковата маса, щiльно з'єднана зі стiнкою судини. При гiстологiчному дослiдженнi виявлено: в артерiальнiй судинi - маса облiтеруючого характеру, яка мiстить у собi фiбрин, тромбоцити, малу кiлькiсть еритроцитiв з переважною кiлькiстю лейкоцитiв з явищем початкової органiзацiї. Рiзновид якого процесу спостерiгаеться в просвiтi артерiальной судини?

A. Тромбоембол

B. Облітеруючий гiалiновий тромб

C. @Облiтеруючий бiлий тромб

D. Згорток кровi

E. Сполучна тканина

9. При мікроскопічному дослідженні згортка крові, який було виявлено в просвіті стегнової артерії, патологоанатом побачив нерівномірне розташування фібрину і зруйновані формені елементи крові, зв'язок з інтимою і повне закриття просвіту судини. Що це?

A. Тромбоембол

B. Посмертний згусток крові

C. @Змішаний тромб

D. Гіаліновий тромб

E. Червоний тромб

10. У померлого, 78 років, який впродовж 30 років страждав на цукровий діабет, на розтині встановлено: виразковий атеросклероз аорти з аневризмою у черевному відділі діаметром 10 см, що нагадує форму мішка, порожнина якої виповнена тромботичними масами. Визначити вид тромбу:

A. Пристінковий

B. Кулеподібний

C. Обтураційний

D. @Дилатаційний

E. Тромб-вершник

11. При мікроскопічному дослідженні пупкової вени новонародженого, померлого від інтоксикації: стінка судини - з дифузною запальною інфільтрацією, у просвіті її – обтуруючий тромб з великою кількістю нейтрофільних лейкоцитів з явищами каріорексису та колоніями бактерій. Який з наслідків тромбозу найбільш вірогідний?

A. Асептичний лізис

B. @Септичний лізис

C. Організація та каналізація тромбу

D. Перетворення на тромбоембол

E. Петрифікація тромбу

12. Хворий, 55 років, якого було прооперовано з приводу гострого апендициту, на 5 добу, піднявшись з ліжка, відчув недостатність повітря, різкий ціаноз обличчя, втратив свідомість. Реанімаційні заходи не дали результату і хворий помер. На розтині виявлено тромбоемболію легеневого стовбура. Що є джерелом тромбоемболії?

A. Тромбоз у лівому шлуночці серця

B. Тромбоз ворітної вени

C. Тромбоз брижової артерії

D. @Тромбоз вен нижніх кінцівок

E. Кулеподібний тромб передсердя

13. Хворого на атеросклероз, 65 рокiв, госпiталiзовано до хiрургiчного вiддiлення з приводу розлитого гнiйного перитонiту. Пiд час операцiї дiагностовано тромбоз брижових артерiй. Яка найбiльш iмовiрна причина перитонiту?

A. @Геморагiчний інфаркт

B. Iшемiя ангiоспастична

C. Iшемiчний інфаркт

D. Стаз

E. Компресiйна ішемiя

14. Хворий, 75 рокiв, був оперований з приводу раку передмiхурової залози, помер раптово на 4-ту добу пiсля оперативного втручання. При розтинi тiла померлого у просвiтах головного стовбура i бiфуркацiї легеневої артерiї були виявленi i легко видаленi крихкi маси темно-червоного кольору з тьмяною поверхнею. Такi ж маси знаходились у порожнинi правого шлуночка серця. Який рiзновид порушення кровообiгу призвiв до раптової смертi хворого?

A. @Тромбоемболiя легеневої артерiї

B. Тканинна емболiя

C. Тромбоз легеневої артерiї

D. Iнфаркт мiокарда

E. Парадоксальна емболiя

15. У хворого з тромбофлебітом нижніх кінцівок раптово після навантаження виникли: задишка, різкий біль у грудях, ціаноз, набухання шийних вен. Яке найбільш імовірне порушення кровообігу виникло у хворого?

A. @Тромбоемболія легеневої артерії

B. Тромбоемболія вінцевих судин

C. Тромбоемболія судин головного мозку

D. Тромбоемболія мезентеріальних судин

E. Тромбоемболія ворітної вени

16. У хворого, 72 років, який страждав на тромбофлебіт глибоких вен гомілок, раптово виник біль за грудниною, задуха, ціаноз обличчя і він помер. На розтині: в правому шлуночці і основному стовбурі легеневої артерії виявлені щільні тромбоемболи, сіро-червоного кольору, з нерівною поверхнею. Причина смерті хворого:

A. Хронічне венозне повнокров'я

B. Гостре венозне повнокров'я

C. Больовий шок

D. Тромбоемболія легеневих артерій

E. @Пульмокоронарний рефлекс

17. У хворої, 65 років, яка страждала на тромбофлебіт глибоких вен гомілки, в поліклініці, в черзі на прийом до лікаря, раптово настала смерть. На розтині трупа в загальному стовбурі та біфуркації легеневої артерії знайдені вільно лежачі червоні пухкі маси з тьмяною, гофрованою поверхнею. Який патологічний процес у легеневій артерії виявив патологоанатом?

A. Тканинну емболію

B. @Тромбоемболію

C. Тромбоз

D. Жирову емболію

E. Емболію сторонніми тілами

18. При розтині тіла чоловіка, 63 років, який помер від раптової зупинки серця, встановлено, що можливим механізмом смерті є пульмокоронарний рефлекс. Який процес є причиною його виникнення?

A. Жирова емболія

B. @Тромбоемболія основного стовбура легеневої артерії

C. Тромбоз системи легеневих мікросудин

D. Повітряна емболія

E. Тромбоемболія дрібних гілок легеневої артерії

19. При розтині померлого від раптової зупинки серця, 63 років, встановлено, що можливим механізмом смерті є пульмокоронарний рефлекс. Який патологічний процес є причиною його виникнення?

A. Жирова емболія

B. Тромбоз системи легеневих мікросудин

C. Повітряна емболія

D. @Тромбоемболія truncus pulmonalae

E. Тромбемболія arterie pulmonalae

20. У жiнки, 30 рокiв, з гiпернефроїдним раком правої нирки з проростанням пухлини у ниркову вену пiд час операцiї нефректомiї, настала раптова зупинка серця. При аутопсiї в порожнинi правого шлуночка виявлено пухлинний ембол великих розмiрiв. Вкажiть який з вказаних факторiв мав провiдне патогенетичне значення у розвитку раптової смертi.

