Главная страница
Навигация по странице:

  • Сабақтыңтақырыбы 4.5Breakциклінбасқару

  • Сабақтыңмақсаты Барлықоқушы

  • Кейбір оқушылар

  • Тілдікмақсаттар Пәндіклексикаментерминология

  • Пәнаралық байланыс

  • Сабақтың

  • Сабақтыңбасы

  • Қызығушы-лықты ояту.Өткенсабақтыпысықтау. Топтықжұмыс

  • «Миға шабуыл»әдісібойыншаөткен сабақ пенжаңа сабақтыұштастырып,проблеманы біргешешу.

  • Сабақтыңортасы Мағынанытану:/5мин

  • Мақсаты

  • Ауызшамадақтау,ынталан-дыру

  • Жекежұмыс /11мин

  • Сабақтыңсоңы Ой толғанысЖаңа сабақтыбекіту/3мин

  • Керібайланыс /2мин

  • Саралау. Сіз қандай тәсілменкөбірек қолдау көрсетпексіз Сізбасқаларға қарағанда қабілеттірекоқушыларғақандайтапсырмалар бересіз

  • Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игерудеңгейінқалайтекерудіжоспарлапотырсыз Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасы нсақтау

  • Сабақтыңтақырыбы 4.6.Elseциклінбасқару

  • Информатика 3 1-тоқсан 8-сынып. Сынып 8 атысандар атыспаандар


    Скачать 382.68 Kb.
    НазваниеСынып 8 атысандар атыспаандар
    Дата22.05.2023
    Размер382.68 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаИнформатика 3 1-тоқсан 8-сынып.docx
    ТипПрограмма
    #1149950
    страница4 из 8
    1   2   3   4   5   6   7   8

    5-сабақ.

    Ұзақмерзімдіжоспардыңтарауы: Мектеп:

    Pythonтіліндеалгоритмдердіпрограммалау
    Күні: Мұғалімніңаты-жөні:

    Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар:

    Сабақтыңтақырыбы

    4.5Breakциклінбасқару

    Осы сабақта қолжеткізілетін оқумақсаттары

    8.3.3.3циклбасқарунұсқаулығын қолдану(continue,break, else)

    Сабақтыңмақсаты

    Барлықоқушы:Breakұғымыменқызметінанықтау;

    Оқушылардың көбі:Break нұсқаулығының орындалуын талдау, қолдану;Кейбір оқушылар:Break нұсқаулығын қолданудың маңыздылығынтұжырымдау.

    Ойлаудағдылары

    Білу,түсіну,қолдану,талдау,жинақтау,бағалау.

    Бағалаукритерийі

    • Breakұғымыменқызметін анықтайды;

    • Breakнұсқаулығыныңорындалуын талдайдыәріқолданады;

    • Breakнұсқаулығынқолданудыңмаңыздылығынтұжырымдайды.

    Тілдікмақсаттар

    Пәндіклексикаментерминология:

    Break-үзілу-ломать.

    Диалог/жазбашажұмысқақажеттіпайдалыфразалартоптамасы

    Белгілі бір қойылған шарт орындалуымен ағымдағы цикл жұмысын бірдентоқтатып, программа жұмысын циклден шығарып, әрі қарай жалғастыратынциклнұсқаулығы... депаталады.

    Құндылықтарғабаулу

    1. «Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы»құндылығықалыптасады.

    2. Ынтымақтастық:топтықжұмысбарысындажылулыққарым-қатынастардамиды,ынтымақтастықдағдыларықалыптасадыжәнесындарлыкөзқарасдамиды,қарым-қатынастардықалыптастырукезіндесыниойлауқабілетідағдыланады.

    3. Академиялық адалдық: өзгелердің идеялары мен ойларын құрметтейді, яғниакадемиялық адалдықпринциптерінсақтайды.

    4. Өмір бойы оқу, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікдағдысықалыптасады.

    Пәнаралық

    байланыс

    Программакодыағылшынтіліндежазылады,математикалықамалдар

    қолданылады.

    Алдыңғыбілім

    Continueциклінбасқару.

    Сабақтыңбарысы

    Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

    /уақыт

    Мұғалімніңіс-әрекеті

    Оқушыныңіс-әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    СабақтыңбасыҰйымдастыру

    кезеңі/5мин

    Сәлемдесу,түгендеу.Сыныптапсихологиялықахуалорнату.

