Главная страница
Навигация по странице:

  • Сабақтыңтақырыбы § 4.4Continueциклінбасқару

  • Сабақтыңмақсаты Барлық оқушы

  • Тілдікмақсаттар Пәндіклексикаментерминология

  • Диалог/жазбашажұмысқақажеттіпайдалыфразалартоптамасы

  • Continue

  • Сабақтың жоспарланғанкезеңдері/уақыт Мұғалімніңіс- әрекеті Оқушыныңіс-әрекеті

  • Бағалау Ресурстар Сабақтыңбасы

  • Топқабіріктіру/2мин Сыныпта

  • Қызығушылықты

  • «Миға шабуыл»әдісі арқылыөткен сабақ пенжаңа сабақтыұштастыру,проблеманыбіргешешу.

  • Сабақтың ортасыМағынаны тану:Оқулықпенжұмыс/5мин

  • Саралаутапсырмалары Топтық

  • Жекежұмыс /12мин

  • Сабақтың соңы.Ойтолғаныс. Жаңа сабақтыбекіту/3минКерібайланыс/2мин

  • Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірекқолдау көрсетпексіз Сіз басқаларғақарағанда қабілеттірек оқушыларғақандайтапсырмаларбересіз

  • Бағалау.Сіз оқушылардың материалдыигеру деңгейін қалай текеруді жоспарлапотырсыз Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасын сақтау

  • Информатика 3 1-тоқсан 8-сынып. Сынып 8 атысандар атыспаандар


    Скачать 382.68 Kb.
    НазваниеСынып 8 атысандар атыспаандар
    Дата22.05.2023
    Размер382.68 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаИнформатика 3 1-тоқсан 8-сынып.docx
    ТипПрограмма
    #1149950
    страница3 из 8
    1   2   3   4   5   6   7   8

    4-сабақ.

    Ұзақмерзімдіжоспардыңтарауы: Мектеп:

    Pythonтіліндеалгоритмдердіпрограммалау
    Күні: Мұғалімніңаты-жөні:

    Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар:

    Сабақтыңтақырыбы

    §4.4Continueциклінбасқару

    Осы сабақта қолжеткізілетін оқумақсаттары

    8.3.3.3циклбасқарунұсқаулығын қолдану(continue,break,else);

    Сабақтыңмақсаты

    Барлық оқушы: Continue ұғымы мен қызметін анықтау;Оқушылардың көбі:Continue нұсқаулығының орындалуын талдау,қолдану;

    Кейбір оқушылар:Continue нұсқаулығын қолданудың маңыздылығынтұжырымдау.

    Ойлаудағдылары

    Білу,түсіну,қолдану,талдау,жинақтау,бағалау.

    Бағалаукритерийі

    • Continueұғымыменқызметін анықтайды;

    • Continueнұсқаулығыныңорындалуынталдайды,қолданады;

    • Continueнұсқаулығынқолданудыңмаңыздылығынтұжырымдайды.

    Тілдікмақсаттар

    Пәндіклексикаментерминология:

    Continue-продолжить-жалғастыруInstruction-инструкция-нұсқаулық

    Диалог/жазбашажұмысқақажеттіпайдалыфразалартоптамасы

    Белгілі бір қойылған шарттың көмегімен ағымдағы цикл итерациясынтоқтатып,келесіциклитерациясынаауыстыратын циклнұсқаулығы...деп аталады.

    Continue нұсқаулығын циклдің екі түрі:... циклі мен...цикліндеқолдануғаболады

    Құндылықтарғабаулу

    1. «Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбекқоғамы»құндылығықалыптасады.

    2. Ынтымақтастық:топтықжұмысбарысындажылулыққарым-қатынастардамиды,ынтымақтастықдағдыларықалыптасадыжәнесындарлыкөзқарасдамиды, қарым-қатынастарды қалыптастыру кезінде сыни ойлау қабілетідағдыланады.

    3. Академиялық адалдық: өзгелердің идеялары мен ойларын құрметтейді,яғни академиялықадалдықпринциптерін сақтайды.

    4. Өмір бойы оқу, Қазақстандық патриотизм және азаматтықжауапкершілікдағдысықалыптасады.

    Пәнаралықбайланыс

    Программада, жобадақолданылатын операторлар ағылшын тіліндежазылады.

    Алдыңғыбілім

    For,whileциклдері.

    Сабақтыңбарысы

    Сабақтың

    жоспарланғанкезеңдері/уақыт

    Мұғалімніңіс-

    әрекеті

    Оқушыныңіс-әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтыңбасы

    Ұйымдастырукезеңі/5мин

    Сәлемдесу,

    түгендеу.