A. Спазм вiнцевих артерiй

B. Спазм бронхiального дерева

C. Великi розмiри ембола

D. @Пульмокоронарний рефлекс

E. Спазм гiлок легеневої артерiї

21. У хворого з тромбофлебiтом нижнiх кiнцiвок раптово пiсля навантаження виникли задишка, рiзкий бiль у грудях, цiаноз, набухання шийних вен. Яке найбiльш iмовiрне порушення кровообiгу виникло у хворого?

A. @Тромбоемболiя легеневої артерії

B. Тромбоемболiя вiнцевих судин

C. Тромбоемболiя судин головного мозку

D. Тромбоемболiя мезентерiальних судин

E. Тромбоемболiя ворiтної вени

22. На секції виявлено: множинні геморагічні інфаркти легень, у деяких судинах легень - бурого кольору щільні маси, які не прикріплені до стінки судин, варикозне розширення вен нижніх кінцівок, в яких наявні тромби. Про який процес іде мова:

A. Застійний тромбоз судин легеневої артерії

B. Жирова емболія судин легеневої артерії

C. Тканинна емболія судин легеневої артерії

D. @Тромбоемболія судин легеневої артерії

E. Геморагічна бронхопневмонія

23. У хворого, який страждав на гнійний отит і тромбоз сигмоподібного синуса твердої мозкової оболонки, відрив частини тромбу може загрожувати розвитком:

A. @Тромбоемболії гілок легеневої артерії

B. Тромбоемболії судин головного мозку

C. Розвитком сірого розм'якшення мозку

D. Тромбоемболії судин сітчастої оболонки ока і розвитком сліпоти

E. Тромбоемболії коронарних артерій

A. Місцевого недокрів'я

24. Чоловік помер після абдомінальної операції. На розтині у венах малого таза були виявлені численні тромби. Клінічно був зафіксований пульмокоронарний рефлекс. Де слід шукати тромбоемболи?

А. Портальна вена

B. @Легеневий стовбур

С. Лівий шлуночок серця

D. Головний мозок

E. Вени нижніх кінцівок

25. У хворого, 27 років, з політравмою (закрита травма грудної клітини, закритий перелом правого стегна) через дві години після проведення скелетного витягнення різко погіршився стан і, на фоні гострої легенево- серцевої недостатності, настала смерть. При гістологічному дослідженні кровоносних судин легень та головного мозку померлого, при забарвленні Суданом ІІІ, виявлені краплі помаранчевого кольору, які закупорюють просвіт судин. Яке ускладнення політравми розвинулося у хворого?

A. @Жирова емболія

B. Газова емболія

C. Мікробна емболія

D. Тромбоемболія

E. Повітряна емболія

26. У хворого, 31 років, з діагнозом: «Перелом правого стегна з великою кількістю уламків», на 3 добу від одержання травми з’явилися скарги на біль у грудній порожнині, утруднене дихання. Через добу на фоні прогресуючої серцево-дихальної недостатності настала смерть. При гістологічному дослідженні у кровоносних судинах легень та головного мозку виявлені суданофільні краплини оранжевого кольору, які повністю перекривали просвіти судин мікроциркуляторного русла. З яким ускладненням пов’язана смерть хворого?

A. Медикаментозною емболією

B. Газовою емболією

C. @Жировою емболією

D. Мікробною емболією

E. Тромбоемболією

27. Хворий, 63 років, помер від гострої легенево-серцевої недостатності. Під час розтину було запідозрено жирову емболію легеневої артерії. Який метод забарвлення мікропрепаратів потрібно застосувати для підтвердження діагнозу?

А. Гематоксилін-еозін

B. Пікрофуксин

С. @Судан III

D. Конго-рот

E. Метиленовий синій

28. Під час дорожньо-транспортної пригоди водій отримав поранення в шию розбитим склом. Кровотеча була невелика, але через декілька хвилин потерпілий помер при явищах гострої ядухи. При розтині серця померлого у заповненій водою порожнині перикарда виділяються пухирці. Вкажіть імовіриний патологічний процес.

A. @Повітряна емболія

B. Газова емболія

C. Жирова емболія

D. Тромбоемболія

E. Емболія чужорідними тілами

29. У хворого після відкритого перелому ключиці раптово настала смерть. На розтині в правому шлуночці серця і легеневих артеріях виявлено пінисту кров. Що стало причиною смерті?

A. Жирова емболія

B. Бактеріальна емболія

C. Кровотеча

D. Тканинна емболія

E. @Повітряна емболія

30. До лікарні потрапив хворий з пораненням яремної вени. При обстеженні встановлено зниження артеріального тиску, збільшення центрального венозного тиску, ціаноз. Яке порушення периферичного кровообігу виникло у хворого?

A. Емболія портальної вени

B. Тромбоемболія

C. Ішемія

D. Емболія малого кола кровообігу

E. @Емболія великого кола кровообігу

31. Чоловік з кесонною хворобою помер з ознаками гострих порушень мозкового кровообігу в басейні а. meningea media лівої півкулі головного мозку. На розтині виявлено осередок сірого розм'якшення мозку в зазначеній ділянці розмірами 6х7х3,4 см. Що спричинило смерть людини?

A. @Газова емболiя

B. Жирова емболiя

C. Тромбоз

D. Тромбоемболiя

E. Атеросклероз судин

32. У льотчика, який загинув внаслідок розгерметизації кабіни літака, при розтині були виявлені: добре виражене трупне задубіння, емфізема підшкірної клітковини тулуба та обличчя; у легенях спостерігався набряк та периваскулярні крововиливи, у венах - піниста та рідка кров. При гістологічному дослідженні внутрішніх органів у судинах виявлено велику кількість пухирців, у печінці - жирова дистрофія; в головному і спинному мозку - множинні дрібні ішемічні осередки сірого розм'якшення. Вкажіть найбільш ймовірну причину таких змін.

A. Повітряна емболія

B. Тромбоемболія

C. Тканинна емболія

D. Жирова емболі

E. @Газова емболія

33. Робітник ртутного комбінату звернувся до лікаря зі скаргами на слабкість, зниження працездатності, млявість. Об’єктивно: пожовтіння шкіри та слизових оболонок, окремі діапедезні крововиливи. В біоптаті печінки - виражені дистрофічні зміни гепатоцитів, дрібні крововиливи та окремі гемосидеробласти. Назвати механізм крововиливів:

A. Роз’їдання стінки протеолітичними ферментами

B. Розрив стінки судини

C. Підвищення проникності артерій середнього калібру

D. Підвищення проникності вен середнього калібру

E. @Підвищення проникності судин мікроциркуляторного русла

34. Хворого, 40 років, який страждає на хронічну виразкову хворобу шлунка, госпіталізовано зі скаргами на гострий біль в епігастральній ділянці, одноразову блювоту у вигляді “кавової гущі”. В стаціонарі зареєстровано мелену. Назвати патологічний процес, що обумовив дані симптоми захворювання:

А. Гематома

В. Геморагічна інфільтрація

С. Внутрішня кровотеча

D. Геморагічний синдром

Е. @Зовнішня кровотеча

35. На розтині померлого в правій півкулі головного мозку виявлено порожнину неправильної форми 4х2,5см, заповнену червоними згустками крові і розм'якшеною тканиною мозку. Назвіть відповідну патологію головного мозку.

