Главная страница

Виберіть правильну відповідь Симптом Мерфі це


Скачать 1.46 Mb.
НазваниеВиберіть правильну відповідь Симптом Мерфі це
Дата14.06.2022
Размер1.46 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаtest .docx
ТипДокументы
#589894
страница30 из 82
1   ...   26   27   28   29   30   31   32   33   ...   82

А. Продовжити консервативну терапію.

В. Після попередньої консервативної підготовки оперативне лікування.

С. Оперативне лікування через 10 днів.

D. *Оперативне лікування через 3-4 місяці

Е. Амбулаторне лікування.

  1. Чоловік, 65 років, впав з велосипеда. Кермо останнього вдарило підложечну ділянку. Через дві години доставлений до хірургічного стаціонару з болями у животі. При огляді: язик вологий, чистий. Живіт м'який, болючий у правому підребер'ї. Печінка збільшена в розмірах, помірно болюча. Перкуторно тупість в пологих місцях черевної порожнини не виявлено. Лейкоцитів - 9 109/л; паличкоядерних – 10%; еритроцитів - 1,8 10 12 / л;


гемоглобін - 67 г / л, симптомів подразнення очеревини не виявлено. Передбачуваний діагноз?

А. Забій печінки

В. Забій області правого підребер'я

С. *Підкапсульний розрив печінки

D. Розрив полого органу

Е. Розрив жовчного міхура

  1. Визначити, в яких випадках діагноз перфоративної виразки складний для діагностики:

А. Перфорація виразки у вагітних, перфорація в гепатодуоденальну зв'язку. В. Перфорація в заочеревинний простір, перфорація пенетруючої виразки. С. Перфорація виразки передньої стінки дванадцятипалої кишки або шлунка.

D. Перфорація ювенільної виразки.

Е.* Перфорація "німої" виразки, перфорація в сальникову сумку, перфорація у старих та дітей, прикрита перфорація.

  1. У чоловіка 50 років після прийому алкоголю і калорійної їжі з'явилися гострі болі у верхній половині живота, підвищилася температура тіла до 37,4˚С, відзначалися здуття живота, блювота, затримка газів і випорожнень. При пальпації наявна поперечна болючість в епігастрії, не визначається пульсація черевної аорти.

Поставте попередній діагноз.

А. * Гострий панкреатит.

В. Виразка ДПК.

С. Тромбоз мезентеріальних судин.

D. Д. Гостра кишкова непрохідність.

Е. Є. Гострий холецистит.

  1. Хворий 64 років поступив з клінічною картиною гострого калькульозного холециститу. На другу добу з моменту надходження, на фоні консервативної терапії виникла гостра біль у правому підребер’ї. Стан тяжкий, блідність шкіри, визначається тахікардія. Відмічається напруження м’язів черевної стінки та перитонеальні явища у всіх відділах животу. Вкажіть найбільш ймовірне ускладнення основного захворювання.

А. *Прободіння жовчного міхура, жовчний перитоніт.

В. Гострий деструктивний панкреатит, панкреонекроз.

С. Сформований під печінковий абсцес черевної порожнини.

D. Жовчнокам’яна непрохідність кишок.

Е. Тромбоз мезентеріальних судин.

  1. Хворий З., 46 років, зі скаргами на різкі переймоподібні болі в животі, нудоту, блювоту, затримку відходження стільця і газів протягом 6 годин. Об'єктивно: язик сухий, живіт помірно роздутий, дещо більше в лівій половині. У правій здухвинній ділянці старий рубець від апендектомії. При огляді в приймальному покої хірург виявив позитивні симптоми: Валя, Склярова, Спасокукоцького. Які дослідження необхідно провести для підтвердження діагнозу?

    1. УЗД органів черевної порожнини

    2. КТ органів черевної порожнини

    3. ФГДС

    4. *Оглядова Ro-скопія органів черевної порожнини

    5. Іригоскопія



  1. Дитина Т., 2 років захворів 9 годин тому, коли з'явилися болі в животі, двічі була блювота, потім з'явився частий рідкий стілець. Температура тіла 38,60С. Язик обкладений, сухий. Живіт щадить при диханні, пальпацію провести не вдається через занепокоєння дитини. При пальцевому ректальному дослідженні виявлено нависання передньої стінки прямої кишки. Найбільш ймовірний діагноз?