    Оқушылармұғалімменсәлемдеседі.








    Топқабіріктіру/2мин

    Сыныптапсихологиялықахуалорнату

    «Тілек шоғы»әдісі.
    Оқушыларды


    Оқушыларды шеңбергешақырып, гүлдер ұстату.Оқушылар гүлдің нәзіктігіне,әдемілігіне көңіл бөлулерінсұрайды.Сағат тілініңқозғалысыбойыншаоқушылартілек айтып, гүлді көршілесқұрбысына береді. Гүлдержиналып, тілектер шоғы пайдаболады.

    Қошеметкөрсету


    Гүлдер




    әріптерарқылы

    ОқушыларА,В, Сәріптерін

    айтады.Топқабірігеді.










    топтарға











    Қызығушылықтыояту.

    Өткен сабақтыпысықтау/5мин

    біріктіру.
    «Кластер»әдісі

    Оқушылар өткен тақырыпбойынша барлық ақпараттардыкластердетоптастырады.




    СмайликтерарқылыҚБ

    Плакат, маркерОқытудыңбелсендіәдістеріNIS.

    Астана,2013








    Әроқушыөз ойынортаға








    Миғашабуыл/3мин




    салады.https://youtu.be/p7rHT_MHEAk

    Ауызшамадақтау.







    «Миға шабуыл»әдісі арқылыөткен сабақ пенжаңа сабақтыұштастыру,проблеманыбіргешешу.
    «Кинометафора»әдісінпайдаланып,

    «Жыл мезгілдері»тақырыбыбойыншаинтерактивтітақтадан

    • Күнделікті өмірде жүріпжатқан белгілі бір циклдікпроцеске араласып, оныбасқаруғабола ма? Ойыңдыортаға сал.Мысалдаркелтір.

    • Программа орындалукезінде кейбір циклқадамдарын орындамай,келесі қадамға өту үшін неістеугеболады?










    бейнебаянкөрсетіп,оқушылардыңсыни ойлаудағдысынқалыптастыруғабағытталғансұрақтарберіледі.Сыныпқатөмендегісұрақтарэкранда

    беріледі.










    Сабақтың ортасыМағынаны тану:Оқулықпенжұмыс/5мин

    Оқулықтағыақпараттыоқушыларменбірге талдайды.Слайд материалыарқылытаныстырылым

    жасайды.

    Оқушылар оқулықтағыақпаратпен танысады.Визуалды ақпарат алады.Мұғалімменбіргеталдайды.
    Мақсаты: визуал және аудиалбалалардыбілімгеқамту.







    Саралаутапсырмалары
    Топтықжұмыс/3мин


    1-тапсырмажалпы тапсырма.Мұғалімкөмектеседі.


    1-тапсырманы мұғалімніңкөмегімен орындайды.
    Оқулықта берілген 2-мысалдың4-суреттегіпрограмма кодынаталдау жасаңдар. Осы мысалдыfor циклінің орнынаwhileциклін қолданып шығаруға болама? Егер болса, онда 4-суреттегіпрограмма кодында қандайөзгерістержасау керек?

    Ойларыңды ортаға салыңдар.Себебін түсіндіріңдер.

    Дескриптор:

    -Continue нұсқаулығыныңорындалуын талдайды.


    2балл

    6балл


    Информатика.8- сыныпоқулығы


    Жекежұмыс

    /12мин


    2-тапсырмакөлемі үлкентапсырма.

    Алдыменмұғалімніңкөмегімен,соданкейін өз бетіншеорындайды.


    2-тапсырманы мұғалімніңнұсқауымен өзбетіншеорындайды.

    1)

    К мен Раралығындағы барлықсоңғы цифрыt-ға тең сандардыэкранға шығаратын программакодын құрастыр.

    Программа коды:N,M=map(int,input().split())s=0

    foriinrange(N,M+1):ifi %2==0:

    s=s+i




    Компьютер,оқулық







    continueprint(i,end='')

    print(s,end='')

    Дескрипторлар:

    • Соңғы цифрлары t-ғатең сандарды анықтаукодын жазады;

    • Continue нұсқаулығынқолданады;

    • Программа кодынқұрады;

    • Нәтижені компьютердетексереді.

    2)

    N натурал саныберілген. Солсандакездесетін

    барлық Р цифрын өшіріп таста,санды кері ретпен экранғашығаратынпрограмма кодынқұрастыр.

