Главная страница

Крок 3 Загальна лікарська підготовка. Вірна відповідь виділена жирним шрифтом 1


Скачать 0.93 Mb.
НазваниеВірна відповідь виділена жирним шрифтом 1
АнкорКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
Дата16.01.2018
Размер0.93 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
ТипДокументы
#14199
страница11 из 58
1   ...   7   8   9   10   11   12   13   14   ...   58

E. Рецидивуючий
113 Хлопчик 5-ти місяців надійшов до інфекційного відділення з приводу сальмонельозу. Об'єктивно: шкірні покриви та слизові оболонки сухі, велике тім'ячко та очні яблука запалі, тургор та еластичність шкіри знижені. Відмічається афонія та плач без сліз. У крові: Ht- 42%, білок - 86 г/л, нaтрій - 160 ммоль/л. Який вид порушення водного балансу спостерігається у дитини?

A. Водо-дефіцитний ексикоз

B. Ізотонічний ексикоз

C. Соледефіцитний ексикоз

D. Тотальний ексикоз

E. Гіпергідратація
114 Хворий 35-ти років скаржиться на гострий біль та різке обмеження рухів в правому кульшовому суглобі. Травму отримав внаслідок падіння з висоти. Об'єктивно: праве стегно ротоване досередини, приведене, зігнуте в кульшовому суглобі. Позитивний симптом пружного опору. Поперековий лордоз дещо збільшений. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Черезвертлюговий перелом стегна

B. Перелом тазу

C. Перелом шийки стегна

D. Вивих стегна

E. Перелом діафізу стегна
115 До жіночої консультації звернулась вагітна 22-х років із скаргами на помірні кров'янисті виділення із статевих шляхів. Під час УЗД встановлена вагітність 34 тижні, передчасне відшарування нормально розташованої плаценти. Тактика лікаря жіночої консультації:

A. Повторний огляд в жіночій консультації через 24 години

B. Госпіталізація до пологового будинку в плановому порядку

C. Негайна госпіталізація вагітної до пологового будинку машиною швидкої допомоги

D. Призначити клінічний аналіз крові та коагулограму

E. Призначити спазмолітики
116 У матері, що страждає на ендометрит, народилася недоношена дитина з явищами асфіксії. З перших днів життя у нього відзначалися зригування, а через 2 тижні - блювання зсілим молоком, видно сегментуюча перистальтика шлунка у вигляді "пісочного годинника". У крові: помірна анемія, натрій - 135 ммоль/л, калій - 3,9 ммоль/л (сироватка). Який діагноз найбільш імовірний?

A. Пілоростеноз

B. Внутрішньоутробна інфекція, динамічна кишкова непрохідність

C. Постгіпоксична енцефалопатія з явищами динамічної кишкової непрохідності

D. Пілороспазм

E. Адреногенітальний синдром з втратою солей
117 Найбільш імовірне ускладнення непрямого масажу серця у людей похилого віку:

A. Перелом ребер

B. Пневмоторакс

C. Розрив легенів

D. Гемоторакс

E. Ушкодження печінки
118 Породілля 23-х років, у якої відбулися стрімкі своєчасні пологи вдома. Дитина народилася 40 хвилин тому, послід не народився. Викликано сімейного лікаря, який констатував задовільний стан породіллі й немовляти. Лікарем констатовані ознаки відшарування плаценти. Загальна крововтрата близько 150 мл. Яку допомогу треба надати терміново?

A. Ручне обстеження порожнини матки

B. Потягнути за пуповину для народження плаценти

C. Введення ліків, що підвищують тонус матки

D. Холод на низ живота

E. Спосіб Абуладзе
119 Юнак 17-ти років під час бійки одержав сильний удар у живіт, через 20 хвилин був привезений до лікарні. Об'єктивно: стан тяжкий, запаморочення. Шкірні покриви бліді, ціаноз губ, акроціаноз. Запаху алкоголю не відчувається. Живіт напружений. АТ- 60/40 мм рт.ст., Ps- 120/хв. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Мезентеріотромбоз

B. Внутрішньочеревна кровотеча

C. Розрив кишечнику

D. Розрив діафрагми

E. Розрив сечового міхура
120 У хлопчика 8-ми років головний біль у ділянці потилиці, ранкове блювання без нудоти. Відмічалася втрата свідомості з розгинальною ригідністю шиї, розширенням зіниць, порушенням дихання. АТ- 130/75 мм рт.ст., ригідність м'язів шиї, атактична хода, тремор правої руки. Очне дно: застійні пипки зорових нервів. Яке обстеження слід провести в наступну чергу?

