Главная страница

Крок 3 Загальна лікарська підготовка. Вірна відповідь виділена жирним шрифтом 1


Скачать 0.93 Mb.
НазваниеВірна відповідь виділена жирним шрифтом 1
АнкорКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
Дата16.01.2018
Размер0.93 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
ТипДокументы
#14199
страница18 из 58
1   ...   14   15   16   17   18   19   20   21   ...   58

A. Інфаркт селезінки

B. Легенева кровотеча

C. Тромбоемболія легеневої артерії

D. Пневмоторакс

E. Інфаркт міокарда

127 Хворий 45-ти років скаржиться на рецидивуючі кровотечі з носа впродовж 6-ти днів після травми. Тричі викликав швидку допомогу. Після введення гіпотензивних та гемостатичних препаратів кровотеча тимчасово зупинялась. В анамнезі - гіпертонічна хвороба. Постійно приймає адельфан. При передній риноскопії в порожнині носа згортки крові. Після їх видалення почалася кровотеча. Які заходи найбільш доцільні?

A. Задня тампонада носа

B. Перев'язування A. Carotis externa

C. Введення гіпотензивних препаратів

D. Введення гемостатичних препаратів

E. Передня тампонада носа
128 Відбувся акт масового отруєння бойовими хімічними речовинами. У найближчий час очікується прибуття великої кількості постраждалих. Тип патогенного чинника ще невідомий. Де головний лікар багатопрофільного медичного закладу буде організовувати знезараження пацієнтів?

A. Не проводиться, у зв'язку з великою кількістю постраждалих

B. На окремо відведеній території біля лікарні

C. У всіх відділеннях лікарні

D. Безпосередньо у вогнищі ураження

E. У відділенні інтенсивного лікування
129 Для проведення ефективного закритого масажу серця у дорослих пацієнтів груднина повинна прогинатися в напрямку до хребта на:

A. 3-4 см

B. 8-9 см

C. 1-2 см

D. 7-8 см

E. 5-6 см
130 У хворого 79-ти років з ішемічною хворобою серця під час апендектомії розвинулась фібриляція шлуночків серця. Реанімація, включаючи дефібриляцію, - неефективна. Який препарат необхідно використати для підвищення ефективності дефібриляції?

A. Фіноптин (ізоптин)

B. Кальцію хлорид

C. Атропіну сульфат

D. Аміодарон

E. Калію хлорид
131 Дитина з масою тіла 2900 г народилася у важкій асфіксії з оцінкою за шкалою Апгар - 1 бал. Незважаючи на вентиляцію легень 100% киснем та закритий масаж серця стисканням груднини, частота серцевих скорочень не перевищує 80/хв. з тенденцією до зниження через 2 хвилини після пологів. Який медикаментозний засіб для підтримки роботи міокарда необхідний?

A. Корглікон

B. Атропін

C. Алупент

D. Адреналін

E. Дигоксин
132 Хвора 62-х років звернулась до лікаря зі скаргами на головний біль, біль у лівому оці, нудоту, блювання та біль у животі. Об'єктивно: гіперемія лівого ока, набряк рогівки, розширена овальна зіниця, мілка передня камера. Очне яблуко тверде під час пальпації. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Харчове отруєння

B. Гострий напад глаукоми

C. Субарахноїдальний крововилив

D. Гострий живіт

E. Менінгіт
133 Вагітна 36-ти років у терміні 30 тижнів звернулася до лікаря зі скаргами на набряки обличчя і кінцівок, головний біль. Раптово відзначила різке посилення головного болю, стала неспокійною, знепритомніла, розвинулися тоніко-клонічні судоми. АТ- 230/120 мм рт.ст. Що з перерахованого є препаратом вибору для надання невідкладної допомоги?

A. Фентоламін

B. Пропранолол

C. Нітрогліцерин

D. Магнію сульфат

E. Німодипін
134 В аеропорт прибув літак із країни, ендемічної по холері. Лікар санітарно-карантинного пункту аеропорту при огляді літака виявив хворого громадянина України з діареєю. Пізніше був підтверджений діагноз холера. Особи, які знаходились в контакті з хворим на холеру підлягають:

A. Ізоляції вдома

B. Розміщенню в ізоляторі з обов'язковим проведенням превентивного лікування

C. Госпіталізації до провізорного стаціонару

D. Медичному нагляду впродовж 5-ти діб

E. Госпіталізації до інфекційного стаціонару
135 Хворий 38-ми років висуває скарги на різко виражену задишку інспіраторного характеру. В анамнезі: гіпертонічна хвороба, ІХС. Під час обстеження акроціаноз, клекочуще дихання, ЧДР- 30/хв., АТ- 230/130 мм рт.ст. При аускультації серця - акцент другого тону над легеневою артерією. Оберіть комбінацію медикаментів для лікування хворого:

