Главная страница
Навигация по странице:

  • Вартість об­робки 1000 голів, тис.грн Сума, тис.грн Примітка

  • КОШТОРИС витрат. .районної лікарні державної ветеринарної медицини на 2005 рік

  • Найменування 2004 рік 2005 рік

  • Бухгалтерський облік в установах ветеринарної медицини

  • ОВД-учебник. Розділ Ветеринарний облік, звітність та діловодство 230


    Скачать 4.11 Mb.
    НазваниеРозділ Ветеринарний облік, звітність та діловодство 230
    АнкорОВД-учебник.doc
    Дата16.02.2017
    Размер4.11 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаОВД-учебник.doc
    ТипДокументы
    #2750
    КатегорияБиология. Ветеринария. Сельское хозяйство
    страница28 из 43
    1   ...   24   25   26   27   28   29   30   31   ...   43


    192

    193

    У неблагополучних господарствах, наприклад із туберкульозу, лей­козу, гельмінтозів, у яких проводять оздоровчі заходи, вказані норми можуть збільшуватися на 15-30%.

    План фінансування ветеринарних заходів розробляють управ­ління державної ветеринарної медицини АР Крим, областей, міст, вихо­дячи з річних планів протиепізоотичних заходів та розрахункових норма­тивів вартості щеплень, досліджень, лікувально-профілактичних обро­бок. Його складають за такою формою:

    п/п

    Найменування заходів

    Об'єм (к-сть) щеп­лень, досліджень, обробок, тис.гол.

    Вартість об­робки 1000 голів, тис.грн

    Сума, тис.грн

    Примітка



















    При, складанні планів фінансування ветеринарних заходів органи ветеринарної медицини керуються "Приблизними нормами вартості об­робки однієї голови при заходах по боротьбі із заразними хворобами сільськогосподарських тварин", які затверджує ДДВМ Мінагрополітики України.

    В нормативах проведена калькуляція витрат для обробки 1000 го­лів худоби, яка включає вартість біопрепаратів, дезінфектанту, інших матеріалів (вата, спирт тощо), амортизацію інструментарію. По окремих хворобах враховують розрахунки витрат на утримання ветеринарно-карантинного загону, ветеринарно-міліцейського поста, дезінфекційного загону, діючих в неблагополучних господарствах, населених пунктах під час ліквідації епізоотії.

    Наводимо приклад калькуляції витрат.

    Виділені установі чи організації ветеринарної медицини асигнуван­ня на ветеринарні заходи витрачають за кошторисом, який погоджується з фінансовими органами (районним чи міським фінансовим відділом, банком).

    У будь-якій установі ветеринарної медицини складають кошторис витрат по всіх джерелах фінансування (бюджетних та позабюджетних) керівник та бухгалтер, погоджують його з фінансовим відділом районної чи міської адміністрації.

    Наводимо форму кошторису витрат районної державної лікарні ве­теринарної медицини (таблиця 16).

    Таблиця 16

    КОШТОРИС

    витрат.

    .районної лікарні

    державної ветеринарної медицини на 2005 рік

    Номер статті

    Найменування

    2004 рік

    2005 рік

    за­тверд­жено

    вико­нано

    всього

    у т.ч. по кварталах

    1

    2

    3

    4

    1

    Заробітна плата






















    2

    Нарахування на заробітну плату






















    3

    Канцелярські та господар­ські витрати






















    4

    Відрядження та службові поїздки






















    5

    Навчальні витрати, на науково-дослідну роботу, придбання книг для біблі­отеки






















    6

    Придбання медикаментів та перев'язувальних засо­бів






















    7

    Придбання обладнання та інвентаря






















    8

    Капітальні вкладення поза державним планом






















    9

    Придбання м'якого інвен­таря та обладнання






















    10

    Державні капітальні вкла­дення за планом






















    11

    Капітальний ремонт буді­вель та споруд






















    12

    Інші витрати






















    . районної лікарні

    Начальник

    державної ветеринарної медицини.

    Бухгалтер

    О


    194

    195

    У статті 1 "Заробітна плата" передбачають витрати на заробітну плату за встановленими посадовими окладами, ставками, розцінками всім штатним працівникам; виплату надбавок до заробітної плати за ви­слугу років, за шкідливість, за роботу в сільській місцевості, за почесні звання.

    До статті 2 "Нарахування на заробітну плату" відносять витрати для сплати внесків на державне соціальне страхування із заробітної плати згідно із статтею 1.

    До статті 3 "Канцелярські та господарські витрати" відносяться ви­трати на придбання канцелярських матеріалів, виготовлення та при­дбання книг і бланків обліку та звітності, книг для діловодства; типо-графські витрати; оплата послуг обчислювальних центрів; витрати на зв'язок (абонентська плата за телефон, міжміські розмови, оплата по­штових відправлень); витрати на придбання довідкової та періодичної літератури; господарські витрати (наймання приміщень, опалення, осві­тлення, водопостачання, каналізація, оплата палива, електроенергії, во­ди, поточний ремонт); витрати на оплату квартир та комунальних по­слуг; витрати на утримання автомобільного та вантажного транспорту.

    В статті 4 "Відрядження та службові роз'їзди" передбачаються ви­трати на оплату проїзду, добових та квартирних при службових відря­дженнях; підйомних та добових при переміщенні працівників; відря­джень на курси та в навчальні установи.

    До статті 5 "Витрати навчальні, на науково-дослідні роботи, при­дбання книг для бібліотек" відносяться витрати на придбання матеріалів та предметів для навчально-дослідної роботи, літератури з питань ве­теринарної медицини.