A. Комп'ютерна томографія черепа

B. Міографія

C. Динамічний контроль артеріального тиску

D. Електроенцефалографія

E. Рентген-дослідження шийного відділу хребта
121 У потерпілого в автокатастрофі наявна рвана рана передпліччя з рясною пульсуючою кровотечею яскраво-червоною кров'ю. Які заходи повинні бути проведені в першу чергу?

A. Пальцеве притиснення плечової артерії

B. Накладання стискаючої пов'язки

C. Накладання джгута на кінцівку

D. Надання підвищеного положення кінцівці

E. Внутрішньовенна інфузія рідини
122 З місця зруйнування будинку внаслідок вибуху природного газу до стаціонару доставлено постраждалого з легкою механічною травмою. Газообмін та гемодинаміка не страждають. Постраждалий напружений, тривожний, на запитання відповідає односкладно, до медичного персоналу налаштований агресивно. При спробі надати першу медичну допомогу завдав фізичної шкоди медичній сестрі. Який об'єм медичної допомоги треба надати потерпілому?

A. Ненадання ніякої допомоги

B. Зігрівання, гарячі напої зі слабким алкоголем

C. Медикаментозна седація та фіксація до медичних нош

D. Фізичні методи утримання та заспокоєння

E. Збуджуюча терапія
123 Лікар оглядає вдома дитину 10-ти років, яка місяць тому проходила лікування з приводу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки, що ускладнилася кровотечею. Проявів больового та диспептичного синдромів немає, відзначається загальна слабкість, блідість шкіри, ЧСС- 100/хв. Кал оглянути не вдалося, але мати помітила, що останнім часом випорожнення дитини стали темнішими, ніж звичайно. Яка тактика лікаря відносно цієї дитини?

A. Екстрена госпіталізація при неефективності консервативного лікування

B. Призначити консервативну терапію в амбулаторних умовах

C. Залишити вдома під спостереженням

D. Госпіталізувати дитину до терапевтичного стаціонару

E. Госпіталізувати до хірургічного стаціонару
124 Хворий 3 доби тому вилучений з-під завалу вугільної шахти. Знаходився у вимушеному положенні зі стисненням правої кінцівки більше 10-ти годин. У теперішній час на ЕКГ реєструються високі "готичні" Т, подовження інтервалу PQ, вкорочення інтервалу QT. Яке електролітне порушення розвинулося у хворого?

A. Гіперкаліємія

B. Гіпермагніємія

C. Гіперкальціємія

D. Гіпокаліємія

E. Гіпокальціємія
125 Дитина 11-ти років з захворювання серця в анамнезі знепритомніла. Який з методів інструментального обстеження найбільш інформативний для уточнення генезу синкопів?

A. ЕКГ

B. ЕКГ з фізичним навантаженням

C. Доплер-Ехо-КС

D. УЗД перикарду

E. Холтерівське моніторування ЕКГ
126 Хворий 72-х років знаходиться на стаціонарному лікуванні зі скаргами на інтенсивний біль голови, підвищення температури тіла до 38,5oC. Об'єктивно: на шкірі тулуба й кінцівок розеольозно-петехіальна висипка. Встановлено, що в дитинстві пацієнт перебував у вогнищі висипного тифу. Для підтвердження діагнозу необхідно провести:

A. Мікроскопічне дослідження крові

B. Бактеріологічне дослідження крові

C. Мікроскопічне дослідження зіскобу розеол

D. Серологічні дослідження

E. Бактеріологічне дослідження зіскобу розеол

127 Під час аварії на енергоблоці атомної електростанції 12 співробітників одноразово отримали дозу зовнішнього радіаційного опромінення 0,5 Гр. Рівень лейкоцитів крові - 4,0-4,3*109/л, тромбоцитів - 180-190*109/л. Яка форма променевого ураження має місце у даному випадку?

A. Токсемічна

B. Гостра променева реакція

C. Кістковомозкова

D. Церебральна

E. Кишкова
128 Хворий cкаржиться на біль по всьому животу ріжучого характеру, який виник півтори години тому. Об'єктивно: блідий, вираз обличчя страждальний, лежить нерухомо на спині, Ps- 70/хв., ритмічний, АТ- 100/60 мм рт.ст. Язик сухий, чистий. Живіт в акті дихання участі не бере, різко напружений і болючий у всіх відділах. Симптом Блюмберга позитивний. Яка тактика лікаря?

