Главная страница

Крок 3 Загальна лікарська підготовка. Вірна відповідь виділена жирним шрифтом 1


Скачать 0.93 Mb.
НазваниеВірна відповідь виділена жирним шрифтом 1
АнкорКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
Дата16.01.2018
Размер0.93 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
ТипДокументы
#14199
страница17 из 58
1   ...   13   14   15   16   17   18   19   20   ...   58

E. Гострий гемоліз
96 У хворого діагностовано жовчнокам'яну хворобу, холецистохолелітіаз, хронічну жовтяницю. Хворого готують до хірургічного втручання. Корекцію яких показників гомеостазу в першу чергу повинна передбачати передопераційна підготовка?

A. Корекція вуглеводного обміну

B. Корекція білкового обміну

C. Нормалізація функцій кишечнику

D. Корекція коагулопатії

E. Корекція водно-електролітного обміну
97 У зоні відповідальності багатопрофільного медичного закладу відбувся акт масового біотероризму. У найближчий час очікується прибуття великої кількості постраждалих, а також звернення осіб, що підозрюють наявність симптомів отруєння, внаслідок швидкого поширення інформації про терористичний акт у ЗМІ. Тип патогенного чинника ще невідомий. За якими факторами слід організовувати сортування пацієнтів?

A. Сортування не відбуватиметься до отримання точнішої інформації про тип збудника

B. За віком пацієнта

C. За фізіологічними ознаками, анатомічною локалізацією ураження

D. За параметрами гемодинаміки

E. За часом після імовірного ураження
98 В машині швидкої допомоги настали II строкові пологи у жінки 25-ти років. Плід народився у тазовому передлежанні. Голівка застрягла у пологових шляхах. Тіло плоду синюшне, без тонусу, серцебиття відсутнє. Що робити і де надати допомогу?

A. Зробити масаж серця плоду у машині швидкої допомоги

B. Доставити жінку до пологового відділення

C. Зробити плодоруйнівну операцію у машині швидкої допомоги

D. Витягти плід у машині швидкої допомоги

E. Ввести атропін в серце плоду в машині швидкої допомоги
99 Хворий 58-ми років знаходиться на лікуванні в офтальмологічному центрі з приводу катаракти. Хворіє на цукровий діабет понад 20-ти років. Отримує інсулін. Під час проведення лікувально-діагностичної маніпуляції різко підвівся з ліжка. З'явились збудження, неадекватна поведінка, тремор кінцівок, пітливість, порушення зору. Невдовзі знепритомнів. Який патологічний стан розвинувся у хворого?

A. Епілептичний напад

B. Гіпоглікемічна кома

C. Ортостатичний колапс

D. Кетоацидотична кома

E. Істеричний напад
100 Хлопчика 13-ти років щойно витягли з-під зруйнованої будівлі. Відомо, що аварія відбулася більше 36 годин тому. Дитина загальмована, зіниці розширені, слабко реагують на світло, шкіра бліда, кінцівки холодні, тахікардія, АТ- 60/40 мм рт.ст. Права рука синюшного кольору, пульс на променевій та плечовій артеріях не пальпується. Рухів немає. Конгруентність суглобів збережена. Який найбільш вірогідний прогноз щодо життєздатності кінцівки?

A. Життєздатна

B. Обмежена життєздатність

C. Життєздатність залежить від оперативного втручання

D. Нежиттєздатна

E. Життєздатність залежить від терапевтичної тактики
101 Чоловік молодого віку у непритомному стані був знайдений перехожим вночі на вулиці. При обстеженні лікарем швидкої медичної допомоги виявлено пошкодження м'яких тканин голови. Інших зовнішніх ушкоджень не визначається. На кінцівках ознаки нещодавніх внутрішньовенних ін'єкцій. Кома ІІ, анізокорія. Ps- 62/хв., АТ- 90/60 мм рт.ст. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Тяжке алкогольне сп'яніння

B. Отруєння наркотичними речовинами

C. Черепно-мозкова травма

D. Отруєння сурогатами алкоголю

E. Епілептичний статус
102 Хлопчик 7-ми років лікувався з приводу неревматичного кардиту серцевими глікозидами. При обстеженні: брадикардія, шлуночкова екстрасистолія, передсердно-шлуночкова блокада, миготлива аритмія, знижений апетит, блювання, адинамія, головний біль, депресія, порушення зору. Яке ускладнення виникло у дитини?

A. Гостра судинна недостатність

B. Кардіогенний шок

C. Кардіоміопатія

D. Синдром Морган'ї-Адамса-Стокса

E. Інтоксикація серцевими глікозидами
103 У вагітної жінки у терміні 37 тижнів відбувся напад судом. АТ- 160/100 мм рт.ст. та 170/100 мм рт.ст. Набряки нижніх кінцівок, живота, обличчя. Дихання відсутнє, шкірні покриви ціанотичні. Що потрібно зробити у першу чергу?

