Главная страница
Навигация по странице:

  • В. Сальмонельоз (септична форма)

  • Е. Метастатичне звапніння

  • В. Імунокомплексний механізм

  • Е. Хронічний гнійний остеомієліт

  • А. Місцеве артеріальне повнокрівя

  • А. Гостре відторгнення трансплантату

  • В. паличка Волковича-Фріша

  • В. Каріолізис С. ЗвапнуванняD. Білкова дистрофіяЕ. Вуглеводна дистрофія2019 -20

  • Е. Хронічний загальний венозний застій

  • Е. Великовогнищевий кардіосклероз

  • Е. Анкілозивний спондилоартрит (хвороба Бехтєрєва)

  • С. Тромбоемболія гілок легеневої артерії

  • Е. Кавернозна гемангіома

  • С. Фіброзивний альвеоліт

  • В. Метастатичне звапніння

  • Е. Аутоімунний тиреоїдит

  • КРОК лік.спр, пед. 2004-15, 2018-2020 рр з буклетів. Ситуационные задачи "Крок1" из буклетов 2004 2015 г г. (335 тестов)


    Скачать 0.58 Mb.
    НазваниеСитуационные задачи "Крок1" из буклетов 2004 2015 г г. (335 тестов)
    Дата17.02.2022
    Размер0.58 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаКРОК лік.спр, пед. 2004-15, 2018-2020 рр з буклетів.doc
    ТипДокументы
    #364865
    страница8 из 8
    1   2   3   4   5   6   7   8

    2018

    1. Підчас профілактичного огляду у деяких робітників, що працюють на виробництві кам’яновугільних смол, у ротовій порожнині виявлені ділянки стовщення і зроговіння слизової оболонки, переважно щік, білястого кольору, з шорсткою поверхнею, безболісні. Про яку патологію йдеться?

    А. Папіломатоз

    В. –

    С. Стоматит

    D. Глосит

    Е. Лейкоплакія

    1. У хлопчика 12-ти років видалено апендикс, який надіслано патологу на дослідження. Макроскопічно: апендикс в дистальному відділі з булаво подібним потовщенням діаметром 3см, при розрізі якого вилилася прозора жовтувата рідина, стінка апендикса стоншена. Мікроскопічно: атрофія всіх шарів апендикса, ознак запалення немає. Який найбільш імовірний діагноз?

    А. Флегмонозний апендицит

    В. Хронічний апендицит

    С. Міксоглобульоз апендикса

    D. Емпієма апендикса

    Е. Водянка апендикса


    1. Хворий помер від інтоксикації на 4-у добу після вживання сирих яєць. На розтині: слизова оболонка шлунка і тонкої кишки запалена, вкрита слизовим ексудатом; в легенях, головному мозку і печінці знайдені абсцеси. Який діагноз найбільш імовірний?

    А. Черевний тиф

    В. Сальмонельоз (септична форма)

    С. Дизентерія

    D. Сальмонельоз (черевнотифозна форма)

    Е. Сальмонельоз (інтестинальна форма)

    1. На розтині тіла померлого виявлено, що вся права легеня збільшена, щільна, на плеврі нашарування фібрину, на розрізі тканина сірого кольору, з якої стікає каламутна рідина. Для якого захворювання легенів характерна така картина?

    А. Вогнищева пневмонія

    В. Крупозна пневмонія

    С. Інтерстиціальна пневмонія

    D. Гангрена легені

    Е. Фіброзувальний альвеоліт



    1. На розтині тіла померлого, який страждав на гіпертонічну хворобу, у лівій півкулі мозку виявлена порожнина округлої форми 4х5 см з іржавою стінкою, заповнена жовтуватою прозорою рідиною. Назвіть патологію яка розвинулась у головному мозку хворого:

