Главная страница

Виберіть правильну відповідь Симптом Мерфі це


Скачать 1.46 Mb.
НазваниеВиберіть правильну відповідь Симптом Мерфі це
Дата14.06.2022
Размер1.46 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаtest .docx
ТипДокументы
#589894
страница32 из 82
1   ...   28   29   30   31   32   33   34   35   ...   82

Е. Не розкритий повністю парапроктит внаслідок чого процес ускладнився лейкоцитозом та анемією.

  1. Хворий К., 19 років, поступив в клініку з діагнозом гострий аппендицит, місцевий перитоніт. Під час операції діагноз підтвердився. Проведена апендектомія, черевна порожнина осушена за допомогою марлевих тампонів та зашита наглухо. На 7-му добу з'явилися переймоподібні болі, «шум плескоту», нудота та блювота. На оглядовій Rо-скопії


є три чаші Клойбера з горизонтальним рівнем рідини. Ваш діагноз? Яка допущена тактична помилка? Дія хірурга.

    1. Міжкишковий інфільтрат, не дренована черевна порожнина, лікування консервативне.

    2. *Рання спайкова тонкокишкова непрохідність, не дренована черевна порожнина. Лікування оперативне.

    3. Піддіафрагмальний інфільтрат, не дренована черевна порожнина. Лікування консервативне.

    4. Гострий ентероколіт, не дренована черевна порожнина. Лікування консервативне.

Е. Гострий тифліт, не дренована черевна порожнина. Лікування консервативне.

  1. Хворий 39 років отримав травму живота. При дослідженні - перкуторно печінкова тупість не визначається. Рентгенологічно - повітря під куполом діафрагми. Можливий діагноз?

А. Забій органів черевної порожнини.

В. Розрив печінки.

С. Розрив селезінки.

D. Розрив підшлункової залози.

Е. *Розрив порожніх органів.

  1. В результаті травми у хворого 55 років виявлено поперечний розрив хвоста підшлункової залози. Тактика лікаря?

А. *Короткочасна передопераційна підготовка. Операція

В. Консервативна терапія.

С. Дренування черевної порожнини. Введення інгібіторів

D. Антибіотикотерапія.

Е. Кріодеструкція підшлункової залози.

  1. Визначити, які порушення водно-електролітного обміну спостерігаються при стенозі вихідного відділу шлунка:

А. Метаболічний ацидоз. В. *Метаболічний алкалоз. С. Діспротеінемія.

D. Гіпоглікемія.

Е. Гіперкальциемія.

  1. Під час операції з приводу хронічного панкреатиту виявлена різко ущільнена підшлункова залоза. Вірсунгова протока різко розширена (до 1 см), напружена, пальпаторно в ній визначаються конкременти. У холедоху патології не виявлено.

Яка оптимальна тактика хірурга?

А. Резекція підшлункової залози.

В. Розсічення Вірсунгової протоки, видалення конкрементів, зовнішнє дренування протоки.

С.* Поздовжнє розсічення головної панкреатичної протоки, видалення конкрементів, накладення поздовжнього панкреатоєюноанастомозу за Ру.

Д. Назобіліарне дренування панкреатичної протоки.

Е. Зовнішнє дренування жовчних проток.

  1. Хвора А., 49 років, скаржиться на гострий біль в правому підребер’ї, який виник через 2 години після вечері, нудоту, блювоту жовчю. Хворіє 18 годин. Хвора неспокійна, збуджена, метушиться в ліжку. Пульс 98 ударів за хвилину, язик обкладений білими нашаруванням, вологий., температура тіла 38,20 С. При огляді, права половина живота відстає в акті дихання, пальпаторно в правому підребер’ї напруження м’язів, болючість. Позитивні симптоми Ортнера та френікус-симптом. Симптоми подразнення очеревини від’ємні. Вкажіть найбільш вірогідний попередній діагноз.

А. *Гострий холецистит. В. Гострий панкреатит. С. Гострий перитоніт.

D. Гострий апендицит.

Е. Гостра кишкова непрохідність.