A. Еуфілін, фуросемид

B. Сальбутамол, атропін, папаверин

C. Строфантин, панангін, платифілін

D. Преднізолон, еуфілін

E. Морфін, фуросемід, пентамін
136 У дитини 10-ти місяців спостерігається підвищення температури тіла до 38,5oC, багаторазове блювання, часті рідкі випорожнення (до 10-15 разів за добу). На 3-й день захворювання - шкіра бліда з мармуровим малюнком, риси обличчя загострені. Велике тім'ячко запале. Адинамія. Діурез помірно знижений. Чим обумовлена важкість захворювання?

A. Токсико-ексикоз

B. Парез кишечнику

C. ДВЗ-синдром

D. Нейротоксикоз

E. Гостра ниркова недостатність
137 Хворий 20-ти років доставлений бригадою швидкої медичної допомоги в коматозному стані. Об'єктивно: шкіра обличчя і тулуба бліда, волога і холодна. Ps-60/хв., АТ- 80/60 мм рт.ст., ЧДР- 8-10/хв. Арефлексія. Наростають явища асфіксії. Подальша першочергова тактика повинна включати такi заходи:

A. Введення бемегриду в/в

B. Введення глюкози 40% - 40 мл в/в, вітаміни B1, B6 в/м

C. Форсований діурез

D. Введення гемодезу в/в крапельно

E. Стабілізація гемодинаміки, інтубація, ШВЛ
138 Хворий доставлений до лікарні із загальним охолодженням тіла. Об'єктивно: блідий, дихання поверхневе. АТ- 100/60 мм рт.ст., Ps- 60/хв. Під час пальпації живота та грудей - патології не виявлено. Температура тіла 34,8oC. Запах алкоголю з рота. Яку невідкладну допомогу слід надати?

A. Форсований діурез

B. Зігрівання тіла грілками

C. Протишокова терапія

D. Тепла ванна, в/в введення теплих розчинів

E. Розтирання снігом та алкоголем
139 До приймального відділення надійшов хворий з підозрою на наявність стороннього тіла в ротоглотці. Об'єктивно: напад інспіраторної задишки, яка супроводжується сильним кашлем, голос осиплий, біль у горлі та за грудниною. Прийом Геймліха неефективний, видалити стороннє тіло при прямій ларингоскопії неможливо. Стан хворого погіршується. Який першочерговий захід для надання допомоги?

A. Проштовхнути стороннє тіло вглиб

B. Потрійний прийом Сафара

C. Інтубація трахеї з переведенням на ШВЛ

D. Трахеотомія

E. Конікотомія
140 Хворий 28-ми років на другий день після отруєння алкоголем надійшов зі скаргами на загальну слабкість, нудоту, позиви на блювання, головний біль, появу сечі бурого кольору. Об'єктивно: Ps- 80/хв., ритмічний, АТ- 160/105 мм рт.ст. В сечі: відносна щільність - 1,030, білок - 0,66 г/л, велика кількість еритроцитів. K+ крові - 6,8 ммоль/л, креатинін та сечовина в 6 разів збільшені. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гостра ниркова недостатність

B. Токсичний гломерулонефрит

C. Токсичний панкреатит

D. Токсичний гепатит

E. Токсичний гастрит
141 У хворої 48-ми років діагностовано дольову пневмонію. Від госпіталізації та застосування антибіотиків категорично відмовилась. Об'єктивно: посилились ціаноз та задишка (ЧДР- 40/хв.), ЧСС- 120/хв., АТ- 70/30 мм рт.ст, добовий діурез - 200 мл, PCO2 крові - 34 мм рт.ст., на шкірі гомілок петехіальна висипка. Чим зумовлено важкість стану хворої?

A. Інфекційно-токсичний шок

B. Геморагічний васкуліт

C. Анафілактичний шок

D. Гостра ниркова недостатність

E. Гіпоксична кома
142 У післяопераційного хворого, якому 6 днів тому проведено видалення нижньої частки лівої легені в зв'язку з бактеріальною деструкцією і розвитком пневмотораксу, наросла задишка до 48/хв., PaO2 знизився до 50 мм рт.ст., PaCO2 підвищився до 65 мм рт.ст., з'явився кашель, виділення великої кількості харкотиння, загальний ціаноз шкіри, гіпотонія 60/20 мм рт.ст. При аускультації правої та лівої легень - велика кількість різнокаліберних хрипів, різко ослаблене дихання. Який обсяг невідкладної допомоги потрібно надати хворому першочергово для ліквідації дихальної недостатності?