    А. Ішемічний інфаркт

    В. Абсцес

    С. Гематома

    D. Кіста

    Е. Геморагічне просякнення


    1. На розтині тіла померлого в підкоркових ядрах правої півкулі головного мозку спостерігається порожнина неправильної форми 5х3,5 см, заповнена червоними згустками крові та розм’якшеною тканиною мозку. Назвіть патологію, яка розвинулась у головному мозку:

    А. Ішемічний інфаркт

    В. Геморагічне просякнення

    С. Гематома

    D. Абсцес

    Е. астроцитома

    1. На слизовій оболонці правого піднебінного мигдалика спостерігається безболісна виразка з гладеньким лакованим дном та рівними краями хрящоподібної консистенції. Мікроскопічно: запальний інфільтрат, що складається з лімфоцитів, плазмоцидів, невеликої кількості нейтрофілів та епітеліоїдних клітин, наявність ендо- та переваскуліту. Про яке захворювання йдеться?

    А. Скарлатина

    В. Астиномікоз

    С. Туберкульоз

    D. Сифіліс

    Е. Дифтерія зіву

    1. На утопії тіла жінки, що хворіла на хронічну дизентерію, в ході гістологічного дослідження внутрішніх органів в стромі та паренхімі міокарда, нирок, в слизовій оболонці шлунка та в сполучній тканині легень виявлені аморфні відкладення фіолетового кольору, що дають позитивну реакцію за Коссом. Яке ускладнення розвинулось у хворої?

    А. Гіаліноз

    В. Дистрофічне запалення

    С. Амілоїдоз

    D. Метаболічне звапніння

    Е. Метастатичне звапніння



    1. У хворого 23-х років після перенесеної ангіни розвинувся сечовий синдром (гематурія, протеїнурія, лейкоцитурія). В пункцій ній біопсії нирок виявлена картина інтракапілярного проліферативного гломерулонефриту, а електронномікроскопічно виявлені великі субепітеліальні депозити. Який патогенез цього захворювання?

    А. Гранулематоз

    В. Імунокомплексний механізм

    С. Атопія

    D.Цитотоксична, цитолітична дія антитіл

    Е. Клітинно обумовлений цитоліз

    1. У померлого від інтоксикації чоловіка під час розтину тіла виявлено збільшення стегна в об’ємі; на поверхні шкіри нориці з виділенням в’язкої жовтої-зеленої рідини; стегнова кістка потовщена та деформована, має місце утворення секвестрів. При мікроскопічному дослідженні: секвестральні порожнини оточені грануляційною та сполучною тканиною з наявністю нейтрофілів, кістково-мозкові канали облітеровані, компактна пластинка потовщена. Який з перерахованих діагнозів найбільш імовірний?

    А. Гострий гематогенний остеомієліт

    В. Паратиреоїдна остеодистрофія

    С. Туберкульозний остеомієліт

    D. Остеопороз

    Е. Хронічний гнійний остеомієліт

    1. Жінка 69-ти років довго хворіла на атеросклероз. Надійшла до хірургічного відділення з симптомами гострого живота. В ході лапаротомії виявлені: тромбоз мезинхімальної артерії, петлі тонкої кишки набряклі, багряно-чорного кольору, на їх серозній оболонці фібринозні нашарування. Який патологічний процес розвинувся у кишці хворої?

    А. Суха гангрена

    В. Коагуляційний некроз

    С. Волога гангрена

    D. Секвестр

    Е. Ішемічний інфаркт

    1. У дитини, що померла від дифтерії з явищами серцевої недостатності, на розтині виявлено, що порожнини серця розширені в поперечнику; м’яз серця тьмяний, в’ялий, на розрізі строкатий, з жовтуватими ділянками. У цитоплазмі деяких кардіоміоцитів зі збереженою цитоплазмою спостерігаються дрібні вакуолі. На заморожених зрізах вакуолі забарвлюються в оранжевий колір суданом 3. Який вид дистрофії виявлений у кардіоміоцитах?