    1. Гостра кишкова інфекція

    2. Гострий мезаденіт

    3. Дизентерія

    4. *Гострий апендицит, перитоніт

    5. Термінальний ілеїт



  1. Хворий Р, 65 років, поступив в клініку з приводу карбункула потиличної області, цукрового діабету. При госпіталізації хворого стан розцінено як тяжкий. Шкірні покриви бліді, іктеричні. Пульс 112 уд. за хв. А / Д = 100/60 мм. рт. ст. Дихання прискорене 28 подихів за хв. На операції видалені некротичні маси. Проте стан не поліпшувався, температура тіла не знижувалася, м'які тканини різко інфільтровані навколо та в глибину. При ревізії рани встановлено, що гній поширюється під фасцію. Яку помилку допустив хірург під час першої операції? Ваш діагноз? Які потрібні додаткові методи обстеження? Подальша лікувальна тактика?

    1. Карбункул потиличної області. Тяжкий перебіг. Цукровий діабет.

Ускладнення нижньодольова пневмонія. Рентгеноскопія грудної клітки. Недренований гнійник.

    1. * На фоні цукрового діабету, тяжкий перебіг карбункула, ускладнений

сепсисом. Недорозкрита підфасціальна флегмона. Посів крові. Рентгеноскопія грудної клітки. Розтин підфасцільного гнійника+

    1. Тяжкий перебіг карбункулу потиличної області, ускладнений

септичним станом. Недорозкритий гнійник і недренований. Не призначено КТ голови.

    1. Карбункул потиличної області, важкий перебіг. Нерозкритий гнійник. Не призначені антибіотики широкого спектру дії.

    2. Карбункул потиличної області, який ускладнився підфасцільною флегмоною. Нерозкритий гнійник, не призначений загальний аналіз крові, і не проведена спірометрія.



  1. Хворий С., 18 років, доставлений в клініку з підозрою на гострий апендицит. Захворів близько 13 годин тому, коли з'явилися болі в правій половині живота, нудоту та однократну блювоту, після чого з’явилося якесь полегшення і хворий заснув. Вночі прокидався два рази від болю в животі, блювання не було. На ранок температура тіла - 37,8 0С. Хворий спітнілий, пульс 96 уд. за хв. Сухість у роті. При огляді живіт м'який, локальна болючість в правій здухвинній області, симптом Ровзінга, Сітковського, Воскресенського позитивний. Лейкоцитоз крові 109/л, П -10.

Ваш діагноз? Тактика хірурга.

    1. *Гострий апендицит, термінова операція - апендектомія

    2. Підозра на гострий апендицит, спостереження в динаміці.

    3. Необхідно провести дифдіагноз між гострим апендицитом та кишковою непрохідностю.

    4. Гострий тифліт, консервативне лікування.

Е. Хвороба Крона, консервативне лікування

  1. Після травми живота протягом 6 годин турбують болі в животі. При огляді - язик сухий, чистий. Живіт збільшений у розмірах. Позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга. Перистальтика кишечника різко ослаблена. Для встановлення діагнозу хворому рекомендовано:

А. Загальний аналіз сечі

В. Кількість цукру в крові

С. Кількість білірубіну в крові (прямий і загальний)

D. *Лапароскопія

Е. Реографія.

  1. Визначити клінічні особливості перфорації виразки в сальникову сумку:

А. *Гострий біль в області попереку, симптоми подразнення очеревини не виражені, вільний газ при R-дослідженні визначається під печінкою.

В. Тупий біль в епігастральній області, подразнення очеревини по всьому животу, при

R-дослідженні – вільний газ під діафрагмою.

С. Гостра «кінжальна» біль в епігастральній області з іррадіацією в праве надпліччя, вільний газ визначається під обома куполами діафрагми.

D. Болі, що опоясує, супроводжується багаторазовою блювотою, що не приносить полегшення.

Е. Біль у правому підребер'ї, позитивні симптоми Ортнера, Керте.