A. Провести лаваж трахеобронхіального дерева

B. Пункція плевральної порожнини

C. Киснева терапія

D. Положення ортопное

E. Провести інтубацію трахеї з ШВЛ
143 Постраждала 22-х років під час прогулянки в лісі була вжалена змією. Через 8 годин відмічається запаморочення, шкірні покриви бліді, холодні на дотик. Права рука набрякла та ціанотична від пальців до плеча. АТ- 70/40 мм рт.ст., Ps- 122/хв., ЧДР- 22/хв. Яку невідкладну допомогу треба надати в першу чергу?

A. Інфузійна терапія

B. Введення антитоксичної сироватки

C. Переривчастий плазмаферез

D. Гострий гемодіаліз

E. Форсований діурез
144 Хворому на алкоголізм проведено резекцію шлунка. Вночі після операції "бачив диявола, який кривлявся і кидав на нього котів і собак". Дезорієнтований в навколишньому, збуджений, агресивний. Температура тіла 38,4oC, обличчя гіперемоване, гіпергідроз. Визначить психічний розлад:

A. Інфекційний делірій

B. Алкогольний параноїд

C. Алкогольний галюциноз

D. Алкогольний делірій

E. Інфекційний параноїд
145 До хворої 35-ти років викликано бригаду швидкої допомоги. Скарги на гострий нестерпний біль у поперековій і правій пахвинній ділянці, статевих органах і правій нозі, нудоту, блювання. При огляді хвора неспокійна, живіт напружений. Незначна болючість у правій здухвинній ділянці при глибокій пальпації. Позитивний симптом Пастернацького справа. Дизурія. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гострий панкреатит

B. Печінкова колька

C. Ниркова колька

D. Кишкова колька

E. Гострий холецистит

146 Пацієнт 54-х років, що знаходиться в стаціонарі з приводу гострого інфаркту міокарда, раптово знепритомнів. При огляді діагностовані зупинка серцевої діяльності та дихання, розпочата серцево-легенева реанімація. На ЕКГ - асистолія. Які будуть подальші дії?

A. Ввести внутрішньовенно новокаїнамід

B. Дефібриляція

C. Ввести внутрішньовенно строфантин

D. Ввести внутрішньовенно лідокаїн

E. Ввести внутрішньосерцево адреналін
147 12-річний хлопчик під час їзди на велосипеді упав і отримав травму плеча. Доставлений до приймального відділення лікарні, через 20 хвилин оглянутий черговим лікарем, проведено рентгенографію травмованої зони. Виявлено закритий косий перелом плечової кістки в її нижній третині зі зміщенням уламків. На що слід особливо звернути увагу лікарю при даному типі перелому?

A. Пульсація судин в дистальних відділах кінцівки

B. Чутливість шкіри в дистальних відділах руки

C. Артеріальний тиск

D. Температура тіла

E. Функція нирок
148 Жінка 30-ти років після перебування в задушливій кімнаті знепритомніла; далі впродовж 1 години поступово розвинулись 3 епілептичних напади, які супроводжувались тонічними та клонічними судомами. Об'єктивно: обличчя гіперемоване, відсутня реакція зіниць на світло, АТ- 180/90 мм рт.ст., Ps- 122/хв. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Епілептичний статус

B. Істеричний напад

C. Епілептичний напад

D. Гіпертонічний криз

E. Вегето-судинна дистонія
149 У 13-річного хлопчика раптово виникли втрата свідомості, генералізовані клоніко-тонічні судоми, зіниці розширені, фотореакція відсутня, виражений ціаноз обличчя, прикушування язика, виділення білої піни з рота, мимовільні сечовипускання та дефекація. З анамнезу відомо, що такі напади відбуваються з трирічного віку декілька разів на рік, дитина постійно приймає седативні та протисудомні препарати. Бригадою швидкої медичної допомоги діагностований епілептичний статус. Оберіть препарат для усунення нападу:

A. Діазепам

B. Аміназин

C. Корглікон

D. Адреналін

E. Атропін
150 У матері, що страждає на ендометрит, народилася недоношена дитина з явищами асфіксії. З перших днів життя у неї відзначалися зригування, а через два тижні блювання зсілим молоком, почала втрачати вагу. Температура тіла 37,4oC. Живіт м'який, видно сегментуючу перистальтику шлунка у вигляді "пісочного годинника". У крові: помірна анемія, натрій - 135 ммоль/л, калій - 3,9 ммоль/л (у сироватці). Який діагноз найбільш вірогідний?