A. Консервативна терапія в умовах поліклініки

B. Термінова госпіталізація до хірургічного стаціонару

C. Нагляд за хворим на дому

D. Призначення спазмолітиків

E. Введення знеболюючих препаратів
129 Хворий 63-х років скаржиться на блювання кров'ю, загальну слабкість, потемніння в очах. Захворів 4 години тому. В анамнезі - перенесений вірусний гепатит. Об'єктивно: загальний стан середньої важкості, шкіра бліда. Ps- 100/хв, АТ- 100/60 мм рт.ст., живіт дещо збільшений в розмірах, на шкірі передньої черевної стінки венозна сітка, печінка +4 см з-під краю реберної дуги, притуплення перкуторного звуку в фланках. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Кровотеча з бронхіального дерева

B. Кровотеча з виразки цибулини 12-палої кишки

C. Кровотеча з ротової порожнини

D. Кровотеча з варикозно розширених вен стравоходу

E. Кровотеча з хронічної виразки шлунка
130 Хворий 50-ти років знаходиться у стаціонарі добу з приводу виразкової кровотечі. При фіброгастродуоденоскопії - виразка цибулини дванадцятипалої кишки 2 см з тромбованою судиною. При спробі встати з ліжка - короткочасна втрата свідомості, шкіра вкрита холодним потом, яскрава кров при зондуванні шлунка, відходження "мелени" у великій кількості. Яке лікування слід застосувати?

A. Гемотрансфузія

B. Ендоскопічна зупинка кровотечі

C. Ургентна операція

D. Інфузійна терапія

E. Продовження противиразкового лікування
131 Хворий 35-ти років на фоні раптово виниклого головного болю знепритомнів, що супроводжувалось міоклонічними судомами тривалістю до 3 хвилин. Через 1-2 хвилини судоми відновилися. Напад тривав 30 хвилин, між серіями судом хворий до свідомості не приходив. Артеріальний тиск тримався на рівні 150/100 мм рт.ст., ЧСС- 100/хв. Після закінчення нападу хворий загальмований, виявляються мнестичні порушення. В анамнезі: з 11 років - рідкі напади раптової втрати свідомості від 30 секунд до 1 хвилини. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Пухлина мозку

B. Ішемічний інсульт

C. Епілептичний статус

D. Минуще порушення мозкового кровообігу

E. Субарахноїдально-паренхіматозний крововилив
132 Дитина 6-ти років знаходиться в стаціонарі з приводу ацетонемічного стану. Під час трансфузії поляризуючої суміші, яка знаходиться в скляному флаконі, з'явились озноб, головний біль, нудота, підвищилася температура тіла до 38oC. З боку органів дихання, травлення, серцево-судинної системи - без особливостей, артеріальний тиск в нормі. Що зумовило такий стан хворого?

A. Алергічна реакція на трансфузію

B. Гемолітична реакція на трансфузію

C. Психогенна реакція

D. Трансфузійний шок

E. Пірогенна реакція на трансфузію
133 У хлопчика 6-ти років з хронічним захворюванням нирок раптово виникла затримка сечовипускання. Для проведення диференційної діагностики між анурією та гострою затримкою сечі необхідне наступне:

A. Катетеризація сечового міхура

B. Екскреторна урографія

C. Цистографія

D. Цистоскопія

E. Ультразвукове дослідження нирок
134 Хворий 72-х років знаходиться у загальнотерапевтичному відділенні з клінічними проявами гіповолемічного шоку на тлі загострення гіперферментативного панкреатиту. Проводиться інтенсивна інфузійна терапія. Для уникнення ускладнень інфузійної терапії, враховуючи вік хворого, насамперед виникає необхідність у:

A. Проведенні аускультації серця

B. Контролюванні рівня ліпази/амілази сироватки крові

C. Контролюванні температури тіла

D. Проведенні аускультації легень

E. Контролюванні рівнів гематокриту та рН крові
135 Зі школи було госпіталізовано для стаціонарного лікування 6 учнів з діагнозом вірусний гепатит А. Останнього хворого госпіталізовано тиждень тому. Впродовж якого періоду необхідно продовжувати огляди школярів, які контактували з хворими?