А. Кіста

B. Геморагічне просочення

С. Ішемічний інфаркт

D. @Гематома

E. Абсцес

36. У хворого похилого віку виникло гостре порушення мозкового кровообігу з коматозним станом і смертельним наслідком. При розтині в правій півкулі головного мозку виявлено велику порожнину, заповнену кров'ю. Яки патологічний процес виявлено в головному мозку?

A. Інфаркт мозку

B. Геморагічну інфільтрацію

C. @Гематому

D. Діапедезний крововилив

E. Пухлину мозку

37. При розтині померлого, що страждав на гіпертонічну хворобу, у речовині головного мозку виявлено порожнину, стінки якої мають іржавий колір. Що передувало виникненню даних змін?

A. @Гематома

B. Діапедезні крововиливи

C. Ішемічний інфаркт

D. Плазморагії

E. Абсцес

38. Хворий, 35 років, поступив у лікарню зі скаргами на багаторазову блювоту, пронос, падіння артеріального тиску, серцебиття. Свій стан пов'язує з прийомом недоброякісної їжі. Дослідження показало інфікування сальмонелами. В аналізі крові - збільшення числа еритроцитів в одиниці об'єму. Вкажіть розлад кровообігу:

A. @Згущення крові

B. Гемоліз еритроцитів і компенсаторне посилення гемопоезу

C. Загальне артеріальне повнокров'я

D. Поліцитемія

E. Гіперхромна анемія

39. При аутопсiї померлої вiд полiорганної недостатностi, виявленi численнi згортки кровi в мiкросудинах легень, головного мозку нирок, печiнки, наднирникiв, а також осередковi геморагiї в слизових i серозних оболонках органiв. Який процес виявлено в даному випадку?

A. Дисемiнований тромбоз

B. @Дисемiноване внутрiшньосудинне згортання кровi

C. Дисемiнований стаз

D. Дисемiноване гостре недокрiв'я

E. Дисемiнований садж-феномен

40. Хворого, 30 років, госпіталізовано до інфекційного відділення у тяжкому стані з гектичною температурою, болем у горлі, інтоксикацією. Смерть настала на третю добу на фоні прогресуючої серцево-судинної недостатності, що супроводжувалася симптомами шлунково-кишкової кровотечі, діапедезними крововиливами у шкіру. На розтині виявлено: субарахноїдальні крововиливи. Гістологічно у внутрішніх органах – фокуси некрозів та крововиливів, стаз та тромбоз судин мікроциркулярорного русла, сладж-феномен. Назвати патологічний процес, що розвинувся:

A. Гіпертермія

B. Шок

C. @Синдром дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові

D. Геморагічний синдром

E. Тромбоцитопенічний синдром

41. Хворого, 30 років, госпіталізовано до інфекційного відділення у тяжкому стані з гектичною температурою, болем у горлі, інтоксикацією. Смерть настала на третю добу на фоні прогресуючої серцево-судинної недостатності, що супроводжувалася симптомами шлунково-кишкової кровотечі, діапедезними крововиливами у шкіру. На розтині виявлено: субарахноїдальні крововиливи. Гістологічно у внутрішніх органах – фокуси некрозів та крововиливів, стаз та тромбоз судин мікроциркулярорного русла, сладж-феномен. Назвати патологічний процес, що розвинувся:

A. Гіпертермія

B. Шок

C. Синдром згортання крові

D. @Тромбо-геморагічний синдром

E. Тромбоцитопенічний синдром

42. Хворий, 29 років, у результаті автотранспортної пригоди отримав множинні закриті переломи, помер на фоні прогресуючої дихальної недостатності. На розтині: в легенях - множинні ателектази, під вісцеральною плеврою - петехіальні крововиливи, з поверхні розрізу стікає рожева рідина пінистого вигляду. Мікроскопічно: в судинах мікроциркуляторного русла - стаз, сладж-феномен, тромбоз; у просвітах альвеол - серозна рідина. Назвати процес у легенях:

A. Гостра лівошлуночкова недостатність

B. Пневмонія

C. Хронічна лівошлуночкова недостатність

D. @Шок

E. Туберкульоз

43. Жінка, 59 років, поступила в лікарню з ознаками ексикозу в стані глибокого шоку, аутопсійне мікробіологічне дослідження кишкового вмісту виявило наявність вібріону Ель Тор. Який вид шоку спричинив смерть хворої?

A. Травматичний

B. @Гіповолемічний

C. Токсичний

D. Анафілактичний

E. Кардіогенний

44. Хвору, 42 років, через тиждень після вживання сирих домашніх яєць, госпіталізовано до інфекційного відділення зі скаргами на слабкість, втому, гарячку, нудоту та діарею (до 15 разів на добу). У стаціонарі з’явилася прогресуюча олігоанурія і настала смерть в результаті шоку. Назвати вид шоку у хворої:

A. @Інфекційно-токсичний

B. Кардіогенний

C. Септичний

D. Анафілактичний

E. Травматичний

45. У хворого на сепсис у фiналi захворювання вiдмiчено швидкопрогресуючу, наростаючу легеневу недостатнiсть. На секцiї - помiтний набряк тканини легень. Гiстологiчно вiдмiчається потовщення та набряк альвеолярних перегородок, наявнiсть гiалiнових мембран та некротизованих епiтелiальних клiтин в альвеолах. Вказанi змiни характернi для:

A. Набряку легень гемодинамiчного характеру

B. Розвитку бронхоектатичної хвороби

C. Обструкцiї бронхiв

D. @Респiраторного дистрес-синдрому

E. Приєднання в фiналi захворювання пневмонiї

46. У хворого на алкогольний цироз печінки - скарги на загальну слабкість, задишку. Виявлено: зниження артеріального тиску, асцит, розширення поверхневих вен передньої черевної стінки, спленомегалію. Ваш діагноз:

A. Недостатність правого шлуночка серця

B. Тотальна серцева недостатність

C. Недостатність лівого шлуночка серця

D. @Синдром портальної гіпертензії

E. Колапс

47. Жінка, 45 років, хворіє на рак лівої молочної залози. На лівій руці є ознаки недостатності лімфатичної системи - набряк кінцівки, збільшення лімфовузлів. Яка форма недостатності лімфообігу спостерігається у хворої?

