Главная страница
Навигация по странице:

  • 2. Мағынаны

  • Дескрипторы: теңеу сөзі бар тіркестерді көшіріп жазады.ҚБ

  • Дескрипторы: оқылған шығарманың негізгі ойын анықтайды.ҚБ

  • Еңбектің

  • Білімділік

  • Сабақтың

  • Бағалау Ресурстар 1. Қызығушылығын

  • Дескрипторы

  • 2 сынып қмж әдебиеттік оқу. Сыныбы 2сынып


    Скачать 259.13 Kb.
    НазваниеСыныбы 2сынып
    Дата12.04.2023
    Размер259.13 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла2 сынып қмж әдебиеттік оқу.docx
    ТипДокументы
    #1057785
    страница2 из 20
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   20







    Тамақтану тәртібі туралы ойын жинақтауына көмектеседі.

    Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады.

    Оқушылар сұраққа өз ойын білдіреді.







    2. Мағынаны тану

    Мұғалім оқушылардың мәтінді оқып, қажет ақпаратты анықтай алуына қолдау көрсетеді.

    (Т) «Түсініпоқу»әдісі

    Әдібай Табылдының «Атаның ақылы» мәтінін түсініп оқиды.

    Дескрипторы: шығарманы түсініп оқиды.

    Оқулық




    Мұғалім оқушылардың қажетті бөлімді мәтіннен анықтай алу біліктілігін арттырады.

    Оқушылар мәтіннен жазушының саябақты сипаттауын тауып оқиды.

    «Орталық саябақ маусым айы кезіндежайқалып тұр. Күміс қылқанды шыршалар,жасылжапырақты,сырғалыаққайыңдар.

    Жұпар иісі аңқыған аршалар қоңырсалқынсамалментербеледі».

    Дескрипторы:

    мәтін бөлігін анықтайды.







    Мұғалімнің көмегімен атасының ескертуін анықтайды.

    «Күнім-ау, қанағат деген – әрнәрсенің шегін білу. Тамақ ішудіңдеретінбілу.Қанағатжасамай,не болса соны талғамай іше берузиян».

    Бекжанға атасы қандай ескерту айтты?Оқушылар атасының Бекжанға айтқан ескертуін мәтіннен тауып оқиды.

    Оқылған бөліктегі ойды өз өмірімен байланыстырып, мысал келтіреді.

    Дескрипторы:

    мәтін бөлігін анықтайды.




    Дәптермен жұмыс

    Мұғалім берілген сөздердің ішінен теңеу сөздерді табуға көмектеседі. Мысалы: Қарақаттайкөзі.

    Мұздайбалмұздақ.

    (Ө)

    Оқушылар теңеу сөзі бар тіркестерді анықтап, көшіріп жазады.

    Дескрипторы:

    теңеу сөзі бар тіркестерді көшіріп жазады.

    ҚБ: «Ду қолшапалақ»әдісі

    Оқулық




    Дәптердегі екінші тапсырма оқушылардың сөз мағынасын түсініп, мағыналас сөздерді анықтай алуына көмектеседі.

    Оқушылар берілген сөздерді мағынасына қарай бір түспен бояп көрсетеді.

    Мысалы: ем-шипа, ауру-дерт, науқас-ауру

    Дескрипторы:

    сөздерді мағынасына қарай бір түспен бояп көрсетеді.




    3. Ойтолғаныс

    Мұғалім оқылған мәтіндегі негізгі ойды анықтауға көмектеседі. Мәтіндегі негізгі ойды: атаның ақыл сөзін, яғни үлкендердің ақылын тыңдаған

    (Т) «Қорытындыла»әдісі

    Шығарманың мазмұнына сай негізгі ойды мұғалімнің көмегімен анықтап, ықтимал жауап береді.

    1. Үлкенніңақылынтыңда.

    2. Тамақішудіңретінбіл.

    Дескрипторы:

    оқылған шығарманың негізгі ойын анықтайды.
    ҚБ: «Басбармақ»әдісі

    Оқулық







    маңызды екендігін түсінуіне қолдау көрсету керек.


    Мәтіндегі ата айтқан ақыл сөзді тауып оқуына болады.







    Үй тапсырмасы

    Мұғалім үй тапсырмасын орындау жолын түсіндіреді. Кестені толтыруда оқиғаларды мәтіннен іздеп табуға көмектеседі.

    Оқушылар кестені толтырады.




    Жұмыс дәптері




    Оқиға қай жерде болды?




    Кейіпкерлер кімдер?






    51 сабақ

    Педагогтің аты-жөні:




    Күні:




    Сыныбы: 2-сынып

    Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    Еңбектің наны тәтті

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

    2.2.3.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау

    2.2.6.1 кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау

    Сабақтың мақсаты:

    Білімділік: оқушылар мұғалімнің көмегімен кейіпкердің іс-әрекетін бағалайды. Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды.