    N,M=map(int,input().split())whileN
    N=N+1

    print(N)

    ifN==16:

    quit()

    ifN%2==0:

    continueprint(N,end='')

    Дескрипторлар:

    • Санда кездесетінцифрды алып тастаукодынанықтайды;

    • Санды кері ретпенэкранға шығару кодынжазады;

    • Программа кодынкомпьютердетексереді.

    3)

    Ағылшынның кішіәріптерінен тұратын S жолберілген. Осы жолдандауыстыәріптерді өшіріп,дауыссыздарын экранғашығаратын программа кодынқұрастыр.Ағылшын тілінде

    «a», «e», «i», «o», «u» және «y»алтыдауыстыдыбысбар.

    S=input('S=')fori in S:

    ifi=='A'ori=='a':continue








    Жұптықжұмыс


    3-тапсырмашығарммашылықтапсырма. Өзбетіншеорындауынқадағалайды.

    print(i,end='')

    Дескриптор:

    • S жолды енгізу кодынанықтайды;

    • Циклдің орындалукодынанықтайды;

    • Дауысты, дауыссыздыбыстардыанықтайды;

    • Программа кодынтексереді.

    4)

    Наурыз айында Қазақстанныңбарлық өңірлерінде ауа райықұбылмалы келеді. Көктемшығып, күн жылынса да, кейкүндері ауа температурасынөлден төмендейді. Елімізбойынша наурыз айыныңАмен В (1≤А≤B≤31)күндеріаралығындағыорташа ауатемпературасыберілген.

    Сontinue-ді пайдаланып,температура нөлден жоғарыболған күндердің санынанықтайтын программақұрастыр. Деректерді енгізутігінен орындалады.

    Дескриптор

    • Орташа ауатемператураларыберілген күндердіанықтайды;

    • Температура нөлденжоғары болған күндердіанықтайтынкоджазады;

    • Программа кодынтексереді.


    3-тапсырманы өз беттеріншеорындайды.

    Өздеріңе таныс циклдікесептердіңбірінтаңдаңдар.

    Сontinue

    нұсқаулығын пайдаланып,шығаружолынұсыныңдар
    Дескриптор

    - Сontinue нұсқаулығынқолданады.


    2балл




    Сабақтың соңы.Ойтолғаныс.

    Жаңа сабақтыбекіту/3мин


    Керібайланыс/2мин

    Сабақты бекітуүшін kahootпрограммасынқолданып тестдайындау.


    «Плюс, Минус,Қызықты»әдісі.

    Оқушылар тест сұрақтарынажауабереді.

    1. Сontinueнұсқаулығыныңқызметіқандай?

    2. Сontinue нұсқаулығыныңпрограмма құрудапайдалану қандайқажеттіліктентуындаған?

    Сontinueнұсқаулығынқолдануғамысалдаркелтір
    «Плюс» – оңәсер еткенфактілерді, алған білімдеріжайлы жазады. «Минус» –қолымнан келмей

    жатырнемесе түсініксіз болыптұрдеген ойларынжазады.

    «Қызықты»деген бағанғаөздерінене қызықтыболды,соны жазады немесе нежайында көбірек білгісікелетінін жазады.

    Өздерін-өзібағалау.

    Интерактивтітақтаsabaq.kz/kahoot-арқылы-тест-құрастыру.

    Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірекқолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларғақарағанда қабілеттірек оқушыларғақандайтапсырмаларбересіз?

    Бағалау.Сіз оқушылардың материалдыигеру деңгейін қалай текеруді жоспарлапотырсыз?

    Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасын

    сақтау

    Бірлескен жұмыс, жеке жұмыс арқылысабақты меңгерту.«Тілек шоғы»шаттық шеңберін жасау, «Әріптер»арқылытопқабіріктіру,«Кластер»әдісібойыншаөткентақырыптыпысықтау,

    «миға шабуыл», деңгейліктапсырмалар, шағын тест, керібайланыс жасату: «Плюс, минус,қызықты».

    Смайликтерарқылы, ауызша, жазбаша түрдеқалыптастырушыбағалаудыіскеасыру.

    Компьютерменжұмыскезіндегіқауіпсіздікережелерінескетүсіру.

    Жалпыбағалау

    Сабақтаең жақсыөткен екінәрсеқайсы?(оқытумен оқуғақатысты)

    1:

    2:

    Сабақтыңбұдан дажақсыөтуіненеоңықпалетереді?(оқытумен оқуғақатысты)

    1:

    2:

    Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\қиыншылықтарытуралыненіанықтадым,келесісабақтарданенәрсегеназараударуқажет?
    1   2   3   4   5   6   7   8


    написать администратору сайта