A. @Механічна недостатність

B. Динамічна недостатність

C. Резорбційна недостатність

D. Змішана недостатність

E. -

48. У хворої, 52 років, через рік після правобічної мастектомії з приводу злоякісної пухлини поступово збільшився об’єм правої руки. Поверхня шкіри стала грубою, в зморшках, з ціанозом. При пальпації рука з підвищеною шорохуватістю, омозолінням. При гістологічному дослідженні біоптату встановлено потовщення дерми в 4 рази, дифузне розростання волокнистої сполучної тканини з ділянками гіалінозу. Назвати вид порушеного лімфообігу:

A. @Механічна

B. Резорбційна зі зміною дисперсності білків

C. Динамічна

D. Резорбційна зі збільшенням проникності лімфатичних капілярів

E. Функціональна

49. У 49 річної жінки після видалення лімфатичних вузлів правої аксилярної ділянки з приводу раку грудної залози через півроку виявлено збільшення правої верхньої кінцівки в об’ємі та значне її ущільнення, гладка та напружена шкіра, через щілиноподібні дефекти якої на поверхню витікає прозора рідина. Діагностуйте вид порушення лімфообігу:

A. Хронічна набута місцева лімфедема

B. Хронічна вроджена місцева лімфедема

C. Гостра місцева лімфедема

D. Хронічна загальна лімфедема

E. Гостра загальна лімфедема

50. На розтині тіла жінки, 69 років, виявлено пухлину передньої стінки черевної порожнини. З черевної порожнини вилучено 1500,0 мл рідини з сіруватим відтінком. В результаті лабораторних аналізів у рідині виявлено велику кількість жиру. Назвати патологічний процес у черевній порожнині:

A. Марантичні набряки

B. Анасарка

C. @Хільозний асцит

D. Фібринозний перитоніт

E. Гнійний перитоніт

51. У хворого, 27 років, гострий кавернозний вторинний туберкульоз ускладнився правобічним ексудативним плевритом. При пункції правої плевральної порожнини отримано 800,0 мл рідини білого кольору, яка нагадує розведене молоко. Назвати патологічний процес у плевральній порожнині.

A. Гемоторакс

B. @Хілоторакс

C. Гідроторакс

D. Емпієма плеври

E. Фібринозний перикардит

ОСНОВИ ОНКОМОРФОЛОГІЇ.

1. Хворий помер від раку шкіри. З анамнезу встановлено, що він 15 років працював у науковій лабораторії з вивчення впливу іонізуючого опромінення на життєві об'єкти. Назвіть, яке іонізуюче опромінення привело до цього захворювання.

A. α-промені

B. β-промені

C. Нейтрони

D. @Рентгенівське

E. γ-промені

2. У хворої, яка мешкає в Чорнобильськiй зонi, через 5 рокiв пiсля аварiї збiльшилась щитовидна залоза, в бiоптатi дiагностовано папiлярний рак залози. Вкажiть провідний механiзм у розвитку цього захворювання.

A. Дефіцит йоду в їжi

B. Стрес

C. Травма

D. @Вплив радiонуклiдiв

E. Надлишок йоду в їжi

3. Мікроскопічне дослідження новоутворення шкіри показало: паренхіма складається з покривного епітелію зі збільшеним числом шарів. Строма разом з розростаннями епітелію формує сосочки. Вкажіть вид атипізму.

A. Клітинний

B. @Тканинний

C. Метаболічний

D. Функціональний

E. Гістохімічний

4. При гiстологiчному дослiдженнi новоутворення шкiри виявлено: паренхiма сформована з покривного епiтелiю зі збiльшеним числом шарiв. В епiтелiї збережена полярнiсть клiтин, стратифiкацiя, цiлiснiсть власної мембрани. Строма розташована в центрi сосочкiв. Вкажiть вид атипiзму.

A. Клiтинний.

B. Метаболiчний.

C. Функцiональний.

D. Морфологiчний.

E. @Тканинний

5. У хворого в прямій кишці виявлені дрібні вузли на тонкій ніжці. При мікроскопічному дослідженні біоптату слизової оболонки встановлено розростання сполучної тканини і залоз. Про який процес йдеться?

A. @Гіперпластичний поліп

B. Гіпертрофія

C. Метаплазія

D. Атрофія

E. Склероз

6. При ендоскопiчному дослiдженнi сечового мiхура проведено бiопсiю пухлини, що складається з тонких, розгалужених сосочкiв, вкритих декiлькома рядами клiтин перехiдного епiтелiю. Назвiть пухлину:

A. @Папiлома

B. Базалiома

C. Перехiдноклiтинна карцинома

D. Плоскоклiтинна карцинома

E. Фiброаденома

7. У жінки на шкірі шиї виявляється зморшкувате новоутворення кулястої форми, на ніжці. В біоптаті: надмірна проліферація покривного епітелію і строми шкіри; полярність клітин, їх комплексність, власна мембрана збережена, є тканинний атипізм. Ваш діагноз?

A. @Папілома

B. Рак

C. Фіброма

D. Невус

E. Саркома

8. Хворому видалено пухлинне утворення шкіри, яке має вигляд вузла з сосочковою поверхнею (нагадує цвітну капусту), щільної консистенції. Мікроскопічно пухлина складається з багатьох сосочків. Паренхіма сформована з покривного епітелію зі збільшеним числом шарів. В епітелії збережена полярність клітин, шари стратифіковані, цілісність власної мембрани збережена. Строма пухлини розташована в центрі сосочків. Який найвірогідніший діагноз?

A. @Папілома

B. Фіброма

C. Аденома

D. Фіброаденома

E. Цистаденома

9. У хворого, 34 років, з'явилася охриплість голосу, під час ларингоскопії виявлено пухлину гортані, сіро-білого кольору з сосочковою поверхнею. Мікроскопічно: розростання сполучної тканини, яка вкрита багатошаровим плоским епітелієм зі збільшеним зроговінням, клітинна атипія відсутня. Достовірніше всього це:

A. Фіброма

B. Поліп

C. Ангіома

D. Ангіофіброма

E. @Папілома

10. Гістологічне дослідження біопсії пухлини сечового міхура показало, що вона складається з тонких сосочків, що гілкуються, вкритих декількома рядами клітин перехідного епітелію. Назвіть пухлину.