A. Пілороспазм

B. Післягіпоксична енцефалопатія з явищами динамічної кишкової непрохідності

C. Пілоростеноз

D. Адреногенітальний синдром з втратою солей

E. Внутрішньоутробна інфекція, динамічна кишкова непрохідність
151 Хворий 28-ми років захворів поступово: з'явилися головний біль, безсоння і втрата апетиту, біль у животі. Температура зростала протягом 5-ти днів до 40oC. Об'єктивно: помірно виражена млявість, блідість. В легенях - жорстке дихання, сухі поодинокі хрипи. Серцеві тони ослаблені, брадикардія, дикротія пульсу, гіпотонія. Язик обкладений світло-коричневим нальотом, потовщений. Живіт болючий в ілеоцекальній ділянці, пальпуються печінка і селезінка. На 7-й день хвороби на животі з'явився розеольозний висип. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Бруцельоз

B. Черевний тиф

C. Ку-гарячка

D. Гострий гепатит В

E. Висипний тиф
152 У готелі виявлено хворого у вкрай тяжкому стані, який прибув з країни, де зафіксовано випадки хвороби неясної етіології. Турбують блювання, кашель, задишка, біль у грудях. Свідомість порушена. Обличчя червоне, одутле. Харкотиння пінисте, з домішками крові. Які протиепідемічні заходи є першочерговими?

A. Тимчасова ізоляція хворого

B. Індивідуальна екстрена профілактика

C. Проведення заключної дезінфекції

D. Проведення поточної дезінфекції

E. Уточнення епіданамнезу
153 При променевому ураженні шкіри у хворого спостерігається вологий дерматит. Пухирі малі, ненапружені, займають менш ніж 50% поля. Така клінічна картина виникає при дозі опромінення:

A. 7-13 Гр

B. 10-15 Гр

C. 15-20 Гр

D. 5-8 Гр

E. 20-30 Гр
154 Хворий останній рік працював на фермі у Греції. Звернувся до лікаря з приводу ознобу, пітливості, підвищення температури до 38oC, вираженого нездужання, болю в суглобах, м'язах. Хворіє 2 тижні. Об'єктивно: стан задовільний, to- 38,2oC, шкіра бліда, волога, суглоби не змінені. Мікрополілімфаденопатія. Пальпується печінка. Яка тактика лікаря загальної практики?

A. Направити хворого до інфекційного стаціонару

B. Госпіталізувати хворого в онкологічний стаціонар

C. Призначити амбулаторне лікування

D. Направити хворого до фтизіатричного відділення

E. Направити хворого до гематологічного відділення
155 Хвора 30-ти років скаржиться на напади головного болю, що супроводжуються пульсацією у скронях, запамороченням, серцебиттям, м'язовою слабкістю, блідістю шкірних покривів, підвищенням артеріального тиску до 270/160 мм рт.ст. Напади виникають переважно вночі, таблетованими антигіпертензивними засобами не усуваються. Є підозра на феохромоцитому. Який з наведених лікарських засобів слід застосувати для усунення нападів?

A. Клофелін в/в

B. Фуросемід в/в

C. Бензогексоній в/в

D. Фентоламін в/в

E. Дибазол в/в
156 Хворий 68-ми років з гострим порушенням мозкового кровообігу, кома 2 ст., потребує ШВЛ апаратним методом. У хворого наявний анкілоз скронево-нижньощелепного суглоба. ШВЛ в даному випадку треба проводити за допомогою:

A. Фіброоптичної назотрахеальної інтубації

B. Назофарингеального повітроводу

C. Ретроградної інтубації трахеї

D. Накладання трахеостоми

E. Лицевої мазки
157 У хворого, який лікується з приводу септичного стану, раптово розвинулися виражена слабкість, адинамія, блювання, пронос. Об'єктивно: сопор, Ps- 110/хв., ниткоподібний, АТ- 60/40 мм рт.ст. На ЕКГ: тахікардія, зниження вольтажу всіх зубців. У крові: гіпонатріємія, гіпохлоремія, гіперкаліємія, гіпоглікемія. Вкажіть найбільш вірогідну причину розвитку такого стану:

A. Гіпоглікемічна кома

B. Пангіпопітуїтаризм

C. Гіпоталамічна криза

D. Гострий інфаркт міокарда

E. Надниркова недостатність
158 У потерпілого в автокатастрофі наявна рвана рана передпліччя з рясною пульсуючою кровотечею яскраво-червоною кров'ю. Які заходи повинні бути проведені в першу чергу?
1   ...   14   15   16   17   18   19   20   21   ...   58


написать администратору сайта