Главная страница

Крок 3 Загальна лікарська підготовка. Вірна відповідь виділена жирним шрифтом 1


Скачать 0.93 Mb.
НазваниеВірна відповідь виділена жирним шрифтом 1
АнкорКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
Дата16.01.2018
Размер0.93 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
ТипДокументы
#14199
страница15 из 58
1   ...   11   12   13   14   15   16   17   18   ...   58

C. Поплескування або постукування по підошвах стоп

D. Спрямування потоку кисню або повітря на обличчя чи тіло

E. Приведення стегон до живота
34 Для попередження аспірації при проведенні загального наркозу використовують:

A. Кортикостероїди

B. Антибіотики

C. Цитрат натрію

D. Бронхоскопію

E. Відсмоктування слизу та блювотних мас із порожнини рота та глотки
35 Жінка 43-х років скаржиться на рясні кров'янисті виділення із статевих шляхів впродовж 10 діб у строк місячних. Такі порушення менструального циклу відбуваються протягом останнього року. При бімануальному обстеженні - матка збільшена до 14 тижнів вагітності, вузлувата. Який діагноз можна поставити хворій?

A. Клімактерична метрорагія

B. Склерополікістоз яєчників

C. Запалення придатків

D. Міома матки з геморагічним синдромом

E. Апоплексія яєчника
36 В гуртожитку, де проживають іноземні громадяни, виявлено хворого з підозрою на легеневу форму чуми. Хворий госпіталізований до інфекційної лікарні. Для екстреної профілактики чуми мешканцям гуртожитку необхідно призначити:

A. Сульфаніламіди

B. Вакцину

C. Донорський імуноглобулін

D. Антибіотики

E. Бактеріофаг
37 У пацієнта 70-ти років раптом розвинулась слабкість в правих кінцівках, мовні розлади. Об'єктивно: АТ- 220/140 мм рт.ст., ЧСС- 115/хв., Ps- 105/хв., миготлива аритмія, набряки кінцівок; в неврологічному статусі - моторні розлади мови, рухи у правих кінцівках відсутні. Яка невідкладна лікувальна тактика?

A. Антисклеротичні засоби

B. Антиаритмічні засоби

C. Гіпотензивні засоби

D. Реологічні засоби

E. Антиоксидантні засоби
38 Юнак отримав травму під час ДТП. Свідомість була відсутня протягом 2-х хвилин. Скаржиться на головний біль, запаморочення, нудоту, блювання. Не пам'ятає, що було під час ДТП. Об'єктивно: брадикардія, гіпотензія, блідість шкіри, анізокорія. Сухожильні рефлекси дещо знижені. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Струс головного мозку

B. Закритий перелом основи черепа

C. Забій головного мозку

D. Внутрішня кровотеча

E. Крововилив в головний мозок
39 До приймального відділення доставлено жінку 37-ми років, яка годину тому з метою самогубства випила 300 мл концентрованого розчину хлорофосу. Шлунок промито вдома лікарем швидкої медичної допомоги через 20 хвилин після випадку. Який механізм дії ФОС у даному випадку був усунений першочергово?

A. Припинення синтезу ацетилхоліну

B. Блокада холінестерази

C. Прискорене руйнування ацетилхоліну

D. Надлишкова продукція холінестерази

E. Підвищення активності холінестерази
40 У дівчинки 14-ти років, яка 4 дні тому повернулась з батьками із Індії, раптом з'явилися гарячка, млявість, запаморочення, марення, галюцинації, сильний головний біль, багаторазове блювання, серцебиття, задишка, вологий кашель з пінистим геморагічним харкотинням. На шкірі розповсюджений петехіально-геморагічний висип. В легенях з обох боків дихання ослаблене, паравертебрально невелика кількість вологих хрипів. Який антибіотик найефективніший в даному випадку?

A. Мономіцин

B. Стрептоміцин

C. Ампіцилін

D. Морфоциклін

E. Окситетрациклін
41 Хвора 21-го року надійшла зі скаргами на переймоподібний біль внизу живота, кров'янисті виділення із статевих шляхів, затримку менструації на 3 місяці. При огляді у дзеркалах - згустки крові у піхві; канал шийки матки відкритий. При бімануальному обстеженні: тіло матки збільшене до 8-9 тижнів вагітності, щільне, безболісне. Склепіння глибокі, придатки не пальпуються. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Ендометрит

B. Позаматкова вагітність

C. Вагітність, що не розвивається

D. Аборт у ходу

E. Аборт, що розпочався
42 Потерпілому з масою тіла 100 кг із комбінованою травмою та гіповолемічним шоком ІІІ ступеня проведена інфузійно-трансфузійна терапія, що включає переливання 2 літрів еритромаси. Яким буде вплив перелитої крові на систему гемоциркуляції?