A. Внутрішньовенне введення гіпотензивних препаратів

B. Ендотрахеальний наркоз

C. Внутрішньовенне введення седативних препаратів

D. Забезпечити прохідність дихальних шляхів

E. Внутрішньовенне введення протисудомних препаратів
104 У пацієнта 50-ти років, який хворіє на ішемічну хворобу серця, виникла фібриляція шлуночків. Першочерговим терапевтичним заходом повинно бути:

A. Електрична дефібриляція

B. Введення калію хлориду

C. Введення адреналіну

D. Введення лідокаїну

E. Введення новокаїнаміду
105 Пологи другі, вчасні, 3 години тому відійшли навколоплідні води. Пологова діяльність активна, загальнорівномірнозвужений таз ІІ ступеня. Передбачувана маса плоду 3900,0. Серцебиття плоду не вислуховується. При піхвовому дослідженні відкриття шийки матки повне, плідного міхура немає, передлежить голівка плоду, притиснута до входу в малий таз. Стрілоподібний шов у поперечному розмірі. Які дії лікаря?

A. Кесарів розтин

B. Краніотомія

C. Ведення пологів через природні статеві шляхи

D. Стимуляції пологової діяльності окситоцином

E. Накладання акушерських щипців
106 Хворий 35-ти років скаржиться на гострий біль та різке обмеження рухів у правому кульшовому суглобі. Травму отримав внаслідок падіння з висоти. Об'єктивно: праве стегно ротоване досередини, приведене, зігнуте в кульшовому суглобі. Позитивний симптом пружного опору. Поперековий лордоз дещо збільшений. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Перелом діафізу стегна

B. Перелом тазу

C. Перелом шийки стегна

D. Черезвертлюговий перелом стегна

E. Вивих стегна
107 У дитини 12-ти років на 3-й тиждень захворювання на черевний тиф з'явилися слабкість, блідість, похолодання та ціаноз кінцівок, рідкі випорожнення чорного кольору. Об'єктивно: АТ- 70/30 мм рт.ст., Ps- 140/хв. Живіт м'який, болісний під час пальпації, метеоризм. Про яке захворювання можна думати?

A. Перфорація кишки

B. Гострий апендицит

C. Кишкова кровотеча

D. Кишкова непрохідність

E. Рецидив захворювання
108 У 7-річної дівчинки через 4 години після споживання торта в літньому кафе піднялася температура до 39,5oC, виникли загальна слабкість, нудота, повторні блювання; відмовляється від їжі. Об'єктивно: стан важкий за рахунок ендотоксикозу, живіт під час пальпації болісний в епігастральній ділянці, симптомів подразнення очеревини немає. В чому буде полягати перша лікарська допомога?

A. Мотіліум, карболен всередину, водно-чайна пауза 12 годин

B. Сифонна клізма, парацетамол, панкреатин per os, нагляд дільничого педіатра

C. Промивання шлунка і кишечнику водою, оральна регідратація, вугільний сорбент, жарознижуючі препарати

D. Промивання шлунка і кишечнику, оральна регідратація, вугільний сорбент

E. Фуразолідон, панкреатин, лінекс per os
109 У хворого 60-ти років, з діагнозом: ІХС, гострий коронарний синдром, після порушення постільного режиму різко погіршився стан. Посилилися біль за грудниною, задишка, загальна слабкість. АТ- 80/50 мм рт.ст., ЧСС- 110/хв, в легенях вислуховуються вологі різнокаліберні хрипи, хворий вкритий холодним липким потом. Який з препаратів слід застосувати для корекції порушень гемодинаміки?

A. Мезатон

B. Строфантин

C. Преднізолон

D. Дофамін

E. Курантіл
110 Хвора 28-ми років доставлена до лікарні в непритомному стані. Зі слів супроводжуючих, в анамнезі у хворої двобічна адреналектомія з приводу хвороби Іценко-Кушинга. Об'єктивно: ціаноз слизових, гіперпігментація, клонічні судоми, загальмованість, АТ- 80/60 мм рт.ст., температура тіла 34,5oC, тони серця глухі. При пальпації живота - напруження передньої черевної стінки. Які невідкладні засоби лікарської допомоги слід використати першочергово?

A. Введення 40% розчину глюкози

B. Призначення панангіну

C. Введення інсуліну

D. Внутрішньовенне введення електролітів

E. Введення гідрокортизону сукцинату
111 Під час надання допомоги хворому 54-х років з гострим болем в ділянці серця лікарем швидкої допомоги діагностований гострий інфаркт міокарда, який ускладнився фібриляцією шлуночків. Проведена дефібриляція розрядом в 200 Дж, що виявилася неефективною. Які подальші дії?