    До статті 6 "Придбання медикаментів та перев'язувальних засобів" відносяться витрати на придбання медикаментів та інших засобів для лікувальних установ, плівок для рентгенівських знімків, матеріалів для проведення аналізів.

    В статті 7 "Придбання обладнання та інвентаря" плануються витра­ти на придбання ветеринарного обладнання, інструментів, апаратури, приладів; столів, шаф, стільців та інших канцелярських меблів, вішалок, стінних годинників, обчислювальних приладів, друкарських машинок, комп'ютерної техніки тощо.

    До статті 9 "Придбання м'якого інвентаря та обладнання" відносять­ся витрати на виготовлення та придбання спецодягу, спецвзуття, попе­реджувальних пристосувань, спецобмундирування, м'яких меблевих ку­точків.

    196

    У статтях 8, 10, 11 передбачаються витрати відповідно до назв цих статей.

    У статті 12 "Інші витрати" передбачаються кошти на виготовлення почесних грамот, фінансування науково-дослідних госпрозрахункових робіт, преміювання працівників у межах сум, виділених у встановленому порядку.

    Кошторис передбачає витрати на рік по кожній статті з розподілом на чотири квартали.

    Витрати на утримання підпорядкованих районним чи міським лікар­ням установ ветеринарної медицини (дільничні лікарні, дільниці, пункти ветеринарної медицини) включаються також у кошторис витрат з роз­поділом по цих установах.

    Підкреслюємо, що окремо складаються кошториси витрат на фінан­сування з державного бюджету та на витрачання позабюджетних коштів.

    По закінченні календарного року складається та представляється фінансуючому органу звіт про виконання кошторису витрат із вказівкою витрат по кожній статті.

    Важливого значення для забезпечення нормальної роботи установи набуває дотримання фінансової дисципліни. Керівник (він же розпоряд­ник кредитів) не повинен допускати перевитрачання коштів та ретельно поквартально притримуватися сум по кожній статті кошторису. На нього покладена відповідальність за збереження та правильне використання матеріальних цінностей лікарні, лабораторії чи інших установ ветери­нарної медицини.

    Бухгалтерський облік в установах ветеринарної медицини ве­деться у відповідності з Інструкцією Міністерства України. Відповідаль­ність за ведення бухгалтерського обліку та його організацію покладаєть­ся на керівників та бухгалтерів установ ветеринарної медицини.

    У зв'язку з централізацією бухгалтерського обліку у сільських райо­нах створені при районних державних лікарнях ветеринарної медицини централізовані бухгалтерії за рахунок штатів бухгалтерів лікарні, держа­вної лабораторії ветеринарної медицини, інкубаторно-птахівничої стан­ції та інших невеликих установ.

    При централізації бухгалтерського обліку керівники установ ветери­нарної медицини зберігають право: заключати угоди на надання ветери­нарних послуг, трудові угоди на виконання робіт, видавати аванси своїм співробітникам на господарські потреби; оплачувати витрати за рахунок асигнувань, передбачуваних кошторисом, витрачати матеріали, затвер­джувати авансові звіти, документи по інвентаризації, акти на списання

    197

    непридатних для використання основних засобів та інших матеріальних цінностей.

    Законодавством України встановлено, що платежі за забов'язан-нями між державними, кооперативними, громадськими організаціями проводяться у порядку безготівкових розрахунків через кредитні устано­ви, у яких вказані організації зберігають свої грошові кошти.

    Розрахунки готівкою допускаються лише в окремих випадках.

    Установи ветеринарної медицини відкривають розрахункові та по­точні рахунки в кредитних установах, ведуть відповідні фінансові опера­ції в межах кошторисних асигнувань (як з державного бюджету, так і по­забюджетних асигнувань).

    Не користуються правом розпорядження кредитами дільничні лі­карні, дільниці, пункти, лабораторії ветсанекспертизи на ринках.

    Установи та організації можуть розпоряджатися грошовими кошта­ми лише у відповідності з цільовим призначенням цих коштів і розпоря­дник не може на свій погляд перераховувати кошти з рахунку організації на цілі, не передбачені планом кредитування.

    Щоб провести відповідні платежі, кредитній установі пред'являють платіжне доручення, підписане розпорядником кредитів та бухгалтером і скріплене гербовою печаткою.

    Шляхом бухгалтерського обліку повинен систематично контролюва­тися хід виконання кошторису витрат, стан розрахунків з підприємства­ми, організаціями, окремими особами, збереження грошових коштів та матеріальних цінностей.

    Бухгалтери установ ветеринарної медицини зобов'язані: здійснюва­ти попередній контроль за своєчасним та правильним веденням доку­ментів та законністю фінансових операцій; контролювати правильне та економне витрачання коштів у відповідності з кошторисом; здійснювати облік прибутків та витрат за кошторисом позабюджетних коштів; нара­ховувати і своєчасно проводити розрахунки з установами, організаціями, підприємствами; приймати участь у проведенні інвентаризації грошових коштів, розрахунків та матеріальних цінностей; проводити інструктаж матеріально відповідальних осіб з питань обліку та збереження ціннос­тей; складати і представляти у встановлені терміни бухгалтерську звіт­ність; складати і погоджувати з керівниками установ ветеринарної меди­цини кошториси витрат; надійно зберігати бухгалтерську документацію.
    1   ...   24   25   26   27   28   29   30   31   ...   43


    написать администратору сайта