  1. Хворий П., 77 років вступив в хірургічне відділення зі скаргами на різкі переймоподібні болі в животі, нудоту, багаторазову блювоту з калових запахом, затримку відходження стільця і газів протягом 2 діб. Об'єктивно: Загальний стан важкий, язик сухий АТ - 105/65 мм рт ст, Пульс 116 уд / хв. З супровідних захворювань: ІХС, постінфарктний кардіосклероз. При оглядової Ro-скопії органів черевної порожнини виявлені тонко-і товстокишкові чаші Клойбера. При ірігоскопії виявлена пухлина повністю стенозуюча просвіт сигмовидної кишки. Який об'єм оперативного лікування

    1. Операція Гартмана

    2. *Двоствольна сігмостомія

    3. Лівостороння геміколектомія

    4. Правобічна геміколектомія

    5. Обхідний ілеотрансверзоанастомоза



  1. Чоловік 40 років доставлений з місця ДТП, в несвідомому стані, при об'єктивному обстеженні визначається напруження м'язів передньої черевної стінки, симптоми подразнення очеревини сумнівні. Хірург запідозрив розрив кишечника, перитоніт. Які з нижче перерахованих ознак свідчать про пошкодження органів ШКТ і є показаннями до екстреної лапаротомії

    1. При ФГДС множинні крововиливи на слизовій 12-палої кишки

    2. * При оглядовій Ro-скопії черевної порожнини - вільний газ під діафрагмою

    3. Перелом кісток тазу при Ro-логічному дослідженні

    4. Значне ослаблення перистальтики при аускультації

    5. Збільшення розмірів селезінки при УЗД



  1. Хворий К., 45 років. , поступив в клініку з приводу кісткового панарицію першого пальця. Протягом усього попереднього тижня лікувався в поліклініці,де був розкритий панарицій, стан не покращився, набряк перейшов на передпліччя. Направлений на стац. лікування. Об'єктивно: перший палець потовщений, синьо багрового кольору. На внутрішній поверхні передпліччя в нижній третині визначається різка набряклість, шкіра гіперемована. Визначається флуктуація, різко виражений малюнок підшкірних судин з гіперемією. Загальний стан важкий. Шкірні покриви бліді. Пульс 112 уд. за хв., А / Д = 100/60 мм.рт.ст. Дихання поверхневе 30 в хв. Хворий ейфорічний. Лейкоцитоз 109 /

л.Тактична помилка хірурга? Ваш діагноз? Призначте лікування.

    1. Кістковий панарицій першого пальця, який ускладнився пандактелітом. Кістковий панарицій повинен лікуватися в стаціонарі.

    2. Кістковий панарицій першого пальця, що ускладнився в Пироговий простір. Лікування повинно бути стаціонарним.

    3. *Кістковий панарицій першого пальця, затік на передпліччі. Ускладнений сепсис. Лікування в стаціонарних умовах.

    4. Кістковий панарицій першого пальця з руйнуванням суглоба. Лікування в стаціонарі.

    5. Кістковий панарицій першого пальця, який ускладнився дихальною недостатністю. Лікування в стаціонарі.



  1. Хворий Г., 17 років, надійшов в клініку з діагнозом гострий апендицит, дифузний перитоніт. Тактика хірурга? Який вид знеболення? Який розріз на передній черевній стінці. Як хірург повинен закінчити операцію?

    1. Оперативне лікування, місцева анестезія, розріз Волковича-Дьяконова (Мак-Бурнея),

ушивання черевної стінки наглухо.

    1. Оперативне лікування, місцева анестезія. Розріз Волковича-Дьяконова (Мак-Бурнея),

санація та дренування черевної порожнини.

    1. Оперативне лікування, місцева анестезія, розріз по Ленандеру, санація черевної порожнини та ушивання наглухо.

    2. Спостереження, при погіршенні стану оперативне лікування, місцева анестезія. Санація та ушивання черевної порожнини наглухо.

Е. *Оперативне лікування, загальна анестезія, средньосредина лапаротомія, санація та дренування черевної порожнини

Крок 2. Загальна лікарська підготовка.

2. Хірургічний профіль

1

Хворий госпіталізований до хірургічного відділення з місця ДТП із закритою травмою грудної клітки та переломом ребер з правого боку. У хворого діагностований правобічний пневмоторакс. Хворому терміново показано дренування плевральної порожнини.Вкажіть місце проведення плевральної пункції:

A *В 2-му міжребір'ї по середньоключичнійлінії

2

Хворому 20-ти років, що доставлений з вулиці у зимовий період з кровотечею із плечової артерії, при наданні першої медичної допомоги, з метою тимчасової зупинки кровотечі, був накладений джгут. Вкажіть максимальну експозицію джгута:

A *60 хвилин

3

Хворому 20-ти років, що доставлений у літку з вулиці з кровотечею із плечової артерії, при наданні першої медичної допомоги, з метою тимчасової зупинки кровотечі, був накладений джгут. Вкажіть максимальну експозицію джгута:

A *120 хвилин

4

У постраждалого в стані травматичного шоку артеріальний тиск 70 мм рт ст.., ЧСС 140 ударів в хвилину. Вкажіть приблизний об”єм крововтрати за шоковим індексом:

A *30\%

5

Ви черговий лікар . В приймальне відділення привезли хворого після проведення успішної реанімації (стан після утоплення). АТ – 90/60 мм.рт.ст.,ЧСС – 120 в 1 хв.,ЧД – 26 в1 хв. Свідомість відсутня, зіниці помірно розширені, генералізовані клоніко – тонічні судоми. Діагноз:

A *Післяреанімаційна хвороба

6

У відділення реанімації переведений хворий, який скаржиться на болі у животі, блювоту. Приблизно 15 годин тому вживав алкогольні напої, заїдав смаженими грибами, м’ясом, огірками. Діагноз :

A *Гостре отруєння грибами

7

Хвора 19 років поступила о 12-й годині в хірургічне відділення з діагнозом “гнійний мастит”. З 10 років страждає на цукровий діабет.О 8-й годині ранку зробила ін’єкцію 32ОД. аморфного та 40 ОД. кристалічного цинк – інсуліна. При огляді хворої:відсутність свідомості, шкіряні покрови вологі, тахікардія приблизно 116 в 1 хв. Діагноз:

A *Гіпоглікемічна кома

8

Хвора 19років поступила о 12-й годині в хірургічне відділення з діагнозом “гнійний мастит”. З 10 років страждає на цукровий діабет.О 8-й годині ранку зробила ін’єкцію 32 ОД. аморфного та 40 ОД. кристалічного цинк – інсуліна. При огляді хворої звертає на себе увагу відсутність свідомості, шкіряні покрови вологі, тахікардія приблизно 116в 1 хв. Ваші першочергові дії:

A *Негайно ввести 40\% розчин глюкози

9

У хворого раптово виник гострий біль за грудниною з іррадіацією у ліву руку.Збуджений, шкіряні покрови бліді, ЧД – 38 в 1 хв., АТ – 180/ 110 мм.рт.ст. В подальшому хворий втрачає свідомість , падає. Пульс на магістральних судинах не визначається, зіниці рівномірно розширені. Ваш діагноз:

A *Клінічна смерть

10

У хворого раптово виник гострий біль за грудниною з іррадіацією у ліву руку.Збуджений, шкіряні покрови бліді, ЧД – 38 в 1 хв., АТ – 180/ 110 мм.рт.ст. В подальшому хворий втрачає свідомість , падає. Пульс на магістральних судинах не визначається, зіниці рівномірно розширені. Ваші першочергові заходи:

A *Розпочати комплекс серцево-легеневоїта церебральної реанімації

11

В клініку доставили хворого, врятованого під час пожежі. Має місце важке отруєння двоокисом вуглецю. Які методи, з перерахованих нижче, можуть бути застосовані?

A *Оксигенотерапія

12

В результаті електротравми у людини наступила зупинка серцевої діяльності.Оживлення розпочалось приблизно через 3 хвилини, при цьому вдалось відразу відновити серцеву діяльність та дихання, нормалізувати геодинаміку. В подальшому мала місце після реанімаційна хвороба, з якою вдалось впоратися. Про який вид смерті можна говорити в даному випадку?

A *Клінічна

13

Хвора 37 років доставлена у приймальне відділення через 40 хвилин після автомобільної аварії. За її словами, дуже сильно вдарилася о кермо автомобіля животом. Скаржиться на сильний біль по всьому животу. Останній в акті дихання

майже не приймає участі. Пальпація дуже болісна у всіх відділах. Перитоніальні симптоми сумнівні. Через виражений больовий синдром фізикальними методами обстежання не можливо визначити наявність рідини у вільній черевній порожнині. Якедослідження треба виконати?

A Оглядову рентгенографію черевноїпорожнини, потім - лапарацентез.

14

Пацієнт 74 років страждає на доброякісну гіперплазію простати протягом останніх 5 років.Після вживання алкоголю виникла гостра затримка сечовипускання 4 доби тому.На догоспітальному етапі двічі на добу катетеризували сечовий міхур металевим катетером. При огляді: придаток правого яєчка збільшений, ущільнений, болючий, є гнійні виділення з уретри. Який вид невідкладної допомоги слід обрати?

A Троакарна або відкрита епіцистостомія

15

Під час перебування на пляжі з 11 до 14 години під інтенсивною дією сонячної радіації людина втратила свідомість. Що безпосередньо могло спричинити таку реакцію організму?