    «Үйшік»әдісі.

    Оқушылармұғалімменсәлемдеседі
    Оқушыларжұптасыпүйшікқұрады.Үйшіктіңішіндетұрғын



    Қошеметкөрсету.




    Қызығушы-лықты ояту.Өткенсабақтыпысықтау.Топтықжұмыс

    /7мин

    Миғашабуыл

    /2мин

    Оқушыларға топтықжұмысорындату.


    «Миға шабуыл»әдісібойыншаөткен сабақ пенжаңа сабақтыұштастырып,проблеманы біргешешу.

    тұрады. Мұғалім «тұрғындарауысады» дегенде тұрғындарауысады. Үйшік ауысады дегендеүйшік ауысады. «Тұрғындаржұптасады» дегенде екеуденжұптасады. Бос қалған үйшіктертұрғын болып үйшіктерге кіреді.Топтарғаосылайбірігеді.
    Оқушылар топтық жұмысорындайды:

    1. топ:Сontinueнұсқаулығыныңқызметі қандай?

    2. топ: Сontinue нұсқаулығынпрограмма құруда пайдалануқандай қажеттіліктен туындаған?3-топ:Сontinueнұсқаулығынқолдануғамысалдаркелтіріңдер.


    Оқушыларберілгенсұрақтартуралыпікірлерін еркінжеткізеді:

    • Күнделікті өмірде жүріпжатқан белгілі бір циклдікпроцестібірдентоқтатасалуғабола ма? Қандай мысалдаркелтіругеболады?

    • Программа орындалу кезіндетиісті нәтижеге жеткеннен соңцикл жұмысын тоқтату үшін неістеукерек?



    СмайликтерарқылыҚБ



    ОқытудыңбелсендіәдістеріNIS.

    Астана,

    2013

    Сабақтыңортасы

    Мағынанытану:/5мин


    Топтықжұмыс/5мин

    Оқулықпен жұмыс:Оқулықтағыақпараттыоқушылармен біргеталдайды.

    Дискматериалыарқылытаныстырылымжасайды.
    1-тапсырма жалпытапсырма. Мұғалімкөмектеседі.

    Оқушылар оқулықтағы ақпаратпентанысады. Визуалды ақпараталады. Мұғаліммен біргеталдайды.
    Мақсаты: аудиал мен визуалоқушылардың білім алуынажағдай жасау.
    1-тапсырманы мұғалімніңкөмегімен орындайды.
    Вreakпенсontinueнұсқаулықтарының графикалықблок-схемасына және оларқолданылған программакодтарынаталдаужасаңдар.

    Нұсқаулықтардың графикалықблок-схемаларынпрограммаменсалыстырыңдар. Блок- схемадатағы да басқаша қалай құруғаболады?

    Ауызшамадақтау,ынталан-дыру

    СмайликтерарқылыҚБ



    Информати

    -ка 8-сыныпоқулығы


    Жекежұмыс

    /11мин


    2-тапсырма көлеміүлкентапсырма.

    Алдымен мұғалімніңкөмегімен, соданкейін өзбетіншеорындайды.

    Дескриптор

    • Вreak циклінің коды менблок-схемасынанықтайды;

    • Сontinue циклінің блок-схемасы мен программакодын анықтайды;

    • Вreak пенСontinueциклдерініңжұмысынсалыстырады.




    1. тапсырманы мұғалімніңнұсқауымен өз беттеріншеорындайды.

    1)

    N натурал саныберілген. Солсанныңцифрларының арасынданөл болса, цикл жұмысынтоқтатып «Error», әйтпесе санныңөзінкеріқарай экранғашығаратынпрограммақұрастыр.

    N=int(input('N='))p=0

    for i in range():x=int(input(''))ifx ==0:

    p=i;break

    print('index=',p)

    Дескрипторлар:

      • Берілген санды енгізукодын анықтайды;

      • Санның арасындакездесетін нөл санынанықтаукодынжазады;

      • Breakциклінқолданады;

      • Программа кодынтексереді.

    2)

    Латын әріптері мен«,» үтірі бар Sжолберілген. Осыжолдағы

    үтірге дейінгі әріптер мен олардыңсанын экранға шығаратыналгоритмнің блок-схемасын жәнепрограммасынқұрастыр.

    s=0

    foriinrange(11,21):s=s+i%10

    ifs>15:

    breakprint(s)Дескрипторлар:



    6балл


    Компьютер

    , оқулық.