    Дамытушылық: оқушылардың тыңдалым, айтылым дағдысы дамиды.

    Тәрбиелік: оқушылар салауатты өмір салтын ұстанудың маңызын түсінеді, өзіндік қорытынды ой түйеді.

    Сабақтың барысы:

    Сабақ кезеңі

    Педагогтің іс-әрекеті

    Оқушының іс-әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    1.

    Қызығушылығын ояту

    Мұғалім дастарқан басында айтылатын сыпайы сөздерді айтуды ұсынады. Сол арқылы тақырып ашылады.

    Оқушылардың айтылым, тыңдалым дағдысын дамытады.

    (Ұ) «Оқуменжазуғадаярлық»әдісіОқушылар дастарқан басында айтылатын сыпайы сөздер туралы жетекші сұраққа жауап береді. Өзі қай сөзді жиі қолданатындығы туралы айтып, ой бөліседі.

    Дескрипторы:

    өзі білетін сыпайы сөздерді айтады.

    Оқулық

    2. Мағынаны тану

    Оқушылардың Спандияр Көбеев туралы білімін қалыптастырып, тереңдету

    (Т) «Қойындәптер»әдісі

    Оқулықтан Спандияр Көбеев туралы мәліметтерді оқып, танысады.




    Оқулық







    мақсатында қосымша ақпарат береді.

    Мұғалім ұсынған қажетті деректерді жазып

    алады.










    Оқушылардың түсініп оқуына қолдау көрсетеді.

    (Т) «Түсініп оқы» айдары

    Балалар топта тізбек бойынша Спандияр Көбеевтің «Түскі тамақ пен кешкі тамақ» мәтінін оқиды.

    Оқыған шығарма мазмұнын топта талдап, мазмұнын топта баяндайды.

    Әр бөліктің негізгі ойын анықтайды.

    Дескрипторы: мәтінді түсініп оқып, мазмұнын баяндайды.

    Оқулық




    Мұғалім тапсырма бере

    ) «Анықта» айдары

    Дескрипторы:

    Оқулық

    отырып, оқушылардың өз

    Оқушылар оқиғаның қалай басталғанын

    қажетті мәліметтерді




    ойын еркін жеткізуіне ықпал

    мәтіннен анықтап, шағын топтарда

    анықтайды.




    етеді. Мәтіннен қажетті

    мәліметтерді таба алу

    әңгімелейді.







    біліктілігін дамытады.













    Мұғалім оқушыларға бала туралы өз пікірін білдіруді сұрайды.

    Оқушы анасының мәтін соңындағы сөзін тауып оқиды.

    (Т) «Бағала» айдары

    Оқушылар баланың неліктен сорпаны ұнатпағанын анықтап, оның әрекетін бағалайды, кейіпкер туралы пікірін айтады. (Т) «Ізде» айдары

    Оқушылар мәтіннен анасының түстен кейін айтқан сөзін тауып оқып, қалай түсінгенін баяндайды.

    Дескрипторы: кейіпкердің іс-әрекетін бағалайды.
    ҚБ: «Смайл» әдісі

    Оқулық

    Дәптермен жұмыс




    (Ө) «Дастарқан басында өзіңді ұстай біл!» тақырыбына ереже жазады.

    Дескрипторы: шығармашылық тапсырманы орындайды.

    Оқулық, дәптер

    3. Ойтолғаныс

    Мұғалім оқушылардың шығарма мазмұнына сәйкес өз пікірін білдіріп, дәлелдермен негіздеуіне бағыт береді.

    (Т) «Қорытындыла» айдары

    Оқушылар еңбектің денсаулыққа пайдасы туралы мақал-мәтелдерді қолданып, дәлел келтіре отыра пікірін білдіреді. Мысалы:

    «Еңбек етудің денсаулыққа пайдасы өте зор. Адам денсаулығы жақсы болу үшін әрқашан жаттығып, еңбектену керек. Еңбек еткен адамның асқа тәбеті ашылады. «Ас – адамның арқауы» деп халқымыз бекер айтпаған. Құнарлы тағаммен тамақтанып,

    Дескрипторы: тақырыпқа сай қорытынды ой тұжырымдайды.

    Оқулық







    ҚБ: «Смайл» әдісі













    еңбек еткен адамның көңіл күйі де көтеріңкі болады. Жағымды көңіл күй денсаулықты нығайтады».







    Үй тапсырмасы

    Мұғалім үй тапсырмасын орындау жолын түсіндіреді.

    «Еңбектің наны тәтті» деген мақалдың мазмұнын түсіндіру.






    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   20


    написать администратору сайта