A *Сонячний удар

16

У дитини 2,5 років, що лікується у соматичному відділенні з приводу лівобічної вогнищевої зливної пневмонії раптово погіршився стан, посилилась задуха,появилися стогнуче дихання, ціаноз і тахікардія. Перкуторно виявлено тимпаніт зліва нижче кута лопатки, притуплення дихання над лівою легенею не вислуховується. Яке дослідження необхідно терміново виконати?

A * Оглядова рентгенографія органів грудної клітки

17

У хворого після операції з приводу проривної виразки шлунка, термінальної фази розлитого перитоніту, ендотоксичного шоку в післяопераційному періоді проводитьсяштучна вентиляція легень з інгаляцією 60% киснем.Гази крові: РаО 2=70-78 мм рт.ст., гіпоксемія не зменшується, ЦВТ - 150-180 мм вод.ст., АТ- 90/60 мм рт.ст. (на фоні застосування великих доз дофаміну).На R-грамі дифузна інфільтрація легень.Яка причина стійкої артеріальної гіпоксемії?

A Респіраторний дистрес-синдром

18

У хворого 62-х років, що палить і часто хворіє "пневмоніями", при оглядовій рентгенографії грудей в правій легені знайдено трикутної форми затемнення з вершиною, спрямованою до корня легені і зміщення тіні серця та середостіння в бік ураження. Який найбільш вірогідний діагноз?

A *Центральний рак легені

19

Хвора 39-ти років впродовж 10-ти років хворіє на цукровий діабет. Останній рік відмічає похолодання пальців ніг, біль та відчуття оніміння. Об'єктивно: шкіра нижніх кінцівок суха, витончена, холодна на дотик, пульсація на стегновій і підколінній артеріях збережена. Який найбільш вірогідний діагноз?

A Діабетична мікроангіопатія судин нижніх кінцівок

20

7-ми річну дитину госпіталізовано до клініки з переломом верхньої щелепи після автокатастрофи. Непритомніючи, дитина блювала. Через 2 години опритомніла, відповідала на запитання, а через 4 години розвинувся сопор. Об-но: Ps- 180/хв., судомні скорочення лівих кінцівок, анізокорія. Який основний діагноз?

A *Епідуральна гематома

21

У двох близнюків шісти місяців одночасно піднялася температура тіла ввечері до 39,2С. З метою лікування мати натерла дітей горілкою та закутала у ватні ковдри.Зранку була констатована смерть близнюків. При дослідженні трупів: набряк головного мозку,повнокрів’я внутрішніх органів. Можлива причина смерті?

A * Тепловий удар

22

Труп знайдено зранку на вулиці біля пивного бару. Трупні плями рожевого кольору, шкіра бліда з ціанозом кінцівок, спостерігаються дрібні бурово-червоні крововиливи в слизову оболонку шлунку(плями Вишневського).В крові 2,1‰ етилового спирту. Яка причина смерті?

A * Загальне переохолодження організму

23

При судово-медичному дослідженні гр-на А.,17 років виявлено:наявність шлункового вмісту в дихальних шляхах, що підтверджено гістологічним дослідженням, гостре вздуття легень з дрібними ділянками запалення, загальні ознаки асфіксії. В крові 1,9‰етилового спирту. Ці ознаки свідчать про:

A * Смерть від аспірації блювотними масами

24

Больной, 58 лет, жалуется на затрудненное прохождение твердой пищи по пищеводу, “кашель во время еды”. Считает себя больным в течении четырех месяцев. В надключичных областях по одному плотному лимфоузлу до 0,7 см в

диаметре.Какой диагноз наиболее вероятен в данном случае?

A *Рак пищевода

25

У больной брюшным тифом на 14-й день заболевания внезапно возникли боли в животе. Больная в сознании. Боли острые. Живот участвует в акте дыхания, не вздут.Пальп-но - умеренное напряжение мышц передней брюшной стенки, больше в правой подвздошной области. Печёночная тупость не определяется.Перистальтика прослушивается вялая. Симптом Щеткина-Блюмберга - положителен. Температура

тела 38,9C.Ps- 104/мин. Какой наиболее вероятный диагноз?

A * Перфорация брюшнотифозной язвы

26

Доставлен больной подобранный на улице, в бессознательном состоянии. Январь.Об-но: бледен, дыхание поверхностное, брадикардия 54 уд. в мин. АД 100/60 мм рт.ст. При пальпации живота и груди перитонеальных знаков нет. Температура тела 35,0 град. Запах алкоголя изо рта. Ваш предварительный диагноз?

A *Общее охлаждение.
1   ...   28   29   30   31   32   33   34   35   ...   82


написать администратору сайта