    А. Балонна

    В. Гідропічна

    С. Вуглеводна

    D. Жирова

    Е. Гіаліново-крапельна

    1. Чоловік з гострим міокардитом помер від серцево-судинної недостатності. В ході мікроскопічного дослідження внутрішніх органів виявлені: плазморагія, набряк, стази в капілярах, численні крововиливи, а також дистрофічні зміни в паренхімі. Наслідком чого є дані зміни?

    А. Місцеве артеріальне повнокрів'я

    В. ДВС – синдром

    С. Гострий загальний венозний застій

    D. Хронічний загальний венозний застій

    Е. Загальне артеріальне повнокрів'я

    1. У хворого на рентгенограмі виявлено затемнення. В ході діагностичної експрес-біопсії лімфатичного вузла бронха виявлено казеозний некроз, навколо якого розташовані епітеліоїдні та лімфоїдні пласти з домішками багатоядерних гігантських клітин. Вкажіть причину лімфаденіту:

    А. Аденовірусна інфекція

    В. Метастази раку

    С. Сифіліс

    D. Пневмонія

    Е. Туберкульоз

    1. Через три тижні після пересадки серця у пацієнта різко погіршився стан. Смерть настала від гострої серцевої недостатності. Гістологічно в міокарді виявлено васкуліти, некрози та лімфоцитарну інфільтрацію. Назвіть причини таких змін:

    А. Гостре відторгнення трансплантату

    В. Найгостріше відторгнення трансплантату

    С. Інфаркт міокарда

    D. Некротизуючий васкуліт

    Е. Хронічне відторгнення трансплантату

    1. До хірурга звернувся чоловік 60-ти років, що тривалий час хворів на цукровий діабет. Тканини правої стопи були чорного кольору, щільні, з чіткими краями. Який діагноз поставив хірург?

    А. Волога гангрена

    В. Суха гангрена

    С. Пролежень

    D. Газова гангрена

    Е. Трофічна виразка

    1. Хвора 38-ми років померла підчас нападу бронхіальної астми, який не вдалося зняти. В ході гістологічного дослідження в просвіті бронхів виявлені накопичення слизу, в стінці бронхів численні лаброцити, багато з них у стані де грануляції, а також велика кількість еозинофілів. Який патогенез (механізм розвитку) цих змін у бронхах?

    А. Гранулематоз

    В. Атопія

    С. Цитотоксична, цитолітична дія антитіл

    D. Імунокомплексний механізм

    Е. Клітинно обумовлений цитоліз


    1. Хворому у ЛОР-відділенні проведено біопсію слизової оболонки носа. Гістологічно виявлено продуктивне запалення з формуванням гранульом, у складі яких переважають лімфоцити і плазмоциди, спостерігаються еозинофільні гіаліноподібні кулі та великі макрофаги із світлою цитоплазмою (клітини Мікуліча). Який збудник міг викликати описані зміни?

    А. Золотистий стафілокок

    В. паличка Волковича-Фріша

    С. Бліда трепонема

    D. Респіраторно-сенцитіальний вірус

    Е. Мікобактерія лепри

    1. Дитина доставлена в санпропускник в стані асфіксії. Під час огляду в гортані виявлені білуваті плівки, що обтурують просвіт та легко видаляються. Лікар припускає дифтерію. Про яке запалення гортані йдеться?

    А. Серозне

    В. Гнійне

    С. Дифтеритичне

    D. Крупозне

    Е. катаральне

    1. У хворого 75-ти років з поза черевної клітковини видалена пухлина розмірами 16х8х6 см. Мікроскопічно: анаплазовані жирові клітини з ознаками клітинного атипізму, поліморфізму. Зустрічаються величезні спотворені клітини, що мають у цитоплазмі жирові крапельки. Найімовірнішим є такий діагноз:

    А. Ліпома

    В. Фібросаркома

    С. Ліпосаркома

    D. Мезотеліома

    Е. Міосаркома

    1. Чоловік 38-ми років раптово помер. На розтині: на задній стінці лівого шлуночка серця виявлено інфаркт міокарду. Які найбільш імовірні зміни у будові міокардіоцитів можна побачити у вогнищі інфаркту мікроскопічно?