A. Базаліома

B. Перехідно-клітинна карцинома

C. Плоскоклітинна карцинома

D. @Перехідно-клітинна папілома

E. Фіброаденома

11. Вкажiть доброякiсну органонеспецифiчну пухлину з епiтелiю:

A. Фiброма

B. Семiнома

C. @Аденома

D. Лейомiома

E. Лiпома

12. У хворої з молочної залози оперативно видалено щiльний вузол дiаметром 2.0 см у капсулi. На розрізi вiн бiло-рожевий, волокнистий. Мiкроскопiчно: пухлина представлена залозами без клiтинного атипiзму, що здавленi сполучною тканиною. У пухлинi строма переважає над залозистою паренхiмою. Ваш дiагноз?

A. Пролiферативна мастопатiя

B. Аденокарцинома

C. Непролiферативна мастопатiя

D. Аденома

E. @Фiброаденома

13. У жінки, 20 років, під час медичного оляду при пальпації в молочній залозі виявлено щільний інкапсульований вузол діаметром 1.0см. Результат післяопераційного біопсійного дослідження: розростання сполучної тканини навколо проток молочної залози та залозисті елементи різного діаметра, що не утворюють часточок, без ознак клітинного атипізму. Яка відповідь патологоанатома?

A. @Фіброаденома

B. Фіброма

C. Метастаз раку

D. Аденома

E. Фіброзний рак

14. При дослідженні біоптату вагінальної порції шийки матки у базальному відділі епітеліального пласта виявлено збільшення кількості клітин, підвищення мітотичної активності і порушення полярності клітин. Вкажіть характер виявленої патології.

A. Помірна дисплазія

B. Важка дисплазія

C. @Легка дисплазія

D. Акантоз

E. Спонгіоз

15. У 47-рiчного чоловiка пiд час колоноскопiї дiагностовано полiп прямої кишки, який був видалений. При гiстологiчному дослiдженнi полiпа виявленi характернi морфологiчнi ознаки аденоматозного полiпа, а також деякi ознаки малiгнiзацiї. Вкажiть найдостовiрнiшу морфологiчну ознаку малiгнiзацiї.

A. Епiтелiальнi клiтини у залозах мають гiперхромнi ядра

B. У залозистому епiтелiї спостерiгаються множиннi мiтози

C. @Поодинокi залозистi структури знаходяться у нiжцi полiпа

D. Пухлина має органоїдну будову

E. Полiп побудований з призматичного епiтелiю, який утворює залозистi структури

16. Гістологічне дослідження біоптату з ділянки пухлини слизової оболонки правого бронха, показало наявність клітинного і тканинного атипізму, появу структур у вигляді «ракових перлин». Назвіть патологічний процес.

A. Доброякісна пухлина

B. Гіперплазія

C. Метаплазія

D. Гіпоплазія

E. @Злоякісна пухлина

17. При гістологічному дослідженні біоптату ерозії шийки матки у хворої, 47 років, виявлені ознаки клітинного атипізму, базальна мембрана - без змін. Поставити діагноз.

A. @Карцинома in situ

B. Ерозія

C. Аденокарцинома

D. Папілома

E. Ендометріоз

18. У шкiрi виявлено щiльну, рухому, чiтко вiдмежовану вiд оточуючих тканин пухлину. На розрiзi вона бiлого кольору, представлена волокнистою тканиною. Мiкроскопiчно: хаотично переплетенi колагеновi волокна, клiтин мало. Назвіть вид росту пухлини?

A. @Експансивний

B. Інвазивний

C. Інфільтруючий

D. На місці

E. Апозиційний

19. При лапаротомії у чоловіка, 49 років, виявлено пухлину в ділянці сигми, що проростає усі її шари та обтурує просвіт кишки. Який характер росту у виявленої пухлини по відношенню до оточуючих тканин?

A. Ендофітний

B. Експансивний

C. Мультицентричний

D. @Інфільтруючий

E. Екзофітний

20. У чоловіка, 37 років, при гастроскопічному дослідженні в ділянці малої кривизни виявлене пухлинне утворення діаметром 1,5 см на ніжці. Який характер росту пухлини?

A. Експансивний

B. Інфільтруючий

C. Апозиційний

D. @Екзофітний

E. Ендофітний

21. На розтині тіла померлого від ракової інтоксикації, виявлено: потовщення стінки шлунка до 1,2 см, слизова оболонка нерухома, її складки не виявляються. На розрізі - тканина однорідна, біляста, хрящоподібної щільності. Для якої форми пухлини характерні описані зміни?

A. Вузол

B. @Інфільтрат

C. Виразка

D. Виразково-інфільтративна

E. Кіста

22. У хворого на шкірі щоки поступово розвинулася бляшка з некрозом і виразкою в центрі. При патогістологічному дослідженні біоптату виявлено розростання атипових епітеліальних клітин з великою кількістю патологічних мітозів. Ваш діагноз.

A. @Рак шкіри

B. Саркома

C. Папілома

D. Трофічна виразка

E. Фіброма

23. У хворого на шкірі обличчя з'явилося пухлинне утворення бляшковидної форми з виразкою. Ваш попередній діагноз до гістологічного дослідження.

A. Текома

B. @Базаліома

C. Карциноїд

D. Пінеалома

E. Тімома

24. Чоловік, 45 років, звернувся до лікаря з приводу бляшкоподібного утвору на шиї. В біоптаті шкіри гістологічно виявлено пухлинні клітини, розташовані гніздами, які мають круглу та овальну форму з вузьким обідком базофільної цитоплазми та схожі на клітини базального шару епідермісу. Як називається пухлина?

A. @Базаліома

B. Епідермальний рак

C. Гідраденома

D. Трихоепітеліома

E. Сирінгоаденома

25. У хворого, 69 рокiв, на шкiрi в дiлянцi нижньої повiки з’явилося невелике бляшкоподiбне утворення з наступним виразкуванням, яке було оперативно видалене. При мiкроскопiчному дослiдженнi утворення: в дермi шкiри - комплекси з атипових епiтелiальних клiтин; по периферiї клiтини розташованi перпендикулярно до базальної мембрани. Клiтини темнi, призматичної полiгональної форми з гiперхромними ядрами з частими мiтозами. Iнодi зустрiчаються утворення, подiбнi до волосяного фолiкула. Яка гiстологiчна форма раку у хворого?

A. @Базально-клiтинний рак

B. Плоскоклiтинний рак з ороговiнням

C. Плоскоклiтинний рак без ороговiння

D. Аденокарцинома

E. Недиференцiйований рак

26. При гістологічному дослідженні ворсинчатої пухлини сечового міхура встановлено, що вона побудована з клітин атипового перехідного епітелію з патологічними мітозами, які формують пухлинні сосочки і проростають в м'язовий шар. Назвіть вид пухлини.