A. Погіршує гемокоагуляцію

B. Покращує транскапілярний обмін та збільшує гемоконцентрацію

C. Зменшує гемоконцентрацію та поліпшує мікроциркуляцію

D. Поліпшує транскапілярний обмін та підвищує артеріальний тиск

E. Підвищує артеріальний тиск та погіршує мікроциркуляцію
43 Першовагітна у терміні 5-6 тижнів. Скарги на переймоподібний біль внизу живота, значні кров'янисті виділення зі згортками протягом доби. Об'єктивно: матка збільшена до 5 тижнів, шийка матки вкорочена до 1 см, діаметр цервікального каналу - 1 см, згортки крові у піхві. Дані ультразвукового дослідження - порожнина матки розширена до 2,5 см з неоднорідним вмістом. Яка тактика лікаря?

A. Амбулаторне призначення скорочуючих препаратів

B. Спостереження у жіночій консультації

C. Амбулаторне призначення спазмолітичних препаратів

D. Госпіталізація до гінекологічного стаціонару

E. Амбулаторне призначення кровоспинних препаратів
44 В селищі зареєстровано випадок сибірки у місцевого мешканця, який заразився під час вибілювання туші хворої корови. М'ясо тварини було розподілено між сім'ями родичів хворого для власного споживання. Оцініть санітарно-епідемічний стан даного селища:

A. Нестійкий

B. Благополучний

C. Незадовільний

D. Надзвичайний

E. Неблагополучний
45 У робітника, який довгий термін працює з етилованим бензином, відмічаються зниження пам'яті, брадикардія, відчуття волосу в роті, шкірні парестезії. Про інтоксикацію яким чинником треба думати у першу чергу?

A. Хлорид свинцю

B. Нітробензол

C. Бензол

D. Тетраетилсвинець

E. Фосфорорганічні сполуки
46 Жінці 22-х років, що оперована з приводу позаматкової вагітності, з замісною метою в післяопераційному періоді переливалася еритроцитарна маса. Під час проведення гемотрансфузії виникли різка слабкість, запаморочення, лихоманка, сильний біль за грудниною та у поперековій ділянці, одноразове блювання. Тахікардія до 110/хв., АТ- 80/60 мм рт.ст. Яке вірогідне ускладнення виникло?

A. Цитратний шок

B. Гостра серцево-судинна недостатність

C. Анафілактичний шок

D. Гемотрансфузійний шок

E. Гостра ниркова недостатність
47 Вантажник судна, що повернулося з круїзу по Середземному морю, звернувся до хірурга. З анамнезу: під час плавання був вкушений щуром за перший палець стопи. Об'єктивно: нога набрякла, збільшені пахвинні лімфовузли з одного боку, 3-4 см в діаметрі. АТ- 90/60 мм рт.ст., Ps- 100/хв., загальна слабкість, головний біль, температура тіла 40oC. Запідозрено чуму, бубонний варіант. Які першочергові заходи?

A. Госпіталізація до хірургічного відділення

B. Госпіталізація до терапевтичного відділення

C. Обробка рани, введення протиправцевої сироватки

D. Госпіталізація до інфекційного відділення

E. Введення дексаметазону, кордіаміну, госпіталізація до реанімаційного відділення
48 Новонароджена дитина в терміні гестації 38 тижнів. Маса тіла 3400 г, довжина 54 см. Загальний стан середньої тяжкості, що обумовлений асфіксією. Після проведення первинних реанімаційних заходів з'явилося самостійне дихання, ЧСС- 110/хв, акроціаноз. Яка наступна дія лікаря-неонатолога?

A. Штучний масаж серця

B. Відсмоктування слизу з верхніх дихальних шляхів

C. Додаткова оксигенація

D. Допоміжна вентиляція легенів

E. Інтубація трахеї


49 У хворого 18-ти років на фоні високої гіпертермії виникла серія судомних нападів; він знепритомнів. Об'єктивно: стан важкий. Кома. Температура тіла 39,5oC. Періодично виникають генералізовані тоніко-клонічні судоми. Ригідність м'язів потилиці, двобічний симптом Керніга. Вогнищева неврологічна симптоматика не виявлена. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Епілептичний статус

B. Крововилив у мозок

C. Судомний синдром неясної етіології

D. Менінгіт

E. Субарахноїдальний крововилив
50 Постраждалий доставлений з вогнища хімічного ураження. Об'єктивно: свідомість сплутана, шкірні покриви вологі, зіниці звужені, періодичні клоніко-тонічні судоми, дихання з хрипами, які чути на відстані, з рота виділяється слиз, Ps- 60/хв. Яка група бойових отруйних речовин викликала це ураження?