  1. Хвора скаржиться на слабкість, пожовтіння шкірних покривів, постійні, «тупі» болі в епігастрії, підвищення температури тіла до 38,0˚С. Добу тому були сильні болі у правому підребер'ї і епігастрії, нудота, багаторазова блювота, озноб. Стан важкий. Шкіра і склери іктеричні, пульс 98/хв. Язик сухий, живіт м'який, болючий в епігастрії. Жовчний міхур не пальпується. Позитивні симптоми Воскресенського, Мейо-Робсона. Білірубін в крові - 36 мкмоль / л, діастази сечі - 1024 од. Черговий хірург передбачає холедохолітіаз, гострий біліарний панкреатит.

Якими дослідженнями можна підтвердити діагноз?

А. УЗД, ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія.

В.* Комп'ютерна томографія, ФГДС, УЗД

С. Оглядова рентгеноскопія органів черевної порожнини.

D. Печінкові проби, внутрішньовенна холецистохолангіографія.

Е. ФГДС.

  1. Хвора М., 47 років, надійшла до клініки з різкими болями в правому підребер’ї, іррадіацією в лопатку та надпліччя, блювоту жовчю. Хворіє впродовж останніх двох років, коли періодично з’являються гострі болі, які після введення спазмолітиків купируються. Стан хворої середньої важкості, пульс – 98 ударів за хвилину. А/Т 140/90. Об’єктивно: живіт болючий в правому підребер’ї, позитивні симптоми Грекова-Ортнера, Мерфі, Мюссі. Вкажіть попередній діагноз.

А. *Жовчнокам’яна хвороба.

В. Гострий панкреатит.

С. Гострий гастродуоденіт.

D. Пухлина жовчного міхура.

Е. Перфоративна виразка дванадцятипалої кишки.

  1. Хворий Р., 46 років зі скаргами на різкі переймоподібні болі в животі, нудоту, багаторазову блювоту, затримку відходження стільця і газів протягом 10 годин. Об'єктивно: язик сухий, живіт роздутий, дещо більше в лівій половині. АТ - 105/65 мм рт ст, Пульс 110 уд / хв. У правій здухвинній ділянці старий рубець від апендектомії, позитивні симптоми: Валя, Склярова, Шланге, Спасокукоцького. При оглядовій Ro-скопії органів черевної порожнини виявлені тонкокишкові арки. Ваш діагноз і необхідне лікування?

    1. *Гостра спайкова тонкокішкова непрохідність. Термінова операція

    2. Гостра спайкова товстокишкова непрохідність. Термінова операція

    3. Динамічна кишкова непрохідність. Консервативна терапія.

    4. Гострий панкреонекроз. Консервативна терапія

    5. Тонко-товстокишкова інвагінація. Дезінвагінація.



  1. Хворий М., 48 років, поступив зі скаргами на різкі болі в епігастрії. В анамнезі перенесена операція з приводу виразкової хвороби 5 років тому - резекція шлунка за Гофмейстером- Фінстерером. Через рік після операції у хворого з'явився шлунковий дискомфорт. Діагностували та лікували гастрит оперованого шлунка. Вночі перед надходженням різке погіршення: з'явилася інтенсивна біль, сухість у роті. Об'єктивно: стан важкий, лежить з наведеними ногами до живота, хворий блідий, шкірні покриви сухі пульс 110 в хв., АТ 100/70. Язик сухий, обкладений, живіт напружений і різко болючий в епігастрії, позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга. Ваш діагноз?

    1. Рак шлунка, стеноз

    2. Шлунково-кишкова кровотеча

    3. Стеноз гастроентероанастомоза

    4. *Перфорація виразки анастомозу, перитоніт

    5. Гострий панкреатит



  1. Хворий С., 37 років, поступив в клініку з діагнозом карбункул верхньої губи. Верхня губа і ліва половина обличчя різко набряклі, гіперемовані, і набряклість поширилася на протилежну сторону обличчя. Температура 38,9° С. Скарги на загальну слабкість, головний біль. Про яке ускладнення можна думати? Які дії хірург повинен зробити?