A. Ворсинчата аденома

B. @Перехідно-клітинний рак

C. Папілома

D. Аденокарцинома

E. Саркома

27. У чоловіка, 64 років, який тривалий час курив і вживав міцні спиртні напої, на бічній поверхні язика виявили подібний на виразку утвір з білої, помірно щільної тканини розмірами 5х3 см. При гістологічному дослідженні біоптату виявили, що він побудований з клітин, які формують солідні структури і тяжі, що нагадують за будовою багатошаровий плоский епітелій, в якому клітини з вираженим поліморфізмом, з великими атиповими ядрами з патологічними мітозами. Діагностуйте виявлене у чоловіка захворювання:

A. @Плоскоклітинний незроговілий рак

B. Плоскоклітинний зроговілий рак

C. Еритроплакія

D. Рак на місці

E. Лейкоплакія

28. Гістологічне дослідження біопсії бронха виявило пухлину, яка побудована з гніздових скупчень атипових клітин багатошарового плоского епітелію, місцями з характерними “перлинами”. Ваш діагноз?

A. Плоскоклітинний рак без зроговіння

B. Солідний рак

C. Слизовий рак

D. Скір

E. @Плоскоклітинний рак зі зроговінням

29. У хворого, 52 років, з клінічним діагнозом «Хронічний бронхіт, пневмосклероз», взято біоптат з підозрілої ділянки слизової оболонки лівого бронха. Гістологічно встановлено клітинний і тканинний атипізм, поява структур у вигляді ”ракових перлин”. Якому патологічному процесу відповідають виявлені гістологічні зміни?

A. Хронічний поліпозний бронхіт

B. @Плоскоклітинний рак бронха зі зроговінням

C. Бронхоектаз

D. Гострий бронхіт

E. Плоскоклітинна метаплазія слизової оболонки бронха

30. Чоловік, 37 років, який страждав на хронічний бронхіт, помер від виснаження. На розтині в просвіті правого бронха виявлено ендофітне розростання світло-сірої м’якуватої тканини. Мікроскопічне дослідження: серед розростань атипового плоского епітелію - «рогові перлини». Ваш діагноз.

A. Плоскоклітинний рак без зроговіння

B. Аденокарцинома

C. @Плоскоклітинний рак зі зроговінням

D. Недиференційований рак

E. Апудома

31. У хворого, який довго палив та страждав на хронiчний бронхiт виявлено пухлину легень. Пiд час операцiї встановлено, що пухлина тiсно пов'язана зi стiнкою бронха i росте у виглядi полiпа. Мiкроскопiчно виявлено групи полiморфних епiтелiальних клiтин, мiтози, помiж яких зустрiчають лускатi оксифiльнi без'ядернi структури. Назвати гiстологiчний тип пухлини?

A. Рабдомiосаркома

B. Солiдна аденокарцинома

C. @Плоскоклiтинний рак зі зроговiнням

D. Слизовий рак

E. Щiльна папiлома

32. Чоловiкові, 56 рокiв, проведено бронхоскопiю, в ходi якої в лiвому головному бронсi виявлено екзофiтну пухлину, яка звужує просвiт бронха на 2/3; гiстологiчно - пухлина побудована з полiморфних епiтелiальних клiтин, з численними патологiчними мiтозами та гiперхромними ядрами; пухлиннi клiтини формують тяжi та гнiзда, в центральних частинах яких виявляються еозинофiльнi, концентрично орiєнтованi маси. Дiагностуйте пухлину.

A. Великоклiтинний рак

B. @Плоскоклiтинний рак з кератинізацією

C. Залозисто-плоскоклiтинний рак

D. Дрiбноклiтинний рак

E. Плоскоклiтинний рак без кератинізації

33. У хворого, 52 років, взято біопсію слизової оболонки бронха. При гістологічному дослідженні виявлені тяжі атипових клітин епітелію, які вростають в підлягаючу тканину. В центрі тяжів виявлені концентричні утворення рожевого кольору (“ракові перлини”). Назвіть вид пухлини.

A. Помірно диференційована аденокарцинома

B. Плоскоклітинна рак без ороговіння

C. Меланома

D. Перехідно-клітинний рак

E. Інвазивний плоскоклітинний рак зі зроговінням

34. У біоптаті шийки матки при гістологічному дослідженні виявлено клітинну і ядерну атипію багатошарового плоского епітелію, патологічні мітози, а також рогові перлини в глибині епітеліальних шарів. Ваш діагноз:

A. Перехідно-клітинний рак

B. Плоскоклітинний рак без зроговіння

C. Залозистий рак

D. Анапластичний рак

E. @Плоскоклітинний рак зі зроговінням

35. При мiкроскопiчному дослiдженнi бiоптату шийки матки хворої на хронiчний ендоцервiкоз виявлені клiтинна i ядерна атипiї багатошарового плоского епiтелiю, патологiчнi мiтози, а також роговi перлини в глибинi епiтелiальних шарiв. Ваш дiагноз:

A. @Плоскоклiтинний рак зi зроговiнням

B. Перехiдноклiтинний рак

C. Залозистий рак

D. Плоскоклiтинний рак без зроговiння

E. Анапластичний рак

36. У жінки, 63 років, почалася кровотеча в менопаузі. Гістологічно: у вишкребках слизової оболонки шийки матки виявлено розростання атипового епітелію з утворенням так званих "ракових перлин". Ваш діагноз?

A. @Плоскоклітинний рак зі зроговінням

B. Аденокарцинома

C. Плоскоклітинний рак без зроговіння

D. Слизовий рак

E. Недиференційований рак

37. У літньої жінки з метрорагією в менопаузі при патогістологічному дослідженні у вишкребках слизової оболонки шийки матки виявлені розростання атипового епітелію з утворенням так званих ракових перлин. Ваш діагноз?

A. @Плоскоклітинний рак зі зроговінням

B. Аденокарцинома

C. Плоскоклітинний рак без зроговіння

D. Слизовий рак

E. Недиференційований рак

38. При гістологічному дослідженні вишкребків слизової оболонки матки у хворої, 48 років, з клінічним діагнозом «Маткова кровотеча» виявлено: розростання атипових залозистих структур, які складаються з клітин з гіперхромними ядрами, фігурами мітозів, атипією. Атипові залозисті структури вростають у міометрій. Виберіть патологічний процес для якого характерні виявлені мікроскопічно зміни?

A. @Аденокарцинома матки

B. Залозиста гіперплазія ендометрію

C. Гострий ендометрит

D. Плацентарний поліп

E. Хоріонепітеліома матки

39. У хворої в клімактеричному періоді з'явилися рецидивуючі маткові кровотечі. Виконано діагностичне вишкрібання матки. У вишкребках ендометрію серед елементів крові розташовані залозисті елементи різної величини і форми, утворені атиповими клітинами з гіперхромними ядрами, з численними мітозами (у тому числі патологічними). Назвіть процес.