    А. Жирова дистрофія

    В. Каріолізис

    С. Звапнування

    D. Білкова дистрофія

    Е. Вуглеводна дистрофія
    2019-20
    1. На розтині звертає на себе увагу наступне: тіло молодого чоловіка високого зросту, виражена блідість та еластичність шкіри, доліхоцефалічна будова голови, подовження і контрактура пальців верхніх і нижніх кінцівок (нагадують кінцівки павука), незначне вдавлення грудини всередину, помірно виражений сколіоз. При дослідженні органів грудної порожнини виявили розрив аневризми висхідної частини аорти. Яке захворювання, найімовірніше, мало місце в цьому випадку?

    А. Синдром Марфана

    В. –

    С. Атеросклероз аорти

    D. Синдром Гудпасчера

    Е. Сифілітичний мезоаортит
    2. Чоловік з гострим міокардитом помер від серцево-судинної недостатності. В ході мікроскопічного дослідження внутрішніх органів виявлені: плазморагія, набряк, стази в капілярах, численні крововиливи, а також дистрофічні зміни в паренхімі. Наслідком чого є дані зміни?

    А. Місцеве артеріальне повнокрів’я

    В. ДВЗ-синдром

    С. Загальне артеріальне повнокрів’я

    D. Гострий загальний венозний застій

    Е. Хронічний загальний венозний застій
    3. Хворий переніс повторний інтрамуральний інфаркт міокарда. Після лікування та реабілітації був виписаний у задовільному стані під нагляд дільничного терапевта. Через 2 роки загинув у автомобільній катастрофі. Який характер патологічного процесу в міокарді було встановлено на ростині?

    А. Некроз

    В. Атрофія

    С. Дрібновогнищевий кардіосклероз

    D. Гіперплазія

    Е. Великовогнищевий кардіосклероз
    4. У хворого, який помер від уремії, на розтині виявлена деформація хребетного стовпа с різким обмеженням рухливості. Суглобові хрящі дрібних суглобів хребта зруйновані, є виражені ознаки тривалого поточного хронічного запалення в тканинах суглобів, порожнини суглобів заповнені сполучною тканиною, місцями кістковою з формуванням анкілозів. В аорті, серці та легенях наявні хронічне запалення та вогнищевий склероз. У нирках спостерігається амілоїдоз. Який діагноз у цьому випадку найімовірніший?

    А. Хвороба Педжета (деформівний остоз)

    В. Ревматоїдний артрит

    С. Паратиреоїдна остеодистрофія

    D. Остеопетроз (мармурова хвороба)

    Е. Анкілозивний спондилоартрит (хвороба Бехтєрєва)
    5. На розтині тіла померлого виявлено, що вся права легеня збільшена, щільна, на плеврі нашарування фібрину, на розрізі тканина сірого кольору, з якої стікає каламутна рідина. Для я кого захворювання легенів характерна така картина?

    А. Гангрена легені

    В. Фіброзивний альвеоліт

    С. Вогнищева пневмонія

    D. Крупозна пневмонія

    Е. Інтерстиціальна пневмонія
    6. У померлого, що понад 20 років працював на шахті з видобутку кам’яного вугілля, при розтині виявлено ущільнені легені сіро-чорного кольору зі значними ділянками новоутвореної сполучної тканини та наявністю великої кількості макрофагів із пігментом чорного кольору в цитоплазмі. Який із перерахованих діагнозів найімовірніший?