A. Шість місяців

B. Два роки

C. 35 днів

D. Один місяць

E. Один рік
136 Новонароджена дитина в терміні гестації 39 тижнів з масою 3700 г, довжиною 55 см. Загальний стан при народженні середньої важкості. Оцінка за шкалою Апгар на 1-й хвилині - 4 бали. Важкість стану обумовлена гострою асфіксією. Після проведення первинної реанімаційної допомоги у новонародженого з'явилося самостійне дихання, ЧСС- 110/хв., спостерігається акроціаноз. Визначте наступний крок за алгоритмом реанімації новонародженого:

A. Додаткова оксигенація вільним потоком кисню

B. Штучний масаж серця

C. Фармакологічна корекція

D. Дихання за допомогою маски

E. Інтубація трахеї
137 Хвора 55-ти років скаржиться на різкий інтенсивний біль у правій половині грудної клітки, різку ядуху, серцебиття. В анамнезі-варикозне розширення вен нижніх кінцівок. Об'єктивно: шкіра ціанотична, вкрита холодним потом, ЧДР- 32/хв., ЧСС- 110/хв., АТ- 120/80 мм рт.ст. ЕКГ: P "pulmonale", відхилення електричної осі серця вправо, QIII, SI, негативний Т в ІІІ, V1-V3. Яка медикаментозна тактика?

A. Стрептокіназа

B. Атенолол

C. Верапаміл

D. Баралгін

E. Но-шпа
138 Хворий 13-ти років хворіє 3 роки. Скарги на біль в верхній половині живота, частіше після їди через 30-40 хвилин. Об'єктивно: загальний стан порушений, блідість, сині тіні під очима, язик обкладений сірим нальотом, печінка +1 см. Які потрібно зробити першочергові обстеження, щоб поставити діагноз?

A. Фіброгастродуоденоскопія

B. УЗД ШКТ

C. Рентгенографія ШКТ

D. Біохімічний аналіз крові на активність ферментів

E. Аналіз шлункового соку
139 У хворої 57-ми років після повернення з Непалу виникли часті водянисті випорожнення, значна слабкість. На другий день температура 36,7oC, шкіра бліда. Язик сухий. Живіт трохи здутий, урчить, безболісний. Ps- 100/хв., АТ- 90/60 мм рт.ст. Періодично тонічні судоми в литкових м'язах. Під час огляду блювання "фонтаном". Яка патогенетична терапія буде доречна в даному випадку?

A. Пероральна регідратація

B. Внутрішньовенне введення розчинів "Трисоль", "Квартасоль"

C. Пероральна регідратація та гемодез внутрішньовенно

D. Внутрішньовенне введення фізіологічного розчину

E. Внутрішньовенне введення реополіглюкіну та 5% розчину глюкози
140 До заводської лікарні звернулися 5 працівників хімічного складу, які працювали у закритому приміщенні, зі скаргами на озноб, загальну слабкість, головний біль. Відмічено жовтушність шкіри. З'ясувалося, що деякий час у повітрі на місці роботи вони відчували присмак часнику. Першочергово необхідно:

A. Ввести довенно 20,0 мл 5% розчину глюкози з 2,0 мл аскорбінової кислоти

B. Ввести довенно 5,0 мл 10% розчину хлористого кальцію

C. Ввести довенно 30 мг преднізолону

D. Ввести довенно 5,0 мл 5% розчину унітіолу

E. Ввести довенно хромосмон із розрахунку 1 мл/кг маси тіла потерпілого
141 У 19-ти річного хворого, який тривалий час спостерігається у епілептолога, раптово з'явилися тонічні судоми, які змінилися на клонічні. Об'єктивно: з рота виділяється кров'яниста піна. Зіниці широкі, фотореакції відсутні. Обличчя гіперемоване. АТ- 115/70 мм рт.ст. Вкажіть препарат вибору для зняття нападів:

A. Оксибутират натрію

B. Закис азоту з киснем

C. Гексенал

D. Тіопентал натрію

E. Седуксен
142 У хлопчика 10-ти років після помилкового перорального потрапляння концентрованого оцту, виникло блювання з багряною кров'ю, різко розвинулося запаморочення. Об'єктивно: кінцівки холодні, блідість шкіри, холодний піт, акроціаноз. Визначається тахікардія, АТ- 60/30 мм рт.ст. Розвиток якого стану потрібно попереджати в першу чергу?

A. Гостра виразка шлунка

B. Гастроезофагеальний рефлюкс

C. Функціональна диспепсія

D. Гострий гастрит

E. Геморагічний шок
143 Хворий 43-х років, захворів гостро - загальна слабкість, часті водянисті випорожнення, що мають вигляд "рисового відвару", багаторазове блювання, сухість у роті. Об'єктивно: стан важкий, температура тіла 36,1oC, ЧСС- 128/хв., АТ- 60/10 мм рт.ст., риси обличчя загострені, шкіра бліда з ціанотичним відтінком, темні кола під очима. Який препарат слід використати для невідкладної терапії?

A. Розчин глюкози

B. Трисіль

C. Адреналін
1   ...   7   8   9   10   11   12   13   14   ...   58


написать администратору сайта