A. Залозиста гіперплазія ендометрію

B. @Аденокарцинома

C. Хоріонепітеліома

D. Аденоматозний поліп

E. Ознаки перерваної вагітності

40. При мікроскопічному дослідженні вишкребків слизової оболонки матки у хворої, 50 років, з клінічним діагнозом «Порушення оваріально-менструального циклу» виявлено розростання залозистих структур, які складаються з поліморфних клітин з гіперхромними ядрами, фігурами мітозів. Ваш діагноз:

A. @Аденокарцинома матки

B. Плацентарний поліп

C. Гострий ендометрит

D. Залозиста гіперплазія ендометрію

E. Хоріонепітеліома матки

41. При мікроскопічному дослідженні біоптату легень виявлено атипові клітини, які формують множинні ацинарні структури і продукують слиз. Яка гістологічна форма раку легень має місце у хворого?

A. @Аденокарцинома

B. Солідний

C. Недиференційований рак

D. Плоскоклітинний рак

E. Залозистоплоскоклітинний рак

42. При гістологічному дослідженні біопсії легені виявлені атипові клітини, які формують множинні ацинарні структури і продукують слиз. Вкажіть форму раку легень.

A. @Високодиференційована аденокарцинома

B. Помірно-диференційована аденокарцинома

C. Недиференційований рак

D. Помірно-диференційований плоскоклітинний рак

E. Залозисто-плоскоклітинний рак

43. Гістологічне дослідження вузла у видаленій молочній залозі показало, що серед рясної строми присутні різних розмірів і форми комплекси атипових поліморфних епітеліальних клітин з наявністю просвітів у центрі комплексів. Клітини з крупними ядрами, наявністю атипових мітозів. Поставте діагноз:

A. Плоскоклітинний незроговілий рак

B. Солідний рак

C. @Аденокарцинома

D. Фіброаденома молочної залози

E. Недиференційований поліморфноклітинний рак

44. При мiкроскопiчному дослiдженнi бiоптату товстої кишки виявлено пухлину з призматичного епiтелiю, що формує атиповi залозистi структури рiзної форми i розмiру. Клiтини полiморфнi, ядра гiперхромнi, є патологiчнi мiтози. Базальна мембрана залоз зруйнована. Деякi залози вистеленi псевдобагаторядним епiтелiєм, просвiт збережений. Ваш дiагноз.

A. @Аденокарцинома

B. Базально-клiтинний рак

C. Недиференцiйований рак

D. Солiдний рак

E. Слизовий рак

45. При гістологічному дослідженні біоптату з товстої кишки, виявлено пухлину з призматичного епітелію, що формує атипові залозисті структури різної форми і розмірів. Клітини поліморфні, ядра гіперхромні, є патологічні мітози. Базальна мембрана залоз зруйнована. Ваш діагноз.

A. Неінвазивна аденокарцинома

B. Солідний рак

C. @Інвазивна аденокарцинома

D. Слизовий рак

E. Недиференційований рак

46. У чоловіка, 50 років, при гастроскопії на малій кривизні в препілоричному відділі знайдене утворення кратероподібної форми. З краю утворення взято біопсію. Дані гістологічного дослідження: пухлина з залозистоподібними структурами різної форми і величини, які вростають в оточуючу тканину, з вираженим атипізмом клітин. Назвіть вид даної пухлини.

A. Плоскоклітинний рак

B. Скір шлунка

C. Слизовий рак шлунка

D. @Аденокарцинома

E. Солідний рак шлунка

47. При мікроскопічному дослідженні пухлини шлунка виявлено багато перснеподібних клітин. Назвіть гістологічний варіант раку.

A. Аденокарцинома

B. Саркома

C. Солідний

D. @Слизовий

E. Карциноїд

48. При ендоскопiї шлунка виявлено атрофiю слизової оболонки. Мiкроскопiчно в бiоптатi виявлено пухлину, побудовану з ланцюжкiв атипових епiтелiальних клiтин, розташованих серед тяжiв грубоволокнистої сполучної тканини; строма значно переважає над паренхiмою. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?

A. @Скірозний рак

B. Солiдний рак

C. Медулярний рак

D. Дрiбноклiтинний рак

E. Аденокарцинома

49. При гiстологiчному дослiдженнi бiоптатiв, взятих з потовщених країв виразки шлунка, виявленi невеликi гнiздовi скупчення рiзко атипових гiперхромних невеликих епiтелiальних клiтин, якi розташованi серед дуже розвиненої строми. Визначте пухлину:

A. @Скiрозний недиференцiйований рак

B. Медулярний рак

C. Аденокарцинома

D. Недиференцiйована саркома

E. Аденома

50. При мікроскопічному дослідженні пухлини молочної залози виявлено, що пухлина побудована з низькодиференційованих атипових клітин епітеліального походження, які утворюють трабекули, розділені між собою прошарками сполучної тканини, співвідношення клітин і строми приблизно 1:1. Назвіть гістологічний варіант раку.

A. @Солідний

B. Аденокарцинома

C. Медулярний

D. Скірозний

E. Недиференційований

51. При гістологічному дослідженні біоптату пухлини молочної залози визначаються солідні пласти, побудовані з дрібних епітеліальних клітин з поліморфними ядрами, з великою кількістю патологічних мітозів. Строми дуже мало, присутня лімфоцитарна інфільтрація. Ваш діагноз.

A. Скірозний рак

B. Хвороба Педжета

C. @Медулярний рак

D. Аденома

E. Фіброаденома

52. При бронхоскопічному дослідженні у хворого, 65 років, у початковому відділі верхньочасткового бронха правої легені знайдено утворення у вигляді поліпа діаметром до 1,0 см. При гістологічному дослідженні виявлено пухлину, яка складається з дрібних лімфоцитоподібних клітин з гіперхромними ядрами, клітини ростуть пластами і тяжами. Вкажіть вид пухлини.

A. Недиференційований великоклітинний рак

B. @Недиференційований дрібноклітинний рак

C. Плоскоклітинний рак

D. Аденокарцинома

E. Залозисто-плоскоклітинний рак

53. У хворої, 24 років, видалено пухлину яєчника, яка представлена кістою, діаметром 8 см. Під час патогістологічного дослідження було з’ясовано, що кіста має в своєму складі жирову, хрящову і нервову тканини, волосся. До якого різновиду пухлин відноситься дане утворення?

А. Пухлина жирової тканини

В. Епітеліальна органоспецифічна

С. Епителіальна органонеспецифічна

D. @Тератома

Е. Пухлина сполучної тканини

54. У хворого, 60 років, при обстеженні був діагностований рак передміхурової залози з метастазами у нижні відділи хребта, кістки таза та патологічний перелом стегна. Який патологічний процес лежить в основі розвитку метастазів пухлини?