    А Сидероз

    В. Антракоз

    С. Талькоз

    D. Силікоантракоз

    Е. Антракосилікоз
    7. При мікроскопічному дослідженні біоптату нирки виявлено вогнища, в центрі яких розташовані зернисті еозинофільні маси, оточені інфільтратом з лімфоцитів, епітеліоїдних тканин та поодиноких клітин Пирогова-Лангханса. Виберіть патологічний процес, що найповніше відповідає зазначеним змінам:

    А. Альтеративне запалення

    В. Коагуляційний некроз

    С. Проліферація та диференціювання макрофагів

    D. Казеозний некроз

    Е Гранулематозне запалення
    8. У хворого на тромбофлебіт нижніх кінцівок з’явилися біль в грудній клітці, кровохаркання, наростаюча дихальна недостатність, при явищах якої він помер. Яка наймовірніша причина їх розвитку в цьому випадку?

    А. Тромбоз бронхіальних артерій

    В. Тромбоз легеневих вен

    С. Тромбоемболія гілок легеневої артерії

    D. Тромбоемболія бронхіальних артерій

    Е. Тромбоз гілок легеневої артерії
    9. У чоловіка померлого від внутрішньої кровотечі (гемоперитонеум), в печінці субкапсулярно виявлено губчастий вузол темно-червоного кольору розмірами 15х10см, добре відмежований від навколишньої тканини. Мікроскопічно: тканина вузла складається з великих судинних тонкостінних порожнин, вистелених ендотеліальними клітинами та заповнених рідкою або згорнутою кров’ю. Встановіть вид пухлини:

    А. Гемангіоперицетома

    В. Венозна гемангіома

    С. Лімфангіома

    D. Капілярна гемангіома

    Е. Кавернозна гемангіома
    10. Жінка 38-ми років надійшла в хірургічне відділення з приводу розлитого гнійного перитоніту. Під час операції виявлена перфорація виразки клубової кишки, виразку було ушито. Черевну порожнину дреновано. Через 4 дні хвора померла. На розтині в клубовій кишці наявні виразки в пеєрових бляшках, розташовані уздовж кишки, дно деяких з них має поперечну смугастість. Для якого захворювання характерні такі виразки?

    А. Черевного тифу

    В. Амебіазу кишечника

    С. Дизентерії

    D. Туберкульозу кишечника

    Е. Пухлини тонкої кишки
    11. У хворого щорічно навесні та на початку літа в період цвітіння трав і дерев розвиваеться гостре катаральне запалення кон’юктиви очей та слизової носової порожнини. Активація та екзоцитоз яких клітинних елементів лежить в основі цього синдрому?

    А. Ендотеліальних клітин

    В. Тканинних базофілів

    С. Нейтрофілів

    D. Тромбоцитів

    Е. Макрофагів
    12. У хворого шкіра чутлива до сонячного світла. Назвіть це спадкове захворювання, зумовлене дефектами ферментів системи репарації ДНК:

    А. Вітиліго

    В. Порфірія

    С. Альбінізм

    D. Пігментна ксеродермія

    Е. Хвороба Леша-Ніхана
    13. Хворий помер від наростаючої серцево-легеневої недостатності. При гістологічному дослідженні виявлено дифузне ураження легенів з інтерстиціальним набряком та інфільтрацією інтерстиціальної тканини лімфоцитами, макрофагами, плазмоцитами; наявні пневмофіброз та панацинарна емфізема. Поставте діагноз:

    А. Хронічний бронхіт

    В. Ателектаз легенів

    С. Фіброзивний альвеоліт

    D. Бронхіальна астма

    Е. Бронхопневмонія
    14. У дитини 6-ти років захворювання почалося гостро з різкого катару в зіві та на мигдаликах, який поширився на слизову оболонку рота, язик («малиновий язик») та глотку. На поверхні мигдаликів некрози. Місцями внаслідок відторгнення некротичних мас утворюються виразки. Шийні лімфовузли збільшені. На тілі, за винятком носо-губного трикутника, спостерігається дрібнокрапковий висип яскраво-червоного кольору. Яке захворювання можна припустити?