    1. Запальний процес перейшов на протилежний бік. Призначити антибіотики широкого спектру дії.

    2. *Сепсис. Зробити розтин карбункула. Перевести хвору у реанімаційне відділення


С. Карбункул губи, гіпертермія. Інтоксикація. Лікування консервативне.

  1. Карбункул губи, ускладниться резорбтивною лихоманкою. Лікування консервативне.

  2. Карбункул губи, ускладниться абсцедуванням обличчя з протилежного боку. Призначити УВЧ та антибіотики.



  1. Хворому К., 38 років, проведена операція з приводу гострого флегмонозного апендициту. У післяопераційному періоді з'явилося запаморочення, пульс частий, слабкого наповнення й напруги. Артеріальний тиск знизився до 100/50 мм рт. ст., шкірні покриви бліді. Еритроцити в динаміці 1012/ л, після операції 3,1 1012/ л, через 4 години 2,7 1012/

л. Живіт піддутий, болючий в правій здухвинній ділянці.

Яке ускладнення виникло в ранньому післяопераційному періоді? Тактика хірурга?

    1. Рання спайкова непрохідність, консервативне лікування, спостереження.

    2. Триває запальний процес в правій здухвинній області, консервативне лікування, динамічний нагляд.

    3. *Внутрішньочеревна кровотеча, термінова операція - лапаротомія, зупинка кровотечі

    4. Гострий тифліт, консервативне лікування.

Е. Міжкишковий абсцес, консервативне лікування.

  1. Хворий 70 років поступив у клініку через 2 години після травми живота. Лікар запідозрив внутрішньочеревну кровотечу. Яким методом діагностики необхідно підтвердити діагноз?

А. *Лапароцентез із застосуванням нишпорячого дренажу

В. Колоноскопія

С. Реографія

D. Ірігоскопія

Е. Оглядову рентгеноскопію органів черевної порожнини

  1. Визначити вид операції при неможливості ушивання перфоративного отвору:

А. Висічення виразки, ваготомия.

В. Ваготомія з пілоропластикою за Фінеєм, Гейнеке-Мікуличем, Джадом.

С. *Тампонада перфоративного отвору великим сальником "на ніжці" за Оппелем- Полікарповим.

D. Накладення гастроентероанастомозу.

Е. Резекція шлунка за Гофмейстер-Фінстерер.

  1. Хворий скаржиться на болі в епігастрії, нудоту, багаторазову блювоту. Захворювання пов'язане з похибкою в дієті. Госпіталізований з підозрою на гострий панкреатит. Взято аналізи крові.

Які лабораторні показники вказують на гострий панкреатит?

А.Лейкопенія, зсув лейкоформули «вліво», підвищення рівня АлАТ і АсАТ.

В. Лейкоцитоз, зниження рівня протромбіну, гіпоглобулінемія.

С. * Лейкоцитоз, зсув лейкоформули «вліво», гіперамілаземія, діастазурія.

D. Лімфопенія, моноцитоз, підвищення печінкових трансаміназ.

Е. Лейкоцитоз, підвищення рівня глюкагону, інсуліну.

  1. Хвора Л., 70 років, доставлена в хірургічне відділення зі скаргами на постійний тупий біль в правому підребер’ї та розповсюдженням вправу половину шиї, праве плече, підвищення температури тіла, блювоту. Об’єктивно, пульс 90 ударів в хвилину, температура тіла 38ОС, живіт при пальпації напружений, болючий в підребер’ї справа, позитивний симптом Блюмберга. В інших ділянках живіт м’який, безболісний. Симптом Пастернацького негативний. Вкажіть попередній діагноз.

А. *Гострий холецистит.

В. Гострий апендицит.

С. Правобічна ниркова коліка.

D. Виразкова хвороба шлунка.

Е. Кишкова непрохідність.