A. Лідокаїн внутрішньовенно

B. Адреналін внутрішньосерцево

C. Масаж серця

D. Дефібриляція розрядом 300 Дж

E. Дефібриляція розрядом 360 Дж
112 Хворий раптово знепритомнів. Об'єктивно: самостійне дихання відсутнє, пульс на центральних артеріях не визначається, зіниці паралітично розширені. На ЕКГ - асистолія. Що треба зробити в першу чергу?

A. Розпочати непрямий масаж серця

B. Внутрішньовенно ввести 1 мг адреналіну гідрохлориду

C. При можливості провести екстрену електричну дефібриляцію

D. Внутрішньовенно ввести 1 мг атропіну сульфату

E. Забезпечити прохідність дихальних шляхів, розпочати штучне дихання і непрямий масаж серця
113 Жінка 70-ти років страждає на гіпертонічну хворобу, миготливу аритмію. В анамнезі інфаркт міокарду 2 роки тому. Знаходиться на стаціонарному лікуванні з приводу раку шкіри. Раптово втратила свідомість, пульс та артеріальний тиск не визначаються. На ЕКГ - крупнохвильова фібриляція шлуночків. Що першочергово необхідно зробити?

A. Адреналін внутрішньовенно

B. Дефібриляція

C. Преднізолон

D. Інтубація трахеї та ШВЛ

E. Дофамін 2 мг/кг/хв
114 Хворий 43-х років впав з висоти 2 метри на сідниці. Під час огляду: відсутні активні рухи та всі види чутливості у нижніх кінцівках. Має місце згладжування поперекового лордозу, різка болючість під час пальпації на рівні L1-L2. Встановіть попередній діагноз:

A. Перелом кісток тазу

B. Забій поперекової ділянки

C. Забій сідничних ділянок

D. Ускладнений перелом поперекового відділу хребта

E. Струс головного мозку
115 Чоловік 59-ти років надійшов до клініки після нічного нападу ядухи. З анамнезу - інфаркт міокарда 3 роки тому. Об'єктивно: ортопное, ЧДР- 32/хв, ціаноз губ, Ps- 100/хв, АТ- 110/80 мм рт.ст. В легенях - вологі середньо- та дрібнопухирчасті хрипи. Який основний початковий патофізіологічний механізм стану, що розвинувся?

A. Надмірне розрідження в альвеолах

B. Порушення лімфотоку

C. Підвищення судинної та альвеолярної проникливості

D. Низький онкотичний тиск крові

E. Високий гідростатичний тиск у легеневих капілярах
116 Хворий 25-ти років прооперований у хірургічному відділенні з приводу апендициту. З анамнезу: після травми, отриманої у 18-річному віці, почалися напади тоніко-клонічних судом із частотою 5-6 у рік. На 3-й день після операції розвинувся епілептичний статус, напади повторювались через 25 хвилин і між ними хворий не приходив до тями. Який препарат є першочерговим у даному випадку?

A. Бромід натрію внутрішньовенно

B. Седуксен внутрішньовенно

C. Галоперідол внутрішньовенно

D. Аміназин внутрішньовенно

E. Сірчанокисла магнезія внутрішньом'язово
117 Хлопчик 6-ти років госпіталізований із відкритим переломом правого стегна. Об'єктивно: свідомість затьмарена, шкіра бліда, кінцівки на дотик холодні, зіниці широкі, дихання поверхневе, ЧСС- 142/хв, ЧДР- 24/хв. Які показники слід визначити, щоб оцінити ступінь крововтрати?

A. Тривалість кровотечі, центральний венозний тиск, гемоглобін

B. Тромбоцити, тривалість кровотечі, артеріальний тиск

C. Коагулограма, частота серцевих скорочень, гематокрит

D. Гематокрит, артеріальний тиск та центральний венозний тиск

E. Еритроцити, артеріальний тиск, тромбоцити
118 Чоловік похилого віку на вулиці раптово знепритомнів. Пульсація на сонній артерії не визначається. З чого треба почати реанімаційні заходи?