A. Некроз тканини

B. Мікробна емболія

C. Газова емболія

D. @Тканинна емболія

E. Емболія сторонніми тілами

55. У хворої, 36 років, амбулаторно було видалено темно-коричневого кольору "родимку" на щкірі правої гомілки. Гістологічне дослідження не проводилось. Через 5 місяців у правій паховій області з'явився конгломерат лімфатичних вузлів. При гістологічному дослідженні одного з вузлів були виявлені метастази меланоми. Який шлях метастазування пухлини має місце у хворої?

A. Гематогенний

B. Анапластичний

C. Змішаний

D. Периневральний

E. @Лімфогенний

56. При розтині трупа чоловіка, 59 років, померлого від раку легень, знайдені множинні метастази. Які метастази можна розцінити як імплантаційні (контактні) за механізмом розвитку?

A. Метастази в перібронхіальні, біфуркаційні, паратрахеальні лімфатичні вузли

B. @Дрібні множинні пухлинні вузлики на плеврі

C. Метастази в головний мозок

D. Метастази в надниркові залози

E. Проростання пухлини з бронха в стравохід

57. Під час операції з приводу пухлини яєчника у жінки в черевній порожнині виявлено 2 літри геморагічної рідини, в очеревині – велика кількість вузликів діаметром до 0,5 см. При цитобіопсії у вузликах виявлено розростання ракових клітин. Який процесс розвинувся у черевній порожнині?

А. Туберкульоз

В. Геморагічний перитоніт

С. Фібропластичний перитоніт

D. Асцит

Е. @Канцероматоз очеревини

58. У жінки, 39 років, під час паліативної операції з приводу раку шлунка виявлені метастази в яєчники (“крукенбергський рак яєчників”). Який шлях метастазування призвів до ураження яєчників?

A. @Лімфогенний ретроградний

B. Лімфогенний ортоградний

C. Гематогенний

D. Імплантаційний

E. Каналікулярний

59. У хворої, 45 років, виявлені збільшені надключичні лімфатичні вузли. При дослідженні біопсійного матеріалу лімфатичного вузла виявлено метастаз перстенедібно-клітинного раку. Оберіть найбільш ймовірну локалізацію первинної пухлини.

A. @Рак шлунка

B. Рак стравоходу

C. Рак щитовидної залози

D. Рак легень

E. Рак шийки матки

60. Вкажіть локалізацію вірховського метастазу у випадку раку шлунка:

A. @Ліві надключичні лімфатичні вузли

B. Метастатичний рак яєчників

C. Карциноматоз очеревини

D. Лімфатичні вузли параректальної клітковини

E. Гематогенні метастази в печінку

61. У хворого, 52 років, виявлені збільшені надключичні лімфатичні вузли. При дослідженні біопсійного матеріалу з лімфатичного вузла виявлено метастаз перснеподібно-клітинного раку. Локалізацію первинної пухлини:

A. @Шлунок

B. Стравохід

C. Щитовидна залоза

D. Легені

E. Шийка матки

62. У померлої жінки, 41 років, оперованої у минулому з приводу пухлини шлунка, на розтині виявлено різко збільшений, щільний яєчник білого кольору. Гістологічно: в препараті вкрай атипові перснеподібні епітеліальні клітини, які розміщені серед сполучної тканини. Яке захворювання мало місце у хворої?

A. Серозна цистаденокарцинома

B. @Крукенбергський рак яєчника

C. Псевдомуцинозна цисткарцинома

D. Злоякісна текома

E. Злоякісна гранульозоклітинна пухлина

63. Вкажіть локалізацію вірховського метастазу у випадку раку шлунка:

A. @Ліві надключичні лімфатичні вузли

B. Метастатичний рак яєчників

C. Карциноматоз очеревини

D. Лімфатичні вузли параректальної клітковини

E. Гематогенні метастази в печінку

64. Локалізація крукенбергівського метастаза у випадку раку шлунка:

A. Карциноматоз очеревини

B. В ліві надключичні лімфатичні вузли

C. @Ретроградні лімфогенні метастази в яєчники

D. Гематогенні метастази в печінку

E. В лімфатичні вузли параректальної клітковини

65. Під час розтину померлого в печінці виявлені метастази раку. Вважаючи, що мова йде про первинні метастази гематогенного походження, яка локалізація первинної пухлини?

А. Легені

В. @Шлунок

С. Молочна залоза

D. Гортань

Е. Нирки

66. Хворий на рак шлунка з множинними метастазами помер від ракової кахексії. Назвати характерні зміни в серці, які були виявлені на ротині:

A. @Бурая атрофія міокарда

B. Амілоїдна кардіомегалія

C. Дилятаційна кардіоміопатія

D. Гіпертрофічна кардіоміопатія

E. "Тигрове" серце

67. У хворого, прооперованого з приводу масивної заочеревинної пухлини, розвинулася гостра ниркова недостатність. Які морфологічні зміни лежать в її основі?

A. Тромбоемболія ниркової артерії

B. Апоптоз

C. @Некротичні зміни ептелію канальців

D. Гематурія

E. Некротичні зміни в клубочках нирки

ПУХЛИНИ ЕПІТЕЛІАЛЬНІ РІЗНИХ ОРГАНІВ

1. Мікроскопічне дослідження новоутворення шкіри показало: паренхіма складається з покривного епітелію зі збільшеним числом шарів. Строма разом з розростаннями епітелію формує сосочки. Вкажіть вид атипізму.

А. Гістохімічний

B. Клітинний

С. Метаболічний

D. Функціональний

Е. @Тканинний

2. У жінки на шкірі шиї утворилося кулястої форми, зморшкувате новоутворення на ніжці. У біоптаті: надлишкова проліферація покривного епітелію і строми шкіри, полярність клітин, їх комплексність, власна мембрана збережена, тканинний атипізм. Ваш діагноз?

A. Саркома

B. Рак

C. Фіброма

D. Невус

E. @Папілома

3. Хворому видалено пухлинне утворення на шкірі, яке має вигляд вузла з сосочковою поверхнею (нагадує кольорову капусту), щільної консистенції. Мікроскопічно пухлина складається з багатьох сосочків. Паренхіма сформована з покривного епітелію зі збільшеним числом шарів. В епітелії збережена полярність клітин, стратифікація ядер, цілісність власної мембрани. Строма пухлини розташована в центрі сосочків. Який найбільш ймовірний діагноз?

А. @Папілома

B. Фіброма

C. Аденома

D. Фіброаденома

E. Цистаденома


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   58


написать администратору сайта