|
2 сынып қмж әдебиеттік оқу. Сыныбы 2сынып
Күні:
|
| Сыныбы: 2-сынып
| Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
| Сабақтың тақырыбы:
| Тұз – тіршіліктің нәрі
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
| 2.2.1.2 шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу
2.2.9.1 сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салу
| Сабақтың мақсаты:
| Білімділік: оқушылар мәтінді дауыстап әрі түсініп оқиды. Мәтін мазмұнын жоспар бойынша өз сөзімен мазмұндайды. Тақырыпқа сәйкес түйінді ойды қорытып айтады.
Дамытушылық: зерттеушілік қабілеті дамиды; ақпараттық дереккөздермен жұмыс жасай білуге жаттығады.
Тәрбиелік: жер байлығын бағалай білуге, үнемшіл болуға үйренеді.
| Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі
| Педагогтің іс-әрекеті
| Оқушының іс-әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| 1.
Қызығушылығын ояту
| Мұғалім оқушылардың
тақырыпқа сай бар білімін еске түсіртіп, жаңа сабаққа
| (Ұ) «Оқумен жазуғадаярлық» әдісі
Оқушылар тұз туралы не білетінін айтып,
білімін ортаға салады.
| Кері байланыс:
мұғалімнің қолдау, мадақтау сөздері.
|
|
| көпірше жасайды.
| 1. Түрлі түсті тұз бар ма?
|
|
|
| 2. Тұзды пісіріп жеуге бола ма?
|
|
| Сабақтың тақырыбы мен
| 3. Тұзды суға салса, не болады?
|
|
| мақсаты хабарланады.
| 4. Бір килограмм тұз ауыр ма, бір килограмм
|
|
|
| мақта ауыр ма?
|
|
|
| Сұрақтарға жауап береді.
|
| 2. Мағынаны тану
| QR-код бойынша тыңдалым ұйымдастырылады. Мұғалім оқушылардың мәтінді оқып, сұрақ бойынша мазмұнын талдауын ұйымдастырады.
| (Т) «Түсініпоқы»әдісі
Оқушылар «Тұз» мәтінін түсініп оқиды. Мәтін бойынша қайталау сұрақтарына жауап береді.
Басқа өніммен алмастыруға болмайтынтағамтүрін ата. Тұздыңадамағзасыүшінмаңызықандай? Тұздықайданөндіреді?
| Дескрипторы:
мәтінді дауыстап дұрыс әрі түсініп оқиды.
| Оқулық QR-код
|
| Мұғалім оқушылардың
| (Ж) «Анықта» айдары
| Дескрипторы:
| Оқулық
| мәтіннен керекті үзіндіні
| Оқушылар адам үшін тұздың пайдалы
| мәтіннен қажетті үзіндіні
|
| дұрыс анықтай алуына
| екенін мәтіннен тауып оқып береді.
| анықтайды.
|
| көмектеседі.
| «...Дәрігерлертұзболмаса,адамaғзасында
|
|
|
| заталмасудыңбұзылатынынанықтады.
|
|
|
|
| Әрбір тіршілік иесіне тұз қажет. Тіптімалдарғадаарнайы тұзберіледі».
|
|
| Дәптермен жұмыс
| Мұғалім оқушылардың оқыған ақпаратын өз сөзімен, қатесіз, сауатты жазуына ықпал етеді.
| (Т) «Ізден» айдары
Оқушылар сұрақтардың жауабын жазады.
| Дескрипторы:
өз сөзімен, қатесіз, сауатты жазады.
| Оқулық, жұмыс дәптері
|
| Тұз қайдан өндіріледі?
| Тұз қалай өндіріледі?
| 1) Жер қойнауынан
| Шахталар қазылады.
| 2) Көл түбінен
| Көлдің суын сорып, оны буға айналдырады
| 3. Ойтолғаныс
| Мұғалім оқушыларды алған білімін қорытындылап, түйінді ой айтуға бағыттайды.
| (Ө) «Қорытындыла» айдары
Оқушылар тұздың адам ағзасына пайдасы туралы түсіндіреді. Алған білімін байланыстыра отырып, тізім ретінде беруіне болады.
| Дескрипторы: тақырыпқа сәйкес түйінді ой қорытып айтады.
| Оқулық
| Үй тапсырмасы
| Мұғалім үй тапсырмасын орындау жолын түсіндіреді.
| Үйдегі ас тұзының қаптамасындағы жазумен танысып, кестені толтыру.
| Дескрипторы: сұраққа жауапты анықтамалық жазбадан тауып, ақпаратты берілген үлгі кестеге салады.
|
|
№62 сабақ
Педагогтің аты-жөні:
|
| Күні:
|
| Сыныбы: 2-сынып
| Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
| Сабақтың тақырыбы:
| Спорт – сенің серігің
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
| 2.2.1.2 шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу
2.2.2.1 мұғалімнің көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу
| Сабақтың мақсаты:
| Білімділік: өлеңдердегі ақпараттарды белгілеп оқиды. Нені ұнататынын немесе ұнатпайтынын айта алады.
Дамытушылық: сұраққа жауап беріп, өз ойын толық жеткізе білу дағдысы дамиды.
Тәрбиелік: денсаулықтың маңызын түсініп, салауатты өмірге ұмтылады.
| Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі
| Педагогтің іс-әрекеті
| Оқушының іс-әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| |
|
|