Главная страница

2 сынып қмж әдебиеттік оқу. Сыныбы 2сынып


Скачать 259.13 Kb.
НазваниеСыныбы 2сынып
Дата12.04.2023
Размер259.13 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файла2 сынып қмж әдебиеттік оқу.docx
ТипДокументы
#1057785
страница6 из 20
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   20

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

1.

Қызығушылығын ояту
Дәптермен жұмыс

Мұғалім бұл айдарды

«Дәрігерменемделуші»ойыны түрінде ұйымдастыруына болады. Жұптағы бір оқушы емделуші болса, екінші оқушы дәрігер рөлінде болады.

Сабақтың тақырыбы мен

(Ө) «Оқу мен жазуға даярлық» әдісіЕмделуші рөліндегі оқушы аурудың белгілерін атайды, ал дәрігер рөліндегі оқушы оның қандай ауру екенін анықтайды.

ҚБ:

мұғалімнің қолдау сөздері.

Жұмыс дәптері




Аурудың атауы

Аурудың белгісі

Тісжегі




Тұмау




Тамақ баспасы







мақсаты хабарланады.










Мағынаны тану

Мұғалім оқушылардың

(Т) «Түсініпоқу»әдісі

Дескрипторы:

Оқулық




мәтіннің әр сөйлеміне мән

Гүлбаршын Әзімбаева аударған «Қоян»

мәтін тақырыбына







беріп, түсініп оқуы үшін, топ

ертегісін іштей оқиды.

сүйеніп, мәтіндегі негізгі







ішінде бөлімдерге бөліп, әр

Оқып, шағын топта талдап болған соң

ойды анықтайды.







бөлімді талдап оқуына

мәтіндегі негізгі ойды анықтайды.

ҚБ: «Дуқолшапалақ»







көмектеседі.

Негізгі ой: әрқашан өзіңе сенімді, батыл бол.

әдісі










Мұғалім оқушылардың мәтінде кездескен «дерт»,

«құлақ ассаң», «құп алу» сөздерінің мағынасын дұрыс түсінуіне көмектеседі.

(Ұ) «Сөздік жұмысы» айдары

дертауру

құлақассаңтыңдасаң

құпалуорындау

Оқушылар осы сөздерді қолданып, сөйлем айтып көреді.




Оқулық




Мұғалім оқушылардың оқылған мәтінді бөлімдерге дұрыс бөлуіне көмектеседі. Үшінші бөлімді дұрыс баяндауға жетелейді.

(Т) «Жоспар бойынша әңгімелеу» әдісіЖоспардың үшінші бөлімі бойынша ертегі мазмұнын әңгімелейді

  1. Қоянның ауырып қалуы

  2. Қоянның ем іздеуі

  3. Үкінің пайдалы кеңесі

Дескрипторы:

үшінші бөлім бойынша ертегі мазмұнын әңгімелейді.
ҚБ: «Отшашу»әдісі

Оқулық

3. Ойтолғаныс

Мұғалім оқушылардың мәтін мазмұнына сәйкес ойын жинақтай алуына ықпал етеді. Айтылым, тыңдалым дағдысының артуына көмектеседі.

(Т) «Қорытындыла» айдары

Оқушылар қоянның ауруының себебін үкінің ақыл сөзімен байланыстыра түсіндіреді, яғни қоянның қорқақтығы, өз күшіне деген сенімінің жоқтығы барлық түйінді мәселесінің бастауы болып тұр. Адам өз күшіне, өз біліміне, өз тәжірибесіне сенімді болған кезде, алға нық қадам баса алатындығын айтады.

Дескрипторы: әңгіменің түйінді ойын анықтап, өмірмен байланыстырады.

Оқулық

Үй тапсырмасы

Мұғалім үй тапсырмасын орындау жолын түсіндіреді.

Ертегі мазмұнын рөлге бөліп айтуға дайындалу.




оқулық



56 сабақ







Күні:




Сыныбы: 2-сынып

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Сабырлы бала

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.2.6.1 кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау

2.2.8.2 мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация, мультфильм) нұсқасымен салыстыру

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: оқушылар кейіпкердің мінез-құлқын бағалайды. Тірек сөздерді пайдаланып, ойын жеткізеді.

Дамытушылық: оқушылардың кейіпкер іс-әрекетін бағалап, өзіндік пікір білдіре алу дағдысы дамиды.







Тәрбиелік: шыдамдылыққа, сабырлылыққа үйренеді. Жанашырлық, қамқорлық сезімдері артады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

1.

Қызығушылығын ояту

Ойқозғау сұрағына оқушылардың белсенді араласуын қадағалайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады.

(Ұ) «Оқу мен жазуға даярлық» әдісіОқушылар берілген тірек сөздерді пайдалана отырып, өзіне ұнайтын адами қасиеттерді таңдайды. Сол қасиетті жоғары санауының себебін түсіндіреді, өз ойын бүкпесіз, ашық айтады.

Кері байланыс: мұғалімнің қолдау сөздері.




2. Мағынаны тану

QR-код бойынша тыңдалым ұйымдастырылады.

Оқушылардың автор туралы білімін қалыптастырып, тереңдету мақсатында қосымша ақпарат беруіне болады.

(Т) «Қойындәптер»әдісі

Оқушылар оқулықтан Ыбырай Алтынсарин туралы мәліметтерді оқып, танысады.

Қажетті деректерді жазып алады.




Оқулық QR-код




Мұғалім оқушылардың мәтіннің әр сөйлеміне мән беріп, түсініп оқуы үшін топ ішінде бөлімдерге бөліп, әр бөлімді талдап оқуына көмектеседі.

(Т) «Түсініпоқу»әдісі

Оқушылар Ыбырай Алтынсариннің

«Аурудан аяған күштірек» мәтінін іштей оқиды. Оқып, талдап болған соң, мәтіндегі негізгі ойды анықтайды.

Негізгі ой: жақын адамыңа жанашыр болу адамның құнды қасиеттерінің бірі.

Дескрипторы:

мәтін тақырыбына сүйеніп, мәтіндегі негізгі ойды анықтайды.

ҚБ: «Ду қолшапалақ»әдісі

Оқулық




Мұғалім оқушылардың мәтінде кездескен

«сынықшы» сөзінің мағынасын дұрыс түсінуіне көмектеседі.

(Ұ) «Сөздік жұмысы» айдары

сынықшы сынған сүйекті орнына салатын емші

Оқушылар осы сөзді қолданып, сөйлем айтып көреді.










Оқушылардың айтылым дағдысының артуына көңіл бөледі.

Саралау: Қолдау: бір тапсырма беріледі, алайда оны орындауда балалар мұғалім тарапынан әртүрлі қолдау алады.

(Ж) «Анықта» айдары

Оқушылар мәтін мазмұнына сәйкес салынған суретті мұқият қарап, суретте оқиғаның қай сәті бейнеленгенін анықтайды.

Сурет пен мәтін үзіндісін салыстырады.


Дескрипторы:

сурет пен мәтін үзіндісін салыстырады.



1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   20


написать администратору сайта