A. Прекардіальний удар

B. Облити холодною водою

C. Закритий масаж серця

D. Дати дихнути пари нашатирного спирту

E. Дихання рот у рот
119 Хворий 64-х років відчув виражений біль за грудниною, задишку. Об'єктивно: хворий блідий, мокрий, акроціаноз. ЧДР- 28/хв., ортопное. АТ- 100/60 мм рт.ст. В легенях з обох сторін вологі незвучні хрипи. ЕКГ: ЧСС - 240/хв., зубець P не визначається, R-R однакові та складають 0,25 с, QRS- 0,18 сек, у відведеннях V5-V6 дугоподібна депресія сегменту ST до 3 мм. Запропонуйте найбільш ефективну тактику ведення даного хворого:

A. Нітрати + діуретики + кисень

B. Лідокаїн, при неефективності - інструментальна кардіоверсія

C. Допамін + стероїди + діуретики

D. АТФ, при неефективності - пропафенон

E. Дігоксин + діуретики + препарати K+ та Mg2+
120 Пацієнт 32-х років надійшов до лікарні через 3 години після рівномірного ураження іонізуючим випромінюванням від закритого джерела цезію-137 протягом 10 хвилин. Скарги виникли через 1,5 години після опромінення. Об'єктивно: невелика гіперемія склер, Ps- 82/хв., АТ- 110/70 мм рт.ст. У крові на кінець II доби перебування в стаціонарі: ер.- 4*1012/л, Hb- 135 г/л, тр.- 230*109/л, лейк.- 10*109/л, е.- 2%, п.- 5%, с.- 80%, л.- 7%, м.- 6%, ШОЕ- 15 мм/год. Амілаза крові - 200 мг/мл/год. Яка група препаратів показана потерпілому в період первинної реакції?

A. Препарати йоду

B. Антидоти-комплексони

C. Антибіотики

D. Антикоагулянти

E. Протиблювотні засоби
121 Першовагітна 18-ти років з'явилася на прийом до сімейного лікаря. Термін вагітності 28 тижнів. Жінка соматично здорова. Вагітність протікає без ускладнень. Під час огляду на кушетці зблідла, шкіра стала вологою, з'явилися різка слабкість, нудота, знепритомніла. Об'єктивно: АТ- 80/50 мм рт.ст. (звичайний 120/80 мм рт.ст.), Ps- 88/хв., слабкого наповнення й напруження. Яка перша допомога в даній ситуації?

A. Обкласти вагітну грілками, напоїти гарячим чаєм

B. Повернути жінку на бік, потім посадити її

C. Ввести мезатон 1 мл п/ш

D. Ввести розчин 5% глюкози - 50 мл в/в

E. Ввести 1 мл 0,2% розчину норадреналіну в 0,5 л 5% р-ну глюкози
122 Хворий 23-х років під час підняття вантажу відчув різкий біль у правій половині грудної клітки. Через 1 годину з'явилася задишка. Звернувся до дільничого терапевта. Об'єктивно: шкіра бліда, акроціаноз. Справа грудна клітка відстає в акті дихання, перкуторно відзначається тимпаніт. Аускультативно: відсутність дихальних шумів справа. Який попередній діагноз?

A. Інфаркт міокарда

B. Міжреберна невралгія справа

C. Спонтанний пневмоторакс

D. Стенокардія

E. Плеврит справа
123 У дитини 10-ти років скарги на часті випорожнення до 2-3 разів на добу, домішок слизу і крові у калі протягом 2-х місяців. Запідозрено неспецифічний виразковий коліт. Який метод має вирішальне значення у діагностиці цього захворювання?

A. Рентгеноскопія товстої кишки

B. Ехоскопія черевної порожнини

C. Ендоскопія товстої кишки

D. Бактеріологічне дослідження калу

E. Рентгенографія товстої кишки
124 Хворий 10-ти років впродовж 5-ти років страждає на бронхіальну астму. Під час прийому сімейним лікарем у поліклініці у дитини розвинувся приступ ядухи. Який препарат доцільно використовувати для надання невідкладної допомоги?

A. Но-шпа

B. Фликсотид

C. Сальбутамол

D. Атровент Н

E. Кеналог-40
125 Хвора 12-ти років впродовж 3-х днів скаржиться на лихоманку, біль у горлі, м'язах, головний біль. Об'єктивно: стан середньої важкості, пахвовий лімфовузол справа до 2 см, не спаяний з оточуючими тканинами, малоболісний. Загальний аналіз крові в нормі. За тиждень до захворювання дівчина шила іграшки зі шкурки зайця. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Лептоспіроз

B. Чума

C. Токсоплазмоз

D. Туляремія

E. Інфекційний мононуклеоз
126 У хворого 85-ти років раптово з'явився біль у грудній клітці, короткочасна втрата свідомості. Об'єктивно: в легенях визначається коробковий перкуторний звук, в нижніх відділах з правого боку - притуплення. На обох ногах - варикозна хвороба вен нижніх кінцівок. Праворуч в нижній третині стегна і гомілки нога припухла, гіперемована; визначається локальна гіперемія. Рентгенографічно: в нижній частині правої легені - затемнення. Яке ускладнення, найбільш вірогідно, виникло у хворого?
1   ...   13   14   15   16   17   18   19   20   ...   58


написать администратору сайта