A. Подразнюючої дії

B. Задушливої дії

C. Загально-токсичної дії

D. Нервово-паралітичної дії

E. Лакримаційної дії
51 Молоду жінку з 14-ти років періодично турбують напади головного болю в скроні та ділянці ока. Їм передують зорові порушення - випадіння поля зору. Інколи під час нападу буває блювання. Напад триває декілька годин, часто проходить після сну. Про яке захворювання слід думати?

A. Вегето-судинна дистонія

B. Минущі порушення кровообігу мозку

C. Субарахноїдальна гематома

D. Гіпертонічний криз

E. Мігрень
52 Хворий 13-ти років доставлений до відділення у коматозному стані. При цьому відзначалось глибоке шумне дихання типу Кусмауля, гіпотонія, сухість шкіри і слизових оболонок, зниження тонусу очних яблук, олігурія, запах ацетону у видихуваному повітрі. Чим зумовлений даний стан?

A. Тиреотоксична кома

B. Кетоацидотична кома

C. Гіпоглікемічна кома

D. Печінкова кома

E. Гіперосмолярна кома
53 Юнак 19-ти років, ін'єкційний наркоман, передозував сурогати опію, що призвело до різкого пригнічення дихання та депресії гемодинаміки. Персонал швидкої медичної допомоги проводить допоміжну вентиляцію легень мішком Амбу та транспортування до лікарні. Який препарат слід призначати першочергово при наданні допомоги?

A. Етимізол

B. Еуфілін

C. Кордіамін

D. Налоксон

E. Кофеїн
54 Громадянин 26-ти років звернувся до дільничого лікаря зi скаргами на часті рідкі випорожнення, багаторазове блювання, різку слабкість. Напередодні прибув з Бомбея, де знаходився у відрядженні. Яка тактика лікаря?

A. Госпіталізація до реанімаційного відділення

B. Амбулаторне бактеріологічне обстеження

C. Лікування в денному стаціонарі

D. Госпіталізація до терапевтичного відділення

E. Термінова госпіталізація до інфекційного відділення, примусове бактеріологічне обстеження членів родини
55 У хворого під час індукції в наркоз розвинулася клініка дихальної недостатності. Спроби виконати інтубацію трахеї, а також забезпечити вентиляцію легень маскою наркозного апарату не мають успіху. В якому випадку показана конікотомія для забезпечення альтернативного допоміжного дихання?

A. Загроза зупинки дихання і серцевої діяльності

B. Необхідність бронхоскопічного обстеження

C. Частота дихання менш ніж 7 або більше 40/хв (у дорослих)

D. Значне пониження pO2 і підвищення pCO2

E. Обструкція верхніх дихальних шляхів внаслідок набряку, кровотечі або наявності стороннього тіла
56 Постраждалий оглянутий на місці ДТП. Свідомість відсутня, зіниці рівні, фотореакція жвава. Має місце нецілеспрямована захисна реакція на біль. Дихання самостійне, ЧДР- 16-18/хв., ознак дихальної недостатності немає. АТ- 130/80 мм рт.ст., Ps- 92/хв., задовільних пальпаторних властивостей. На правому передпліччі рвана рана, ознаки артеріальної кровотечі, що триває. Якою має бути тактика інтенсивної терапії на догоспітальному етапі?

A. Застосування гіпотензивних препаратів

B. Допоміжна вентиляція мішком Амбу, подача кисню

C. Транспортування до спеціалізованого стаціонару без проведення інтенсивної терапії

D. Тимчасова зупинка зовнішньої кровотечі

E. Введення аналептиків
57 У хворої 32-х років скарги на інтенсивний постійний біль у животі, нудоту, лихоманку. Хворіє 3 доби, вживала знеболюючі препарати. Об'єктивно: температура 38,9oC. Язик обкладений, сухий. В правій здухвинній ділянці є напруження м'язів, різка болісність, пальпується округле утворення 10х7 см, балотуюче, різко болюче. Симптом Щоткина в цьому місці різко позитивний. Місячні без змін. В крові: лейк.- 15,6*109/л. Який діагноз слід припустити?