  1. Хворий П., 46 років вступив в хірургічне відділення зі скаргами на різкі переймоподібні болі в животі, нудоту, багаторазову блювоту, затримку відходження стільця і газів протягом 10 годин. Об'єктивно: позитивні симптоми Валя, Склярова, Спасокукоцького. При оглядовій Rо-скопії органів черевної порожнини виявлені тонкокишкові арки. Термінова операція з приводу кишкової непрохідності. При операції навколо спайки стався заворот петлі тонкої кишки. Петля після розвороту синюшна набрякла. Які заходи необхідні для попередження розвитку деструкції стінки кишки та забезпечення її життєздатності?

    1. Внутрішньовенне введення реополігюкіна, пентоксифіліна

    2. У брижу ввести глюкокортикоїди, обкласти гарячими серветками

    3. *У брижу ввести 60-70мл. 0,5% р-р новокаїну, обкласти гарячими серветками

    4. Провести аспірацію вмісту з ураженої петлі і ввести розчин прозерину.

    5. У будь-якій ситуації проводити резекцію ущемленої петлі




  1. Хвора С., 54 роки, доставили в хірургічне відділення зі скаргами на болі в епігастрії характеру, нудоту, блювоту, сухість у роті. Хворіє 2-у добу після погрішності в дієті. Хвора підвищеного харчування. Р. - 112 уд / хв., АТ - 100/70 мм рт. ст., Т0 - 380. Язик сухий обкладений білим нальотом. Живіт роздутий, болючий в епігастрії більше справа, позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга в епігастрії справа та по правому флангу, перистальтика ослаблена. Л-21,4. Х10 9 / л. Ваш діагноз?

    1. Гострий панкреатит, асцит

    2. *Гострий холецистит, дифузний перитоніт

    3. Перфоративная виразка шлунка, розлитий перитоніт

    4. Гостра кишкова непрохідність

    5. Гострий ентероколіт

  2. У хворої Ф., 21 рік, на 8 добу після пологів з'явилися болі в правій молочній залозі. За допомогою не зверталася, бо думала, що після годування залишається молоко. Незабаром з'явилася температура 38 - 40°С з ознобом. Язик і губи сухі, скаржиться на безсоння, головні болі, відсутність апетиту. Шкірні покриви бліді, молочна залоза збільшена, пастозна, шкіра над нею гіперемована, блискуча, в центрі цианотична з темним відтінком, сосок втягнутий. При пальпації визначається пастозність і флуктуація. Лейкоцитоз 17

109 / л, гемоглобін 71,24 г / л. При розтині гнійника і дренування його стан не покращився. Температура не знижувалася. Лейкоцитоз 109 / л, в сечі білок.

Еритроцитів 15 -20 в полі зору. Іктеричні склери. При пальпації печінка виступає на 3 см з- під реберної дуги, болюча. Ваш попередній діагноз? Дія хірурга?

  1. *Гнійний мастит, який ускладнився сепсисом. Лікування оперативне. Після операції хвору перевести в ВРІТ.

  2. Гнійний мастит, який ускладнився пілефлебітом. Розтин маститу, призначити антибіотики.

  3. Гнійний мастит, який ускладнився гепатитом. Розтин маститу, антибіотики, консультація інфекціоніста.

  4. Гнійний лактаційний мастит, який ускладнився цирозом печінки. Розтин маститу, призначити антибіотики та гепатопротектори.

  5. Гнійний лактаційний мастит, який ускладнився портальною гіпертензією. Розтин маститу. Призначення антибіотиків.

  1. Хворий Т., 27 років, прооперований з приводу гострого деструктивного

апендициту. Черевна порожнина зашита наглухо. На 3-тю добу після операції з'явилася температура - до 38,5°С, помірні болі в області післяопераційної рани. На оглядовій рентгеноскопії патології не виявлено. При пальпації живіт різко болючий в області післяопераційної рани, шкіра гіперемована. Лейкоцитоз 109/л. Яке виникло

ускладнення? Тактика хірурга?

    1. Абсцес малого таза, термінова релопаротомія.

    2. Рання часткова спайкова кишкова непрохідність. Лікування консервативне.

    3. Гострий тифліт, консервативне лікування.

    4. *Нагноєння післяопераційної рани. Зняти шви, промити рану антисептиками,


дренувати.
1   ...   26   27   28   29   30   31   32   33   ...   82


написать администратору сайта