    Компьютер

    , оқулық.

    Компьютер

    ,оқулық


    Жұптықжұмыс


    3-тапсырмашығармашылықтапсырма. Өзбетінше орындауынқадағалаййды.

    • S жолындағы үтірге дейінгіәріптерді анықтау кодынжазады;

    • Әріптердің санын анықтаукодын жазады.


    3)

    Nнатуралсаныберілген.Солсанның цифрларының арасындағыеңкішісінтабатынблок-схеманықұрастыр.Есептіңпрограммакодын жаз.

    n = int(input())whilen!=0:

    if(n
    min = nprint("min = ", min)Дескриптор

    • Натуралсандыенгізукодын жазады;

    • Санныңцифрларыныңкішісінанықтаукодынжазады;

    • Программа кодынкомпьютердетексереді.

    3-тапсырманыөзбеттеріншеорындайды.

    Жоғарыдаберілгенмысалдағытапсырманыңтолықблок-схемасын құрып, ұсыныңдар.

    - Вreak пен сontinueнұсқаулықтарынқолданудыңмаңыздылығынсипаттайды.


    4балл




    Сабақтыңсоңы

    Ой толғанысЖаңа сабақтыбекіту/3мин

    Сабақты бекітусұрақтары

    Оқушылар тест сұрақтарынажауап береді.

    1. Вreakнұсқаулығы циклжұмысынақалайәсеретеді?

    2. for i in range(1,10): if i ==4 :breakциклы неше рет жұмысістейді?

    3. Вreak-тіциклдешартсызқолдансақ,қандайнәтижеаламыз?

    Өздерін-өзібағалайды

    Интерактивтітақтаsabaq.kz/kahoot-арқылы-тест-құрастыру


    Керібайланыс

    /2мин


    «Таңдау» әдісі.Оқушыларғабеспікіржазылғанпарақберіледі.

    4.Циклдебірнешеbreakнұсқаулығынқолдануғаболама?Себебінтүсіндір.
    Оқушыларөздерініңсабаққақатысудеңгейіменынтасынбілдіретінсөздердіңастынсызады.

    1. Менсабаққызықты/қызықсыз

    болдыдепойлаймын.

    1. Мен сабақтакөп нәрсені

    үйрендім/үйренгенімазболды.

    1. Мен басқалардымұқият

    /зейінсізтыңдадым.

    1. Мен пікірсайыстарға жиі /сирекқатыстым.




    1. Менсабақтағыөзжетістіктеріме

    ризамын/риза емеспін.







    Саралау. Сіз қандай тәсілменкөбірек қолдау көрсетпексіз? Сізбасқаларға қарағанда қабілеттірекоқушыларғақандайтапсырмалар

    бересіз?

    Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игерудеңгейінқалайтекерудіжоспарлапотырсыз?

    Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасы

    нсақтау

    Бірлескенжұмыс,жекежұмысарқылысабақты меңгерту.«Үйшік» әдісіарқылы топқа біріктіру,«миғашабуыл»:сұраққою, «Ойлан, бірік,бөліс» әдісі,саралаутапсырмалары,шағын тест,керібайланысжасату:

    «Таңдау».

    Смайликтерарқылы, ауызша, жазбаша түрдеқалыптастырушыбағалаудыіскеасыру.

    Тапсырмаларға балл қою арқылы бағалау, жалпы10балл.

    Компьютермен жұмыскезіндегіқауіпсіздікережелерінескетүсіру.

    Жалпыбағалау

    Сабақтаең жақсыөткен екінәрсеқайсы?(оқытумен оқуғақатысты)

    1:

    2:

    Сабақтыңбұдан дажақсыөтуіненеоңықпалетереді?(оқытумен оқуғақатысты)

    1:

    2:

    Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\қиыншылықтарытуралыненіанықтадым,келесісабақтарданенәрсегеназараударуқажет?



    6-сабақ.

    Ұзақмерзімдіжоспардыңтарауы: Мектеп:

    Pythonтіліндеалгоритмдердіпрограммалау
    Күні: Мұғалімніңаты-жөні:

    Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар:

    Сабақтыңтақырыбы

    4.6.Elseциклінбасқару
    1   2   3   4   5   6   7   8


    написать администратору сайта