A. Перфорація кісти яєчника

B. Гострий пієлонефрит

C. Здухвинно-сліпокишковий інвагінат

D. Гострий панкреатит

E. Деструктивний апендицит, параапендикулярний абсцес
58 З міста зруйнування будинку внаслідок вибуху природного газу до стаціонару доставлено постраждалого з легкою механічною травмою. Газообмін та гемодинаміка не страждають. Постраждалий напружений, тривожний, на запитання відповідає односкладно, до медичного персоналу налаштований агресивно. При спробі надати першу медичну допомогу виявив агресію та завдав фізичної шкоди медичній сестрі. Який об'єм медичної допомоги треба надати потерпілому?

A. Зігрівання, гарячі напої зі слабким алкоголем

B. Допомога не надається

C. Медикаментозна седація та фіксація до медичних нош

D. Фізичні методи утримання та заспокоєння

E. Збуджуюча терапія
59 У новонародженого з асфіксією при народженні відзначалися апное та брадикардія (ЧСС- 70/хв.), була негайно почата штучна вентиляція легень із 100% киснем із застосуванням маски та мішка Амбу. Через 30 секунд серцевий ритм не змінився. Яким повинен бути наступний крок реанімаційних заходів?

A. Продовжити вентиляцію

B. Епінефрин внутрішньовенно

C. Тактильна стимуляція

D. Непрямий масаж серця

E. Натрію гідрокарбонат внутрішньовенно
60 До стаціонару доставлено потерпілого з чисельними переломами тазових кісток. Об'єктивно: шкіра бліда, холодна, волога. Ps- 120/хв., ниткоподібний. Систолічний артеріальний тиск 60 мм рт.ст. До вени введений катетер. Інфузію якого розчину слід здійснити в першу чергу?

A. Розчин дофаміну

B. 7,5% розчин калію хлориду

C. Розчин добутаміну

D. 10% розчин кальцію хлориду

E. 0,9% розчин натрію хлориду
61 Жінка 60-ти років госпіталізована з приводу гострого трансмурального інфаркту. Годину тому стан хворої став погіршуватися: з'явилася задишка, що наростає, сухий кашель. ЧДР- 30/хв., ЧСС- 130/хв., АТ- 90/60 мм рт.ст. Тони серця глухі, акцент ІІ тону на легеневій артерії. У нижніх відділах легень справа і зліва вологі середньопухирчасті хрипи. Температура - 36,4oC. Який препарат доцільно застосувати у першу чергу?

A. Еуфілін

B. Промедол

C. Гепарин

D. Допамін

E. Дигоксин
62 У солдата після виходу з осередку ураження ОР з'явилося погіршення зору, біль голови, загальна слабкість, відчуття нестачі повітря. Об'єктивно: ціаноз слизових, фібрилярні посмикування м'язів обличчя. В легенях жорстке дихання, незвучні сухі свистячі хрипи; відмічається брадикардія, АТ- 90/60 мм рт.ст. Який лікарський засіб з індивідуальної аптечки використовується для надання першої медичної допомоги?

A. Будаксим

B. Цистамін

C. Афінін

D. Ізонітрозин

E. Атропін
63 У жінки в 39 тижнів вагітності вдома значно підвищився артеріальний тиск, з'явився біль у животі, припинила відчувати рухи плоду. Хворіє на гіпертонічну хворобу. Пологова діяльність бурхлива. Передбачувана маса плоду - 4000,0. Акушерське обстеження: матка в гіпертонусі, в ділянці дна пальпується болюче вип'ячування. Голівка плоду в порожнині малого тазу. Серцебиття плоду не вислуховується та на УЗД не визначається. Яка тактика ведення пологів?

A. Плодоруйнівна операція

B. Накладання акушерських щипців

C. Вакуум-екстракція плоду

D. Кесарів розтин

E. Пологопідсилення
64 Постраждалий 28-ми років отримав поранення передньої поверхні грудної клітки ліворуч колючим предметом. Під час дихання у ділянці рани - свистячий шум. Який діагноз і вірні дії медичних працівників?

A. Відкрите пошкодження грудей. Оцінка ступеня крововтрати. Зупинка кровотечі. Торакальна пункція. Транспортування до стаціонару

B. Проникаюче поранення грудей. Накладення стискаючої пов'язки. Подача кисню. Введення кордіаміну. Госпіталізація у терміновому порядку до стаціонару

C. Відкрите пошкодження грудей. Введення серцевих глікозидів. Госпіталізація до стаціонару

D. Непроникаюче поранення грудної клітки зліва. Обробка рани. Накладення пов'язки. Транспортування до стаціонару
1   ...   11   12   13   14   15   16   17   18   ...   58


написать администратору сайта