    А. Дифтерія

    В. Кір

    С. Скарлатина

    D. Менінгококовий назофарингіт

    Е. Ангіна
    15. На 9-й день після введення протиправцевої сироватки з приводу брудної рани стопи в пацієнта підвищилася температура тіла до 38˚С, з’явився біль у суглобах, висип, свербіння шкіри. З боку крові спостерігаються лейкопенія і тромбоцитопенія. Який тип алергічної реакції розвинувся?

    А. Клітинно-опосередкований

    В. Анафілактичний

    С. Імунокомплексний

    D. Стимулюючий

    Е. Цитотоксичний
    16. У хворого зі швидко наростаючою внутрішньомозковою гіпертензією діагностована пухлина мозку. Під час операції видалена пухлина тім’яно-скроневої частки, м’якої консистенції, строката на розрізі. Гістологічно пухлина побудована з поліморфних гіперхромних клітин з утворенням псевдорозеток та великої кількості судин, ділянками некрозів і крововиливами. Поставте діагноз:

    А. Гліобластома

    В. Арахноїдендотеліома

    С. Астроцитома

    D. Менінгіома

    Е. Олігодендрогліома
    17. У дитини 7-ми років підвищилася температура тіла до 39˚С, з’явилися нежить, кон’юнктивіт і кашель. На шкірі відзначалися великоплямисті висипи, при огляді в порожнині рота спостерігаються білуваті висипи на слизовій оболонці щік. Раптово з’явилося важке дихання і настала смерть при явищах асфіксії. Який діагноз найімовірніший?

    А. Кір

    В. Скарлатина

    С. Менінгококовий назофарингіт

    D. Дифтерія

    Е. Грип
    18. Чоловік 35-ти років захворів гостро, відзначалося підвищення температури до 39˚С, з’явилися нежить, кашель, сльозотеча. При огляді слизова носоглотки набрякла, гіперемована з рясним слизовиділенням. Який вид запалення розвинувся в носоглотці?

    А. Гнійне

    В. Катаральне

    С. Геморагічне

    D. Фібринозне

    Е. Серозне
    19. На аутопсії тіла жінки, що хворіла на хронічну дизентерію, в ході гістологічного дослідження внутрішніх органів в стромі та паренхімі міокарда, нирок, слизовій оболонці шлунка та в сполучній тканині легень виявлені аморфні відкладення фіолетового кольору, що дають позитивну реакцію за Коссом. Яке ускладнення розвинулося у хворої?

    А. Гыалыноз

    В. Метастатичне звапніння

    С. Метаболічне звапніння

    D. Амілоїдоз

    Е. Дистрофічне звапніння
    20. Дитина 3-х років померла від гострої пневмонії на тлі хронічної серцевої недостатності. На аутопсії: дефект міжшлуночкової перегородки, стеноз устя легеневої артерії, гіпертрофія правого шлуночка серця, декстрапозиція аорти. Яка вада серця у дитини була встановлена в ході аутопсії?

    А. Синдром Марфана

    В. Синдром Патау

    С. –

    D. Тетрада Фалло

    Е. Пентада Фалло
    21. У хворого видалили щитоподібну залозу, яка була значно збільшена в розмірах, щільно-еластичної консистенції, з горбистою поверхнею. При гістологічному дослідженні в паренхімі залози визначається дифузна лімфоплазмоцитарна інфільтрація з формуванням лімфоїдних фолікулів з гермінативними центрами, атипія та метаплазія фолікулярного епітелію, вогнища склеротичних змін паренхіми. Який діагноз найімовірніший?

    А. Дифузний тиреотоксичний зоб

    В. Дифузний еутиреоїдний зоб

    С. Вузловий зоб

    D. Тиреоїдний де Кервена

    Е. Аутоімунний тиреоїдит




    1   2   3   4   5   6   7   8


    написать администратору сайта